Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
73 Stron V  « poprzednia 70 71 72 73 nastÄ™pna  

lokalne pitu pitu ;)

> 
Tobatka
pon, 05 lis 2007 - 12:34
No ja też pojedynczo zapraszam.. Lub małymi grupkami...

A na parapetówkę to ja juz nie wiem, kiedy zaproszę icon_sad.gif W grudniu pewnie nie (nawet jak sie przeniesiemy, to przed świętami będzie duzo innych spraw na głowie, zwłaszcza, że chrzciny będziemy robić), może w styczniu?
Tobatka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,955
Dołączył: pią, 04 lip 03 - 17:33
SkÄ…d: Tobatkowo :)
Nr użytkownika: 881




post pon, 05 lis 2007 - 12:34
Post #1421

No ja też pojedynczo zapraszam.. Lub małymi grupkami...

A na parapetówkę to ja juz nie wiem, kiedy zaproszę icon_sad.gif W grudniu pewnie nie (nawet jak sie przeniesiemy, to przed świętami będzie duzo innych spraw na głowie, zwłaszcza, że chrzciny będziemy robić), może w styczniu?
asdfghjklzxcvbnm
pon, 05 lis 2007 - 14:04
No to się ładnie wygłupiłam icon_redface.gif Dziękuję Amaniu...

To wszystko dlatego, że ja to nawet nie wiem jak WY macie na imię...
asdfghjklzxcvbnm


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,927
Dołączył: śro, 10 maj 06 - 11:29
Nr użytkownika: 5,801




post pon, 05 lis 2007 - 14:04
Post #1422

No to się ładnie wygłupiłam icon_redface.gif Dziękuję Amaniu...

To wszystko dlatego, że ja to nawet nie wiem jak WY macie na imię...
Silije
pon, 05 lis 2007 - 14:27
Aaa no bo my z AmaniÄ… to akurat mamy tak samo na imiÄ™ 03.gif
Silije


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,056
Dołączył: pią, 23 sty 04 - 17:33
SkÄ…d: Okolica Poznania
Nr użytkownika: 1,362

GG:


post pon, 05 lis 2007 - 14:27
Post #1423

Aaa no bo my z AmaniÄ… to akurat mamy tak samo na imiÄ™ 03.gif

--------------------
"Wierzę, że na mojej drodze zawsze skręcę we właściwą stronę. Bo wierzę że Bóg wytyczy drogę tam, gdzie jej nie ma". N.V. Peale
pinola
czw, 22 lis 2007 - 22:03
Witajcie dziewczyny!
Ja z moim pitu-pitu głównie do Silije i Tobatki bo to moje prawie-sąsiadki (ale mi sie "rymło").
Tobatka mocno spóźnione icon_redface.gif, ale naprawdę szczere gratulacje z powodu narodzin synka i życzenia rychłej wprowadzki do domku.
A dla Silije uściski i pozdroofki (mamy ta samą pediatrę (neonatologa) z Przeźmierowa jak sie okazało).
Myślę dużo o Was. Trudno mi teraz na bieżaco sprawdzić na forum jak sie macie bo nie mam w domu komputera i stałego łacza internetowego. Od zawsze jadę na laptopie męża i połaczeniu bluconnect. Czyli wieczór o ile mam siłę i chęć. A sił jakoś mało i w zwiazku z tym checi też.
Moja Kami ma już 2,5 miesiaca i waży -uwaga- 7kg. Ma skazę białkowo choć nieostrą. Od trzech tygodni prowadzimy mała wojnę dydowo-butelkową. Bestia jest tak sprytna - lubi jeść tylko z dyda. Wyobraźcie sobie, że po kilku stresujących dniach "przekonywania jej do butelki" uparłam sie, że nie dam jej piersi i zjadła dopiero o 23 z butelki a wcześniej jadła o 9 rano z piersi; w miedzyczasie było chyba z 10 podejść butelkowych i potworny płacz. Moje odciagniete mleko z butelki jest be. Przechodziłam juz 3 butelki i 4 smoczki w tych butelkach. I wreszcie trafiłam na taki zestaw, który toleruje po 10-20 minutach ryku. Juz wczoraj mi sie zdawało, ze osiagnęłam sukces - ładnie jadła bez wstepnego płaczu z butelki cały dzień. A w nocy (przyjęłam zasadę tylko z piersi bo wygodniej) budziła sie średnio co godzinę ( własnie sobie dziś uświadomiłam, że po urodzeniu były pobudki co 3 godziny a ostatnio co 2 lub 1,5 - czyli tak sie "przystosowała" do nowej sytuacji). I po tych w sumie 6 pobudkach dziś rano byłam w punkcie wyjścia - wypychany językiem smok butelkowy i płacz obdzierania ze skóry. Plus ja nieprzytomna. Chyba zrezygnuje z piersi bo mam juz dosyc - zamiast ułatwiania mi życie ona je utrudnia - w dzień cały czas odciagam, żeby "nauczyła się" butelki a w nocy zamist budzić sie rzadziej to mała budzi się częściej na dyda. Z pierwszą córą też było trudno, ale nie aż do tego stopnia...
Mam nadzieję, że u Was wszystko ok (i nie walczycie z karmieniem) , pozdrawiam serdecznie Was i wszystkie mamy z Wielkopolski z tego wątku.
Nie bierzcie mi za złe nieobecność na Forum, zakładam, że z czasem sie poprawię!

Ten post edytował pinola czw, 22 lis 2007 - 22:07
pinola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 179
Dołączył: nie, 29 sty 06 - 22:06
SkÄ…d: Sady pod Poznaniem
Nr użytkownika: 4,762




post czw, 22 lis 2007 - 22:03
Post #1424

Witajcie dziewczyny!
Ja z moim pitu-pitu głównie do Silije i Tobatki bo to moje prawie-sąsiadki (ale mi sie "rymło").
Tobatka mocno spóźnione icon_redface.gif, ale naprawdę szczere gratulacje z powodu narodzin synka i życzenia rychłej wprowadzki do domku.
A dla Silije uściski i pozdroofki (mamy ta samą pediatrę (neonatologa) z Przeźmierowa jak sie okazało).
Myślę dużo o Was. Trudno mi teraz na bieżaco sprawdzić na forum jak sie macie bo nie mam w domu komputera i stałego łacza internetowego. Od zawsze jadę na laptopie męża i połaczeniu bluconnect. Czyli wieczór o ile mam siłę i chęć. A sił jakoś mało i w zwiazku z tym checi też.
Moja Kami ma już 2,5 miesiaca i waży -uwaga- 7kg. Ma skazę białkowo choć nieostrą. Od trzech tygodni prowadzimy mała wojnę dydowo-butelkową. Bestia jest tak sprytna - lubi jeść tylko z dyda. Wyobraźcie sobie, że po kilku stresujących dniach "przekonywania jej do butelki" uparłam sie, że nie dam jej piersi i zjadła dopiero o 23 z butelki a wcześniej jadła o 9 rano z piersi; w miedzyczasie było chyba z 10 podejść butelkowych i potworny płacz. Moje odciagniete mleko z butelki jest be. Przechodziłam juz 3 butelki i 4 smoczki w tych butelkach. I wreszcie trafiłam na taki zestaw, który toleruje po 10-20 minutach ryku. Juz wczoraj mi sie zdawało, ze osiagnęłam sukces - ładnie jadła bez wstepnego płaczu z butelki cały dzień. A w nocy (przyjęłam zasadę tylko z piersi bo wygodniej) budziła sie średnio co godzinę ( własnie sobie dziś uświadomiłam, że po urodzeniu były pobudki co 3 godziny a ostatnio co 2 lub 1,5 - czyli tak sie "przystosowała" do nowej sytuacji). I po tych w sumie 6 pobudkach dziś rano byłam w punkcie wyjścia - wypychany językiem smok butelkowy i płacz obdzierania ze skóry. Plus ja nieprzytomna. Chyba zrezygnuje z piersi bo mam juz dosyc - zamiast ułatwiania mi życie ona je utrudnia - w dzień cały czas odciagam, żeby "nauczyła się" butelki a w nocy zamist budzić sie rzadziej to mała budzi się częściej na dyda. Z pierwszą córą też było trudno, ale nie aż do tego stopnia...
Mam nadzieję, że u Was wszystko ok (i nie walczycie z karmieniem) , pozdrawiam serdecznie Was i wszystkie mamy z Wielkopolski z tego wątku.
Nie bierzcie mi za złe nieobecność na Forum, zakładam, że z czasem sie poprawię!

--------------------
Mama Patinki (23.02.2005) i Kamili (09.09.2007)
Tobatka
piÄ…, 23 lis 2007 - 09:22
Hej, Pinola.. Dziekuje za zyczenia - mocno spoznione nie sa, raptem miesiac 03.gif

Powiedz, dlaczego tak walczysz o butelke? Wracasz do pracy? Ja zawalczylam o piers i choc nie jest idealnie, to zdecydowanie lepiej, niz bylo icon_smile.gif Zostaw jakis namiar na siebie, to kiedys Cie napadne - jak odbieram Piotrka z przedszkola, to do Swadzimia przez Sady jade icon_smile.gif Mozemy sie kiedys w przelocie na 5 minutek spotkac...


A co u reszty? Tak zapracowane, ze nie maja juz sil i ochoty na zagladanie tutaj?



W przyszly weekend przyjezdza Berek. Zapraszam z tej okazji na kawusie i ciacho do mnie w sobote po poludniu - powiedzmy od ok 16tej icon_smile.gif Kto przyjedzie?
Tobatka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,955
Dołączył: pią, 04 lip 03 - 17:33
SkÄ…d: Tobatkowo :)
Nr użytkownika: 881




post piÄ…, 23 lis 2007 - 09:22
Post #1425

Hej, Pinola.. Dziekuje za zyczenia - mocno spoznione nie sa, raptem miesiac 03.gif

Powiedz, dlaczego tak walczysz o butelke? Wracasz do pracy? Ja zawalczylam o piers i choc nie jest idealnie, to zdecydowanie lepiej, niz bylo icon_smile.gif Zostaw jakis namiar na siebie, to kiedys Cie napadne - jak odbieram Piotrka z przedszkola, to do Swadzimia przez Sady jade icon_smile.gif Mozemy sie kiedys w przelocie na 5 minutek spotkac...


A co u reszty? Tak zapracowane, ze nie maja juz sil i ochoty na zagladanie tutaj?



W przyszly weekend przyjezdza Berek. Zapraszam z tej okazji na kawusie i ciacho do mnie w sobote po poludniu - powiedzmy od ok 16tej icon_smile.gif Kto przyjedzie?
Silije
piÄ…, 23 lis 2007 - 12:35
Ja oczywiście przybędę zobaczyć się z Berkiem.

Pinola czas się poznać osobiście, co ty na to? icon_smile.gif. Jeśli zadeklarujesz się, że np. mnie odwiedzisz, to poślę ci adres na pw i Tobatkę też do siebie ściągnę . Jesteś zmotoryzowana? Bo ja niestety nie.
Niemowlęta bardzo mądre są icon_wink.gif - nie biorą od matki butelki, bo wiedzą, że ona ma coś lepszego. Ale gdy mama wyjdzie np. do pracy, to prawie zawsze dadzą się nakarmić z butelki innej osobie.
Silije


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,056
Dołączył: pią, 23 sty 04 - 17:33
SkÄ…d: Okolica Poznania
Nr użytkownika: 1,362

GG:


post piÄ…, 23 lis 2007 - 12:35
Post #1426

Ja oczywiście przybędę zobaczyć się z Berkiem.

Pinola czas się poznać osobiście, co ty na to? icon_smile.gif. Jeśli zadeklarujesz się, że np. mnie odwiedzisz, to poślę ci adres na pw i Tobatkę też do siebie ściągnę . Jesteś zmotoryzowana? Bo ja niestety nie.
Niemowlęta bardzo mądre są icon_wink.gif - nie biorą od matki butelki, bo wiedzą, że ona ma coś lepszego. Ale gdy mama wyjdzie np. do pracy, to prawie zawsze dadzą się nakarmić z butelki innej osobie.

--------------------
"Wierzę, że na mojej drodze zawsze skręcę we właściwą stronę. Bo wierzę że Bóg wytyczy drogę tam, gdzie jej nie ma". N.V. Peale
Eliszka
piÄ…, 23 lis 2007 - 13:27
Melduję się na wątku chętna do pitu pitu 06.gif
wprawdzie dopiero teraz ale lepiej późno niż wcale 03.gif
Eliszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,973
Dołączył: wto, 20 lut 07 - 20:02
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 11,277

GG:


post piÄ…, 23 lis 2007 - 13:27
Post #1427

Melduję się na wątku chętna do pitu pitu 06.gif
wprawdzie dopiero teraz ale lepiej późno niż wcale 03.gif

--------------------

Eliszka,
Jan Kornel



i Hanna Faustyna

Tobatka
piÄ…, 23 lis 2007 - 13:28
CYTAT(Silije @ piÄ…, 23 lis 2007 - 12:35) *
Pinola czas się poznać osobiście, co ty na to? icon_smile.gif. Jeśli zadeklarujesz się, że np. mnie odwiedzisz, to poślę ci adres na pw i Tobatkę też do siebie ściągnę

Tja - lub do mnie i bede sciagac Silije 08.gif
Tobatka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,955
Dołączył: pią, 04 lip 03 - 17:33
SkÄ…d: Tobatkowo :)
Nr użytkownika: 881




post piÄ…, 23 lis 2007 - 13:28
Post #1428

CYTAT(Silije @ piÄ…, 23 lis 2007 - 12:35) *
Pinola czas się poznać osobiście, co ty na to? icon_smile.gif. Jeśli zadeklarujesz się, że np. mnie odwiedzisz, to poślę ci adres na pw i Tobatkę też do siebie ściągnę

Tja - lub do mnie i bede sciagac Silije 08.gif
Eliszka
sob, 24 lis 2007 - 14:50
Tobaka jeśli można spytać, gdzie rodziłaś? bo może mijałyśmy się na oddziale 03.gif
Eliszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,973
Dołączył: wto, 20 lut 07 - 20:02
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 11,277

GG:


post sob, 24 lis 2007 - 14:50
Post #1429

Tobaka jeśli można spytać, gdzie rodziłaś? bo może mijałyśmy się na oddziale 03.gif

--------------------

Eliszka,
Jan Kornel



i Hanna Faustyna

Tobatka
sob, 24 lis 2007 - 16:04
W Raszei, Eliszko icon_smile.gif Moze sie mijałysmy 06.gif Tylko ja szybko wyszlam, bo w srode - a rodzilam w poniedzialek w poludnie icon_smile.gif

Ten post edytował Tobatka sob, 24 lis 2007 - 16:05
Tobatka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,955
Dołączył: pią, 04 lip 03 - 17:33
SkÄ…d: Tobatkowo :)
Nr użytkownika: 881




post sob, 24 lis 2007 - 16:04
Post #1430

W Raszei, Eliszko icon_smile.gif Moze sie mijałysmy 06.gif Tylko ja szybko wyszlam, bo w srode - a rodzilam w poniedzialek w poludnie icon_smile.gif
Eliszka
sob, 24 lis 2007 - 16:33
No to chyba się mijałyśmy bo ja rodziłam tam we wtorek 03.gif cały wtorek spacerowałam po korytarzu 03.gif
Eliszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,973
Dołączył: wto, 20 lut 07 - 20:02
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 11,277

GG:


post sob, 24 lis 2007 - 16:33
Post #1431

No to chyba się mijałyśmy bo ja rodziłam tam we wtorek 03.gif cały wtorek spacerowałam po korytarzu 03.gif

--------------------

Eliszka,
Jan Kornel



i Hanna Faustyna

Arwena.
nie, 25 lis 2007 - 19:36
Tobatko ja myślę, że zjawię się około 16,00 icon_smile.gif.
Arwena.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,686
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 19:13
Nr użytkownika: 218




post nie, 25 lis 2007 - 19:36
Post #1432

Tobatko ja myślę, że zjawię się około 16,00 icon_smile.gif.

--------------------
everybody lies
Ciocia Magda
pon, 26 lis 2007 - 08:26
Ja też będę chciała przyjechać icon_smile.gif A Silije będzie z Dominikiem?
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post pon, 26 lis 2007 - 08:26
Post #1433

Ja też będę chciała przyjechać icon_smile.gif A Silije będzie z Dominikiem?

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
Tobatka
pon, 26 lis 2007 - 10:25
Arwena, Magda - bosko...

Ale nie szykuje nic pysznego, kochane.. Jakies ciacho, sok czy cole mozecie wiec przytargac icon_smile.gif

Eliszka - no tak mi sie wydawalo, patrzac na zdjecie w awatarku, ze Cie skads kojarze 03.gif
Tobatka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,955
Dołączył: pią, 04 lip 03 - 17:33
SkÄ…d: Tobatkowo :)
Nr użytkownika: 881




post pon, 26 lis 2007 - 10:25
Post #1434

Arwena, Magda - bosko...

Ale nie szykuje nic pysznego, kochane.. Jakies ciacho, sok czy cole mozecie wiec przytargac icon_smile.gif

Eliszka - no tak mi sie wydawalo, patrzac na zdjecie w awatarku, ze Cie skads kojarze 03.gif
Silije
pon, 26 lis 2007 - 10:37
Taaa Silije będzie z dzieckiem nieodczepnym, czyli z Dominikiem.
Silije


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,056
Dołączył: pią, 23 sty 04 - 17:33
SkÄ…d: Okolica Poznania
Nr użytkownika: 1,362

GG:


post pon, 26 lis 2007 - 10:37
Post #1435

Taaa Silije będzie z dzieckiem nieodczepnym, czyli z Dominikiem.

--------------------
"Wierzę, że na mojej drodze zawsze skręcę we właściwą stronę. Bo wierzę że Bóg wytyczy drogę tam, gdzie jej nie ma". N.V. Peale
Tobatka
pon, 26 lis 2007 - 16:25
CYTAT(Silije @ pon, 26 lis 2007 - 10:37) *
Taaa Silije będzie z dzieckiem nieodczepnym, czyli z Dominikiem.

Nie rusza sie dalej, niz na odleglosc cyca 06.gif Ja tak o sobie mowie icon_smile.gif
Tobatka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,955
Dołączył: pią, 04 lip 03 - 17:33
SkÄ…d: Tobatkowo :)
Nr użytkownika: 881




post pon, 26 lis 2007 - 16:25
Post #1436

CYTAT(Silije @ pon, 26 lis 2007 - 10:37) *
Taaa Silije będzie z dzieckiem nieodczepnym, czyli z Dominikiem.

Nie rusza sie dalej, niz na odleglosc cyca 06.gif Ja tak o sobie mowie icon_smile.gif
amania
wto, 27 lis 2007 - 20:21
Tobatko, ja się pojawię jeśli zdrowie Matyldy na to pozwoli, bo coś wczoraj to zdrowie podupadło (czy to możliwe, że zaszkodziło jej wczorajsze sisiusianie na powietrzu?). Jest jeszcze opcja (jeśli stan jej zdrowia się pogorszy), że może Paweł już będzie w domu o tej porze - wtedy pojawię się sama.

Cirro, ja chodziłam z Iloną do klasy w liceum icon_smile.gif
Wyobraź sobie, że kiedy wpisywałam ci komentarz, nie miałam pojęcia, ze ty to właśnie ty, bo nie wyświetlało się jedno zdjęcie - właśnie to z forumowego avataru icon_smile.gif Dopiero po jakimś czasie się zorientowałam. Mały ten Poznań, prawda? icon_wink.gif

amania


Grupa: Moderatorzy
Postów: 10,650
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 23:38
Skąd: podPoznań
Nr użytkownika: 131




post wto, 27 lis 2007 - 20:21
Post #1437

Tobatko, ja się pojawię jeśli zdrowie Matyldy na to pozwoli, bo coś wczoraj to zdrowie podupadło (czy to możliwe, że zaszkodziło jej wczorajsze sisiusianie na powietrzu?). Jest jeszcze opcja (jeśli stan jej zdrowia się pogorszy), że może Paweł już będzie w domu o tej porze - wtedy pojawię się sama.

Cirro, ja chodziłam z Iloną do klasy w liceum icon_smile.gif
Wyobraź sobie, że kiedy wpisywałam ci komentarz, nie miałam pojęcia, ze ty to właśnie ty, bo nie wyświetlało się jedno zdjęcie - właśnie to z forumowego avataru icon_smile.gif Dopiero po jakimś czasie się zorientowałam. Mały ten Poznań, prawda? icon_wink.gif



--------------------
Jedyne, czego zazdroszczę mojemu mężowi, to żona.
Gonia
wto, 27 lis 2007 - 23:07
Tobatko, mnie nie będzie icon_sad.gif
Musiałabym z dziewczynami się wybrać, a Matylda jako zwierz przedszkolny to siąka, to pokasłuje. Nie chcę stwarzać ryzyka dla Wojtusia. Ale liczę na zdjęcia ze spotkania.
Gonia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 894
Dołączył: śro, 16 cze 04 - 21:46
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 1,858




post wto, 27 lis 2007 - 23:07
Post #1438

Tobatko, mnie nie będzie icon_sad.gif
Musiałabym z dziewczynami się wybrać, a Matylda jako zwierz przedszkolny to siąka, to pokasłuje. Nie chcę stwarzać ryzyka dla Wojtusia. Ale liczę na zdjęcia ze spotkania.
Tobatka
śro, 28 lis 2007 - 08:51
Uwzględnijcie, że też mam dziecię przedszkolne, co się dopiero z choroby wykurowało...

Szkoda, Goniu...

Tobatka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,955
Dołączył: pią, 04 lip 03 - 17:33
SkÄ…d: Tobatkowo :)
Nr użytkownika: 881




post śro, 28 lis 2007 - 08:51
Post #1439

Uwzględnijcie, że też mam dziecię przedszkolne, co się dopiero z choroby wykurowało...

Szkoda, Goniu...

Arwena.
śro, 28 lis 2007 - 16:42
Je pewnie maks 2 godzinki będę - ciacho jedynie kupne - nie chce mi się poświęcać tej odrobiny wolnego czasu jaką mam na pieczenie. Jakieś sugestie, propozycje odnośnie ciach? icon_wink.gif
Arwena.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,686
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 19:13
Nr użytkownika: 218




post śro, 28 lis 2007 - 16:42
Post #1440

Je pewnie maks 2 godzinki będę - ciacho jedynie kupne - nie chce mi się poświęcać tej odrobiny wolnego czasu jaką mam na pieczenie. Jakieś sugestie, propozycje odnośnie ciach? icon_wink.gif

--------------------
everybody lies
> lokalne pitu pitu ;)
Start new topic
Reply to this topic
73 Stron V  « poprzednia 70 71 72 73 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: śro, 25 wrz 2024 - 19:40
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama