Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Polecam Bornholm

> 
eKas

Go??







post sob, 05 kwi 2003 - 13:18
Post #1

Witajcie,
jeśli ktoś nie ma pomysłu na wakacje z maluchem(i) i trochę kasy to polecam Bornholm!
Nie spedzałam tam wakacji z Fifi (a właściewie spedzałam icon_razz.gif , bo został tam poczęty , icon_razz.gif !!!!!)
Jeżdziliśmy na rowerach!
SÅ‚uchajcie, a raczej czytajcie:
pola namiotowe czy kempingowe SUUUPER! Płaci się za pole namiotowe: a do dysozycji jest: kuchnia a w niej całe wyposażenie:palniki gazowe czy elektryczne (- i to nie jeden na 10 osób!!!), kuchenki mikrofalowe, opiekacze, ciepła woda, garnki.... np. pozostałości po wczasowiczach np. olej, mąka itp. a wszystko czyściutkie, schludne po prostu EXTRA. Za ciepły prysznic płaci się. My w ramach oszczędności czasami kapalismy sie pod zimną wodą ..brrr. Dla bąbli są specjalne pomieszczenia do kompiułki: z wanną, przewijakiem.... a tam oczywiście sterylnie (nie tak jak w naszych realiach, że można tylko wejść z klamerką na nosie!!!! icon_mad.gif).
Do dyspozycji również pralki i suszarki (ale to datkową opłatą - nie wiem ile bo z tego nie korzystałam).
O godzinie 22 jest cisza nocna i jest ona przestrzegana!
Poza tym super klimat (Bornholm ma swój mikroklimat), zróżnicowanie terenu od piaszczystych, płaskich terenów po strome skaliste wybrzeża. Drogi dla rowerzystów - PIERWSZA KLASA (oznaczone, bez ani jednej dziurki!!!), kultura jazdy na drodze!!! (nie tak jak u nas , że trzeba złapać się drzewa , aby jakiś rozpędzony łysogłowy nas nie zdmuchnął!)
Na Bornholmie można również wypożyczyć rowery i specjalne wózki dla dzieci doczepiane do rowerów (jeśli pojedziecie tam autem bez swoich dwukołowychmaszyn icon_wink.gif)
Do dyspozycji aqua park, na świeżym powietrzu i małe zoo (to wszysto na jednym obszarze).
Genaralnie super miejsce na wypoczynek icon_wink.gif
Pozdrawiam eKas - mama Fifi
PS. Tak było 2 lata temu, myśle ze nasi rodacy nie popsuli wizerunku tej małej wysepki
Graz
wto, 08 kwi 2003 - 08:28
Chciałabym spytać, a jak tam jest z pogodą? I jeszcze ceny przykładowe.

Graz
Graz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,872
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 15:29
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 146




post wto, 08 kwi 2003 - 08:28
Post #2

Chciałabym spytać, a jak tam jest z pogodą? I jeszcze ceny przykładowe.

Graz

--------------------

Szymek 2001
WojtuÅ› 2004
Mikołaj 2010

kasia.sj
sob, 12 kwi 2003 - 08:47
Wtam
Ja polecam Australię, zwłaszcza, że jak widać dzieci lubią przyjeźdzać z wakacji w brzuszkach mamuś icon_lol.gif

A tak do rzeczy, oprócz dość drogich biletów lotniczych (można wyczaić promocję) 6 tyg. pobyt z pożyczaniem samochodu i podróżą wzdłuż wybrzeża (spaliśmy w motelach i schroniskach młodzieżowych, ale jak na polskie warunki to standard dwu i trzy gwiazdkowych hoteli) kosztował tyle co 2 tyg. no może 3 tyg. nad Bałtykiem - słowo.
Wynajęcie 4 os. pokoju w przyzwoitym motelu (takie są zazwyczaj 2+2) kosztuje 80 zł. Policzcie ile się płaci jak jedziesz ze znajomymi.
No a 1l benzyny 1,40 zł. Nie wiem jak oni tak mogą kalkulować ceny, zwłaszcza, że im się opłaca icon_eek.gif icon_wink.gif

Pozdrawiam Kasia
kasia.sj


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 34
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 11:36
SkÄ…d: Piaseczno /W-wa
Nr użytkownika: 141




post sob, 12 kwi 2003 - 08:47
Post #3

Wtam
Ja polecam Australię, zwłaszcza, że jak widać dzieci lubią przyjeźdzać z wakacji w brzuszkach mamuś icon_lol.gif

A tak do rzeczy, oprócz dość drogich biletów lotniczych (można wyczaić promocję) 6 tyg. pobyt z pożyczaniem samochodu i podróżą wzdłuż wybrzeża (spaliśmy w motelach i schroniskach młodzieżowych, ale jak na polskie warunki to standard dwu i trzy gwiazdkowych hoteli) kosztował tyle co 2 tyg. no może 3 tyg. nad Bałtykiem - słowo.
Wynajęcie 4 os. pokoju w przyzwoitym motelu (takie są zazwyczaj 2+2) kosztuje 80 zł. Policzcie ile się płaci jak jedziesz ze znajomymi.
No a 1l benzyny 1,40 zł. Nie wiem jak oni tak mogą kalkulować ceny, zwłaszcza, że im się opłaca icon_eek.gif icon_wink.gif

Pozdrawiam Kasia

--------------------
mama Zuzi-kangurka z edziecka.
Anuk (z edziecka)

Go??







post czw, 24 kwi 2003 - 12:22
Post #4

Możesz coś napisać o kosztach (dojazdu na Bornholm i pobytu tam) i dać jakieś namiary (jak to załatwiałaś)?

Dzięki
kas
sob, 26 kwi 2003 - 23:57
Hejka,
Wyjazd na Bornholm był zorganizowany przez naszego kolegę a my jaechaliśmy na "sępa" . I było to prawie 2 lata temu ....Jechalismy tam "rowerową" grupą 15 osobową.
Na Bornholm dostalismy sie promem z Ustki (załoga promu jest przyzwyczajona do wdoku szlonych rowerzystów). Rowery były przymocowane na pokładzie. Cen nie pamiętam.... ale 7 dniowy pobyt na Bornholmie z promem zamknał się w kwocie 600 zł. Dodam, że jedzonko (puszki, sery, jakieś zupki w proszku czyli to co zmieścilo się w sakwach rowerowych) mieliśmy ze sobą a kupowalismy tam tylko chleb, warzywa, owoce, napoje, lody itp.
Proponuje skorzystać ze stron interntowych o Bornholmie, myślę, że tam będa podane aktualne ceny.
Pomimo mojej nie wyczerpujacej odpowiedzi, NIE ZNIECHECAJCIE SIĘ!
Na prawdę warto tam pojechać!
Pozdrawiam
kas


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 435
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 23:25
SkÄ…d: Gdynia
Nr użytkownika: 276

GG:


post sob, 26 kwi 2003 - 23:57
Post #5

Hejka,
Wyjazd na Bornholm był zorganizowany przez naszego kolegę a my jaechaliśmy na "sępa" . I było to prawie 2 lata temu ....Jechalismy tam "rowerową" grupą 15 osobową.
Na Bornholm dostalismy sie promem z Ustki (załoga promu jest przyzwyczajona do wdoku szlonych rowerzystów). Rowery były przymocowane na pokładzie. Cen nie pamiętam.... ale 7 dniowy pobyt na Bornholmie z promem zamknał się w kwocie 600 zł. Dodam, że jedzonko (puszki, sery, jakieś zupki w proszku czyli to co zmieścilo się w sakwach rowerowych) mieliśmy ze sobą a kupowalismy tam tylko chleb, warzywa, owoce, napoje, lody itp.
Proponuje skorzystać ze stron interntowych o Bornholmie, myślę, że tam będa podane aktualne ceny.
Pomimo mojej nie wyczerpujacej odpowiedzi, NIE ZNIECHECAJCIE SIĘ!
Na prawdę warto tam pojechać!
Pozdrawiam

--------------------
mama Fifi user posted image
user posted image
> Polecam Bornholm
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 20 cze 2024 - 16:11
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama