Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

kolagen naturalny

> 
iguana
pią, 17 lut 2006 - 19:20
j.w. ktoras z Was stosowala? Jesli tak, to z jakim skutkiem.
iguana


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 455
Dołączył: wto, 17 sty 06 - 14:24
Nr użytkownika: 4,613




post pią, 17 lut 2006 - 19:20
Post #1

j.w. ktoras z Was stosowala? Jesli tak, to z jakim skutkiem.

--------------------

Kocurek
wto, 21 lut 2006 - 16:58
Artykuł z Wysokich obcasów pt. "Kolagenowa żyła złota" - zamieszczam wycinki z tekstu:


Ostatnio pojawił się w Polsce żel z kolagenem rybim zwanym też "naturalnym".
Wynalazcą matody pozyskiwania rybiego kolagenu jest chemik prof. Józef Przybylski. To on propaguje cudowne właściowści żelu, związany jest z firmą 3-Helisa. Profesor pytany, czy są niezależne badania potwierdzające lecznicze działanie kolagenu rybiego, odpowiada:
"Z zawodu jestem chemikiem, nie mogę prwadzić badań z zakresu medycyny".
Jedyne potwierdzone naukowo działanie kolagenu (również świńskiego i wołowego) to jego właściowści ochronne, napinające skórę i nawilżające.

Prof. dr hab. Waldemar Placek, szef Katedry i Kliniki Dermatologii Collegium Medicum w Bydgoszczy, krajowy konsultant d.s. dermatologii:
"W marketingu kosmetycznym od dawna przekonywano, że kolagen pozaustrojowy mógłby zastąpić ten zanikający, znajdujący się w ludzkim organizmie. Stąd reklamowanie koalgenu rybiego jako naturalnego. Tymczasem można powiedzieć z całą pewnością, że nie przechodzi on przez skórę. (...) Rybi kolagen ma jedynie działanie powierzchniowe i i odgrywa rolę błony hydrofilowej w nawilżaniu skóry."

Prof. Grażyna Broniarczyk - Dyła z Kliniki Dermatologii Ogólnej, Estetycznej i Dermatochirurgii UM w Łodzi:
"Jak dotąd nie udowodniono, by cząsteczki kolagenu otrzymywanego ze skór ryb słodkowodnych charakteryzujące się inną budową niż kolagen ludzki mogły pokonać barierę naskórka. Nie sitnieje nośnik, który przenosiłby go głęboko do skóry. (...)
Mitem jest więc to, że aplikują miejscowo żel z kolagenem możemy doprowadzić do jego odbudowy w skórze, a tym bardziej w głębszych tkankach"
Kocurek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,125
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 21:14
Skąd: z kątowni
Nr użytkownika: 548

GG:


post wto, 21 lut 2006 - 16:58
Post #2

Artykuł z Wysokich obcasów pt. "Kolagenowa żyła złota" - zamieszczam wycinki z tekstu:


Ostatnio pojawił się w Polsce żel z kolagenem rybim zwanym też "naturalnym".
Wynalazcą matody pozyskiwania rybiego kolagenu jest chemik prof. Józef Przybylski. To on propaguje cudowne właściowści żelu, związany jest z firmą 3-Helisa. Profesor pytany, czy są niezależne badania potwierdzające lecznicze działanie kolagenu rybiego, odpowiada:
"Z zawodu jestem chemikiem, nie mogę prwadzić badań z zakresu medycyny".
Jedyne potwierdzone naukowo działanie kolagenu (również świńskiego i wołowego) to jego właściowści ochronne, napinające skórę i nawilżające.

Prof. dr hab. Waldemar Placek, szef Katedry i Kliniki Dermatologii Collegium Medicum w Bydgoszczy, krajowy konsultant d.s. dermatologii:
"W marketingu kosmetycznym od dawna przekonywano, że kolagen pozaustrojowy mógłby zastąpić ten zanikający, znajdujący się w ludzkim organizmie. Stąd reklamowanie koalgenu rybiego jako naturalnego. Tymczasem można powiedzieć z całą pewnością, że nie przechodzi on przez skórę. (...) Rybi kolagen ma jedynie działanie powierzchniowe i i odgrywa rolę błony hydrofilowej w nawilżaniu skóry."

Prof. Grażyna Broniarczyk - Dyła z Kliniki Dermatologii Ogólnej, Estetycznej i Dermatochirurgii UM w Łodzi:
"Jak dotąd nie udowodniono, by cząsteczki kolagenu otrzymywanego ze skór ryb słodkowodnych charakteryzujące się inną budową niż kolagen ludzki mogły pokonać barierę naskórka. Nie sitnieje nośnik, który przenosiłby go głęboko do skóry. (...)
Mitem jest więc to, że aplikują miejscowo żel z kolagenem możemy doprowadzić do jego odbudowy w skórze, a tym bardziej w głębszych tkankach"


--------------------

Posty w temacie
iguana   kolagen naturalny   pią, 17 lut 2006 - 19:20
akuka   Ja stosuję obecnie, ale jeszcze niezbyt długo - ...   pią, 17 lut 2006 - 19:44
Kocurek   Artykuł z Wysokich o...   wto, 21 lut 2006 - 16:58
Kocurek   Ach, i jeszcze dopise...   wto, 21 lut 2006 - 17:16
moko.   Kocurek :evil: "zniszczyłaś" moją wiarę w ten...   wto, 21 lut 2006 - 18:50
akuka   Hmmm... ciekawe... Kocurku, nie podważam oczywi...   wto, 21 lut 2006 - 18:55
Kocurek   Te słowa nie znacz...   śro, 22 lut 2006 - 13:50
akuka   No nie tylko: firmy...   śro, 22 lut 2006 - 17:35
Mika   Akuka - testujesz taki jakie są na allegro? widz...   czw, 23 lut 2006 - 08:42
Majcia74   Ja używam Kalogenu Silver od 2 miesięcy. Nie spo...   śro, 22 mar 2006 - 19:33
kasiarybka   Dziewczyny ja Wam powiem w sekrecie, że na pozbyc...   czw, 23 mar 2006 - 00:24
użytkownik usunięty   [post usunięty]   czw, 23 mar 2006 - 01:42
Kocurek   ...i botoks ;) R* mlodamama26   Uuuuu teraz mnie troche nastraszyłyście dziewczy...   śro, 27 lip 2011 - 10:00
~justa~   a tak z ciekawości: taki napar z siemienia i kąp...   czw, 28 lip 2011 - 13:32
Kolagen Morski   Poniżej kilka informacji odnoszących się do tem...   pon, 07 gru 2015 - 16:14
twojep   I też ważne gdzie go robisz czy w salonie kosmet...   pon, 07 mar 2016 - 19:12
Kolagen lyocoll   Jeśli kolagen to tylko liofilizowany jak https://...   sob, 03 lut 2018 - 23:33
p_plan   Bawiłam sie kiedyś w tego typu rzeczy. Osobiscie...   śro, 14 lut 2018 - 06:57
foggy   Mało jest preparatów z dużą zawartością kola...   pią, 21 wrz 2018 - 13:49
dzialka2   Dzięki wielkie za sprawdzone info. Z całą pewno...   czw, 13 gru 2018 - 14:25
> kolagen naturalny
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: nie, 28 kwi 2024 - 01:07
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama