Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
32 Stron V  « poprzednia 2 3 4 5 6 nastÄ™pna ostatnia   

BLIZNIAKI

> 
Five
piÄ…, 05 maj 2006 - 21:52
CYTAT(asiaT)
Trzymam kciuki, żeby się udało.

Ale tak prawdę mówiąc "wszystko się okaże" za ok. 26 tygodni, jak się urodzą icon_wink.gif Bo tak to różnie może być do samego końca...
wiem, ale na razie myślę tylko o tej wizycie 10, po prostu nie jestem na razie w stanie myśleć co będzie dalej, skoro nie wiem co mnie cheka w najbliższym czasie.
Five


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,207
Dołączył: nie, 30 kwi 06 - 19:25
SkÄ…d: Pl
Nr użytkownika: 5,704




post piÄ…, 05 maj 2006 - 21:52
Post #61

CYTAT(asiaT)
Trzymam kciuki, żeby się udało.

Ale tak prawdę mówiąc "wszystko się okaże" za ok. 26 tygodni, jak się urodzą icon_wink.gif Bo tak to różnie może być do samego końca...
wiem, ale na razie myślę tylko o tej wizycie 10, po prostu nie jestem na razie w stanie myśleć co będzie dalej, skoro nie wiem co mnie cheka w najbliższym czasie.

--------------------
Cztery córki i syn.
Helena
śro, 10 maj 2006 - 14:14
Piatka daj znac jak tam po wizycie...........
Helena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,119
Dołączył: sob, 30 paź 04 - 13:41
Skąd: P-ków
Nr użytkownika: 2,259

GG:


post śro, 10 maj 2006 - 14:14
Post #62

Piatka daj znac jak tam po wizycie...........

--------------------
Five
śro, 10 maj 2006 - 21:25
nie ma bliźniaków icon_sad.gif jeden zarodek został wchłonięty icon_sad.gif więcej szczegółów na ciąża i poród w listopadzie i październiku icon_sad.gificon_sad.gificon_sad.gif
Five


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,207
Dołączył: nie, 30 kwi 06 - 19:25
SkÄ…d: Pl
Nr użytkownika: 5,704




post śro, 10 maj 2006 - 21:25
Post #63

nie ma bliźniaków icon_sad.gif jeden zarodek został wchłonięty icon_sad.gif więcej szczegółów na ciąża i poród w listopadzie i październiku icon_sad.gificon_sad.gificon_sad.gif

--------------------
Cztery córki i syn.
ania84
wto, 16 maj 2006 - 13:55
witajcie

jestem w 22 tygodniu ciąży bliźniaczej.będzie dziewczynka i niespodzianka bo drugi dzidziuś nie chce pokazać kim jest.
mam pytanie cały czas boli mnie prawy bok i nie wiem już co robić.bo ani siedzieć nie mogę ani leżeć bo wtedy czuję się potwornie:(
jestem raczej drobnej figury i w ciąży rośnie mi tylko brzuszek:)
czasem się zastanawiam jak sobie dam rade jak maluchy przyjdą na świat bo jedyna pomoc to będzie ze strony tatusia ale skoro Wam się udało to ja chyba też dam radę:)
pozdrawiam wszystkie przyszłe i obecne mamy:)
ania84


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 16
Dołączył: wto, 14 mar 06 - 14:57
Skąd: wrocław
Nr użytkownika: 5,237




post wto, 16 maj 2006 - 13:55
Post #64

witajcie

jestem w 22 tygodniu ciąży bliźniaczej.będzie dziewczynka i niespodzianka bo drugi dzidziuś nie chce pokazać kim jest.
mam pytanie cały czas boli mnie prawy bok i nie wiem już co robić.bo ani siedzieć nie mogę ani leżeć bo wtedy czuję się potwornie:(
jestem raczej drobnej figury i w ciąży rośnie mi tylko brzuszek:)
czasem się zastanawiam jak sobie dam rade jak maluchy przyjdą na świat bo jedyna pomoc to będzie ze strony tatusia ale skoro Wam się udało to ja chyba też dam radę:)
pozdrawiam wszystkie przyszłe i obecne mamy:)
Inek
pon, 29 maj 2006 - 21:23
mam pytanko, kiedy zaczęliście odróżniać od siebie Wasze bliźniaki?? te które są podobne icon_smile.gif
Inek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,889
Dołączył: nie, 21 maj 06 - 22:18
Skąd: dolnośląskie
Nr użytkownika: 5,943




post pon, 29 maj 2006 - 21:23
Post #65

mam pytanko, kiedy zaczęliście odróżniać od siebie Wasze bliźniaki?? te które są podobne icon_smile.gif

--------------------
Żaba, Bąbel i Dziubek, czyli moje trio AAA


mama_do_kwadratu
pon, 29 maj 2006 - 22:00
CYTAT(ania84)
czasem się zastanawiam jak sobie dam rade jak maluchy przyjdą na świat bo jedyna pomoc to będzie ze strony tatusia ale skoro Wam się udało to ja chyba też dam radę:)

u mnie było tak samo- daliśmy radę.
trzymaj siÄ™.
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post pon, 29 maj 2006 - 22:00
Post #66

CYTAT(ania84)
czasem się zastanawiam jak sobie dam rade jak maluchy przyjdą na świat bo jedyna pomoc to będzie ze strony tatusia ale skoro Wam się udało to ja chyba też dam radę:)

u mnie było tak samo- daliśmy radę.
trzymaj siÄ™.

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
Five
nie, 04 cze 2006 - 20:14
ja mam takie samo pytanko jak INEK icon_smile.gif
Five


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,207
Dołączył: nie, 30 kwi 06 - 19:25
SkÄ…d: Pl
Nr użytkownika: 5,704




post nie, 04 cze 2006 - 20:14
Post #67

ja mam takie samo pytanko jak INEK icon_smile.gif

--------------------
Cztery córki i syn.
asiaT
pon, 05 cze 2006 - 13:13
CYTAT(Inek)
mam pytanko, kiedy zaczęliście odróżniać od siebie Wasze bliźniaki?? te które są podobne icon_smile.gif


ja moje odróżniałam nawet w brzuchu. miałam kilka momentów po ich urodzeniu, kiedy mi się wydawało, że pomyliłam dzieci, ale były to chwile icon_wink.gif teraz dla mnie moi synkowie sa zupełnie inni icon_biggrin.gif
asiaT


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,147
Dołączył: wto, 22 kwi 03 - 10:13
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 612

GG:


post pon, 05 cze 2006 - 13:13
Post #68

CYTAT(Inek)
mam pytanko, kiedy zaczęliście odróżniać od siebie Wasze bliźniaki?? te które są podobne icon_smile.gif


ja moje odróżniałam nawet w brzuchu. miałam kilka momentów po ich urodzeniu, kiedy mi się wydawało, że pomyliłam dzieci, ale były to chwile icon_wink.gif teraz dla mnie moi synkowie sa zupełnie inni icon_biggrin.gif

--------------------
AsiaT, mama Andrzejka i Kamilka
https://www.blizniaki.net - Stowarzyszenie "Podwójny Uśmiech"- OPP
Inek
pon, 05 cze 2006 - 21:56
CYTAT(asiaT)
CYTAT(Inek)
mam pytanko, kiedy zaczęliście odróżniać od siebie Wasze bliźniaki?? te które są podobne icon_smile.gif


ja moje odróżniałam nawet w brzuchu. miałam kilka momentów po ich urodzeniu, kiedy mi się wydawało, że pomyliłam dzieci, ale były to chwile icon_wink.gif teraz dla mnie moi synkowie sa zupełnie inni icon_biggrin.gif
no teraz to tak myślałam, ale chciałam się dowiedzieć jak było po urodzeniu icon_smile.gif
Inek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,889
Dołączył: nie, 21 maj 06 - 22:18
Skąd: dolnośląskie
Nr użytkownika: 5,943




post pon, 05 cze 2006 - 21:56
Post #69

CYTAT(asiaT)
CYTAT(Inek)
mam pytanko, kiedy zaczęliście odróżniać od siebie Wasze bliźniaki?? te które są podobne icon_smile.gif


ja moje odróżniałam nawet w brzuchu. miałam kilka momentów po ich urodzeniu, kiedy mi się wydawało, że pomyliłam dzieci, ale były to chwile icon_wink.gif teraz dla mnie moi synkowie sa zupełnie inni icon_biggrin.gif
no teraz to tak myślałam, ale chciałam się dowiedzieć jak było po urodzeniu icon_smile.gif

--------------------
Żaba, Bąbel i Dziubek, czyli moje trio AAA


mam(a)
śro, 05 lip 2006 - 23:44
Moje dziewczynki są jednojajowe, ale dla mnie zawsze były różne. Na samiutkim początku bałam się, że jepomylę, ale kiedy już urodziłam wiedziałam, że nie byłabym do tego zdolna.
Pozdrawiam
Aneta
mam(a)


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 737
Dołączył: pią, 09 cze 06 - 22:33
Nr użytkownika: 6,213




post śro, 05 lip 2006 - 23:44
Post #70

Moje dziewczynki są jednojajowe, ale dla mnie zawsze były różne. Na samiutkim początku bałam się, że jepomylę, ale kiedy już urodziłam wiedziałam, że nie byłabym do tego zdolna.
Pozdrawiam
Aneta

--------------------
By?am Mam, teraz ju? Mam(a)

urodzony w Walentynki - w domu od Dnia Mamy!
CUDA SI? ZDARZAJ?!
Maja (33tc) - 03.01.05
Maczek (13tc)
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post czw, 26 paź 2006 - 11:50
Post #71

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,6...53,3704035.html
niezłe icon_smile.gif

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
Ciocia Magda
czw, 26 paź 2006 - 13:36
świetne icon_biggrin.gif (dobrze, że rodzice są też dwóch różnych kolorów icon_wink.gif )

na sąsiednim osiedlu mieszkają dziewczynki bliźniaczki, które z wiekiem mają coraz bardziej różny kolor włosów. Kiedyś były identyczne (nordyckie blondynki) a teraz jedna jest ewidentnie ciemną blondynką a druga została "białowłosa"
ja wiem, że to nie to samo, co inny kolor skóry, ale tak się chciałam podzielić
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post czw, 26 paź 2006 - 13:36
Post #72

świetne icon_biggrin.gif (dobrze, że rodzice są też dwóch różnych kolorów icon_wink.gif )

na sąsiednim osiedlu mieszkają dziewczynki bliźniaczki, które z wiekiem mają coraz bardziej różny kolor włosów. Kiedyś były identyczne (nordyckie blondynki) a teraz jedna jest ewidentnie ciemną blondynką a druga została "białowłosa"
ja wiem, że to nie to samo, co inny kolor skóry, ale tak się chciałam podzielić

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
Orchidea
sob, 02 gru 2006 - 18:14
Mam bliżniaczki-dziewczynki dwujajowe - Klaudię i Julię. Są inne, nie podobne do siebie i to mi się najbardziej podobało. Nie chciałam by były podobne, gdyż miałam koleżanki które przez to były nieszczęśliwe. Moje dziewczynki teraz mają 5 latek i są wspaniałe. Będąc w ciąży do końca nie znałam płci dzieci tak mi się układały, że na usg nigdy mimo usilnych prób nie udało ustalić się co będzie. Przyznam się Wam, że w myśli prosilam chociaż o jedną dziewczynkę, gdyż doszłam do wniosku,że prosząc o dwie nie dostanę ani jednej. A najśmieszniejsze było to , że tak samo modliły się obie babcie. Teraz obie są pupilkami babć i dziadków i mogą wszystko z nimi robić.
W przyszłym roku idą do zerówki a ja już jestem podniecona tym wydarzeniem.
Orchidea


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: sob, 02 gru 06 - 17:16
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 8,820




post sob, 02 gru 2006 - 18:14
Post #73

Mam bliżniaczki-dziewczynki dwujajowe - Klaudię i Julię. Są inne, nie podobne do siebie i to mi się najbardziej podobało. Nie chciałam by były podobne, gdyż miałam koleżanki które przez to były nieszczęśliwe. Moje dziewczynki teraz mają 5 latek i są wspaniałe. Będąc w ciąży do końca nie znałam płci dzieci tak mi się układały, że na usg nigdy mimo usilnych prób nie udało ustalić się co będzie. Przyznam się Wam, że w myśli prosilam chociaż o jedną dziewczynkę, gdyż doszłam do wniosku,że prosząc o dwie nie dostanę ani jednej. A najśmieszniejsze było to , że tak samo modliły się obie babcie. Teraz obie są pupilkami babć i dziadków i mogą wszystko z nimi robić.
W przyszłym roku idą do zerówki a ja już jestem podniecona tym wydarzeniem.
maasad
pon, 04 gru 2006 - 11:33
Hej , witam mamy bliźniaków. Ja sama jestem bliźniakiem jednojajowym. Mam identyczną nie identyczną siostrę. icon_wink.gif Sama też chciałam mieć dzieci bliźniaki ale się nie udało. Z tego co opowiadała nam mama, nigdy nie miała problemów z odróżnianiem nas co niestety zdarzało się tacie i innym. Uważam że nie ma lepszego rodzeństwa jak taka parka.
maasad


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 579
Dołączył: śro, 22 lis 06 - 11:00
SkÄ…d: Lubin
Nr użytkownika: 8,618




post pon, 04 gru 2006 - 11:33
Post #74

Hej , witam mamy bliźniaków. Ja sama jestem bliźniakiem jednojajowym. Mam identyczną nie identyczną siostrę. icon_wink.gif Sama też chciałam mieć dzieci bliźniaki ale się nie udało. Z tego co opowiadała nam mama, nigdy nie miała problemów z odróżnianiem nas co niestety zdarzało się tacie i innym. Uważam że nie ma lepszego rodzeństwa jak taka parka.

--------------------
Małgosia

grzałka
pon, 04 gru 2006 - 11:49
Maasad, napisz mi co Cię najbardziej irytowało w byciu bliźniakiem? A co było najfajniejsze?
Tzn. na co mam zwrócic uwagę przy moich chłopakach?
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
SkÄ…d: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post pon, 04 gru 2006 - 11:49
Post #75

Maasad, napisz mi co Cię najbardziej irytowało w byciu bliźniakiem? A co było najfajniejsze?
Tzn. na co mam zwrócic uwagę przy moich chłopakach?

--------------------
maasad
pon, 04 gru 2006 - 12:15
Najbardziej przeszkadzało mi to, że niektórzy traktowali nas jak jedną osobe, nawet rodzice. Nosiłysmy takie same ubrania (wiem ze małe bliźniaczki slicznie wyglądają ubrane identycznie ale w pewnym wieku to już przeszkadza). Dostawałyśmy takie same prezenty. Chodziłyśmy na te same zajęcia dodatkowe. Miałysmy wspólne koleżanki. My cały czas spędzałysmy razem. Gdy poszłam do innego liceum, miałam wrażanie ze się uwolniłam. Nie przeszkodziło nam to w utrzymaniu naprawdę dobrych, a nawet bardzo dobrych relacji. Ale na studia znów poszłyśmy razem!
Kiedyś myslałam że jak będę miała swoje dzieci, i gdyby były to bliźniaki to poślę ich do szkoły do innych klas, będę ich traktować jak zwykłe rodzeństwo. Teraz już nie jestem tego tak pewna.
maasad


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 579
Dołączył: śro, 22 lis 06 - 11:00
SkÄ…d: Lubin
Nr użytkownika: 8,618




post pon, 04 gru 2006 - 12:15
Post #76

Najbardziej przeszkadzało mi to, że niektórzy traktowali nas jak jedną osobe, nawet rodzice. Nosiłysmy takie same ubrania (wiem ze małe bliźniaczki slicznie wyglądają ubrane identycznie ale w pewnym wieku to już przeszkadza). Dostawałyśmy takie same prezenty. Chodziłyśmy na te same zajęcia dodatkowe. Miałysmy wspólne koleżanki. My cały czas spędzałysmy razem. Gdy poszłam do innego liceum, miałam wrażanie ze się uwolniłam. Nie przeszkodziło nam to w utrzymaniu naprawdę dobrych, a nawet bardzo dobrych relacji. Ale na studia znów poszłyśmy razem!
Kiedyś myslałam że jak będę miała swoje dzieci, i gdyby były to bliźniaki to poślę ich do szkoły do innych klas, będę ich traktować jak zwykłe rodzeństwo. Teraz już nie jestem tego tak pewna.

--------------------
Małgosia

grzałka
pon, 04 gru 2006 - 12:29
Dzięki za odpowiedż icon_biggrin.gif

Ja mam bliźniaki dwujajowe- ewidentnie różne. Ubieram ich inaczej, póki co- oni pilnują swoich rzeczy i nie mogą jednemu ubrac bluzy drugiego. Co do zabawek, to fakt, ze często dostają jeden prezent na dwóch icon_rolleyes.gif , takich samych prezentów staram się unikać, ale nie zawsze to wychodzi- oni mają dwa lata dopiero.

Ja miałam szalony pomysł, żeby ich wysłac do dwóch róznych grup w przedszkolu (jest taka opcja u nas w przedszkolu) ale nie jestem do końca przekonana
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
SkÄ…d: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post pon, 04 gru 2006 - 12:29
Post #77

Dzięki za odpowiedż icon_biggrin.gif

Ja mam bliźniaki dwujajowe- ewidentnie różne. Ubieram ich inaczej, póki co- oni pilnują swoich rzeczy i nie mogą jednemu ubrac bluzy drugiego. Co do zabawek, to fakt, ze często dostają jeden prezent na dwóch icon_rolleyes.gif , takich samych prezentów staram się unikać, ale nie zawsze to wychodzi- oni mają dwa lata dopiero.

Ja miałam szalony pomysł, żeby ich wysłac do dwóch róznych grup w przedszkolu (jest taka opcja u nas w przedszkolu) ale nie jestem do końca przekonana

--------------------
maasad
pon, 04 gru 2006 - 12:39
CYTAT
Ja miałam szalony pomysł, żeby ich wysłac do dwóch róznych grup w przedszkolu

No własnie zawsze wydawała mi się że tak bym zrobiła. Teraz gdy jestem juz mamą zmieniłam zdanie.
Bliźniaki są bardzo sobie bliskie. Niekoniecznie zgadzam się z tym że czują to samo ale gdy siostra rodziła a ja byłam w tym czasie bardzo daleko od niej czułam bóle!!! I wiedziałam że ona rodzi!!! Dziwne ale coś w tym jest. Debiut w przedszkolu jest rudnym doświadczeniem a brat lub siostra bliźniak jest wspaniałym wsparciem. We dwoje zawsze raźniej! Ale kiedys dojrzeją do tego by byc oddzielnie. dla nas było to akurat liceum. Z perspektywy czasu uważam że to było dla nas dobre. Nas rodzice zawsze nakłaniali by robić to samo. Siostra chciała zapisać się na tańce ja nie. Ale rodzice tak długo gadali że w końcu też się zapisałam a przecież nie musiałyśmy chodzić razem?
maasad


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 579
Dołączył: śro, 22 lis 06 - 11:00
SkÄ…d: Lubin
Nr użytkownika: 8,618




post pon, 04 gru 2006 - 12:39
Post #78

CYTAT
Ja miałam szalony pomysł, żeby ich wysłac do dwóch róznych grup w przedszkolu

No własnie zawsze wydawała mi się że tak bym zrobiła. Teraz gdy jestem juz mamą zmieniłam zdanie.
Bliźniaki są bardzo sobie bliskie. Niekoniecznie zgadzam się z tym że czują to samo ale gdy siostra rodziła a ja byłam w tym czasie bardzo daleko od niej czułam bóle!!! I wiedziałam że ona rodzi!!! Dziwne ale coś w tym jest. Debiut w przedszkolu jest rudnym doświadczeniem a brat lub siostra bliźniak jest wspaniałym wsparciem. We dwoje zawsze raźniej! Ale kiedys dojrzeją do tego by byc oddzielnie. dla nas było to akurat liceum. Z perspektywy czasu uważam że to było dla nas dobre. Nas rodzice zawsze nakłaniali by robić to samo. Siostra chciała zapisać się na tańce ja nie. Ale rodzice tak długo gadali że w końcu też się zapisałam a przecież nie musiałyśmy chodzić razem?

--------------------
Małgosia

grzałka
pon, 04 gru 2006 - 12:43
ok, w takim razie zdam się na nich- niech sami zdecydują, kiedy chcą sie rozdzielić

a czy był u Ciebie i Siostry podział na bardziej dominującą i bardziej uległą?

Ta uległa nie jest pokrzywdzona? Bo swiat jednak bliźniaka dominującego bardziej zauważa, nie?
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
SkÄ…d: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post pon, 04 gru 2006 - 12:43
Post #79

ok, w takim razie zdam się na nich- niech sami zdecydują, kiedy chcą sie rozdzielić

a czy był u Ciebie i Siostry podział na bardziej dominującą i bardziej uległą?

Ta uległa nie jest pokrzywdzona? Bo swiat jednak bliźniaka dominującego bardziej zauważa, nie?

--------------------
maasad
pon, 04 gru 2006 - 12:55
Chyba jak w każdej parze bliźniąt i nie tylko u nas też był taki podział. Ja niestety byłam tą niedominującą. W praktyce oznaczało to tyle, że długo czułam się nie doceniona i niesprawiedliwie traktowana przez rodziców. To siostra podejmowała decyzję dotyczące nas obie, potrafiła przeforsowac swoje zdanie we wszystkim. Było mi z tym bardzo źle. Dlatego inne liceum potraktowałam jako uwolnienie się od "cienia".
maasad


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 579
Dołączył: śro, 22 lis 06 - 11:00
SkÄ…d: Lubin
Nr użytkownika: 8,618




post pon, 04 gru 2006 - 12:55
Post #80

Chyba jak w każdej parze bliźniąt i nie tylko u nas też był taki podział. Ja niestety byłam tą niedominującą. W praktyce oznaczało to tyle, że długo czułam się nie doceniona i niesprawiedliwie traktowana przez rodziców. To siostra podejmowała decyzję dotyczące nas obie, potrafiła przeforsowac swoje zdanie we wszystkim. Było mi z tym bardzo źle. Dlatego inne liceum potraktowałam jako uwolnienie się od "cienia".

--------------------
Małgosia

> BLIZNIAKI
Start new topic
Reply to this topic
32 Stron V  « poprzednia 2 3 4 5 6 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pon, 23 wrz 2024 - 00:50
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama