Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
4 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna  

Kleszcze

, Już się pojawiły-sposoby na ich usuwanie u naszych pupili
> , Już siÄ™ pojawiÅ‚y-sposoby na ich usuwanie u naszych pupili
malowanka
czw, 29 mar 2012 - 22:33
Niestety.
Umarła kilka godzin temu.
Lekarki próbowały ją reanimować, ale ...
Nie wiem co powiedzieć dzieciakom moim. Jak wróciłam z kliniki powiedziałam, że musiała zostać na noc. I tak się popłakali.


malowanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 172
Dołączył: wto, 27 lut 07 - 16:45
SkÄ…d: z domu
Nr użytkownika: 11,496




post czw, 29 mar 2012 - 22:33
Post #21

Niestety.
Umarła kilka godzin temu.
Lekarki próbowały ją reanimować, ale ...
Nie wiem co powiedzieć dzieciakom moim. Jak wróciłam z kliniki powiedziałam, że musiała zostać na noc. I tak się popłakali.




--------------------
Wesoła trójka.
Lutnia
piÄ…, 30 mar 2012 - 00:32
Strasznie Ci współczuję... Bałam się tu zaglądać... Babeszja jest straszną chorobą...

Ogromnie mi przykro
Lutnia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,819
Dołączył: pon, 21 mar 05 - 16:08
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,898




post piÄ…, 30 mar 2012 - 00:32
Post #22

Strasznie Ci współczuję... Bałam się tu zaglądać... Babeszja jest straszną chorobą...

Ogromnie mi przykro

--------------------
Patimati
piÄ…, 30 mar 2012 - 09:13
Bardzo się boję kleszczy:((( Ja smaruję takim specjalnym specyfikiem psy na grzbiecie. Nie pamiętam nazwy. Mam psa dużego (bernardyn) i małego kundelka. Weterynarz dobiera "dawkę", jaka mam wysmarować psa.
Niecierpiękleszczy i nawet nie wchodzę do lasu......Kiedyś w kwietniu ja sama miałam kleszcza pod łopatką..... Tak się tam wżarł, że musieli mi ropzcinać skórę ( na żywca!!!!) żeby go bydlaka wyjąć.... Od tamtej pory lasu unikam jak mogę...
Patimati


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 71
Dołączył: czw, 29 mar 12 - 11:09
SkÄ…d: Nowe Miasto Lubawskie.
Nr użytkownika: 39,897




post piÄ…, 30 mar 2012 - 09:13
Post #23

Bardzo się boję kleszczy:((( Ja smaruję takim specjalnym specyfikiem psy na grzbiecie. Nie pamiętam nazwy. Mam psa dużego (bernardyn) i małego kundelka. Weterynarz dobiera "dawkę", jaka mam wysmarować psa.
Niecierpiękleszczy i nawet nie wchodzę do lasu......Kiedyś w kwietniu ja sama miałam kleszcza pod łopatką..... Tak się tam wżarł, że musieli mi ropzcinać skórę ( na żywca!!!!) żeby go bydlaka wyjąć.... Od tamtej pory lasu unikam jak mogę...
Gaja
piÄ…, 30 mar 2012 - 10:25
boszzz... malowanka...
Współczuję bardzo icon_sad.gif icon_sad.gif

Trzymajcie siÄ™...
Gaja


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,200
Dołączył: wto, 20 lip 04 - 20:33
SkÄ…d: ... gdzieÅ› w Puszczy Kampinoskiej
Nr użytkownika: 1,946




post piÄ…, 30 mar 2012 - 10:25
Post #24

boszzz... malowanka...
Współczuję bardzo icon_sad.gif icon_sad.gif

Trzymajcie siÄ™...

--------------------
Kasia i Michał (03.03.2005.)
Patimati
piÄ…, 30 mar 2012 - 10:27
CYTAT(Lutnia @ Fri, 30 Mar 2012 - 01:32) *
Strasznie Ci współczuję... Bałam się tu zaglądać... Babeszja jest straszną chorobą...

Ogromnie mi przykro



Trzymajcie siÄ™!!!! Tulam.. przytul.gif
Patimati


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 71
Dołączył: czw, 29 mar 12 - 11:09
SkÄ…d: Nowe Miasto Lubawskie.
Nr użytkownika: 39,897




post piÄ…, 30 mar 2012 - 10:27
Post #25

CYTAT(Lutnia @ Fri, 30 Mar 2012 - 01:32) *
Strasznie Ci współczuję... Bałam się tu zaglądać... Babeszja jest straszną chorobą...

Ogromnie mi przykro



Trzymajcie siÄ™!!!! Tulam.. przytul.gif
aronka
piÄ…, 30 mar 2012 - 11:40
Strasznie mi przykro. 32.gif
aronka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,424
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 23:30
Nr użytkownika: 484




post piÄ…, 30 mar 2012 - 11:40
Post #26

Strasznie mi przykro. 32.gif
karoleenka
piÄ…, 30 mar 2012 - 12:07
Malowananka- bardzo mi przykro icon_sad.gif trzymajcie siÄ™ XXX
karoleenka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,473
Dołączył: śro, 12 maj 04 - 22:04
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,741

GG:


post piÄ…, 30 mar 2012 - 12:07
Post #27

Malowananka- bardzo mi przykro icon_sad.gif trzymajcie siÄ™ XXX

--------------------





ania32sz
piÄ…, 30 mar 2012 - 13:51
Malowanka-aż mi się łza w oku zakręciła. Strasznie mi przykro.

Powiedzcie mi, czy jest jeszcze ta metoda spotykana - zastrzyk w skórę na karku. Ten specyfik chronił psa przez rok czasu przezd kleszczami. A pies chodził na spacer tylko do parku, gęsto zarosniętego, gdzie było dużo kleszczy. Moja córka z tego parku wyszła z kleszczem przyczepionym do skóry na plecach (na szczęście bardzo szybko został usunięty).

Poza tym pamiętam, jak kilkanaście lat temu miałam kota, który wiecznie przychodził z jakims kleszczem. Wyciągalismy go, czasami był już gromny, a kotu nic nie było. Żył bardzo długo. Czy kleszcze się zmieniły?
ania32sz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 231
Dołączył: sob, 09 kwi 11 - 13:00
Skąd: Pruszków
Nr użytkownika: 36,374

GG:


post piÄ…, 30 mar 2012 - 13:51
Post #28

Malowanka-aż mi się łza w oku zakręciła. Strasznie mi przykro.

Powiedzcie mi, czy jest jeszcze ta metoda spotykana - zastrzyk w skórę na karku. Ten specyfik chronił psa przez rok czasu przezd kleszczami. A pies chodził na spacer tylko do parku, gęsto zarosniętego, gdzie było dużo kleszczy. Moja córka z tego parku wyszła z kleszczem przyczepionym do skóry na plecach (na szczęście bardzo szybko został usunięty).

Poza tym pamiętam, jak kilkanaście lat temu miałam kota, który wiecznie przychodził z jakims kleszczem. Wyciągalismy go, czasami był już gromny, a kotu nic nie było. Żył bardzo długo. Czy kleszcze się zmieniły?

--------------------
Gabrysia

Magdalenka
karoleenka
piÄ…, 30 mar 2012 - 14:03
no ja właśnie dumam nad tym cały czas skąd te choróbska - jeszcze sobie przypomniałam, iz wujek mojego męża miał dawno temu kaukaza a potem bernardyna - oba spacerowały zawsze polami, łakami i znosiły całą masę kleszczy - nigdy nic im nie było
karoleenka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,473
Dołączył: śro, 12 maj 04 - 22:04
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,741

GG:


post piÄ…, 30 mar 2012 - 14:03
Post #29

no ja właśnie dumam nad tym cały czas skąd te choróbska - jeszcze sobie przypomniałam, iz wujek mojego męża miał dawno temu kaukaza a potem bernardyna - oba spacerowały zawsze polami, łakami i znosiły całą masę kleszczy - nigdy nic im nie było

--------------------





Patimati
piÄ…, 30 mar 2012 - 14:23
Może kleszcze kiedyś były "mniej toksyczne"???? Nie mam pojęcia. Ale pamiętam, jak pies mojej mamy kiedys miał pełno kleszczy po wypadzie do lasu...Nic mu nie było....
Patimati


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 71
Dołączył: czw, 29 mar 12 - 11:09
SkÄ…d: Nowe Miasto Lubawskie.
Nr użytkownika: 39,897




post piÄ…, 30 mar 2012 - 14:23
Post #30

Może kleszcze kiedyś były "mniej toksyczne"???? Nie mam pojęcia. Ale pamiętam, jak pies mojej mamy kiedys miał pełno kleszczy po wypadzie do lasu...Nic mu nie było....
Lutnia
piÄ…, 30 mar 2012 - 16:50
CYTAT(ania32sz @ Fri, 30 Mar 2012 - 14:51) *
Powiedzcie mi, czy jest jeszcze ta metoda spotykana - zastrzyk w skórę na karku. Ten specyfik chronił psa przez rok czasu przezd kleszczami. A pies chodził na spacer tylko do parku, gęsto zarosniętego, gdzie było dużo kleszczy. Moja córka z tego parku wyszła z kleszczem przyczepionym do skóry na plecach (na szczęście bardzo szybko został usunięty).


Jest szczepionka na boreliozę u psów, ale nie oznacza to, że pies nie złapie kleszcza czy nie zachoruje na babeszję. Do tej szczepionki zabezpiecznie przeciw kleszczom jest obowiązkowe. Jeśli to o tym zastrzyku piszesz - miałaś dużo szczęścia, że żaden kleszcz się nie wczepił.

https://www.portalweterynaryjny.pl/artykuly...za-psow-30.html

edit: zapomniałam: jest też szczepionka p/babeszjozie ale... jej skuteczność jest dyskusyjna.

Dziewczyny, ilość zarażonych kleszczy się zwiększa, co powoduje że zwiększa się również ryzyko zarażenia przez psa babeszją. Choroba potrafi zaatakować kilka tygodni po ukąszeniu przez kleszcza.
Są też obszary gdzie takich kleszczy jest więcej (najwięcej w mazowieckim, ale warmińsko - mazurskie i lubelskie też są pełne tego świństwa)
https://www.weterynarzamiculus.pl/porady.html

Ten post edytował Lutnia pią, 30 mar 2012 - 17:43
Lutnia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,819
Dołączył: pon, 21 mar 05 - 16:08
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,898




post piÄ…, 30 mar 2012 - 16:50
Post #31

CYTAT(ania32sz @ Fri, 30 Mar 2012 - 14:51) *
Powiedzcie mi, czy jest jeszcze ta metoda spotykana - zastrzyk w skórę na karku. Ten specyfik chronił psa przez rok czasu przezd kleszczami. A pies chodził na spacer tylko do parku, gęsto zarosniętego, gdzie było dużo kleszczy. Moja córka z tego parku wyszła z kleszczem przyczepionym do skóry na plecach (na szczęście bardzo szybko został usunięty).


Jest szczepionka na boreliozę u psów, ale nie oznacza to, że pies nie złapie kleszcza czy nie zachoruje na babeszję. Do tej szczepionki zabezpiecznie przeciw kleszczom jest obowiązkowe. Jeśli to o tym zastrzyku piszesz - miałaś dużo szczęścia, że żaden kleszcz się nie wczepił.

https://www.portalweterynaryjny.pl/artykuly...za-psow-30.html

edit: zapomniałam: jest też szczepionka p/babeszjozie ale... jej skuteczność jest dyskusyjna.

Dziewczyny, ilość zarażonych kleszczy się zwiększa, co powoduje że zwiększa się również ryzyko zarażenia przez psa babeszją. Choroba potrafi zaatakować kilka tygodni po ukąszeniu przez kleszcza.
Są też obszary gdzie takich kleszczy jest więcej (najwięcej w mazowieckim, ale warmińsko - mazurskie i lubelskie też są pełne tego świństwa)
https://www.weterynarzamiculus.pl/porady.html

--------------------
Agnieszka_82
piÄ…, 30 mar 2012 - 21:16
Kurcze, szybko pojawiły się kleszcze
Malowana - strasznie mi przykro
dzięki Wam ekspresowo zamówiłam Ektopar. Wcześniej stosowałam fiprex - ektopar ma inne działanie ?? co lepsze ?
Agnieszka_82


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,804
Dołączył: czw, 25 cze 09 - 23:02
Skąd: Chorzów
Nr użytkownika: 27,969




post piÄ…, 30 mar 2012 - 21:16
Post #32

Kurcze, szybko pojawiły się kleszcze
Malowana - strasznie mi przykro
dzięki Wam ekspresowo zamówiłam Ektopar. Wcześniej stosowałam fiprex - ektopar ma inne działanie ?? co lepsze ?

--------------------
Nasze Małe Wielkie Szczęście 06/08/2010 r, 18:10 -> 3250 gr, 55 cm


Nasz Drugi Cud 02/02/2015 r, 9:00 -> 3490 gr, 52 cm
Lutnia
piÄ…, 30 mar 2012 - 22:47
CYTAT(Agnieszka_82 @ Fri, 30 Mar 2012 - 22:16) *
Kurcze, szybko pojawiły się kleszcze
Malowana - strasznie mi przykro
dzięki Wam ekspresowo zamówiłam Ektopar. Wcześniej stosowałam fiprex - ektopar ma inne działanie ?? co lepsze ?


Ektopar jest tańszym odpowiednikiem EXspotu. Mają działanie bójcze i odstraszające (Fiprex tylko bójcze, zresztą tak samo jak Frontline).
U nas Exspot sprawdza się wyśmienicie i będziemy mu wierni icon_smile.gif

Agnieszka, nie szybko - jest już prawie kwiecień a ciepłych dni było już sporo. Kleszcze potrafią się uaktywnić nawet w lutym, wszystko zależy od temperatury.
Lutnia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,819
Dołączył: pon, 21 mar 05 - 16:08
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,898




post piÄ…, 30 mar 2012 - 22:47
Post #33

CYTAT(Agnieszka_82 @ Fri, 30 Mar 2012 - 22:16) *
Kurcze, szybko pojawiły się kleszcze
Malowana - strasznie mi przykro
dzięki Wam ekspresowo zamówiłam Ektopar. Wcześniej stosowałam fiprex - ektopar ma inne działanie ?? co lepsze ?


Ektopar jest tańszym odpowiednikiem EXspotu. Mają działanie bójcze i odstraszające (Fiprex tylko bójcze, zresztą tak samo jak Frontline).
U nas Exspot sprawdza się wyśmienicie i będziemy mu wierni icon_smile.gif

Agnieszka, nie szybko - jest już prawie kwiecień a ciepłych dni było już sporo. Kleszcze potrafią się uaktywnić nawet w lutym, wszystko zależy od temperatury.

--------------------
malowanka
czw, 05 kwi 2012 - 08:31
Powiedziałam starszym dzieciakom co sie stało.
Ale moja 3-latka nie rozumie tego, ciągle czeka na psa i pyta czy Pani go uratuje i czy piesek na pewno ma swój zielony kocyk.


malowanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 172
Dołączył: wto, 27 lut 07 - 16:45
SkÄ…d: z domu
Nr użytkownika: 11,496




post czw, 05 kwi 2012 - 08:31
Post #34

Powiedziałam starszym dzieciakom co sie stało.
Ale moja 3-latka nie rozumie tego, ciągle czeka na psa i pyta czy Pani go uratuje i czy piesek na pewno ma swój zielony kocyk.




--------------------
Wesoła trójka.
karoleenka
czw, 05 kwi 2012 - 09:56
malowanka - przytul.gif
karoleenka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,473
Dołączył: śro, 12 maj 04 - 22:04
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,741

GG:


post czw, 05 kwi 2012 - 09:56
Post #35

malowanka - przytul.gif

--------------------





malowanka
czw, 12 kwi 2012 - 12:28
W naszym domu rozgościł się 16-miesięczny labek. Pierwsze co zrobiliśmy to kupiliśmy exspot i off.

malowanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 172
Dołączył: wto, 27 lut 07 - 16:45
SkÄ…d: z domu
Nr użytkownika: 11,496




post czw, 12 kwi 2012 - 12:28
Post #36

W naszym domu rozgościł się 16-miesięczny labek. Pierwsze co zrobiliśmy to kupiliśmy exspot i off.



--------------------
Wesoła trójka.
Artola
czw, 12 kwi 2012 - 12:36
CYTAT(Edi Zet :) @ Sat, 10 Mar 2012 - 21:52) *
Obserwuj w kierunku babesia - wszystkie niepokojące objawy zgłaszaj lek. wet.

Czyli co??? Poproszę łopatologicznie mi o objawach napisać!
I durne może pytanie: jak znaleźć kleszcza w puchatym futerku??? Bywamy na działce leśnej, Fuks niskozawieszony, więc potencjalnie coś zgarnąć może 37.gif
Czy ja już powinnam Fuksa czymś smarować? Czy za mały???

Ten post edytował Artola czw, 12 kwi 2012 - 12:41
Artola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,476
Dołączył: pon, 10 sie 09 - 15:25
Nr użytkownika: 28,585




post czw, 12 kwi 2012 - 12:36
Post #37

CYTAT(Edi Zet :) @ Sat, 10 Mar 2012 - 21:52) *
Obserwuj w kierunku babesia - wszystkie niepokojące objawy zgłaszaj lek. wet.

Czyli co??? Poproszę łopatologicznie mi o objawach napisać!
I durne może pytanie: jak znaleźć kleszcza w puchatym futerku??? Bywamy na działce leśnej, Fuks niskozawieszony, więc potencjalnie coś zgarnąć może 37.gif
Czy ja już powinnam Fuksa czymś smarować? Czy za mały???

--------------------
"Każda droga jest łatwiejsza, gdy widzisz to, co dobre jest"
https://szafazksiazkami.blogspot.com/
https://dzieciczytaja.blogspot.com/
Lutnia
czw, 12 kwi 2012 - 13:02
CYTAT(Artola @ Thu, 12 Apr 2012 - 13:36) *
Czyli co??? Poproszę łopatologicznie mi o objawach napisać!
I durne może pytanie: jak znaleźć kleszcza w puchatym futerku??? Bywamy na działce leśnej, Fuks niskozawieszony, więc potencjalnie coś zgarnąć może 37.gif
Czy ja już powinnam Fuksa czymś smarować? Czy za mały???


oczywiście, że POWINNAŚ!!!
Mam ochotę udusić Twojego weta...
No kurczę... sezon kleszczowy w pełni...

W przypadku takiego malucha nie każdy preparat się do tego nadaje, mój ulubiony Exspot można stosować już u szczeniąt w wieku powyżej dwóch tygodni życia.
Tu masz zestawienie preparatów insektobójczych https://www.molosy.pl/strona_glowna/wet/por...sekt_azorek.htm

Edi pewnie wszystko Ci napisze o objawach. Ja od siebie dodam tylko tyle: w trkacie sezonu kleszczowego KAŻDE inne zachowanie Korka (np. nagle robi się spokojny, czy zaczyna gorączkować, czy cokolwiek innego) skutkuje u mnie pojechaniem do weterynarza i zrobieniem badania krwi w kierunku babeszji (nawet gdy nie dostrzegłam na nim kleszcza, mógł się przecież odczepić. Pies Malowanki zmarł na babeszję mimo tego, że nie znalazła na nim kleszcza). Przy tej chorobie często ma się cholernie mało czasu.

Kleszcze zazwyczaj przyczepiają się tam, gdzie sierści jest mniej (głowa, pachwiny, wnętrze ucha) ale mogą też wszędzie indziej. Codziennie sprawdzasz psa ręcznie i zaglądasz dokładnie wszędzie.

Kilka dni temu położyłam na trawie drybedy. Wieczorem przyniosłam je do domu. Po chwili na Korku znalazłam wędrującego kleszcza (lekko już otumanionego Exspotem). Nie wiem, czy udałoby mu się wczepić, nie czekałam, zrobiłam mu spływ kanalizacją.


Lutnia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,819
Dołączył: pon, 21 mar 05 - 16:08
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,898




post czw, 12 kwi 2012 - 13:02
Post #38

CYTAT(Artola @ Thu, 12 Apr 2012 - 13:36) *
Czyli co??? Poproszę łopatologicznie mi o objawach napisać!
I durne może pytanie: jak znaleźć kleszcza w puchatym futerku??? Bywamy na działce leśnej, Fuks niskozawieszony, więc potencjalnie coś zgarnąć może 37.gif
Czy ja już powinnam Fuksa czymś smarować? Czy za mały???


oczywiście, że POWINNAŚ!!!
Mam ochotę udusić Twojego weta...
No kurczę... sezon kleszczowy w pełni...

W przypadku takiego malucha nie każdy preparat się do tego nadaje, mój ulubiony Exspot można stosować już u szczeniąt w wieku powyżej dwóch tygodni życia.
Tu masz zestawienie preparatów insektobójczych https://www.molosy.pl/strona_glowna/wet/por...sekt_azorek.htm

Edi pewnie wszystko Ci napisze o objawach. Ja od siebie dodam tylko tyle: w trkacie sezonu kleszczowego KAŻDE inne zachowanie Korka (np. nagle robi się spokojny, czy zaczyna gorączkować, czy cokolwiek innego) skutkuje u mnie pojechaniem do weterynarza i zrobieniem badania krwi w kierunku babeszji (nawet gdy nie dostrzegłam na nim kleszcza, mógł się przecież odczepić. Pies Malowanki zmarł na babeszję mimo tego, że nie znalazła na nim kleszcza). Przy tej chorobie często ma się cholernie mało czasu.

Kleszcze zazwyczaj przyczepiają się tam, gdzie sierści jest mniej (głowa, pachwiny, wnętrze ucha) ale mogą też wszędzie indziej. Codziennie sprawdzasz psa ręcznie i zaglądasz dokładnie wszędzie.

Kilka dni temu położyłam na trawie drybedy. Wieczorem przyniosłam je do domu. Po chwili na Korku znalazłam wędrującego kleszcza (lekko już otumanionego Exspotem). Nie wiem, czy udałoby mu się wczepić, nie czekałam, zrobiłam mu spływ kanalizacją.




--------------------
Edi Zet :)
czw, 12 kwi 2012 - 15:17
Objawy są różne: najczęściej apatia, brak apetytu i gorączka. Czasem krwisty, albo ciemny (coca-cola), albo pomarańczowy mocz. Czasem biegunka, wymioty, zażółcona skóra i spojówki, zupełna bezsilność.
Ale przychodzÄ… i bez gorÄ…czki.
Kleszcza nie musi być widać. Czasem wystarczy jak ukąsi nimfa, która jest b. malutka.
Kleszcze się wpijają wszędzie. Ostatnio miałam psa z babesją, bo kleszcz wbił się w skórę koło odbytu.
Edi Zet :)


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,188
Dołączył: pią, 25 kwi 03 - 22:54
SkÄ…d: Radziejowice
Nr użytkownika: 651




post czw, 12 kwi 2012 - 15:17
Post #39

Objawy są różne: najczęściej apatia, brak apetytu i gorączka. Czasem krwisty, albo ciemny (coca-cola), albo pomarańczowy mocz. Czasem biegunka, wymioty, zażółcona skóra i spojówki, zupełna bezsilność.
Ale przychodzÄ… i bez gorÄ…czki.
Kleszcza nie musi być widać. Czasem wystarczy jak ukąsi nimfa, która jest b. malutka.
Kleszcze się wpijają wszędzie. Ostatnio miałam psa z babesją, bo kleszcz wbił się w skórę koło odbytu.


--------------------
Ula/2001, Igorek/2002, SzymuÅ› /2007 i Hania/2012
karoleenka
czw, 12 kwi 2012 - 15:26
wczoraj rozmawiałam z wetem na tema kleszczy itd. i wiecie co u nas tzn. na dolnym śląsku występuje bardzo rzadko ta babejsjoza - wet mi powiedział, ze jemu się trafił jeden pies i to spoza województwa. I kurde zgłupiałam - wet z renomą - full pacjentów czyli ma ogromną praktykę ...czy to w ogóle możliwe ?
karoleenka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,473
Dołączył: śro, 12 maj 04 - 22:04
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,741

GG:


post czw, 12 kwi 2012 - 15:26
Post #40

wczoraj rozmawiałam z wetem na tema kleszczy itd. i wiecie co u nas tzn. na dolnym śląsku występuje bardzo rzadko ta babejsjoza - wet mi powiedział, ze jemu się trafił jeden pies i to spoza województwa. I kurde zgłupiałam - wet z renomą - full pacjentów czyli ma ogromną praktykę ...czy to w ogóle możliwe ?


--------------------





> Kleszcze, Już siÄ™ pojawiÅ‚y-sposoby na ich usuwanie u naszych pupili
Start new topic
Reply to this topic
4 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 27 kwi 2024 - 09:54
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama