Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2  

Rozszyfruje mi ktos diagnozÄ™ ??

> 
grzałka
nie, 18 lis 2012 - 22:04
dobrze zrozumiałaś z wyjątkiem ostatniego, udar to duży obszar niedokrwienia/niedotlenienia, czyli nie może się zrobić z plamek, musi się zatkać jakieś większe naczynie- bo plamki to takie mikro-udarki, zatkane malutkie naczynia krwionośne
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
SkÄ…d: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post nie, 18 lis 2012 - 22:04
Post #21

dobrze zrozumiałaś z wyjątkiem ostatniego, udar to duży obszar niedokrwienia/niedotlenienia, czyli nie może się zrobić z plamek, musi się zatkać jakieś większe naczynie- bo plamki to takie mikro-udarki, zatkane malutkie naczynia krwionośne

--------------------
m4rusia
nie, 18 lis 2012 - 22:06
tak, to ostatnie to zdaję sobie sprawę, że te "plamki" się nie połącza przecież by stworzyć ognisko udarowe, a potrzebny jest rozleglejszy "bodziec", czyli własnie niedotlenienie większego obszaru. Nie wiedziałam jak to nazwać icon_smile.gif
Dziękuję Wam wszystkim dziewczyny z całego serducha . Grzałka, Tobie szczególnie przytul.gif
m4rusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,160
Dołączył: śro, 26 paź 05 - 14:09
SkÄ…d: z zadooopia
Nr użytkownika: 3,925

GG:


post nie, 18 lis 2012 - 22:06
Post #22

tak, to ostatnie to zdaję sobie sprawę, że te "plamki" się nie połącza przecież by stworzyć ognisko udarowe, a potrzebny jest rozleglejszy "bodziec", czyli własnie niedotlenienie większego obszaru. Nie wiedziałam jak to nazwać icon_smile.gif
Dziękuję Wam wszystkim dziewczyny z całego serducha . Grzałka, Tobie szczególnie przytul.gif

--------------------
Edi Zet :)
pon, 19 lis 2012 - 23:10
CYTAT(m4rusia @ Sun, 18 Nov 2012 - 22:52) *
Zaraz... To sprawdźmy czy dobrze zrozumiałam
Babcia ze względu na miażdzycę i nadcisnienie ma te "plamki" na mózgu. Są to ogniska z niedotlenienia... Jeśli Babcia nadal nie będzie leczona i będzie palić, to te "plamki" z niedotlenienia moga stać się ogniskiem udarowym (??)

Te plamki to prawdopodobnie już zmiany udarowe. Udar jest wynikiem zmian w naczyniach. To miejsce które zaopatruje naczynie, jeżeli ulegnie ono np. zatkaniu blaszkami miażdżycy, obumiera bo jest niedotlenione, bo nieukrwione. Czasem naczynie pęka i dochodzi do "wylewu: czyli udaru krwotocznego (przy np. tętniaku mózgu czy nadciśnieniu tętniczym). Czyli odwrotnie naczynie złe=udar krwotoczny lub niedokrwienny=plamki w mózgu. czyli po mojemu babcia ma mnóstwo ognisk udarowych które MMR złapał.
edit: o grzalka już Ci wytłumaczyła, sorry więc za wymądrzanie się 37.gif

Ten post edytował Edi Zet :) pon, 19 lis 2012 - 23:11
Edi Zet :)


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,188
Dołączył: pią, 25 kwi 03 - 22:54
SkÄ…d: Radziejowice
Nr użytkownika: 651




post pon, 19 lis 2012 - 23:10
Post #23

CYTAT(m4rusia @ Sun, 18 Nov 2012 - 22:52) *
Zaraz... To sprawdźmy czy dobrze zrozumiałam
Babcia ze względu na miażdzycę i nadcisnienie ma te "plamki" na mózgu. Są to ogniska z niedotlenienia... Jeśli Babcia nadal nie będzie leczona i będzie palić, to te "plamki" z niedotlenienia moga stać się ogniskiem udarowym (??)

Te plamki to prawdopodobnie już zmiany udarowe. Udar jest wynikiem zmian w naczyniach. To miejsce które zaopatruje naczynie, jeżeli ulegnie ono np. zatkaniu blaszkami miażdżycy, obumiera bo jest niedotlenione, bo nieukrwione. Czasem naczynie pęka i dochodzi do "wylewu: czyli udaru krwotocznego (przy np. tętniaku mózgu czy nadciśnieniu tętniczym). Czyli odwrotnie naczynie złe=udar krwotoczny lub niedokrwienny=plamki w mózgu. czyli po mojemu babcia ma mnóstwo ognisk udarowych które MMR złapał.
edit: o grzalka już Ci wytłumaczyła, sorry więc za wymądrzanie się 37.gif

--------------------
Ula/2001, Igorek/2002, SzymuÅ› /2007 i Hania/2012
m4rusia
pon, 19 lis 2012 - 23:11
hmmmm.... jutro ide do babci i z nią porozmawiam. Dzięki
m4rusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,160
Dołączył: śro, 26 paź 05 - 14:09
SkÄ…d: z zadooopia
Nr użytkownika: 3,925

GG:


post pon, 19 lis 2012 - 23:11
Post #24

hmmmm.... jutro ide do babci i z nią porozmawiam. Dzięki

--------------------
rami
piÄ…, 15 lip 2022 - 09:46
To faktycznie może być udar niedokrwienny, spowodowany niedrożnością naczynia. Poważna sprawa z tego co czytam na: https://zyciepoudarze.pl/czym-jest-udar-niedokrwienny-mozgu/ nie wolno bagatelizować i jak najszybciej zająć się babcią! Dużo zdrówka dla babci!
rami


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: czw, 28 lut 19 - 08:30
Nr użytkownika: 52,759




post piÄ…, 15 lip 2022 - 09:46
Post #25

To faktycznie może być udar niedokrwienny, spowodowany niedrożnością naczynia. Poważna sprawa z tego co czytam na: https://zyciepoudarze.pl/czym-jest-udar-niedokrwienny-mozgu/ nie wolno bagatelizować i jak najszybciej zająć się babcią! Dużo zdrówka dla babci!
> Rozszyfruje mi ktos diagnozÄ™ ??
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 27 kwi 2024 - 16:55
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama