Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Podwyższenie alimentów

, jakie szanse?
> , jakie szanse?
kasiunia
pon, 09 lis 2009 - 15:57
Zastanawiam się nad wniesieniem sprawy o podwyższenie alimentów.

dostaję 1210zł (1100 zasądzone 5 lat temu, podwyższone raz bez sprawy sądowej o 100zł). wiem że to niemało, ale ojciec majki zarabia b. dobrze. nie wiem ile teraz dokładnie (ponoć ma słaby rok) ale kiedy mieszkaliśmy razem jego miesięczny dochód był w granicach średnio 12-15 tysięcy miesięcznie. z tym że on sobie tak manipuluje razem ze swoją księgową że na papierze ma mniej, koło 6-ciu pewnie. ja jestem nauczycielką, teraz w ogóle nie zarabiam (wychowawczy), jak wrócę do pracy będę maiła jakieś 1200zł (niepełny etat). koszty utrzymania dziecka wyliczyłam na ok 2000. chciałabym 1500zł od niego.

przez ok ostatnich 8 miesięcy oprócz alimentów ojciec majki, w związku z moją teraz trudną sytuacją finansową, dawał mi pieniądze na jej diagnozowanie i leczenie (niemało, bywało i koło 250-300zł w miesiącu). kwota ta nie była uwzględniona w moim poprzednim pozwie (nie wiedziałam że majka będzie tak chorowała). w tej chwili się z tego wycofał, mnie na to nie stać- stąd pomysł podniesienia przez sąd.

oprócz tego nie finansuje jej, raz-dwa w roku kupi jej jakieś ubranie czy buty. czasem przy różnych okazjach daje jej prezenty, ale część z nich zostaje u niego w domu, gdzie majka bywa 2-3 razy w roku. widuje ją mneij więcej raz w miesiącu, zabiera na wielkanoc i na ok 3 tyg wakacji (przy czym nigdy z nią nie pojechał na jakieś "wczasy" czy coś, bierze ją do swoich rodziców na wieś.

piszę o tym żeby dać wam jak najpełniejszy obraz sytuacji.

a moje pytanie jest takie: jak duże są szanse że sąd zamiast mi te alimenty podnieść, obniży mi je na jego wniosek? tego bowiem boję się najbardziej, a jestem pewna, że ojciec majki by o to wnioskował.
kasiunia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,139
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 08:55
Skąd: poznań
Nr użytkownika: 205




post pon, 09 lis 2009 - 15:57
Post #1

Zastanawiam się nad wniesieniem sprawy o podwyższenie alimentów.

dostaję 1210zł (1100 zasądzone 5 lat temu, podwyższone raz bez sprawy sądowej o 100zł). wiem że to niemało, ale ojciec majki zarabia b. dobrze. nie wiem ile teraz dokładnie (ponoć ma słaby rok) ale kiedy mieszkaliśmy razem jego miesięczny dochód był w granicach średnio 12-15 tysięcy miesięcznie. z tym że on sobie tak manipuluje razem ze swoją księgową że na papierze ma mniej, koło 6-ciu pewnie. ja jestem nauczycielką, teraz w ogóle nie zarabiam (wychowawczy), jak wrócę do pracy będę maiła jakieś 1200zł (niepełny etat). koszty utrzymania dziecka wyliczyłam na ok 2000. chciałabym 1500zł od niego.

przez ok ostatnich 8 miesięcy oprócz alimentów ojciec majki, w związku z moją teraz trudną sytuacją finansową, dawał mi pieniądze na jej diagnozowanie i leczenie (niemało, bywało i koło 250-300zł w miesiącu). kwota ta nie była uwzględniona w moim poprzednim pozwie (nie wiedziałam że majka będzie tak chorowała). w tej chwili się z tego wycofał, mnie na to nie stać- stąd pomysł podniesienia przez sąd.

oprócz tego nie finansuje jej, raz-dwa w roku kupi jej jakieś ubranie czy buty. czasem przy różnych okazjach daje jej prezenty, ale część z nich zostaje u niego w domu, gdzie majka bywa 2-3 razy w roku. widuje ją mneij więcej raz w miesiącu, zabiera na wielkanoc i na ok 3 tyg wakacji (przy czym nigdy z nią nie pojechał na jakieś "wczasy" czy coś, bierze ją do swoich rodziców na wieś.

piszę o tym żeby dać wam jak najpełniejszy obraz sytuacji.

a moje pytanie jest takie: jak duże są szanse że sąd zamiast mi te alimenty podnieść, obniży mi je na jego wniosek? tego bowiem boję się najbardziej, a jestem pewna, że ojciec majki by o to wnioskował.

--------------------
pozdrawiam
kasia


Posty w temacie
kasiunia   Podwyższenie alimentów   pon, 09 lis 2009 - 15:57
Mama Mateo   Jeżeli od czasu ostatniej sprawy o alimenty córc...   pon, 09 lis 2009 - 20:19
MYSZKA3571   15:26:37 WITAM MAM PYTANIE W ZESZŁYM ROKU W MAJU ...   sob, 23 sty 2010 - 16:01
Mama Mateo   Jeżeli od ostatniego podwyższenia pojawiły się...   sob, 23 sty 2010 - 19:56
BIBI666   Witam.Mam Pytanie: Od początku kwietnia jestem na...   śro, 02 cze 2010 - 17:41
Ma.   .   sob, 14 cze 2014 - 18:26
śrubka   Walka o podniesienie alimentów nie jest łatwa, a...   czw, 11 kwi 2019 - 09:36
bakier   Zawsze warto spróbować...trzeba tylko umieć dob...   pon, 24 cze 2019 - 10:00
> Podwyższenie alimentów, jakie szanse?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pon, 13 maj 2024 - 13:21
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama