Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2  

czy da się usunąć grzyba (ze ściany rzecz jasna)

> 
aluc

Go??







post wto, 15 lip 2008 - 18:06
Post #21

Berku, właśnie zlikwidowałam ciemne zacieki grzybopodobne za pomocą dwukrotnego psiknięcia jakimś syfem, nie wiem, jak się nazwywa, bo przebywa ów syf w domu, a ja zgoła gdzie indziej

ponieważ jednak jeszcze mi zostało, to mogę użyczyć przy okazji
AnkaSkikanka
wto, 15 lip 2008 - 18:10
Jeśli to jest grzybek powierzchniowy, to może się udać. Nawet zmycie domestosem może pomóc. Jeśli jednak siedzi głębiej, to psikanie w dłuzszej skali nie zda egzaminu jednak.
AnkaSkikanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,705
Dołączył: śro, 03 sie 05 - 07:56
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 3,456




post wto, 15 lip 2008 - 18:10
Post #22

Jeśli to jest grzybek powierzchniowy, to może się udać. Nawet zmycie domestosem może pomóc. Jeśli jednak siedzi głębiej, to psikanie w dłuzszej skali nie zda egzaminu jednak.

--------------------
Wika (wrzesień1999), Antek (luty2001), Zuza (luty2004), Franek (luty2006) Michaś (*) (marzec2008) Misia i Maja (marzec2013)

Na granicy polsko-ukraińskiej w ciężarówce przewożącej 2 tony amfetaminy specjalnie szkolony młynarz wykrył kilo mąki
Berek

Go??







post wto, 15 lip 2008 - 19:15
Post #23

CYTAT(plombiusz @ Tue, 15 Jul 2008 - 16:10) *
Jeśli to jest grzybek powierzchniowy, to może się udać. Nawet zmycie domestosem może pomóc. Jeśli jednak siedzi głębiej, to psikanie w dłuzszej skali nie zda egzaminu jednak.


Plombiusz, grzyb na razie w postaci delikatnych piegów, wygląda, że głębiej w tynk na razie nie wlazł, więc już się z Aluc na korzystanie z syfa umówiłam i zobaczymy.
AnkaSkikanka
wto, 15 lip 2008 - 19:54
Na razie załatw go z wieczora domestosem i gąbką. Może wystarczy, zanim Aluc dotrze icon_biggrin.gif
AnkaSkikanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,705
Dołączył: śro, 03 sie 05 - 07:56
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 3,456




post wto, 15 lip 2008 - 19:54
Post #24

Na razie załatw go z wieczora domestosem i gąbką. Może wystarczy, zanim Aluc dotrze icon_biggrin.gif

--------------------
Wika (wrzesień1999), Antek (luty2001), Zuza (luty2004), Franek (luty2006) Michaś (*) (marzec2008) Misia i Maja (marzec2013)

Na granicy polsko-ukraińskiej w ciężarówce przewożącej 2 tony amfetaminy specjalnie szkolony młynarz wykrył kilo mąki
gdamalena
wto, 15 lip 2008 - 20:52
Ja tez kiedyś z takim powierzchniowym rozprawiłam się przy pomocy domestosa. Niestety po kilku latach sąsiadka mnie znowu zalewa i wyłazi z powrotem. Teraz przy przeprowadzce chyba postapie podobnie.
gdamalena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 889
Dołączył: sob, 02 gru 06 - 21:03
Nr użytkownika: 8,829




post wto, 15 lip 2008 - 20:52
Post #25

Ja tez kiedyś z takim powierzchniowym rozprawiłam się przy pomocy domestosa. Niestety po kilku latach sąsiadka mnie znowu zalewa i wyłazi z powrotem. Teraz przy przeprowadzce chyba postapie podobnie.
joanaz
wto, 15 lip 2008 - 23:45
ja z grzybem w starej przedwojennej kamienicy walczyłam. Wygrałam dopiero za pomocą sodka używanego przez konserwatorów zabytków. Dostałam cóś od kolegi, który konserwował gotyckie mury. Jedynie to wymiotło mojego grzyba raz na zawsze. Niestety niem wiem co to było.

joanna
joanaz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,857
Dołączył: pią, 29 lip 05 - 14:33
Skąd: Toruń
Nr użytkownika: 3,448




post wto, 15 lip 2008 - 23:45
Post #26

ja z grzybem w starej przedwojennej kamienicy walczyłam. Wygrałam dopiero za pomocą sodka używanego przez konserwatorów zabytków. Dostałam cóś od kolegi, który konserwował gotyckie mury. Jedynie to wymiotło mojego grzyba raz na zawsze. Niestety niem wiem co to było.

joanna

--------------------
mama Zofii (luty 2001) i Heleny (sierpień 2004)
Berek

Go??







post piÄ…, 18 lip 2008 - 09:58
Post #27

Joanna, zlituj siÄ™, gotyckie mury...

OK, potraktujÄ™ drania na razie Domestosem. Niech go szlag trafi.

Słuchajcie, a w ogóle dlaczego ja tego grzyba mam w łazience na suficie? Tzn wiem, dlaczego, bo wilgotno i ciepło, ale w innych łazienkach miałam podobnie, a żadne fungi mi tam nie rosły. Dlaczego tu akurat jest? I co zrobić, żeby ta cholera nie wróciła? Czy przecieranie co tydzień Domestosem coś da? (Filip tego na pewno nie będzie robił, znaczy właściciel mieszkania, ale może jego dziewczyna?)
gdamalena
piÄ…, 18 lip 2008 - 11:31
Berku - tylko że ja najpierw go odmestosem, a potem malowałam farbą. Biała akrylowa - nie pamiętam firmy. Przez trzy lata miałam spokój od około dwóch wyłazi. Myślę, że tego typu działanie będzie jednak działaniem krótkofalowym.

Poza tym można po takiej operacji - zmycie ściany, domestos, gruntowanie, - dobrać farbę przeciwgrzybiczą/antygrzybiczą (np. tutaj sa takie - https://www.casati.pl/farby%20wewnetrzne.htm - lub jakąś inną) - może to da lepsze i dłuższe efekty.
gdamalena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 889
Dołączył: sob, 02 gru 06 - 21:03
Nr użytkownika: 8,829




post piÄ…, 18 lip 2008 - 11:31
Post #28

Berku - tylko że ja najpierw go odmestosem, a potem malowałam farbą. Biała akrylowa - nie pamiętam firmy. Przez trzy lata miałam spokój od około dwóch wyłazi. Myślę, że tego typu działanie będzie jednak działaniem krótkofalowym.

Poza tym można po takiej operacji - zmycie ściany, domestos, gruntowanie, - dobrać farbę przeciwgrzybiczą/antygrzybiczą (np. tutaj sa takie - https://www.casati.pl/farby%20wewnetrzne.htm - lub jakąś inną) - może to da lepsze i dłuższe efekty.
AnkaSkikanka
piÄ…, 18 lip 2008 - 12:08
Sprawdź wentylację. To jest ostatnie piętro?
AnkaSkikanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,705
Dołączył: śro, 03 sie 05 - 07:56
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 3,456




post piÄ…, 18 lip 2008 - 12:08
Post #29

Sprawdź wentylację. To jest ostatnie piętro?

--------------------
Wika (wrzesień1999), Antek (luty2001), Zuza (luty2004), Franek (luty2006) Michaś (*) (marzec2008) Misia i Maja (marzec2013)

Na granicy polsko-ukraińskiej w ciężarówce przewożącej 2 tony amfetaminy specjalnie szkolony młynarz wykrył kilo mąki
Sabina

Go??







post piÄ…, 18 lip 2008 - 18:19
Post #30

CYTAT(aluc @ Tue, 15 Jul 2008 - 19:06) *
Berku, właśnie zlikwidowałam ciemne zacieki grzybopodobne za pomocą dwukrotnego psiknięcia jakimś syfem, nie wiem, jak się nazwywa, bo przebywa ów syf w domu, a ja zgoła gdzie indziej

ponieważ jednak jeszcze mi zostało, to mogę użyczyć przy okazji



Wszystkie prawie syfy są na bazie chloru. Wiem - walczyłam różnymi. Trzeba po wszystkim dobrze wysuszyć miejsce, najlepiej suszarką do włosów.
Berek

Go??







post sob, 19 lip 2008 - 01:21
Post #31

Użyłam Domestosa i grzyb znikł jak sen jaki złoty icon_smile.gif Zobaczymy, kiedy wróci.
Sabina

Go??







post sob, 19 lip 2008 - 12:50
Post #32

Zależy od środowiska. icon_smile.gif Mi wyłaził w sezonie grzewczym, porą deszczową icon_smile.gif
Ale może Twój już nie wróci icon_smile.gif
Lepsze wietrzenie jest ważne. Wentylacja lepsza.
Katarzyna_1979
sob, 16 sie 2008 - 09:50
A ja polecam IZOMUR - jest to środek dość drogi, ale daje rewelacyjne efekty - sprawdziłam u siebie

CYTAT
Preparat posiada wiele zalet, a między innymi:

* natychmiastowo blokuje dopływ wilgoci ponad wykonaną izolację poziomą oraz wnętrza pomieszczenia przy wykonaniu izolacji pionowej;
* wprowadzony w głąb muru dobrze się rozprowadza wokół wykonanych otworów, co daje wykonanie przepony na całej grubości ściany o wysokości około 30 - 40 cm;
* niszczy grzyby i pleśnie oraz zapobiega ich rozwojowi nie dopuszczając wilgoci;
* może być stosowany w murach o konstrukcji ceglanej, betonowej, kamiennej i mieszanej;
* zagrzybione powierzchnie muru, po usunięciu grzybów i pleśni, spryskane powierzchniowo preparatem zabezpieczają ściany przed ponownym zawilgoceniem i porażeniem pleśniami;
* likwiduje zacieki na ścianach i sufitach;
* doskonale zabezpiecza drewno przed szkodliwym działaniem wilgoci, wody, pary wodnej, pleśniami, wszelkiego rodzaju grzybami oraz porażeniu przez owady i szkodniki drewna.


Aha jeszcze co do wysuszenia, to polecam opalarkę - ale trzeba uważać
Katarzyna_1979


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 111
Dołączył: śro, 12 gru 07 - 18:56
SkÄ…d: opolszczyzna
Nr użytkownika: 17,193

GG:


post sob, 16 sie 2008 - 09:50
Post #33

A ja polecam IZOMUR - jest to środek dość drogi, ale daje rewelacyjne efekty - sprawdziłam u siebie

CYTAT
Preparat posiada wiele zalet, a między innymi:

* natychmiastowo blokuje dopływ wilgoci ponad wykonaną izolację poziomą oraz wnętrza pomieszczenia przy wykonaniu izolacji pionowej;
* wprowadzony w głąb muru dobrze się rozprowadza wokół wykonanych otworów, co daje wykonanie przepony na całej grubości ściany o wysokości około 30 - 40 cm;
* niszczy grzyby i pleśnie oraz zapobiega ich rozwojowi nie dopuszczając wilgoci;
* może być stosowany w murach o konstrukcji ceglanej, betonowej, kamiennej i mieszanej;
* zagrzybione powierzchnie muru, po usunięciu grzybów i pleśni, spryskane powierzchniowo preparatem zabezpieczają ściany przed ponownym zawilgoceniem i porażeniem pleśniami;
* likwiduje zacieki na ścianach i sufitach;
* doskonale zabezpiecza drewno przed szkodliwym działaniem wilgoci, wody, pary wodnej, pleśniami, wszelkiego rodzaju grzybami oraz porażeniu przez owady i szkodniki drewna.


Aha jeszcze co do wysuszenia, to polecam opalarkę - ale trzeba uważać

--------------------



tato_robert
czw, 21 sie 2008 - 09:57
CYTAT(Zyrafo @ Fri, 28 Nov 2003 - 20:02) *
Ze zbieraniem pieczarek sobie radzę, ale jak się zabrać za to ścierwo to nie wiem... Są jakieś przeparaty czy mam ścianę wyłupać i wstawić nową?
A i czy taki grzyb jest szkodliwy dla zdrowia? Nie koniecznie jak się go zje (aczkolwiek moją młodszą córę należy posądzać o takie próby), ale jak się przy nim często przebywa?



Również miałem ten problem, ogólnie to są dwie przyczyny powstawania tego problemu.... pierwszy to jest nie ocieplone mieszkanie, przez co w domu jest wilgoć... Kolejna sprawa to zła wentylacja pokoju.... Ciężko jest rozwiązac ten problem. Ogólnie wszystkie te środki które ludzie polecają działają bądz nie. Nawet jeżeli pomogą to problem powraca, jeżeli nie ocieplisz domu to będzie zawsze tak samo!!!
tato_robert


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5
Dołączył: czw, 24 lip 08 - 14:12
Nr użytkownika: 20,862




post czw, 21 sie 2008 - 09:57
Post #34

CYTAT(Zyrafo @ Fri, 28 Nov 2003 - 20:02) *
Ze zbieraniem pieczarek sobie radzę, ale jak się zabrać za to ścierwo to nie wiem... Są jakieś przeparaty czy mam ścianę wyłupać i wstawić nową?
A i czy taki grzyb jest szkodliwy dla zdrowia? Nie koniecznie jak się go zje (aczkolwiek moją młodszą córę należy posądzać o takie próby), ale jak się przy nim często przebywa?



Również miałem ten problem, ogólnie to są dwie przyczyny powstawania tego problemu.... pierwszy to jest nie ocieplone mieszkanie, przez co w domu jest wilgoć... Kolejna sprawa to zła wentylacja pokoju.... Ciężko jest rozwiązac ten problem. Ogólnie wszystkie te środki które ludzie polecają działają bądz nie. Nawet jeżeli pomogą to problem powraca, jeżeli nie ocieplisz domu to będzie zawsze tak samo!!!
Pogoda
sob, 23 sie 2008 - 13:20
O! Widzicie, mam ten problem od dawna, też w łazience. Pleśń się robi na suficie i jednej ze ścian. Plombiuszu, ty pytałeś kogoś, czy mieszkanie jest na ostatnim piętrze. Moje jest :-/. Blok jest nieocieplony i nie ma widoków na zmianę przez najbliższe kilka lat. Oczywiście łazienka bez okna, więc wnetylacja z całą pewnością niewystarczająca. Prania nie suszę, bo nie ma miejsca icon_wink.gif.

Czy w tej sytuacji jest coś, co mogę zrobic skutecznie, żeby zwalczyc grzyba? Czy jakis preparat może mi pomóc? czy jestenm skazana na wieczną walkę z domestosem i kolejnymi warstwami fabry? A może ta farba grzybobójcza pomoże... Hmmm...
Pogoda


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,278
Dołączył: czw, 24 lip 08 - 20:49
Nr użytkownika: 20,867




post sob, 23 sie 2008 - 13:20
Post #35

O! Widzicie, mam ten problem od dawna, też w łazience. Pleśń się robi na suficie i jednej ze ścian. Plombiuszu, ty pytałeś kogoś, czy mieszkanie jest na ostatnim piętrze. Moje jest :-/. Blok jest nieocieplony i nie ma widoków na zmianę przez najbliższe kilka lat. Oczywiście łazienka bez okna, więc wnetylacja z całą pewnością niewystarczająca. Prania nie suszę, bo nie ma miejsca icon_wink.gif.

Czy w tej sytuacji jest coś, co mogę zrobic skutecznie, żeby zwalczyc grzyba? Czy jakis preparat może mi pomóc? czy jestenm skazana na wieczną walkę z domestosem i kolejnymi warstwami fabry? A może ta farba grzybobójcza pomoże... Hmmm...
AnkaSkikanka
sob, 23 sie 2008 - 14:22
Można zastosować pochłaniacz wilgoci. To w zasadzie jest klimatyzator. Kosztuje nieco, ale rozwiązuje problem raz a dobrze. Sami się nad tym zastanawialiśmy...

A o ostatnie piętro się pytałem, bo na nich najczęściej jest problem z wyciągiem...

Ten post edytował plombiusz sob, 23 sie 2008 - 14:22
AnkaSkikanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,705
Dołączył: śro, 03 sie 05 - 07:56
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 3,456




post sob, 23 sie 2008 - 14:22
Post #36

Można zastosować pochłaniacz wilgoci. To w zasadzie jest klimatyzator. Kosztuje nieco, ale rozwiązuje problem raz a dobrze. Sami się nad tym zastanawialiśmy...

A o ostatnie piętro się pytałem, bo na nich najczęściej jest problem z wyciągiem...

--------------------
Wika (wrzesień1999), Antek (luty2001), Zuza (luty2004), Franek (luty2006) Michaś (*) (marzec2008) Misia i Maja (marzec2013)

Na granicy polsko-ukraińskiej w ciężarówce przewożącej 2 tony amfetaminy specjalnie szkolony młynarz wykrył kilo mąki
Sabina

Go??







post sob, 23 sie 2008 - 15:19
Post #37

Problem całkowicie rozwiązać może tylko ocieplenie i pod tynkowe dziadostwo zabijające grzyba, po zbadaniu jego gatunku. 29.gif
Doraźnie to co powyżej. icon_smile.gif
Pogoda
sob, 23 sie 2008 - 16:09
Dzięki Plombiusz, będę sie musiała szerzej zainteresowac tematem pochłaniaczy wilgosci, bo póki co u nas to chyba jedyne rozwiązanie :-/.
Pogoda


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,278
Dołączył: czw, 24 lip 08 - 20:49
Nr użytkownika: 20,867




post sob, 23 sie 2008 - 16:09
Post #38

Dzięki Plombiusz, będę sie musiała szerzej zainteresowac tematem pochłaniaczy wilgosci, bo póki co u nas to chyba jedyne rozwiązanie :-/.
Inkusia
wto, 30 gru 2008 - 11:03
My praktycznie mamy grzyba w każdym pokoju 32.gif Walczymy z nim preparatem Savo i w każdym pokoju mamy pochlaniacz wilgoci Humistop. Niewiele to pomaga bo grzyb wraca 32.gif Winne są pewnie plastikowe okna, chociaż mamy rozszczelnione i często wietrzymy. Nie mam siły na grzyba!
Inkusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,272
Dołączył: wto, 16 wrz 08 - 09:38
Nr użytkownika: 21,772




post wto, 30 gru 2008 - 11:03
Post #39

My praktycznie mamy grzyba w każdym pokoju 32.gif Walczymy z nim preparatem Savo i w każdym pokoju mamy pochlaniacz wilgoci Humistop. Niewiele to pomaga bo grzyb wraca 32.gif Winne są pewnie plastikowe okna, chociaż mamy rozszczelnione i często wietrzymy. Nie mam siły na grzyba!

--------------------

bufcia
pon, 04 gru 2023 - 14:22
ja probowalam sama ale to walka z wiatrakami.. polecam poczytac https://www.osuszanie-slim-pol.pl/blog/ i zdecydowac sie jednak na firme ktora sie zajmuje takimi rzeczam iprofesjonalnie
bufcia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 136
Dołączył: czw, 06 cze 19 - 13:15
Nr użytkownika: 53,114




post pon, 04 gru 2023 - 14:22
Post #40

ja probowalam sama ale to walka z wiatrakami.. polecam poczytac https://www.osuszanie-slim-pol.pl/blog/ i zdecydowac sie jednak na firme ktora sie zajmuje takimi rzeczam iprofesjonalnie
> czy da siÄ™ usunąć grzyba (ze Å›ciany rzecz jasna)
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 27 kwi 2024 - 18:51
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama