Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2  

Co to jest?

> 
Zelda
sob, 23 kwi 2011 - 08:02
Szamtrapa,moga mieć gnizado pod szopą ,pod podłogą.
Z tego co mi mówili strażacy jak wzywałam,to jest to nieodpłatne,ale ja muszę mieć wszystko,tzn worki i coś co je zlikwiduje,jakis preparat.Nie wiem jak to jest teraz,bo u mnie sytuacja miała miejsce jak byłam w ciąży z Hanią czyli 4 lata temu.Szerszenie są b.niezpieczne,kilka może zabić konia,więc ograniczyłabym kontakt z miejscem gdzie przebywają.Mogą tez chodzic po trawie,więc obuwie obowiązkowe.
Zelda


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,015
Dołączył: wto, 08 maj 07 - 23:08
Nr użytkownika: 13,884




post sob, 23 kwi 2011 - 08:02
Post #21

Szamtrapa,moga mieć gnizado pod szopą ,pod podłogą.
Z tego co mi mówili strażacy jak wzywałam,to jest to nieodpłatne,ale ja muszę mieć wszystko,tzn worki i coś co je zlikwiduje,jakis preparat.Nie wiem jak to jest teraz,bo u mnie sytuacja miała miejsce jak byłam w ciąży z Hanią czyli 4 lata temu.Szerszenie są b.niezpieczne,kilka może zabić konia,więc ograniczyłabym kontakt z miejscem gdzie przebywają.Mogą tez chodzic po trawie,więc obuwie obowiązkowe.
kasiazielonka
sob, 23 kwi 2011 - 15:09
CYTAT([użytkownik x] @ Fri, 22 Apr 2011 - 19:53) *
Entomologiem Kasiu icon_wink.gif

dziękuję, nie chciało mi sie juz szukac, ale czy owadologiem nie brzmi sympatyczniej - przeciez to insekty 06.gif
kasiazielonka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,728
Dołączył: śro, 16 maj 07 - 19:24
Skąd: WrocLOVE
Nr użytkownika: 14,316




post sob, 23 kwi 2011 - 15:09
Post #22

CYTAT([użytkownik x] @ Fri, 22 Apr 2011 - 19:53) *
Entomologiem Kasiu icon_wink.gif

dziękuję, nie chciało mi sie juz szukac, ale czy owadologiem nie brzmi sympatyczniej - przeciez to insekty 06.gif

--------------------



-mój kolorowankowy blog
mama_do_kwadratu
sob, 23 kwi 2011 - 15:28
Jak już ktoś napisał- strażacy obowiązku nie mają, zwykle jednak pomagają.

Sąsiad mojej ciotki (lekarz) zmarł od ukąszenia szerszeni- wyszedł na balkon, chciał zniszczyć gniazdo, nie przewidział jednak, że owadów w środku nie ma. Zaatakowały od tyłu. Siedem ukąszeń.

Z szerszeniami nie ma żartów.
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post sob, 23 kwi 2011 - 15:28
Post #23

Jak już ktoś napisał- strażacy obowiązku nie mają, zwykle jednak pomagają.

Sąsiad mojej ciotki (lekarz) zmarł od ukąszenia szerszeni- wyszedł na balkon, chciał zniszczyć gniazdo, nie przewidział jednak, że owadów w środku nie ma. Zaatakowały od tyłu. Siedem ukąszeń.

Z szerszeniami nie ma żartów.

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
semi
sob, 23 kwi 2011 - 16:58
ja nie wiem, co to reguluje i czy od uprzejmości strazy zalezy-być może-ale nasi panowie strażacy rok w rok ściągają sąsiadce z podwórka osy/szerszenie oraz młode koty z wysokiego drzewa-włażą głupie i zejśc nie potrafią 06.gif , wszystko, łącznie z kotami, nieodpłatnie. Wynikałoby, ze mili sa:))
semi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,114
Dołączył: pon, 28 lut 05 - 22:27
Skąd: zachodniopomorskie
Nr użytkownika: 2,781




post sob, 23 kwi 2011 - 16:58
Post #24

ja nie wiem, co to reguluje i czy od uprzejmości strazy zalezy-być może-ale nasi panowie strażacy rok w rok ściągają sąsiadce z podwórka osy/szerszenie oraz młode koty z wysokiego drzewa-włażą głupie i zejśc nie potrafią 06.gif , wszystko, łącznie z kotami, nieodpłatnie. Wynikałoby, ze mili sa:))

--------------------
L. 20.12.2000
A. 19.10.2008

https://www.fotorelacja.com/ Relacja pogodowa z Wybrzeża Rewalskiego

mama_do_kwadratu
sob, 23 kwi 2011 - 17:02
no, mili icon_smile.gif

bo obowiązek mają w instytucjach ściągać jedynie icon_wink.gif
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post sob, 23 kwi 2011 - 17:02
Post #25

no, mili icon_smile.gif

bo obowiązek mają w instytucjach ściągać jedynie icon_wink.gif

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
aronka
sob, 23 kwi 2011 - 17:05
Mieliśmy gniazdo szerszeni i os. Teraz znowu są osy.
Strażak zapytany o poradę powiedział, że najlepszy jest czarny Raid. Załatwiłam to sama. Ten środek "strzela" na odległość kilku metrów, więc nie podchodziłam bliżej niż zwykle. Działałam wieczorem, kiedy te cholery już tak nie latały, miałam je pod kontrolą.
Oczywiście lepiej wezwać fachowców, zawsze to bezpieczniej. Nie namawiam Cię do samodzielnej likwidacji gniazda.
Tyle, że jak ja już wiedziałam, czym mam zadziałać, to... Cierpliwość jest cechą zupełnie mi obcą.
aronka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,424
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 23:30
Nr użytkownika: 484




post sob, 23 kwi 2011 - 17:05
Post #26

Mieliśmy gniazdo szerszeni i os. Teraz znowu są osy.
Strażak zapytany o poradę powiedział, że najlepszy jest czarny Raid. Załatwiłam to sama. Ten środek "strzela" na odległość kilku metrów, więc nie podchodziłam bliżej niż zwykle. Działałam wieczorem, kiedy te cholery już tak nie latały, miałam je pod kontrolą.
Oczywiście lepiej wezwać fachowców, zawsze to bezpieczniej. Nie namawiam Cię do samodzielnej likwidacji gniazda.
Tyle, że jak ja już wiedziałam, czym mam zadziałać, to... Cierpliwość jest cechą zupełnie mi obcą.
aronka
sob, 23 kwi 2011 - 17:09
CYTAT(emi @ Sat, 23 Apr 2011 - 15:58) *
ja nie wiem, co to reguluje i czy od uprzejmości strazy zalezy-być może-ale nasi panowie strażacy rok w rok ściągają sąsiadce z podwórka osy/szerszenie oraz młode koty z wysokiego drzewa-włażą głupie i zejśc nie potrafią 06.gif , wszystko, łącznie z kotami, nieodpłatnie. Wynikałoby, ze mili sa:))


Emi, bo oni robią takie różne dziwne rzeczy.
Parę lat temu, kiedy mieszkaliśmy w bloku piętro niżej (na 7 piętrze) gołąb zaplątał się w siatkę zabezpieczającą przed... gołębiami. Wezwałam strażaków, którzy przeleźli na balkon sąsiadów z balkonu na korytarzu, porozcinali siatkę i uwolnili umęczonego gołębia.
Strażacy są bardzo wszechstronni.
aronka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,424
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 23:30
Nr użytkownika: 484




post sob, 23 kwi 2011 - 17:09
Post #27

CYTAT(emi @ Sat, 23 Apr 2011 - 15:58) *
ja nie wiem, co to reguluje i czy od uprzejmości strazy zalezy-być może-ale nasi panowie strażacy rok w rok ściągają sąsiadce z podwórka osy/szerszenie oraz młode koty z wysokiego drzewa-włażą głupie i zejśc nie potrafią 06.gif , wszystko, łącznie z kotami, nieodpłatnie. Wynikałoby, ze mili sa:))


Emi, bo oni robią takie różne dziwne rzeczy.
Parę lat temu, kiedy mieszkaliśmy w bloku piętro niżej (na 7 piętrze) gołąb zaplątał się w siatkę zabezpieczającą przed... gołębiami. Wezwałam strażaków, którzy przeleźli na balkon sąsiadów z balkonu na korytarzu, porozcinali siatkę i uwolnili umęczonego gołębia.
Strażacy są bardzo wszechstronni.
Mafia
sob, 23 kwi 2011 - 19:51
W zeszłym roku dzwoniłam po straż i do gniazda szerszeni nie przyjechali, bo podobno nie mają obowiązku. Mąż wieczorem czymś prysnął i strącił jakoś. Nie widziałam tego, bo reszta rodziny siedziała w domu.
Mafia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,508
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 11:50
Nr użytkownika: 5,675




post sob, 23 kwi 2011 - 19:51
Post #28

W zeszłym roku dzwoniłam po straż i do gniazda szerszeni nie przyjechali, bo podobno nie mają obowiązku. Mąż wieczorem czymś prysnął i strącił jakoś. Nie widziałam tego, bo reszta rodziny siedziała w domu.

--------------------
Mafia
Eliszka
pon, 25 kwi 2011 - 14:02
Mój znajomy został kiedyś (jako dziecko) ukąszony przez szerszenia w głowę. To bardzo niebezpieczne miejsce. Uratowało go to, że jego ojciec był leśniczym i miał adrenalinę w domu.


Szantrapo uważaj na dziewczynki i na siebie !

Straż faktycznie ostatnio się wykręca od przyjazdów, ale są też specjalistyczne firmy, które się takimi rzeczami zajmują.
Działaj bo jeśli już teraz latają, to później moze być ich tylko więcej.

Ten post edytował Eliszka pon, 25 kwi 2011 - 14:02
Eliszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,973
Dołączył: wto, 20 lut 07 - 20:02
Skąd: ...
Nr użytkownika: 11,277

GG:


post pon, 25 kwi 2011 - 14:02
Post #29

Mój znajomy został kiedyś (jako dziecko) ukąszony przez szerszenia w głowę. To bardzo niebezpieczne miejsce. Uratowało go to, że jego ojciec był leśniczym i miał adrenalinę w domu.


Szantrapo uważaj na dziewczynki i na siebie !

Straż faktycznie ostatnio się wykręca od przyjazdów, ale są też specjalistyczne firmy, które się takimi rzeczami zajmują.
Działaj bo jeśli już teraz latają, to później moze być ich tylko więcej.

--------------------

Eliszka,
Jan Kornel



i Hanna Faustyna

naples
pon, 25 kwi 2011 - 23:32
CYTAT(Eliszka @ Mon, 25 Apr 2011 - 13:02) *
Straż faktycznie ostatnio się wykręca od przyjazdów, ale są też specjalistyczne firmy, które się takimi rzeczami zajmują.


Pisałam o tym wyżej. Nie, że się wykręca, ale ma odgórny zakaz wydany specjalnym rozporządzeniem przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej wydany w Warszawie, z dnia 10 lipca 2009 pt. „ZASADY POSTĘPOWANIA PODCZAS INTERWENCJI PROWADZONYCH W ZWIĄZKU ZE ZGŁOSZENIEM WYSTĄPIENIA ZAGROŻEŃ OD ROJÓW LUB GNIAZD OWADÓW BŁONKOSKRZYDŁYCH”.
Dla mnie jest to zrozumiałe, skoro jest jakieś rozporządzenie, które reguluje tę kwestię, to się go przestrzega i tyle icon_wink.gif
naples


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,203
Dołączył: wto, 03 cze 08 - 14:53
Nr użytkownika: 20,141




post pon, 25 kwi 2011 - 23:32
Post #30

CYTAT(Eliszka @ Mon, 25 Apr 2011 - 13:02) *
Straż faktycznie ostatnio się wykręca od przyjazdów, ale są też specjalistyczne firmy, które się takimi rzeczami zajmują.


Pisałam o tym wyżej. Nie, że się wykręca, ale ma odgórny zakaz wydany specjalnym rozporządzeniem przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej wydany w Warszawie, z dnia 10 lipca 2009 pt. „ZASADY POSTĘPOWANIA PODCZAS INTERWENCJI PROWADZONYCH W ZWIĄZKU ZE ZGŁOSZENIEM WYSTĄPIENIA ZAGROŻEŃ OD ROJÓW LUB GNIAZD OWADÓW BŁONKOSKRZYDŁYCH”.
Dla mnie jest to zrozumiałe, skoro jest jakieś rozporządzenie, które reguluje tę kwestię, to się go przestrzega i tyle icon_wink.gif


--------------------
-Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie...
Auguste Bekannte

-Ludzie, którzy nie mają własnego życia, zawsze muszą wściubiać nos w cudze...
-Ludzie lubią komplikować sobie życie, jakby już samo w sobie nie było wystarczająco skomplikowane...

Carlos Ruíz Zafón
mari_emzet
śro, 27 kwi 2011 - 00:34
Madziu, ja potwierdzam, to szerszeń. U moich rodziców na balkonie w jeden dzień jedna (ciekawe skąd moja mama wie, że to była jedna i ta sama:P) osa (czy może pszczoła?) zrobiła sobie całkiem spory kokon! Jeden dzień. W torbie na zakupy, takiej na kółkach. Także i w tej szopce mogły sobie gniazdo zrobić.
Jeśli chodzi o łapanie owadów przez psa ... Moja suka robi to samo! Próbuje też z wróblami, ale jeszcze jej się nie udało. Zastanawiam się, czy ona wie, że jest psem? Na razie nic jej się nie stało, nic nie ugryzło, ale obawiam się, że jak nie dopilnuję, to coś się stanie.
A A. niech nie będzie taki chojrak!
mari_emzet


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 771
Dołączył: śro, 07 kwi 10 - 12:07
Skąd: Szczecin
Nr użytkownika: 32,424

GG:


post śro, 27 kwi 2011 - 00:34
Post #31

Madziu, ja potwierdzam, to szerszeń. U moich rodziców na balkonie w jeden dzień jedna (ciekawe skąd moja mama wie, że to była jedna i ta sama:P) osa (czy może pszczoła?) zrobiła sobie całkiem spory kokon! Jeden dzień. W torbie na zakupy, takiej na kółkach. Także i w tej szopce mogły sobie gniazdo zrobić.
Jeśli chodzi o łapanie owadów przez psa ... Moja suka robi to samo! Próbuje też z wróblami, ale jeszcze jej się nie udało. Zastanawiam się, czy ona wie, że jest psem? Na razie nic jej się nie stało, nic nie ugryzło, ale obawiam się, że jak nie dopilnuję, to coś się stanie.
A A. niech nie będzie taki chojrak!
> Co to jest?
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: śro, 05 cze 2024 - 15:18
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama