Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Psycholog

, paranoja
> , paranoja
basiau
pon, 01 mar 2010 - 18:09
Proszę, do czasu wyjaśnienia moich wątpliwości, nie przenosić tematu - bo na to podforum więcej osób zagląda.
Sprawa wygląda następująco - zapisałam się na wizytę do psychologa w przychodni przyszpitalnej, z zastrzeżeniem, że mam przynieść skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu.
Poszłam więc dzisiaj do przychodni rejonowej, z racji tego że mój lekarz ma dzisiaj dzień wizyt domowych, zapisałam się do innego lekarza. No i tu suprajs - wg słów owej pani doktor do psychologa nie jest potrzebne skierowanie i ona mi go nie wypisze. Oczywiście zaraz zadzwoniłam do poradni przyszpitalnej, żeby podali mi podstawę prawną, że to skierowanie potrzebne jednak jest. Podstawy prawnej nie podali, jedynie jakieś informacje znalezione na stronie NFZ, do lekarzy jakich specjalizacji skierowanie potrzebne nie jest, i nie było tam wymienionego psychologa. Czyli, na chłopski rozum - skierowanie jest potrzebne. Zamierzam udać się jutro do kierownika przychodni rejonowej, żeby wyjaśnił mi, czy lekarka, u której byłam miała rację nie wypisując mi tego skierowania. Chciałabym jednak, żebyście pomogły ustalić mi bardziej wiarygodne źródło (o ile jest) niż to np. https://www.nfz-warszawa.pl/index/pacjent/l...czne_uzaleznien.
No i jeszcze jedno pytanie - czy psycholog jest lekarzem? Bo wg słów pani doktor nie jest...
Nie dość, że termin pierwszej wizyty u pani psycholog został przesunięty, to jeszcze teraz to. Czyżby znaki na niebie i ziemi icon_wink.gif wskazywały na to, że mam podjąć prywatne leczenie? Ale z drugiej strony - dlaczego?

Ten post edytował basiau pią, 12 mar 2010 - 21:52
basiau


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,114
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 14:45
Nr użytkownika: 296




post pon, 01 mar 2010 - 18:09
Post #1

Proszę, do czasu wyjaśnienia moich wątpliwości, nie przenosić tematu - bo na to podforum więcej osób zagląda.
Sprawa wygląda następująco - zapisałam się na wizytę do psychologa w przychodni przyszpitalnej, z zastrzeżeniem, że mam przynieść skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu.
Poszłam więc dzisiaj do przychodni rejonowej, z racji tego że mój lekarz ma dzisiaj dzień wizyt domowych, zapisałam się do innego lekarza. No i tu suprajs - wg słów owej pani doktor do psychologa nie jest potrzebne skierowanie i ona mi go nie wypisze. Oczywiście zaraz zadzwoniłam do poradni przyszpitalnej, żeby podali mi podstawę prawną, że to skierowanie potrzebne jednak jest. Podstawy prawnej nie podali, jedynie jakieś informacje znalezione na stronie NFZ, do lekarzy jakich specjalizacji skierowanie potrzebne nie jest, i nie było tam wymienionego psychologa. Czyli, na chłopski rozum - skierowanie jest potrzebne. Zamierzam udać się jutro do kierownika przychodni rejonowej, żeby wyjaśnił mi, czy lekarka, u której byłam miała rację nie wypisując mi tego skierowania. Chciałabym jednak, żebyście pomogły ustalić mi bardziej wiarygodne źródło (o ile jest) niż to np. https://www.nfz-warszawa.pl/index/pacjent/l...czne_uzaleznien.
No i jeszcze jedno pytanie - czy psycholog jest lekarzem? Bo wg słów pani doktor nie jest...
Nie dość, że termin pierwszej wizyty u pani psycholog został przesunięty, to jeszcze teraz to. Czyżby znaki na niebie i ziemi icon_wink.gif wskazywały na to, że mam podjąć prywatne leczenie? Ale z drugiej strony - dlaczego?

--------------------
Wielu ludzi mówi za cicho o rzeczach ważnych,
za głośno o banalnych, zbyt wiele o innych,
za rzadko ze sobą i o wiele za często bez namysłu.
eliza87
czw, 11 sie 2022 - 09:35
Wybierz odpowiedniego specjalistę - psycholog dziecięcy z Krakowa oferuje konsultacje w domowej atmosferze i zawsze stara się znaleźć adekwatne do problemu rozwiązanie.
eliza87


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 33
Dołączył: śro, 22 sty 20 - 15:13
Nr użytkownika: 53,499




post czw, 11 sie 2022 - 09:35
Post #2

Wybierz odpowiedniego specjalistę - psycholog dziecięcy z Krakowa oferuje konsultacje w domowej atmosferze i zawsze stara się znaleźć adekwatne do problemu rozwiązanie.

Posty w temacie
basiau   Psycholog   pon, 01 mar 2010 - 18:09
kocisÅ‚awa   Psycholog nie jest lekarzem,psychologia nie jest k...   pon, 01 mar 2010 - 18:18
basiau   No dobra, ale jak nazwać kogoÅ› po psychologii kl...   pon, 01 mar 2010 - 19:53
krolewienka   No dobra, ale jak nazwać kogoÅ› po psychologii kl...   pon, 01 mar 2010 - 20:35
renek35   Do psychologa chodze czÄ™sto z córkÄ… i chociaż ...   pon, 01 mar 2010 - 20:35
ulla   Może trzeba poprosić o skierowanie do konkretnej...   pon, 01 mar 2010 - 22:03
basiau   Ok, przyjmujÄ™ do wiadomoÅ›ci, że psycholog to ni...   pon, 01 mar 2010 - 22:31
ulla   Ok, przyjmujÄ™ do wiadomoÅ›ci, że psycholog to ni...   pon, 01 mar 2010 - 23:44
tulla   basiau - mój lekarz rodzinny bez problemu wypisaÅ...   pon, 01 mar 2010 - 22:41
Magda EZ   Ja dostaÅ‚am bez problemu skierowanie dla dziecka ...   wto, 02 mar 2010 - 08:52
jaAga*   U nas też bez problemu lekarz rodzinny wypisuje s...   wto, 02 mar 2010 - 08:55
grzaÅ‚ka   psycholog to psycholog, ale do psychologa pracujÄ…...   wto, 02 mar 2010 - 16:54
basiau   Poradnia przyszpitalna i caÅ‚y szpital też przesz...   wto, 02 mar 2010 - 17:17
basiau   DostaÅ‚am skierowanie. Bez najmniejszego kÅ‚opotu ...   Å›ro, 03 mar 2010 - 21:55
gosiagosia   ja przeszlam kilka etapow ze skierowaniami - kiedy...   Å›ro, 10 mar 2010 - 10:04
basiau   Skoro wÄ…tek wyciÄ…gniÄ™ty, to napiszÄ™ , że rÄ™c...   Å›ro, 10 mar 2010 - 15:30
basiau   Skoro wÄ…tek wyciÄ…gniÄ™ty, to napiszÄ™ , że rÄ™c...   piÄ…, 12 mar 2010 - 21:54
Magda EZ   Może my do tej samej pani psycholog siÄ™ wybieram...   Å›ro, 10 mar 2010 - 16:00
basiau   MiesiÄ…c później :szok Moja komuÅ› trzy wizyty...   Å›ro, 10 mar 2010 - 21:41
opsychoterapii   MiesiÄ…c później :szok Moja komuÅ› trzy wizyty...   sob, 15 maj 2010 - 20:30
Magda EZ   Basia, współczujÄ™ - i już siÄ™ nastawiam bojow...   piÄ…, 12 mar 2010 - 22:57
gosiagosia   nie chce sie wtracac, ale chce przypomniec, ze psy...   sob, 20 mar 2010 - 22:27
Grażyna7   Polecam Wam PaniÄ… AgatÄ™ SobieckÄ… pomogÅ‚a mi wy...   pon, 29 sty 2018 - 11:17
Paxon   Hej, jak już to zostaÅ‚o wyjaÅ›nione: do psycholo...   Å›ro, 24 paź 2018 - 13:33
wojciech4443   Teraz bardzo dużo osób chodzi do psychologa.Moim...   wto, 04 lut 2020 - 07:59
Ceda   JeÅ›li chcesz coÅ› przepracować to nie idź do ps...   piÄ…, 23 kwi 2021 - 13:40
eliza87   Wybierz odpowiedniego specjalistÄ™ - psycholog dzi...   czw, 11 sie 2022 - 09:35
> Psycholog, paranoja
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 27 kwi 2024 - 21:37
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama