Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
5 Stron V  « poprzednia 3 4 5  

Urlop macierzyński ..

, dałam ciała.
> , dałam ciała.
moko.
nie, 20 wrz 2009 - 13:14
iolcia1 - czy przed zatrudnieniem w obecnej firmie, czyli od stycznia do maja pracowałas gdzies indziej na umowe o pracę ? i jeśli tak, to czy chorowałaś ? Zakład pracy wypłaca za pierwsze 33 dni wynagrodzenie chorobowe w roku kalendarzowym, ale jesli pracowałaś gdzie do maja i tam wykorzystałaś już 33 dni chorobowego to w obecnej formie od 1 dnia choroby otrzymasz zasiłek chorobowy.
Jesli nie pracowałaś wczesniej lub nie chorowałaś to obecny zakład za 33 dni zapłaci Ci wynagrodzenie chorobowe a potem będziesz mieć płatny zasiłek chorobowy.
Jesli zakład pracy na dzień 30.11.2008 zatrudniał 20 osób to jest uprawniony do wypłaty zasiłków, czyli zakład pracy wypłaci Ci wszystko i wynagrodzenie chorobowe i zasiłek chorobowy i macierzyński (do dnia zatrudnienia)
Jesli zakład nie jest uprawniony do wypłaty zasiłków to zakład pracy od 34 dnia choroby przekaże odpowiedni druki do ZUSu i ZUS będzie Ci płacił. ZUS ma 30 dni na wypłatę zasiłku od momentu skompletowania wszytkich dokumentów. W Twoim interesie jest dowiedzieć się kto wypłaca zasiłki i ewentualnie udać się do ZUS(u) jeśli to on bezposrednio wypłaci Ci zasiłek i uzupełnienie dokumentacji.
Jesli nie złożyłaś oświadczenia, że chcesz pieniądze na konto - to listonosz będzie przynosił zasiłek.
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post nie, 20 wrz 2009 - 13:14
Post #81

iolcia1 - czy przed zatrudnieniem w obecnej firmie, czyli od stycznia do maja pracowałas gdzies indziej na umowe o pracę ? i jeśli tak, to czy chorowałaś ? Zakład pracy wypłaca za pierwsze 33 dni wynagrodzenie chorobowe w roku kalendarzowym, ale jesli pracowałaś gdzie do maja i tam wykorzystałaś już 33 dni chorobowego to w obecnej formie od 1 dnia choroby otrzymasz zasiłek chorobowy.
Jesli nie pracowałaś wczesniej lub nie chorowałaś to obecny zakład za 33 dni zapłaci Ci wynagrodzenie chorobowe a potem będziesz mieć płatny zasiłek chorobowy.
Jesli zakład pracy na dzień 30.11.2008 zatrudniał 20 osób to jest uprawniony do wypłaty zasiłków, czyli zakład pracy wypłaci Ci wszystko i wynagrodzenie chorobowe i zasiłek chorobowy i macierzyński (do dnia zatrudnienia)
Jesli zakład nie jest uprawniony do wypłaty zasiłków to zakład pracy od 34 dnia choroby przekaże odpowiedni druki do ZUSu i ZUS będzie Ci płacił. ZUS ma 30 dni na wypłatę zasiłku od momentu skompletowania wszytkich dokumentów. W Twoim interesie jest dowiedzieć się kto wypłaca zasiłki i ewentualnie udać się do ZUS(u) jeśli to on bezposrednio wypłaci Ci zasiłek i uzupełnienie dokumentacji.
Jesli nie złożyłaś oświadczenia, że chcesz pieniądze na konto - to listonosz będzie przynosił zasiłek.

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
iolcia1
nie, 20 wrz 2009 - 14:50
Dziękuję bardzo za odpowiedź MOKO icon_smile.gif
Od stycznia do maja nigdzie nie pracowałam ani nie chorowałam.
Jutro z samego rana będę sie dowiadywać ile tych pracowników sie zatrudnia i co z dokumentacją w ZUSie...
najgorsze w tym wszystkim jest to, iż będąc w ciąży zagrożonej mam wskazania do lezenia i osobiście załatwić wszystkiego nie mogłam, a z proszeniem kogoś by załatwił za Ciebie to róźnie bywa :/ tak samo jak próba załatwienia wszystkiego "na telefon"
iolcia1


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 15
Dołączył: pią, 18 wrz 09 - 18:27
Nr użytkownika: 29,169




post nie, 20 wrz 2009 - 14:50
Post #82

Dziękuję bardzo za odpowiedź MOKO icon_smile.gif
Od stycznia do maja nigdzie nie pracowałam ani nie chorowałam.
Jutro z samego rana będę sie dowiadywać ile tych pracowników sie zatrudnia i co z dokumentacją w ZUSie...
najgorsze w tym wszystkim jest to, iż będąc w ciąży zagrożonej mam wskazania do lezenia i osobiście załatwić wszystkiego nie mogłam, a z proszeniem kogoś by załatwił za Ciebie to róźnie bywa :/ tak samo jak próba załatwienia wszystkiego "na telefon"

--------------------
ewita 77
śro, 30 wrz 2009 - 19:34
"Nie ma żadnej możliwości wypłaty ekwiwalentu za urlop wypoczynkowy w okresie trwania zatrudnienia."
Wyczytałam to na forum prawniczym..czy to jest prawda?..Jeśli tak to leżę i kwiczę bo jestem bez kasy....
Do tej pory nie dostałam od szefostwa ekwiwalentu za urlop wypoczynkowy.
Nie dzwoniłam do firmy czekając do końca m-ca licząc ,że Oni się odezwą .Ale du.pa...cisza.
I jak teraz postępować ?..Moko ratuj!!!!

Ten post edytował ewita 77 śro, 30 wrz 2009 - 19:35
ewita 77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,623
Dołączył: pon, 12 cze 06 - 22:21
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 6,244

GG:


post śro, 30 wrz 2009 - 19:34
Post #83

"Nie ma żadnej możliwości wypłaty ekwiwalentu za urlop wypoczynkowy w okresie trwania zatrudnienia."
Wyczytałam to na forum prawniczym..czy to jest prawda?..Jeśli tak to leżę i kwiczę bo jestem bez kasy....
Do tej pory nie dostałam od szefostwa ekwiwalentu za urlop wypoczynkowy.
Nie dzwoniłam do firmy czekając do końca m-ca licząc ,że Oni się odezwą .Ale du.pa...cisza.
I jak teraz postępować ?..Moko ratuj!!!!

--------------------
D -(2002) A -(2003) M -(2009)

------------------------------------------------------------------------------------------------
"Mamo, dobrze ,że jesteś bo wszystko dla dzieci robisz"- D.
moko.
śro, 30 wrz 2009 - 21:11
Ewito77 - ale, ze co ? poszłas na urlop wypoczynkowy i nie otrzymałas za niego wynagrodzenia ?
W czasie zatrudnienia wybierasz urlop w naturze i otrzymujesz za nie wynagrodzenie urlopowe.
W momencie ustania zatrudnienia otrzymujesz ekwiwalent za niewykorzystany urlop.

Więc co - pracodawca nie zapłacił wynagrodzenia ?

Jest uchwała SN o wypłacie ekwiwalentu za ZALEGŁY urlop wypoczynkowy w trakcie zatrudnienia.
SN z 8 lipca 1999 r., III ZP 10/99 (OSNP 2000/6/233
SN z 24 stycznia 2006 r. (I PK 124/05)
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post śro, 30 wrz 2009 - 21:11
Post #84

Ewito77 - ale, ze co ? poszłas na urlop wypoczynkowy i nie otrzymałas za niego wynagrodzenia ?
W czasie zatrudnienia wybierasz urlop w naturze i otrzymujesz za nie wynagrodzenie urlopowe.
W momencie ustania zatrudnienia otrzymujesz ekwiwalent za niewykorzystany urlop.

Więc co - pracodawca nie zapłacił wynagrodzenia ?

Jest uchwała SN o wypłacie ekwiwalentu za ZALEGŁY urlop wypoczynkowy w trakcie zatrudnienia.
SN z 8 lipca 1999 r., III ZP 10/99 (OSNP 2000/6/233
SN z 24 stycznia 2006 r. (I PK 124/05)


--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
ewita 77
czw, 01 paź 2009 - 18:54
Tak jestem na urlopie wypoczynkowym.
CYTAT(moko. @ Wed, 30 Sep 2009 - 22:11) *
Więc co - pracodawca nie zapłacił wynagrodzenia ?

32.gif ..niestety ale nie.
Będę musiała jechać do nich po zaświadczenie,że jestem na wychowawczym potrzebne do zasiłku rodzinnego..zobaczymy co powiedzą?
Oj czuje ,że będzie wojna....tak łatwo nie ulegną..

Ten post edytował ewita 77 czw, 01 paź 2009 - 18:59
ewita 77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,623
Dołączył: pon, 12 cze 06 - 22:21
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 6,244

GG:


post czw, 01 paź 2009 - 18:54
Post #85

Tak jestem na urlopie wypoczynkowym.
CYTAT(moko. @ Wed, 30 Sep 2009 - 22:11) *
Więc co - pracodawca nie zapłacił wynagrodzenia ?

32.gif ..niestety ale nie.
Będę musiała jechać do nich po zaświadczenie,że jestem na wychowawczym potrzebne do zasiłku rodzinnego..zobaczymy co powiedzą?
Oj czuje ,że będzie wojna....tak łatwo nie ulegną..

--------------------
D -(2002) A -(2003) M -(2009)

------------------------------------------------------------------------------------------------
"Mamo, dobrze ,że jesteś bo wszystko dla dzieci robisz"- D.
moko.
czw, 01 paź 2009 - 19:21
Napisz pismo oficjalnie o wypłacenie wynagrodzenia wraz z odsetkami!
Inaczej kierujesz sprawę do SąduPracy/PIP.
To cięzkie naruszenie obowiązków pracowniczych !
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post czw, 01 paź 2009 - 19:21
Post #86

Napisz pismo oficjalnie o wypłacenie wynagrodzenia wraz z odsetkami!
Inaczej kierujesz sprawę do SąduPracy/PIP.
To cięzkie naruszenie obowiązków pracowniczych !


--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
ewita 77
śro, 25 lis 2009 - 21:48
Moko...czuję sie zobowiązana by zdać Ci relację jak to sie wszystko skończyło 06.gif .
A skończyło sie dobrze....pracodawca wypłacił mi wszystkie należne pieniądze.Obyło sie bez żadnych sensacji.
Za wszystkie rady serdecznie dziękuję. przytul.gif .
ewita 77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,623
Dołączył: pon, 12 cze 06 - 22:21
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 6,244

GG:


post śro, 25 lis 2009 - 21:48
Post #87

Moko...czuję sie zobowiązana by zdać Ci relację jak to sie wszystko skończyło 06.gif .
A skończyło sie dobrze....pracodawca wypłacił mi wszystkie należne pieniądze.Obyło sie bez żadnych sensacji.
Za wszystkie rady serdecznie dziękuję. przytul.gif .

--------------------
D -(2002) A -(2003) M -(2009)

------------------------------------------------------------------------------------------------
"Mamo, dobrze ,że jesteś bo wszystko dla dzieci robisz"- D.
moko.
śro, 25 lis 2009 - 22:19
Cieszę się, że wszystko się dobrze skończyło !
Bardzo się cieszę !
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post śro, 25 lis 2009 - 22:19
Post #88

Cieszę się, że wszystko się dobrze skończyło !
Bardzo się cieszę !


--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
kika22
pią, 23 kwi 2010 - 19:09
widze ze na forum poruszane sa ciekawe tematy i jest tu bardzo madra osoba wsrod nas icon_smile.gif tez mam pytanie zwiazane z tym tematem. Czy prawnie jest ustalony termin wyplat macierzynskich zasilkow (wyplaty z zakladu pracy)
kika22


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: pią, 23 kwi 10 - 18:57
Nr użytkownika: 32,690




post pią, 23 kwi 2010 - 19:09
Post #89

widze ze na forum poruszane sa ciekawe tematy i jest tu bardzo madra osoba wsrod nas icon_smile.gif tez mam pytanie zwiazane z tym tematem. Czy prawnie jest ustalony termin wyplat macierzynskich zasilkow (wyplaty z zakladu pracy)
lalalala
pią, 23 kwi 2010 - 19:32
Podepnę się i zapytam - może macie doświadczenie z podobną sytuacją. Jeśli jestem w ciąży i mam umowę do końca roku 2010, a termin porodu np. na luty, to wiem, że umowa automatycznie będzie przedłużona do dnia porodu. Ale czy pracodawca w tym styczniu np. może mi zaproponować nową umowę na rok kolejny czy np. czas nieokreślony? A jeśli mi nie zaproponuje, to ja po zasiłku macierzyńskim w takim wypadku jestem bez pracy niestety. Ech, tak źle i tak niedobrze. Jeszcze grubo ponda rok będę na umowie na czas określony, a na kolejną ciążę tyle czekać nie chcę... 21.gif
lalalala


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,376
Dołączył: pon, 23 sty 06 - 12:57
Nr użytkownika: 4,679




post pią, 23 kwi 2010 - 19:32
Post #90

Podepnę się i zapytam - może macie doświadczenie z podobną sytuacją. Jeśli jestem w ciąży i mam umowę do końca roku 2010, a termin porodu np. na luty, to wiem, że umowa automatycznie będzie przedłużona do dnia porodu. Ale czy pracodawca w tym styczniu np. może mi zaproponować nową umowę na rok kolejny czy np. czas nieokreślony? A jeśli mi nie zaproponuje, to ja po zasiłku macierzyńskim w takim wypadku jestem bez pracy niestety. Ech, tak źle i tak niedobrze. Jeszcze grubo ponda rok będę na umowie na czas określony, a na kolejną ciążę tyle czekać nie chcę... 21.gif
moko.
sob, 24 kwi 2010 - 12:40
CYTAT(marczysko @ Fri, 23 Apr 2010 - 19:32) *
Podepnę się i zapytam - może macie doświadczenie z podobną sytuacją. Jeśli jestem w ciąży i mam umowę do końca roku 2010, a termin porodu np. na luty, to wiem, że umowa automatycznie będzie przedłużona do dnia porodu. Ale czy pracodawca w tym styczniu np. może mi zaproponować nową umowę na rok kolejny czy np. czas nieokreślony? A jeśli mi nie zaproponuje, to ja po zasiłku macierzyńskim w takim wypadku jestem bez pracy niestety. Ech, tak źle i tak niedobrze. Jeszcze grubo ponda rok będę na umowie na czas określony, a na kolejną ciążę tyle czekać nie chcę... 21.gif

pracodawca ma dwa wyjścia:
- przedłuzyc umowe do dnia porodu
- przedłuzyc umowe na ile chce - na czas określony, nieokreslony
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post sob, 24 kwi 2010 - 12:40
Post #91

CYTAT(marczysko @ Fri, 23 Apr 2010 - 19:32) *
Podepnę się i zapytam - może macie doświadczenie z podobną sytuacją. Jeśli jestem w ciąży i mam umowę do końca roku 2010, a termin porodu np. na luty, to wiem, że umowa automatycznie będzie przedłużona do dnia porodu. Ale czy pracodawca w tym styczniu np. może mi zaproponować nową umowę na rok kolejny czy np. czas nieokreślony? A jeśli mi nie zaproponuje, to ja po zasiłku macierzyńskim w takim wypadku jestem bez pracy niestety. Ech, tak źle i tak niedobrze. Jeszcze grubo ponda rok będę na umowie na czas określony, a na kolejną ciążę tyle czekać nie chcę... 21.gif

pracodawca ma dwa wyjścia:
- przedłuzyc umowe do dnia porodu
- przedłuzyc umowe na ile chce - na czas określony, nieokreslony

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
lalalala
sob, 24 kwi 2010 - 15:13
Dzięki, Moko icon_smile.gif
lalalala


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,376
Dołączył: pon, 23 sty 06 - 12:57
Nr użytkownika: 4,679




post sob, 24 kwi 2010 - 15:13
Post #92

Dzięki, Moko icon_smile.gif
agulek8
śro, 05 maj 2010 - 11:18
czesc
mam pytanie: ale może najpierw opisze, krotko moja sytuację...
pracuję na pełnym etacie.umowę mam na czas określony (kończy mi się w sierpniu 2011r.)
szczerze mówiąc to mam coraz większe obawy czy szef mi przedłuży (od jakiegoś czasu kręci się jego znajoma i widac,że ma chrapke na moje stanowisko)
moje pytanie brzmi: czy jak zajdę w ciążę to będzie przysługiwal mi urlop macierzyński i wychowawczy?
to że umowa mi się 'przedłuży" do dnia porodu (jakby był później niż w sierpniu) to wiem, ale co z urlopami?
będę wdzięczna za pomoc..
agulek8


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,495
Dołączył: pią, 28 kwi 06 - 16:24
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 5,687




post śro, 05 maj 2010 - 11:18
Post #93

czesc
mam pytanie: ale może najpierw opisze, krotko moja sytuację...
pracuję na pełnym etacie.umowę mam na czas określony (kończy mi się w sierpniu 2011r.)
szczerze mówiąc to mam coraz większe obawy czy szef mi przedłuży (od jakiegoś czasu kręci się jego znajoma i widac,że ma chrapke na moje stanowisko)
moje pytanie brzmi: czy jak zajdę w ciążę to będzie przysługiwal mi urlop macierzyński i wychowawczy?
to że umowa mi się 'przedłuży" do dnia porodu (jakby był później niż w sierpniu) to wiem, ale co z urlopami?
będę wdzięczna za pomoc..


--------------------




moko.
śro, 05 maj 2010 - 12:10
CYTAT(agulek8 @ Wed, 05 May 2010 - 11:18) *
czesc
mam pytanie: ale może najpierw opisze, krotko moja sytuację...
pracuję na pełnym etacie.umowę mam na czas określony (kończy mi się w sierpniu 2011r.)
szczerze mówiąc to mam coraz większe obawy czy szef mi przedłuży (od jakiegoś czasu kręci się jego znajoma i widac,że ma chrapke na moje stanowisko)
moje pytanie brzmi: czy jak zajdę w ciążę to będzie przysługiwal mi urlop macierzyński i wychowawczy?
to że umowa mi się 'przedłuży" do dnia porodu (jakby był później niż w sierpniu) to wiem, ale co z urlopami?
będę wdzięczna za pomoc..

Jesli w sierpniu będziesz w 12tc to szef musi przedłużyć umowę do dnia porodu, lub moze przedłużyć na okres dluższy(ale to jego dobra wola) Jesli bedziesz miec umowe do dnia porodu, to w dniu porodu umowa rozwiązuje się a zasiłek macierzński po zwolenieniu wypłaca ZUS. Nie masz prawa do urlopu macierzyńskiego, ani wychowawczego bo nie pozostajesz w zatrudnieniu. Masz prawo jedynie do zasiłku mac.(kasy) Do dnia porodu nabywasz prawo do urlopu wypoczynkowego, jeśli nie wykorzystasz urlopu w naturze to w momencie zwolnienia pracodawca jest w obowiązku wypłacić za urlop ekwiwalent.
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post śro, 05 maj 2010 - 12:10
Post #94

CYTAT(agulek8 @ Wed, 05 May 2010 - 11:18) *
czesc
mam pytanie: ale może najpierw opisze, krotko moja sytuację...
pracuję na pełnym etacie.umowę mam na czas określony (kończy mi się w sierpniu 2011r.)
szczerze mówiąc to mam coraz większe obawy czy szef mi przedłuży (od jakiegoś czasu kręci się jego znajoma i widac,że ma chrapke na moje stanowisko)
moje pytanie brzmi: czy jak zajdę w ciążę to będzie przysługiwal mi urlop macierzyński i wychowawczy?
to że umowa mi się 'przedłuży" do dnia porodu (jakby był później niż w sierpniu) to wiem, ale co z urlopami?
będę wdzięczna za pomoc..

Jesli w sierpniu będziesz w 12tc to szef musi przedłużyć umowę do dnia porodu, lub moze przedłużyć na okres dluższy(ale to jego dobra wola) Jesli bedziesz miec umowe do dnia porodu, to w dniu porodu umowa rozwiązuje się a zasiłek macierzński po zwolenieniu wypłaca ZUS. Nie masz prawa do urlopu macierzyńskiego, ani wychowawczego bo nie pozostajesz w zatrudnieniu. Masz prawo jedynie do zasiłku mac.(kasy) Do dnia porodu nabywasz prawo do urlopu wypoczynkowego, jeśli nie wykorzystasz urlopu w naturze to w momencie zwolnienia pracodawca jest w obowiązku wypłacić za urlop ekwiwalent.

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
agulek8
śro, 05 maj 2010 - 12:47
moko strasznie to brzmi...czyli zero praw i same straty...ale nic to i tak bedę się starać o bobasa....

a powiedz mi jeszcze jakbym np. urodziła przed sierpniem 2011 to mam jakieś prawa do urlopów??
agulek8


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,495
Dołączył: pią, 28 kwi 06 - 16:24
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 5,687




post śro, 05 maj 2010 - 12:47
Post #95

moko strasznie to brzmi...czyli zero praw i same straty...ale nic to i tak bedę się starać o bobasa....

a powiedz mi jeszcze jakbym np. urodziła przed sierpniem 2011 to mam jakieś prawa do urlopów??

--------------------




moko.
śro, 05 maj 2010 - 12:59
CYTAT(agulek8 @ Wed, 05 May 2010 - 12:47) *
moko strasznie to brzmi...czyli zero praw i same straty...ale nic to i tak bedę się starać o bobasa....

a powiedz mi jeszcze jakbym np. urodziła przed sierpniem 2011 to mam jakieś prawa do urlopów??

Tak masz prawo do urlopu macierzyńskiego i wychowawczego do czasu trwania umowy o pracę.
Czyli przypuśmy rodzisz w I.2011 - macierzyński masz do VI.2011 potem urlopy wypoczynkowe (jak chcesz) i urlop wychowawczy do VIII.2011 (czyli do konca trwania umowy o pracę) jesli szef przedłuzy umowę to możesz dalej przebywać na wychowawczym. Zasada jest taka prawo do urlopów ma się wtedy gdy zatrudnienie trwa.
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post śro, 05 maj 2010 - 12:59
Post #96

CYTAT(agulek8 @ Wed, 05 May 2010 - 12:47) *
moko strasznie to brzmi...czyli zero praw i same straty...ale nic to i tak bedę się starać o bobasa....

a powiedz mi jeszcze jakbym np. urodziła przed sierpniem 2011 to mam jakieś prawa do urlopów??

Tak masz prawo do urlopu macierzyńskiego i wychowawczego do czasu trwania umowy o pracę.
Czyli przypuśmy rodzisz w I.2011 - macierzyński masz do VI.2011 potem urlopy wypoczynkowe (jak chcesz) i urlop wychowawczy do VIII.2011 (czyli do konca trwania umowy o pracę) jesli szef przedłuzy umowę to możesz dalej przebywać na wychowawczym. Zasada jest taka prawo do urlopów ma się wtedy gdy zatrudnienie trwa.

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
agulek8
śro, 05 maj 2010 - 14:02
MAKO dziękuje za info przytul.gif
agulek8


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,495
Dołączył: pią, 28 kwi 06 - 16:24
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 5,687




post śro, 05 maj 2010 - 14:02
Post #97

MAKO dziękuje za info przytul.gif

--------------------




> Urlop macierzyński .., dałam ciała.
Start new topic
Reply to this topic
5 Stron V  « poprzednia 3 4 5
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pon, 29 kwi 2024 - 11:33
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama