Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Pomocy!!!

> 
Monisia
śro, 09 lip 2003 - 19:30
Witajcie.Czy może któras z Was mogłaby mi porzyczyć elektryczny laktator na kilka miesięcy?Ewentualnie tanio odsprzedać ale naprawde tanio bo nie mam pieniążków.
Monisia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,142
Dołączył: nie, 22 cze 03 - 12:40
Nr użytkownika: 847




post śro, 09 lip 2003 - 19:30
Post #1

Witajcie.Czy może któras z Was mogłaby mi porzyczyć elektryczny laktator na kilka miesięcy?Ewentualnie tanio odsprzedać ale naprawde tanio bo nie mam pieniążków.
domi
czw, 10 lip 2003 - 12:23
Monisiu
niedobrze się odciąga mleko laktatorem. Wiem bo sama miałam pożyczone aż 2 rodzaje. Nauczyłam się ręcznie-palcami odciągać mleko i szło mi to naprawdę świetnie. Oddałam laktator i byłam zadowolona. A zajmujmowało mi to tyle samo czasu a czasem i mniej (zależy od laktatora).
domi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,263
Dołączył: czw, 01 maj 03 - 18:00
Skąd: 3-miasto/kaszuby
Nr użytkownika: 672




post czw, 10 lip 2003 - 12:23
Post #2

Monisiu
niedobrze się odciąga mleko laktatorem. Wiem bo sama miałam pożyczone aż 2 rodzaje. Nauczyłam się ręcznie-palcami odciągać mleko i szło mi to naprawdę świetnie. Oddałam laktator i byłam zadowolona. A zajmujmowało mi to tyle samo czasu a czasem i mniej (zależy od laktatora).
kasiarybka

Go??







post czw, 10 lip 2003 - 12:44
Post #3

Widzisz Domi, każdy ma inne doświadczenia, ja nie dałam rady ręcznie, bez lakatora elektrycznego ( Edzi kochanej icon_smile.gif ), nie wydoliłabym nawet dnia.
Lua
czw, 10 lip 2003 - 14:26
Ja też próbowałam ręcznie i nie wycisnęłam ani kropelki. Miałam laktator reczny ale też ciężko było.
Monisia mogę sprzedać ręczny Aventu, uzywany tylko miesiąc (tylko tyle karmiłam).

Lua
Lua


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,198
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 14:48
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 211




post czw, 10 lip 2003 - 14:26
Post #4

Ja też próbowałam ręcznie i nie wycisnęłam ani kropelki. Miałam laktator reczny ale też ciężko było.
Monisia mogę sprzedać ręczny Aventu, uzywany tylko miesiąc (tylko tyle karmiłam).

Lua

--------------------
Mama Amelki (21.05.2002) i Alicji (26.04.2004)

Monisia
czw, 10 lip 2003 - 14:50
LUA JA RECZNY MAM I NIC NIE DAJE I PORADZONO MI BYM KUPIŁA ELEKTRYCZNY.O ŚCIĄGANIU RĘCZNYM MOWY NIE MA-NIC NIE LECI.
BUUUU
Monisia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,142
Dołączył: nie, 22 cze 03 - 12:40
Nr użytkownika: 847




post czw, 10 lip 2003 - 14:50
Post #5

LUA JA RECZNY MAM I NIC NIE DAJE I PORADZONO MI BYM KUPIŁA ELEKTRYCZNY.O ŚCIĄGANIU RĘCZNYM MOWY NIE MA-NIC NIE LECI.
BUUUU
Lua
czw, 10 lip 2003 - 14:55
To faktycznie ciężko.
A z tego co wiem elektryczne są bardzo drogie, chociaż podobno skuteczne.

Monisia to niestety nie mogę pomóc icon_cry.gif icon_cry.gif icon_cry.gif .
Lua
Lua


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,198
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 14:48
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 211




post czw, 10 lip 2003 - 14:55
Post #6

To faktycznie ciężko.
A z tego co wiem elektryczne są bardzo drogie, chociaż podobno skuteczne.

Monisia to niestety nie mogę pomóc icon_cry.gif icon_cry.gif icon_cry.gif .
Lua

--------------------
Mama Amelki (21.05.2002) i Alicji (26.04.2004)

eHermiona
czw, 10 lip 2003 - 16:11
Monisiu, może nie jestem na bieżąco, ale dlaczego MUSISZ mieć laktator?
eHermiona


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 702
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 22:19
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 222




post czw, 10 lip 2003 - 16:11
Post #7

Monisiu, może nie jestem na bieżąco, ale dlaczego MUSISZ mieć laktator?
Monisia
czw, 10 lip 2003 - 22:04
Laktator chciałam oczywiście by ściagac pokarm a powiedziano mi ze jak mam mało pokarmu<a tak było do dzis> to laktatorem powinnam pobudzac piersi do wytwarzania większej ilości pokarmu.Jednak chyba już mi nie będzie potrzebny laktator bo od dzisiejszego ranka zalewa mnie totaklnie-chyba wkońcu herbatki zaczeły działac:) Ale mam kolejny problem:( Julcia dziś noie chciał prawie ssac, denerwowała sie , kręciła i tylko kilka łyczków wypijała.Nie wiem czemu.Jak nie było pokarmu było kiebsko ale teraz jest jeszcze gorzej:(
Monisia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,142
Dołączył: nie, 22 cze 03 - 12:40
Nr użytkownika: 847




post czw, 10 lip 2003 - 22:04
Post #8

Laktator chciałam oczywiście by ściagac pokarm a powiedziano mi ze jak mam mało pokarmu<a tak było do dzis> to laktatorem powinnam pobudzac piersi do wytwarzania większej ilości pokarmu.Jednak chyba już mi nie będzie potrzebny laktator bo od dzisiejszego ranka zalewa mnie totaklnie-chyba wkońcu herbatki zaczeły działac:) Ale mam kolejny problem:( Julcia dziś noie chciał prawie ssac, denerwowała sie , kręciła i tylko kilka łyczków wypijała.Nie wiem czemu.Jak nie było pokarmu było kiebsko ale teraz jest jeszcze gorzej:(
eHermiona
czw, 10 lip 2003 - 23:09
Wiesz, zwykle to dziecko jest najlepszym laktatorem icon_smile.gif
Ale poważnie - czym karmiłaś córeczkę zanim pojawiło się duzo pokarmu? Jeśli butelką, to może trochę się denerwować, że inaczej leci, a jeśli piersią, to jest pewnie zdziwiona, że nagle dużo i może nie nadąża - ale na pewno się przyzwyczai. Jeśli będziesz miała kłopoty z nabrzmiałymi, twardymi piersiami, których malutka nie będzie w stanie porządnie chwycić, to wtedy przed karmieniem odciagnij sobie odrobinkę, ale wystarczy ręką - tylko, żeby brodawka zrobiła się miększa. Ewentualnie włóż piersi do ciepłej wody(tzn. "powiś" nad miską) i delikatnie pomasuj. Jak najczęściej ja przystawiaj, nawet jeśli będzie chciała co 15 minut. Może tak się denerwuje, bo wyczuwa Twoje napięcie? Może spróbuj się z nią położyć - wtedy sama się rozluźnisz, możesz nawet podsypiać, a córeczka nie będzie za mocno ściskana (mocne przytulanie kiedy jest ciepło też może drażnić), tylko przygarnięta Twoim ramieniem. Wiesz, to jest tak, że właściwie każde dziecko rodzi się z odruchem ssania, ale po przyjściu na świat musi się nauczyć, jak w praktyce ten odruch wykorzystać wink.gif
Życzę więc Wam cierpliwości i szczęśliwego "mleczkowania" icon_biggrin.gif I ach, jak zazdroszczę!

Monika
eHermiona


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 702
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 22:19
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 222




post czw, 10 lip 2003 - 23:09
Post #9

Wiesz, zwykle to dziecko jest najlepszym laktatorem icon_smile.gif
Ale poważnie - czym karmiłaś córeczkę zanim pojawiło się duzo pokarmu? Jeśli butelką, to może trochę się denerwować, że inaczej leci, a jeśli piersią, to jest pewnie zdziwiona, że nagle dużo i może nie nadąża - ale na pewno się przyzwyczai. Jeśli będziesz miała kłopoty z nabrzmiałymi, twardymi piersiami, których malutka nie będzie w stanie porządnie chwycić, to wtedy przed karmieniem odciagnij sobie odrobinkę, ale wystarczy ręką - tylko, żeby brodawka zrobiła się miększa. Ewentualnie włóż piersi do ciepłej wody(tzn. "powiś" nad miską) i delikatnie pomasuj. Jak najczęściej ja przystawiaj, nawet jeśli będzie chciała co 15 minut. Może tak się denerwuje, bo wyczuwa Twoje napięcie? Może spróbuj się z nią położyć - wtedy sama się rozluźnisz, możesz nawet podsypiać, a córeczka nie będzie za mocno ściskana (mocne przytulanie kiedy jest ciepło też może drażnić), tylko przygarnięta Twoim ramieniem. Wiesz, to jest tak, że właściwie każde dziecko rodzi się z odruchem ssania, ale po przyjściu na świat musi się nauczyć, jak w praktyce ten odruch wykorzystać wink.gif
Życzę więc Wam cierpliwości i szczęśliwego "mleczkowania" icon_biggrin.gif I ach, jak zazdroszczę!

Monika
> Pomocy!!!
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pią, 17 maj 2024 - 06:06
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama