Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

co posadzić, żeby kwitło w wakacje?

> 
e_Ena
czw, 03 kwi 2003 - 14:12
No właśnie
W wakacje przeprowadzam siÄ™ do nowego domu (hurrrrrraaaa)
I już chętnie wsadziłabym coś w ogródku, żyby ładnie kwitło jak się wprowadzę. Nie mam zadnego doświadczenia w tych sprawach, więc proszę polećcie mi coś łatwego do wychodowania, co kwitnie w lipcu i sierpniu.
dzięki z góry
ena
e_Ena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,627
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 13:02
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 341

GG:


post czw, 03 kwi 2003 - 14:12
Post #1

No właśnie
W wakacje przeprowadzam siÄ™ do nowego domu (hurrrrrraaaa)
I już chętnie wsadziłabym coś w ogródku, żyby ładnie kwitło jak się wprowadzę. Nie mam zadnego doświadczenia w tych sprawach, więc proszę polećcie mi coś łatwego do wychodowania, co kwitnie w lipcu i sierpniu.
dzięki z góry
ena
Arwena.
czw, 03 kwi 2003 - 14:43
Hej, ja zawsze wysiewam maciejkę, bo przepięknie i intensywnie pachnie icon_rolleyes.gif . Zapach maciejki zawsze kojarzy mi się z wakacjami.
Ma drobne różowe kwiatki, które zamykająsię na dzień i otwierają wieczorem wydzielając zapach. Jest rośliną jednoroczną.

Można posiać aksamitkę - ładnie wygląda -, groszek pachnący - , lwie paszcze, nasturcje, astry, chabry

Ja zawsze wysiewam z nasion, więc na każdym opakowaniu można znaleźć informację o czasie kwitnienia

Pozdrawiam
arwen icon_biggrin.gif
Arwena.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,686
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 19:13
Nr użytkownika: 218




post czw, 03 kwi 2003 - 14:43
Post #2

Hej, ja zawsze wysiewam maciejkę, bo przepięknie i intensywnie pachnie icon_rolleyes.gif . Zapach maciejki zawsze kojarzy mi się z wakacjami.
Ma drobne różowe kwiatki, które zamykająsię na dzień i otwierają wieczorem wydzielając zapach. Jest rośliną jednoroczną.

Można posiać aksamitkę - ładnie wygląda -, groszek pachnący - , lwie paszcze, nasturcje, astry, chabry

Ja zawsze wysiewam z nasion, więc na każdym opakowaniu można znaleźć informację o czasie kwitnienia

Pozdrawiam
arwen icon_biggrin.gif
e_Ena
piÄ…, 04 kwi 2003 - 09:00
dzięki arwen
już dziś biegnę do sklepu z nasionkami i jak tylko pogoda się poprawi to biorę się do roboty icon_smile.gif
e_Ena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,627
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 13:02
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 341

GG:


post piÄ…, 04 kwi 2003 - 09:00
Post #3

dzięki arwen
już dziś biegnę do sklepu z nasionkami i jak tylko pogoda się poprawi to biorę się do roboty icon_smile.gif
Ewa
piÄ…, 04 kwi 2003 - 13:41
A myślałaś nad kwiatami cebulowymi?
Napiszę Ci o tych które znam i sadzę, wszystkie są mało wymagające (skoro rosną u mnie) i chyba proste w uprawie. Te sadzi się w kwietniu-maju.
1. Mieczyki - jak kto lubi. Najlepiej sadzić po kilka cebul co kilka dni to dłużej będą kwitły (w takiej kolejności jak się sadziło)
2. Zawilce (anemonki) - nieduże, więc można posadzić sporo i tak samo jak z mieczykami - co kilka dni

Ewentualnie dalie - ale należy je sadzić dopiero w drugiej połowie maja, ze względu na "zimnych ogrodników". Są za to piękne, ponieważ z jednej cebuli masz wiele kwiatów (wręcz cały "krzak")



Pozdrowienia
Ewa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 176
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 10:16
Skąd: Pruszków
Nr użytkownika: 329

GG:


post piÄ…, 04 kwi 2003 - 13:41
Post #4

A myślałaś nad kwiatami cebulowymi?
Napiszę Ci o tych które znam i sadzę, wszystkie są mało wymagające (skoro rosną u mnie) i chyba proste w uprawie. Te sadzi się w kwietniu-maju.
1. Mieczyki - jak kto lubi. Najlepiej sadzić po kilka cebul co kilka dni to dłużej będą kwitły (w takiej kolejności jak się sadziło)
2. Zawilce (anemonki) - nieduże, więc można posadzić sporo i tak samo jak z mieczykami - co kilka dni

Ewentualnie dalie - ale należy je sadzić dopiero w drugiej połowie maja, ze względu na "zimnych ogrodników". Są za to piękne, ponieważ z jednej cebuli masz wiele kwiatów (wręcz cały "krzak")



Pozdrowienia

--------------------
Ewa, mama Jasia (16.01.2003)
user posted image
anonimowy

Go??







post pon, 07 kwi 2003 - 11:30
Post #5

Witam, Jak dom i masz kawałeczek miejsca to polecam canny (roślinki bulwiaste) przecudnie wyglądają. W poprzednim posadziłam je po raz pierwszy, cudo. Wysokość ze 2 m, duże zielome liścoe i czerwone pomarańczowe kwiatostany. Najlepiej rosną w dużych misach. Mam też bielunia też piękny, wszystkie kwitną do przymrozków (od połowy wakacji).
pozdrawiam,
gaga
Arwena.
pon, 07 kwi 2003 - 14:49
]

Gago

A to canny jest wieloletnie czy jednoroczne? A można to posadzić przy płocie?

Pytam z ciekawosci, bo w zeszlym roku mialam przy plocie sloneczniki. A są jednoroczne, więc zostały mi po nich badyle, które z wielkim wysiłkiem wykopywałam jesienią

A no i jak szybko rośnie?


Jeśli można wiedzieć oczywiscie icon_smile.gif
arwen
Arwena.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,686
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 19:13
Nr użytkownika: 218




post pon, 07 kwi 2003 - 14:49
Post #6

]

Gago

A to canny jest wieloletnie czy jednoroczne? A można to posadzić przy płocie?

Pytam z ciekawosci, bo w zeszlym roku mialam przy plocie sloneczniki. A są jednoroczne, więc zostały mi po nich badyle, które z wielkim wysiłkiem wykopywałam jesienią

A no i jak szybko rośnie?


Jeśli można wiedzieć oczywiscie icon_smile.gif
arwen
> co posadzić, żeby kwitÅ‚o w wakacje?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: nie, 28 kwi 2024 - 20:34
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama