Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

ZdychajÄ… nam rybki w akwarium

, nie wiem dlaczego
> , nie wiem dlaczego
pati.n
pon, 03 lis 2014 - 12:10
Założliśmy, a właściwie chcieliśmy założyć akwarium, bo chyba coś jest nie tak. W akwarium sa tylko sztuczne rosliny (osobna kwestia - mąż się uparł - dłuższy temat), akwarium dojrzewało, maż dolała jakies preparaty przygotowujące akwarium (zakupione w zoologicznym), potem wpuściliśmy 8 rybek, po tyg zostało 5. Padł bojownik (myślałam, że nie można trzymać z innymi rybkami, ale sprzedawca przekonał mężą i teścia, że można), potem mieczyk i jeszcze jedna. Chcieliśmy dokupić kolejne rybki w ten wekend, ale na razie się wstrzymujemy bo nie wiem czy to wina ryb (słabe albo coś) czy wina środowiska. Ryby wyglądają normalnie tzn nie widać na nich jakiś oznak choroby, w stylu rozdęcie, kropki itd. Poradzicie jak sprawdzić co im nie odpowiada w akwarium?
pati.n


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,145
Dołączył: wto, 06 lis 07 - 12:13
Nr użytkownika: 16,801




post pon, 03 lis 2014 - 12:10
Post #1

Założliśmy, a właściwie chcieliśmy założyć akwarium, bo chyba coś jest nie tak. W akwarium sa tylko sztuczne rosliny (osobna kwestia - mąż się uparł - dłuższy temat), akwarium dojrzewało, maż dolała jakies preparaty przygotowujące akwarium (zakupione w zoologicznym), potem wpuściliśmy 8 rybek, po tyg zostało 5. Padł bojownik (myślałam, że nie można trzymać z innymi rybkami, ale sprzedawca przekonał mężą i teścia, że można), potem mieczyk i jeszcze jedna. Chcieliśmy dokupić kolejne rybki w ten wekend, ale na razie się wstrzymujemy bo nie wiem czy to wina ryb (słabe albo coś) czy wina środowiska. Ryby wyglądają normalnie tzn nie widać na nich jakiś oznak choroby, w stylu rozdęcie, kropki itd. Poradzicie jak sprawdzić co im nie odpowiada w akwarium?

--------------------


Weszłam ostatnio na wagę żeby sprawdzić swój wskaźnik BMI. Ja pierniczę! Jestem za niska!
Akwarystyka Slod...
śro, 02 lis 2016 - 13:38
Na pewno przyda się chemia akwariowa oraz podstawowe informacje jak postępować w takim przypadku. Podstawowe informacje na temat chorób ryb akwariowych można znaleźć na wielu portalach i forach. Ja polecam [link usunięty przez moderatora]
Pozdrawiam
Akwarystyka Slod...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: śro, 02 lis 16 - 13:35
Nr użytkownika: 48,346




post śro, 02 lis 2016 - 13:38
Post #2

Na pewno przyda się chemia akwariowa oraz podstawowe informacje jak postępować w takim przypadku. Podstawowe informacje na temat chorób ryb akwariowych można znaleźć na wielu portalach i forach. Ja polecam [link usunięty przez moderatora]
Pozdrawiam

Posty w temacie
pati.n   ZdychajÄ… nam rybki w akwarium   pon, 03 lis 2014 - 12:10
ania.m   A jak wpuszczacie rybki do akwarium? I jak duże a...   pon, 03 lis 2014 - 12:19
KanuÅ›   pati można też zrobić testy wody, zbadać pozio...   pon, 03 lis 2014 - 17:58
pati.n   Rybki sa chore :( WyskoczyÅ‚o im peÅ‚no biaÅ‚ych k...   wto, 04 lis 2014 - 08:39
Ludek   Przyczyn może być wiele. Być może woda byÅ‚a z...   wto, 04 lis 2014 - 09:42
jujka   pati.n, aż siÄ™ szeroooko uÅ›miechnęłam do Twoj...   wto, 04 lis 2014 - 11:55
KanuÅ›   Ale do rzeczy... Ludek opisaÅ‚a Ci już co i jak. ...   wto, 04 lis 2014 - 13:49
jujka   wÅ‚aÅ›nie, od tego trzeba zacząć. jujka tez mia...   Å›ro, 05 lis 2014 - 09:17
pati.n   PS Ja od dawna jaAga mam filtr ROR z uwagi na stor...   Å›ro, 05 lis 2014 - 11:02
jujka   mnie by siÄ™ przydaÅ‚a....;) Polecam, bardzo siÄ™...   Å›ro, 05 lis 2014 - 12:31
jaAga*   Ja nie pomogÄ™, bo u mnie rybami i akwarium zajmuj...   wto, 04 lis 2014 - 12:20
pati.n   U nas też mąż akwarium, a ja psem ;). Ale chcia...   wto, 04 lis 2014 - 13:02
Ludek   WyczytaÅ‚am wÅ‚asnie tez o tym podnoszeniu temp. -...   wto, 04 lis 2014 - 13:14
jujka   No, ja to na forum dostaÅ‚am po zÄ™bach elegancko....   wto, 04 lis 2014 - 13:04
Ludek   ... ale wina męża, jakby kupiÅ‚ molinezje, byÅ‚b...   wto, 04 lis 2014 - 13:16
jaAga*   A to nie wiedziaÅ‚am, bo ja nie czytaÅ‚am tylko mÄ...   wto, 04 lis 2014 - 13:56
ania.m   Z tym podnoszeniem temperatury i u mnie nie dziaÅ‚...   wto, 04 lis 2014 - 16:06
pati.n   ZostaÅ‚y trzy z oÅ›miu jakie byÅ‚y. Najpierw chcem...   Å›ro, 05 lis 2014 - 09:11
Akwarystyka Slodkowodna   Na pewno przyda siÄ™ chemia akwariowa oraz podstaw...   Å›ro, 02 lis 2016 - 13:38
> ZdychajÄ… nam rybki w akwarium, nie wiem dlaczego
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pon, 06 maj 2024 - 06:11
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama