Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Ubezpieczenie wyjazdu zagranicznego

> 
Tuni
piÄ…, 05 kwi 2013 - 10:57
Wyjeżdżamy za granicę na kilka dni.
Czy ktoś może mi wyjaśnić co obejmuje ubezpieczenie z nfz, bo jakoś nie mogłam się dodzwonić do nfz.
Zdecydowanie łatwiej i szybciej mi wykupić jakieś ubezpieczenie w banku czy biurze podróży, do siedziby nfz muszę wybrać się dwa razy i mam duzo dalej, stąd moje pytanie.
Czy nfz i takie ubezpieczenie "prywatne" obejmują to samo czy zupełnie co innego? Które brać?
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 248




post piÄ…, 05 kwi 2013 - 10:57
Post #1

Wyjeżdżamy za granicę na kilka dni.
Czy ktoś może mi wyjaśnić co obejmuje ubezpieczenie z nfz, bo jakoś nie mogłam się dodzwonić do nfz.
Zdecydowanie łatwiej i szybciej mi wykupić jakieś ubezpieczenie w banku czy biurze podróży, do siedziby nfz muszę wybrać się dwa razy i mam duzo dalej, stąd moje pytanie.
Czy nfz i takie ubezpieczenie "prywatne" obejmują to samo czy zupełnie co innego? Które brać?
mim0za
piÄ…, 05 kwi 2013 - 12:10
Ubezpieczenie z NFZ jest ubogie i obejmuje chyba tylko koszty leczenia.
W ubezpieczeniu prywatnym masz koszty ratownictwa, koszty transportu ubezpieczonego do kraju czy koszty przewiezienia zwłok do Polski. Dodam, że nie jest to zdrogie ubezpieczenie.
mim0za


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,560
Dołączył: czw, 14 gru 06 - 14:34
Nr użytkownika: 9,076




post piÄ…, 05 kwi 2013 - 12:10
Post #2

Ubezpieczenie z NFZ jest ubogie i obejmuje chyba tylko koszty leczenia.
W ubezpieczeniu prywatnym masz koszty ratownictwa, koszty transportu ubezpieczonego do kraju czy koszty przewiezienia zwłok do Polski. Dodam, że nie jest to zdrogie ubezpieczenie.
Aneczka
piÄ…, 05 kwi 2013 - 12:19
Ja i moja rodzinka ubezpieczamy się zawsze "prywatnie" - zdarzyło nam się korzystać i izby przyjęć, dentysty, pediatry. Zawsze załatwiane było bezgotówkowo - z instytucją, która miała umowę z ubezpieczalnią
Natomiast znajomi mieli ciekawą sytuację. Ubezpieczyli się prywatnie. Dziecko na nartach złamało rękę. Pojechali więc do najbliższego szpitala i tak okazało się że gdyby mieli EKUZ załatwiliby ich nie dość, że bez kolejki, to jeszcze bezgotówkowo, a tak musieli wyskoczyć z iluś euro, żeby dostać zwrot po powrocie do PL. Alternatywnie jechać do szpitala 100 km, ale z dzieckiem wyjącym z bólu trudno fundować sobie taką przejażdżkę.
Generalnie oba ubezpieczenia zapewniają Ci pomoc medyczną w przypadku nagłego zachorowania, jakkolwiek w "prywatnym" możesz sobie dorzucić jeszcze inne opcje. I z niedogodności - najpierw, przed skorzystaniem trzeba zadzwonić pod podany nr alarmowy i tam Cię pokierują co dalej (co oznacza koszty rozmowy i nie zawsze miły kontakt...)
O EKUZ możesz sobie poczytać tu
Aneczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 731
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 22:38
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 534

GG:


post piÄ…, 05 kwi 2013 - 12:19
Post #3

Ja i moja rodzinka ubezpieczamy się zawsze "prywatnie" - zdarzyło nam się korzystać i izby przyjęć, dentysty, pediatry. Zawsze załatwiane było bezgotówkowo - z instytucją, która miała umowę z ubezpieczalnią
Natomiast znajomi mieli ciekawą sytuację. Ubezpieczyli się prywatnie. Dziecko na nartach złamało rękę. Pojechali więc do najbliższego szpitala i tak okazało się że gdyby mieli EKUZ załatwiliby ich nie dość, że bez kolejki, to jeszcze bezgotówkowo, a tak musieli wyskoczyć z iluś euro, żeby dostać zwrot po powrocie do PL. Alternatywnie jechać do szpitala 100 km, ale z dzieckiem wyjącym z bólu trudno fundować sobie taką przejażdżkę.
Generalnie oba ubezpieczenia zapewniają Ci pomoc medyczną w przypadku nagłego zachorowania, jakkolwiek w "prywatnym" możesz sobie dorzucić jeszcze inne opcje. I z niedogodności - najpierw, przed skorzystaniem trzeba zadzwonić pod podany nr alarmowy i tam Cię pokierują co dalej (co oznacza koszty rozmowy i nie zawsze miły kontakt...)
O EKUZ możesz sobie poczytać tu

--------------------
mama Marty (2000), Pauliny (2003) i Franka (2013)
Tuni
piÄ…, 05 kwi 2013 - 13:58
Dzięki dziewczyny.
Czyli dobrze rozumiem, że nfz nie zawiera nic ponad, tak?
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 248




post piÄ…, 05 kwi 2013 - 13:58
Post #4

Dzięki dziewczyny.
Czyli dobrze rozumiem, że nfz nie zawiera nic ponad, tak?
Aneczka
piÄ…, 05 kwi 2013 - 14:36
Generalnie to co w PL oferuje Ci w ramach nagłego zachorowania. Poradę, czasem operację ( ale i tak mocno prawdopodobne, że jeslibyś wymagała operacji, to bardziej opłaca się przetransportować Cię do PL)
Aneczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 731
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 22:38
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 534

GG:


post piÄ…, 05 kwi 2013 - 14:36
Post #5

Generalnie to co w PL oferuje Ci w ramach nagłego zachorowania. Poradę, czasem operację ( ale i tak mocno prawdopodobne, że jeslibyś wymagała operacji, to bardziej opłaca się przetransportować Cię do PL)

--------------------
mama Marty (2000), Pauliny (2003) i Franka (2013)
> Ubezpieczenie wyjazdu zagranicznego
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pon, 29 kwi 2024 - 11:15
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama