Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Błędy ortograficzne

> 
.kasiula.
piÄ…, 13 mar 2015 - 11:39
Syn mój do 2 klasy uczęszcza, zadania domowe sprawdzam raczej regularnie, pech chciał ze ostatnio nie sprawdziłam, w następnym dniu oglądam zeszyt i poprzednie zadanie domowe i włosy stają mi dęba, bo za zadanie otrzymał 5 a w treści zadania 4 błędy ortograficzne, pytam czy nauczycielka czytała, syn potwierdza, pytam jakim cudem dostal 5, skoro są błędy ortograficzne, na co młody ze nie moze być błędów bo ma 5, pokazalam mu dokładnie ze słownikiem gdzie są błędy i kazałam poprawić, a on sie stawia, bo przecież jest 5
I tak się zastanawiam, czy było to przeoczenie nauczycielki/niedoczytanie/niedopatrzenie czy może teraz ocenia się wykonanie zadania, bo polecenie wykonal poprawnie, a nie odejmuje punktów za błędy ortograficzne?
.kasiula.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,577
Dołączył: śro, 17 maj 06 - 12:43
SkÄ…d: Åšl.
Nr użytkownika: 5,873




post piÄ…, 13 mar 2015 - 11:39
Post #1

Syn mój do 2 klasy uczęszcza, zadania domowe sprawdzam raczej regularnie, pech chciał ze ostatnio nie sprawdziłam, w następnym dniu oglądam zeszyt i poprzednie zadanie domowe i włosy stają mi dęba, bo za zadanie otrzymał 5 a w treści zadania 4 błędy ortograficzne, pytam czy nauczycielka czytała, syn potwierdza, pytam jakim cudem dostal 5, skoro są błędy ortograficzne, na co młody ze nie moze być błędów bo ma 5, pokazalam mu dokładnie ze słownikiem gdzie są błędy i kazałam poprawić, a on sie stawia, bo przecież jest 5
I tak się zastanawiam, czy było to przeoczenie nauczycielki/niedoczytanie/niedopatrzenie czy może teraz ocenia się wykonanie zadania, bo polecenie wykonal poprawnie, a nie odejmuje punktów za błędy ortograficzne?

--------------------

Kotelka
pon, 20 gru 2021 - 10:00
Może warto porozmawiać z nauczycielem. Córki nauczycielka mówiła że dzieci kuleją z ortografią do mniej więcej 5 klasy. Może zbyt dużo wymaga ta Wasza Pani Moim zdaniem dobrze jest z maluchem przede wszystkim ćwiczyć. Polecam zajrzeć sobie do Eduksięgarni. W księgarni znajdziecie wiele dobrych gier ortograficznych, które pomogą w nauce zasad rządzących ortografią;

https://www.eduksiegarnia.pl/ortograficzne

Zerknij sobie na stronÄ™.
Kotelka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 414
Dołączył: czw, 04 kwi 19 - 08:32
Nr użytkownika: 52,920




post pon, 20 gru 2021 - 10:00
Post #2

Może warto porozmawiać z nauczycielem. Córki nauczycielka mówiła że dzieci kuleją z ortografią do mniej więcej 5 klasy. Może zbyt dużo wymaga ta Wasza Pani Moim zdaniem dobrze jest z maluchem przede wszystkim ćwiczyć. Polecam zajrzeć sobie do Eduksięgarni. W księgarni znajdziecie wiele dobrych gier ortograficznych, które pomogą w nauce zasad rządzących ortografią;

https://www.eduksiegarnia.pl/ortograficzne

Zerknij sobie na stronÄ™.

Posty w temacie
.kasiula.   BÅ‚Ä™dy ortograficzne   piÄ…, 13 mar 2015 - 11:39
Naz   Dla sprecyzowania to byÅ‚o zwykÅ‚e zadanie, czy dy...   piÄ…, 13 mar 2015 - 11:42
.kasiula.   zwykle zadanie, z wybranymi wyrazami uÅ‚ożyć zd...   piÄ…, 13 mar 2015 - 12:31
Naz   Åšmiem stwierdzić, że nie obniżono oceny za ort...   piÄ…, 13 mar 2015 - 12:49
.kasiula.   Generalnie do tej pory jak byÅ‚y bÅ‚Ä™dy to nauczy...   piÄ…, 13 mar 2015 - 13:10
mulan   Nie wiem co nauczycielka braÅ‚a pod uwagÄ™ oceniaj...   pon, 01 cze 2015 - 15:55
freskie   Dziwna sytuacja. Nawet matematyczka winna moim zda...   pon, 15 cze 2015 - 14:25
ulla   U Weroniki bÅ‚Ä™dy ortograficzne nie majÄ… decyduj...   czw, 18 cze 2015 - 12:32
Mariola***   Moża Pani po prosty przeszÅ‚a po klasie i wpisaÅ‚...   czw, 18 cze 2015 - 20:08
MamaStokrotki   Przede wszystkim to klasach 1-3 nie ma ocen! J...   Å›ro, 24 cze 2015 - 20:53
basia143   Przede wszystkim to klasach 1-3 nie ma ocen! J...   czw, 25 cze 2015 - 16:00
magdallenaj   Witam Drogie Panie zapewne zle siÄ™ staÅ‚o, ze nau...   pon, 25 sty 2016 - 08:37
Imortha   Wydaje mi siÄ™, że w drugiej klasie jeszcze nie z...   czw, 18 lut 2016 - 15:29
Kotelka   Może warto porozmawiać z nauczycielem. Córki na...   pon, 20 gru 2021 - 10:00
> BÅ‚Ä™dy ortograficzne
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 30 kwi 2024 - 01:25
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama