Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
99 Stron V  « poprzednia 96 97 98 99 następna  

LISTOPADOWE ZŁOTKA 2009 - cz. III

, Dwulatki rozrabiają!
> , Dwulatki rozrabiają!
Miki79
nie, 17 cze 2012 - 21:59
A tu znowu cisza...
My wczoraj byliśmy cały dzień nad wodą - znajomi organizowali strefę kibica nad jeziorkiem, z grillem, animatorami dla dzieci, dmuchanym zamkiem, trampoliną itp. W sumie było ok 100 osób, w tym mnóstwo dzieci, a na koniec mecz na telebimie. Dziewczynki wytrzymały do końca, tzn. Kamilka w pierwszych minutach meczu zasnęła w wózku i już jej nic nie przeszkadzało, za to Natalka do 23.00 biegała z dzieciakami. Pomijając mecz, było super - kąpanie w jeziorku, jedzonko, znajomi, zabawy z dzieciakami.
A dzisiaj doszliśmy do siebie po 13.00 icon_wink.gif Pojechaliśmy ze znajomymi na Wyspę Bolko (taki park w Opolu gdzie m.in. mieści się ZOO). Tam pospacerowaliśmy, Natalka pojeździła na rowerze, pograliśmy w piłkę, pobyczyliśmy się na kocyku na łące a potem pojechaliśmy jeszcze na wyżerkę do knajpki. Wróciliśmy po 19.00, Kamilka się wykąpała i teraz ogląda Teletubisie w sypialni, a Natalka pojechała z tatusiem do jego kolegi, bo miał mu coś pomóc w ogrodzie, to ona sobie jeszcze pobiega.
Jutro ja idę do pracy a oni zostają w domku, bo mają jechać z Kamilką do kontroli do poradni ortopedycznej. Ale z rączką już lepiej - tzn używa jej prawie normalnie, tylko jak trzeba włożyć w coć dużo siły tej rączki to odpuszcza. No i jak idziemy za rączkę, to też nie chce tej dać, tylko tą drugą. Czasem jeszcze zapłacze, że ją boli np. przy przebieraniu, gdy trzeba rączkę wsadzić lub wyjąć z rękawka.

Jutro jak znajdę chwilkę to wrzucę jakieś fotki z weekendu, ale teraz już muszę się brać za porządki, bo przez intensywny weekend, domek wygląda jak po tornado 06.gif

Spokojnej nocki!
Miki79


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,364
Dołączył: nie, 26 mar 06 - 10:10
Skąd: Opole
Nr użytkownika: 5,363




post nie, 17 cze 2012 - 21:59
Post #1941

A tu znowu cisza...
My wczoraj byliśmy cały dzień nad wodą - znajomi organizowali strefę kibica nad jeziorkiem, z grillem, animatorami dla dzieci, dmuchanym zamkiem, trampoliną itp. W sumie było ok 100 osób, w tym mnóstwo dzieci, a na koniec mecz na telebimie. Dziewczynki wytrzymały do końca, tzn. Kamilka w pierwszych minutach meczu zasnęła w wózku i już jej nic nie przeszkadzało, za to Natalka do 23.00 biegała z dzieciakami. Pomijając mecz, było super - kąpanie w jeziorku, jedzonko, znajomi, zabawy z dzieciakami.
A dzisiaj doszliśmy do siebie po 13.00 icon_wink.gif Pojechaliśmy ze znajomymi na Wyspę Bolko (taki park w Opolu gdzie m.in. mieści się ZOO). Tam pospacerowaliśmy, Natalka pojeździła na rowerze, pograliśmy w piłkę, pobyczyliśmy się na kocyku na łące a potem pojechaliśmy jeszcze na wyżerkę do knajpki. Wróciliśmy po 19.00, Kamilka się wykąpała i teraz ogląda Teletubisie w sypialni, a Natalka pojechała z tatusiem do jego kolegi, bo miał mu coś pomóc w ogrodzie, to ona sobie jeszcze pobiega.
Jutro ja idę do pracy a oni zostają w domku, bo mają jechać z Kamilką do kontroli do poradni ortopedycznej. Ale z rączką już lepiej - tzn używa jej prawie normalnie, tylko jak trzeba włożyć w coć dużo siły tej rączki to odpuszcza. No i jak idziemy za rączkę, to też nie chce tej dać, tylko tą drugą. Czasem jeszcze zapłacze, że ją boli np. przy przebieraniu, gdy trzeba rączkę wsadzić lub wyjąć z rękawka.

Jutro jak znajdę chwilkę to wrzucę jakieś fotki z weekendu, ale teraz już muszę się brać za porządki, bo przez intensywny weekend, domek wygląda jak po tornado 06.gif

Spokojnej nocki!

--------------------
Iwona - mama:


Orinoko
pon, 18 cze 2012 - 00:15
Hej hej! Wróciliśmy. Postaram się coś napisać w ciągu kilku dni i wrzucić jakieś fotki, bo strasznie dużo ich naprodukowałam. Było super. Bardzo odpoczęłam i na amen zakochałam się we Włoszech. Dzieci się wymoczyły w basenie, myśmy się nazwiedzali - generalnie wszyscy zadowoleni, choć dochodzimy dziś do siebie po 17h w drodze. Jutro powrót do rzeczywistości 32.gif
Zdrówka dla wszystkich kontuzjowanych!!!!
Orinoko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,280
Dołączył: śro, 09 mar 05 - 14:46
Skąd: okolice Poznania
Nr użytkownika: 2,827

GG:


post pon, 18 cze 2012 - 00:15
Post #1942

Hej hej! Wróciliśmy. Postaram się coś napisać w ciągu kilku dni i wrzucić jakieś fotki, bo strasznie dużo ich naprodukowałam. Było super. Bardzo odpoczęłam i na amen zakochałam się we Włoszech. Dzieci się wymoczyły w basenie, myśmy się nazwiedzali - generalnie wszyscy zadowoleni, choć dochodzimy dziś do siebie po 17h w drodze. Jutro powrót do rzeczywistości 32.gif
Zdrówka dla wszystkich kontuzjowanych!!!!


--------------------


...Past the deep troubled water / And the fears of the dark / There's a hill in the sunlight / For you to find harmony...
malgosia1968
wto, 19 cze 2012 - 17:05
Orinoko witaj !! czekam na relację i zdjęcia
my jesteśmy po dwóch dniach adaptacyjnych w przedszkolu
wczoraj byl taki dzień zapoznawczy z przedszkolem gdzie/co/i jak
dostaliśmy listę potrzebnych rzeczy dla dziecka, informację ogólną i poradnik "Czas na przedszkole" czyli jak pomóc dziecku zaadoptować się w grupie przedszkolnej
na początku poszliśmy do grupy IV na występy w związku z ich zakończeniem przedszkola
potem dzieci zapoznawały się ze swoją salą
a na koniec na plac zabaw
wszystkiego razem 2 godz
dziś dzieci poznały swoją panią (jutro poznają drugą)
pani jest młoda sama ma trójkę dzieci
szczegółowo nam wytłumaczyła wszystko
potem były zabawy z panią i rodzicami (w sali) w baloniku nasz malutki i stary niedźwiedź mocno śpi
oczywiście Mikołaj nie chciał nikomu dać ręki (pani powiedziała, że nic na siłę jak nie chce to nie)
potem rozdała kartki z rysunkami i kredki
i tu znowu sprzeciw mojego syna, że on nie będzie rysować ale po chwili poszedł do pani wybrał "siam" (a ten co wcześniej mu wzięłam to oddał i wziął taki sam ale drugi 37.gif) rysunek do pomalowania
pani chciała zobaczyć jak dzieci trzymają kredki w ręku
nasz samochodzik został pomalowany na różowo
potem dyskretnie pani kazała wyjść rodzicom/dziadkom/opiekunom i zostawić na troszkę dzieci same
nie muszę pisać, że Mikołaj nie chciał mnie puścić
ale po chwili zajął się zabawą a ja wyszłam na całe dłuuuuuuuuuuuuuugie 10 min
na koniec wyszliśmy na plac zabaw
rozmawiałam z panią i powiedziała, że Mikołaj to indywidualista ale, damy radę i będzie dobrze (to będzie dobrze dodała jak zobaczyła strach w moich oczach)
jutro kolejny dzień
poznamy drugą panią
czyli pierwsze kroki mojego synka w przedszkolu już za nami
przed nami wrzesień i moja panika w związku tym/jak ja i pani to przeżyjemy 43.gif
aha jeśli chodzi o łazienkę to Mikołajowi się podoba i siadał na kibelek (na początku się bał, że wpadnie) i zrobił siku
a na placu zabaw chodzi tam gdzie się starszaki bawią bo z maluchami nie chce 37.gif

malgosia1968


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,471
Dołączył: pią, 04 wrz 09 - 21:23
Skąd: P.T.
Nr użytkownika: 28,966

GG:


post wto, 19 cze 2012 - 17:05
Post #1943

Orinoko witaj !! czekam na relację i zdjęcia
my jesteśmy po dwóch dniach adaptacyjnych w przedszkolu
wczoraj byl taki dzień zapoznawczy z przedszkolem gdzie/co/i jak
dostaliśmy listę potrzebnych rzeczy dla dziecka, informację ogólną i poradnik "Czas na przedszkole" czyli jak pomóc dziecku zaadoptować się w grupie przedszkolnej
na początku poszliśmy do grupy IV na występy w związku z ich zakończeniem przedszkola
potem dzieci zapoznawały się ze swoją salą
a na koniec na plac zabaw
wszystkiego razem 2 godz
dziś dzieci poznały swoją panią (jutro poznają drugą)
pani jest młoda sama ma trójkę dzieci
szczegółowo nam wytłumaczyła wszystko
potem były zabawy z panią i rodzicami (w sali) w baloniku nasz malutki i stary niedźwiedź mocno śpi
oczywiście Mikołaj nie chciał nikomu dać ręki (pani powiedziała, że nic na siłę jak nie chce to nie)
potem rozdała kartki z rysunkami i kredki
i tu znowu sprzeciw mojego syna, że on nie będzie rysować ale po chwili poszedł do pani wybrał "siam" (a ten co wcześniej mu wzięłam to oddał i wziął taki sam ale drugi 37.gif) rysunek do pomalowania
pani chciała zobaczyć jak dzieci trzymają kredki w ręku
nasz samochodzik został pomalowany na różowo
potem dyskretnie pani kazała wyjść rodzicom/dziadkom/opiekunom i zostawić na troszkę dzieci same
nie muszę pisać, że Mikołaj nie chciał mnie puścić
ale po chwili zajął się zabawą a ja wyszłam na całe dłuuuuuuuuuuuuuugie 10 min
na koniec wyszliśmy na plac zabaw
rozmawiałam z panią i powiedziała, że Mikołaj to indywidualista ale, damy radę i będzie dobrze (to będzie dobrze dodała jak zobaczyła strach w moich oczach)
jutro kolejny dzień
poznamy drugą panią
czyli pierwsze kroki mojego synka w przedszkolu już za nami
przed nami wrzesień i moja panika w związku tym/jak ja i pani to przeżyjemy 43.gif
aha jeśli chodzi o łazienkę to Mikołajowi się podoba i siadał na kibelek (na początku się bał, że wpadnie) i zrobił siku
a na placu zabaw chodzi tam gdzie się starszaki bawią bo z maluchami nie chce 37.gif



--------------------
Marek urodzony 02.06.1990 3300g 53cm
Mateusz urodzony 23.05.1991 4150g 59cm
Iza urodzona 04.04.1992 3100g 51cm

Mikołaj urodzony 27.11.2009 2740g 50cm

Franek mój pierwszy wnuczek urodzony 29.09.2011 4100g 58cm
Julek mój drugi wnuczek urodzony 05.08.2015 3900 g 55 cm

"Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.. "
tato tak bardzo tęsknię za Tobą [*] 23.09. minie 11 lat :(

"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake
Orinoko
wto, 19 cze 2012 - 18:27
U nas Kubuś ma chyba jelitówkę, więc trudniej mi się ogarnąć z tym wszystkim naraz. Dziś byłam u pediatry, bo od niedzieli bóle brzucha i biegunka. Mam nadzieję, że Enterol i probiotyki pomogą i do piątku będzie po wszystkim, a jak nie, to Nifuroksazyd.

Małgosiu, zazdraszczam zlotu!
Strasznie "zaawansowane" te dni zapoznawcze. Czy pani aby się nie spieszy z oceną dziecka? W końcu jest ono pierwszy raz w nowym miejscu, ma prawo nie współpracować...
Zwróć uwagę na to, żeby uświadamiać Mikołaja, że w przedszkolu będzie bez mamy, mama go będzie odbierać. Bo u nas z Kubą był taki problem, że dni zapoznawcze też były w czerwcu, a potem we wrześniu biedak nie mógł się totalnie znaleźć w tym wszystkim i generalnie przez pół roku (!) nas przekonywał, że przecież do przedszkola to on miał chodzić z mamą, bo tak było na początku. 37.gif Nie chcę Cię straszyć, ale ze spokojem nastaw się po prostu, że każde dziecko przeżywa rozłąkę z mamą, zwłaszcza jeśli praktycznie przez 3 lata byliście nierozłączni (mama też ją przeżywa, ba! Ryczałam pod przedszkolem jak bóbr i miałam wrażenie, że straszną krzywdę dziecku zrobiłam), ale panie są od tego, żeby pomóc Wam przez to przejść, nie pierwszyzna dla nich. Dacie radę. W końcu do 18-tki Mikołaj nie będzie przy maminej spódnicy. 04.gif
Masz jeszcze dwa miesiące prawie, czytajcie o przedszkolu książeczki, opowiadaj mu o p-kolu, możecie chodzić na spacery pod przedszkole, pokazywać mu dzieci, piaskownicę przez płot itp. W ten sposób on też będzie się oswajał z nową rzeczywistością, jaka go czeka.

Muszę brać się za pracę, póki w domu względny spokój, postaram się wstawić troszkę zdjęć wieczorem.
Orinoko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,280
Dołączył: śro, 09 mar 05 - 14:46
Skąd: okolice Poznania
Nr użytkownika: 2,827

GG:


post wto, 19 cze 2012 - 18:27
Post #1944

U nas Kubuś ma chyba jelitówkę, więc trudniej mi się ogarnąć z tym wszystkim naraz. Dziś byłam u pediatry, bo od niedzieli bóle brzucha i biegunka. Mam nadzieję, że Enterol i probiotyki pomogą i do piątku będzie po wszystkim, a jak nie, to Nifuroksazyd.

Małgosiu, zazdraszczam zlotu!
Strasznie "zaawansowane" te dni zapoznawcze. Czy pani aby się nie spieszy z oceną dziecka? W końcu jest ono pierwszy raz w nowym miejscu, ma prawo nie współpracować...
Zwróć uwagę na to, żeby uświadamiać Mikołaja, że w przedszkolu będzie bez mamy, mama go będzie odbierać. Bo u nas z Kubą był taki problem, że dni zapoznawcze też były w czerwcu, a potem we wrześniu biedak nie mógł się totalnie znaleźć w tym wszystkim i generalnie przez pół roku (!) nas przekonywał, że przecież do przedszkola to on miał chodzić z mamą, bo tak było na początku. 37.gif Nie chcę Cię straszyć, ale ze spokojem nastaw się po prostu, że każde dziecko przeżywa rozłąkę z mamą, zwłaszcza jeśli praktycznie przez 3 lata byliście nierozłączni (mama też ją przeżywa, ba! Ryczałam pod przedszkolem jak bóbr i miałam wrażenie, że straszną krzywdę dziecku zrobiłam), ale panie są od tego, żeby pomóc Wam przez to przejść, nie pierwszyzna dla nich. Dacie radę. W końcu do 18-tki Mikołaj nie będzie przy maminej spódnicy. 04.gif
Masz jeszcze dwa miesiące prawie, czytajcie o przedszkolu książeczki, opowiadaj mu o p-kolu, możecie chodzić na spacery pod przedszkole, pokazywać mu dzieci, piaskownicę przez płot itp. W ten sposób on też będzie się oswajał z nową rzeczywistością, jaka go czeka.

Muszę brać się za pracę, póki w domu względny spokój, postaram się wstawić troszkę zdjęć wieczorem.


--------------------


...Past the deep troubled water / And the fears of the dark / There's a hill in the sunlight / For you to find harmony...
Miki79
śro, 20 cze 2012 - 09:27
Orinoko - witaj i ja też czekam na relację icon_wink.gif

Małgosiu - fajnie, że się już przyzwyczajacie do przedszkola. Potwierdzę to co mówi Orinoko, że rozłąki na początku są trudne. Moja Kamilka teraz po 4 dniach nieobecności w przedszkolu codziennie rano z wrzaskiem łapie mnie za nogę i krzyczy "Ja chce do domu!", ale Pani ją odrywa a ja szybko wychodzę. Niestety tak to MUSI wyglądać, nie możesz przedłużać rozstania, bo to jeszcze tylko pogłębi żal dziecka. Po chwili Kamilka zabiera się za zabawę i zapomina, a wraca z przedszkola uśmiechnięta i opowiada z radością jak fajnie było. to jest najważniejsze. Powodzenia icon_wink.gif
Miki79


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,364
Dołączył: nie, 26 mar 06 - 10:10
Skąd: Opole
Nr użytkownika: 5,363




post śro, 20 cze 2012 - 09:27
Post #1945

Orinoko - witaj i ja też czekam na relację icon_wink.gif

Małgosiu - fajnie, że się już przyzwyczajacie do przedszkola. Potwierdzę to co mówi Orinoko, że rozłąki na początku są trudne. Moja Kamilka teraz po 4 dniach nieobecności w przedszkolu codziennie rano z wrzaskiem łapie mnie za nogę i krzyczy "Ja chce do domu!", ale Pani ją odrywa a ja szybko wychodzę. Niestety tak to MUSI wyglądać, nie możesz przedłużać rozstania, bo to jeszcze tylko pogłębi żal dziecka. Po chwili Kamilka zabiera się za zabawę i zapomina, a wraca z przedszkola uśmiechnięta i opowiada z radością jak fajnie było. to jest najważniejsze. Powodzenia icon_wink.gif

--------------------
Iwona - mama:


Orinoko
śro, 20 cze 2012 - 10:46
Wczoraj zdjęcia mi się nie ładowały, ale dziś Wam zarzucę 06.gif
Trochę też wrzuciłam na sąsiedzkie Październikówki - zapraszam!

Na Elbie






drzewko pomarańczowe w tle:


dom Napoleona





San Gimignano - średniowieczne miasto wież







Katedra w Sienie




Campo z Palazzo Pubblico i Torre del Mangia


Twierdza w Populonii


i widok stamtąd (z wieży)


Pomnik Pucciniego w Lucce, gdzie się urodził


boski plac zabaw na kempingu


brodzik dla dzieci na kempingu - jeden z 3


Ten post edytował Orinoko śro, 20 cze 2012 - 10:48
Orinoko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,280
Dołączył: śro, 09 mar 05 - 14:46
Skąd: okolice Poznania
Nr użytkownika: 2,827

GG:


post śro, 20 cze 2012 - 10:46
Post #1946

Wczoraj zdjęcia mi się nie ładowały, ale dziś Wam zarzucę 06.gif
Trochę też wrzuciłam na sąsiedzkie Październikówki - zapraszam!

Na Elbie






drzewko pomarańczowe w tle:


dom Napoleona





San Gimignano - średniowieczne miasto wież







Katedra w Sienie




Campo z Palazzo Pubblico i Torre del Mangia


Twierdza w Populonii


i widok stamtąd (z wieży)


Pomnik Pucciniego w Lucce, gdzie się urodził


boski plac zabaw na kempingu


brodzik dla dzieci na kempingu - jeden z 3


--------------------


...Past the deep troubled water / And the fears of the dark / There's a hill in the sunlight / For you to find harmony...
megan25
śro, 20 cze 2012 - 12:25
Orinoko witaj icon_smile.gif jeeeeeeeeejuuuuuuuuuuuuu jakie widoki,ja też tak chce , super że wakacje wam sie udały icon_smile.gif

czy ja musze miec jakies dokumenty dla dzieci (typu paszport, dowód) jak chce z nimi jechać na Słowację?nie byłam jeszcze nigdzie za granicą z maluchami i nie wiem icon_sad.gif
megan25


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,095
Dołączył: pon, 17 lis 08 - 18:59
Skąd: Katowice
Nr użytkownika: 23,649

GG:


post śro, 20 cze 2012 - 12:25
Post #1947

Orinoko witaj icon_smile.gif jeeeeeeeeejuuuuuuuuuuuuu jakie widoki,ja też tak chce , super że wakacje wam sie udały icon_smile.gif

czy ja musze miec jakies dokumenty dla dzieci (typu paszport, dowód) jak chce z nimi jechać na Słowację?nie byłam jeszcze nigdzie za granicą z maluchami i nie wiem icon_sad.gif

--------------------



malgosia1968
śro, 20 cze 2012 - 13:15
Orinoko piękne widoki a ja Tobie zazdraszczam tych pięknych Włoch 06.gif
za nami trzeci dzień
dziś poznał drugą panią ma na imię Grażynka (nie mam pojęcia kiedy Mikołaj nauczy się wymawiać ich imiona jedna Kasia druga Grażynka 37.gif )
znowu dzieci bawiły się w różne zabawy zespołowe, Mikołaj za nic w świecie nie chciał, stał kurczowo przy mnie
pani poprosiła żebyśmy zostawiły dzieci z nią same
po 3 min Mikołaj darł się wniebogłosy "mamaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!"
więc pani poprosiła mnie znowu do sali
oczami wyobraźni widzę jak we wrześniu Mikołaj będzie płakał
i ja to wszystko wiem, że trzeba wyjść jak najszybciej z sali, że jemu tam się krzywda nie stanie itd itp
wiem jak to wygląda bo przeszłam przedszkole po trzy kroć
ale szlag mnie trafia, że muszę Mikołaja zostawić w przedszkolu i iść do pracy a przecież to M powinien zarobić tyle, żeby Mikołaj mógł jeszcze z rok w domu posiedzieć
jestem zła na niego, zabierze d.upe w troki do Rawy a ja sama będę się z tym wszystkim borykać
nienawidzę go za to diabel.gif 21.gif
co do tłumaczenia to cały czas tłumacze Mikołajowi, że będę musiała iść do pracy a on zostanie z paniami, że będzie się bawił, że do pani może się przytulić, chodzimy koło przedszkola opowiadam mu o nim, o dzieciach o zabawkach itd
już teraz mam serce rozdarte na milion kawałków a co będzie we wrześniu 41.gif
malgosia1968


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,471
Dołączył: pią, 04 wrz 09 - 21:23
Skąd: P.T.
Nr użytkownika: 28,966

GG:


post śro, 20 cze 2012 - 13:15
Post #1948

Orinoko piękne widoki a ja Tobie zazdraszczam tych pięknych Włoch 06.gif
za nami trzeci dzień
dziś poznał drugą panią ma na imię Grażynka (nie mam pojęcia kiedy Mikołaj nauczy się wymawiać ich imiona jedna Kasia druga Grażynka 37.gif )
znowu dzieci bawiły się w różne zabawy zespołowe, Mikołaj za nic w świecie nie chciał, stał kurczowo przy mnie
pani poprosiła żebyśmy zostawiły dzieci z nią same
po 3 min Mikołaj darł się wniebogłosy "mamaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!"
więc pani poprosiła mnie znowu do sali
oczami wyobraźni widzę jak we wrześniu Mikołaj będzie płakał
i ja to wszystko wiem, że trzeba wyjść jak najszybciej z sali, że jemu tam się krzywda nie stanie itd itp
wiem jak to wygląda bo przeszłam przedszkole po trzy kroć
ale szlag mnie trafia, że muszę Mikołaja zostawić w przedszkolu i iść do pracy a przecież to M powinien zarobić tyle, żeby Mikołaj mógł jeszcze z rok w domu posiedzieć
jestem zła na niego, zabierze d.upe w troki do Rawy a ja sama będę się z tym wszystkim borykać
nienawidzę go za to diabel.gif 21.gif
co do tłumaczenia to cały czas tłumacze Mikołajowi, że będę musiała iść do pracy a on zostanie z paniami, że będzie się bawił, że do pani może się przytulić, chodzimy koło przedszkola opowiadam mu o nim, o dzieciach o zabawkach itd
już teraz mam serce rozdarte na milion kawałków a co będzie we wrześniu 41.gif


--------------------
Marek urodzony 02.06.1990 3300g 53cm
Mateusz urodzony 23.05.1991 4150g 59cm
Iza urodzona 04.04.1992 3100g 51cm

Mikołaj urodzony 27.11.2009 2740g 50cm

Franek mój pierwszy wnuczek urodzony 29.09.2011 4100g 58cm
Julek mój drugi wnuczek urodzony 05.08.2015 3900 g 55 cm

"Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.. "
tato tak bardzo tęsknię za Tobą [*] 23.09. minie 11 lat :(

"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake
agrafkaa
śro, 20 cze 2012 - 14:08
Orionko piękne widoki zazdraszczam wyjazdu.

małgosiu no patrz a na zlocie tak ładnie się bawił i oddalał nie zwracając uwagi na ciebie
agrafkaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,817
Dołączył: nie, 15 lut 09 - 17:10
Skąd: mazowieckie
Nr użytkownika: 25,489

GG:


post śro, 20 cze 2012 - 14:08
Post #1949

Orionko piękne widoki zazdraszczam wyjazdu.

małgosiu no patrz a na zlocie tak ładnie się bawił i oddalał nie zwracając uwagi na ciebie

--------------------



Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności,a daje więcej światła
alecta
czw, 21 cze 2012 - 10:02
Orionko piękne widoki.
Zazdraszczam okropnie wyjazdu 02.gif

My za rok jedziemy w tatry icon_smile.gif

Małgosiu myślisz, że nawet jakby Mikołaj za rok poszedł do przedszkola to byłoby inaczej?
Moja siostra poszła w wieku 4 czy 5 lat i też płakała, wołała mamę, bo przyzwyczaiła się, że ciągle razem są.
Moim zdaniem im bardziej by się to odkładało tym gorzej.
Ja mimo tego, że siedzę w domu to bardzo chcę Nikolę do przedszkola wysłać żeby z dziećmi była, bo to jedynie dla jej dobra.

Moja córka za cwana się robi.
Dziś się przejęzyczyłam i zamiast powiedzieć, że niedługo jedziemy do babci to powiedziałam, że jedziemy do domku, a ona do mnie "przecież jesteśmy w domku, no cio Ty głupolu ziapomniałaś" 29.gif

Ja wczoraj wysłałam formularz zgłoszeniowy do szkoły.
Mam nadzieję, że będzie dużo chętnych na naukę od lutego i utworzą grupę.
Najchętniej poszłabym od września, ale Ł. ma ten poligon i nie mogłabym na zjazdy jeździć :/
alecta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,120
Dołączył: sob, 13 cze 09 - 15:42
Skąd: Przeworsk
Nr użytkownika: 27,763




post czw, 21 cze 2012 - 10:02
Post #1950

Orionko piękne widoki.
Zazdraszczam okropnie wyjazdu 02.gif

My za rok jedziemy w tatry icon_smile.gif

Małgosiu myślisz, że nawet jakby Mikołaj za rok poszedł do przedszkola to byłoby inaczej?
Moja siostra poszła w wieku 4 czy 5 lat i też płakała, wołała mamę, bo przyzwyczaiła się, że ciągle razem są.
Moim zdaniem im bardziej by się to odkładało tym gorzej.
Ja mimo tego, że siedzę w domu to bardzo chcę Nikolę do przedszkola wysłać żeby z dziećmi była, bo to jedynie dla jej dobra.

Moja córka za cwana się robi.
Dziś się przejęzyczyłam i zamiast powiedzieć, że niedługo jedziemy do babci to powiedziałam, że jedziemy do domku, a ona do mnie "przecież jesteśmy w domku, no cio Ty głupolu ziapomniałaś" 29.gif

Ja wczoraj wysłałam formularz zgłoszeniowy do szkoły.
Mam nadzieję, że będzie dużo chętnych na naukę od lutego i utworzą grupę.
Najchętniej poszłabym od września, ale Ł. ma ten poligon i nie mogłabym na zjazdy jeździć :/


--------------------
Orinoko
czw, 21 cze 2012 - 16:36
Dzięki za miłe słowa 06.gif naprawdę było bosko, chciałabym tam wrócić.
Alecta, Twoja córka da sobie radę w życiu, potrafi zatekścić 04.gif
Alecta, świetne masz zdjęcia na blogu, baaaardzo mi się podobają!

Megan chyba coś ostatnio jakieś przepisy się zmieniły z tymi dokumentami. Ja paszport wyrabiałam w kwietniu, ale zmiany naprawdę świeże.
Gdzieś mi na forum taka info mignęła, ale nie zgłębiałam. Chyba. Najlepiej zadzwoń do najbliższego wydziału paszportowego i wszystko Ci powiedzą.
Chyba może być też dowód dla dziecka do krajów UE. Niemniej jednak jakiś dokument zdaje się, musi posiadać, bo w dowodzie rodziców czy paszporcie nie ma już możliwości dopisywania.
Orinoko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,280
Dołączył: śro, 09 mar 05 - 14:46
Skąd: okolice Poznania
Nr użytkownika: 2,827

GG:


post czw, 21 cze 2012 - 16:36
Post #1951

Dzięki za miłe słowa 06.gif naprawdę było bosko, chciałabym tam wrócić.
Alecta, Twoja córka da sobie radę w życiu, potrafi zatekścić 04.gif
Alecta, świetne masz zdjęcia na blogu, baaaardzo mi się podobają!

Megan chyba coś ostatnio jakieś przepisy się zmieniły z tymi dokumentami. Ja paszport wyrabiałam w kwietniu, ale zmiany naprawdę świeże.
Gdzieś mi na forum taka info mignęła, ale nie zgłębiałam. Chyba. Najlepiej zadzwoń do najbliższego wydziału paszportowego i wszystko Ci powiedzą.
Chyba może być też dowód dla dziecka do krajów UE. Niemniej jednak jakiś dokument zdaje się, musi posiadać, bo w dowodzie rodziców czy paszporcie nie ma już możliwości dopisywania.

--------------------


...Past the deep troubled water / And the fears of the dark / There's a hill in the sunlight / For you to find harmony...
ewela
czw, 21 cze 2012 - 18:04
megan- na Słowację potrzebujecie jedynie dowody osobiste.
Jezeli dzieci jeszcze nie ich nie mają- oboje musicie isc z mezem do urzedu miasta i zlozyc wniosek- oboje się podpisujecie w obecnosci urzednika. chyba 2fotki i to wszsytko.Wyrobienie dowodu osobistego jest bezpłatne.
Orinoko- boooskie fotki.Ale basenik super...no i ten plac zabaw!!!!!!!Widoczki piękne!!!

Pozdrawiam Sąsiadki z Listopada:-)
ewela


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,315
Dołączył: czw, 30 gru 04 - 22:53
Skąd: tutejszy raj
Nr użytkownika: 2,475

GG:


post czw, 21 cze 2012 - 18:04
Post #1952

megan- na Słowację potrzebujecie jedynie dowody osobiste.
Jezeli dzieci jeszcze nie ich nie mają- oboje musicie isc z mezem do urzedu miasta i zlozyc wniosek- oboje się podpisujecie w obecnosci urzednika. chyba 2fotki i to wszsytko.Wyrobienie dowodu osobistego jest bezpłatne.
Orinoko- boooskie fotki.Ale basenik super...no i ten plac zabaw!!!!!!!Widoczki piękne!!!

Pozdrawiam Sąsiadki z Listopada:-)
alecta
pią, 22 cze 2012 - 08:40
Orionko dziękuję 02.gif
Niestety na razie ze względu na pogodę nie moge w pełni rozwinąc skrzydeł więc bawię się w domu, ale jak pojadę do WLC to wtedy będę szaleć z aparatem 06.gif

Przy wyrobieniu dowodu oboje rodziców musi być w Urzędzie?
Kurczę no to u mnie będzie problem, bo K. w tygodniu raczej tu nie przyjedzie, a chciałam Nikoli wyrobić w razie jak chcielibyśmy na Słowację kiedyś jechać, bo mamy blisko :/
Zastanawiałam się nawet nad złożeniem do sądu wniosku o pozbawienie go praw rodzicielskich, ale nawet nie wiem jak z nim temat zacząć i boję się, że się nie zgodzi i znów będzie wojna w sądzie, a nie chce mi się znów z nim kotów drzeć.
alecta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,120
Dołączył: sob, 13 cze 09 - 15:42
Skąd: Przeworsk
Nr użytkownika: 27,763




post pią, 22 cze 2012 - 08:40
Post #1953

Orionko dziękuję 02.gif
Niestety na razie ze względu na pogodę nie moge w pełni rozwinąc skrzydeł więc bawię się w domu, ale jak pojadę do WLC to wtedy będę szaleć z aparatem 06.gif

Przy wyrobieniu dowodu oboje rodziców musi być w Urzędzie?
Kurczę no to u mnie będzie problem, bo K. w tygodniu raczej tu nie przyjedzie, a chciałam Nikoli wyrobić w razie jak chcielibyśmy na Słowację kiedyś jechać, bo mamy blisko :/
Zastanawiałam się nawet nad złożeniem do sądu wniosku o pozbawienie go praw rodzicielskich, ale nawet nie wiem jak z nim temat zacząć i boję się, że się nie zgodzi i znów będzie wojna w sądzie, a nie chce mi się znów z nim kotów drzeć.


--------------------
malgosia1968
pią, 22 cze 2012 - 10:08
alecta Twój blog obłędny
masz dziewczyno talent
i zazdraszczam (zapożyczone słowo od Orinoko 06.gif ) lustrzanki
malgosia1968


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,471
Dołączył: pią, 04 wrz 09 - 21:23
Skąd: P.T.
Nr użytkownika: 28,966

GG:


post pią, 22 cze 2012 - 10:08
Post #1954

alecta Twój blog obłędny
masz dziewczyno talent
i zazdraszczam (zapożyczone słowo od Orinoko 06.gif ) lustrzanki

--------------------
Marek urodzony 02.06.1990 3300g 53cm
Mateusz urodzony 23.05.1991 4150g 59cm
Iza urodzona 04.04.1992 3100g 51cm

Mikołaj urodzony 27.11.2009 2740g 50cm

Franek mój pierwszy wnuczek urodzony 29.09.2011 4100g 58cm
Julek mój drugi wnuczek urodzony 05.08.2015 3900 g 55 cm

"Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.. "
tato tak bardzo tęsknię za Tobą [*] 23.09. minie 11 lat :(

"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake
agrafkaa
pią, 22 cze 2012 - 20:21
CYTAT(malgosia1968 @ Fri, 22 Jun 2012 - 10:08) *
alecta Twój blog obłędny
masz dziewczyno talent
i zazdraszczam (zapożyczone słowo od Orinoko 06.gif ) lustrzanki

to ode mnie
agrafkaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,817
Dołączył: nie, 15 lut 09 - 17:10
Skąd: mazowieckie
Nr użytkownika: 25,489

GG:


post pią, 22 cze 2012 - 20:21
Post #1955

CYTAT(malgosia1968 @ Fri, 22 Jun 2012 - 10:08) *
alecta Twój blog obłędny
masz dziewczyno talent
i zazdraszczam (zapożyczone słowo od Orinoko 06.gif ) lustrzanki

to ode mnie

--------------------



Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności,a daje więcej światła
szczurki2
pią, 22 cze 2012 - 21:36
Alecta-cudowne zdjecia.
szczurki2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,099
Dołączył: czw, 18 mar 10 - 22:19
Skąd: Knurów
Nr użytkownika: 32,187




post pią, 22 cze 2012 - 21:36
Post #1956

Alecta-cudowne zdjecia.

--------------------


Iwona, mama Marysi i Jaśka

mlovea
pią, 22 cze 2012 - 21:49
alecta, rzuć adres do bloga icon_smile.gif
mlovea


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,569
Dołączył: wto, 28 lip 09 - 20:33
Skąd: kuj-pom
Nr użytkownika: 28,432




post pią, 22 cze 2012 - 21:49
Post #1957

alecta, rzuć adres do bloga icon_smile.gif

--------------------


Orinoko
pią, 22 cze 2012 - 22:12
Jest pod sygnaturką Alecty jako moja mała odskocznia 06.gif

Oj, Asia, muszę sprostować, zazdraszczam krąży już jakiś czas po całym forum, no chyba, że naprawdę, Ty jako pierwsza go użyłaś icon_mrgreen.gif i masz 100% praw autorskich 08.gif W takim razie zazdraszczam, bo to boskie określenie.

Ja proszę o kciukasy. Jutro się odstawiamy z cyckoholiczką.
icon_rolleyes.gif Tak, tak, nadszedł w końcu ten dzień, klamka zapadła.
Orinoko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,280
Dołączył: śro, 09 mar 05 - 14:46
Skąd: okolice Poznania
Nr użytkownika: 2,827

GG:


post pią, 22 cze 2012 - 22:12
Post #1958

Jest pod sygnaturką Alecty jako moja mała odskocznia 06.gif

Oj, Asia, muszę sprostować, zazdraszczam krąży już jakiś czas po całym forum, no chyba, że naprawdę, Ty jako pierwsza go użyłaś icon_mrgreen.gif i masz 100% praw autorskich 08.gif W takim razie zazdraszczam, bo to boskie określenie.

Ja proszę o kciukasy. Jutro się odstawiamy z cyckoholiczką.
icon_rolleyes.gif Tak, tak, nadszedł w końcu ten dzień, klamka zapadła.


--------------------


...Past the deep troubled water / And the fears of the dark / There's a hill in the sunlight / For you to find harmony...
mlovea
pią, 22 cze 2012 - 22:47
Ależ jestem spostrzegawcza! 37.gif
Powodzenia jutro, Orinoko &
mlovea


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,569
Dołączył: wto, 28 lip 09 - 20:33
Skąd: kuj-pom
Nr użytkownika: 28,432




post pią, 22 cze 2012 - 22:47
Post #1959

Ależ jestem spostrzegawcza! 37.gif
Powodzenia jutro, Orinoko &

--------------------


Miki79
sob, 23 cze 2012 - 08:34
Orinoko - fotki rewelacja, fajny wyjazd mieliście. Ja już się nie mogę doczekać naszego wyjazdu, ale to dopiero we wrześniu..... Co do odstawiania - to trzymam kciuki za was i czekam na relację icon_wink.gif

Megan - co do dokumentów dziecka, to na terenie UE wystarczy dowód osobisty, dalej paszport. My też jesteśmy teraz na etapie wyrabiania. Robimy paszporty, bo jedziemy do Chorwacji. Wnioski paszportowe pobrane, dziś idziemy robić fotki a w tygodniu musimy się z mężem zgrać i jechać wyrobić.

Alecta - niestety z tego co wiem to muszą być dwójka rodziców, choć nie wiem jak to jest w waszej sytuacji - nie wiem jakie prawa do dziecka ma K. Kiedyś było jeszcze tak, że rodzice musieli iść z dzieckiem, ale teraz już chyba nie, ostatnio byliśmy sami.

A ja fotke jeszcze nie wkleiłam, bo miałam ciężki tydzień - w pracy masakra, popołudniami spotkania w szkole (Natalki) i przedszkolu (zakończenie roku dla starszaków) a do tego w czwartek dostałam rano takich bóli głowy z zaburzeniami widzenia i wymiotami, że wylądowałam ostatecznie na tomografii komputerowej ba cito! Ale na szczęście głowę mam w porządku a te bóle były chyba spowodowane pogodą, zmęczeniem i stresem (mieliśmy trochę nerwową sytuację w szkole). W każdym bądź razie już jest ok. Dziś wzięłam się od rana za porządki, bo znowu je trochę zaniedbałam ostatnio - właśnie szykuję okno w sypialni do mycia.

Miłego weekendu wszystkim!
Miki79


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,364
Dołączył: nie, 26 mar 06 - 10:10
Skąd: Opole
Nr użytkownika: 5,363




post sob, 23 cze 2012 - 08:34
Post #1960

Orinoko - fotki rewelacja, fajny wyjazd mieliście. Ja już się nie mogę doczekać naszego wyjazdu, ale to dopiero we wrześniu..... Co do odstawiania - to trzymam kciuki za was i czekam na relację icon_wink.gif

Megan - co do dokumentów dziecka, to na terenie UE wystarczy dowód osobisty, dalej paszport. My też jesteśmy teraz na etapie wyrabiania. Robimy paszporty, bo jedziemy do Chorwacji. Wnioski paszportowe pobrane, dziś idziemy robić fotki a w tygodniu musimy się z mężem zgrać i jechać wyrobić.

Alecta - niestety z tego co wiem to muszą być dwójka rodziców, choć nie wiem jak to jest w waszej sytuacji - nie wiem jakie prawa do dziecka ma K. Kiedyś było jeszcze tak, że rodzice musieli iść z dzieckiem, ale teraz już chyba nie, ostatnio byliśmy sami.

A ja fotke jeszcze nie wkleiłam, bo miałam ciężki tydzień - w pracy masakra, popołudniami spotkania w szkole (Natalki) i przedszkolu (zakończenie roku dla starszaków) a do tego w czwartek dostałam rano takich bóli głowy z zaburzeniami widzenia i wymiotami, że wylądowałam ostatecznie na tomografii komputerowej ba cito! Ale na szczęście głowę mam w porządku a te bóle były chyba spowodowane pogodą, zmęczeniem i stresem (mieliśmy trochę nerwową sytuację w szkole). W każdym bądź razie już jest ok. Dziś wzięłam się od rana za porządki, bo znowu je trochę zaniedbałam ostatnio - właśnie szykuję okno w sypialni do mycia.

Miłego weekendu wszystkim!

--------------------
Iwona - mama:


> LISTOPADOWE ZŁOTKA 2009 - cz. III, Dwulatki rozrabiają!
Start new topic
Reply to this topic
99 Stron V  « poprzednia 96 97 98 99 następna
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pon, 23 wrz 2024 - 08:53
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama