Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

co zrobić gdy były nie płaci alimentów

> 
everflo
pon, 04 sty 2010 - 20:30
witam wszystkich serdecznie

dawno mnie tu nie było , ostatnio miałam problem z podziałem majątku ,ale na szczęście się to już wyjaśniło - co prawda nie do końca tak jak myslałam ,ale dobre i to.

Teraz natomiast mam problem z alimentami.Od trzech miesięcy były niepłaci - chyba się zbuntował lub jakies swoje powody icon_sad.gif

Nie wiem co mam zrobić. Z komornikiem to trochę przegrana sprawa - bo sam powiedział otwarcie,że alimenciarze to ich zmora. Maja z nich kilka procent ,a do tego oni zawsze się wymigują. Jednym słowem ciężko będzie wyegzekwować zaległe alimenty.

Mogę się zgłosić również po fundusz alimentacyjny - ale to jednak tylko 170 zł - nie chcę żebyście myślały, że jestem pazerna , ale skoro były ma zasądzone 500 zł to czemy państwo ma płacić 170 zł - skoro były ma stałą pracę , zmienia samochody , remontuje dom - no i wogóle widać ,że u niego sporo nowych zmian...

Słyszałam ,że jest możliwość zwrócenia się do Sądu , ale właśnie , nie wiem co i jak... W każdym razie czytałam gdzieś na forum prawniczym ,że niealimentacja jest przestępstwem określonym w art. 209 kodeksu karnego.

Jeśli wiecie cos na ten temat to prosze o pomoc. Gdzie mam sie zwrócić , do jakiego Sądu , z jakim wnioskiem - bo sama nie wiem co robić icon_sad.gif


z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi icon_smile.gif

pozdrawiam serdecznie wszystkie forumowiczki icon_smile.gif

Ela
everflo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9
Dołączył: śro, 21 sty 09 - 21:03
Nr użytkownika: 24,895

GG:


post pon, 04 sty 2010 - 20:30
Post #1

witam wszystkich serdecznie

dawno mnie tu nie było , ostatnio miałam problem z podziałem majątku ,ale na szczęście się to już wyjaśniło - co prawda nie do końca tak jak myslałam ,ale dobre i to.

Teraz natomiast mam problem z alimentami.Od trzech miesięcy były niepłaci - chyba się zbuntował lub jakies swoje powody icon_sad.gif

Nie wiem co mam zrobić. Z komornikiem to trochę przegrana sprawa - bo sam powiedział otwarcie,że alimenciarze to ich zmora. Maja z nich kilka procent ,a do tego oni zawsze się wymigują. Jednym słowem ciężko będzie wyegzekwować zaległe alimenty.

Mogę się zgłosić również po fundusz alimentacyjny - ale to jednak tylko 170 zł - nie chcę żebyście myślały, że jestem pazerna , ale skoro były ma zasądzone 500 zł to czemy państwo ma płacić 170 zł - skoro były ma stałą pracę , zmienia samochody , remontuje dom - no i wogóle widać ,że u niego sporo nowych zmian...

Słyszałam ,że jest możliwość zwrócenia się do Sądu , ale właśnie , nie wiem co i jak... W każdym razie czytałam gdzieś na forum prawniczym ,że niealimentacja jest przestępstwem określonym w art. 209 kodeksu karnego.

Jeśli wiecie cos na ten temat to prosze o pomoc. Gdzie mam sie zwrócić , do jakiego Sądu , z jakim wnioskiem - bo sama nie wiem co robić icon_sad.gif


z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi icon_smile.gif

pozdrawiam serdecznie wszystkie forumowiczki icon_smile.gif

Ela
netty5
piÄ…, 08 sty 2010 - 20:39
Nie no ja tez od niedoszlej tesciowej nic nie chce ale pisze tylko ze jest taka mozliwosc.Rozne sa sytuacje.........chocaz przyznam szczerze ze po tym ci od nij uslyszalam na temat moj i moich dzieci (jej wnukow przeciez) to nalezaloby sie jej dac jakas nauczke ale co tam....nie bede sobie krwi psula 21.gif
netty5


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,492
Dołączył: wto, 24 lip 07 - 12:17
SkÄ…d: pomorskie
Nr użytkownika: 15,528

GG:


post piÄ…, 08 sty 2010 - 20:39
Post #2

Nie no ja tez od niedoszlej tesciowej nic nie chce ale pisze tylko ze jest taka mozliwosc.Rozne sa sytuacje.........chocaz przyznam szczerze ze po tym ci od nij uslyszalam na temat moj i moich dzieci (jej wnukow przeciez) to nalezaloby sie jej dac jakas nauczke ale co tam....nie bede sobie krwi psula 21.gif

--------------------

Posty w temacie
everflo   co zrobić gdy byÅ‚y nie pÅ‚aci alimentów   pon, 04 sty 2010 - 20:30
Ika   Nie wiem co mam zrobić. Z komornikiem to trochÄ™ ...   pon, 04 sty 2010 - 21:45
everflo   Nie, no mnie nie obchodzi ile z tego dostanie komo...   wto, 05 sty 2010 - 08:22
Ika   A sÄ…d zapyta, co zrobiÅ‚aÅ› dotÄ…d, by wyegzekwow...   wto, 05 sty 2010 - 08:34
*magdalenka*   Nie wiem czy dobrze zrozumialam, chodzi o to, ze o...   wto, 05 sty 2010 - 08:39
Mat Ko Ma   No i chyba oparÅ‚aÅ› swojÄ… wiedzÄ™ na starych prz...   wto, 05 sty 2010 - 09:07
*magdalenka*   No wlasnie o tym 170zl tez cos mi sie nie podobalo...   wto, 05 sty 2010 - 09:11
Mama Mateo   Idź do komornika - on MUSI przyjąć Twój wnios...   wto, 05 sty 2010 - 09:15
everflo   dziÄ™ki Wam serdeczne za wszystkie odpowiedzi ...   wto, 05 sty 2010 - 09:34
everflo   na poczÄ…tku pisaÅ‚am już ,że ma staÅ‚Ä… pracÄ™ ...   wto, 05 sty 2010 - 09:39
Mama Mateo   To widać tylko tyle, że komornik miaÅ‚ w d****. ...   wto, 05 sty 2010 - 09:45
MagduÅ›   Nie rozumiem kompletnie postawy komornika. Jeżeli...   wto, 05 sty 2010 - 09:59
Mat Ko Ma   Pierw zadzwoÅ„ do komornika i spytaj jakie dokumen...   wto, 05 sty 2010 - 11:10
*magdalenka*   Mira, a teraz nie ma tak, ze mozna wybrac sobie ko...   wto, 05 sty 2010 - 11:15
Mama Mateo   Jest tak - że można wybrać sobie komornika. Wte...   wto, 05 sty 2010 - 11:31
Ika   A ten komornik to widać stwierdziÅ‚, że za maÅ‚o...   Å›ro, 06 sty 2010 - 19:09
justapl   z Funduszu alimentacyjnego dostaje siÄ™ wysokość...   Å›ro, 06 sty 2010 - 18:57
Mama Mateo   No może i niedużo. Nawet jakby miaÅ‚ nic z tego ...   Å›ro, 06 sty 2010 - 20:24
*magdalenka*   Ale chyba mozna zlozyc zazalenie na komornika?   czw, 07 sty 2010 - 08:25
Ika   Ale chyba mozna zlozyc zazalenie na komornika? Oc...   czw, 07 sty 2010 - 08:55
everflo   cześć dziewczyny zÅ‚ożyÅ‚am wczoraj wniosek u ...   czw, 07 sty 2010 - 18:37
Ika   Everflo, byÅ‚y niczego nie zaniży, bo komornik ni...   czw, 07 sty 2010 - 19:12
Mama Mateo   A swojÄ… droga dziwne, że takie informacje nie sÄ...   piÄ…, 08 sty 2010 - 10:50
netty5   MOPS wyplaca z FA kwote zasdzona przez sad ale nie...   piÄ…, 08 sty 2010 - 19:17
Mama Mateo   Można Å›ciÄ…gać alimenty od rodziny tatusia ale....   piÄ…, 08 sty 2010 - 20:19
netty5   Nie no ja tez od niedoszlej tesciowej nic nie chce...   piÄ…, 08 sty 2010 - 20:39
Mama Mateo   No moja eks teÅ›ciówka do miÅ‚ych nie należy i w...   sob, 09 sty 2010 - 11:04
mirka25k1   A czy przypadkiem ten "komornik" nie jes...   nie, 10 sty 2010 - 18:22
> co zrobić gdy byÅ‚y nie pÅ‚aci alimentów
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 27 kwi 2024 - 20:19
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama