Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

migrena poronna

, dalsza część mojej historii
> , dalsza część mojej historii
kasiazielonka
pią, 12 paź 2012 - 17:53
W ostatnią niedzielę (na obiedzie u teściowej - a jak icon_razz.gif) zaczęło się ze mną dziać coś dziwnego - patrzyłam na mojego męża i zaczął mi znikać z pola widzenia. W pewnym momencie zorientowałam się że widzę jakieś rozbłyski światła i patrząc na czyjeś prawe oko - widziałam że ten ktoś ma tylko pół twarzy i jedno oko - i to było dziwne bo to nie było tak, jakby ktoś mi zasłonił rozmawiającego - i widzę czarna dziurę tylko jakimś dziwnym sposobem po prostu go tam nie było.

Nie potrafię tego wytłumaczyć ale dopiero teraz rozumiem jak można nie zauważyć że się słabiej widzi albo, że się ma ograniczone pole widzenia.
Dziwne dziwne strasznie dziwne. wiem

Po pół godzinie kiedy objawy się nasilały pojechaliśmy na SOR okulistyczny.
Po w sumie ok godzinie objawy ustąpiły (w parę minut) i pojawił się wędrujący ból głowy - po przeciwnej stronie głowy

Przebadali mi oko od A do Z sprawa nie dotyczyła samego oka i jego funkcjonowania - dostałam wskazania, że mam zrobić badanie pola widzenia i iść na konsultację do neurologa i kardiologa.
We wtorek byłam u neurologa - od razu skierował mnie na rezonans głowy - który będę miała w przyszłym tygodniu. Ale póki co oznajmił mi, że moje objawy jak i zachowanie nerwów twarzowych (objaw Chvostka) wskazują na migrenę poronną.

Jak widzicie jestem w trakcie diagnozowania i nie wiadomo może to jeszcze być co innego (wizytę u kardiologa mam we wtorek) a później jeszcze pole widzenia i rezonans.

Ale jestem ciekawa czy któraś z Was miała z tym ustrojstwem do czynienia? Jak często mogą się pojawiać takie napady?
Generalnie migrena kojarzy mi się ze strasznym pulsującym bólem (który zdarzył mi się 2 razy w moim życiu) i wtedy myślałam sobie, że tak pewnie podobnie wygląda migrena. Ten ból z niedzieli to był pikuś - bardziej myślałam, ze to ze stresu.

Ten post edytował kasiazielonka śro, 31 paź 2012 - 15:14
kasiazielonka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,728
Dołączył: śro, 16 maj 07 - 19:24
SkÄ…d: WrocLOVE
Nr użytkownika: 14,316




post pią, 12 paź 2012 - 17:53
Post #1

W ostatnią niedzielę (na obiedzie u teściowej - a jak icon_razz.gif) zaczęło się ze mną dziać coś dziwnego - patrzyłam na mojego męża i zaczął mi znikać z pola widzenia. W pewnym momencie zorientowałam się że widzę jakieś rozbłyski światła i patrząc na czyjeś prawe oko - widziałam że ten ktoś ma tylko pół twarzy i jedno oko - i to było dziwne bo to nie było tak, jakby ktoś mi zasłonił rozmawiającego - i widzę czarna dziurę tylko jakimś dziwnym sposobem po prostu go tam nie było.

Nie potrafię tego wytłumaczyć ale dopiero teraz rozumiem jak można nie zauważyć że się słabiej widzi albo, że się ma ograniczone pole widzenia.
Dziwne dziwne strasznie dziwne. wiem

Po pół godzinie kiedy objawy się nasilały pojechaliśmy na SOR okulistyczny.
Po w sumie ok godzinie objawy ustąpiły (w parę minut) i pojawił się wędrujący ból głowy - po przeciwnej stronie głowy

Przebadali mi oko od A do Z sprawa nie dotyczyła samego oka i jego funkcjonowania - dostałam wskazania, że mam zrobić badanie pola widzenia i iść na konsultację do neurologa i kardiologa.
We wtorek byłam u neurologa - od razu skierował mnie na rezonans głowy - który będę miała w przyszłym tygodniu. Ale póki co oznajmił mi, że moje objawy jak i zachowanie nerwów twarzowych (objaw Chvostka) wskazują na migrenę poronną.

Jak widzicie jestem w trakcie diagnozowania i nie wiadomo może to jeszcze być co innego (wizytę u kardiologa mam we wtorek) a później jeszcze pole widzenia i rezonans.

Ale jestem ciekawa czy któraś z Was miała z tym ustrojstwem do czynienia? Jak często mogą się pojawiać takie napady?
Generalnie migrena kojarzy mi się ze strasznym pulsującym bólem (który zdarzył mi się 2 razy w moim życiu) i wtedy myślałam sobie, że tak pewnie podobnie wygląda migrena. Ten ból z niedzieli to był pikuś - bardziej myślałam, ze to ze stresu.

--------------------



-mój kolorowankowy blog

Posty w temacie
kasiazielonka   migrena poronna   piÄ…, 12 paź 2012 - 17:53
MamaJulki   miaÅ‚am dosÅ‚ownie IDENTYCZNIE w pierwszej ciąży...   piÄ…, 12 paź 2012 - 18:04
kasiazielonka   ta migrena nieÅ‚adnie siÄ™ nazywa w senie, ze poro...   piÄ…, 12 paź 2012 - 18:07
MamaJulki   ostatni raz w ciąży... ja wiem, w maju to byÅ‚o ...   piÄ…, 12 paź 2012 - 18:11
kasiazielonka   ale dalej siÄ™ diagnozujesz?   piÄ…, 12 paź 2012 - 18:15
Magda EZ   poronna, czyli niepeÅ‚na, bez wszystkich objawów....   piÄ…, 12 paź 2012 - 18:31
kasiazielonka   czyli to nie jest rodzaj tylko brak wszystkich obj...   piÄ…, 12 paź 2012 - 18:33
MamaJulki   Kasiu diagnozujÄ™ siÄ™ nadal bo mam zaburzenia wid...   piÄ…, 12 paź 2012 - 18:49
Bogusia123456   raczej typowa migrena jak na moj gust :( Zjawisko...   piÄ…, 12 paź 2012 - 20:09
kasiazielonka   o... miaÅ‚am PMS i wypiÅ‚am kawÄ™ u teÅ›ciowej a o...   piÄ…, 12 paź 2012 - 22:12
MamaJulki   a no wÅ‚aÅ›nie - to ważne co napisaÅ‚a Bogusia - ...   piÄ…, 12 paź 2012 - 22:21
sq8jlx   ZdarzyÅ‚o mnie siÄ™ coÅ› takiego w ciąży, jakieÅ...   sob, 13 paź 2012 - 13:22
kasiazielonka   dziewczyny mam jeszcze jedno pytanie jak dÅ‚ugo t...   sob, 13 paź 2012 - 13:56
Eliszka   https://www.youtube.com/watch?v=5VJ3mfEBm1s Ja ma...   sob, 13 paź 2012 - 16:27
kasiazielonka   jestem po badaniach kardiologa - musiaÅ‚am udać s...   Å›ro, 31 paź 2012 - 15:28
kasiazielonka   jeszscze jedna ważna rzecz - EPIZOD ZANIEWIDZENIA...   Å›ro, 31 paź 2012 - 15:29
Majli   u mnie dokÅ‚adnie tak zaczyna siÄ™ migrena, najpie...   czw, 01 lis 2012 - 00:11
kasiazielonka   u mnie dokÅ‚adnie tak zaczyna siÄ™ migrena, najpie...   Å›ro, 07 lis 2012 - 15:55
gosiagosia   kasiazielonka, w sercu szukali najpewniej droznego...   czw, 01 lis 2012 - 23:21
kasiazielonka   kasiazielonka, w sercu szukali najpewniej droznego...   Å›ro, 07 lis 2012 - 16:17
tormenta   ja tez jestem migrenowa. Mnie neurolog bardzo nast...   sob, 03 lis 2012 - 21:52
gosiagosia   mam isc do lekarza z czyms innym, wiec moze i o ty...   nie, 04 lis 2012 - 00:10
gosiagosia   moze to ten niedobor potasu jest przyczyna wszystk...   Å›ro, 07 lis 2012 - 16:35
kasiazielonka   nie bez saturacji miaÅ‚am tylko badania krwi -pot...   Å›ro, 07 lis 2012 - 16:42
gosiagosia   na 3 mce masz ten lek przepisany ?   Å›ro, 07 lis 2012 - 16:59
kasiazielonka   na 6 - wydaje mi siÄ™ ze dÅ‚ugo?   Å›ro, 07 lis 2012 - 18:44
gosiagosia   na 6 - wydaje mi siÄ™ ze dÅ‚ugo? nie wiem :) tak ...   czw, 08 lis 2012 - 02:06
Kocurek   W ostatniÄ… niedzielÄ™ (na obiedzie u teÅ›ciowej -...   Å›ro, 07 lis 2012 - 23:14
kasiazielonka   dziÄ™kujÄ™ Wam dziewczyny za wszystkie odpowedzi, ...   czw, 08 lis 2012 - 19:47
Kotelka   CzytaÅ‚am że migreny powoduje brak kwasu folioweg...   pon, 19 lut 2024 - 14:04
> migrena poronna, dalsza część mojej historii
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pon, 10 cze 2024 - 04:53
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama