Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2  

I znowu migrena

> 
Bajka
piÄ…, 27 sty 2006 - 15:12
Ja też od wielu lat cierpię na migrenę. "Odziedziczyłam" ją po mojej mamie, a ona po swojej. Zaczęło się kiedy miałam 6-7 lat. Od tego czasu odwiedziłam masę neurologów, którzy testowali na mnie różne farmaceutyki. Efekt, nadkwasota i początki wrzodów a migrena jak była tak jest. Zauważyłam, ze najgorsze ataki mam po "odpuszczaniu" stresu np. po egzaminach, publicznych wystąpieniach itp. Nie pomagają mi środki przeciwbólowe, z wyjątkiem imigranu - ale gdybym miała się nim ratować musiałabym wydać połowę moich dochodów. Czasem, ból łagodzi kąpiel w gorącej wodzie albo ciepłe okłady. Czasem pomaga(jeśli wezmę w odpowiednim momencie) aspiryna p/migrenowym bólom. Znam paru męczyżczyzn z tą przypadłością, ale rzeczywiscie głównie migrenowcami są kobiety.
Bajka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8
Dołączył: sob, 05 lis 05 - 13:55
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 3,983




post piÄ…, 27 sty 2006 - 15:12
Post #21

Ja też od wielu lat cierpię na migrenę. "Odziedziczyłam" ją po mojej mamie, a ona po swojej. Zaczęło się kiedy miałam 6-7 lat. Od tego czasu odwiedziłam masę neurologów, którzy testowali na mnie różne farmaceutyki. Efekt, nadkwasota i początki wrzodów a migrena jak była tak jest. Zauważyłam, ze najgorsze ataki mam po "odpuszczaniu" stresu np. po egzaminach, publicznych wystąpieniach itp. Nie pomagają mi środki przeciwbólowe, z wyjątkiem imigranu - ale gdybym miała się nim ratować musiałabym wydać połowę moich dochodów. Czasem, ból łagodzi kąpiel w gorącej wodzie albo ciepłe okłady. Czasem pomaga(jeśli wezmę w odpowiednim momencie) aspiryna p/migrenowym bólom. Znam paru męczyżczyzn z tą przypadłością, ale rzeczywiscie głównie migrenowcami są kobiety.
Kotelka
pon, 19 cze 2023 - 12:21
Niektóre pokarmy u wrażliwych wywołują migreny np. banany, czekolada. Może też być od kręgosłupa, praca w jednej pozycji, mało ruchu.

Tak czy inaczej dobrze jest to na pewno skonsultwać z lekarzem, najlepiej neurologiem. Jeśli ktoś jest może z Małopolskiego, mogę tutaj dać namiar na dobrą przychodnię w Niepołomicach:
https://rcmniepolomice.pl/cennik

Warto jest nawiązać kontakt.
Kotelka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 414
Dołączył: czw, 04 kwi 19 - 08:32
Nr użytkownika: 52,920




post pon, 19 cze 2023 - 12:21
Post #22

Niektóre pokarmy u wrażliwych wywołują migreny np. banany, czekolada. Może też być od kręgosłupa, praca w jednej pozycji, mało ruchu.

Tak czy inaczej dobrze jest to na pewno skonsultwać z lekarzem, najlepiej neurologiem. Jeśli ktoś jest może z Małopolskiego, mogę tutaj dać namiar na dobrą przychodnię w Niepołomicach:
https://rcmniepolomice.pl/cennik

Warto jest nawiązać kontakt.
> I znowu migrena
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 27 kwi 2024 - 12:51
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama