Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Czy przyjmą teraz 3,5 latka do przedszkola - Rzeszów?????

> 
Kari07
wto, 16 mar 2004 - 10:11
No właśnie- mam problem z nianią bo jest chora, ja urlopu mam na tydzień.Jak choroba niani sie przdłuży to musze coś zrobic z małym, miała iść od września do przedszkola ale jak nianai wyladuje w szpitalu ( nie daj Boże) to musze szukac przedszkola.i własnie - czy gdzies małego przyjmą?U nas na osiedlu nie ma mowy, pytałam.
Może wy coś wiecie?
Pozdrawiam
Kari I Bastek
Kari07


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 882
Dołączył: pią, 12 mar 04 - 15:25
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 1,546

GG:


post wto, 16 mar 2004 - 10:11
Post #1

No właśnie- mam problem z nianią bo jest chora, ja urlopu mam na tydzień.Jak choroba niani sie przdłuży to musze coś zrobic z małym, miała iść od września do przedszkola ale jak nianai wyladuje w szpitalu ( nie daj Boże) to musze szukac przedszkola.i własnie - czy gdzies małego przyjmą?U nas na osiedlu nie ma mowy, pytałam.
Może wy coś wiecie?
Pozdrawiam
Kari I Bastek
Kocurek
wto, 16 mar 2004 - 21:43
Kari,
ja myślę, że to zależy od przedszkola (czyt. dyrekcji).
Ja chciałam dać syna od marca (żeby się przyzwyczajał), tak na 4 godzinki. Były dni otwarte w przedszkolu na naszym osiedlu, i poszliśmy. Młodemu i mnie nie spodobała się placówka, a poza tym nie było możliwości żeby syn tam chodził nawet na te 4 g. Problemów i powodów na nie było dużo. Nie to nie. Poszłam do innego przedszkola, trochę dalej (to pierwsze jest przed moim blokiem, a do obecnego mam 10 minut piechotą i 5 wózkiem). Przyjęto nas "z otwartymi rękami" icon_lol.gif od marca na te 4 g, a potem się okazało że znalazłam pracę, i to od zaraz.
Mikołaj został przedszkolakiem też od zaraz, i to na 8 godzin. I nie było problemu, ŻADNEGO, pomimo iż miał tylko 2,5 roku. A placówka 100 razy lepsza od przedszkola osiedlowego.
Popytaj, to nie prawda, że w środku roku nie przyjmują dzieci.
Kocurek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,125
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 21:14
SkÄ…d: z kÄ…towni
Nr użytkownika: 548

GG:


post wto, 16 mar 2004 - 21:43
Post #2

Kari,
ja myślę, że to zależy od przedszkola (czyt. dyrekcji).
Ja chciałam dać syna od marca (żeby się przyzwyczajał), tak na 4 godzinki. Były dni otwarte w przedszkolu na naszym osiedlu, i poszliśmy. Młodemu i mnie nie spodobała się placówka, a poza tym nie było możliwości żeby syn tam chodził nawet na te 4 g. Problemów i powodów na nie było dużo. Nie to nie. Poszłam do innego przedszkola, trochę dalej (to pierwsze jest przed moim blokiem, a do obecnego mam 10 minut piechotą i 5 wózkiem). Przyjęto nas "z otwartymi rękami" icon_lol.gif od marca na te 4 g, a potem się okazało że znalazłam pracę, i to od zaraz.
Mikołaj został przedszkolakiem też od zaraz, i to na 8 godzin. I nie było problemu, ŻADNEGO, pomimo iż miał tylko 2,5 roku. A placówka 100 razy lepsza od przedszkola osiedlowego.
Popytaj, to nie prawda, że w środku roku nie przyjmują dzieci.


--------------------
Kari07
czw, 18 mar 2004 - 13:05
Dzięki.Jeszcze nie wiem czy to bedzie pewne bo niania juz jest zdrowa niby ale się asekuruję.Będe próbować.
Pozdrawiam
Kari07


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 882
Dołączył: pią, 12 mar 04 - 15:25
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 1,546

GG:


post czw, 18 mar 2004 - 13:05
Post #3

Dzięki.Jeszcze nie wiem czy to bedzie pewne bo niania juz jest zdrowa niby ale się asekuruję.Będe próbować.
Pozdrawiam
anonimowy

Go??







post śro, 24 mar 2004 - 14:03
Post #4

Kocurku a do którego, jeśli wolno zapytać, przedszkola chodzi twój maluszek ???



mama Zosi
Lila_
śro, 24 mar 2004 - 15:11
Myślę, że nie będzie problemu - zalezy tylko od przedszkola i chęci dyrekcji wink.gif
Lila_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,656
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 01:03
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 319




post śro, 24 mar 2004 - 15:11
Post #5

Myślę, że nie będzie problemu - zalezy tylko od przedszkola i chęci dyrekcji wink.gif

--------------------
czy naprawd? ?pieszymy si? kocha? ludzi skoro wiemy jak szybko odchodz?...


potrójna mama - Karol (08.1999) Emilia (07.2002) i Alicja (10.2012)

Kari07
śro, 24 mar 2004 - 15:32
Miejsce jest , przyjmą go bez problemu.Tylko dyrektorka tak szczerze odradzała zapisywanie od maja bo to będą dwa miesiące i potem przedszkole jest zamknięte na miesiąć więc pójdzie do innego, a tam nowe pani itp. i za duży stres dla dziecka.Moze i ma rację.Jakos dociagniemy z nianią do wrrześnia i pójdzie normalnie.Podobno grupy maja być wiekowe więc będzie z równolatkami.Zobaczymy jakie dzieci będą zapisane.
A tak w ogóle to nie wyobrażam sobie tego wszystkiego.Z niania ma mały tak dobrze, ja tez zresztą.
Poza tym opiekujÄ™ nim juz 3 lata - to jest jak rodzina dla niego!
Kari07


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 882
Dołączył: pią, 12 mar 04 - 15:25
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 1,546

GG:


post śro, 24 mar 2004 - 15:32
Post #6

Miejsce jest , przyjmą go bez problemu.Tylko dyrektorka tak szczerze odradzała zapisywanie od maja bo to będą dwa miesiące i potem przedszkole jest zamknięte na miesiąć więc pójdzie do innego, a tam nowe pani itp. i za duży stres dla dziecka.Moze i ma rację.Jakos dociagniemy z nianią do wrrześnia i pójdzie normalnie.Podobno grupy maja być wiekowe więc będzie z równolatkami.Zobaczymy jakie dzieci będą zapisane.
A tak w ogóle to nie wyobrażam sobie tego wszystkiego.Z niania ma mały tak dobrze, ja tez zresztą.
Poza tym opiekujÄ™ nim juz 3 lata - to jest jak rodzina dla niego!
Kocurek
śro, 24 mar 2004 - 19:18
No chyba żebyś na ten miesiąc miała opiekę - mama czy teściowa......
Kocurek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,125
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 21:14
SkÄ…d: z kÄ…towni
Nr użytkownika: 548

GG:


post śro, 24 mar 2004 - 19:18
Post #7

No chyba żebyś na ten miesiąc miała opiekę - mama czy teściowa......

--------------------
Kari07
czw, 25 mar 2004 - 15:18
Własnei nie mam takiek możliwości.
A ja w meisiacach letnich nie mam szans na urlop, mąż też. No chyba że koniec sierpnia.Ale nie da rady.
Trudno - pójdzie od września.
Kari07


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 882
Dołączył: pią, 12 mar 04 - 15:25
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 1,546

GG:


post czw, 25 mar 2004 - 15:18
Post #8

Własnei nie mam takiek możliwości.
A ja w meisiacach letnich nie mam szans na urlop, mąż też. No chyba że koniec sierpnia.Ale nie da rady.
Trudno - pójdzie od września.
Lila_
piÄ…, 26 mar 2004 - 14:34
Sprawa w sumie zakończona ale jeszcze napisze o m-cach letnich .

Z własnego doświadczenia wiem, że takie dyżury jak sa określane w przedszkolu okresy letnie i ferii zimowych są ciężkie do zaakceptowania przez maluchy - inna pani, inna sala ,inne dzieci ( jak dla mojego to jest stres i to duży - wtedy jest baaardzo nastawiony na "Nie!!" i pomimo drugiego roku w przedszkolu mówi, że do przedszkola iśc nie chce icon_sad.gif )

Więc jeżeli dziecko na starcie ma miec zafundowany "dyżur" to odradzam.
Lila_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,656
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 01:03
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 319




post piÄ…, 26 mar 2004 - 14:34
Post #9

Sprawa w sumie zakończona ale jeszcze napisze o m-cach letnich .

Z własnego doświadczenia wiem, że takie dyżury jak sa określane w przedszkolu okresy letnie i ferii zimowych są ciężkie do zaakceptowania przez maluchy - inna pani, inna sala ,inne dzieci ( jak dla mojego to jest stres i to duży - wtedy jest baaardzo nastawiony na "Nie!!" i pomimo drugiego roku w przedszkolu mówi, że do przedszkola iśc nie chce icon_sad.gif )

Więc jeżeli dziecko na starcie ma miec zafundowany "dyżur" to odradzam.

--------------------
czy naprawd? ?pieszymy si? kocha? ludzi skoro wiemy jak szybko odchodz?...


potrójna mama - Karol (08.1999) Emilia (07.2002) i Alicja (10.2012)

Kocurek
piÄ…, 26 mar 2004 - 22:21
No mój miał icon_sad.gif ale innego wyjścia nie było. Cóż.
Ale radził sobie lepiej ode mnie, z tym, że jedno przedszkole mu się podobało, a drugie wcale (nasze całe wakacje było nieczynne przez remont dachu).
Lila ma racjÄ™ icon_smile.gif
Póki masz nianię, poczekajcie do września. Bo nie wiadomo, ja zaakceptuje przedszkole Twoje dziecko. Różnie może być.
Kocurek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,125
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 21:14
SkÄ…d: z kÄ…towni
Nr użytkownika: 548

GG:


post piÄ…, 26 mar 2004 - 22:21
Post #10

No mój miał icon_sad.gif ale innego wyjścia nie było. Cóż.
Ale radził sobie lepiej ode mnie, z tym, że jedno przedszkole mu się podobało, a drugie wcale (nasze całe wakacje było nieczynne przez remont dachu).
Lila ma racjÄ™ icon_smile.gif
Póki masz nianię, poczekajcie do września. Bo nie wiadomo, ja zaakceptuje przedszkole Twoje dziecko. Różnie może być.


--------------------
> Czy przyjmÄ… teraz 3,5 latka do przedszkola - Rzeszów?????
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 26 kwi 2024 - 16:11
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama