Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3 nastÄ™pna  

Jak rozpoznać grzyb na ścianie...

> 
Dorott
czw, 14 mar 2013 - 12:59
CYTAT(Ika @ Thu, 14 Mar 2013 - 12:58) *
Nie mam ACE, mam domestos. Nada siÄ™, z braku laku?


ma chlor w składzie?
Dorott


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,027
Dołączył: wto, 27 wrz 05 - 10:39
SkÄ…d: kujawsko-pomorskie
Nr użytkownika: 3,715

GG:


post czw, 14 mar 2013 - 12:59
Post #21

CYTAT(Ika @ Thu, 14 Mar 2013 - 12:58) *
Nie mam ACE, mam domestos. Nada siÄ™, z braku laku?


ma chlor w składzie?

--------------------
Dorott, mama Weronisi 30.04.2006
dlaczego zachowujemy się tak nielogicznie? kochamy tych, którzy nas ranią a ranimy tych którzy nas kochają...


Blog Weroniki
Ika
czw, 14 mar 2013 - 13:00
A w ogóle jak myślę o tej "słabej cyrkulacji" to mam wizję uprawy grzybnej za szafami wnękowymi 37.gif A mam takie dwie w pokojach plus dwie w przedpokoju. I mam chęć je rozebrać na części - Kocur zasłabnie, jak mu to oświadczę...
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post czw, 14 mar 2013 - 13:00
Post #22

A w ogóle jak myślę o tej "słabej cyrkulacji" to mam wizję uprawy grzybnej za szafami wnękowymi 37.gif A mam takie dwie w pokojach plus dwie w przedpokoju. I mam chęć je rozebrać na części - Kocur zasłabnie, jak mu to oświadczę...

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
Dorott
czw, 14 mar 2013 - 13:00
wlej do butelki z psikaczek i obficie spryskaj to co widać i na około, ściana musi byc mokra od tego domestosu a czarne plamy powinny zmienic kolor na jasne..otwórz okno i wyjdźcie na spacer
Dorott


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,027
Dołączył: wto, 27 wrz 05 - 10:39
SkÄ…d: kujawsko-pomorskie
Nr użytkownika: 3,715

GG:


post czw, 14 mar 2013 - 13:00
Post #23

wlej do butelki z psikaczek i obficie spryskaj to co widać i na około, ściana musi byc mokra od tego domestosu a czarne plamy powinny zmienic kolor na jasne..otwórz okno i wyjdźcie na spacer

--------------------
Dorott, mama Weronisi 30.04.2006
dlaczego zachowujemy się tak nielogicznie? kochamy tych, którzy nas ranią a ranimy tych którzy nas kochają...


Blog Weroniki
kalarepa78
czw, 14 mar 2013 - 13:01
Myślę, tak jak Dorott - brak cyrkulacji powietrza w tym kące. Istnieją specjalne antygrzybiczne farby, moze warto rozważyć użycie takiej przy malowaniu?
kalarepa78


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,706
Dołączył: pią, 28 sty 05 - 15:38
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,598




post czw, 14 mar 2013 - 13:01
Post #24

Myślę, tak jak Dorott - brak cyrkulacji powietrza w tym kące. Istnieją specjalne antygrzybiczne farby, moze warto rozważyć użycie takiej przy malowaniu?

--------------------




Dorott
czw, 14 mar 2013 - 13:02
CYTAT(Ika @ Thu, 14 Mar 2013 - 13:00) *
I mam chęć je rozebrać na części - Kocur zasłabnie, jak mu to oświadczę...


spokojnie icon_smile.gif tak źle nie bedzie icon_wink.gif
Dorott


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,027
Dołączył: wto, 27 wrz 05 - 10:39
SkÄ…d: kujawsko-pomorskie
Nr użytkownika: 3,715

GG:


post czw, 14 mar 2013 - 13:02
Post #25

CYTAT(Ika @ Thu, 14 Mar 2013 - 13:00) *
I mam chęć je rozebrać na części - Kocur zasłabnie, jak mu to oświadczę...


spokojnie icon_smile.gif tak źle nie bedzie icon_wink.gif


--------------------
Dorott, mama Weronisi 30.04.2006
dlaczego zachowujemy się tak nielogicznie? kochamy tych, którzy nas ranią a ranimy tych którzy nas kochają...


Blog Weroniki
Ika
czw, 14 mar 2013 - 13:03
CYTAT(Dorott @ Thu, 14 Mar 2013 - 12:59) *
ma chlor w składzie?

Poszłam sprawdzić - nie ma... Ma kwas solny i jakieś środki powierzchniowo czynne.

CYTAT(kalarepa78 @ Thu, 14 Mar 2013 - 13:01) *
Myślę, tak jak Dorott - brak cyrkulacji powietrza w tym kące. Istnieją specjalne antygrzybiczne farby, moze warto rozważyć użycie takiej przy malowaniu?

Tylko wiesz, wtedy musielibyśmy po prostu zrobić remont, przemalować cały pokój, a na to chwilowo nie mamy środków icon_sad.gif Mamy natomiast Tikurillę, którą malowaliśmy i możemy nią robić poprawki, bo nie zmienia koloru. Można maznąć jedną ciapę na środku ściany i po wyschnięciu nie widać różnicy... Tego typu poprawki planowaliśmy, nie remont icon_sad.gif
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post czw, 14 mar 2013 - 13:03
Post #26

CYTAT(Dorott @ Thu, 14 Mar 2013 - 12:59) *
ma chlor w składzie?

Poszłam sprawdzić - nie ma... Ma kwas solny i jakieś środki powierzchniowo czynne.

CYTAT(kalarepa78 @ Thu, 14 Mar 2013 - 13:01) *
Myślę, tak jak Dorott - brak cyrkulacji powietrza w tym kące. Istnieją specjalne antygrzybiczne farby, moze warto rozważyć użycie takiej przy malowaniu?

Tylko wiesz, wtedy musielibyśmy po prostu zrobić remont, przemalować cały pokój, a na to chwilowo nie mamy środków icon_sad.gif Mamy natomiast Tikurillę, którą malowaliśmy i możemy nią robić poprawki, bo nie zmienia koloru. Można maznąć jedną ciapę na środku ściany i po wyschnięciu nie widać różnicy... Tego typu poprawki planowaliśmy, nie remont icon_sad.gif

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
Dorott
czw, 14 mar 2013 - 13:03
CYTAT(kalarepa78 @ Thu, 14 Mar 2013 - 13:01) *
Myślę, tak jak Dorott - brak cyrkulacji powietrza w tym kące. Istnieją specjalne antygrzybiczne farby, moze warto rozważyć użycie takiej przy malowaniu?


IMHO te farby zupełnie nie skuteczne

ale jest takie cudo jak woda szklana czy cos takiego nie wiem jak się to dokłądnie nazywa...i tym maluje się ścianę, która ma problem z zagrzybieniem i dopiero potem nakłąda się normalną farbę
Dorott


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,027
Dołączył: wto, 27 wrz 05 - 10:39
SkÄ…d: kujawsko-pomorskie
Nr użytkownika: 3,715

GG:


post czw, 14 mar 2013 - 13:03
Post #27

CYTAT(kalarepa78 @ Thu, 14 Mar 2013 - 13:01) *
Myślę, tak jak Dorott - brak cyrkulacji powietrza w tym kące. Istnieją specjalne antygrzybiczne farby, moze warto rozważyć użycie takiej przy malowaniu?


IMHO te farby zupełnie nie skuteczne

ale jest takie cudo jak woda szklana czy cos takiego nie wiem jak się to dokłądnie nazywa...i tym maluje się ścianę, która ma problem z zagrzybieniem i dopiero potem nakłąda się normalną farbę


--------------------
Dorott, mama Weronisi 30.04.2006
dlaczego zachowujemy się tak nielogicznie? kochamy tych, którzy nas ranią a ranimy tych którzy nas kochają...


Blog Weroniki
Ika
czw, 14 mar 2013 - 13:05
CYTAT(Dorott @ Thu, 14 Mar 2013 - 13:02) *
spokojnie icon_smile.gif tak źle nie bedzie icon_wink.gif

No wiesz, za taką szafą to już w ogóle nie ma cyrkulacji icon_wink.gif A najgorsze, że szafa u dzieci jest na ścianie graniczącej z łazienką, co do której mam podejrzenia, że puszcza mi gdzieś wilgoć - farba w przedpokoju się łuszczy, u dzieci też w jednym miejscu tak jest.
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post czw, 14 mar 2013 - 13:05
Post #28

CYTAT(Dorott @ Thu, 14 Mar 2013 - 13:02) *
spokojnie icon_smile.gif tak źle nie bedzie icon_wink.gif

No wiesz, za taką szafą to już w ogóle nie ma cyrkulacji icon_wink.gif A najgorsze, że szafa u dzieci jest na ścianie graniczącej z łazienką, co do której mam podejrzenia, że puszcza mi gdzieś wilgoć - farba w przedpokoju się łuszczy, u dzieci też w jednym miejscu tak jest.

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
Dorott
czw, 14 mar 2013 - 13:07
CYTAT(Ika @ Thu, 14 Mar 2013 - 13:05) *
No wiesz, za taką szafą to już w ogóle nie ma cyrkulacji icon_wink.gif A najgorsze, że szafa u dzieci jest na ścianie graniczącej z łazienką, co do której mam podejrzenia, że puszcza mi gdzieś wilgoć - farba w przedpokoju się łuszczy, u dzieci też w jednym miejscu tak jest.


to chyba musisz coś zrobić z tą ściana niestety bo jak jest wilgoć to niestety grzyb może wyleźć icon_sad.gif
Dorott


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,027
Dołączył: wto, 27 wrz 05 - 10:39
SkÄ…d: kujawsko-pomorskie
Nr użytkownika: 3,715

GG:


post czw, 14 mar 2013 - 13:07
Post #29

CYTAT(Ika @ Thu, 14 Mar 2013 - 13:05) *
No wiesz, za taką szafą to już w ogóle nie ma cyrkulacji icon_wink.gif A najgorsze, że szafa u dzieci jest na ścianie graniczącej z łazienką, co do której mam podejrzenia, że puszcza mi gdzieś wilgoć - farba w przedpokoju się łuszczy, u dzieci też w jednym miejscu tak jest.


to chyba musisz coś zrobić z tą ściana niestety bo jak jest wilgoć to niestety grzyb może wyleźć icon_sad.gif

--------------------
Dorott, mama Weronisi 30.04.2006
dlaczego zachowujemy się tak nielogicznie? kochamy tych, którzy nas ranią a ranimy tych którzy nas kochają...


Blog Weroniki
kalarepa78
czw, 14 mar 2013 - 13:08
Niedokładnie przeczytałam o planach remontowych, przepraszam. Ika, zamiast zakąłdać najgorszy wariant - obejrzyj dokładnie tę szafę w środku, tam pewnie widać, w jakim stanie jest ściana.
kalarepa78


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,706
Dołączył: pią, 28 sty 05 - 15:38
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,598




post czw, 14 mar 2013 - 13:08
Post #30

Niedokładnie przeczytałam o planach remontowych, przepraszam. Ika, zamiast zakąłdać najgorszy wariant - obejrzyj dokładnie tę szafę w środku, tam pewnie widać, w jakim stanie jest ściana.

--------------------




pirania
czw, 14 mar 2013 - 13:13
Ika, pamietaj ze grzyb to jest zywe. I lata w powietrzu. I moim zdaniem nie powinnas miec jakiegos ogromnego stresa, bo mieszkanie masz od wielu lat a plamek masz kilka. Widac nie bylo mu tam tak cudnie, no ale jak juz wpadl za szafe i siedzial to sie probowal osiedlic. jesli mieszkanie jest wilgotne i cieple i w ogole to grzyb rosnie jak szalony.

Wez tego wymyj, potraktuj jakims przeciwgrzybiczym srodkiem i nie martw sie na zapas.
pirania


Grupa: Zbanowani
Postów: 9,406
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 14:10
SkÄ…d: przy kompie
Nr użytkownika: 471




post czw, 14 mar 2013 - 13:13
Post #31

Ika, pamietaj ze grzyb to jest zywe. I lata w powietrzu. I moim zdaniem nie powinnas miec jakiegos ogromnego stresa, bo mieszkanie masz od wielu lat a plamek masz kilka. Widac nie bylo mu tam tak cudnie, no ale jak juz wpadl za szafe i siedzial to sie probowal osiedlic. jesli mieszkanie jest wilgotne i cieple i w ogole to grzyb rosnie jak szalony.

Wez tego wymyj, potraktuj jakims przeciwgrzybiczym srodkiem i nie martw sie na zapas.

--------------------
kiedy?, w ogóle, mia?am przemy?lenia a teraz mam pranie, list? zakupów spo?ywczych
i ubezpieczenie emerytalne ustawione jako sta?y przelew. by <a href="https://"https://zimno.blog.pl/"" rel="nofollow" target="_blank">https://zimno.blog.pl/</a>


<a href="https://"https://opsesyjna.blox.pl/html"" rel="nofollow" target="_blank">https://opsesyjna.blox.pl/html</a>

Obudzi?am w sobie zwierz?, niestety to koala.

A_KA
czw, 14 mar 2013 - 13:13
Ja jak potraktowałam swojego grzyba najpierw czymś antygrzybiczym i pomalowałam zwykłą farbą - to po pewnym czasie (niedługim) znowu wyłaził.

Natomiast ktoś mi polecił użycie TAKIEJ farby. Nie wiem czy to była dokładnie ta firma, ale pamiętam że była "na zacieki i plamy". Zadziałała rewelacyjnie. Nic nie wylazło już.

I faktycznie musisz pomyśleć o tej ścianie w łazience. Jakoś ją zabezpieczyć, żeby nie oddawała wilgoci dalej. Może właśnie taką farbą na zacieki?

Cyt. "Farba na zacieki i plamy doskonale nadaje się do malowania pomieszczeń szczególnie narażonych na działanie wilgoci tj. łazienki, kuchnie, pralnie "
A_KA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,985
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:16
Nr użytkownika: 166




post czw, 14 mar 2013 - 13:13
Post #32

Ja jak potraktowałam swojego grzyba najpierw czymś antygrzybiczym i pomalowałam zwykłą farbą - to po pewnym czasie (niedługim) znowu wyłaził.

Natomiast ktoś mi polecił użycie TAKIEJ farby. Nie wiem czy to była dokładnie ta firma, ale pamiętam że była "na zacieki i plamy". Zadziałała rewelacyjnie. Nic nie wylazło już.

I faktycznie musisz pomyśleć o tej ścianie w łazience. Jakoś ją zabezpieczyć, żeby nie oddawała wilgoci dalej. Może właśnie taką farbą na zacieki?

Cyt. "Farba na zacieki i plamy doskonale nadaje się do malowania pomieszczeń szczególnie narażonych na działanie wilgoci tj. łazienki, kuchnie, pralnie "

--------------------
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle...
Ika
czw, 14 mar 2013 - 13:20
CYTAT(kalarepa78 @ Thu, 14 Mar 2013 - 13:08) *
Niedokładnie przeczytałam o planach remontowych, przepraszam. Ika, zamiast zakąłdać najgorszy wariant - obejrzyj dokładnie tę szafę w środku, tam pewnie widać, w jakim stanie jest ściana.

Szafa ma plecy, trzeba by ją było jednak rozebrać... Już widzę, jak się Kocur cieszy icon_rolleyes.gif No ale chyba muszę, skoro to w pokoju alergicznych dzieci, nie?
Szlag, szlag! Nie stać mnie na remont, a jeśli wilgoć przebija z łazienki, to chyba by trzeba było ją rozkuć... Wanna jest zabudowana, a to jakoś tam musi być.
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post czw, 14 mar 2013 - 13:20
Post #33

CYTAT(kalarepa78 @ Thu, 14 Mar 2013 - 13:08) *
Niedokładnie przeczytałam o planach remontowych, przepraszam. Ika, zamiast zakąłdać najgorszy wariant - obejrzyj dokładnie tę szafę w środku, tam pewnie widać, w jakim stanie jest ściana.

Szafa ma plecy, trzeba by ją było jednak rozebrać... Już widzę, jak się Kocur cieszy icon_rolleyes.gif No ale chyba muszę, skoro to w pokoju alergicznych dzieci, nie?
Szlag, szlag! Nie stać mnie na remont, a jeśli wilgoć przebija z łazienki, to chyba by trzeba było ją rozkuć... Wanna jest zabudowana, a to jakoś tam musi być.

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
Dorott
czw, 14 mar 2013 - 13:23
no Ika przykro mi ale bez pozbycie siÄ™ przyczyny wilgoci nie pozbedziesz siÄ™ grzyba...

ale spokojnie na razie masz małe ognisko więc szybko to usuń i obserwuj
Dorott


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,027
Dołączył: wto, 27 wrz 05 - 10:39
SkÄ…d: kujawsko-pomorskie
Nr użytkownika: 3,715

GG:


post czw, 14 mar 2013 - 13:23
Post #34

no Ika przykro mi ale bez pozbycie siÄ™ przyczyny wilgoci nie pozbedziesz siÄ™ grzyba...

ale spokojnie na razie masz małe ognisko więc szybko to usuń i obserwuj

--------------------
Dorott, mama Weronisi 30.04.2006
dlaczego zachowujemy się tak nielogicznie? kochamy tych, którzy nas ranią a ranimy tych którzy nas kochają...


Blog Weroniki
Ika
czw, 14 mar 2013 - 13:24
CYTAT(kalarepa78 @ Thu, 14 Mar 2013 - 13:08) *
Niedokładnie przeczytałam o planach remontowych, przepraszam.

Nie no, co Ty icon_smile.gif ja się tez średnio precyzyjnie wyraziłam, pisząc o "poprawianiu farby na tej ścianie" icon_smile.gif

Dzięki za wszystkie informacje, rozjaśniacie mi sytuację, choć problem jak widać mi się rozprzestrzenia icon_sad.gif

CYTAT(Dorott @ Thu, 14 Mar 2013 - 13:23) *
no Ika przykro mi ale bez pozbycie siÄ™ przyczyny wilgoci nie pozbedziesz siÄ™ grzyba...

ale spokojnie na razie masz małe ognisko więc szybko to usuń i obserwuj

Małe mam w salonie, a co mam za szafą, sąsiadującą z łazienką, to jeszcze nie wiem... 37.gif
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post czw, 14 mar 2013 - 13:24
Post #35

CYTAT(kalarepa78 @ Thu, 14 Mar 2013 - 13:08) *
Niedokładnie przeczytałam o planach remontowych, przepraszam.

Nie no, co Ty icon_smile.gif ja się tez średnio precyzyjnie wyraziłam, pisząc o "poprawianiu farby na tej ścianie" icon_smile.gif

Dzięki za wszystkie informacje, rozjaśniacie mi sytuację, choć problem jak widać mi się rozprzestrzenia icon_sad.gif

CYTAT(Dorott @ Thu, 14 Mar 2013 - 13:23) *
no Ika przykro mi ale bez pozbycie siÄ™ przyczyny wilgoci nie pozbedziesz siÄ™ grzyba...

ale spokojnie na razie masz małe ognisko więc szybko to usuń i obserwuj

Małe mam w salonie, a co mam za szafą, sąsiadującą z łazienką, to jeszcze nie wiem... 37.gif

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
gosiagosia
czw, 14 mar 2013 - 14:07
wystarczy suszyc pranie w domu cala zime, nie wietrzyc czesto mieszkania i w miejscach, gdzie jest utrudniony obieg powietrza np za szafa, moze zrobic sie grzyb.

domestos jest skuteczny. mozna tez postawic pochlaniacze wilgoci.

sciana nie musi byc wcale szczytowa, zeby miec grzyba.

Ten post edytował gosiagosia czw, 14 mar 2013 - 14:11
gosiagosia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,244
Dołączył: nie, 18 sty 09 - 21:40
Nr użytkownika: 24,823




post czw, 14 mar 2013 - 14:07
Post #36

wystarczy suszyc pranie w domu cala zime, nie wietrzyc czesto mieszkania i w miejscach, gdzie jest utrudniony obieg powietrza np za szafa, moze zrobic sie grzyb.

domestos jest skuteczny. mozna tez postawic pochlaniacze wilgoci.

sciana nie musi byc wcale szczytowa, zeby miec grzyba.

--------------------
Sz. marzec 2009
F. luty 2011
B.A. Aniołek 6tc [*]



...nie ma stópki zbyt małej, by nie mogła zostawić śladu...
Ika
czw, 14 mar 2013 - 14:15
Pranie suszymy wyłącznie w łazience, wilgoci w domu nie mamy.
Chyba najbardziej realny wydaje się ten brak cyrkulacji, bo tutaj stał regał. Choć nie był dosunięty całkiem do ściany, był narożny, więc w miejscu gdzie jest grzyb, akurat stał skosem.
Najbardziej mnie teraz martwi łazienka i szafy wnękowe z nią graniczące icon_sad.gif Uświadomiłyście mi po prostu że tam coś MOŻE być - ja nigdy się z grzybem nie zetknęłam, więc mi nie przyszło do głowy, ze on się może pojawić tak ot, ze zlej cyrkulacji - zawsze go kojarzyłam z mocno zawilgoconymi wnętrzami.
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post czw, 14 mar 2013 - 14:15
Post #37

Pranie suszymy wyłącznie w łazience, wilgoci w domu nie mamy.
Chyba najbardziej realny wydaje się ten brak cyrkulacji, bo tutaj stał regał. Choć nie był dosunięty całkiem do ściany, był narożny, więc w miejscu gdzie jest grzyb, akurat stał skosem.
Najbardziej mnie teraz martwi łazienka i szafy wnękowe z nią graniczące icon_sad.gif Uświadomiłyście mi po prostu że tam coś MOŻE być - ja nigdy się z grzybem nie zetknęłam, więc mi nie przyszło do głowy, ze on się może pojawić tak ot, ze zlej cyrkulacji - zawsze go kojarzyłam z mocno zawilgoconymi wnętrzami.

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
gosiagosia
czw, 14 mar 2013 - 14:21
w lazienkowych drzwiach sa na dole otwory?
gosiagosia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,244
Dołączył: nie, 18 sty 09 - 21:40
Nr użytkownika: 24,823




post czw, 14 mar 2013 - 14:21
Post #38

w lazienkowych drzwiach sa na dole otwory?

--------------------
Sz. marzec 2009
F. luty 2011
B.A. Aniołek 6tc [*]



...nie ma stópki zbyt małej, by nie mogła zostawić śladu...
A_KA
czw, 14 mar 2013 - 14:31
CYTAT(gosiagosia @ Thu, 14 Mar 2013 - 14:07) *
sciana nie musi byc wcale szczytowa, zeby miec grzyba.


Oczywiście, że nie musi być. Ale to jej może pomóc icon_wink.gif.

Wilgoć rozchodzi się po całym mieszkaniu. Ika, to że suszysz pranie tylko w łazience nie znaczy, że wilgoć nie nie "przejdzie" do innych pomieszczń.
A_KA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,985
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:16
Nr użytkownika: 166




post czw, 14 mar 2013 - 14:31
Post #39

CYTAT(gosiagosia @ Thu, 14 Mar 2013 - 14:07) *
sciana nie musi byc wcale szczytowa, zeby miec grzyba.


Oczywiście, że nie musi być. Ale to jej może pomóc icon_wink.gif.

Wilgoć rozchodzi się po całym mieszkaniu. Ika, to że suszysz pranie tylko w łazience nie znaczy, że wilgoć nie nie "przejdzie" do innych pomieszczń.

--------------------
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle...
Ika
czw, 14 mar 2013 - 14:31
CYTAT(gosiagosia @ Thu, 14 Mar 2013 - 14:21) *
w lazienkowych drzwiach sa na dole otwory?

Jest klapka dla kotów, normalnie zamknięta (otwiera się pod naciskiem przechodzącego kota). Ale też łazienka jest dosyć oddzielona od reszty mieszkania. Mam taki specyficzny, durny rozkład pomieszczeń.
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post czw, 14 mar 2013 - 14:31
Post #40

CYTAT(gosiagosia @ Thu, 14 Mar 2013 - 14:21) *
w lazienkowych drzwiach sa na dole otwory?

Jest klapka dla kotów, normalnie zamknięta (otwiera się pod naciskiem przechodzącego kota). Ale też łazienka jest dosyć oddzielona od reszty mieszkania. Mam taki specyficzny, durny rozkład pomieszczeń.

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
> Jak rozpoznać grzyb na Å›cianie...
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: nie, 28 kwi 2024 - 10:18
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama