Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
8 Stron V  « poprzednia 2 3 4 5 6 nastÄ™pna ostatnia   

Przepisy obiadowe

> 
Ila
piÄ…, 18 mar 2005 - 11:14
Dzieki Maciejko, zrobie na pewno. Moze dzis wink.gif
A czym to ucierasz, np. ser z zoltkami icon_question.gif Recyma, czy mozna jakiejs maszyny uzyc wink.gif
Potem, to rozumiem, ze juz recznie wsio ugniatasz icon_question.gif
Ila


Grupa: Administratorzy
Postów: 5,249
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 18:39
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 304

Mój blog:
GG:


post piÄ…, 18 mar 2005 - 11:14
Post #61

Dzieki Maciejko, zrobie na pewno. Moze dzis wink.gif
A czym to ucierasz, np. ser z zoltkami icon_question.gif Recyma, czy mozna jakiejs maszyny uzyc wink.gif
Potem, to rozumiem, ze juz recznie wsio ugniatasz icon_question.gif

--------------------
Ila
mama Kamilka (11.04.2000) i Dawidka (10.09.2005)
Maciejka
piÄ…, 18 mar 2005 - 21:42
CYTAT(Ila)
Dzieki Maciejko, zrobie na pewno. Moze dzis icon_wink.gif  
A czym to ucierasz, np. ser z zoltkami icon_question.gif  Recyma, czy mozna jakiejs maszyny uzyc icon_wink.gif  
Potem, to rozumiem, ze juz recznie wsio ugniatasz icon_question.gif


Ila, łychą drewnianą na ten przykład. Albo taką pałką do ciasta. Żeby się dobrze połączyło. Ale może się da mikserem, ale to chyba z taką końcówką "niezębatą", bo taka to sie za bardzo tym serem oblepi chyba...
Ja w końcu nie zrobiłam dzis, zrobię jutro na kolację (chyba).
Maciejka


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,889
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 19:32
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 358

GG:


post piÄ…, 18 mar 2005 - 21:42
Post #62

CYTAT(Ila)
Dzieki Maciejko, zrobie na pewno. Moze dzis icon_wink.gif  
A czym to ucierasz, np. ser z zoltkami icon_question.gif  Recyma, czy mozna jakiejs maszyny uzyc icon_wink.gif  
Potem, to rozumiem, ze juz recznie wsio ugniatasz icon_question.gif


Ila, łychą drewnianą na ten przykład. Albo taką pałką do ciasta. Żeby się dobrze połączyło. Ale może się da mikserem, ale to chyba z taką końcówką "niezębatą", bo taka to sie za bardzo tym serem oblepi chyba...
Ja w końcu nie zrobiłam dzis, zrobię jutro na kolację (chyba).


--------------------
Maciejka


Ila
piÄ…, 18 mar 2005 - 21:57
Maciejko ja zrobilam dzis icon_biggrin.gif Ale wyszly tak sobie, tzn. Tomek z Kamykiem zachwyceni, a ja krytycznie podchodze do tematu icon_wink.gif
Ciasto bylo strasznie sklejone, kleilo sie do rak i jak tu walek ulepic...
Podsypalam jeszcze maka i tak rolowalam ten waleczek z pomoca Kamisia icon_biggrin.gif
Moje spostrzezenia: za bardzo rozmiksowalam ser, nastepnym razem to chyba widelcem rozgniote i moim zdaniem troche gorzkawy posmak mialy, albo takie te moje ciazowe smaki icon_rolleyes.gif
Ila


Grupa: Administratorzy
Postów: 5,249
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 18:39
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 304

Mój blog:
GG:


post piÄ…, 18 mar 2005 - 21:57
Post #63

Maciejko ja zrobilam dzis icon_biggrin.gif Ale wyszly tak sobie, tzn. Tomek z Kamykiem zachwyceni, a ja krytycznie podchodze do tematu icon_wink.gif
Ciasto bylo strasznie sklejone, kleilo sie do rak i jak tu walek ulepic...
Podsypalam jeszcze maka i tak rolowalam ten waleczek z pomoca Kamisia icon_biggrin.gif
Moje spostrzezenia: za bardzo rozmiksowalam ser, nastepnym razem to chyba widelcem rozgniote i moim zdaniem troche gorzkawy posmak mialy, albo takie te moje ciazowe smaki icon_rolleyes.gif

--------------------
Ila
mama Kamilka (11.04.2000) i Dawidka (10.09.2005)
Maciejka
piÄ…, 18 mar 2005 - 22:20
Ila, mnie też się zawsze bardzo kleją do rąk. I też muszę mocno obtaczac w mące.
Maciejka


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,889
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 19:32
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 358

GG:


post piÄ…, 18 mar 2005 - 22:20
Post #64

Ila, mnie też się zawsze bardzo kleją do rąk. I też muszę mocno obtaczac w mące.

--------------------
Maciejka


Trusia
czw, 07 kwi 2005 - 11:47
[b]Klopsiki z marchewkÄ…
40 dag mięska mielonego, 1 jajko, garść bułki tartej, jedna cebulka zezłocona na oleju, łycha majeranku, sól, pieprz. Mieszamy, wyrabiamy, formujemy klopsiki, smazymy z obu stron na złoto. Wrzucamy do garnka do duszenia, podlewamy wodą (pół szklanki) i wrzucamy dwie marchewki, obrane i pokrojone w talarki. Dusimy 20 minut. Podajemy z czym chcemy - dla mnie makaron i mizera, plis. icon_biggrin.gif Smacznego
Trusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 853
Dołączył: śro, 29 gru 04 - 10:05
Skąd: Białystok (kiedyś), Mielec (teraz)
Nr użytkownika: 2,462

GG:


post czw, 07 kwi 2005 - 11:47
Post #65

[b]Klopsiki z marchewkÄ…
40 dag mięska mielonego, 1 jajko, garść bułki tartej, jedna cebulka zezłocona na oleju, łycha majeranku, sól, pieprz. Mieszamy, wyrabiamy, formujemy klopsiki, smazymy z obu stron na złoto. Wrzucamy do garnka do duszenia, podlewamy wodą (pół szklanki) i wrzucamy dwie marchewki, obrane i pokrojone w talarki. Dusimy 20 minut. Podajemy z czym chcemy - dla mnie makaron i mizera, plis. icon_biggrin.gif Smacznego

--------------------
It might look like I'm doing nothing, but at the cellular level I'm really quite busy.
okko
wto, 12 kwi 2005 - 17:38
Tarta z boczkiem i porami- dla Maciejki

Od razu się przyznam, że nie wiem czyje przepis wykorzystałam icon_redface.gif bo ja do swojej książki kucharskiej wpisuję jak lecą i sporadycznie się autor gdzieś pojawia.

Ciasto na tarte dowolne- ja jak na razie eksperymentuję z różnymi wersjami
Nadzienie:
Boczek wędzony pokroiłam w paseczki i zrumieniłam razem z cebulką
Pora pokroiłam w plasterki i poddusiłam- ma być miękki
Położyłam to wszystko razem wymieszane na tartę lekko podpieczoną i na to zalewa
1,5 szklanki śmietany raczej gęstej wymieszane z 2 jajkami i startym żółtym serem (ja dałam dużo sera bo lubię) do tego odrobina soli i gałki muszkatołowej
Piekło się to ok. 40 minut w 200 stopniach
okko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,760
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 21:30
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 197




post wto, 12 kwi 2005 - 17:38
Post #66

Tarta z boczkiem i porami- dla Maciejki

Od razu się przyznam, że nie wiem czyje przepis wykorzystałam icon_redface.gif bo ja do swojej książki kucharskiej wpisuję jak lecą i sporadycznie się autor gdzieś pojawia.

Ciasto na tarte dowolne- ja jak na razie eksperymentuję z różnymi wersjami
Nadzienie:
Boczek wędzony pokroiłam w paseczki i zrumieniłam razem z cebulką
Pora pokroiłam w plasterki i poddusiłam- ma być miękki
Położyłam to wszystko razem wymieszane na tartę lekko podpieczoną i na to zalewa
1,5 szklanki śmietany raczej gęstej wymieszane z 2 jajkami i startym żółtym serem (ja dałam dużo sera bo lubię) do tego odrobina soli i gałki muszkatołowej
Piekło się to ok. 40 minut w 200 stopniach

--------------------


Doruśka
czw, 14 kwi 2005 - 08:43
Kotlety z fasoli:
ugotowana fasolę zmielić,albo rozpaćkać tłuczkiem do kartofli. dodac jajko surowe,zieleninę,sól,pieprz..majeranek i co tam chcecie. ma powstać taka dosyc gęsta paćka icon_wink.gif
ale ostrzegam,klei si edo rąk i wszystkiego.jak za rzadkie to do środka dodać łyżke bułki tartej,panierować w bułce i smażyc na oleju. koniec.
Doruśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,275
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 20:56
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 477

GG:


post czw, 14 kwi 2005 - 08:43
Post #67

Kotlety z fasoli:
ugotowana fasolę zmielić,albo rozpaćkać tłuczkiem do kartofli. dodac jajko surowe,zieleninę,sól,pieprz..majeranek i co tam chcecie. ma powstać taka dosyc gęsta paćka icon_wink.gif
ale ostrzegam,klei si edo rąk i wszystkiego.jak za rzadkie to do środka dodać łyżke bułki tartej,panierować w bułce i smażyc na oleju. koniec.
Inca2
piÄ…, 15 kwi 2005 - 17:23
Ziemniaczki tymiankowo-cytrynowe

kilka ziemniaczkow
1 sparzona cytryna
tymianek (1 lyzka posiekanego)
1 cebula


Cebulke w kostke zeszklic na patelni do niej wrzucic starta skorke z cytryny i sok z tejze, wymieszac dobrze, Wrzucic ziemniaczki pokrojone w cienkie plastry i wymieszac, doprawic sola, pieprzem, wegeta, smazyc okolo pol godzinki mieszajac co jakis czas.
Pare minutek przed koncem smazenia wrzucic do ziemniaczkow tymianek i wymieszac.


Baaardzo aromatyczne icon_smile.gif
Inca2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,578
Dołączył: pią, 23 maj 03 - 21:12
SkÄ…d: poludniowy zachod
Nr użytkownika: 764




post piÄ…, 15 kwi 2005 - 17:23
Post #68

Ziemniaczki tymiankowo-cytrynowe

kilka ziemniaczkow
1 sparzona cytryna
tymianek (1 lyzka posiekanego)
1 cebula


Cebulke w kostke zeszklic na patelni do niej wrzucic starta skorke z cytryny i sok z tejze, wymieszac dobrze, Wrzucic ziemniaczki pokrojone w cienkie plastry i wymieszac, doprawic sola, pieprzem, wegeta, smazyc okolo pol godzinki mieszajac co jakis czas.
Pare minutek przed koncem smazenia wrzucic do ziemniaczkow tymianek i wymieszac.


Baaardzo aromatyczne icon_smile.gif

--------------------
inca


user posted image
marghe.
piÄ…, 15 kwi 2005 - 19:02
swiezy tymianek ma sie rozumiec?icon_smile.gif
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post piÄ…, 15 kwi 2005 - 19:02
Post #69

swiezy tymianek ma sie rozumiec?icon_smile.gif
Inca2
sob, 16 kwi 2005 - 08:47
swiezy Marghe, ale mysle, ze i suszony by sie nadal icon_biggrin.gif
Inca2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,578
Dołączył: pią, 23 maj 03 - 21:12
SkÄ…d: poludniowy zachod
Nr użytkownika: 764




post sob, 16 kwi 2005 - 08:47
Post #70

swiezy Marghe, ale mysle, ze i suszony by sie nadal icon_biggrin.gif

--------------------
inca


user posted image
marghe.
pon, 25 kwi 2005 - 21:18
quesadilla

moja wariacja na temat
Kupić tortille icon_smile.gif

piers kurzÄ… zamarynowac w oliwie z papryczka chili i limonkÄ… lub cytrynÄ… (sokiem)
ser zólty (np.cheddar ) zetrzeć na tarce z grubymi oczkami
mieso smazyć i pokroić w dosc dronne kawałki
na jednym placku (tortilli) układac warstwę sera i warstwę mięsa
przykryć drugim plackiem
rzucić na patelnie, potrzymać chwilę, przewrócić..
zdjac, pokroić w osemki i jesc

najlepsze z rozymi sosami
np taki (jeszcze z mniama)
majonez + czosnek + papryczki jalapeno -(ostre marynowane) + pieprz kajenski

salsa pomidorowa = pomidor drobno pokrojoiny + sok z cytryny + czerwona cebu;la posiekana + soł
itp

sosy dowolne

nadzienie do quesadilli też - moga byc krewetki, moze byc ser z pomidorami, moze być stek.. wszystko moze byc icon_biggrin.gif
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post pon, 25 kwi 2005 - 21:18
Post #71

quesadilla

moja wariacja na temat
Kupić tortille icon_smile.gif

piers kurzÄ… zamarynowac w oliwie z papryczka chili i limonkÄ… lub cytrynÄ… (sokiem)
ser zólty (np.cheddar ) zetrzeć na tarce z grubymi oczkami
mieso smazyć i pokroić w dosc dronne kawałki
na jednym placku (tortilli) układac warstwę sera i warstwę mięsa
przykryć drugim plackiem
rzucić na patelnie, potrzymać chwilę, przewrócić..
zdjac, pokroić w osemki i jesc

najlepsze z rozymi sosami
np taki (jeszcze z mniama)
majonez + czosnek + papryczki jalapeno -(ostre marynowane) + pieprz kajenski

salsa pomidorowa = pomidor drobno pokrojoiny + sok z cytryny + czerwona cebu;la posiekana + soł
itp

sosy dowolne

nadzienie do quesadilli też - moga byc krewetki, moze byc ser z pomidorami, moze być stek.. wszystko moze byc icon_biggrin.gif
okko
nie, 08 maj 2005 - 00:17
Nalesniki z szynkÄ… serem i pieczarkami

nalesniki według dowolnego przepisu jak kto lubi- ja dodałam do ciasta papryki słodkiej i czosnku granulowanego

nadzienie to szynka drobno pokrojona, ser żółty potarty i pieczarki drobno pokrojone uprzednio podduszone na maśle- wszystko mieszamy zawijamy naleśniki i na 10 minut do rozgrzanego piekarnika

do tego ja robiÄ™ soso czosnkowy w wersji najprostszej czyli mieszam 1 Å‚ychÄ™ majonezu z 1 Å‚ychÄ… jogurtu naturalnego i rozgniatam zabek czosnku
okko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,760
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 21:30
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 197




post nie, 08 maj 2005 - 00:17
Post #72

Nalesniki z szynkÄ… serem i pieczarkami

nalesniki według dowolnego przepisu jak kto lubi- ja dodałam do ciasta papryki słodkiej i czosnku granulowanego

nadzienie to szynka drobno pokrojona, ser żółty potarty i pieczarki drobno pokrojone uprzednio podduszone na maśle- wszystko mieszamy zawijamy naleśniki i na 10 minut do rozgrzanego piekarnika

do tego ja robiÄ™ soso czosnkowy w wersji najprostszej czyli mieszam 1 Å‚ychÄ™ majonezu z 1 Å‚ychÄ… jogurtu naturalnego i rozgniatam zabek czosnku

--------------------


marghe.
piÄ…, 20 maj 2005 - 22:51
[b]Egzotyka wg Aluc
hindu polo
polędwiczki wieprzowe
czosnek (mniej więcej dwa ząbki na polędwiczkę)
sól
pieprz
curry

polędwiczki ponacinałam wzdłuż, poupychałam pokrojony w cienkie plasterki czosnek, oprószyłam przyprawami, pomacerowały się ze dwie godziny, potem je upiekłam - 15 minut w zamniętym naczyniu 180 stopni + 15 minut w otwartym 140 stopni, można ewentualnie podlewać piwem w czasie pieczenia

połowę na ciepło zeżarł niemąż, reszta została

na drugi dzień:

ryż basmati 200 g (dwie torebki mogą być)
pół łyżeczki kurkumy
pięć - sześć torebek nasiennych zielonego kardamonu (Kamis ostatnio ma)
pół paczki rodzynek
pół litra bulionu (z kostki )
kolendra świeża
oliwa

najpierw podsmażam na oliwie kurkumę, dodaję dokładnie wypłukany w zimnej wodzie ryż, jak nabiera koloru od kurkumy i przestaje być przezroczysty, dolewam bulion - od razu wszystko, bo ryżu nie mieszam, ewentualnie dodaję gorącej wody w trakcie. Dodaję rozgniecoione torebki kardamonu i wyparzone rodzynki. Po 10 minutach ułożyłam na ryżu pokrojone w cienkie plasterki polędwiczki, żeby się podgrzały. Gotuję ryż do miękkości, NIE MIESZAM, gotowe posypuję świeżą kolendrą
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post piÄ…, 20 maj 2005 - 22:51
Post #73

[b]Egzotyka wg Aluc
hindu polo
polędwiczki wieprzowe
czosnek (mniej więcej dwa ząbki na polędwiczkę)
sól
pieprz
curry

polędwiczki ponacinałam wzdłuż, poupychałam pokrojony w cienkie plasterki czosnek, oprószyłam przyprawami, pomacerowały się ze dwie godziny, potem je upiekłam - 15 minut w zamniętym naczyniu 180 stopni + 15 minut w otwartym 140 stopni, można ewentualnie podlewać piwem w czasie pieczenia

połowę na ciepło zeżarł niemąż, reszta została

na drugi dzień:

ryż basmati 200 g (dwie torebki mogą być)
pół łyżeczki kurkumy
pięć - sześć torebek nasiennych zielonego kardamonu (Kamis ostatnio ma)
pół paczki rodzynek
pół litra bulionu (z kostki )
kolendra świeża
oliwa

najpierw podsmażam na oliwie kurkumę, dodaję dokładnie wypłukany w zimnej wodzie ryż, jak nabiera koloru od kurkumy i przestaje być przezroczysty, dolewam bulion - od razu wszystko, bo ryżu nie mieszam, ewentualnie dodaję gorącej wody w trakcie. Dodaję rozgniecoione torebki kardamonu i wyparzone rodzynki. Po 10 minutach ułożyłam na ryżu pokrojone w cienkie plasterki polędwiczki, żeby się podgrzały. Gotuję ryż do miękkości, NIE MIESZAM, gotowe posypuję świeżą kolendrą
aluc

Go??







post piÄ…, 20 maj 2005 - 22:59
Post #74

do marghowych quesadillas icon_biggrin.gif

dobrze im robią w środku oprócz mięska i sera:

pomidory bez skórki i nasion, pokrojone na drobne kawałki
natka pietruszki albo świeża kolendra (aluc kolendromaniaczka icon_biggrin.gif)

kurczaka kroję w paski, marynuję i smażę, pod koniec dorzucam pokrojoną w paski paprykę, coby trochę się poddusiła, i trochę węgierskiej pasty paprykowej (ostatnio w Tesco widziałam w dziale.... kuchnia meksykańska icon_eek.gif )

śmietana kwaśna do tego boska w charakterze sosu albo i guacamole w wersji uproszczonej, co to robię ze zmiksowanego bardzo dojrzałego avocado z zieloną chilli i sokiem z limonki
marghe.
piÄ…, 20 maj 2005 - 23:15
moje "guacamole" :
avocado , cebula, pomidor, czosnek, papryczki jalapeno, cytryna / limonka


a do srodka quesadilli swietnie pasuje chorizo:)

Aluc, dawaj kolejne pomysły
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post piÄ…, 20 maj 2005 - 23:15
Post #75

moje "guacamole" :
avocado , cebula, pomidor, czosnek, papryczki jalapeno, cytryna / limonka


a do srodka quesadilli swietnie pasuje chorizo:)

Aluc, dawaj kolejne pomysły
Litka
pon, 23 maj 2005 - 15:21
Pieczone ziemniaki z warzywkami i sosem

5 łyżek oliwy mieszamy z 1/2 łyżeczki oregano, 1/2 curry i papryki

15-20 ziemniaków obieramy i kroimy w ćwiartki. Połową porcji w/w oliwy skrapiamy blachę. Układamy ziemniaki i polewamy reszta oliwy, ścieramy na ziemniaki masło i posypujemy ziarnem sezamowym. Pieczemy w piekarniku ok. 50 min. w 180-200 st.

W międzyczasie obieramy 6 cebul i kroimy w kostkę a także 30 dkg boczku tez wkostkę. Podsmażamy na suchej patelni.

Do dość dużej miski wkładamy: słoik srebrnych marynowanych cebulek, z 7 korniszonów pokrojonych w ćwiartki i 3 łyżki kaparów. Dodajemy gorące upieczone ziemniaki i podsmażoną cebulę z boczkiem i polewamy sosem.

SOS
po 5 łyżek jogurtu naturalnego, majonezu, zalewy z korniszonów, 2 łyżki musztardy, łyzka cukru, sól i pieprz. Wymieszać.

Naprawdę pyszności.
Litka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,408
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:37
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 194

GG:


post pon, 23 maj 2005 - 15:21
Post #76

Pieczone ziemniaki z warzywkami i sosem

5 łyżek oliwy mieszamy z 1/2 łyżeczki oregano, 1/2 curry i papryki

15-20 ziemniaków obieramy i kroimy w ćwiartki. Połową porcji w/w oliwy skrapiamy blachę. Układamy ziemniaki i polewamy reszta oliwy, ścieramy na ziemniaki masło i posypujemy ziarnem sezamowym. Pieczemy w piekarniku ok. 50 min. w 180-200 st.

W międzyczasie obieramy 6 cebul i kroimy w kostkę a także 30 dkg boczku tez wkostkę. Podsmażamy na suchej patelni.

Do dość dużej miski wkładamy: słoik srebrnych marynowanych cebulek, z 7 korniszonów pokrojonych w ćwiartki i 3 łyżki kaparów. Dodajemy gorące upieczone ziemniaki i podsmażoną cebulę z boczkiem i polewamy sosem.

SOS
po 5 łyżek jogurtu naturalnego, majonezu, zalewy z korniszonów, 2 łyżki musztardy, łyzka cukru, sól i pieprz. Wymieszać.

Naprawdę pyszności.
Doruśka
śro, 25 maj 2005 - 21:15
Węgierskie naleśniki

usmazyc 10 naleśników.

40dag miesa
2 cebule
pomidor
1-2 łyzki gęstej smietany'
2 Å‚yzki papryki mielonej

sos: 350 ml gęstej śmietany
2 łyżeczki mąki

cebule posiekać ,zeszklić,zesmażyć z miesem-zdjąć z ognia,posypać papryką,dodac pół szklanki wody ,posolić ,dusić,mieszać co pewien czas.Dodać pokrojony pomidor.

jakmieso bedzie miekkie(ja robiÄ…Å‚m z Å‚opatki wieprzowej)
wyjąć z sosu,zmielić,dodac śmietanę oraz połowę sosu z duszenia.i dusić jeszcze razem tę paćke z 10 minut.

sos:
pozosały sos + śmietana + maka-gotowac kilka minut.

naleśniki zapiekac z farszem z 15 minut,przed podaniem polac sosem.
Doruśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,275
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 20:56
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 477

GG:


post śro, 25 maj 2005 - 21:15
Post #77

Węgierskie naleśniki

usmazyc 10 naleśników.

40dag miesa
2 cebule
pomidor
1-2 łyzki gęstej smietany'
2 Å‚yzki papryki mielonej

sos: 350 ml gęstej śmietany
2 łyżeczki mąki

cebule posiekać ,zeszklić,zesmażyć z miesem-zdjąć z ognia,posypać papryką,dodac pół szklanki wody ,posolić ,dusić,mieszać co pewien czas.Dodać pokrojony pomidor.

jakmieso bedzie miekkie(ja robiÄ…Å‚m z Å‚opatki wieprzowej)
wyjąć z sosu,zmielić,dodac śmietanę oraz połowę sosu z duszenia.i dusić jeszcze razem tę paćke z 10 minut.

sos:
pozosały sos + śmietana + maka-gotowac kilka minut.

naleśniki zapiekac z farszem z 15 minut,przed podaniem polac sosem.
ulla
nie, 05 cze 2005 - 11:25
"Gulasz" z kurczaka

podwójna pierś z kurczaka (pokroić, obsypać przyprawami - sól, pieprz, pieprz ziołowy, curry, gotowa przyprawa do kurczaka, trochę słodkiej papryki, chili - co kto lubi)
cebula
kilka ząbków czosnku
jogurt naturalny
trochÄ™ sosu pomidorowego

Kurczaka obsmażyć na kilku łyżkach oliwy, na dość ostrym ogniu, żeby szybko, dodać cebulę (też obsmażyć, ja dodaję pod koniec smażenia, żeby się cebula nie zwęgliła)
zalać szklanką wody (dusić na małym ogniu tak do pół godziny, zależy jak duże kawałeczki kurczaka)
wycisnąć czosnek
uduszone zagęścić mąką z wodą (ewentualnie wcześniej uzupełnić wodą do pożądanej ilości sosu) i dodać sos pomidorowy, zagotować, doprawić jeżeli trzeba
zestawić z ognia - dodać jogurt (czasem wychodzi troche kwaskowate, wtedy doprawiam odrobiną cukru)

Podawać z ryżem


Ps. Weronika bardzo lubi, bo to danie bardziej "dziecięce" (ale mój małżonek tez pożera, choć dla niego niby zbyt dietetyczne)
ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
SkÄ…d: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post nie, 05 cze 2005 - 11:25
Post #78

"Gulasz" z kurczaka

podwójna pierś z kurczaka (pokroić, obsypać przyprawami - sól, pieprz, pieprz ziołowy, curry, gotowa przyprawa do kurczaka, trochę słodkiej papryki, chili - co kto lubi)
cebula
kilka ząbków czosnku
jogurt naturalny
trochÄ™ sosu pomidorowego

Kurczaka obsmażyć na kilku łyżkach oliwy, na dość ostrym ogniu, żeby szybko, dodać cebulę (też obsmażyć, ja dodaję pod koniec smażenia, żeby się cebula nie zwęgliła)
zalać szklanką wody (dusić na małym ogniu tak do pół godziny, zależy jak duże kawałeczki kurczaka)
wycisnąć czosnek
uduszone zagęścić mąką z wodą (ewentualnie wcześniej uzupełnić wodą do pożądanej ilości sosu) i dodać sos pomidorowy, zagotować, doprawić jeżeli trzeba
zestawić z ognia - dodać jogurt (czasem wychodzi troche kwaskowate, wtedy doprawiam odrobiną cukru)

Podawać z ryżem


Ps. Weronika bardzo lubi, bo to danie bardziej "dziecięce" (ale mój małżonek tez pożera, choć dla niego niby zbyt dietetyczne)

--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru
marghe.
pon, 06 cze 2005 - 21:19
ZAPIEKANKA MILUCZKA

Plastry ziemniaków lekko obgotowujesz, potem lekko podsmażasz na maśle.
Boczek kroisz w paseczki, cebulę w też i smażysz posypując pieprzem.

Potem przekładasz w naczyniu żaroodpornym, warstwami: ziemniaki, cebulę z boczkiem i starty żółty ser.
Na koniec na całej powierzchni kładziesz plastry pomidorów (dość dużo, ale jak kto woli ) i na koniec jeszcze lekko posypujesz żółtym serem.

Potem juz tylko do piekarnika na ok 45 min do godziny.
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post pon, 06 cze 2005 - 21:19
Post #79

ZAPIEKANKA MILUCZKA

Plastry ziemniaków lekko obgotowujesz, potem lekko podsmażasz na maśle.
Boczek kroisz w paseczki, cebulę w też i smażysz posypując pieprzem.

Potem przekładasz w naczyniu żaroodpornym, warstwami: ziemniaki, cebulę z boczkiem i starty żółty ser.
Na koniec na całej powierzchni kładziesz plastry pomidorów (dość dużo, ale jak kto woli ) i na koniec jeszcze lekko posypujesz żółtym serem.

Potem juz tylko do piekarnika na ok 45 min do godziny.
kww
śro, 08 cze 2005 - 14:41
Ryż po hiszpańsku

20 dag ryżu
1 puszka groszku konserwowego
1 puszka kukurydzy
1czerwona papryka
3 cienkie marchewki
2 cebule
2-3 zÄ…bki czosnku
pierÅ› kurczaka
100 ml bulionu drobiowego
2 łyżeczki curry
sół, pieprz
posiekana natka pietruszki

Ryż wymieszać z 1 łyżeczką curry, zalać 400ml zimniej wody, zagotowac i odstawić w ciepłe miejsce do napecznienia.
Groszek, kukurydzę osączyć z zalewy. Papryke pokroić w kostkę, marchewkę w krążki, cebulę w połplasterki, czosnek przecisnąć przez praskę.
Kurczaka pokroić w cienkie paseczki, ok. 3cm długości, smażyć na rozgrzanym oleju, doprawić solą, pieprzem i resztą curry. Zdjąć z patelni.
Cebulke zeszklić na tłuszczu po smażeniu kurczaka, dodać czosnek, podsmażyć, zalać buljonem, zagotować.
Cebule dodać do warzyw i dusić 5 min, na małym ogniu, warzywa mają być chrupiące.
Dodać mieso, ryż i delikatnie wymieszać.
Gotowe danie posypać natką pietruszki.

Smacznego icon_biggrin.gif

p.s.
w orginalnym przepisie nie ma cebuli i czosnku, ja dodałam bo lubie wink.gif
kww


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,077
Dołączył: wto, 09 wrz 03 - 09:57
SkÄ…d: Capri ;)
Nr użytkownika: 1,037

GG:


post śro, 08 cze 2005 - 14:41
Post #80

Ryż po hiszpańsku

20 dag ryżu
1 puszka groszku konserwowego
1 puszka kukurydzy
1czerwona papryka
3 cienkie marchewki
2 cebule
2-3 zÄ…bki czosnku
pierÅ› kurczaka
100 ml bulionu drobiowego
2 łyżeczki curry
sół, pieprz
posiekana natka pietruszki

Ryż wymieszać z 1 łyżeczką curry, zalać 400ml zimniej wody, zagotowac i odstawić w ciepłe miejsce do napecznienia.
Groszek, kukurydzę osączyć z zalewy. Papryke pokroić w kostkę, marchewkę w krążki, cebulę w połplasterki, czosnek przecisnąć przez praskę.
Kurczaka pokroić w cienkie paseczki, ok. 3cm długości, smażyć na rozgrzanym oleju, doprawić solą, pieprzem i resztą curry. Zdjąć z patelni.
Cebulke zeszklić na tłuszczu po smażeniu kurczaka, dodać czosnek, podsmażyć, zalać buljonem, zagotować.
Cebule dodać do warzyw i dusić 5 min, na małym ogniu, warzywa mają być chrupiące.
Dodać mieso, ryż i delikatnie wymieszać.
Gotowe danie posypać natką pietruszki.

Smacznego icon_biggrin.gif

p.s.
w orginalnym przepisie nie ma cebuli i czosnku, ja dodałam bo lubie wink.gif

--------------------
mama Mani (28.06.99), Janka (11.11.03) i [*] 02.10.09
> Przepisy obiadowe
Start new topic
Reply to this topic
8 Stron V  « poprzednia 2 3 4 5 6 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pon, 13 maj 2024 - 22:45
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama