Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna  

Ból ucha

> 
Beata Białystok
czw, 04 gru 2003 - 22:14
Jak można pomóc przy bólu ucha? Agatka obudziła się, ma 39 st. gorączki i płacze, że mocno boli ją ucho. Rano też wspominała o tym uchu, ale w dzień nic nie mówiła. Jak jej mogę pomóc? Dałam jej 10 ml Paracetamolu, ale za bardzo jej nie pomógł icon_sad.gif
Beata Białystok


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,136
Dołączył: śro, 20 sie 03 - 12:04
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 999

GG:


post czw, 04 gru 2003 - 22:14
Post #1

Jak można pomóc przy bólu ucha? Agatka obudziła się, ma 39 st. gorączki i płacze, że mocno boli ją ucho. Rano też wspominała o tym uchu, ale w dzień nic nie mówiła. Jak jej mogę pomóc? Dałam jej 10 ml Paracetamolu, ale za bardzo jej nie pomógł icon_sad.gif

--------------------
Pozdrawiam
Beata mama Agatki (3.11.1999) user posted image
Marghe
czw, 04 gru 2003 - 22:23
Sprobuj posmarowac oleijkiem kamforowym, o ile masz.
A do lekarza warto pójśc z samego rana.
M.

Ps. Za jakiś czas podaj Ibufen, na moją GAbe panadol nie działa
Marghe


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,278
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 22:07
Nr użytkownika: 313




post czw, 04 gru 2003 - 22:23
Post #2

Sprobuj posmarowac oleijkiem kamforowym, o ile masz.
A do lekarza warto pójśc z samego rana.
M.

Ps. Za jakiś czas podaj Ibufen, na moją GAbe panadol nie działa
Beata Białystok
czw, 04 gru 2003 - 22:43
Niestety nie mam w domu olejku kamforowego icon_sad.gif Agatka nigdy nie miała problemów z uszami i nie był potrzebny. Podejrzewam, że teraz to tez nie są uszy. Jak sie obudzila kolejny raz podotykałam jej uszy i twierdziła, ze nie boli jak dotykam. Za to odkryłam, że ma spóchnięte dziąsło. Może to od zęba?
Beata Białystok


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,136
Dołączył: śro, 20 sie 03 - 12:04
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 999

GG:


post czw, 04 gru 2003 - 22:43
Post #3

Niestety nie mam w domu olejku kamforowego icon_sad.gif Agatka nigdy nie miała problemów z uszami i nie był potrzebny. Podejrzewam, że teraz to tez nie są uszy. Jak sie obudzila kolejny raz podotykałam jej uszy i twierdziła, ze nie boli jak dotykam. Za to odkryłam, że ma spóchnięte dziąsło. Może to od zęba?

--------------------
Pozdrawiam
Beata mama Agatki (3.11.1999) user posted image
irminka2
piÄ…, 05 gru 2003 - 07:54
Moim starszym dzieciom wszystkie infekcje gardła zaczynały się od bólu ucha. Ja leciałam nawet prywatnie do laryngologa i okazywało się zawsze ,że uszu są ok , a gardło pożal się Boże.
W końcu jak piszczeli ,że boli uszko wiedziałam co jest grane i prosto do pediatry. Może lepiej podejdź do lekarza.
irminka2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,828
Dołączył: pon, 16 cze 03 - 08:58
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 830

GG:


post piÄ…, 05 gru 2003 - 07:54
Post #4

Moim starszym dzieciom wszystkie infekcje gardła zaczynały się od bólu ucha. Ja leciałam nawet prywatnie do laryngologa i okazywało się zawsze ,że uszu są ok , a gardło pożal się Boże.
W końcu jak piszczeli ,że boli uszko wiedziałam co jest grane i prosto do pediatry. Może lepiej podejdź do lekarza.
Beata Białystok
piÄ…, 05 gru 2003 - 18:26
Byłyśmy dzisiaj u lekarza rodzinnego, laryngologa i alergologa. Agatka ma uszy zaczerwienione, ale alergolog twierdzi, że to reakcja na odczulanie. Sama nie wiem co o tym myśleć icon_confused.gif
Beata Białystok


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,136
Dołączył: śro, 20 sie 03 - 12:04
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 999

GG:


post piÄ…, 05 gru 2003 - 18:26
Post #5

Byłyśmy dzisiaj u lekarza rodzinnego, laryngologa i alergologa. Agatka ma uszy zaczerwienione, ale alergolog twierdzi, że to reakcja na odczulanie. Sama nie wiem co o tym myśleć icon_confused.gif

--------------------
Pozdrawiam
Beata mama Agatki (3.11.1999) user posted image
Marghe
piÄ…, 05 gru 2003 - 20:19
A my mamy zapalenie ucha. Antybiotyk poszedł w ruch icon_cry.gif
M.
Marghe


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,278
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 22:07
Nr użytkownika: 313




post piÄ…, 05 gru 2003 - 20:19
Post #6

A my mamy zapalenie ucha. Antybiotyk poszedł w ruch icon_cry.gif
M.
Beata Białystok
piÄ…, 05 gru 2003 - 20:30
A ja nie wiem czy mam podawać Agatce antybiotyk czy nie icon_sad.gif Bardzo wysoko gorączkuje (ponad 39 st.), ale już nie skarży się na ból ucha. Może to faktycznie od odczulania?
Beata Białystok


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,136
Dołączył: śro, 20 sie 03 - 12:04
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 999

GG:


post piÄ…, 05 gru 2003 - 20:30
Post #7

A ja nie wiem czy mam podawać Agatce antybiotyk czy nie icon_sad.gif Bardzo wysoko gorączkuje (ponad 39 st.), ale już nie skarży się na ból ucha. Może to faktycznie od odczulania?

--------------------
Pozdrawiam
Beata mama Agatki (3.11.1999) user posted image
Agniecha-Mama Sz...
piÄ…, 05 gru 2003 - 21:31
My juz na szczescie po zapaleniu ucha w srode odstawilysmy antybiotyk, okazal sie bardzo skuteczny. Jezeli nie ma takiej koniecznosci i to skutek odczulania to mnoze lepiej poczekaj z tym antybiotykiem, moze to faktycznie reakcja na odczulanie.
Agniecha-Mama Sz...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 352
Dołączył: nie, 28 wrz 03 - 22:12
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 1,080

GG:


post piÄ…, 05 gru 2003 - 21:31
Post #8

My juz na szczescie po zapaleniu ucha w srode odstawilysmy antybiotyk, okazal sie bardzo skuteczny. Jezeli nie ma takiej koniecznosci i to skutek odczulania to mnoze lepiej poczekaj z tym antybiotykiem, moze to faktycznie reakcja na odczulanie.

--------------------
Agniecha -Mama Szkrabucha
[Oliwka 28,05,2003]

"Los spełnia nasze życzenia, ale na swój sposób,
żeby móc nam dać coś ponad życzenie."
J.W.Goethe
kasiask
piÄ…, 05 gru 2003 - 21:48
Jeśli chodzi o zapalenie ucha to konieczny jest antybiotyk i to przez 14 dni. Natomiast według tego co teraz twierdzą laryngolodzy to przy takim zaczerwienieniu błony bembenkowej można z antybiotykiem zaczekać i patrzeć co z tego wyniknie. Podaje się wtedy leki przeciwbólowe i przeciwzapalne typu Nurofen, Naproxen (przeciwzapalny na recepte). Niczym się ucha nie smaruje, ani wewnątrz, ani zewnątrz, nie wsadza się waty itp. Wykonuje się toalete nosa, czyli wydmuchiwanie lub odciąganie kataru. Przynajmniej takie zalecenia słyszałam przy problemach z uszami moich dzieci. Można ewentualnie stosować krople do ucha Otinum, ale po konsultacji z lekarzem, bo zdania na ten temat są podzielone. Z domowych środków to praktycznie zostaje Nurofen lub Ibufen. Paracetamol działa tylko przeciwbólowo. Tyle wiem na ten temat.
Pozdrowionka i życzenia zdrowia!
Kasia mama Mateusza, Julka i Antosia
kasiask


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,353
Dołączył: pon, 24 lis 03 - 22:04
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 1,210

GG:


post piÄ…, 05 gru 2003 - 21:48
Post #9

Jeśli chodzi o zapalenie ucha to konieczny jest antybiotyk i to przez 14 dni. Natomiast według tego co teraz twierdzą laryngolodzy to przy takim zaczerwienieniu błony bembenkowej można z antybiotykiem zaczekać i patrzeć co z tego wyniknie. Podaje się wtedy leki przeciwbólowe i przeciwzapalne typu Nurofen, Naproxen (przeciwzapalny na recepte). Niczym się ucha nie smaruje, ani wewnątrz, ani zewnątrz, nie wsadza się waty itp. Wykonuje się toalete nosa, czyli wydmuchiwanie lub odciąganie kataru. Przynajmniej takie zalecenia słyszałam przy problemach z uszami moich dzieci. Można ewentualnie stosować krople do ucha Otinum, ale po konsultacji z lekarzem, bo zdania na ten temat są podzielone. Z domowych środków to praktycznie zostaje Nurofen lub Ibufen. Paracetamol działa tylko przeciwbólowo. Tyle wiem na ten temat.
Pozdrowionka i życzenia zdrowia!
Kasia mama Mateusza, Julka i Antosia
ANKA
sob, 06 gru 2003 - 00:55
przeżywam zapalenie ucha 5 razy w roku razy dwa bo mam dwie córki. właśnie skończyły jedno zapalenie a dziś wieczorem powiedziała młodszza że znowu ją ucho boli.
Ja też daje Ibufen bo on działa i przeciwbólowo i przeciwzapalnie
a ten antybiotyka to 14 dni to chyba przesada, 7 dni leczyliśmy ucho w szpitalu i był to ciężki przypadek bo miała przebijane błony bebenkowe icon_sad.gif
jeszcze nigdy nie leczyłam tak długo ucha.
Możesz dać jeszcze Eurespal 3 razy dziennie zawsze go podaje i wszyscy laryngolodzy zaczynaj od tego (na recepte to jest syrop dobry na uszka) i jeszcze rinophront rozrzedza płyny i ułatwia wydostanie się ich z trąbek słuchowych. I to wszystko co można dać przed antybiotykiem, można jeszcze wlać do uszka różne kropelki ale lekarze są podzieleni jeżeli chodzi o ich skuteczność (ale ja próbuje zazwyczaj wszystkiego a i tak kończy się antybiotykiem mam nadzieje że tym razem mi się uda wygrać bo to będzie 5 antybiotyk z rzędu. icon_cry.gif icon_eek.gif icon_sad.gif
Twojej dzidzi też życzę zdrowych uszków
ANKA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 186
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 21:56
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 479




post sob, 06 gru 2003 - 00:55
Post #10

przeżywam zapalenie ucha 5 razy w roku razy dwa bo mam dwie córki. właśnie skończyły jedno zapalenie a dziś wieczorem powiedziała młodszza że znowu ją ucho boli.
Ja też daje Ibufen bo on działa i przeciwbólowo i przeciwzapalnie
a ten antybiotyka to 14 dni to chyba przesada, 7 dni leczyliśmy ucho w szpitalu i był to ciężki przypadek bo miała przebijane błony bebenkowe icon_sad.gif
jeszcze nigdy nie leczyłam tak długo ucha.
Możesz dać jeszcze Eurespal 3 razy dziennie zawsze go podaje i wszyscy laryngolodzy zaczynaj od tego (na recepte to jest syrop dobry na uszka) i jeszcze rinophront rozrzedza płyny i ułatwia wydostanie się ich z trąbek słuchowych. I to wszystko co można dać przed antybiotykiem, można jeszcze wlać do uszka różne kropelki ale lekarze są podzieleni jeżeli chodzi o ich skuteczność (ale ja próbuje zazwyczaj wszystkiego a i tak kończy się antybiotykiem mam nadzieje że tym razem mi się uda wygrać bo to będzie 5 antybiotyk z rzędu. icon_cry.gif icon_eek.gif icon_sad.gif
Twojej dzidzi też życzę zdrowych uszków

--------------------
MAMA NATKI I PATKI
user posted image
ANKA
sob, 06 gru 2003 - 00:58
agniecha mamo Szkrabucha jaki wam pomół antybiotyk ?
ANKA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 186
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 21:56
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 479




post sob, 06 gru 2003 - 00:58
Post #11

agniecha mamo Szkrabucha jaki wam pomół antybiotyk ?

--------------------
MAMA NATKI I PATKI
user posted image
Marghe
sob, 06 gru 2003 - 12:46
Gaba bedzie brac przez 7 dni Augmentun (2 razy dziennie po 3 ml).
Do tego Ambrosol (bo nadal kaszle), Eurespal poszedł w odstawkę, bo nie było polepszenia...
Po tygodniu czeka nas wizyta u laryngologa..
M.
Marghe


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,278
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 22:07
Nr użytkownika: 313




post sob, 06 gru 2003 - 12:46
Post #12

Gaba bedzie brac przez 7 dni Augmentun (2 razy dziennie po 3 ml).
Do tego Ambrosol (bo nadal kaszle), Eurespal poszedł w odstawkę, bo nie było polepszenia...
Po tygodniu czeka nas wizyta u laryngologa..
M.
kasiask
sob, 06 gru 2003 - 14:33
Mój laryngolog twierdzi, że Eurespal jest świetny pod warunkiem, że jest stosowany długo( około miesiąca i dłużej) i w dużych dawkach.
A z tym antybiotykiem stosowanym przez dwa tygodnie, to nie przesada. Potwierdziło to mi już trzech lekarzy oraz książka " Drugi i trzeci rok życia dziecka" str. 518. Tam nawet piszą o 8 tygodniach leczenia, ale to ja już też uważam za przesade.
Pozdrowionka! Oby żadne dziecko nigdy nie cierpiało z powodu bólu ucha!!
Kasia mama Mateusza, Julka i Antosia icon_biggrin.gif
kasiask


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,353
Dołączył: pon, 24 lis 03 - 22:04
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 1,210

GG:


post sob, 06 gru 2003 - 14:33
Post #13

Mój laryngolog twierdzi, że Eurespal jest świetny pod warunkiem, że jest stosowany długo( około miesiąca i dłużej) i w dużych dawkach.
A z tym antybiotykiem stosowanym przez dwa tygodnie, to nie przesada. Potwierdziło to mi już trzech lekarzy oraz książka " Drugi i trzeci rok życia dziecka" str. 518. Tam nawet piszą o 8 tygodniach leczenia, ale to ja już też uważam za przesade.
Pozdrowionka! Oby żadne dziecko nigdy nie cierpiało z powodu bólu ucha!!
Kasia mama Mateusza, Julka i Antosia icon_biggrin.gif
ania
sob, 06 gru 2003 - 14:51
Co lekarz to inna diagnoza. Nasz laryngolog po 5 dniach stosowania Eurespalu i braku poprawy zaordynowal antybiotyk. Zreszta niepotrzebnie, bo rzekome mykoplazmatyczne zapalenie pluc okazalo sie alergia wziewna. A co sobie dziecko polykalo Klacidu to jego. Ech .....
ania


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 115
Dołączył: nie, 30 mar 03 - 21:27
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 231

GG:


post sob, 06 gru 2003 - 14:51
Post #14

Co lekarz to inna diagnoza. Nasz laryngolog po 5 dniach stosowania Eurespalu i braku poprawy zaordynowal antybiotyk. Zreszta niepotrzebnie, bo rzekome mykoplazmatyczne zapalenie pluc okazalo sie alergia wziewna. A co sobie dziecko polykalo Klacidu to jego. Ech .....

--------------------
Pozdrawiamy:)
Ania i Magda (30.04.99)
Marghe
sob, 06 gru 2003 - 23:24
aha.. profilaktycznie mamy podawac Gabie Zyrtec (10 kropelek dziennie).
M.
Marghe


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,278
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 22:07
Nr użytkownika: 313




post sob, 06 gru 2003 - 23:24
Post #15

aha.. profilaktycznie mamy podawac Gabie Zyrtec (10 kropelek dziennie).
M.
Beata Białystok
nie, 07 gru 2003 - 12:20
Kaszel nasilił się, chwilami powraca bóól ucha. Poddałam się i zaczęłam podawać Agatce Zinnat icon_sad.gif
Beata Białystok


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,136
Dołączył: śro, 20 sie 03 - 12:04
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 999

GG:


post nie, 07 gru 2003 - 12:20
Post #16

Kaszel nasilił się, chwilami powraca bóól ucha. Poddałam się i zaczęłam podawać Agatce Zinnat icon_sad.gif

--------------------
Pozdrawiam
Beata mama Agatki (3.11.1999) user posted image
kasiask
nie, 07 gru 2003 - 14:44
no i chyba dobrze zrobiłaś...

kasia mama mateusza, julka i antosia
kasiask


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,353
Dołączył: pon, 24 lis 03 - 22:04
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 1,210

GG:


post nie, 07 gru 2003 - 14:44
Post #17

no i chyba dobrze zrobiłaś...

kasia mama mateusza, julka i antosia
Agniecha-Mama Sz...
nie, 07 gru 2003 - 17:42
ANIU, przepraszam ze tak pozno ale nie bylo mnie kilka dni. Juz pisze, ja podawalam Oliwce Ospamox, to jest zawiesinka do rozriobienia, dobre w smaku ladnie pachnie, niuniek mi bez problemu pila 2 razy dziennie. stosowalam go 9 dni, ale juz po 2 dawkach widzialam poprawe i wcale nie zaluje ze podalam antybiotyk. pozdrawiam
Agniecha-Mama Sz...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 352
Dołączył: nie, 28 wrz 03 - 22:12
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 1,080

GG:


post nie, 07 gru 2003 - 17:42
Post #18

ANIU, przepraszam ze tak pozno ale nie bylo mnie kilka dni. Juz pisze, ja podawalam Oliwce Ospamox, to jest zawiesinka do rozriobienia, dobre w smaku ladnie pachnie, niuniek mi bez problemu pila 2 razy dziennie. stosowalam go 9 dni, ale juz po 2 dawkach widzialam poprawe i wcale nie zaluje ze podalam antybiotyk. pozdrawiam

--------------------
Agniecha -Mama Szkrabucha
[Oliwka 28,05,2003]

"Los spełnia nasze życzenia, ale na swój sposób,
żeby móc nam dać coś ponad życzenie."
J.W.Goethe
Beata Białystok
wto, 09 gru 2003 - 12:17
Agatkę pomimo przyjmowania antybiotyku nadal bardzo mocno bolą uszy. Na dodatek zaczęło jej coś wyciekać z jednego ucha i skarży się, że źle słyszy. Czy to normalne? Idziemy dzisiaj wieczorem do lekarza, ale bardzo się denerwuję icon_sad.gif
Beata Białystok


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,136
Dołączył: śro, 20 sie 03 - 12:04
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 999

GG:


post wto, 09 gru 2003 - 12:17
Post #19

Agatkę pomimo przyjmowania antybiotyku nadal bardzo mocno bolą uszy. Na dodatek zaczęło jej coś wyciekać z jednego ucha i skarży się, że źle słyszy. Czy to normalne? Idziemy dzisiaj wieczorem do lekarza, ale bardzo się denerwuję icon_sad.gif

--------------------
Pozdrawiam
Beata mama Agatki (3.11.1999) user posted image
ANKA
wto, 09 gru 2003 - 20:24
to bardzo nie dobrze jeżeli ucho samo pękło(ale możę coś zakraplałaś i wyciekła wydzielina z ucha ). Już pewnie byłaś u lekarza więc wiesz co się stało. Ja też nadal walcze z bulem ucha po 4 antybiotykach walcze już bez antybiotyku serca nie mam dawać jej kolejnego. Napisz jak tam wizyta u lekarza, jak tam uszka??
ANKA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 186
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 21:56
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 479




post wto, 09 gru 2003 - 20:24
Post #20

to bardzo nie dobrze jeżeli ucho samo pękło(ale możę coś zakraplałaś i wyciekła wydzielina z ucha ). Już pewnie byłaś u lekarza więc wiesz co się stało. Ja też nadal walcze z bulem ucha po 4 antybiotykach walcze już bez antybiotyku serca nie mam dawać jej kolejnego. Napisz jak tam wizyta u lekarza, jak tam uszka??

--------------------
MAMA NATKI I PATKI
user posted image
> Ból ucha
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pon, 29 kwi 2024 - 13:28
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama