Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

jak przygotowac sie do punkcji?

> 
magdu
nie, 20 mar 2011 - 14:28
Czesc,mam pytanie.Jestem w trakcie przygotowan do in vitro i mam pytanie do tych ktore juz przez to przechodzily.Jak przygotowac sie do punkcji,czy sa jakies rzeczy ktorych nie nalezy robic(farbowanie wlosow np.)Znalazlam gdzies wzmianke ze nie powinno sie korzuystac z kosmetykow dzien przed i w dniu P.Jeszcze nie pytalam mojego lekarza ale jestem ciekawa czy ktoras z was wie cos na ten temat
magdu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 43
Dołączył: sob, 27 lut 10 - 13:26
Nr użytkownika: 31,910




post nie, 20 mar 2011 - 14:28
Post #1

Czesc,mam pytanie.Jestem w trakcie przygotowan do in vitro i mam pytanie do tych ktore juz przez to przechodzily.Jak przygotowac sie do punkcji,czy sa jakies rzeczy ktorych nie nalezy robic(farbowanie wlosow np.)Znalazlam gdzies wzmianke ze nie powinno sie korzuystac z kosmetykow dzien przed i w dniu P.Jeszcze nie pytalam mojego lekarza ale jestem ciekawa czy ktoras z was wie cos na ten temat
użytkownik usunięty

Go??







post nie, 20 mar 2011 - 18:26
Post #2

[post usunięty]
magdu
nie, 20 mar 2011 - 20:47
Czyli codziennie kieliszeczek winka?Naprawde mozna?
magdu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 43
Dołączył: sob, 27 lut 10 - 13:26
Nr użytkownika: 31,910




post nie, 20 mar 2011 - 20:47
Post #3

Czyli codziennie kieliszeczek winka?Naprawde mozna?
inka-24
sob, 26 mar 2011 - 18:59
Widzę że jeszcze nie znalazła sięosoba która Ci przybliżyła temat punkcji.
Mam nadzieję że nie za późno, nie wiem czy jak pisałaś post byłaś już w trakcie stymulacji.

Więc tak, na punkcję przychodzi się na czczo. Leki zgodnie z zaleceniem lekarza.
Punkcje są robione z rana zasadniczo więc nie obawiaj się że długo będziesz głodna.
Zabieg odbywa się w znieczuleniu ogólnym wię przed samą punkcją rozmowa z dr. anastezjologiem.
W związku z tym musisz z kimś przyjechać bo po narkozie nie można prowadzić samochodu, samopoczucie też nie jest idealne.
Wiadomo to ingerenja w organizm, ja dostałam kroplówke przeciwbólową i było OK tylko osłabiona byłam.
Sam zabieg trwa 10-15 minut a później odpoczywasz, ja się zrzemnęłam na jakieś pół godziny.
Skarpetki się przydają, koszulka najlepiej jednoczęściowa no ni żadne spodenki ponieważ punkcję robi się przez szyjkę.

Należy pamiętać o spożywaniu dużej ilości wody i jogurtów (kefirów) podczas stymulacji i po punkcji celem zapobiegnięcia hiperstymulacji.

Wino czerwone "przed" tj. podczas stymulacji jak najbardziej wskazane, czerwone wytrawne dobrze wpływa na endometrium.
Kosmetyki do higieny intymnej raczej bezzapachowe o właściwym PH (ja zawsze takich używam)
Włosów nie farbowałam ale zasadniczo lekarz nie wypowiedział się na ten temat.
Po co kusić los icon_wink.gif Perfum w dniu punkcji, transferu nie używałam.
Później normalnie ponieważ chodziłam do pracy więc wiadomo.

Gdybyś miała jeszcze jakieś pytania pisz.

Życzę powodzenia i czekam na wyniki.
inka-24


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,025
Dołączył: śro, 23 maj 07 - 14:18
SkÄ…d: z drugiej strony monitora...
Nr użytkownika: 14,510




post sob, 26 mar 2011 - 18:59
Post #4

Widzę że jeszcze nie znalazła sięosoba która Ci przybliżyła temat punkcji.
Mam nadzieję że nie za późno, nie wiem czy jak pisałaś post byłaś już w trakcie stymulacji.

Więc tak, na punkcję przychodzi się na czczo. Leki zgodnie z zaleceniem lekarza.
Punkcje są robione z rana zasadniczo więc nie obawiaj się że długo będziesz głodna.
Zabieg odbywa się w znieczuleniu ogólnym wię przed samą punkcją rozmowa z dr. anastezjologiem.
W związku z tym musisz z kimś przyjechać bo po narkozie nie można prowadzić samochodu, samopoczucie też nie jest idealne.
Wiadomo to ingerenja w organizm, ja dostałam kroplówke przeciwbólową i było OK tylko osłabiona byłam.
Sam zabieg trwa 10-15 minut a później odpoczywasz, ja się zrzemnęłam na jakieś pół godziny.
Skarpetki się przydają, koszulka najlepiej jednoczęściowa no ni żadne spodenki ponieważ punkcję robi się przez szyjkę.

Należy pamiętać o spożywaniu dużej ilości wody i jogurtów (kefirów) podczas stymulacji i po punkcji celem zapobiegnięcia hiperstymulacji.

Wino czerwone "przed" tj. podczas stymulacji jak najbardziej wskazane, czerwone wytrawne dobrze wpływa na endometrium.
Kosmetyki do higieny intymnej raczej bezzapachowe o właściwym PH (ja zawsze takich używam)
Włosów nie farbowałam ale zasadniczo lekarz nie wypowiedział się na ten temat.
Po co kusić los icon_wink.gif Perfum w dniu punkcji, transferu nie używałam.
Później normalnie ponieważ chodziłam do pracy więc wiadomo.

Gdybyś miała jeszcze jakieś pytania pisz.

Życzę powodzenia i czekam na wyniki.

--------------------
Aniołek, sierpień 2008 (*)
Czy teraz niebu wystarczy Aniołów?
Nie bój się własnego zdania. Ono liczy się tak samo jak zdanie każdego.

inka-24
sob, 26 mar 2011 - 19:10
dubel icon_smile.gif



Ten post edytował inka-24 sob, 26 mar 2011 - 19:10
inka-24


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,025
Dołączył: śro, 23 maj 07 - 14:18
SkÄ…d: z drugiej strony monitora...
Nr użytkownika: 14,510




post sob, 26 mar 2011 - 19:10
Post #5

dubel icon_smile.gif



--------------------
Aniołek, sierpień 2008 (*)
Czy teraz niebu wystarczy Aniołów?
Nie bój się własnego zdania. Ono liczy się tak samo jak zdanie każdego.

magdu
pon, 28 mar 2011 - 22:00
Dzieki Inka.Mam miec punkcje w piatek(najprawdopodobniej)Dostalam male wskazowki :nie malowac paznokci,zadnej bizuteri i chyba nie wolno mi myc zebow icon_confused.gif o to jeszcze zapytam bo mam wizyte w srode.Prawde mowiac najbardziej boje sie znieczulenia.Oczywiscie najbardziej boje sie ze sie nie uda. Inka a czy ty tez podchodzilas do ivf.Jesli tak to z jakim efektem?
magdu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 43
Dołączył: sob, 27 lut 10 - 13:26
Nr użytkownika: 31,910




post pon, 28 mar 2011 - 22:00
Post #6

Dzieki Inka.Mam miec punkcje w piatek(najprawdopodobniej)Dostalam male wskazowki :nie malowac paznokci,zadnej bizuteri i chyba nie wolno mi myc zebow icon_confused.gif o to jeszcze zapytam bo mam wizyte w srode.Prawde mowiac najbardziej boje sie znieczulenia.Oczywiscie najbardziej boje sie ze sie nie uda. Inka a czy ty tez podchodzilas do ivf.Jesli tak to z jakim efektem?
inka-24
śro, 30 mar 2011 - 19:36
CYTAT(magdu @ Mon, 28 Mar 2011 - 21:00) *
Dzieki Inka.Mam miec punkcje w piatek(najprawdopodobniej)Dostalam male wskazowki :nie malowac paznokci,zadnej bizuteri i chyba nie wolno mi myc zebow icon_confused.gif o to jeszcze zapytam bo mam wizyte w srode.Prawde mowiac najbardziej boje sie znieczulenia.Oczywiscie najbardziej boje sie ze sie nie uda. Inka a czy ty tez podchodzilas do ivf.Jesli tak to z jakim efektem?



wysłałam Ci pw icon_smile.gif
inka-24


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,025
Dołączył: śro, 23 maj 07 - 14:18
SkÄ…d: z drugiej strony monitora...
Nr użytkownika: 14,510




post śro, 30 mar 2011 - 19:36
Post #7

CYTAT(magdu @ Mon, 28 Mar 2011 - 21:00) *
Dzieki Inka.Mam miec punkcje w piatek(najprawdopodobniej)Dostalam male wskazowki :nie malowac paznokci,zadnej bizuteri i chyba nie wolno mi myc zebow icon_confused.gif o to jeszcze zapytam bo mam wizyte w srode.Prawde mowiac najbardziej boje sie znieczulenia.Oczywiscie najbardziej boje sie ze sie nie uda. Inka a czy ty tez podchodzilas do ivf.Jesli tak to z jakim efektem?



wysłałam Ci pw icon_smile.gif

--------------------
Aniołek, sierpień 2008 (*)
Czy teraz niebu wystarczy Aniołów?
Nie bój się własnego zdania. Ono liczy się tak samo jak zdanie każdego.

> jak przygotowac sie do punkcji?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pon, 29 kwi 2024 - 01:56
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama