Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
4 Stron V   1 2 3 następna ostatnia   

Nutramigen - błe

> 
maja03
pią, 30 kwi 2004 - 17:54
Moja Jagódka prawdopodobnie ma alergię, no i pani doktor kazała przejść na NUTRAMIGEN. Co prawda myslałam, że gorzej to zniesie ale je to świństwo bez problemu.
Ale czy któras Nutamigenowa mama może mi powiedziec jak to jest z jego dawkami?? Bo w takim samym okresie życia na Nutramigenie sa zalecane większe dawki niż na innych mlekach.
Jak to jest ??
maja03


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 822
Dołączył: śro, 26 lis 03 - 19:34
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,217

GG:


post pią, 30 kwi 2004 - 17:54
Post #1

Moja Jagódka prawdopodobnie ma alergię, no i pani doktor kazała przejść na NUTRAMIGEN. Co prawda myslałam, że gorzej to zniesie ale je to świństwo bez problemu.
Ale czy któras Nutamigenowa mama może mi powiedziec jak to jest z jego dawkami?? Bo w takim samym okresie życia na Nutramigenie sa zalecane większe dawki niż na innych mlekach.
Jak to jest ??

--------------------
Maja mama marcowej Jagódki ( 4.03.2004 )

user posted image
malinowa i Malin...
pią, 30 kwi 2004 - 18:05
Adas jest na Nutramigenie od 4 tygodnia zycia i prawdę mówiąc nie słyszałam o konieczności zwiększania ilości wypijanego mleka. Karmiłam go właściwie "na żądanie".
malinowa i Malin...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,141
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 13:35
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 209




post pią, 30 kwi 2004 - 18:05
Post #2

Adas jest na Nutramigenie od 4 tygodnia zycia i prawdę mówiąc nie słyszałam o konieczności zwiększania ilości wypijanego mleka. Karmiłam go właściwie "na żądanie".

--------------------
grzałka
pią, 30 kwi 2004 - 21:04
Ja tez nie słyszałam o większych dawkach. A w ogóle to on jest bleee dla ciebie, ale nie dla dziecka icon_wink.gif
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
Skąd: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post pią, 30 kwi 2004 - 21:04
Post #3

Ja tez nie słyszałam o większych dawkach. A w ogóle to on jest bleee dla ciebie, ale nie dla dziecka icon_wink.gif

--------------------
dumiczowa
nie, 02 maj 2004 - 21:52
CYTAT(maja03)
Bo w takim samym okresie życia na Nutramigenie sa zalecane większe dawki niż na innych mlekach.  
Jak to jest ??


Wieksze dawki czego? mleka podawanego dziecku, czy miarek na wodę?

Ja podawałam Kacperkowi normalnie, czyli tak jak mądrze piszą na opakowaniach "normalnego" mleka. Z tym że wydaje mi się ze nutramigen jest szybciej trawiony niz krowa, i chyba Twoje pytanie wynika z tego .....
dumiczowa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,129
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 21:23
Skąd: z Wałbrzycha
Nr użytkownika: 269




post nie, 02 maj 2004 - 21:52
Post #4

CYTAT(maja03)
Bo w takim samym okresie życia na Nutramigenie sa zalecane większe dawki niż na innych mlekach.  
Jak to jest ??


Wieksze dawki czego? mleka podawanego dziecku, czy miarek na wodę?

Ja podawałam Kacperkowi normalnie, czyli tak jak mądrze piszą na opakowaniach "normalnego" mleka. Z tym że wydaje mi się ze nutramigen jest szybciej trawiony niz krowa, i chyba Twoje pytanie wynika z tego .....

--------------------
Czy ja tu byłam z pieskiem czy bez pieska?

Moje nieznośne miłości- Paweł 2004 i Kacper 2002
maja03
nie, 02 maj 2004 - 21:59
CYTAT(dumiczowa)
CYTAT(maja03)
Bo w takim samym okresie życia na Nutramigenie sa zalecane większe dawki niż na innych mlekach.  
Jak to jest ??


Wieksze dawki czego? mleka podawanego dziecku, czy miarek na wodę?

Ja podawałam Kacperkowi normalnie, czyli tak jak mądrze piszą na opakowaniach "normalnego" mleka. Z tym że wydaje mi się ze nutramigen jest szybciej trawiony niz krowa, i chyba Twoje pytanie wynika z tego .....


Dokładnie z tego.
Ponieważ po tym mleku ( Nutramigenie), jest jakby szybciej glodna .
Moje pytanie może nie było zbyt precyzyjne - ale właśnie o to chodziło.
maja03


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 822
Dołączył: śro, 26 lis 03 - 19:34
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,217

GG:


post nie, 02 maj 2004 - 21:59
Post #5

CYTAT(dumiczowa)
CYTAT(maja03)
Bo w takim samym okresie życia na Nutramigenie sa zalecane większe dawki niż na innych mlekach.  
Jak to jest ??


Wieksze dawki czego? mleka podawanego dziecku, czy miarek na wodę?

Ja podawałam Kacperkowi normalnie, czyli tak jak mądrze piszą na opakowaniach "normalnego" mleka. Z tym że wydaje mi się ze nutramigen jest szybciej trawiony niz krowa, i chyba Twoje pytanie wynika z tego .....


Dokładnie z tego.
Ponieważ po tym mleku ( Nutramigenie), jest jakby szybciej glodna .
Moje pytanie może nie było zbyt precyzyjne - ale właśnie o to chodziło.

--------------------
Maja mama marcowej Jagódki ( 4.03.2004 )

user posted image
Aguś
wto, 03 maj 2005 - 22:40
Właściwie to powinna pisać w dziale"Oddam/potrzebuję" ale tam możecie nie odnaleźć mojego postu. Jeśli znajdzie się chętna proszę o wykasownie tego postu.

No więc mam do oddania 3 puszki Nutramigenu. Przepisali nam, wykupiłam, ale w końcu nie podawałam.
Czy któraś z Was byłaby zainteresowana?
Aguś


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 872
Dołączył: pon, 05 sty 04 - 13:27
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,305

GG:


post wto, 03 maj 2005 - 22:40
Post #6

Właściwie to powinna pisać w dziale"Oddam/potrzebuję" ale tam możecie nie odnaleźć mojego postu. Jeśli znajdzie się chętna proszę o wykasownie tego postu.

No więc mam do oddania 3 puszki Nutramigenu. Przepisali nam, wykupiłam, ale w końcu nie podawałam.
Czy któraś z Was byłaby zainteresowana?

--------------------


Dodorka
śro, 04 maj 2005 - 09:21
ja podaję Nutramigen od 1 miesiąca-byłabym zainteresowana tylko że jestem z Białegostoku
Dodorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,592
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 15:25
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 300

GG:


post śro, 04 maj 2005 - 09:21
Post #7

ja podaję Nutramigen od 1 miesiąca-byłabym zainteresowana tylko że jestem z Białegostoku

--------------------


Aguś
śro, 04 maj 2005 - 14:27
Super icon_biggrin.gif
Podaj mi na priva swój adres to wyślę Ci paczuszkę. Nie wiem dokładnie kiedy dotrę na pocztę, ale postaram się jak najszybciej.
Aguś


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 872
Dołączył: pon, 05 sty 04 - 13:27
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,305

GG:


post śro, 04 maj 2005 - 14:27
Post #8

Super icon_biggrin.gif
Podaj mi na priva swój adres to wyślę Ci paczuszkę. Nie wiem dokładnie kiedy dotrę na pocztę, ale postaram się jak najszybciej.

--------------------


Aguś
sob, 07 maj 2005 - 12:28
Paczuszka wysłana-ogłoszenie nieaktualne.
Aguś


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 872
Dołączył: pon, 05 sty 04 - 13:27
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,305

GG:


post sob, 07 maj 2005 - 12:28
Post #9

Paczuszka wysłana-ogłoszenie nieaktualne.

--------------------


rafmar911

Go??







post pią, 09 gru 2005 - 22:20
Post #10

cześć jestem nowa na forum.. pozdrawiam wszystkie mamy. mam wsapniałego 7,5 miesiecznego synka, który od 5,5 miesiąca jest na nutramigernie. obecnie bedziemy próbować przechodzić na normalne mleko HA. chetnie wysłucham doświadczeń matek, które przez to przeszły. szczególnie interesuje mnie jakie mleko wybrały jako zamiennik sławnego syfaka
Dodorka
sob, 10 gru 2005 - 12:06
witam cię na forum,ja tęż podawałam swojej Madzi Nutramigen i potem przeszłysmy na Bebilon Pepti,na zwykłe nam narazie odradzała
Dodorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,592
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 15:25
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 300

GG:


post sob, 10 gru 2005 - 12:06
Post #11

witam cię na forum,ja tęż podawałam swojej Madzi Nutramigen i potem przeszłysmy na Bebilon Pepti,na zwykłe nam narazie odradzała

--------------------


rafmar911

Go??







post sob, 10 gru 2005 - 14:49
Post #12

serdecznie dziekuję za odpowiedź już myslała, że jestem odosobnionym przypadkiem. u nas jest tak, że obecny lekarz Szymonka uważa, iż niestety jego poprzednik - kolega po fach - zbyt pochopnie wydał diagnoze i przestawił małego na ten preparat. dlatego kazał nam przejść na normalne mleko tylko narazie HA a jak mały łyknie to stopniowo przechodzić na normalne mlesio. ostatnio słyszałam, że nieleczona skaza białkowa mija ok 2 roku życia zaś ta leczona we wczesnym dzieciństwie zostaje na całe życie. nie wiem ile w tym prawdy ale znajac fachowość polskich lekarzy to pewnie łatwiej jest dziecku przepisać ten preparat i mieć z głowy uciążliwą matkę. DODAM, IŻ MÓJ SYN NIE MIAŁ OSTRYCH OZNAK SKAZY i tyczy się to tylko tych przypadków. icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Dodorka
pon, 12 gru 2005 - 08:06
moja Magda też nie miała skazy,nutramigen dali jej w szpitalu jak musiałam ją odstawić ze względów zdrowotnych i uważali że takie mleko jest najlepsze,a teraz jest traktowana przez wszystkich lekarzy jak alergik icon_confused.gif
Dodorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,592
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 15:25
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 300

GG:


post pon, 12 gru 2005 - 08:06
Post #13

moja Magda też nie miała skazy,nutramigen dali jej w szpitalu jak musiałam ją odstawić ze względów zdrowotnych i uważali że takie mleko jest najlepsze,a teraz jest traktowana przez wszystkich lekarzy jak alergik icon_confused.gif

--------------------


rafmar911

Go??







post śro, 14 gru 2005 - 14:43
Post #14

u mnie było podobnie ja musiałam iść na operacje i odstawić małego od piersi. szymek miał straszne kolki i troche wysypki na twarzy lekarz zalecił nutramigen. Musze sie pochwalić od niedzieli stopniowo przechodze z szymniem na bebiko 2 Ha i jest ok dziś doszliśmy do 4 miarek na 180 ml pozostałe dwie to jeszce nutramigen. nie ma zadnych oznak alergii jak tak dalej pójdzie bede próbowała z normalnym bebiko icon_biggrin.gif
lena77
śro, 14 gru 2005 - 16:49
Moj synek mial zalecony nutramigen ze wzgledu na uciazliwe kolki i lekka ciemieniuszke 0k. 2 miesiaca. stopniowo laczylam nutramigen z bebiko i wszystko bylo dobrze. Wlasciwie lekarz nigdy nie orzekl, ze maly jest alergikiem, choc rzeczywiscie, byl tak traktowany. . Kombinowalam sama -laczylam nutra z bebiko i i kiedy maly byl na obserwacji w szpitalu w 4 miesiacu , dostalam opieprz, ze sama dawkuje i lacze te dwa mleka, wiec dawalam znow sam nutra.. Po czym na wizycie kontrolnej w 6 mies. lekarz spytal sie...... dlaczego nie lacze i ze czas juz przejsc na bebiko.Dzis daje na 180 ml 2 miarki nutramigenu i reszte bebiko. Radze Ci-upewnij sie , spytaj pediatry, czy mozesz zaczac podawac inne mnleko.
lena77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,885
Dołączył: nie, 19 cze 05 - 10:33
Skąd: wielkopoland
Nr użytkownika: 3,289




post śro, 14 gru 2005 - 16:49
Post #15

Moj synek mial zalecony nutramigen ze wzgledu na uciazliwe kolki i lekka ciemieniuszke 0k. 2 miesiaca. stopniowo laczylam nutramigen z bebiko i wszystko bylo dobrze. Wlasciwie lekarz nigdy nie orzekl, ze maly jest alergikiem, choc rzeczywiscie, byl tak traktowany. . Kombinowalam sama -laczylam nutra z bebiko i i kiedy maly byl na obserwacji w szpitalu w 4 miesiacu , dostalam opieprz, ze sama dawkuje i lacze te dwa mleka, wiec dawalam znow sam nutra.. Po czym na wizycie kontrolnej w 6 mies. lekarz spytal sie...... dlaczego nie lacze i ze czas juz przejsc na bebiko.Dzis daje na 180 ml 2 miarki nutramigenu i reszte bebiko. Radze Ci-upewnij sie , spytaj pediatry, czy mozesz zaczac podawac inne mnleko.

--------------------
"Cśśśśś.., siedzimy w tej ścianie.
Jesteśmy Marsjanie"
Miron Białoszewski
rafmar911

Go??







post śro, 14 gru 2005 - 17:25
Post #16

ja o przejściu na normalne mleko rozmawiałam wielokrotnie z lekarzem. oczywiście innym niż z tym, co zalecił małemu nutramigen. mój synek pił to paskudztwo przez 6 miesięcy. obecnie mam te same proporcje co tz tzlko y ta rnic, e od jutra daj samo bebiko 2 ha BEZ NUTRAMIGENU. MAŁY NIE MA OBECNIE ŻADNYCH OZNAK ALERGII A KUPKI SĄ ŁADNIEJSZE NIŻ NA NUTRAMIGENIE.
rafmar911

Go??







post śro, 14 gru 2005 - 17:49
Post #17

przepraszam za pewne błędy w druku, ale pisałam razem z moim synkiem i zanim zdążyłam je poprawić wiadomość została wysłana. jak pisałam od jutra przechodzę całkowicie na bebiko 2 Ha a później jak będzie ok będę próbować zwykłego mleka. muszę być pewna, że mały ma tę "przypisywaną skazę", bo na moje oko to ściema. gdyby tak nie było to już przy jednej miarce mleka w nutramigenie coś by się działo. może ty też powinnaś spróbować tego samego ze swoim synkiem. jeśli nie spróbujemy to nigdy nie będziemy wiedziały czy lekarze się nie mylili, szczególnie, że u tak małych dzieci wykluczone są jakiekolwiek testy. pozdrawiam
ANI
nie, 18 gru 2005 - 17:27
Mój synek jest od trzech miesięcy na nutramigenienie z powodu kolek, wysypki na twarzy i ciemieniuchy. Kolki mineły, ale ciemieniucha się odnawia i ma nadal kilka krostek na lewym policzku, ale ja podejrzewam, że to od tego, że lubi spać właśnie na tym boku i często ulewa. Zmieniłam pediatrę, który mi zalecił stopniowe przejście na normalne mleko od 3 miesiąca. Od tygodnia daje mu bebilon 1 raz dziennie po 65 i jest wszystko ok, od poniedziałku będe mu zwiększać posiłki. Wychodzę z założenia, że nie należy do końca ufać lekarzom, bo każda matka jest specjalistą od swojego dziecka i wie co dla niego najlepsze. Mój maluszek za tydz. kończy 3 miesiące, a już dostaje kleik ryżowy na noc i soczek z jabłuszka, nic się nie dzieje złego. Pamiętajcie mamy, że każde dziecko jest inne i nie należy się kierować tabelami lekarzy. pozdrawiam icon_smile.gif
ANI


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9
Dołączył: wto, 22 lis 05 - 15:39
Skąd: ELBLĄG
Nr użytkownika: 4,100




post nie, 18 gru 2005 - 17:27
Post #18

Mój synek jest od trzech miesięcy na nutramigenienie z powodu kolek, wysypki na twarzy i ciemieniuchy. Kolki mineły, ale ciemieniucha się odnawia i ma nadal kilka krostek na lewym policzku, ale ja podejrzewam, że to od tego, że lubi spać właśnie na tym boku i często ulewa. Zmieniłam pediatrę, który mi zalecił stopniowe przejście na normalne mleko od 3 miesiąca. Od tygodnia daje mu bebilon 1 raz dziennie po 65 i jest wszystko ok, od poniedziałku będe mu zwiększać posiłki. Wychodzę z założenia, że nie należy do końca ufać lekarzom, bo każda matka jest specjalistą od swojego dziecka i wie co dla niego najlepsze. Mój maluszek za tydz. kończy 3 miesiące, a już dostaje kleik ryżowy na noc i soczek z jabłuszka, nic się nie dzieje złego. Pamiętajcie mamy, że każde dziecko jest inne i nie należy się kierować tabelami lekarzy. pozdrawiam icon_smile.gif
ANI
nie, 18 gru 2005 - 17:32
Jescze jedno- lekarz ten nowy mi powiedział, że krostki na buzi to nie koniecznie skaza pokarmowa, ale wynik kontaktu z ubraniem dorosłej osoby, która pierze swoje rzeczy w zwykłym proszku, który może malucha uczulać. Pozdrawiam icon_lol.gif
ANI


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9
Dołączył: wto, 22 lis 05 - 15:39
Skąd: ELBLĄG
Nr użytkownika: 4,100




post nie, 18 gru 2005 - 17:32
Post #19

Jescze jedno- lekarz ten nowy mi powiedział, że krostki na buzi to nie koniecznie skaza pokarmowa, ale wynik kontaktu z ubraniem dorosłej osoby, która pierze swoje rzeczy w zwykłym proszku, który może malucha uczulać. Pozdrawiam icon_lol.gif
rafmar911

Go??







post pon, 19 gru 2005 - 14:13
Post #20

cieszę się droga Ani, że jesteśmy tego samego zdania co do ślepego słuchania lekarzy. Mój synek miał 3,5 miesiaca kiedy zaczęłam mu zagęszczać mleko na noc również w tym czasie zaczęłam wprowadzac zupki marchwiowe i przeciery z marchewki. Lekarze mówili, iż mały przytyje i takie tam ble ble. Nic takiego się nie stało. Matka najlepiej wie co jest dla jej dziecka najlepsze. Muszę się pochwalić, iż już od 4 dni jesteśmy w 100% tylko na bebiko 2 HA od końca tego tygodnia będziemy próbować przejść na normalne bebiko 2 i wierzę, że nam się uda. Gdybym nie spróbowała i słuchała ślepo "uczonych" to nadal mały byłby na nutra. Muszę niestety z przykrością stwierdzić, iż coś często polskim lekarzom zdaje się, że dzieci maja skazę. icon_smile.gif icon_smile.gif
> Nutramigen - błe
Start new topic
Reply to this topic
4 Stron V   1 2 3 następna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: nie, 22 wrz 2024 - 06:27
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama