Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3 następna  

Książki czytane wielokrotnie

> 
Eta
pon, 17 paź 2005 - 23:13
CYTAT(Sam)
Chyba też odwiedzę bibliotekę i pożyczę ....dawno nieczytałam, a Ten Obcy to była miła lektura; pamiętasz Addera, że jest druga część? " Inna"? doby tytuł? skleroza.....

dobry tytuł

a ja znów pochłonieta w "Nędznikach", jest tu jeszcze jakiś ich fanatyk?
Eta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,084
Dołączył: nie, 30 mar 03 - 18:04
Skąd: kujawy
Nr użytkownika: 227




post pon, 17 paź 2005 - 23:13
Post #21

CYTAT(Sam)
Chyba też odwiedzę bibliotekę i pożyczę ....dawno nieczytałam, a Ten Obcy to była miła lektura; pamiętasz Addera, że jest druga część? " Inna"? doby tytuł? skleroza.....

dobry tytuł

a ja znów pochłonieta w "Nędznikach", jest tu jeszcze jakiś ich fanatyk?

--------------------



"Człowiek jest dosłownie rozdarty na dwoje: zdaje sobie sprawę z własnej wyjątkowości, majestatycznie góruje nad resztą przyrody, a jednak na koniec wraca tam, pod ziemię, gdzie ślepy, niemy, gnije i znika na wieki".
Berek

Go??







post wto, 18 paź 2005 - 11:25
Post #22

Wszystkie ukochane książki czytam wiele razy icon_smile.gif

Na pierwszym miejscu zdecydowanie Trylogia (Sienkiewicza, zeby nie było icon_razz.gif )
Saga rodu Forsyte'ów
Muminki, szczególnie "Dolina Muminków w listopadzie" i "Tatuś Muminka i morze"
Jeżycjada, Świat Dysku
Większość Christie, Chmielewska, Dick Francis - po wielekroć
Znaczy Kapitan
Cisze i sztormy
Strugaccy - Poniedziałek zaczyna się w sobotę, Ślimak na zboczu, Daleka Tęcza
Są też inne rzeczy, do których wracam co jakiś czas, ale za długo by wymieniać...
marghe.
wto, 18 paź 2005 - 13:38
u mnie głownie ksiazki z dziecinstwa icon_redface.gif

Akademia Pana Kleksa
Jezycjada
Chmielewska
Godzina Pąsowej rózy

itp
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post wto, 18 paź 2005 - 13:38
Post #23

u mnie głownie ksiazki z dziecinstwa icon_redface.gif

Akademia Pana Kleksa
Jezycjada
Chmielewska
Godzina Pąsowej rózy

itp
skanna
wto, 18 paź 2005 - 14:26
[quote=Maciejka][quote=Sam]Chyba też odwiedzę bibliotekę i pożyczę ....dawno nieczytałam, a Ten Obcy to była miła lektura; pamiętasz Addera, że jest druga część? " Inna"? doby tytuł? skleroza.....[/quote]

jam nie Add, ale mnie się zdaje, ze ten tytuł brzmi "Nie jesteś inny". A może to inna ksiażka? icon_redface.gif

Inna.
Znaczy tytuł jest "Inna".
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
Skąd: ...
Nr użytkownika: 970




post wto, 18 paź 2005 - 14:26
Post #24

[quote=Maciejka][quote=Sam]Chyba też odwiedzę bibliotekę i pożyczę ....dawno nieczytałam, a Ten Obcy to była miła lektura; pamiętasz Addera, że jest druga część? " Inna"? doby tytuł? skleroza.....[/quote]

jam nie Add, ale mnie się zdaje, ze ten tytuł brzmi "Nie jesteś inny". A może to inna ksiażka? icon_redface.gif

Inna.
Znaczy tytuł jest "Inna".

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
addera
śro, 19 paź 2005 - 10:41
CYTAT(Sam)
Chyba też odwiedzę bibliotekę i pożyczę ....dawno nieczytałam, a Ten Obcy to była miła lektura; pamiętasz Addera, że jest druga część? " Inna"? doby tytuł? skleroza.....



ooo musze do biblioteki po "Inną". Dzięki za przypomnienie Sam icon_biggrin.gif
addera


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,191
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 14:04
Nr użytkownika: 171




post śro, 19 paź 2005 - 10:41
Post #25

CYTAT(Sam)
Chyba też odwiedzę bibliotekę i pożyczę ....dawno nieczytałam, a Ten Obcy to była miła lektura; pamiętasz Addera, że jest druga część? " Inna"? doby tytuł? skleroza.....



ooo musze do biblioteki po "Inną". Dzięki za przypomnienie Sam icon_biggrin.gif

--------------------



Małgoś.dz
pią, 21 paź 2005 - 14:05
Raczej nie będę oryginalna:
Chmielewska (a w szczególności "Lesio" - kulam się przy niej przynajmniej raz w roku)

oczywiście Harry Potter - to jeszcze nie rekord, ale każdą z części po trzykroć przeczytałam, a wiem, że na tym na pewno się nie skończy icon_lol.gif

"Król szczurów" Clavell'a
Małgoś.dz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,746
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 18:46
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 187




post pią, 21 paź 2005 - 14:05
Post #26

Raczej nie będę oryginalna:
Chmielewska (a w szczególności "Lesio" - kulam się przy niej przynajmniej raz w roku)

oczywiście Harry Potter - to jeszcze nie rekord, ale każdą z części po trzykroć przeczytałam, a wiem, że na tym na pewno się nie skończy icon_lol.gif

"Król szczurów" Clavell'a

--------------------
Głupota nie zwalnia od myślenia - S.J.Lec
milly
pią, 21 paź 2005 - 22:10
stara, dobra chmielewska, tak tak
a lesio - boski. kał basa;)
milly


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,788
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:51
Nr użytkownika: 249




post pią, 21 paź 2005 - 22:10
Post #27

stara, dobra chmielewska, tak tak
a lesio - boski. kał basa;)
amania
pią, 21 paź 2005 - 23:08
Chmielewska jak najbardziej icon_biggrin.gif
Jeżycjada również
Bracia Lwie Serce
David Copperfield
Anie i Emilki oraz Błękitny zamek (Montgomerowej)
13 kobiet - Makarczyka
amania


Grupa: Moderatorzy
Postów: 10,650
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 23:38
Skąd: podPoznań
Nr użytkownika: 131




post pią, 21 paź 2005 - 23:08
Post #28

Chmielewska jak najbardziej icon_biggrin.gif
Jeżycjada również
Bracia Lwie Serce
David Copperfield
Anie i Emilki oraz Błękitny zamek (Montgomerowej)
13 kobiet - Makarczyka

--------------------
Jedyne, czego zazdroszczę mojemu mężowi, to żona.
anetadr
pią, 21 paź 2005 - 23:09
Jeśli chodzi o ulubione lektury, to po drodze mi z Berkiem: ukochana Trylogia, Jeżycjada, Chmielewska.

Maniakom czytania polecam "Przyślę panu list i klucz" Marii Pruszkowskiej - przezabawna książka o zwariowanej rodzince, która uwielbiała czytać. W akcję fantastycznie wplecione cytaty z literatury polskiej, które są częścią języka jej bohaterów. Wracam do niej kilka razy w roku.

Z podobnej tematyki (czyli książka o książkach, a raczej o manii czytania) odkryłam niedawno "Ex libris. Wyznania czytelnika" Anny Fadiman. Autorka opisuje rolę książki w swoim życiu w przecudnych esejach. Wiecie na przykład kiedy faktycznie wzięła ślub ze swoim mężem? Nie wtedy, kiedy powiedzieli sobie tak, a wtedy, gdy zdecydowali się połączyć swe księgozbiory (kilka lat po ślubie). Piękne, prawda? Książkę przeczytałam na razie raz, a teraz krąży po znajomych, z którymi się zawsze dzielimy dobrymi lekturami. Ale wiem na pewno, że wrócę do niej i to pewnie nie jeden raz.

Aneta
anetadr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,092
Dołączył: śro, 17 wrz 03 - 14:42
Skąd: Już nie Zagłębie
Nr użytkownika: 1,055




post pią, 21 paź 2005 - 23:09
Post #29

Jeśli chodzi o ulubione lektury, to po drodze mi z Berkiem: ukochana Trylogia, Jeżycjada, Chmielewska.

Maniakom czytania polecam "Przyślę panu list i klucz" Marii Pruszkowskiej - przezabawna książka o zwariowanej rodzince, która uwielbiała czytać. W akcję fantastycznie wplecione cytaty z literatury polskiej, które są częścią języka jej bohaterów. Wracam do niej kilka razy w roku.

Z podobnej tematyki (czyli książka o książkach, a raczej o manii czytania) odkryłam niedawno "Ex libris. Wyznania czytelnika" Anny Fadiman. Autorka opisuje rolę książki w swoim życiu w przecudnych esejach. Wiecie na przykład kiedy faktycznie wzięła ślub ze swoim mężem? Nie wtedy, kiedy powiedzieli sobie tak, a wtedy, gdy zdecydowali się połączyć swe księgozbiory (kilka lat po ślubie). Piękne, prawda? Książkę przeczytałam na razie raz, a teraz krąży po znajomych, z którymi się zawsze dzielimy dobrymi lekturami. Ale wiem na pewno, że wrócę do niej i to pewnie nie jeden raz.

Aneta

--------------------
isllandia
nie, 23 paź 2005 - 19:18
Moje perełki:
icon_arrow.gif "Sto lat samotności" Marquez
icon_arrow.gif " The sun also rises" Hemingway
icon_arrow.gif Wszystko co Paulo Coelho
icon_arrow.gif "Moby Dick" H. Melville
icon_arrow.gif "Leaves of grass" W. Whitman
icon_arrow.gif "Muzeum psów" J. Carroll
.............
isllandia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,500
Dołączył: sob, 24 wrz 05 - 11:03
Skąd: Śląsk
Nr użytkownika: 3,699

GG:


post nie, 23 paź 2005 - 19:18
Post #30

Moje perełki:
icon_arrow.gif "Sto lat samotności" Marquez
icon_arrow.gif " The sun also rises" Hemingway
icon_arrow.gif Wszystko co Paulo Coelho
icon_arrow.gif "Moby Dick" H. Melville
icon_arrow.gif "Leaves of grass" W. Whitman
icon_arrow.gif "Muzeum psów" J. Carroll
.............

--------------------


Zapraszam do mojego ?wiata:
Blog
isllandia
nie, 23 paź 2005 - 19:19
poszło dwa razy...

Ten post edytował isllandia sob, 17 sty 2009 - 20:57
isllandia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,500
Dołączył: sob, 24 wrz 05 - 11:03
Skąd: Śląsk
Nr użytkownika: 3,699

GG:


post nie, 23 paź 2005 - 19:19
Post #31

poszło dwa razy...

--------------------


Zapraszam do mojego ?wiata:
Blog
monga
nie, 30 paź 2005 - 21:52
O jaki wspaniały wątek icon_smile.gif

Dzięki dziewczyny, sięgnę po te z wymienionych tu książek, których jeszcze nie czytałam.

Ja w sumie niewiele książek jak do tej pory przeczytałam więcej niż raz:
a) Chmielewska - kilkanaście pozycji po 2 razy ale na tym się nie skończy
B) Karol May - Winnetou
c) w planach mam powtórkę Jeżycjady (pierwszą powtórkę)
d) "Dama kameliowa" A.Dumasa

Chyba tyle powtórek.

Wrócę na pewno wiele razy jeszcze do Coelho, mam chęć wrócić do czytanych w dzieciństwie Niziurskiego, Ożogowskiej, Bahdaja, Nienackiego z Panem Samochodzikiem.
monga


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,809
Dołączył: pon, 24 maj 04 - 15:49
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,781

GG:


post nie, 30 paź 2005 - 21:52
Post #32

O jaki wspaniały wątek icon_smile.gif

Dzięki dziewczyny, sięgnę po te z wymienionych tu książek, których jeszcze nie czytałam.

Ja w sumie niewiele książek jak do tej pory przeczytałam więcej niż raz:
a) Chmielewska - kilkanaście pozycji po 2 razy ale na tym się nie skończy
B) Karol May - Winnetou
c) w planach mam powtórkę Jeżycjady (pierwszą powtórkę)
d) "Dama kameliowa" A.Dumasa

Chyba tyle powtórek.

Wrócę na pewno wiele razy jeszcze do Coelho, mam chęć wrócić do czytanych w dzieciństwie Niziurskiego, Ożogowskiej, Bahdaja, Nienackiego z Panem Samochodzikiem.

--------------------
Monika, Krzy? (22.07.2004) i Kasia (07.05.2007)


alatanta

Go??







post pią, 04 lis 2005 - 21:00
Post #33

.....
Adusiowa Mama
sob, 12 lis 2005 - 00:24
CYTAT(monga)
O jaki wspaniały wątek icon_smile.gif

mam chęć wrócić do czytanych w dzieciństwie Niziurskiego, Ożogowskiej, Bahdaja, Nienackiego z Panem Samochodzikiem.


Ostatnio zaczęłam skupować na Allegro Pana Samochodzika.
Miodzio książki... icon_smile.gif
Adusiowa Mama


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 194
Dołączył: czw, 29 sty 04 - 13:01
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 1,382




post sob, 12 lis 2005 - 00:24
Post #34

CYTAT(monga)
O jaki wspaniały wątek icon_smile.gif

mam chęć wrócić do czytanych w dzieciństwie Niziurskiego, Ożogowskiej, Bahdaja, Nienackiego z Panem Samochodzikiem.


Ostatnio zaczęłam skupować na Allegro Pana Samochodzika.
Miodzio książki... icon_smile.gif

--------------------
Wspomnienia to miła rzecz. Czasem potrafią niemal zasypać przepaście

ewulka73
sob, 12 lis 2005 - 01:21
Ja jestem mistrzynią w wielokrotnym czytaniu.
Chmielewska
Musierowicz
D.Stell
Przeminęło z wiatrem
Trędowata icon_redface.gif
Dzieci z Bulerbyn
Zapałka na zakręcie Siesickiej
Montgomery wszystkie Anie
Pan Kleks
Jeździec bez głowy
Korzenie
I długo by jeszcze wymieniać

A dzięki za przypomnienie o Obcym.W poniedziałek lecę do biblioteki. icon_biggrin.gif
ewulka73


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,026
Dołączył: pią, 21 sty 05 - 10:42
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 2,565




post sob, 12 lis 2005 - 01:21
Post #35

Ja jestem mistrzynią w wielokrotnym czytaniu.
Chmielewska
Musierowicz
D.Stell
Przeminęło z wiatrem
Trędowata icon_redface.gif
Dzieci z Bulerbyn
Zapałka na zakręcie Siesickiej
Montgomery wszystkie Anie
Pan Kleks
Jeździec bez głowy
Korzenie
I długo by jeszcze wymieniać

A dzięki za przypomnienie o Obcym.W poniedziałek lecę do biblioteki. icon_biggrin.gif

--------------------
user posted image
user posted image
Michał(01.05.1995)
ulla
sob, 12 lis 2005 - 01:35
Przypomniało mi się...jeszcze przynajmniej raz w roku czytam Lagerkvista (Wybór prozy). Kilka lat polowałam na to w antykwariacie, bo akurat nie było nigdzie, a w międzyczasie zapłaciłam potężną karę w bibliotece za przetrzymanie poza wszelkie dopuszczalne normy....
ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
Skąd: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post sob, 12 lis 2005 - 01:35
Post #36

Przypomniało mi się...jeszcze przynajmniej raz w roku czytam Lagerkvista (Wybór prozy). Kilka lat polowałam na to w antykwariacie, bo akurat nie było nigdzie, a w międzyczasie zapłaciłam potężną karę w bibliotece za przetrzymanie poza wszelkie dopuszczalne normy....

--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru
Edzia77
sob, 12 lis 2005 - 20:37
Fajny temacik, przypomniałyście mi jak to fajnie było odpłynąć czytając o przygodach Tomka - Szklarskiego . Chyba musze odszukac u mamy tych książeczek i znów sobie poprzypominać. Może moja córka będzie chciała juz posłuchać (chyba jeszcze jest za mała)
Edzia77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 668
Dołączył: pon, 10 paź 05 - 18:45
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 3,792

GG:


post sob, 12 lis 2005 - 20:37
Post #37

Fajny temacik, przypomniałyście mi jak to fajnie było odpłynąć czytając o przygodach Tomka - Szklarskiego . Chyba musze odszukac u mamy tych książeczek i znów sobie poprzypominać. Może moja córka będzie chciała juz posłuchać (chyba jeszcze jest za mała)

--------------------
Edzia
Sylwuszka
pon, 21 lis 2005 - 23:29
Chmielewska i to w każdym momencie-na radości i smutki. Uwielbiam też Smazone, zielone pomidory oraz Orwella Rok 1984.
Sylwuszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 89
Dołączył: pią, 17 cze 05 - 00:54
Nr użytkownika: 3,279




post pon, 21 lis 2005 - 23:29
Post #38

Chmielewska i to w każdym momencie-na radości i smutki. Uwielbiam też Smazone, zielone pomidory oraz Orwella Rok 1984.

--------------------
Mama Michałka /5.05.2001r./
lena77
sob, 26 lis 2005 - 15:39
Ja nie lubie czytac dwa razy tych samych ksiazek ale zdarzaja sie wyjatki. w dziecinstwie zrobilam wyjatek dla wspomnianych w tym watku Braci Lwie serce. Teraz powracam do ksiazek, ktore kiedys mi sie nie spodobaly. Dzis wrocilam niezwykle zadowolona z pelnym ...wozkiem ksiazek, ktor kiedys , kiedys probowalam przeczytac, np. Sto lat samotnosc, Wilka stepowego (Hesse), Mur (Sartre) Zobaczymy, moze teraz sie uda.
Co do ksiazek o ksiazkach to Przysle panu list i klucz jest naprawde znakomi ta (to tez jeden z wyjatkow, co do wielokrotnie czytanej lektury), polecam takze Dom z papieru (niestety, nie pamietam autora)-ksiazeczka cieniutka ale niezwykla-o szalenstwie czytania ksiazek, a raczej o popadaniu w szalenstwo przez ksiazki.
lena77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,885
Dołączył: nie, 19 cze 05 - 10:33
Skąd: wielkopoland
Nr użytkownika: 3,289




post sob, 26 lis 2005 - 15:39
Post #39

Ja nie lubie czytac dwa razy tych samych ksiazek ale zdarzaja sie wyjatki. w dziecinstwie zrobilam wyjatek dla wspomnianych w tym watku Braci Lwie serce. Teraz powracam do ksiazek, ktore kiedys mi sie nie spodobaly. Dzis wrocilam niezwykle zadowolona z pelnym ...wozkiem ksiazek, ktor kiedys , kiedys probowalam przeczytac, np. Sto lat samotnosc, Wilka stepowego (Hesse), Mur (Sartre) Zobaczymy, moze teraz sie uda.
Co do ksiazek o ksiazkach to Przysle panu list i klucz jest naprawde znakomi ta (to tez jeden z wyjatkow, co do wielokrotnie czytanej lektury), polecam takze Dom z papieru (niestety, nie pamietam autora)-ksiazeczka cieniutka ale niezwykla-o szalenstwie czytania ksiazek, a raczej o popadaniu w szalenstwo przez ksiazki.

--------------------
"Cśśśśś.., siedzimy w tej ścianie.
Jesteśmy Marsjanie"
Miron Białoszewski
tato_Przemek
czw, 29 gru 2005 - 23:40
Addera, Arwen - piątka icon_smile.gif "Mistrz i Małgorzata". Książka odkryta przeze mnie stosunkowo niedawno, ale czytałem ja dwukrotnie. Nie pamiętam jej ze szkoły średniej. Albo przeminęła z programem nauczania jak wiele innych, albo jeszcze wtedy do niej nie dorosłem (oho, jakbym teraz dorósł icon_smile.gif ). Zapowiada się trzeci raz, bo widziałem ostatnio filmową adaptację i póki pamiętam film, chcę wrócić do tekstu.
A za szczeniaka po kilka razy czytałem różne książki fantastyczne, a zaczęło się chyba od dwutomowego wydania "Tapatików". Swoja drogą, ciekawe, gdzie teraz leżą...?

Przemek
tato_Przemek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 123
Dołączył: wto, 08 lip 03 - 21:26
Skąd: Przeźmierowo
Nr użytkownika: 892

GG:


post czw, 29 gru 2005 - 23:40
Post #40

Addera, Arwen - piątka icon_smile.gif "Mistrz i Małgorzata". Książka odkryta przeze mnie stosunkowo niedawno, ale czytałem ja dwukrotnie. Nie pamiętam jej ze szkoły średniej. Albo przeminęła z programem nauczania jak wiele innych, albo jeszcze wtedy do niej nie dorosłem (oho, jakbym teraz dorósł icon_smile.gif ). Zapowiada się trzeci raz, bo widziałem ostatnio filmową adaptację i póki pamiętam film, chcę wrócić do tekstu.
A za szczeniaka po kilka razy czytałem różne książki fantastyczne, a zaczęło się chyba od dwutomowego wydania "Tapatików". Swoja drogą, ciekawe, gdzie teraz leżą...?

Przemek

--------------------
Rozważmy konia o kształcie kuli poruszającego się ruchem harmonicznym...
> Książki czytane wielokrotnie
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 16 maj 2024 - 23:42
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama