Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Moja 10 miesieczna córka ma uczulenie na wszystko POMOCY?

> 
mama Lenki
piÄ…, 29 kwi 2011 - 20:16
Pisze bo mi już ręce opadają i nie wiem do kogo mam sie zwrocic o pomoc. Może ktoraś z Was boryka sie z tym samym problemem co ja.Moja corka ma 10 miesiecy. Na tym etapie zycia powinna juz jesc sporo rzeczy. W 3 miesiącu życia została zdiagnozowane u niej AZS, skaza białkowa. Karmiłam ją piesia do 6 miesiąca życia uważając przy tym na dietę. Jak miała 5 miesięcy zaczęłam wprowadzac jej do diety nowe pokarmy oprócz mojego mleka . zaczęło się od Nutramigenu bo po innych mieszankach dostawała uczulenia. Gdy zaczęłam wprowadzać słoiczki czyli marchew lub jabłko pojawiało się uczulenie na skórze w postaci krostek plus, brzydkie kupi ( zielone , nitki krwi etc). Po namowach pani alergolog odstawilam ja od piersi zebysmy wiedzialy na co wkoncu jest uczulona. Gdy byla tylko na samym nutremighenie bylo oki. Początkowo zaczęła tolerować tylko marchew,. Jabłko odpadało. Nastepnie wprowadziłam marchew plus ziemniak. Okazało się ze uczulenie na ziemniaka wysypka.
Kolejnymi pokarami ktore wprowadzalam po kolei był : kleik ryzowy, kleik, kukurydziany, ziemniak, burak, królik., jablko, kasza manna, skorka od chleba. Wszytkie wymienuione pokarmy uczulaly moja corke. A ona z dnia na dzien rosnie i przeciez potrzebuje kalorii . ( rosnie?? ma niedowage icon_sad.gif ) Nie może żyć tylko o marchewce i nutremigenie. Pani alergolog kazała nam spróbować Tapiokę i nią zagęszczać mleko. okazało sie ze jest ok.
Błagam Was pomozcie. !!! Czy ktoras z Was ma tak malego alergika jak moja corka. Rece mi opadaja , córka ma 10 miesiecy i toleruje tylko 4 skladniki: nutramigen, tapioke, marchew i kurczaka. Nie mam pojecia co jej moge podac jesc. Inne dzieci juz tyle jedza a ona. Nawt nie mam pomyslu co moge jej dac do pomemlania zeby cwiczyla dziosła i gryzienie.
Nie wiem co mam robic? Brak mi pomysłu.
RATUJCIE.Wszelkie rady i pomysły przyje z otwartymi rekami.
Z gory dziekuje
PS. dodam że te pokarmy , ktore wymienilam rowniez sama gotowalam bo myslalam ze moze cos dodaja do sloiczkow. Jednak to tez nie pomoglo
mama Lenki


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3
Dołączył: pią, 29 kwi 11 - 19:55
Nr użytkownika: 36,535




post piÄ…, 29 kwi 2011 - 20:16
Post #1

Pisze bo mi już ręce opadają i nie wiem do kogo mam sie zwrocic o pomoc. Może ktoraś z Was boryka sie z tym samym problemem co ja.Moja corka ma 10 miesiecy. Na tym etapie zycia powinna juz jesc sporo rzeczy. W 3 miesiącu życia została zdiagnozowane u niej AZS, skaza białkowa. Karmiłam ją piesia do 6 miesiąca życia uważając przy tym na dietę. Jak miała 5 miesięcy zaczęłam wprowadzac jej do diety nowe pokarmy oprócz mojego mleka . zaczęło się od Nutramigenu bo po innych mieszankach dostawała uczulenia. Gdy zaczęłam wprowadzać słoiczki czyli marchew lub jabłko pojawiało się uczulenie na skórze w postaci krostek plus, brzydkie kupi ( zielone , nitki krwi etc). Po namowach pani alergolog odstawilam ja od piersi zebysmy wiedzialy na co wkoncu jest uczulona. Gdy byla tylko na samym nutremighenie bylo oki. Początkowo zaczęła tolerować tylko marchew,. Jabłko odpadało. Nastepnie wprowadziłam marchew plus ziemniak. Okazało się ze uczulenie na ziemniaka wysypka.
Kolejnymi pokarami ktore wprowadzalam po kolei był : kleik ryzowy, kleik, kukurydziany, ziemniak, burak, królik., jablko, kasza manna, skorka od chleba. Wszytkie wymienuione pokarmy uczulaly moja corke. A ona z dnia na dzien rosnie i przeciez potrzebuje kalorii . ( rosnie?? ma niedowage icon_sad.gif ) Nie może żyć tylko o marchewce i nutremigenie. Pani alergolog kazała nam spróbować Tapiokę i nią zagęszczać mleko. okazało sie ze jest ok.
Błagam Was pomozcie. !!! Czy ktoras z Was ma tak malego alergika jak moja corka. Rece mi opadaja , córka ma 10 miesiecy i toleruje tylko 4 skladniki: nutramigen, tapioke, marchew i kurczaka. Nie mam pojecia co jej moge podac jesc. Inne dzieci juz tyle jedza a ona. Nawt nie mam pomyslu co moge jej dac do pomemlania zeby cwiczyla dziosła i gryzienie.
Nie wiem co mam robic? Brak mi pomysłu.
RATUJCIE.Wszelkie rady i pomysły przyje z otwartymi rekami.
Z gory dziekuje
PS. dodam że te pokarmy , ktore wymienilam rowniez sama gotowalam bo myslalam ze moze cos dodaja do sloiczkow. Jednak to tez nie pomoglo

Posty w temacie
mama Lenki   Moja 10 miesieczna córka ma uczulenie na wszystko POMOCY?   piÄ…, 29 kwi 2011 - 20:16
aisha1111   tu masz bardzo podobny temat: https://www.maluchy....   Å›ro, 04 maj 2011 - 12:43
dorsim   wiesz moja córka też ma alergiÄ™ i ciÄ…gle martw...   czw, 05 maj 2011 - 13:57
aisha1111   dorsim mojemu mÅ‚odemu pediatra ze wzglÄ™du na skÅ...   czw, 05 maj 2011 - 20:41
skanna   Moja Majka miaÅ‚a to samo. W posiewie kaÅ‚u wyszed...   czw, 05 maj 2011 - 21:15
dorsim   aisha1111 rozumiem, wiesz to zależy od pediatry, ...   czw, 05 maj 2011 - 21:55
Agnieszka Kamila   a ja myÅ›laÅ‚am ze jestem jedyna i ze sobie coÅ› w...   piÄ…, 06 maj 2011 - 11:31
aisha1111   a ja myÅ›laÅ‚am ze jestem jedyna i ze sobie coÅ› w...   piÄ…, 06 maj 2011 - 15:40
mama Lenki   Dziekuje dziewczyny za dobre rady. ale chyba nie p...   piÄ…, 06 maj 2011 - 12:51
monilka   Dobrym pomysÅ‚em jest zrobienie badania pod katem ...   piÄ…, 06 maj 2011 - 15:02
skanna   Wystarczy że zrobisz badanie metodÄ… immunozymaty...   piÄ…, 06 maj 2011 - 15:49
skanna   Mamo Lenki, skÄ…d jesteÅ›? ZresztÄ…, niezależnie ...   piÄ…, 06 maj 2011 - 14:58
mama Lenki   Dziewczyny napiszcie mi za ktorym razem wyszÅ‚y Wa...   piÄ…, 06 maj 2011 - 15:18
kris35   no to zdecydowanie musisz wprowadzić dietÄ™ elimi...   nie, 30 paź 2016 - 14:07
riki656   Jestem matkÄ… dwójki dzieci, jak urodziÅ‚ siÄ™ mÃ...   czw, 02 kwi 2020 - 15:43
> Moja 10 miesieczna córka ma uczulenie na wszystko POMOCY?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pon, 29 kwi 2024 - 14:50
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama