Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
45 Stron V  « poprzednia 2 3 4 5 6 nastÄ™pna ostatnia   

Listopadowe ssaczki

, i już tuptusie :)
> , i już tuptusie :)
Honey*
piÄ…, 02 gru 2011 - 20:54
jesli moge cos podpowiedziec
Moj Kubus mial tez zoltaczke niby fizjologiczna
wypuscili nas do domu
ale jak przyszla polozna stwierdzila ze on cos za bardzo zolty jest
polecila dawac glukoze taka gotowa do kroplowek
i tak tez robilam, 3x po 20-30ml
i przeszlo
Wiec polecam
Honey*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,860
Dołączył: wto, 31 maj 05 - 14:00
Nr użytkownika: 3,207




post piÄ…, 02 gru 2011 - 20:54
Post #61

jesli moge cos podpowiedziec
Moj Kubus mial tez zoltaczke niby fizjologiczna
wypuscili nas do domu
ale jak przyszla polozna stwierdzila ze on cos za bardzo zolty jest
polecila dawac glukoze taka gotowa do kroplowek
i tak tez robilam, 3x po 20-30ml
i przeszlo
Wiec polecam

--------------------
kluseczka(2006), pierożek(2011)
wroc
sob, 03 gru 2011 - 11:46
a my od wczoraj tylko na piersi:) - mały dużo spokojniejszy, jak nie je modyfikowanego, nie ma problemów z brzuszkiem
wroc


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,413
Dołączył: czw, 18 maj 06 - 08:29
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 5,890




post sob, 03 gru 2011 - 11:46
Post #62

a my od wczoraj tylko na piersi:) - mały dużo spokojniejszy, jak nie je modyfikowanego, nie ma problemów z brzuszkiem

--------------------
Justyna, ur.28.05.2006r
Aga H
sob, 03 gru 2011 - 12:01
wroc - brawo, tak trzymaj.

Paula. - co to za doły? Przytulić? Tak się właśnie zastanawiałam, czemu nie piszesz, a u ciebie smutki? NIe daj się smutkom.
Aga H


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,712
Dołączył: nie, 05 lut 06 - 09:51
SkÄ…d: GrudziÄ…dz
Nr użytkownika: 4,830

GG:


post sob, 03 gru 2011 - 12:01
Post #63

wroc - brawo, tak trzymaj.

Paula. - co to za doły? Przytulić? Tak się właśnie zastanawiałam, czemu nie piszesz, a u ciebie smutki? NIe daj się smutkom.

--------------------
Emilka - 2.05.2006
Leon - 26.11.2011
Ewaaa
sob, 03 gru 2011 - 13:07
witam
dzisiaj wrocilismy
Leon numer dwa urodzil sie we wtoerk 29.11.11 o 11.35
wazyl 3710 i 53cm
pozdrowka
Ewaaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 875
Dołączył: pon, 05 sty 04 - 14:35
SkÄ…d: Meerbeek-Belgia
Nr użytkownika: 1,307

GG:


post sob, 03 gru 2011 - 13:07
Post #64

witam
dzisiaj wrocilismy
Leon numer dwa urodzil sie we wtoerk 29.11.11 o 11.35
wazyl 3710 i 53cm
pozdrowka

--------------------
Ewa, Olivia(16 kwietnia 2004 o 21:17)i Nola (9 czerwiec 2006 o 19:25)i Fasolka


imi
sob, 03 gru 2011 - 15:14
Ewaa - serdeczne gratulacje!!! brawo_bis.gif Witaj Leonku icon_biggrin.gif
imi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 202
Dołączył: czw, 18 wrz 08 - 09:37
Skąd: Włocławek
Nr użytkownika: 21,834




post sob, 03 gru 2011 - 15:14
Post #65

Ewaa - serdeczne gratulacje!!! brawo_bis.gif Witaj Leonku icon_biggrin.gif

--------------------
Patryczek (01.11.11)
Paulinka (23.06.08)
Aga H
sob, 03 gru 2011 - 16:28
Ewaaa - brawo - witamy. Specjalne Leonowe buziaki przesyłam - prosto w czubek pachnącego nosa.
Aga H


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,712
Dołączył: nie, 05 lut 06 - 09:51
SkÄ…d: GrudziÄ…dz
Nr użytkownika: 4,830

GG:


post sob, 03 gru 2011 - 16:28
Post #66

Ewaaa - brawo - witamy. Specjalne Leonowe buziaki przesyłam - prosto w czubek pachnącego nosa.

--------------------
Emilka - 2.05.2006
Leon - 26.11.2011
amo
sob, 03 gru 2011 - 16:45
Czyli jednak nie oddałyście nam swojego ostatniego listopadowego maleństwa. Ewaaa - serdeczne gratulacje!!!
amo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,886
Dołączył: śro, 12 lis 03 - 19:24
Nr użytkownika: 1,184




post sob, 03 gru 2011 - 16:45
Post #67

Czyli jednak nie oddałyście nam swojego ostatniego listopadowego maleństwa. Ewaaa - serdeczne gratulacje!!!

--------------------



Okruszek (+2010)
Paula.
sob, 03 gru 2011 - 17:06
Ewaaa wielkie gratulacje i wszystkiego dobrego dla Leona!







Aga ostatnio średnio się trzymam i fizycznie i psychicznie i nie jestem wstanie pisać na rówieśniczych.
Paula.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,290
Dołączył: śro, 28 lip 04 - 05:37
Skąd: miasto świętej Wieży
Nr użytkownika: 1,965




post sob, 03 gru 2011 - 17:06
Post #68

Ewaaa wielkie gratulacje i wszystkiego dobrego dla Leona!







Aga ostatnio średnio się trzymam i fizycznie i psychicznie i nie jestem wstanie pisać na rówieśniczych.

--------------------
Paula
Aga H
sob, 03 gru 2011 - 17:08
To nie pisz - zrozumiemy, przyjmiemy do wiadomości.

I będziemy trzymać kciuki za powrót do formy. Jednej i drugiej. Bo nawet nie wiem, która ważniejsza, znając życie błędne koło i jeden deficyt nakręca drugi.
Aga H


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,712
Dołączył: nie, 05 lut 06 - 09:51
SkÄ…d: GrudziÄ…dz
Nr użytkownika: 4,830

GG:


post sob, 03 gru 2011 - 17:08
Post #69

To nie pisz - zrozumiemy, przyjmiemy do wiadomości.

I będziemy trzymać kciuki za powrót do formy. Jednej i drugiej. Bo nawet nie wiem, która ważniejsza, znając życie błędne koło i jeden deficyt nakręca drugi.

--------------------
Emilka - 2.05.2006
Leon - 26.11.2011
megan25
sob, 03 gru 2011 - 17:17
Honey*dzięki za podpowiedź icon_smile.gif

Ewaaa witajcie icon_smile.gif

Paula. trzymaj siÄ™ i czekamy tu na ciebie icon_smile.gif

a mojej małej coś dziś oczko trochę ropieje, ma mini katar to może od tego ,na razie przemywam solą fizjologiczną, jak jej nie przejdzie to po weekendzie pójdziemy do lekarza
megan25


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,095
Dołączył: pon, 17 lis 08 - 18:59
SkÄ…d: Katowice
Nr użytkownika: 23,649

GG:


post sob, 03 gru 2011 - 17:17
Post #70

Honey*dzięki za podpowiedź icon_smile.gif

Ewaaa witajcie icon_smile.gif

Paula. trzymaj siÄ™ i czekamy tu na ciebie icon_smile.gif

a mojej małej coś dziś oczko trochę ropieje, ma mini katar to może od tego ,na razie przemywam solą fizjologiczną, jak jej nie przejdzie to po weekendzie pójdziemy do lekarza

--------------------



celin
sob, 03 gru 2011 - 20:30
Ewaa ogromne gratulacje! Dobrze że zdążyłaś w listopadzie. Leonku witaj, rośnij zdrowo!

Paula przytul.gif mam nadzieję że szybko przegonisz te smutki. Trzymam &&&&&&&&&&&!

megan zdrówka dla Amandy, oby katar szybko przeszedł!

Ja na nic nie mam czasu, zaglądam podczytuję ale do pisania ciężko się zabrać. We wtorek odwiedzilismy chirurga i Mateuszek pozbył sie krwiaków 6tego mamy do kontroli, mam nadzieje że będzie ok.
Przez dwa tygodnie przybrał pół kilograma, połozna ważyła go we wtorek. Jednak od poniedziałku mamy problem z karmieniem i teraz praktycznie dostaje butlę z mm. Pierś jest miedzy czasie i w nocy, jednak potrafi wisieć na niej nawet pół nocy budzi się co chwilę. problem w tym że on szybko przy piersi zasypia i chyba niedojada. Juz sama nie wiem, prze dwa tyg. tak ładnie przybrał i to prawie na samej piersi ( butla była sporadycznie) a teraz bez butli ani rusz... zobaczymy, najważniejsze że rośnie już wyrósł z tych pajaców które mu kupiłam.
Daje mu do picia herbatkę z kopru włoskiego bo czasami jednak ma problemy z brzuszkiem, ale kolek jak narazie ma ma, mam nadzieje że się nie pojawią.
celin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,443
Dołączył: pon, 15 wrz 08 - 12:06
SkÄ…d: z ...
Nr użytkownika: 21,757




post sob, 03 gru 2011 - 20:30
Post #71

Ewaa ogromne gratulacje! Dobrze że zdążyłaś w listopadzie. Leonku witaj, rośnij zdrowo!

Paula przytul.gif mam nadzieję że szybko przegonisz te smutki. Trzymam &&&&&&&&&&&!

megan zdrówka dla Amandy, oby katar szybko przeszedł!

Ja na nic nie mam czasu, zaglądam podczytuję ale do pisania ciężko się zabrać. We wtorek odwiedzilismy chirurga i Mateuszek pozbył sie krwiaków 6tego mamy do kontroli, mam nadzieje że będzie ok.
Przez dwa tygodnie przybrał pół kilograma, połozna ważyła go we wtorek. Jednak od poniedziałku mamy problem z karmieniem i teraz praktycznie dostaje butlę z mm. Pierś jest miedzy czasie i w nocy, jednak potrafi wisieć na niej nawet pół nocy budzi się co chwilę. problem w tym że on szybko przy piersi zasypia i chyba niedojada. Juz sama nie wiem, prze dwa tyg. tak ładnie przybrał i to prawie na samej piersi ( butla była sporadycznie) a teraz bez butli ani rusz... zobaczymy, najważniejsze że rośnie już wyrósł z tych pajaców które mu kupiłam.
Daje mu do picia herbatkę z kopru włoskiego bo czasami jednak ma problemy z brzuszkiem, ale kolek jak narazie ma ma, mam nadzieje że się nie pojawią.

--------------------
M ur 2.03.2003r.
Z ur. 27.09.2008r.
M ur. 15.11.2011r.

"...Bo czasem lepiej odejść od zmysłów by nie zwariować..."
Edziia
sob, 03 gru 2011 - 20:52
W końcu dorwałam się do komputera- Oskar wykorzystuje, że ja zajęta i korzysta z mojego laptopa i kiedy ja mam chwilkę, to on akurat robi coś ważnego icon_smile.gif Nadrobiłam zaległości i:

Ewaa wielkie gratulacje, Leonku witaj wśród listopadowych ssaczków!
Ewaa mówiłam, że jeszcze w listopadzie zdążysz, trzymanie kciuków nie poszło na marne icon_wink.gif

Paula. przytul.gif trzymaj się i jak będziesz miała ochotę to pisz, my chętnie wysłuchamy, a jak nie masz na to siły to rozumiemy i czekamy, aż dojdziesz do formy!

Aga H mimo, że minęło tyle lat to kupska pamiętam doskonale icon_wink.gif Milan robi takie rzadkie kupki, prawie w każdej pieluszce coś jest, ale to akurat mnie cieszy, bo Oskar to załatwiał się co 14 dni i około 10 było ok. nie dało się poznać, bo w ogóle mu to nie przeszkadzało, a kolejne już dni się męczył. Więc chyba lepiej jak jest tak jak teraz icon_smile.gif

wroc jeśli chodzi o kolki, to mały bardzo się pręży, płacze tak strasznie zdarzają się nawet chwilowe bezdechy, że jak po chwili przestanie to widać, jak Go zmęczyło. Wczoraj był cały dzień niespokojny i prawie nie spał, ale na szczęście nie miał takiego napadu, tylko coś Go w brzuszku męczyło. Nockę przespał ślicznie icon_smile.gif Za to dzisiaj śpi i je cały dzień na zmianę- ciekawa jestem jaka nocka będzie skoro tyle w dzień śpi icon_smile.gif

celin super, że Mateuszek ma już zabieg za sobą! Wszystko będzie dobrze trzymam &&&&&&&&!

Uciekam przygotować kąpiel Milankowi, bo chyba zaraz się obudzi! O takiej porze to Go jeszcze nie kąpałam icon_smile.gif
Pozdrawiam wszystkich !!!
Edziia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 811
Dołączył: sob, 26 mar 05 - 21:35
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 2,917

GG:


post sob, 03 gru 2011 - 20:52
Post #72

W końcu dorwałam się do komputera- Oskar wykorzystuje, że ja zajęta i korzysta z mojego laptopa i kiedy ja mam chwilkę, to on akurat robi coś ważnego icon_smile.gif Nadrobiłam zaległości i:

Ewaa wielkie gratulacje, Leonku witaj wśród listopadowych ssaczków!
Ewaa mówiłam, że jeszcze w listopadzie zdążysz, trzymanie kciuków nie poszło na marne icon_wink.gif

Paula. przytul.gif trzymaj się i jak będziesz miała ochotę to pisz, my chętnie wysłuchamy, a jak nie masz na to siły to rozumiemy i czekamy, aż dojdziesz do formy!

Aga H mimo, że minęło tyle lat to kupska pamiętam doskonale icon_wink.gif Milan robi takie rzadkie kupki, prawie w każdej pieluszce coś jest, ale to akurat mnie cieszy, bo Oskar to załatwiał się co 14 dni i około 10 było ok. nie dało się poznać, bo w ogóle mu to nie przeszkadzało, a kolejne już dni się męczył. Więc chyba lepiej jak jest tak jak teraz icon_smile.gif

wroc jeśli chodzi o kolki, to mały bardzo się pręży, płacze tak strasznie zdarzają się nawet chwilowe bezdechy, że jak po chwili przestanie to widać, jak Go zmęczyło. Wczoraj był cały dzień niespokojny i prawie nie spał, ale na szczęście nie miał takiego napadu, tylko coś Go w brzuszku męczyło. Nockę przespał ślicznie icon_smile.gif Za to dzisiaj śpi i je cały dzień na zmianę- ciekawa jestem jaka nocka będzie skoro tyle w dzień śpi icon_smile.gif

celin super, że Mateuszek ma już zabieg za sobą! Wszystko będzie dobrze trzymam &&&&&&&&!

Uciekam przygotować kąpiel Milankowi, bo chyba zaraz się obudzi! O takiej porze to Go jeszcze nie kąpałam icon_smile.gif
Pozdrawiam wszystkich !!!


--------------------
mama Oskarka (11.04.2003r.) i Milanka (09.11.2011r.)


Edziia
sob, 03 gru 2011 - 20:53
megan zapomniałam- zdrówka dla Amandy, aby katar szybko minął i wizyta w przychodni nie była potrzebna!
Edziia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 811
Dołączył: sob, 26 mar 05 - 21:35
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 2,917

GG:


post sob, 03 gru 2011 - 20:53
Post #73

megan zapomniałam- zdrówka dla Amandy, aby katar szybko minął i wizyta w przychodni nie była potrzebna!

--------------------
mama Oskarka (11.04.2003r.) i Milanka (09.11.2011r.)


Edziia
nie, 04 gru 2011 - 12:34
Wpadłam na chwilkę, poczytać co u Was, jak nocka minęła a tu taka cisza icon_smile.gif Maleństwa pewnie nie dają Wam przy kompie siedzieć - i dobrze icon_wink.gif

Milan po wczorajszym przespanym dniu, w nocy urządził sobie wiszenie na cycku, oczywiście bez spania- jak zaczął o 3.00 to poszedł spać przed 6. Fajnie się złożyło, bo mogłam przynajmniej obejrzeć na żywo mecz siatkarzy (sama grałam do 5 miesiąca ciąży z Oskarem, przed ciążą bardzo intensywnie, w trakcie już oszczędniej, a po ciąży już tylko amatorsko) Polska- Rosja, więc nawet nie odczułam, że to pora snu jest icon_smile.gif Ale jak po 5 mecz się skończył to pogadałam z malutkim, żeby się zlitował i koło 6 już spaliśmy icon_smile.gif
Teraz R. z Oskarem poszli do Kościoła, Milan śpi a ja korzystam z chwili dla siebie icon_smile.gif
Edziia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 811
Dołączył: sob, 26 mar 05 - 21:35
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 2,917

GG:


post nie, 04 gru 2011 - 12:34
Post #74

Wpadłam na chwilkę, poczytać co u Was, jak nocka minęła a tu taka cisza icon_smile.gif Maleństwa pewnie nie dają Wam przy kompie siedzieć - i dobrze icon_wink.gif

Milan po wczorajszym przespanym dniu, w nocy urządził sobie wiszenie na cycku, oczywiście bez spania- jak zaczął o 3.00 to poszedł spać przed 6. Fajnie się złożyło, bo mogłam przynajmniej obejrzeć na żywo mecz siatkarzy (sama grałam do 5 miesiąca ciąży z Oskarem, przed ciążą bardzo intensywnie, w trakcie już oszczędniej, a po ciąży już tylko amatorsko) Polska- Rosja, więc nawet nie odczułam, że to pora snu jest icon_smile.gif Ale jak po 5 mecz się skończył to pogadałam z malutkim, żeby się zlitował i koło 6 już spaliśmy icon_smile.gif
Teraz R. z Oskarem poszli do Kościoła, Milan śpi a ja korzystam z chwili dla siebie icon_smile.gif

--------------------
mama Oskarka (11.04.2003r.) i Milanka (09.11.2011r.)


megan25
nie, 04 gru 2011 - 18:19
Edziia współczuje nocki

u nas dziś był masakryczny dzień - starsza miała jęczący dzień - chyba przez pogodę icon_sad.gif a młodsza też prawie dziś nie spała- a jeśli już to po 15 min i cały dzień na rękach - najlepiej moich icon_sad.gif
a w miedzy czasie zrobiłam z Laurą pierniczki na święta - i mam dość na dziś
tatuś starsza właśnie kąpie , a mała znów się drze ... idę
megan25


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,095
Dołączył: pon, 17 lis 08 - 18:59
SkÄ…d: Katowice
Nr użytkownika: 23,649

GG:


post nie, 04 gru 2011 - 18:19
Post #75

Edziia współczuje nocki

u nas dziś był masakryczny dzień - starsza miała jęczący dzień - chyba przez pogodę icon_sad.gif a młodsza też prawie dziś nie spała- a jeśli już to po 15 min i cały dzień na rękach - najlepiej moich icon_sad.gif
a w miedzy czasie zrobiłam z Laurą pierniczki na święta - i mam dość na dziś
tatuś starsza właśnie kąpie , a mała znów się drze ... idę

--------------------



Edziia
nie, 04 gru 2011 - 18:54
megan a ja Ci współczuję dnia. U nas dzisiaj spokojnie- Milan mało spał w dzień, ale nie był męczący. Nawet zbyt dużo się nie prężył, nie płakał. Podejrzewam, że te kolki to był problem z brakiem odbicia po posiłku i problem z gazami. Od 3 dni daję małemu kropelki Esputicol i jest lepiej- nie zapeszając!

Megan Oskar miał bardzo wysoki poziom bilirubiny po wypisie ze szpitala, o mały włos a nie wylądowaliśmy w szpitalu z tego powodu i musieliśmy Go poić glukozą-któraś z dziewczyn pisała, że też miała takie zalecenie.
Edziia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 811
Dołączył: sob, 26 mar 05 - 21:35
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 2,917

GG:


post nie, 04 gru 2011 - 18:54
Post #76

megan a ja Ci współczuję dnia. U nas dzisiaj spokojnie- Milan mało spał w dzień, ale nie był męczący. Nawet zbyt dużo się nie prężył, nie płakał. Podejrzewam, że te kolki to był problem z brakiem odbicia po posiłku i problem z gazami. Od 3 dni daję małemu kropelki Esputicol i jest lepiej- nie zapeszając!

Megan Oskar miał bardzo wysoki poziom bilirubiny po wypisie ze szpitala, o mały włos a nie wylądowaliśmy w szpitalu z tego powodu i musieliśmy Go poić glukozą-któraś z dziewczyn pisała, że też miała takie zalecenie.


--------------------
mama Oskarka (11.04.2003r.) i Milanka (09.11.2011r.)


olazdaleka
nie, 04 gru 2011 - 23:51
Jak tutaj cicho, dobrze ze Edziia i Megan chociaz pisza;)


Wielkie gratulacje dla Ewy!
U nas nudy, spanie, karmienie, lezenie, spanie, karmnienie i tak w kolo Macieju:))
Jakos energii ciagle mam malo, ale w koncu to niecale 2 tygodnie od cesarki.
Milego tygodnia:)

Ten post edytował olazdaleka pon, 05 gru 2011 - 03:19
olazdaleka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 312
Dołączył: wto, 06 sty 04 - 14:49
SkÄ…d: poludniowa Australia
Nr użytkownika: 1,309

GG:


post nie, 04 gru 2011 - 23:51
Post #77

Jak tutaj cicho, dobrze ze Edziia i Megan chociaz pisza;)


Wielkie gratulacje dla Ewy!
U nas nudy, spanie, karmienie, lezenie, spanie, karmnienie i tak w kolo Macieju:))
Jakos energii ciagle mam malo, ale w koncu to niecale 2 tygodnie od cesarki.
Milego tygodnia:)

--------------------
Maja - 20.04.2004
Ziggy - 09.06.2009
Alex - 22.11.2011
Nicol90
pon, 05 gru 2011 - 08:19
Ewaa gratulacje:)
U nas była spokojna noc, mały jak zwykle budził sie co 3h na jedzonko i dalej spał. Za to wczorajsze popołudnie nie było za ciekawe. Filip non stop płakał, prężył się nic go nie uspokajało:( dopiero jak zadziałałam termometrem i zrobił kupke to poszedł umęczony smacznie spać. Ma straszne zaparcia i nic oprócz czopków lub termometru na niego nie działa, jest przepajany, ma masowany brzuszek i odbyt, ciepła kąpiel też nie pomaga eh:/ może to wina mleka?? Szkoda mi go jak tak się męczy:(
Nicol90


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 42
Dołączył: pią, 22 lip 11 - 18:35
Nr użytkownika: 37,230

GG:


post pon, 05 gru 2011 - 08:19
Post #78

Ewaa gratulacje:)
U nas była spokojna noc, mały jak zwykle budził sie co 3h na jedzonko i dalej spał. Za to wczorajsze popołudnie nie było za ciekawe. Filip non stop płakał, prężył się nic go nie uspokajało:( dopiero jak zadziałałam termometrem i zrobił kupke to poszedł umęczony smacznie spać. Ma straszne zaparcia i nic oprócz czopków lub termometru na niego nie działa, jest przepajany, ma masowany brzuszek i odbyt, ciepła kąpiel też nie pomaga eh:/ może to wina mleka?? Szkoda mi go jak tak się męczy:(

--------------------
Aga H
pon, 05 gru 2011 - 09:15
Nicol - współczuję przejść - a co pediatra na to?

Ola - u ciebie podobnie jak u mnie. Mały nadal mało aktywny, więc czasu mam dużo - ale spędzam go głównie z laktatorem w dłoni icon_biggrin.gif 29.gif

Największą zaletą mleka modyfikowanego są dla mnie superaśne nocki. Jestem normalnie wyspana (choc nie wiem, czy powinnam was drażnić tym tekstem)

Za to mam dylemat z pępkiem - odpadł równo po 7 dniach, ale od tego czasu (sobota) ciagle coś tam się dzieje - lekko krwawi, pojawiają się skrzepy/strupy. Nie wiem, co z tym zrobić - na początku czyściłam tak jak pępowinę, ale zastanawiam się, czy nie lepiej ten strupek zostawić i niech się samo do końca wygoi? Nie chcę z nim jeszcze dziś wychodzić, może jutro przejdziemy się do przychodni, to zapytam, co i jak.
Aga H


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,712
Dołączył: nie, 05 lut 06 - 09:51
SkÄ…d: GrudziÄ…dz
Nr użytkownika: 4,830

GG:


post pon, 05 gru 2011 - 09:15
Post #79

Nicol - współczuję przejść - a co pediatra na to?

Ola - u ciebie podobnie jak u mnie. Mały nadal mało aktywny, więc czasu mam dużo - ale spędzam go głównie z laktatorem w dłoni icon_biggrin.gif 29.gif

Największą zaletą mleka modyfikowanego są dla mnie superaśne nocki. Jestem normalnie wyspana (choc nie wiem, czy powinnam was drażnić tym tekstem)

Za to mam dylemat z pępkiem - odpadł równo po 7 dniach, ale od tego czasu (sobota) ciagle coś tam się dzieje - lekko krwawi, pojawiają się skrzepy/strupy. Nie wiem, co z tym zrobić - na początku czyściłam tak jak pępowinę, ale zastanawiam się, czy nie lepiej ten strupek zostawić i niech się samo do końca wygoi? Nie chcę z nim jeszcze dziś wychodzić, może jutro przejdziemy się do przychodni, to zapytam, co i jak.

--------------------
Emilka - 2.05.2006
Leon - 26.11.2011
Nicol90
pon, 05 gru 2011 - 09:26
Pediatra dał Espumisan na bączki i kazał przepajać ale mało to skutkuje więc będę jeszcze raz się konsultować. Mojemu małemu pępuszek odpadł po 5 dniach i też zostały strupki i jak obtarł pieluszką to krwawiły- lekarz powiedział że jest w porządku, mam normalnie moczyć i samo się zagoi do końca. Ja przemywałam zwykłym nie rozcieńczonym spirytusem i z każdym przemyciem strupki odpadały aż w końcu pojawił się ładny czysty pępek:)
Nicol90


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 42
Dołączył: pią, 22 lip 11 - 18:35
Nr użytkownika: 37,230

GG:


post pon, 05 gru 2011 - 09:26
Post #80

Pediatra dał Espumisan na bączki i kazał przepajać ale mało to skutkuje więc będę jeszcze raz się konsultować. Mojemu małemu pępuszek odpadł po 5 dniach i też zostały strupki i jak obtarł pieluszką to krwawiły- lekarz powiedział że jest w porządku, mam normalnie moczyć i samo się zagoi do końca. Ja przemywałam zwykłym nie rozcieńczonym spirytusem i z każdym przemyciem strupki odpadały aż w końcu pojawił się ładny czysty pępek:)

--------------------
> Listopadowe ssaczki, i już tuptusie :)
Start new topic
Reply to this topic
45 Stron V  « poprzednia 2 3 4 5 6 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: nie, 09 cze 2024 - 12:20
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama