Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

co robia Wasze dzieci w swietlicy szkolnej

> 
lena77
śro, 24 paź 2012 - 00:18
wedlug relacji mojego syna maja siedziec cicho, najlepiej nie wychodzic z lawki i gapic sie na bajke. pani nie pozwala sie bawic na macie. ostatnio , jakies 3 tygodnie temu dostalam liste , co mam kupic do swietlicy (bloki rysunkowe, klej, papier kolorowy itp) a syn mowi, ze z tego nie wolno im korzystac i cyt."pani sama wycina" albo czyta ksiazke. na pytanie czy na glos dzieciom czyta, czy cicho opdowiada, ze sobie samej czyta a oni bajke musza ogladac. narzeka, ze straszna nuda i nie chce chodzic., niestety jestesmy skazani na swietlice. dodam jeszcze , ze w godzinach popoludniowych jest inna pani, ktora jest fajna i pozwala sie bawic. jestem zdumiona jego dzisiejsza relacja (bo dzis to z siebie wyplul, wczesniej wspominal tylko, ze jednej pani nie lubi), nie tak to sobie wyobrazalam. zanim zaczne drazyc, a chce porozmawiac z innymi mamami, jak ustale z kim najczesciej syn w swietlicy bywa, chcialabym poznac, jak u Was wygladaja zajecia w swietlicy.
lena77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,885
Dołączył: nie, 19 cze 05 - 10:33
SkÄ…d: wielkopoland
Nr użytkownika: 3,289




post śro, 24 paź 2012 - 00:18
Post #1

wedlug relacji mojego syna maja siedziec cicho, najlepiej nie wychodzic z lawki i gapic sie na bajke. pani nie pozwala sie bawic na macie. ostatnio , jakies 3 tygodnie temu dostalam liste , co mam kupic do swietlicy (bloki rysunkowe, klej, papier kolorowy itp) a syn mowi, ze z tego nie wolno im korzystac i cyt."pani sama wycina" albo czyta ksiazke. na pytanie czy na glos dzieciom czyta, czy cicho opdowiada, ze sobie samej czyta a oni bajke musza ogladac. narzeka, ze straszna nuda i nie chce chodzic., niestety jestesmy skazani na swietlice. dodam jeszcze , ze w godzinach popoludniowych jest inna pani, ktora jest fajna i pozwala sie bawic. jestem zdumiona jego dzisiejsza relacja (bo dzis to z siebie wyplul, wczesniej wspominal tylko, ze jednej pani nie lubi), nie tak to sobie wyobrazalam. zanim zaczne drazyc, a chce porozmawiac z innymi mamami, jak ustale z kim najczesciej syn w swietlicy bywa, chcialabym poznac, jak u Was wygladaja zajecia w swietlicy.

--------------------
"Cśśśśś.., siedzimy w tej ścianie.
Jesteśmy Marsjanie"
Miron Białoszewski
Libi
piÄ…, 02 lis 2012 - 13:46
U nas w szkole w tym roku na świetlicę zapisanych jest ok. 400 dzieci. Panie jakoś to ogarniają. jest tłok i ścisk. Moja Zuzka zmuszona jest od tygodnia chodzić na świetlicę i jest zachwycona.
Z tego co wiem dzieci rano mają zajęcia z tańca i plastyki. Plastykę prowadzi ulubiona pani mojej Zuzi:). Kółka też są rano np. kółko muzyczne. Dzieci ze świetlicy mają więcej dodatkowych zajęć niż dzieci, które nie chodzą na świetlicę . np. taniec, akrobatyka, plastyka. Po południu codziennie jest puszczany film w drugiej sali i te dzieci które chcą idą oglądać. Jak dla mnie jest to zbawienie, bo wtedy Zuzka zjada kanapkę. Jak filmu nie ma to kanapka nie ruszona (podobno czasu na jedzenie niema). Potrafi od 8 rano do 16 nic nie jeść.
Dzieciaki chodzą też na halę pograć w piłkę.
Jedyne co mi się nie podoba, to to, że np. Jak jest zabawa na dywanie to pani nie pozwala ruszyć się z tego dywanu. Z tym, że to Zuzka powiedziała a wydaje mi się, że kombinowała co tu powiedzieć, na to że nie zjadła kanapek.
Aha i panie ze świetlicy do dzieci wołaja przez megafon. Okropnie to wygląda.
Libi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,056
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 21:31
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 198

GG:


post piÄ…, 02 lis 2012 - 13:46
Post #2

U nas w szkole w tym roku na świetlicę zapisanych jest ok. 400 dzieci. Panie jakoś to ogarniają. jest tłok i ścisk. Moja Zuzka zmuszona jest od tygodnia chodzić na świetlicę i jest zachwycona.
Z tego co wiem dzieci rano mają zajęcia z tańca i plastyki. Plastykę prowadzi ulubiona pani mojej Zuzi:). Kółka też są rano np. kółko muzyczne. Dzieci ze świetlicy mają więcej dodatkowych zajęć niż dzieci, które nie chodzą na świetlicę . np. taniec, akrobatyka, plastyka. Po południu codziennie jest puszczany film w drugiej sali i te dzieci które chcą idą oglądać. Jak dla mnie jest to zbawienie, bo wtedy Zuzka zjada kanapkę. Jak filmu nie ma to kanapka nie ruszona (podobno czasu na jedzenie niema). Potrafi od 8 rano do 16 nic nie jeść.
Dzieciaki chodzą też na halę pograć w piłkę.
Jedyne co mi się nie podoba, to to, że np. Jak jest zabawa na dywanie to pani nie pozwala ruszyć się z tego dywanu. Z tym, że to Zuzka powiedziała a wydaje mi się, że kombinowała co tu powiedzieć, na to że nie zjadła kanapek.
Aha i panie ze świetlicy do dzieci wołaja przez megafon. Okropnie to wygląda.

--------------------
Libi mama Szymonka (10.11.00r)

i Zuzi (14.12.2005r.)

Posty w temacie
lena77   co robia Wasze dzieci w swietlicy szkolnej   Å›ro, 24 paź 2012 - 00:18
Litka   zajrzaÅ‚am z ciekawoÅ›ci, bo sama pracujÄ™ też w ...   Å›ro, 24 paź 2012 - 00:31
lena77   Litka, prawde mowiac liczylam na to, ze odezwie si...   Å›ro, 24 paź 2012 - 00:45
Litka   nie jestem Å›wietliczankÄ… - tyÅ‚ek mi nie Å›wieci...   Å›ro, 24 paź 2012 - 00:54
April.   Napisz Lidka, dowiemy siÄ™ jak mogÄ… wyglÄ…dać za...   Å›ro, 24 paź 2012 - 00:57
lena77   ech...no fajnie. sama z takiej swietlicy wyjsc bym...   Å›ro, 24 paź 2012 - 01:01
~anula~   Moje dziecko ma tÄ… niewÄ…tpliwÄ… przyjemność ch...   Å›ro, 24 paź 2012 - 01:05
Litka   CoÅ› mi siÄ™ ciÄ…gle przypomina - dzieci u nas ucz...   Å›ro, 24 paź 2012 - 01:05
lena77   no ja tak sobie wlasnie wyobrazalam zajecia na sw...   Å›ro, 24 paź 2012 - 01:15
an.toÅ›ka   M "chodzi" na Å›wietlicÄ™ trzeci rok. W ...   Å›ro, 24 paź 2012 - 11:21
Silije   Ja też pracujÄ™ w Å›wietlicy. OglÄ…damy bajki baa...   Å›ro, 24 paź 2012 - 11:33
an.toÅ›ka   Silije u M też nie ma przymusu uczestnictwa w org...   Å›ro, 24 paź 2012 - 11:39
Danale   Silje to tak jak ja. Gramy przede wszystkim w szac...   Å›ro, 24 paź 2012 - 23:03
ulla   Weronika w Å›wietlicy odrabia zadanie domowe (nie ...   sob, 27 paź 2012 - 22:02
Paula.   U Kingi nie ma zbyt wielu zorganizowanych odgórni...   sob, 27 paź 2012 - 23:53
mama_do_kwadratu   Telewizora ani komputera na Å›wietlicy nie ma. bos...   nie, 28 paź 2012 - 01:08
Edziia   Telewizora ani komputera na Å›wietlicy nie ma. U ...   nie, 28 paź 2012 - 10:37
Silije   U nas tez nie ma- bardzo siÄ™ z tego cieszÄ™ :-) ...   nie, 28 paź 2012 - 12:54
Edziia   Åšwietnie tylko u nas do Å›wietlicy zapisanych jes...   pon, 29 paź 2012 - 00:00
grzaÅ‚ka   Edziia, co to za szkoÅ‚a? Brzmi super. Rozumiem, Å...   nie, 28 paź 2012 - 15:22
Libi   U nas w szkole w tym roku na Å›wietlicÄ™ zapisany...   piÄ…, 02 lis 2012 - 13:46
lena77   no to u nas jest to typowa przechowalnia.   piÄ…, 02 lis 2012 - 17:12
Libi   U nas zerówki majÄ… osobnÄ… Å›wietlicÄ™ i tam nie...   piÄ…, 02 lis 2012 - 22:47
> co robia Wasze dzieci w swietlicy szkolnej
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: nie, 28 kwi 2024 - 22:09
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama