Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna  

Szkoła Rodzenia - Łódź

> 
Katjuszka
czw, 24 lis 2005 - 13:44
Babeczki z Łodzi powiedzcie gdzie można się udac do szkoły rodzenia w naszym mieście?
Katjuszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 352
Dołączył: śro, 26 paź 05 - 12:07
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 3,924

GG:


post czw, 24 lis 2005 - 13:44
Post #1

Babeczki z Łodzi powiedzcie gdzie można się udac do szkoły rodzenia w naszym mieście?

--------------------
Szczęśliwa żona swojego męża
user posted image
anonimowy

Go??







post czw, 24 lis 2005 - 16:52
Post #2

hej Katjuszka,

ja się juz od tygodnia zbieram żeby zadzwonić do czmp. tam jest bezpłatna podobno. a gdzie będziesz rodzić? może najpierw spróbować tam gdzie masz zamiar "pączkować"?



Katjuszka
pią, 25 lis 2005 - 15:10
No właśnie tylko sama nie wiem gdzie to będzie...
Katjuszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 352
Dołączył: śro, 26 paź 05 - 12:07
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 3,924

GG:


post pią, 25 lis 2005 - 15:10
Post #3

No właśnie tylko sama nie wiem gdzie to będzie...

--------------------
Szczęśliwa żona swojego męża
user posted image
lilaroz
nie, 27 lis 2005 - 12:37
i znów się nie zalogowałam... ja to mam głowę.... icon_rolleyes.gif

lilaroz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 90
Dołączył: czw, 24 lis 05 - 16:45
Skąd: łódź
Nr użytkownika: 4,118




post nie, 27 lis 2005 - 12:37
Post #4

i znów się nie zalogowałam... ja to mam głowę.... icon_rolleyes.gif

Katjuszka
pon, 28 lis 2005 - 08:22
Dzięki Lilaroz
Katjuszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 352
Dołączył: śro, 26 paź 05 - 12:07
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 3,924

GG:


post pon, 28 lis 2005 - 08:22
Post #5

Dzięki Lilaroz

--------------------
Szczęśliwa żona swojego męża
user posted image
anonimowy

Go??







post śro, 11 sty 2006 - 17:04
Post #6

Ja właśnie szukam jakiejś szkoły rodzenia.Z tego co widzę to niewiele jest ich w Łodzi.Znalazłam raptem 5 szkół w necie a dwie z nich: na Struga i w szpitalu na ul.Przyrodniczej zlikwidowano już szkoły.Sprawdzam resztę.
Jeśli ktoś chodził do jakiejś fajnej szkoły w Łodzi to proszę o namiary.
Saskia
pon, 16 sty 2006 - 10:46
moja szwagierka chodziła do szkoły rodzenia w Rydygierze - bardzo byli zadowoleni
jest też bezpłatna na Broniewskiego w Centrum Służby Rodzinie czy jakoś tak
Saskia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,593
Dołączył: śro, 05 lis 03 - 19:03
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 1,167




post pon, 16 sty 2006 - 10:46
Post #7

moja szwagierka chodziła do szkoły rodzenia w Rydygierze - bardzo byli zadowoleni
jest też bezpłatna na Broniewskiego w Centrum Służby Rodzinie czy jakoś tak

--------------------
Michał (2001), Agatka (2004), Tosia (2007)
kasiaczer
czw, 19 sty 2006 - 16:31
HEJ:)
Szkoły rodzenia w łodzi: na Broniewskiego w Centrum Sluzby Rodzinie (przy kościele Przemienienia), ale tam juz zaczely sie zajecia i z tego co wiem w grudniu juz byl problem, zeby sie zapisac...ale probujcie.Plus taki, ze bezplatnie.Druga jest w CZMP i tam jest bezplatna, jesli rodzi sie u nich, no i Rydygier. Kosztuje 200, zajecia sa w pon, wt i sr o 17, a we wtorki chyba o 17:30. To jest 10 spotkan po 2 godziny. Koszty szkoly rodzenia odejmowane sa potem od kosztu porodu, jesli decydujecie sie na sale jednoosobowa...To chyba tyle:) Pozdrawiam serdecznie
kasia
kasiaczer


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8
Dołączył: śro, 09 lis 05 - 09:57
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 4,008




post czw, 19 sty 2006 - 16:31
Post #8

HEJ:)
Szkoły rodzenia w łodzi: na Broniewskiego w Centrum Sluzby Rodzinie (przy kościele Przemienienia), ale tam juz zaczely sie zajecia i z tego co wiem w grudniu juz byl problem, zeby sie zapisac...ale probujcie.Plus taki, ze bezplatnie.Druga jest w CZMP i tam jest bezplatna, jesli rodzi sie u nich, no i Rydygier. Kosztuje 200, zajecia sa w pon, wt i sr o 17, a we wtorki chyba o 17:30. To jest 10 spotkan po 2 godziny. Koszty szkoly rodzenia odejmowane sa potem od kosztu porodu, jesli decydujecie sie na sale jednoosobowa...To chyba tyle:) Pozdrawiam serdecznie
kasia
elza1977
nie, 29 sty 2006 - 13:58
Jeśli chodzi o szkołe rodzenia to ja chodzę do Madurowicza. Szkoła jest bezpłatna ale wymagają żeby tam rodzić( coprawda nikt tego pózniej nie sprawdza ale przy zapisach z wymagaja deklaracji) Ćwiczenia i nauka oddychania jest ok ale wykłady trochę nudnawe;)

wiem ze jest tez bezplatna w Matce Polce
elza1977


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 224
Dołączył: pon, 05 gru 05 - 21:12
Nr użytkownika: 4,215




post nie, 29 sty 2006 - 13:58
Post #9

Jeśli chodzi o szkołe rodzenia to ja chodzę do Madurowicza. Szkoła jest bezpłatna ale wymagają żeby tam rodzić( coprawda nikt tego pózniej nie sprawdza ale przy zapisach z wymagaja deklaracji) Ćwiczenia i nauka oddychania jest ok ale wykłady trochę nudnawe;)

wiem ze jest tez bezplatna w Matce Polce

--------------------
miatka
czw, 09 paź 2008 - 11:49
Witam i odświeżam temat...
Jestem właśnie na etapie wyboru szkoły rodzenia. Rodzić będę wg wszelkiego prawdopodobieństwa w Madurowiczu i biorę pod uwagę szkołę w tym szpitalu - problem jest taki, że obecnie podobno we wszystkich bezpłatnych szkołach trzeba się zapisywać z dużym wyprzedzeniem. Poza tym Medin - jako szkoła powiązana z Madurowiczem i dwie prywatne: Centrum dla mamy i Rodzimy.com.pl czyli szkoła Agnieszki Piątkowskiej i Katarzyny Gontarek.
Czy ktoś przez ostatnie pół roku uczęszczał do którejś z tych szkół i może podzielić się opinią?
miatka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 958
Dołączył: śro, 27 lut 08 - 07:12
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 18,436




post czw, 09 paź 2008 - 11:49
Post #10

Witam i odświeżam temat...
Jestem właśnie na etapie wyboru szkoły rodzenia. Rodzić będę wg wszelkiego prawdopodobieństwa w Madurowiczu i biorę pod uwagę szkołę w tym szpitalu - problem jest taki, że obecnie podobno we wszystkich bezpłatnych szkołach trzeba się zapisywać z dużym wyprzedzeniem. Poza tym Medin - jako szkoła powiązana z Madurowiczem i dwie prywatne: Centrum dla mamy i Rodzimy.com.pl czyli szkoła Agnieszki Piątkowskiej i Katarzyny Gontarek.
Czy ktoś przez ostatnie pół roku uczęszczał do którejś z tych szkół i może podzielić się opinią?

--------------------
AsiaKG
nie, 22 lut 2009 - 12:16
Ja chodziłam do Centrum dla Mamy i już po kursach mogę powiedzieć że jakoś wielu rzeczy się nie dowiedziałam.. prowadząca jakoś nie za bardzo przypadła mi do gustu, za to polecam fizjoterapeutkę która kilka zajęć tam prowadzi- sympatyczna dziewczyna, w bardzo fajny sposób mówi np. icon_surprised.gif masażu malucha, o ćwiczeniach z nim itp..
Acha i fajna położna przyszła na zajęcia o porodzie- pracuje w Koperniku,ale ja tam nie rodziłam więc nie wiem jaka jest przy porodzie- na zajęciach ok;-))
AsiaKG


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,331
Dołączył: śro, 02 maj 07 - 20:46
Skąd: z miasta gdzie bieganie psom szkodzi...;)
Nr użytkownika: 13,622




post nie, 22 lut 2009 - 12:16
Post #11

Ja chodziłam do Centrum dla Mamy i już po kursach mogę powiedzieć że jakoś wielu rzeczy się nie dowiedziałam.. prowadząca jakoś nie za bardzo przypadła mi do gustu, za to polecam fizjoterapeutkę która kilka zajęć tam prowadzi- sympatyczna dziewczyna, w bardzo fajny sposób mówi np. icon_surprised.gif masażu malucha, o ćwiczeniach z nim itp..
Acha i fajna położna przyszła na zajęcia o porodzie- pracuje w Koperniku,ale ja tam nie rodziłam więc nie wiem jaka jest przy porodzie- na zajęciach ok;-))

--------------------



justynass1
śro, 01 kwi 2009 - 15:07
dobry pomysl z tym watkiem icon_smile.gif to jak z tymi szkolami rodzenia? adresy, telefon by sie tez przydal- nie mowie juz o rekomendacji icon_smile.gif jaka porodowka? doradzcie icon_biggrin.gif
justynass1


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: śro, 01 kwi 09 - 14:45
Nr użytkownika: 26,475




post śro, 01 kwi 2009 - 15:07
Post #12

dobry pomysl z tym watkiem icon_smile.gif to jak z tymi szkolami rodzenia? adresy, telefon by sie tez przydal- nie mowie juz o rekomendacji icon_smile.gif jaka porodowka? doradzcie icon_biggrin.gif
justynass1
wto, 07 kwi 2009 - 11:32
CYTAT(justynass1 @ Wed, 01 Apr 2009 - 16:07) *
dobry pomysl z tym watkiem icon_smile.gif to jak z tymi szkolami rodzenia? adresy, telefon by sie tez przydal- nie mowie juz o rekomendacji icon_smile.gif jaka porodowka? doradzcie icon_biggrin.gif



41.gif ale strasznie sie czuje...przegladam rozne strony i czytam o tych porodach, gdzies tam uslysze i denerwuje sie straszniue... 37.gif moja mama mowila ,zeby o tym nie myslec, bo po co sie nakrecac bezsensownie a i tak do porodu dojsc musi... eh... ze faceci nie są przystosowani do rodzenia... 21.gif
justynass1


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: śro, 01 kwi 09 - 14:45
Nr użytkownika: 26,475




post wto, 07 kwi 2009 - 11:32
Post #13

CYTAT(justynass1 @ Wed, 01 Apr 2009 - 16:07) *
dobry pomysl z tym watkiem icon_smile.gif to jak z tymi szkolami rodzenia? adresy, telefon by sie tez przydal- nie mowie juz o rekomendacji icon_smile.gif jaka porodowka? doradzcie icon_biggrin.gif



41.gif ale strasznie sie czuje...przegladam rozne strony i czytam o tych porodach, gdzies tam uslysze i denerwuje sie straszniue... 37.gif moja mama mowila ,zeby o tym nie myslec, bo po co sie nakrecac bezsensownie a i tak do porodu dojsc musi... eh... ze faceci nie są przystosowani do rodzenia... 21.gif
emilia29
śro, 08 kwi 2009 - 11:03
CYTAT(justynass1 @ Tue, 07 Apr 2009 - 12:32) *
41.gif ale strasznie sie czuje...przegladam rozne strony i czytam o tych porodach, gdzies tam uslysze i denerwuje sie straszniue... 37.gif moja mama mowila ,zeby o tym nie myslec, bo po co sie nakrecac bezsensownie a i tak do porodu dojsc musi... eh... ze faceci nie są przystosowani do rodzenia... 21.gif




tutaj masz spis wszystkiego [link usuniety przez administratora]
emilia29


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3
Dołączył: pon, 30 mar 09 - 13:50
Nr użytkownika: 26,433




post śro, 08 kwi 2009 - 11:03
Post #14

CYTAT(justynass1 @ Tue, 07 Apr 2009 - 12:32) *
41.gif ale strasznie sie czuje...przegladam rozne strony i czytam o tych porodach, gdzies tam uslysze i denerwuje sie straszniue... 37.gif moja mama mowila ,zeby o tym nie myslec, bo po co sie nakrecac bezsensownie a i tak do porodu dojsc musi... eh... ze faceci nie są przystosowani do rodzenia... 21.gif




tutaj masz spis wszystkiego [link usuniety przez administratora]
AsiaKG
czw, 09 kwi 2009 - 09:20
Justyna radzę Ci się niepotrzebnie nie nakręcać.. ja nie słuchałam żadnych opowieści w stylu "poród to koszmar" itd.. nastawiałam się pozytywnie i było na prawdę ok- pomimo tego, że jak już chyba pisałam, w szkole rodzenia strasznie zdemonizowano szpital w którym rodziłam 04.gif

Co do tego że faceci nie są przystosowani do rodzenia- no na pewno, ale ja bardzo polecam obecność męża przy porodzie- mnie to strasznie pomogło 04.gif
AsiaKG


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,331
Dołączył: śro, 02 maj 07 - 20:46
Skąd: z miasta gdzie bieganie psom szkodzi...;)
Nr użytkownika: 13,622




post czw, 09 kwi 2009 - 09:20
Post #15

Justyna radzę Ci się niepotrzebnie nie nakręcać.. ja nie słuchałam żadnych opowieści w stylu "poród to koszmar" itd.. nastawiałam się pozytywnie i było na prawdę ok- pomimo tego, że jak już chyba pisałam, w szkole rodzenia strasznie zdemonizowano szpital w którym rodziłam 04.gif

Co do tego że faceci nie są przystosowani do rodzenia- no na pewno, ale ja bardzo polecam obecność męża przy porodzie- mnie to strasznie pomogło 04.gif

--------------------



Pattie
śro, 30 cze 2010 - 14:31
Ja byłam na zajęciach w Medinie, bo moja gin jest z Madurowicza a mój mąż z racji pracy nie mógł chodzić ze mną do tej przyszpitalnej bezpłatnej szkoły. To był nasz pierwszy poród więc tak się przejmowaliśmy tymi oddechami i ćwiczeniami i w ogóle byliśmy hurraoptymistycznie nastawieni.
Szczerze mówiąc - jak ktoś ma dostęp do internetu - szkoła jest zbędna. W szkole tylko się człowiek *****ół nasłucha i wywali kasę niepotrzebnie. Najważniejsza przy porodzie i tak jest położna, bo od niej tak naprawdę zależy czy dostaniesz odpowiednie wsparcie i pomoc nie mówiąc o sprawach typu nacięcie krocza. Żadne masaże krocza nie pomogą jak położna będzie dążyła do nacięcia. Mąż przy porodzie mi wcale nie pomógł ( chyba że chodzi o noszenie toreb na blok porodowy i podanie raz szlafroka ). Żadne oddychanie nie pomogło, byłam raz pod prysznicem ale to nie to co wejście do wanny, którego mi odmówiono. ( mimo tego że nie miałam przeciwwskazań medycznych ) Po prostu - wygoda personelu liczy się bardziej niż komfort rodzącej. Te worki sako, materace i masaże pleców w szkole rodzenia kompletnie nie miały racji bytu na bloku porodowym. Nauka parcia w szkole i tak była pomyłką, bo podczas porodu i tak kazano mi przeć na plecach. Oddychać też mi kazano inaczej niż na zajęciach. Z tego punktu widzenia - odradzam i Medin i Madurowicza a polecam wynajęcie prywatnej położnej, która będzie broniła Twoich interesów kiedy Ty będziesz walczyła z bólem.
Radzę się przygotować psychicznie i fizycznie, bo tu nie ma co się oszukiwać. Będzie mocno bolało - po porodzie też.
Pattie


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 199
Dołączył: wto, 22 gru 09 - 13:29
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 30,743




post śro, 30 cze 2010 - 14:31
Post #16

Ja byłam na zajęciach w Medinie, bo moja gin jest z Madurowicza a mój mąż z racji pracy nie mógł chodzić ze mną do tej przyszpitalnej bezpłatnej szkoły. To był nasz pierwszy poród więc tak się przejmowaliśmy tymi oddechami i ćwiczeniami i w ogóle byliśmy hurraoptymistycznie nastawieni.
Szczerze mówiąc - jak ktoś ma dostęp do internetu - szkoła jest zbędna. W szkole tylko się człowiek *****ół nasłucha i wywali kasę niepotrzebnie. Najważniejsza przy porodzie i tak jest położna, bo od niej tak naprawdę zależy czy dostaniesz odpowiednie wsparcie i pomoc nie mówiąc o sprawach typu nacięcie krocza. Żadne masaże krocza nie pomogą jak położna będzie dążyła do nacięcia. Mąż przy porodzie mi wcale nie pomógł ( chyba że chodzi o noszenie toreb na blok porodowy i podanie raz szlafroka ). Żadne oddychanie nie pomogło, byłam raz pod prysznicem ale to nie to co wejście do wanny, którego mi odmówiono. ( mimo tego że nie miałam przeciwwskazań medycznych ) Po prostu - wygoda personelu liczy się bardziej niż komfort rodzącej. Te worki sako, materace i masaże pleców w szkole rodzenia kompletnie nie miały racji bytu na bloku porodowym. Nauka parcia w szkole i tak była pomyłką, bo podczas porodu i tak kazano mi przeć na plecach. Oddychać też mi kazano inaczej niż na zajęciach. Z tego punktu widzenia - odradzam i Medin i Madurowicza a polecam wynajęcie prywatnej położnej, która będzie broniła Twoich interesów kiedy Ty będziesz walczyła z bólem.
Radzę się przygotować psychicznie i fizycznie, bo tu nie ma co się oszukiwać. Będzie mocno bolało - po porodzie też.

--------------------
jahela
śro, 08 gru 2010 - 12:59
A myślałyście drogie Panie o wsparciu douli?
jahela


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: śro, 08 gru 10 - 12:55
Nr użytkownika: 35,115

GG:


post śro, 08 gru 2010 - 12:59
Post #17

A myślałyście drogie Panie o wsparciu douli?
AsiaKG
sob, 19 lut 2011 - 00:49
CYTAT(jahela @ Wed, 08 Dec 2010 - 12:59) *
A myślałyście drogie Panie o wsparciu douli?



A są takowe w Łodzi???

Ja o douli (w sensie że ktoś taki w ogóle jest) dowiedziałam się juz po 2gim porodzie, a 3go zdecydowanie nie planuję 29.gif ..alę chętnie się dowiem czy choć jedna jest w naszym mieście,tudzież okolicach 06.gif
AsiaKG


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,331
Dołączył: śro, 02 maj 07 - 20:46
Skąd: z miasta gdzie bieganie psom szkodzi...;)
Nr użytkownika: 13,622




post sob, 19 lut 2011 - 00:49
Post #18

CYTAT(jahela @ Wed, 08 Dec 2010 - 12:59) *
A myślałyście drogie Panie o wsparciu douli?



A są takowe w Łodzi???

Ja o douli (w sensie że ktoś taki w ogóle jest) dowiedziałam się juz po 2gim porodzie, a 3go zdecydowanie nie planuję 29.gif ..alę chętnie się dowiem czy choć jedna jest w naszym mieście,tudzież okolicach 06.gif

--------------------



Dorotka
czw, 10 mar 2011 - 09:46
justynass w którym tygodniu ciąży jesteś?
Dorotka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,656
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 17:34
Nr użytkownika: 266




post czw, 10 mar 2011 - 09:46
Post #19

justynass w którym tygodniu ciąży jesteś?

--------------------
jahela
śro, 15 cze 2011 - 12:11
CYTAT(AsiaKG @ Sat, 19 Feb 2011 - 01:49) *
A są takowe w Łodzi???

Ja o douli (w sensie że ktoś taki w ogóle jest) dowiedziałam się juz po 2gim porodzie, a 3go zdecydowanie nie planuję 29.gif ..alę chętnie się dowiem czy choć jedna jest w naszym mieście,tudzież okolicach 06.gif



Oczywiście sąicon_smile.gif

Po pierwsze można znaleźć je na stronie:
https://www.facebook.com/pages/Doula/193688710661759

doula z okolic Łodzi: https://helenadoula.wordpress.com/

icon_smile.gif
jahela


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: śro, 08 gru 10 - 12:55
Nr użytkownika: 35,115

GG:


post śro, 15 cze 2011 - 12:11
Post #20

CYTAT(AsiaKG @ Sat, 19 Feb 2011 - 01:49) *
A są takowe w Łodzi???

Ja o douli (w sensie że ktoś taki w ogóle jest) dowiedziałam się juz po 2gim porodzie, a 3go zdecydowanie nie planuję 29.gif ..alę chętnie się dowiem czy choć jedna jest w naszym mieście,tudzież okolicach 06.gif



Oczywiście sąicon_smile.gif

Po pierwsze można znaleźć je na stronie:
https://www.facebook.com/pages/Doula/193688710661759

doula z okolic Łodzi: https://helenadoula.wordpress.com/

icon_smile.gif
> Szkoła Rodzenia - Łódź
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 27 kwi 2024 - 15:54
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama