Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
9 Stron V  « poprzednia 3 4 5 6 7 następna ostatnia   

Rocznik 89 i młodsze

> 
Kamcia_

Go??







post nie, 03 maj 2009 - 19:05
Post #81

Rosa już? Super 06.gif
A ja Ci tylko powiem, że dla mnie to jest niepojęte i zarazem śmieszne, żeby na swoim przykładzie mówić jak będzie ze mną, co będę czuć za kilka lat itd. Błagam Cię.. icon_eek.gif
A twoje "mądrości" naprawdę do niczego mi nie potrzebne..
Dziękuje bardzo, do widzenia 06.gif

Sabina a jak tam u Ciebie? Jak przebieg ciąży? icon_smile.gif
użytkownik usunięty

Go??







post nie, 03 maj 2009 - 23:21
Post #82

[post usunięty]
Kamcia_

Go??







post wto, 05 maj 2009 - 10:15
Post #83

Roso jeszcze raz powiem, że naprawdę brak mi słów do tego co piszesz. Myślisz, ze jesteś najmądrzejsza bo co, bo jesteś starsza? I jeszcze to czepianie się o głupi błąd 04.gif Naprawdę kobieto przejrzyj na oczy i zobacz co ty w ogóle wypisujesz, i proszę Cię zejdź już ze mnie ok?? Uczepiłaś się mnie jak nie wiem czego, i przede wszystkim nie wiem za co!! Co ja Ci zrobiłam? Że planowałam dziecko w wieku 17 lat to jestem jakaś "gorsza"?! Jakaś nienormalna i nie wiadomo co jeszcze? Bo tak sie właśnie czuje przy tych Twoich wypowiedziach..
Wiem, że pewnie zaraz wszystkie tu zaczną pisać, że masz rację itd., bo jak mogłoby być inaczej skoro Ty zawsze wszystko wiesz najlepiej.. Jesteś tu dłużej niż ja i jesteś bardziej znana więc kto by się odważył podważyć Twoje zdanie..
Takie właśnie jest to forum, jak ktoś "z dłuższym stażem" i bardziej znany coś napisze to oczywiście wszystkie zaraz "łańcuszkiem za nią"..
Wiesz co, mam już dosyć takiego traktowania, Twoje zachowanie jest naprawdę chore, a atmosfera na tym forum po prostu nie do zniesienia!
Przykro mi, że zostałam tak potraktowana, jak głupia gówniara, która nie wie co strasznego zrobiła i jaka to teraz jest patologia!! Roso ja Twoje słowa właśnie tak odebrałam, więc jeszcze raz powtórzę - na drugi raz zanim klikniesz "dodaj odpowiedź" przeczytaj jeszcze raz to co napisałaś i zastanów się czy nikogo nie urazisz swoją wypowiedzią.. 41.gif
Powiedziałabym Ci jeszcze kilka słów ale już nie będę się zniżać do Twojego poziomu..

Myślę, że nie mam już tu co robić. Najlepiej będzie jak zacznę się użalać nad swoim losem, jak to zniszczyłam sobie całą przyszłość itd. ..

Proszę bardzo, teraz mogą lecieć gromy w obronie wszechwiedzącej i nieomylnej Rosy, mam już to wszystko głęboko ..... Nie mam zamiaru psuć sobie nerwów czytając takie obelgi..

Żegnam..

K.
Gosia z edziecka
wto, 05 maj 2009 - 11:48
Jeśli jesteś przekonana, że Rosa sie myli, a Ty nie, to skąd te posty icon_wink.gif. Przecież Rosa Cie nie zna, tak na prawdę. Ty wiesz, jak się czujesz z Twoja decyzją.
Może być tak, że Myli sie Rosa, moze byc i tak, że mylisz sie Ty. Czas pokaże.
Jest tez i tak, że z wiekiem człowiek ma po prostu wieksze doświadczenie. Ale nie musi tak być, bo mozna zmarnować to co niesie życie.

Gosia z edziecka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,811
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 22:22
Skąd: .
Nr użytkownika: 366




post wto, 05 maj 2009 - 11:48
Post #84

Jeśli jesteś przekonana, że Rosa sie myli, a Ty nie, to skąd te posty icon_wink.gif. Przecież Rosa Cie nie zna, tak na prawdę. Ty wiesz, jak się czujesz z Twoja decyzją.
Może być tak, że Myli sie Rosa, moze byc i tak, że mylisz sie Ty. Czas pokaże.
Jest tez i tak, że z wiekiem człowiek ma po prostu wieksze doświadczenie. Ale nie musi tak być, bo mozna zmarnować to co niesie życie.

Silije
wto, 05 maj 2009 - 12:06
Kamciu pozostań przy swoim przekonaniu, że to co na co dzień robisz jest właściwe i wtedy negatywne opinie nie złamią cię na tyle, byś musiała opuszczać forum! Ja, kobieta po 30, chciałabym być tak pracowita i zorganizowana jak ty, ale nie będę nawet po 50, bo nie mam takiego charakteru po prostu. Nie wnikam czemu chciałaś mieć dziecko tak wcześnie, bo to nie moja sprawa, być może powinnaś się tłumaczyć tylko swoim rodzicom, nie nam.

Rosa myślę że wiesz jak to rozbija człowieka, gdy zbiorą się osoby z poczuciem misji próbujące cię nawracać, więc proszę cię odpuść poczucie misji, która każe ci nawracać 17-latki sprzed dwóch lat.
Nie przeszkadza mi obecność bardzo młodych mam na forum i dyskutowanie wraz z nimi - jeśli zachowują Netykietę to po cóż miałybyśmy je wypłoszyć?
Silije


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,056
Dołączył: pią, 23 sty 04 - 17:33
Skąd: Okolica Poznania
Nr użytkownika: 1,362

GG:


post wto, 05 maj 2009 - 12:06
Post #85

Kamciu pozostań przy swoim przekonaniu, że to co na co dzień robisz jest właściwe i wtedy negatywne opinie nie złamią cię na tyle, byś musiała opuszczać forum! Ja, kobieta po 30, chciałabym być tak pracowita i zorganizowana jak ty, ale nie będę nawet po 50, bo nie mam takiego charakteru po prostu. Nie wnikam czemu chciałaś mieć dziecko tak wcześnie, bo to nie moja sprawa, być może powinnaś się tłumaczyć tylko swoim rodzicom, nie nam.

Rosa myślę że wiesz jak to rozbija człowieka, gdy zbiorą się osoby z poczuciem misji próbujące cię nawracać, więc proszę cię odpuść poczucie misji, która każe ci nawracać 17-latki sprzed dwóch lat.
Nie przeszkadza mi obecność bardzo młodych mam na forum i dyskutowanie wraz z nimi - jeśli zachowują Netykietę to po cóż miałybyśmy je wypłoszyć?

--------------------
"Wierzę, że na mojej drodze zawsze skręcę we właściwą stronę. Bo wierzę że Bóg wytyczy drogę tam, gdzie jej nie ma". N.V. Peale
agabr
wto, 05 maj 2009 - 12:06
Goska wybacz ale zajrzalam pelna zdziwienia co tu robisz icon_smile.gif.b
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post wto, 05 maj 2009 - 12:06
Post #86

Goska wybacz ale zajrzalam pelna zdziwienia co tu robisz icon_smile.gif.b

--------------------
Mama Andrzeja 2002 i Zośki 2009

"Panuje na ogół opinia, że geniusze są niesympatyczni, lecz jeśli o mnie
chodzi, to jakoś nigdy tego nie zauważyłem."
Tatuś Muminka
użytkownik usunięty

Go??







post wto, 05 maj 2009 - 12:10
Post #87

[post usunięty]
lornetka
wto, 05 maj 2009 - 12:20
Oczywiste jest, że lepiej by tak młode dziewczyny nie zachodziły w ciąże, w swojej pracy nie raz spotykam się jaki to może nieść skutek dla dziecka.
ale, ale...o wiele więcej przypadków negatywnych wzorców widuję wśród rodziców- dojrzałych wiekowo.
znam Kamcię nie od dziś, wiem jaką matką jest, ile czasu poświęca dziecku, ile je uczy- od niej mogłaby się nauczyć niejedna matka ok.30. Po co rozmawiać o jej przypadku, gdy życie już zweryfikowało, jej synek ma już 2 lata i jestem przekonana, że przez kolejnych kilkanaście będzie równie wspaniałą matką jaką jest teraz.
lornetka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,848
Dołączył: nie, 18 cze 06 - 17:40
Skąd: ...
Nr użytkownika: 6,309




post wto, 05 maj 2009 - 12:20
Post #88

Oczywiste jest, że lepiej by tak młode dziewczyny nie zachodziły w ciąże, w swojej pracy nie raz spotykam się jaki to może nieść skutek dla dziecka.
ale, ale...o wiele więcej przypadków negatywnych wzorców widuję wśród rodziców- dojrzałych wiekowo.
znam Kamcię nie od dziś, wiem jaką matką jest, ile czasu poświęca dziecku, ile je uczy- od niej mogłaby się nauczyć niejedna matka ok.30. Po co rozmawiać o jej przypadku, gdy życie już zweryfikowało, jej synek ma już 2 lata i jestem przekonana, że przez kolejnych kilkanaście będzie równie wspaniałą matką jaką jest teraz.
Ewelinek
wto, 05 maj 2009 - 12:40
Kamcia, szczerze powiedziawszy to nie wiem dlaczego poczułaś się urażona, zwłaszcza, że to właśnie Ty personalnie jedziesz po Rosie. Co do tego jaką jesteś matką się nie wypowiem bo faktycznie wiem o Tobie niewiele. Co do planowania w wieku 17 lat to powiem tylko tyle, że jak dla mnie jest to za wcześnie chociaż nie twierdzę, że 17latka nie jest w stanie być dobrą matką. Ja też zupełnie świadomie zaszłam w ciążę mając lat zaledwie 20 co dla większości również było za wcześnie, jednak mam i miałam to w nosie i żadna opinia tego nie zmieni. A to, że dużo poświęciłam - a no poświęciłam ale ile zyskałam icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif Z drugiej strony nie twierdzę, że nie nachodzą mnie czasem tęsknoty za beztroskim fruwaniem po imprezowniach icon_wink.gif ale myślę, że to by mi się marzyło i wtedy jakbym dziecko urodziła po 30 icon_razz.gif
Ewelinek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,676
Dołączył: wto, 25 lip 06 - 09:39
Skąd: 3city
Nr użytkownika: 6,709




post wto, 05 maj 2009 - 12:40
Post #89

Kamcia, szczerze powiedziawszy to nie wiem dlaczego poczułaś się urażona, zwłaszcza, że to właśnie Ty personalnie jedziesz po Rosie. Co do tego jaką jesteś matką się nie wypowiem bo faktycznie wiem o Tobie niewiele. Co do planowania w wieku 17 lat to powiem tylko tyle, że jak dla mnie jest to za wcześnie chociaż nie twierdzę, że 17latka nie jest w stanie być dobrą matką. Ja też zupełnie świadomie zaszłam w ciążę mając lat zaledwie 20 co dla większości również było za wcześnie, jednak mam i miałam to w nosie i żadna opinia tego nie zmieni. A to, że dużo poświęciłam - a no poświęciłam ale ile zyskałam icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif Z drugiej strony nie twierdzę, że nie nachodzą mnie czasem tęsknoty za beztroskim fruwaniem po imprezowniach icon_wink.gif ale myślę, że to by mi się marzyło i wtedy jakbym dziecko urodziła po 30 icon_razz.gif
użytkownik usunięty

Go??







post wto, 05 maj 2009 - 12:47
Post #90

[post usunięty]
Kamcia_

Go??







post wto, 05 maj 2009 - 13:34
Post #91

Roso przepraszam bardzo, ale dla mnie Twoje słowa były obelgą i na tym przystanę, tak samo jak Ty przystajesz przy tych wszystkich swoich teoriach. Po drugie nie wyrzucam Cię z wątku, wystarczyłoby, gdybyś przeczytała mój ostatni post co do tej całej dyskusji, zanim jeszcze wtrąciłaś swoje 5 groszy.. Pisałam tam, że JEŚLI CHCECIE SOBIE DYSKUTOWAĆ NA TEMAT PATOLOGII JAKĄ TWORZĄ MILIONY NIEODPOWIEDZIALNYCH MŁODYCH MATEK TO ZAŁÓŻCIE SOBIE OSOBNY WĄTEK, bo tu jest po prostu wątek dla mam z rocznika 89, które kochają i dbają o swoje dzieci, i powinno to być uszanowane. Bo tak jak już też wcześniej napisałam słowa pisane TUTAJ na temat patologii itd. naprawdę uderzają i wydaje się, jak by były kierowane również do nas. Powinnaś to zrozumieć.
A więc bardzo Cię proszę załóż sobie nowy wątek jeśli chcesz głosić swoje opinie. Ja innych wątków nie zaśmiecam więc i Ty tego nie rób..
A poza tym nie rozumiem po co jeszcze pisałaś na ten cały temat skoro był on już skończony.. Nie ważne, że wcześniej nie zauważyłaś mojego posta, po porostu już było "po fakcie", trudno, mogłaś po prostu odpuścić..

I przepraszam Cię za mój wcześniejszy ton, ciśnienie mi podniosłaś po prostu..
użytkownik usunięty

Go??







post wto, 05 maj 2009 - 13:38
Post #92

[post usunięty]
Gosia z edziecka
śro, 06 maj 2009 - 08:59
CYTAT(Aguutka @ Tue, 05 May 2009 - 11:20) *
Po co rozmawiać o jej przypadku, gdy życie już zweryfikowało, jej synek ma już 2 lata i jestem przekonana, że przez kolejnych kilkanaście będzie równie wspaniałą matką jaką jest teraz.

No icon_wink.gif, jak synek Kamci będzie miał 30 lat, to będzie można mówić imo o weryfikacji.
Gosia z edziecka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,811
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 22:22
Skąd: .
Nr użytkownika: 366




post śro, 06 maj 2009 - 08:59
Post #93

CYTAT(Aguutka @ Tue, 05 May 2009 - 11:20) *
Po co rozmawiać o jej przypadku, gdy życie już zweryfikowało, jej synek ma już 2 lata i jestem przekonana, że przez kolejnych kilkanaście będzie równie wspaniałą matką jaką jest teraz.

No icon_wink.gif, jak synek Kamci będzie miał 30 lat, to będzie można mówić imo o weryfikacji.
Kamcia_

Go??







post śro, 06 maj 2009 - 10:35
Post #94

.

Goska powiem tylko tyle - 04.gif 37.gif
użytkownik usunięty

Go??







post śro, 06 maj 2009 - 10:42
Post #95

Ale ani mi (bo chyba jako pierwsza się na ten temat wypowiedziałam) ani zapewne Rosie, przynajmniej ja tak odbieram jej posty, nie chodzi, konkretnie o Kamcie, nie chodzi też o to, że uważamy, że źle wychowa swoje dziecko. Tutaj nie potrzebna żadna weryfikacja. Wystarczy to, że dowiedzione jest, iż wczesna ciąża może źle wpłynąć na zdrowie emocjonalne i fizyczne matki, dlatego planowanie dziecka w młodym wieku nie jest rozsądne.

Po drugie już pisałam dlaczego odezwałam sie w tym wątku. Nie chodziło o jego bohaterkę, tylko o to by ktoś kto czyta ten post (powiedzmy 16 latka, która stwierdza, że ma dość rodziców bo ją ograniczają i postanawia zajść w ciążę, żeby mieć więcej luzu jak przestanie być pod opieką rodziców- przykład autentyczny) nie myślała, że jest to społecznie akceptowane zachowanie, żeby wiedziała jakie konsekwencje niesie za sobą.
Kamcia_

Go??







post śro, 06 maj 2009 - 10:52
Post #96

jully przynajmniej Ty jakoś kulturalnie to wszystko napisałaś.
A tak dla sprostowania to ja oczywiście również nie jestem za tym, żeby w tak młodym wieku zachodzić w ciąże bo widzę co się potem w wielu przypadkach dzieje.. Ale to nie znaczy, że brać mnie tu do jednego wora, a np. Rosa właśnie to robiła. Co mnie obchodzi co miała na myśli, skoro uderzyło to również we mnie, mogła ująć to wszystko inaczej.. I to mnie właśnie boli. Nie żebym broniła nastoletnie matki, bo tak jak już pisałam wiem jak jest w wielu przypadkach. Dlatego właśnie mówiłam, żeby nie rozmawiać tutaj na ten temat.

A Ty Gośka bądź poważna kobieto, bo to co napisałaś jest poniżej jakichkolwiek poziomów.. icon_eek.gif
eve69
śro, 06 maj 2009 - 11:04
CYTAT(Kamcia_ @ Wed, 06 May 2009 - 11:52) *
jully przynajmniej Ty jakoś kulturalnie to wszystko napisałaś.
A tak dla sprostowania to ja oczywiście również nie jestem za tym, żeby w tak młodym wieku zachodzić w ciąże bo widzę co się potem w wielu przypadkach dzieje.. Ale to nie znaczy, że brać mnie tu do jednego wora, a np. Rosa właśnie to robiła. Co mnie obchodzi co miała na myśli, skoro uderzyło to również we mnie, mogła ująć to wszystko inaczej.. I to mnie właśnie boli. Nie żebym broniła nastoletnie matki, bo tak jak już pisałam wiem jak jest w wielu przypadkach. Dlatego właśnie mówiłam, żeby nie rozmawiać tutaj na ten temat.

A Ty Gośka bądź poważna kobieto, bo to co napisałaś jest poniżej jakichkolwiek poziomów.. icon_eek.gif



Kamciu, ja mam wrazenie, ze wspracie watku rowiesniczego nienajlepiej na Ciebie wplywa, bo a. utwierdza Cie w przekonaniu ze slusznie czujesz sie atakowana - mimo ze nikt Cie nie atakuje b. napedza Cie w jakims bardzo nieprzyjemnym kierunku - wiec moze zastanow sie troche zanim sama zaczniesz obrazac innych.

Dojrzalosc polega miedzy innymi na umiejetnosci obiektywnej dyskusji a nie braniu wszystkiego do siebie. Tego, mimo iz nie mam watpliwosci ze jestes dobra mama dla Mateuszka, musisz sie jeszcze nauczyc.

eve69


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,742
Dołączył: śro, 28 lip 04 - 17:15
Skąd: Trajsiti
Nr użytkownika: 1,966




post śro, 06 maj 2009 - 11:04
Post #97

CYTAT(Kamcia_ @ Wed, 06 May 2009 - 11:52) *
jully przynajmniej Ty jakoś kulturalnie to wszystko napisałaś.
A tak dla sprostowania to ja oczywiście również nie jestem za tym, żeby w tak młodym wieku zachodzić w ciąże bo widzę co się potem w wielu przypadkach dzieje.. Ale to nie znaczy, że brać mnie tu do jednego wora, a np. Rosa właśnie to robiła. Co mnie obchodzi co miała na myśli, skoro uderzyło to również we mnie, mogła ująć to wszystko inaczej.. I to mnie właśnie boli. Nie żebym broniła nastoletnie matki, bo tak jak już pisałam wiem jak jest w wielu przypadkach. Dlatego właśnie mówiłam, żeby nie rozmawiać tutaj na ten temat.

A Ty Gośka bądź poważna kobieto, bo to co napisałaś jest poniżej jakichkolwiek poziomów.. icon_eek.gif



Kamciu, ja mam wrazenie, ze wspracie watku rowiesniczego nienajlepiej na Ciebie wplywa, bo a. utwierdza Cie w przekonaniu ze slusznie czujesz sie atakowana - mimo ze nikt Cie nie atakuje b. napedza Cie w jakims bardzo nieprzyjemnym kierunku - wiec moze zastanow sie troche zanim sama zaczniesz obrazac innych.

Dojrzalosc polega miedzy innymi na umiejetnosci obiektywnej dyskusji a nie braniu wszystkiego do siebie. Tego, mimo iz nie mam watpliwosci ze jestes dobra mama dla Mateuszka, musisz sie jeszcze nauczyc.



--------------------
Franio 14.05.2007
Jasinek 04.01.2012

"The moment you settle for less, you get less than you settled for."
"Taught from infancy that beauty is woman's sceptre, the mind shapes itself to the body, and roaming round its gilt cage, only seeks to adorn its prison."

/Mary Wollstonecraft/
Kamcia_

Go??







post śro, 06 maj 2009 - 11:14
Post #98

Eve ale czy ja teraz kogoś obrażam? Z tego co sama widzisz Gośka jako pierwsza pokazała jaki poziom sobą reprezentuje.. A ja tylko skomentowałam jej wypowiedź. Tak samo jak wszystkie inne komentują moje wypowiedzi. Więc ja chyba także mam prawo? I to nie znaczy, że kogoś obrażam, wyraziłam tylko swoje zdanie, i to idąc śladem Koleżanek - beż żadnych skrupułów. "Nie czyń drugiemu co Tobie nie miłe".. O mnie można pisać to co się myśli, a ja już swojego zdania na temat czyjegoś zachowania wyrazić nie mogę, bo zaraz jest to obrażanie. Ja też poczułam się obrażona, no i cóż mam począć..

A jeśli chodzi o branie do siebie pewnych spraw to w moim przypadku na pewno nie jest to kwesta "nauki" jaka muszę jeszcze przyjąć, a niewątpliwie charakteru. Ja zawsze byłam bardzo wrażliwa i po prostu bolą mnie takie rzeczy. Tym bardziej, że ja tu nikogo nie obrażam a sama jestem naskakiwana. Tak, teraz wątek obrał inny kierunek, dopiero jak się upomniałam to wszystkie zaczęły pisać, że to nie o mnie konkretnie chodzi, ale wystarczy spojrzeć na pierwsze posty..
Kamcia_

Go??







post śro, 06 maj 2009 - 12:00
Post #99

A z resztą bez sensu jest ta cała dyskusja, każdy powiedział co chciał powiedzieć więc już nie widzę powodów do drążenia tematu..
Ja powiedziałam co miałam do powiedzenia i nie mam zamiaru już z nikim dyskutować. Ja najlepiej wiem jaka jestem i jakie jest moje życie, i nikt mi nie wmówi że zrobiłam coś złego wczesnym macierzyństwem. Każdy jest inny..
I jak nie potraficie skończyć tego tematu to ja go kończę, bo to już się zamienia w skakanie sobie do gardeł i obwinianie kto kogo obraził a kto nie. Myślę, że już wszystko zostało powiedziane i nie ma co dalej dyskutować bo zmierzamy na całkiem inny tor, niekoniecznie dla każdego przyjemny..
Mam nadzieje, że się ze mną zgodzicie. W każdym razie ja już tu nie mam nic do powiedzenia.
użytkownik usunięty

Go??







post śro, 06 maj 2009 - 12:40
Post #100

[post usunięty]
> Rocznik 89 i młodsze
Start new topic
Reply to this topic
9 Stron V  « poprzednia 3 4 5 6 7 następna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: nie, 28 kwi 2024 - 01:58
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama