Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

torbiel splotu naczyniówkowego u 22-tyg. płodu

> 
elabrz
śro, 22 lut 2006 - 20:24
Dzisiaj byliśmy na USG (3D). U naszego synka lekarz zauwarzył 5mm torbiel w główce (torbiel splotu naczyniówkowego). Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym. Lekarz powiedział ze taka torbiel jest częsta u chłopców i zwyle wchłania się do 30-go tygodnia ciąży. Twierdzi że nie powinniśmy się martwić
a wręcz przeciwnie zwykle tacy chłopcy okazują się w przyszłości bardzo inteligentni. Mimo wszystko trochę się denerwuje, napiszcie prosze jeśli spotkaliście się z czymś takim.
elabrz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: śro, 22 lut 06 - 19:31
Nr użytkownika: 5,011




post śro, 22 lut 2006 - 20:24
Post #1

Dzisiaj byliśmy na USG (3D). U naszego synka lekarz zauwarzył 5mm torbiel w główce (torbiel splotu naczyniówkowego). Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym. Lekarz powiedział ze taka torbiel jest częsta u chłopców i zwyle wchłania się do 30-go tygodnia ciąży. Twierdzi że nie powinniśmy się martwić
a wręcz przeciwnie zwykle tacy chłopcy okazują się w przyszłości bardzo inteligentni. Mimo wszystko trochę się denerwuje, napiszcie prosze jeśli spotkaliście się z czymś takim.
lusia24
piÄ…, 24 lut 2006 - 09:00
Nie spotkałam się zczymś takim - ale poszukałam trochę informacji na ten temat - i faktycznie torbiel splotu naczyniówkowego jest spotykana u nienarodzonych dzieci - przeważnie wchłania się. Jest też często diagnozowana u noworodków - jednak w większości po prostu zanika - wchłania się.
Myślę, że nie powinnaś tak bardzo się martwić - a dla pewności zasięgnij informacji u innego lekarza - jego potwierdzenie powinno Cię uspokoić!
trzymaj siÄ™ cieplutko!
lusia24


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 267
Dołączył: pią, 20 maj 05 - 23:25
SkÄ…d: gdynia
Nr użytkownika: 3,177




post piÄ…, 24 lut 2006 - 09:00
Post #2

Nie spotkałam się zczymś takim - ale poszukałam trochę informacji na ten temat - i faktycznie torbiel splotu naczyniówkowego jest spotykana u nienarodzonych dzieci - przeważnie wchłania się. Jest też często diagnozowana u noworodków - jednak w większości po prostu zanika - wchłania się.
Myślę, że nie powinnaś tak bardzo się martwić - a dla pewności zasięgnij informacji u innego lekarza - jego potwierdzenie powinno Cię uspokoić!
trzymaj siÄ™ cieplutko!

--------------------
user posted imageuser posted image
[url=https://www.TickerFactory.com/]

[url=https://straznik.dieta.pl/index.php]
user posted image
[/url]
elabrz
piÄ…, 24 lut 2006 - 14:11
Bardzo Ci dziękuje za ciepłe słowa icon_smile.gif .
elabrz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: śro, 22 lut 06 - 19:31
Nr użytkownika: 5,011




post piÄ…, 24 lut 2006 - 14:11
Post #3

Bardzo Ci dziękuje za ciepłe słowa icon_smile.gif .
Esther@
nie, 26 lut 2006 - 10:07
Przede wszystkim: fajnie, ze jestes Elu icon_biggrin.gif

A martwic sie nie powinnas, skoro lekarz i to dobry powiedzial, ze nie trzeba, to chyba trzeba mu wierzyc icon_wink.gif

A teraz zapraszam do pisania i czytania icon_lol.gif Moze to zacheci Ole, ktora podczytuje icon_mrgreen.gif ale nie chce pisac icon_wink.gif
Esther@


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,366
Dołączył: sob, 03 sty 04 - 21:20
SkÄ…d: Gliwice
Nr użytkownika: 1,303




post nie, 26 lut 2006 - 10:07
Post #4

Przede wszystkim: fajnie, ze jestes Elu icon_biggrin.gif

A martwic sie nie powinnas, skoro lekarz i to dobry powiedzial, ze nie trzeba, to chyba trzeba mu wierzyc icon_wink.gif

A teraz zapraszam do pisania i czytania icon_lol.gif Moze to zacheci Ole, ktora podczytuje icon_mrgreen.gif ale nie chce pisac icon_wink.gif
artipas
pon, 09 lut 2009 - 08:30
no i jak wchłonął się?
artipas


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: sob, 07 lut 09 - 19:39
Nr użytkownika: 25,306




post pon, 09 lut 2009 - 08:30
Post #5

no i jak wchłonął się?
megivx10
wto, 01 mar 2011 - 10:13
Witajcie

Wczoraj od lekarza usłyszałam b.podobną informację 21 tydzień ciąży (chłopczyk podobno )i 4mm torbiel splotu naczyniastego......NO i przerażenie ....... za 4 tygodnie ponowne USG, ale nie mogę przestać się zadręczać.Może ktoś ma maleństwo u którego był stwierdzony torbiel a już jest na świecie no właśnie i co????
megivx10


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: wto, 01 mar 11 - 09:42
Nr użytkownika: 35,992




post wto, 01 mar 2011 - 10:13
Post #6

Witajcie

Wczoraj od lekarza usłyszałam b.podobną informację 21 tydzień ciąży (chłopczyk podobno )i 4mm torbiel splotu naczyniastego......NO i przerażenie ....... za 4 tygodnie ponowne USG, ale nie mogę przestać się zadręczać.Może ktoś ma maleństwo u którego był stwierdzony torbiel a już jest na świecie no właśnie i co????
szczurki2
pon, 14 mar 2011 - 21:42
Spokojnie mamusie dzieciaczków z torbielami. Jeśli są one małe( a tak jest w Waszym przypadku), nie ma innych nieprawidłowości-NIE MARTWIMY SIĘ!
Z reguły takowe znikają po 28 t.c. Wiele takich maluchów oglądałam. będzie ok.
szczurki2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,099
Dołączył: czw, 18 mar 10 - 22:19
Skąd: Knurów
Nr użytkownika: 32,187




post pon, 14 mar 2011 - 21:42
Post #7

Spokojnie mamusie dzieciaczków z torbielami. Jeśli są one małe( a tak jest w Waszym przypadku), nie ma innych nieprawidłowości-NIE MARTWIMY SIĘ!
Z reguły takowe znikają po 28 t.c. Wiele takich maluchów oglądałam. będzie ok.

--------------------


Iwona, mama Marysi i Jaśka

> torbiel splotu naczyniówkowego u 22-tyg. pÅ‚odu
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 26 kwi 2024 - 03:28
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama