Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
27 Stron V  « poprzednia 23 24 25 26 27 nastÄ™pna  

Pogaduchy styczniowych mam - cz. 3

, Trzecia część na trzeci rok życia :)
> , Trzecia część na trzeci rok życia :)
Hermia
czw, 04 sie 2011 - 19:53
Zmierzyłam dziś Lucjana- nie 110 ale 113.
Piotrusiowa mówią, że małe dzieci mały kłopot, gorzej z tymi większymi.

Ten post edytował Hermia czw, 04 sie 2011 - 20:07
Hermia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,271
Dołączył: sob, 26 maj 07 - 14:32
SkÄ…d: okolice Krakowa
Nr użytkownika: 14,565




post czw, 04 sie 2011 - 19:53
Post #481

Zmierzyłam dziś Lucjana- nie 110 ale 113.
Piotrusiowa mówią, że małe dzieci mały kłopot, gorzej z tymi większymi.

--------------------


Piotrusiowa
piÄ…, 05 sie 2011 - 15:11
Ano duże to duzzzyyyy klopot al Twój chyba bedzie bardzo duzy chłop:)
a to mój najmłodszy skarbik-juz roczniak


Uploaded with ImageShack.us

i z Miesiem


Uploaded with ImageShack.us
z tatkÄ…


Uploaded with ImageShack.us
I Miesio z promiennym uśmiechem


Uploaded with ImageShack.us


Piotrusiowa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,257
Dołączył: śro, 04 paź 06 - 11:06
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 7,805




post piÄ…, 05 sie 2011 - 15:11
Post #482

Ano duże to duzzzyyyy klopot al Twój chyba bedzie bardzo duzy chłop:)
a to mój najmłodszy skarbik-juz roczniak


Uploaded with ImageShack.us

i z Miesiem


Uploaded with ImageShack.us
z tatkÄ…


Uploaded with ImageShack.us
I Miesio z promiennym uśmiechem


Uploaded with ImageShack.us




--------------------
Piotrusiowa to mama Paulinki,Mai oraz

BasiaB
nie, 07 sie 2011 - 00:04
Hejka

pamiętacie mnie jeszcze???
ale zmiany icon_smile.gif muszę nadrobić zaległości w czytaniu icon_wink.gif
Widzę, że już nasze styczniaki w większości mają rodzeństwo, u nas póki co na razie jeden ale plany są na więcej icon_biggrin.gif
A to mój Sebek z wakacji:
,


i na ślubie wujka:



Pozdrawiam wszystkie mamusie i ich cudne dzieciaczki icon_smile.gif

Ten post edytował BasiaB pon, 08 sie 2011 - 21:34
BasiaB


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 623
Dołączył: wto, 19 gru 06 - 14:05
Skąd: woj. podlaskie, Suwałki
Nr użytkownika: 9,210

GG:


post nie, 07 sie 2011 - 00:04
Post #483

Hejka

pamiętacie mnie jeszcze???
ale zmiany icon_smile.gif muszę nadrobić zaległości w czytaniu icon_wink.gif
Widzę, że już nasze styczniaki w większości mają rodzeństwo, u nas póki co na razie jeden ale plany są na więcej icon_biggrin.gif
A to mój Sebek z wakacji:
,


i na ślubie wujka:



Pozdrawiam wszystkie mamusie i ich cudne dzieciaczki icon_smile.gif

--------------------
SEBASTIANEK

BARTUÅš


monte
nie, 07 sie 2011 - 23:41
Oglądam zdjęcia i własnym oczom nie wierzę - gdzie są te nasze maleństwa???

Hermia, witaj w klubie, Sonia też waży ponad 20 kilo i choć nie jest ani szczególnie wysoka (chyba 110cm. jeszcze nie ma), ani nie jest typem pulpeta, to naprawdę kawał babki z niej. I strasznie fajną ma fazę w życiu, taką jeszcze zupełnie dzieciuchową, a już inteligentną. icon_wink.gif

Piotrusiowa, Twój maluch to słodziak nad słodziaki, te oczy mnie rozwaliły!, choć Miesiu też jak zwykle śliczny. wub.gif

Nadia jest fajna, ale charakterek ma iście diabelski. Tłucze i ciagnie za włosy siotrę, robi wszystko na przekór, ucieka nam aż się kurzy, a przy okazji zawsze ma minę niewiniątka. W domu dostała ksywę zakapior, ale musi z niej zrezygnować, bo się dziecku weźmie i utrwali. icon_wink.gif

Od tygodnia chodzi do żłobka (musiałam zwolnić nianię bo mi działa na nerwy ponad miarę), może tam ją choc trochę utemperują. icon_wink.gif

Na szczęście podrózniczką jest taką, jak cała rodzina, właśnie przez dwa tygodnie jeździliśmy po północy Europy i było cudnie. Wrzucam kilka zdjęć.



Piszcie coÅ›! icon_biggrin.gif
monte


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,789
Dołączył: wto, 13 cze 06 - 19:09
Nr użytkownika: 6,254




post nie, 07 sie 2011 - 23:41
Post #484

Oglądam zdjęcia i własnym oczom nie wierzę - gdzie są te nasze maleństwa???

Hermia, witaj w klubie, Sonia też waży ponad 20 kilo i choć nie jest ani szczególnie wysoka (chyba 110cm. jeszcze nie ma), ani nie jest typem pulpeta, to naprawdę kawał babki z niej. I strasznie fajną ma fazę w życiu, taką jeszcze zupełnie dzieciuchową, a już inteligentną. icon_wink.gif

Piotrusiowa, Twój maluch to słodziak nad słodziaki, te oczy mnie rozwaliły!, choć Miesiu też jak zwykle śliczny. wub.gif

Nadia jest fajna, ale charakterek ma iście diabelski. Tłucze i ciagnie za włosy siotrę, robi wszystko na przekór, ucieka nam aż się kurzy, a przy okazji zawsze ma minę niewiniątka. W domu dostała ksywę zakapior, ale musi z niej zrezygnować, bo się dziecku weźmie i utrwali. icon_wink.gif

Od tygodnia chodzi do żłobka (musiałam zwolnić nianię bo mi działa na nerwy ponad miarę), może tam ją choc trochę utemperują. icon_wink.gif

Na szczęście podrózniczką jest taką, jak cała rodzina, właśnie przez dwa tygodnie jeździliśmy po północy Europy i było cudnie. Wrzucam kilka zdjęć.



Piszcie coÅ›! icon_biggrin.gif


--------------------
Piotrusiowa
pon, 08 sie 2011 - 00:27
Monte ale dziewczynki sa do siebie podobne,cud miód,przesliczne
A gdzie one siedzÄ… w fotelikach samochodowych.
Wewtorek wraca Mieszko wiec musze do zważyć i zmierzyć,bo dne mam dosyc stare;)
Piotrusiowa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,257
Dołączył: śro, 04 paź 06 - 11:06
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 7,805




post pon, 08 sie 2011 - 00:27
Post #485

Monte ale dziewczynki sa do siebie podobne,cud miód,przesliczne
A gdzie one siedzÄ… w fotelikach samochodowych.
Wewtorek wraca Mieszko wiec musze do zważyć i zmierzyć,bo dne mam dosyc stare;)


--------------------
Piotrusiowa to mama Paulinki,Mai oraz

monte
pon, 08 sie 2011 - 01:07
Piotrusiowa, podróżowaliśmy kamperem, to nasz ukochany sposób na wakacje. icon_smile.gif
monte


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,789
Dołączył: wto, 13 cze 06 - 19:09
Nr użytkownika: 6,254




post pon, 08 sie 2011 - 01:07
Post #486

Piotrusiowa, podróżowaliśmy kamperem, to nasz ukochany sposób na wakacje. icon_smile.gif

--------------------
BasiaB
pon, 08 sie 2011 - 16:33
Monte ależ boskie są te Twoje dziewczyny icon_smile.gif

Obiecuję zaglądać tu częściej 2pliz.gif

Ten post edytował BasiaB pon, 08 sie 2011 - 21:36
BasiaB


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 623
Dołączył: wto, 19 gru 06 - 14:05
Skąd: woj. podlaskie, Suwałki
Nr użytkownika: 9,210

GG:


post pon, 08 sie 2011 - 16:33
Post #487

Monte ależ boskie są te Twoje dziewczyny icon_smile.gif

Obiecuję zaglądać tu częściej 2pliz.gif

--------------------
SEBASTIANEK

BARTUÅš


Piotrusiowa
pon, 08 sie 2011 - 21:52
Monte tak własnie myslałam
Piotrusiowa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,257
Dołączył: śro, 04 paź 06 - 11:06
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 7,805




post pon, 08 sie 2011 - 21:52
Post #488

Monte tak własnie myslałam

--------------------
Piotrusiowa to mama Paulinki,Mai oraz

BasiaB
wto, 16 sie 2011 - 20:27
No i po długim weekendzie, do pracy wstawać się nie chciało icon_wink.gif
Super, że chociaż pogoda dopisała, PoZdRóWkI icon_biggrin.gif

BasiaB


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 623
Dołączył: wto, 19 gru 06 - 14:05
Skąd: woj. podlaskie, Suwałki
Nr użytkownika: 9,210

GG:


post wto, 16 sie 2011 - 20:27
Post #489

No i po długim weekendzie, do pracy wstawać się nie chciało icon_wink.gif
Super, że chociaż pogoda dopisała, PoZdRóWkI icon_biggrin.gif



--------------------
SEBASTIANEK

BARTUÅš


BasiaB
piÄ…, 09 wrz 2011 - 22:16
Hej

jak tam nasze przedszkolaki icon_biggrin.gif
Dziewczyny jakie sÄ… u Was stawki godzinowe za przedszkole???
U nas po 2,5 liczą ale liczy się każda rozpoczęta godzina nieważne że przyprowadzam na 7.30 a odbieram 15.30 masakra icon_eek.gif
I czy któraś z Was wie może jak to jest z opłatą za Komitet Rodzicielski, czy jest obowiązkowa??? Ja płacę 30 zł. co miesiąc.

Pozdrówki icon_biggrin.gif
BasiaB


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 623
Dołączył: wto, 19 gru 06 - 14:05
Skąd: woj. podlaskie, Suwałki
Nr użytkownika: 9,210

GG:


post piÄ…, 09 wrz 2011 - 22:16
Post #490

Hej

jak tam nasze przedszkolaki icon_biggrin.gif
Dziewczyny jakie sÄ… u Was stawki godzinowe za przedszkole???
U nas po 2,5 liczą ale liczy się każda rozpoczęta godzina nieważne że przyprowadzam na 7.30 a odbieram 15.30 masakra icon_eek.gif
I czy któraś z Was wie może jak to jest z opłatą za Komitet Rodzicielski, czy jest obowiązkowa??? Ja płacę 30 zł. co miesiąc.

Pozdrówki icon_biggrin.gif

--------------------
SEBASTIANEK

BARTUÅš


Piotrusiowa
piÄ…, 09 wrz 2011 - 22:38
Nie jest obowiązkowa,To opłata dobrowolna i w każdym miesiącu mozesz ją zmieniać.My płacimy 20 zł miesięcznie.Tak te dodtakowe opłaty sa beznadziejne.Ale mozesz zdeklarować wcześniejsze godziny odbioru synka.Dzięki temu będa tylko naliczać nadgodziny.Bo jesli na przykład zdeklarowałaś odbiór o 16.30 a odbierasz o 15.00 to nik ci nie zwróci pieniędzy ,bo policza ci jak zdeklarowałaś.Kompletna bzdura.mam nadzieję,że cofną te kretyńskie opłaty.U nas ludzie sie bardzo burzą.Co się dziwić,nie maja pieniędzy,szczególnie jak maja dwoje dzieci w przedszkolu.
Piotrusiowa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,257
Dołączył: śro, 04 paź 06 - 11:06
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 7,805




post piÄ…, 09 wrz 2011 - 22:38
Post #491

Nie jest obowiązkowa,To opłata dobrowolna i w każdym miesiącu mozesz ją zmieniać.My płacimy 20 zł miesięcznie.Tak te dodtakowe opłaty sa beznadziejne.Ale mozesz zdeklarować wcześniejsze godziny odbioru synka.Dzięki temu będa tylko naliczać nadgodziny.Bo jesli na przykład zdeklarowałaś odbiór o 16.30 a odbierasz o 15.00 to nik ci nie zwróci pieniędzy ,bo policza ci jak zdeklarowałaś.Kompletna bzdura.mam nadzieję,że cofną te kretyńskie opłaty.U nas ludzie sie bardzo burzą.Co się dziwić,nie maja pieniędzy,szczególnie jak maja dwoje dzieci w przedszkolu.

--------------------
Piotrusiowa to mama Paulinki,Mai oraz

Hermia
nie, 11 wrz 2011 - 22:34
Młody chodzi na wieś do przedszkola, prywatne. Od 7-17, 4 posiłki, angielski, rytmika, religia, gimnastyka, psycholog, logopeda w cenie; czesne 300, wyżywienie za dzień 12 zł. Do tego dochodzi: 80 zł. książki (Lucjan jest w zerówce), 60 złotych rocznie za materiały plastyczne( kupuje przedszkole), ubezpieczenie na rok 40 zł.
Hermia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,271
Dołączył: sob, 26 maj 07 - 14:32
SkÄ…d: okolice Krakowa
Nr użytkownika: 14,565




post nie, 11 wrz 2011 - 22:34
Post #492

Młody chodzi na wieś do przedszkola, prywatne. Od 7-17, 4 posiłki, angielski, rytmika, religia, gimnastyka, psycholog, logopeda w cenie; czesne 300, wyżywienie za dzień 12 zł. Do tego dochodzi: 80 zł. książki (Lucjan jest w zerówce), 60 złotych rocznie za materiały plastyczne( kupuje przedszkole), ubezpieczenie na rok 40 zł.

--------------------


BasiaB
śro, 14 wrz 2011 - 18:52
Piotrusiowa, Hermia Sebcio chodzi na 3 godziny do przedszkola, tylko dlatego że z rana babcia nas wyręcza i prowadzi na 8 tak to w ogóle by musiał chodzić na 4 godziny. Do 13 jest bezpłatnie ale jak płacimy za wyżywienie a obiad jest o 14 to wiadomo że dziecko najwcześniej zje ok. 14.30 więc już do 15 leci następna godzinka, a jak człowiek wychodzi o 15-tej to niestety nie ma jak zdążyć. Boże o dodatkowych opłatach nie wspomnę, u nas nikt oficjalnie nie mówi że komitet jest nieobowiązkowy, ale nauczycielki tłumaczą że to na kino (raptem w tamtym roku były dzieciaczki 2 razy), teatrzyki, zabawki (których jakoś nie widać). Zresztą na święta rodzice sami kupują zabawki swoim dzieciom, to samo na uroczystości zawsze jest jakaś zrzutka lub pieczenie ciast itp. więc ja niebardzo rozumiem jaki jest sens płacenia. Książki i ubezpieczenia swoją drogą. SZOK pozdrówki icon_smile.gif
BasiaB


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 623
Dołączył: wto, 19 gru 06 - 14:05
Skąd: woj. podlaskie, Suwałki
Nr użytkownika: 9,210

GG:


post śro, 14 wrz 2011 - 18:52
Post #493

Piotrusiowa, Hermia Sebcio chodzi na 3 godziny do przedszkola, tylko dlatego że z rana babcia nas wyręcza i prowadzi na 8 tak to w ogóle by musiał chodzić na 4 godziny. Do 13 jest bezpłatnie ale jak płacimy za wyżywienie a obiad jest o 14 to wiadomo że dziecko najwcześniej zje ok. 14.30 więc już do 15 leci następna godzinka, a jak człowiek wychodzi o 15-tej to niestety nie ma jak zdążyć. Boże o dodatkowych opłatach nie wspomnę, u nas nikt oficjalnie nie mówi że komitet jest nieobowiązkowy, ale nauczycielki tłumaczą że to na kino (raptem w tamtym roku były dzieciaczki 2 razy), teatrzyki, zabawki (których jakoś nie widać). Zresztą na święta rodzice sami kupują zabawki swoim dzieciom, to samo na uroczystości zawsze jest jakaś zrzutka lub pieczenie ciast itp. więc ja niebardzo rozumiem jaki jest sens płacenia. Książki i ubezpieczenia swoją drogą. SZOK pozdrówki icon_smile.gif

--------------------
SEBASTIANEK

BARTUÅš


Hermia
piÄ…, 16 wrz 2011 - 07:10
Młody chodzi na basen z przedszkolem. No miałam stresa wczoraj, ale sam się rozebrał, sam się ubrał i podobno;' jazda w rurze bez mamy jest bardziej super".....
Hermia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,271
Dołączył: sob, 26 maj 07 - 14:32
SkÄ…d: okolice Krakowa
Nr użytkownika: 14,565




post piÄ…, 16 wrz 2011 - 07:10
Post #494

Młody chodzi na basen z przedszkolem. No miałam stresa wczoraj, ale sam się rozebrał, sam się ubrał i podobno;' jazda w rurze bez mamy jest bardziej super".....

--------------------


BasiaB
piÄ…, 16 wrz 2011 - 14:55
Hermia ale Lucuś odważny SUPER icon_smile.gif ale ja tak samo jak Ty miałabym stresa icon_wink.gif
BasiaB


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 623
Dołączył: wto, 19 gru 06 - 14:05
Skąd: woj. podlaskie, Suwałki
Nr użytkownika: 9,210

GG:


post piÄ…, 16 wrz 2011 - 14:55
Post #495

Hermia ale Lucuś odważny SUPER icon_smile.gif ale ja tak samo jak Ty miałabym stresa icon_wink.gif

--------------------
SEBASTIANEK

BARTUÅš


Hermia
sob, 17 wrz 2011 - 08:46
No porażało mnie to okrutnie. W sobotę, tydzień przed inauguracją basenową wzięłam Młodego na ten basen. Nie umiał ubrać slipek, bo obciskające, czepek też sprawiał trudności, skarpetki na mokre nogi- nie do ubrania. Byłam przerażona, jak Pani poradzi sobie z grupą 14 dzieci. Okazuje się, że pomagała Lucjanowi pani prowadząca zajęcia.
Ale było dziecko które wylądowało w wodzie w majtkach plus slipy. Pierwsze koty za płoty, pani dyrektor twierdzi, że będzie już tylko lepiej. Jak stwierdziła: ważne, że każde wróciło suche i miało wszystkie rzeczy.I uśmiech na buzi.
Hermia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,271
Dołączył: sob, 26 maj 07 - 14:32
SkÄ…d: okolice Krakowa
Nr użytkownika: 14,565




post sob, 17 wrz 2011 - 08:46
Post #496

No porażało mnie to okrutnie. W sobotę, tydzień przed inauguracją basenową wzięłam Młodego na ten basen. Nie umiał ubrać slipek, bo obciskające, czepek też sprawiał trudności, skarpetki na mokre nogi- nie do ubrania. Byłam przerażona, jak Pani poradzi sobie z grupą 14 dzieci. Okazuje się, że pomagała Lucjanowi pani prowadząca zajęcia.
Ale było dziecko które wylądowało w wodzie w majtkach plus slipy. Pierwsze koty za płoty, pani dyrektor twierdzi, że będzie już tylko lepiej. Jak stwierdziła: ważne, że każde wróciło suche i miało wszystkie rzeczy.I uśmiech na buzi.

--------------------


BasiaB
śro, 21 wrz 2011 - 20:59
Najważniejsze że dzieciaczki szczęśliwe, na pewno miały mnóstwo frajdy...SUPERRR icon_smile.gif
BasiaB


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 623
Dołączył: wto, 19 gru 06 - 14:05
Skąd: woj. podlaskie, Suwałki
Nr użytkownika: 9,210

GG:


post śro, 21 wrz 2011 - 20:59
Post #497

Najważniejsze że dzieciaczki szczęśliwe, na pewno miały mnóstwo frajdy...SUPERRR icon_smile.gif

--------------------
SEBASTIANEK

BARTUÅš


Piotrusiowa
śro, 21 wrz 2011 - 22:55
Ho ho to powiem,że to odważny pomysł z tym basenem.Brawo dla Pań ,którym chce sie nadzorować dzieci,bo u nas ostatnio przejeżdżaliśmy przy podwórku przedszkola (był to bardzo zimny dzień 11 stopniC) patrzymy a Miesio owszem,w kurtce ale w krótkich spodenkach w których lata po przedszkolu.Pani tłumaczyła się ,że myślała ,że innych nie ma.Hm ciekawostka.Jak mąż mógł przyprowadzić dziecko o 8 rano przy niespełna wtedy 10 stopniach w krótkich spodenkach.Po drugie mogła zajrzeć do szafki jak nie była pewna.Oczywiście Miesio był ponad tydzień chory:(
Piotrusiowa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,257
Dołączył: śro, 04 paź 06 - 11:06
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 7,805




post śro, 21 wrz 2011 - 22:55
Post #498

Ho ho to powiem,że to odważny pomysł z tym basenem.Brawo dla Pań ,którym chce sie nadzorować dzieci,bo u nas ostatnio przejeżdżaliśmy przy podwórku przedszkola (był to bardzo zimny dzień 11 stopniC) patrzymy a Miesio owszem,w kurtce ale w krótkich spodenkach w których lata po przedszkolu.Pani tłumaczyła się ,że myślała ,że innych nie ma.Hm ciekawostka.Jak mąż mógł przyprowadzić dziecko o 8 rano przy niespełna wtedy 10 stopniach w krótkich spodenkach.Po drugie mogła zajrzeć do szafki jak nie była pewna.Oczywiście Miesio był ponad tydzień chory:(

--------------------
Piotrusiowa to mama Paulinki,Mai oraz

BasiaB
czw, 22 wrz 2011 - 18:26
Piotrusiowa szkoda słów 37.gif mam nadzieję że Miesio już się wykurował, pozdrowionka icon_smile.gif
BasiaB


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 623
Dołączył: wto, 19 gru 06 - 14:05
Skąd: woj. podlaskie, Suwałki
Nr użytkownika: 9,210

GG:


post czw, 22 wrz 2011 - 18:26
Post #499

Piotrusiowa szkoda słów 37.gif mam nadzieję że Miesio już się wykurował, pozdrowionka icon_smile.gif

--------------------
SEBASTIANEK

BARTUÅš


Piotrusiowa
czw, 22 wrz 2011 - 18:34
BasiaB Miechu juz zdrowy ale Emil znowu chory na antybiotyku.
Piotrusiowa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,257
Dołączył: śro, 04 paź 06 - 11:06
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 7,805




post czw, 22 wrz 2011 - 18:34
Post #500

BasiaB Miechu juz zdrowy ale Emil znowu chory na antybiotyku.

--------------------
Piotrusiowa to mama Paulinki,Mai oraz

> Pogaduchy styczniowych mam - cz. 3, Trzecia część na trzeci rok życia :)
Start new topic
Reply to this topic
27 Stron V  « poprzednia 23 24 25 26 27 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 21 cze 2024 - 05:12
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama