Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

InpirujÄ…ce filmy, lektury

> 
anuszka007
wto, 30 gru 2014 - 11:34
Codzienność często nas przytłacza, nie mamy czasu na chwile zastanwienia się nad tym co w życiu naprawdę ważne. czy macie jakieś lektury lub filmy (lub inne:)), które zmuszają do relkescji, zwolnienia, spojrzenia inaczej na otaczający nas świat?
anuszka007


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 42
Dołączył: pon, 24 lis 14 - 08:58
Nr użytkownika: 44,883




post wto, 30 gru 2014 - 11:34
Post #1

Codzienność często nas przytłacza, nie mamy czasu na chwile zastanwienia się nad tym co w życiu naprawdę ważne. czy macie jakieś lektury lub filmy (lub inne:)), które zmuszają do relkescji, zwolnienia, spojrzenia inaczej na otaczający nas świat?
Imagine
nie, 15 lut 2015 - 23:35
Nie czytałam, ale podoba mi się cytat. Chyba chcę mieć tę książkę w swojej biblioteczce. Tylko najpierw poczytam recenzje. A umiejętność słuchania swojego serca i ciała - jest mostem, który oddziela świadome życie według własnego planu od tego scenariusza, który realizujemy z przypadku, z rozsądku, z przyzwyczajenia, poświęcenia. Świadomy wybór swojej drogi w życiu można podjąć jedynie słuchając swojej intuicji. Z tym, że intuicja szepcze a "rozsądek" krzyczy. Dlatego większość ludzi nie osiąga w życiu spełnienia.
Imagine


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 37
Dołączył: pon, 04 lis 13 - 10:42
Nr użytkownika: 43,116




post nie, 15 lut 2015 - 23:35
Post #2

Nie czytałam, ale podoba mi się cytat. Chyba chcę mieć tę książkę w swojej biblioteczce. Tylko najpierw poczytam recenzje. A umiejętność słuchania swojego serca i ciała - jest mostem, który oddziela świadome życie według własnego planu od tego scenariusza, który realizujemy z przypadku, z rozsądku, z przyzwyczajenia, poświęcenia. Świadomy wybór swojej drogi w życiu można podjąć jedynie słuchając swojej intuicji. Z tym, że intuicja szepcze a "rozsądek" krzyczy. Dlatego większość ludzi nie osiąga w życiu spełnienia.
MamaStokrotki
piÄ…, 27 lut 2015 - 12:06
CYTAT(Imagine @ Sun, 15 Feb 2015 - 23:35) *
Świadomy wybór swojej drogi w życiu można podjąć jedynie słuchając swojej intuicji. Z tym, że intuicja szepcze a "rozsądek" krzyczy. Dlatego większość ludzi nie osiąga w życiu spełnienia.

Ladnie powiedziane icon_smile.gif Myślę, że wiele osób za spełnienie uważa takie kryteria przyjęte społecznie - dobrze płatna praca, najlepiej korpo, albo swój biznes, mąż, dziecko, albo dwoje - najlepiej parka, do tego mieskzanie czy dom. A czy mozna tak płasko określić siebie? Swoje potrzeby zadowolenie? No moim zdaniem trudno icon_wink.gif Teraz mój m czyta Samotność w sieci - po niej ma przeczytać siłę serca - dzięki tym ksiażkom dużo ostatnio rozmawiamy, zamist wlepiać się w seriale na przykład icon_smile.gif Nie weim czy kiedyś nauczę się tak sluchać serca jak jest to przedstawione w książce de Pape, ale grunt to próbować, zawsze. To samo tycyz się dzieci - doceniajmy i cieszmy się z tego, że próbują, starają sie nie za rezultaty icon_wink.gif
MamaStokrotki


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 176
Dołączył: czw, 01 wrz 11 - 14:02
SkÄ…d: mazowsze
Nr użytkownika: 37,611




post piÄ…, 27 lut 2015 - 12:06
Post #3

CYTAT(Imagine @ Sun, 15 Feb 2015 - 23:35) *
Świadomy wybór swojej drogi w życiu można podjąć jedynie słuchając swojej intuicji. Z tym, że intuicja szepcze a "rozsądek" krzyczy. Dlatego większość ludzi nie osiąga w życiu spełnienia.

Ladnie powiedziane icon_smile.gif Myślę, że wiele osób za spełnienie uważa takie kryteria przyjęte społecznie - dobrze płatna praca, najlepiej korpo, albo swój biznes, mąż, dziecko, albo dwoje - najlepiej parka, do tego mieskzanie czy dom. A czy mozna tak płasko określić siebie? Swoje potrzeby zadowolenie? No moim zdaniem trudno icon_wink.gif Teraz mój m czyta Samotność w sieci - po niej ma przeczytać siłę serca - dzięki tym ksiażkom dużo ostatnio rozmawiamy, zamist wlepiać się w seriale na przykład icon_smile.gif Nie weim czy kiedyś nauczę się tak sluchać serca jak jest to przedstawione w książce de Pape, ale grunt to próbować, zawsze. To samo tycyz się dzieci - doceniajmy i cieszmy się z tego, że próbują, starają sie nie za rezultaty icon_wink.gif
anuszka007
śro, 04 mar 2015 - 14:28
CYTAT(MamaStokrotki @ Fri, 27 Feb 2015 - 12:06) *
Ladnie powiedziane icon_smile.gif Myślę, że wiele osób za spełnienie uważa takie kryteria przyjęte społecznie - dobrze płatna praca, najlepiej korpo, albo swój biznes, mąż, dziecko, albo dwoje - najlepiej parka, do tego mieskzanie czy dom. A czy mozna tak płasko określić siebie? Swoje potrzeby zadowolenie? No moim zdaniem trudno icon_wink.gif Teraz mój m czyta Samotność w sieci - po niej ma przeczytać siłę serca - dzięki tym ksiażkom dużo ostatnio rozmawiamy, zamist wlepiać się w seriale na przykład icon_smile.gif Nie weim czy kiedyś nauczę się tak sluchać serca jak jest to przedstawione w książce de Pape, ale grunt to próbować, zawsze. To samo tycyz się dzieci - doceniajmy i cieszmy się z tego, że próbują, starają sie nie za rezultaty icon_wink.gif


dokładnie! proby są czasem wazniejsze niz rezultaty, a jak będą proby to i czas na rezultaty przyjdzie. Jesli chodzi o tę książkę, to również mam swój ulubiony cytat:
"Autentyczna moc to doświadczenie radości, poczucia sensu. spełnienia, bycia we właściwym miejscu we wlaściwym czasie. To świadomość, że Twoje życie ma cel, a to co robisz, kieruję cię do tego celu. to zespolenie osobowości z duszą, harmonią i ze współdziałaniem, wspołnota i szacunek dla życia". G. Zukav "Siła serca" icon_smile.gif
anuszka007


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 42
Dołączył: pon, 24 lis 14 - 08:58
Nr użytkownika: 44,883




post śro, 04 mar 2015 - 14:28
Post #4

CYTAT(MamaStokrotki @ Fri, 27 Feb 2015 - 12:06) *
Ladnie powiedziane icon_smile.gif Myślę, że wiele osób za spełnienie uważa takie kryteria przyjęte społecznie - dobrze płatna praca, najlepiej korpo, albo swój biznes, mąż, dziecko, albo dwoje - najlepiej parka, do tego mieskzanie czy dom. A czy mozna tak płasko określić siebie? Swoje potrzeby zadowolenie? No moim zdaniem trudno icon_wink.gif Teraz mój m czyta Samotność w sieci - po niej ma przeczytać siłę serca - dzięki tym ksiażkom dużo ostatnio rozmawiamy, zamist wlepiać się w seriale na przykład icon_smile.gif Nie weim czy kiedyś nauczę się tak sluchać serca jak jest to przedstawione w książce de Pape, ale grunt to próbować, zawsze. To samo tycyz się dzieci - doceniajmy i cieszmy się z tego, że próbują, starają sie nie za rezultaty icon_wink.gif


dokładnie! proby są czasem wazniejsze niz rezultaty, a jak będą proby to i czas na rezultaty przyjdzie. Jesli chodzi o tę książkę, to również mam swój ulubiony cytat:
"Autentyczna moc to doświadczenie radości, poczucia sensu. spełnienia, bycia we właściwym miejscu we wlaściwym czasie. To świadomość, że Twoje życie ma cel, a to co robisz, kieruję cię do tego celu. to zespolenie osobowości z duszą, harmonią i ze współdziałaniem, wspołnota i szacunek dla życia". G. Zukav "Siła serca" icon_smile.gif

Posty w temacie
anuszka007   InpirujÄ…ce filmy, lektury   wto, 30 gru 2014 - 11:34
Imagine   Z jednej strony wydaje mi siÄ™, że każdego inspi...   nie, 25 sty 2015 - 18:36
MamaStokrotki   Z jednej strony wydaje mi siÄ™, że każdego inspi...   piÄ…, 30 sty 2015 - 14:38
domi   Mnie wyciszajÄ…, motywujÄ… i skÅ‚aniajÄ… do reflek...   nie, 25 sty 2015 - 21:00
Imagine   Autor prawdopodobnie miaÅ‚ na myÅ›li inteligencjÄ™...   czw, 05 lut 2015 - 14:10
MamaStokrotki   Autor prawdopodobnie miaÅ‚ na myÅ›li inteligencjÄ™...   czw, 12 lut 2015 - 11:15
Imagine   Nie czytaÅ‚am, ale podoba mi siÄ™ cytat. Chyba chc...   nie, 15 lut 2015 - 23:35
MamaStokrotki   Åšwiadomy wybór swojej drogi w życiu można podj...   piÄ…, 27 lut 2015 - 12:06
anuszka007   Ladnie powiedziane :) MyÅ›lÄ™, że wiele osób za ...   Å›ro, 04 mar 2015 - 14:28
maminkowa   dokÅ‚adnie! proby sÄ… czasem wazniejsze niz re...   czw, 05 mar 2015 - 11:12
MamaStokrotki   JeÅ›li sÅ‚uchalibyÅ›my naszego rozumu, nigdy byÅ›m...   czw, 05 mar 2015 - 12:08
Imagine   A w zwiÄ…ku z nickiem jednej z dziewcyzn tutaj prz...   sob, 07 mar 2015 - 20:19
alexxa   Z filmów polecam "The Guitar", a z ksiÄ...   piÄ…, 06 mar 2015 - 19:41
marianka61   a ja polecam film "Chce siÄ™ żyć" Hist...   Å›ro, 11 mar 2015 - 15:04
Joanna 81   a ja polecam film "Chce siÄ™ żyć" Hist...   Å›ro, 11 mar 2015 - 22:01
Ratatam   Znam "SiÅ‚Ä™ serca" i też polecam. Jo...   piÄ…, 27 mar 2015 - 12:29
malika88   Wydaje mi siÄ™, że wszystkie historie ludzi z ogr...   pon, 30 mar 2015 - 18:23
VI0LA   film "Siedem dusz" :wub:   wto, 02 sie 2016 - 13:26
WiolkaK   Ja należę do ludzi, którzy wyciÄ…gajÄ… bardzo d...   pon, 08 sie 2016 - 12:00
m_iska   Grand Budapest Film - to nie jest żaden dramat, a...   pon, 08 sie 2016 - 14:13
Zossia89   TytuÅ‚ wÄ…tku to ,,inspirujÄ…ce filmy", dlate...   czw, 16 mar 2017 - 10:37
Peggie   teraz nie przychodzi mi żaden tytuÅ‚ do gÅ‚owy. M...   Å›ro, 26 kwi 2017 - 07:36
mama-kasia   a ja mam swoj spoób - może trochÄ™ niecodzienny....   piÄ…, 10 lis 2017 - 13:41
Stella25   SiÅ‚a serca brzmi interesujÄ…co , muszÄ™ jÄ… mieć   wto, 19 gru 2017 - 17:30
Liana   Z inspirujÄ…cych lektur polecam biografie :) np. S...   Å›ro, 17 paź 2018 - 10:44
> InpirujÄ…ce filmy, lektury
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 17 maj 2024 - 19:40
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama