Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

dojrzałość szkolna....

> 
moko.
piÄ…, 17 cze 2005 - 09:01
icon_confused.gif
Wczoraj mielismy spotkanie organizacyjne rodziców 1-szo klasistów i dostalismy wykaz:(opis dojrzałosci szkolnej) czyli co dzieci powinny umiec.....I kurcze bardzo niewiele muszą umiec wink.gif
Oprócz podstawy: czyli manualnych sprawności(rysowanie, wylepianie, wyklejanie, malowanie, ubieranie się itp)Muszą jedynie liczyc do 10 lub 20.
Znać alfabet, rozróżniać przedmioty po ich cechach(wielkosć, kolor itp)
Ponadto literowac wyrazy i odpowiedzieć jaka była pierwsza i ostatnia sylaba itp.Wypowiadać się całymi zdaniami, opowiedzieć o czymś np.praca rodziców. Umieć porozumieć się z dziecmi, wychowawcą.Skupiac uwage i poprawnie wymawiac literki....a i być wrazliwym na uwagi dzieci i wychowawcy. icon_cool.gif
A u Was były inf. o dojrzałości szkolnej? i uwagach wychowawcy co do niej?
Nie muszą umieć czytać, ani pisać icon_exclaim.gif
A Oskar będzie miał przesympatyczną nauczycielkę icon_biggrin.gif Już ją lubię.
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post piÄ…, 17 cze 2005 - 09:01
Post #1

icon_confused.gif
Wczoraj mielismy spotkanie organizacyjne rodziców 1-szo klasistów i dostalismy wykaz:(opis dojrzałosci szkolnej) czyli co dzieci powinny umiec.....I kurcze bardzo niewiele muszą umiec wink.gif
Oprócz podstawy: czyli manualnych sprawności(rysowanie, wylepianie, wyklejanie, malowanie, ubieranie się itp)Muszą jedynie liczyc do 10 lub 20.
Znać alfabet, rozróżniać przedmioty po ich cechach(wielkosć, kolor itp)
Ponadto literowac wyrazy i odpowiedzieć jaka była pierwsza i ostatnia sylaba itp.Wypowiadać się całymi zdaniami, opowiedzieć o czymś np.praca rodziców. Umieć porozumieć się z dziecmi, wychowawcą.Skupiac uwage i poprawnie wymawiac literki....a i być wrazliwym na uwagi dzieci i wychowawcy. icon_cool.gif
A u Was były inf. o dojrzałości szkolnej? i uwagach wychowawcy co do niej?
Nie muszą umieć czytać, ani pisać icon_exclaim.gif
A Oskar będzie miał przesympatyczną nauczycielkę icon_biggrin.gif Już ją lubię.

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
Mika
piÄ…, 17 cze 2005 - 10:04
u nas to chyba maja wygorowane wymagania -szesciolatek powinien umieć ... pisać ze słuchu icon_eek.gif

dzieci mają umieć czytać ze zrozumieniem,pisać przynajmniej drukowanymi literami,liczyć (odejmować,dodawać) w zakresie 20 co najmniej


podobno program pierwszej klasy jest tak przeładowany,że średnio trzeba będzie odrabiać z dzieckiem lekcje przez 3 godziny co najmniej,nie licząc tego czego będzie musiało uczyć się na pamięć -tabliczka mnożenia,zasady ortografii,definicje z matmy oooo mamo,mnie się odechciewa więc ciekawe jak dzieciaki pociągną icon_rolleyes.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post piÄ…, 17 cze 2005 - 10:04
Post #2

u nas to chyba maja wygorowane wymagania -szesciolatek powinien umieć ... pisać ze słuchu icon_eek.gif

dzieci mają umieć czytać ze zrozumieniem,pisać przynajmniej drukowanymi literami,liczyć (odejmować,dodawać) w zakresie 20 co najmniej


podobno program pierwszej klasy jest tak przeładowany,że średnio trzeba będzie odrabiać z dzieckiem lekcje przez 3 godziny co najmniej,nie licząc tego czego będzie musiało uczyć się na pamięć -tabliczka mnożenia,zasady ortografii,definicje z matmy oooo mamo,mnie się odechciewa więc ciekawe jak dzieciaki pociągną icon_rolleyes.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
moko.
piÄ…, 17 cze 2005 - 10:38
Własnie Mika też to słyszałam.
Dlatego zmniejszam wymiar czasu pracy na pół etatu.
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post piÄ…, 17 cze 2005 - 10:38
Post #3

Własnie Mika też to słyszałam.
Dlatego zmniejszam wymiar czasu pracy na pół etatu.

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
eDorka
piÄ…, 17 cze 2005 - 12:20
Ja nie dostalam takiego wykazu.
Zreszta ja bym sie cieszyla, gdyby byly takie wymagania jak u Miki, bo inaczej moj Wojtek sie zanudzi i zrazi do szkoly. Nawet rozmawialam z dyrektorka naszego przedskzola i ona mowila, ze moze przeniosa mi dziecko rok do gory, jesli poziom klasy bedzie niski. Zobaczymy.
Poki co dzisiaj konczymy przedszkole icon_smile.gif i zaczynamy wakacje.
eDorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 155
Dołączył: śro, 23 kwi 03 - 16:39
Nr użytkownika: 624




post piÄ…, 17 cze 2005 - 12:20
Post #4

Ja nie dostalam takiego wykazu.
Zreszta ja bym sie cieszyla, gdyby byly takie wymagania jak u Miki, bo inaczej moj Wojtek sie zanudzi i zrazi do szkoly. Nawet rozmawialam z dyrektorka naszego przedskzola i ona mowila, ze moze przeniosa mi dziecko rok do gory, jesli poziom klasy bedzie niski. Zobaczymy.
Poki co dzisiaj konczymy przedszkole icon_smile.gif i zaczynamy wakacje.

--------------------
moko.
piÄ…, 17 cze 2005 - 12:55
No własnie o to chodzi,ze wymagania są niskie. No ale wiadomo jak dziecko umie więcej to + dla niego.


My przymusowo wakac[użytkownik x] sie już od 2 tygodni icon_evil.gif
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post piÄ…, 17 cze 2005 - 12:55
Post #5

No własnie o to chodzi,ze wymagania są niskie. No ale wiadomo jak dziecko umie więcej to + dla niego.


My przymusowo wakac[użytkownik x] sie już od 2 tygodni icon_evil.gif

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
eDorka
piÄ…, 17 cze 2005 - 13:38
Moko, niezupelnie + .
Ja uwazam, ze akurat minus icon_wink.gif , bo dziecko pojdzie do szkoly i pierwsze co to nudzic sie bedzie. Nie chce, zeby Wojtek czekal na wszystkie dzieci, az dorownaja do niego. Nie chce, zeby na wstepie zobaczyl, ze szkola to nic takiego, bo w zasadzie nic robic nie trzeba, tylko pisac i pisac (bo czytac to on potrafi od dawna i tutaj bedzie klasycznie odstawal icon_confused.gif ).
eDorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 155
Dołączył: śro, 23 kwi 03 - 16:39
Nr użytkownika: 624




post piÄ…, 17 cze 2005 - 13:38
Post #6

Moko, niezupelnie + .
Ja uwazam, ze akurat minus icon_wink.gif , bo dziecko pojdzie do szkoly i pierwsze co to nudzic sie bedzie. Nie chce, zeby Wojtek czekal na wszystkie dzieci, az dorownaja do niego. Nie chce, zeby na wstepie zobaczyl, ze szkola to nic takiego, bo w zasadzie nic robic nie trzeba, tylko pisac i pisac (bo czytac to on potrafi od dawna i tutaj bedzie klasycznie odstawal icon_confused.gif ).

--------------------
moko.
piÄ…, 17 cze 2005 - 13:50
W zasadzie + dla dzieci, które nie mogą przejśc o klase wyżej tak jak w naszym wypadku(młody urodzony w XII + nieobecności chorobowe) to + dla nas. Ale w wypadku dzieci takich jak Twój syn to faktycznie -
Dzieci zanudzÄ… siÄ™ niestety.
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post piÄ…, 17 cze 2005 - 13:50
Post #7

W zasadzie + dla dzieci, które nie mogą przejśc o klase wyżej tak jak w naszym wypadku(młody urodzony w XII + nieobecności chorobowe) to + dla nas. Ale w wypadku dzieci takich jak Twój syn to faktycznie -
Dzieci zanudzÄ… siÄ™ niestety.

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
dori
piÄ…, 17 cze 2005 - 23:30
U nas takiego wykazu nie dawali.
Mika icon_eek.gif naprawde icon_eek.gif icon_eek.gif
dori


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,201
Dołączył: śro, 01 gru 04 - 19:01
SkÄ…d: Polkowice
Nr użytkownika: 2,372

GG:


post piÄ…, 17 cze 2005 - 23:30
Post #8

U nas takiego wykazu nie dawali.
Mika icon_eek.gif naprawde icon_eek.gif icon_eek.gif

--------------------
Pozdrawiam

user posted image

user posted image
kachnab
sob, 18 cze 2005 - 10:57
ja przepraszam że się dorzucę, ale to trochę inaczej wygląda...

moja córa kończy właśnie pierwszą klasę, ale rok temu miałam takie same dylematy jak Wy: czy się nie będzie nudzić i co ona tam będzie robiła, że na dzieci będzie czekać itd itp ....

okazało się jednak że czekać nie musi bo dzieci które sobie nie radzą mają zajęcia wyrównawcze, a pozostała część kalsy uczy się normalnym tokiem; nie ma też potrzeby zamartwiać się tabliczką mnożenia, owszem uczą się jej na pamięć ale w zakresie do 30 a powyżej jedynie chętni i uzdolnieni icon_cool.gif

nie wiem jakie książki będą miałay wasze pociechy bo od tego też zależy odrabianie lekcji i czas przy nich spędzany; u nas maksymalnie najdłuższy czas odrabiania lekcji razem z religią i angielskim to ok 2 godzin ... więc będzie fajnie icon_biggrin.gif
kachnab


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18
Dołączył: pon, 13 cze 05 - 10:12
SkÄ…d: Koszalin
Nr użytkownika: 3,262




post sob, 18 cze 2005 - 10:57
Post #9

ja przepraszam że się dorzucę, ale to trochę inaczej wygląda...

moja córa kończy właśnie pierwszą klasę, ale rok temu miałam takie same dylematy jak Wy: czy się nie będzie nudzić i co ona tam będzie robiła, że na dzieci będzie czekać itd itp ....

okazało się jednak że czekać nie musi bo dzieci które sobie nie radzą mają zajęcia wyrównawcze, a pozostała część kalsy uczy się normalnym tokiem; nie ma też potrzeby zamartwiać się tabliczką mnożenia, owszem uczą się jej na pamięć ale w zakresie do 30 a powyżej jedynie chętni i uzdolnieni icon_cool.gif

nie wiem jakie książki będą miałay wasze pociechy bo od tego też zależy odrabianie lekcji i czas przy nich spędzany; u nas maksymalnie najdłuższy czas odrabiania lekcji razem z religią i angielskim to ok 2 godzin ... więc będzie fajnie icon_biggrin.gif

--------------------
user posted image
user posted image
moko.
sob, 18 cze 2005 - 15:55
Kachnab w sumie ja przechodze na 1/2 etatu ze względu na to by poswięcić czas dziecku i na jego naukę, a to dlatego, ze on chorowitek i może znowu dojść do sytuacji, że co 2 tygonie go nie będzie w szkole. A nadrabianie zaległosci z chorym dzieckiem w godz 17 to samobójstwo dla niego. Za późna pora, za duze zmęczenie itp. I w sumie nie zalezy to w tym momencie od ksiązek.Ale od chęci młodego( w godz 17 checi brak) jak o 19 chodzi spać.
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post sob, 18 cze 2005 - 15:55
Post #10

Kachnab w sumie ja przechodze na 1/2 etatu ze względu na to by poswięcić czas dziecku i na jego naukę, a to dlatego, ze on chorowitek i może znowu dojść do sytuacji, że co 2 tygonie go nie będzie w szkole. A nadrabianie zaległosci z chorym dzieckiem w godz 17 to samobójstwo dla niego. Za późna pora, za duze zmęczenie itp. I w sumie nie zalezy to w tym momencie od ksiązek.Ale od chęci młodego( w godz 17 checi brak) jak o 19 chodzi spać.

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
iff
pon, 20 cze 2005 - 11:01
wypytalam poprzednie roczniki i wychodzi maks godzina dziennie na odrabianie lekcji, wiadomo ze to takze zalezy od dziecka, ale takze sa dni kiedy nie maja nic zadane
z kolei znajoma siedzi od wrzesnia razem z corka po 3-4 godziny dziennie, no ale u nich jest 30 dzieci, w mojej szkole 16-17
moj pisze ze sluchu a jakze np żułf, czmiel na razie nie poprawiam, bo nie wiem czy moge czy nie icon_lol.gif

dzis sie dowiedzialam ze na razie jest 15 dzieci w tym 10 chlopcow oj bedzie sie dzialo icon_cool.gif
iff


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,277
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 09:41
Nr użytkownika: 139




post pon, 20 cze 2005 - 11:01
Post #11

wypytalam poprzednie roczniki i wychodzi maks godzina dziennie na odrabianie lekcji, wiadomo ze to takze zalezy od dziecka, ale takze sa dni kiedy nie maja nic zadane
z kolei znajoma siedzi od wrzesnia razem z corka po 3-4 godziny dziennie, no ale u nich jest 30 dzieci, w mojej szkole 16-17
moj pisze ze sluchu a jakze np żułf, czmiel na razie nie poprawiam, bo nie wiem czy moge czy nie icon_lol.gif

dzis sie dowiedzialam ze na razie jest 15 dzieci w tym 10 chlopcow oj bedzie sie dzialo icon_cool.gif
dori
pon, 20 cze 2005 - 11:43
Dziewczyny jak piszecie o tym co wasze dzieci potrafią to chwilami sobie myśle,że mój troche jest tam tego, wiecie????
Ale też wypytałam u Adrianka w grupie.No u nas taki poziom jest.Nie każą pisać,czytać nie trzeba płynnie.Ale ze słuchu młody też pisze.

Ostatnio napisał:

"mama jest kohana i tata tez jest kohany"

Więc może nie jest tak najgorzej???
A co do odrabianai lekcji to na początku jest zgroza dziennie około 2 a nawet 3 godzinki(wszystkow zależności od dziecka) a póżniej 1 godzinka to max

Więc dziewczyny!!!!!!!!!!!!!Głowy do gory i cieszmy sie nadchodzącymi wakacjami
dori


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,201
Dołączył: śro, 01 gru 04 - 19:01
SkÄ…d: Polkowice
Nr użytkownika: 2,372

GG:


post pon, 20 cze 2005 - 11:43
Post #12

Dziewczyny jak piszecie o tym co wasze dzieci potrafią to chwilami sobie myśle,że mój troche jest tam tego, wiecie????
Ale też wypytałam u Adrianka w grupie.No u nas taki poziom jest.Nie każą pisać,czytać nie trzeba płynnie.Ale ze słuchu młody też pisze.

Ostatnio napisał:

"mama jest kohana i tata tez jest kohany"

Więc może nie jest tak najgorzej???
A co do odrabianai lekcji to na początku jest zgroza dziennie około 2 a nawet 3 godzinki(wszystkow zależności od dziecka) a póżniej 1 godzinka to max

Więc dziewczyny!!!!!!!!!!!!!Głowy do gory i cieszmy sie nadchodzącymi wakacjami

--------------------
Pozdrawiam

user posted image

user posted image
moko.
pon, 20 cze 2005 - 11:54
Iff u nas jest w klasie 26 osób z tego połowa chłopców, połowa dziewczynek. Oskar z pamięci tez pisze np: zakaz fhodzenia, kfiatek itp.kohana,janósz icon_smile.gif
A wiem, ze nauka nie trwa kilak godzin dziennie, ale u mnie jest problem z zaprowadzaniem i odbieraniem Oskara ....... nie chce już by mój syn 3 kolejne lata spędzał 9h w szkole. Gdzie z tego 4h to zajęcia lekcyjne.
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post pon, 20 cze 2005 - 11:54
Post #13

Iff u nas jest w klasie 26 osób z tego połowa chłopców, połowa dziewczynek. Oskar z pamięci tez pisze np: zakaz fhodzenia, kfiatek itp.kohana,janósz icon_smile.gif
A wiem, ze nauka nie trwa kilak godzin dziennie, ale u mnie jest problem z zaprowadzaniem i odbieraniem Oskara ....... nie chce już by mój syn 3 kolejne lata spędzał 9h w szkole. Gdzie z tego 4h to zajęcia lekcyjne.

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
iff
pon, 20 cze 2005 - 13:43
moko rozumiem, i jesli ja sama podejme prace to tylko w wymiarze 1/2 etatu icon_smile.gif
sluachajcie ile godzin tygodniowo beda mialy pierwszaki ?
u mnie mowiono ale oczywiscie nie pamietam, tzn u nas mowiono o ile bedzie wiecej godzin i ze to nie bedzie bulka z maslem ale sami wybralismy taka szkole

na obiady go zapisuje i chyba nawet sama wykupie tam karnet, do domu bede kupowala tylko niezbedne rzeczy wtedy icon_cool.gif
iff


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,277
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 09:41
Nr użytkownika: 139




post pon, 20 cze 2005 - 13:43
Post #14

moko rozumiem, i jesli ja sama podejme prace to tylko w wymiarze 1/2 etatu icon_smile.gif
sluachajcie ile godzin tygodniowo beda mialy pierwszaki ?
u mnie mowiono ale oczywiscie nie pamietam, tzn u nas mowiono o ile bedzie wiecej godzin i ze to nie bedzie bulka z maslem ale sami wybralismy taka szkole

na obiady go zapisuje i chyba nawet sama wykupie tam karnet, do domu bede kupowala tylko niezbedne rzeczy wtedy icon_cool.gif
Mika
pon, 20 cze 2005 - 14:48
CYTAT(iff)
ile godzin tygodniowo  beda mialy pierwszaki ?


z tego co widziałam na planach lekcji tegorocznych pierwszaków to 4 razy w tygodniu mają lekcje 8-12.30 i raz do 11.45 czy jakoś tak
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post pon, 20 cze 2005 - 14:48
Post #15

CYTAT(iff)
ile godzin tygodniowo  beda mialy pierwszaki ?


z tego co widziałam na planach lekcji tegorocznych pierwszaków to 4 razy w tygodniu mają lekcje 8-12.30 i raz do 11.45 czy jakoś tak

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
moko.
wto, 21 cze 2005 - 14:01
U nas zajęcia są:
2(3) razy w tygodniu od 7,30 icon_eek.gif do 11,30
3(2) razy w tygodniu od 12,30 do 15,30.
Cena obiadów 2,50 icon_lol.gif
My bedziemy jeśc w domku.
Natomiast sa zapisy na świetlicę i tu decyduje kolejność zapisu + to, ze pierwszeństwo maja dzieci rodziców oboja pracujących.
Już się doczekac nie mogę tego, ze będe pracowac tylko 4h icon_smile.gif Mam nadzieje że to wypali, bo jesli nie to żegnam się z firmą.
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post wto, 21 cze 2005 - 14:01
Post #16

U nas zajęcia są:
2(3) razy w tygodniu od 7,30 icon_eek.gif do 11,30
3(2) razy w tygodniu od 12,30 do 15,30.
Cena obiadów 2,50 icon_lol.gif
My bedziemy jeśc w domku.
Natomiast sa zapisy na świetlicę i tu decyduje kolejność zapisu + to, ze pierwszeństwo maja dzieci rodziców oboja pracujących.
Już się doczekac nie mogę tego, ze będe pracowac tylko 4h icon_smile.gif Mam nadzieje że to wypali, bo jesli nie to żegnam się z firmą.

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
Mika
wto, 21 cze 2005 - 21:04
Moko-ja też chodziłam na 7.30 do szkoły icon_rolleyes.gif -taki urok zmian

nasza szkoła mała -każdy rocznik to tylko 2 klasy
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post wto, 21 cze 2005 - 21:04
Post #17

Moko-ja też chodziłam na 7.30 do szkoły icon_rolleyes.gif -taki urok zmian

nasza szkoła mała -każdy rocznik to tylko 2 klasy

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
iff
wto, 21 cze 2005 - 21:40
u mnie codziennie na 8.30 do max 14, ale np w piatki do 12.20 a potem na 13 jest basen

u Ciebie wychodzi codziennie 4 godziny czyli 20 h na tydzien ? a ten jezyk ? juz w tym ?
u nas wychodzi codziennie 5,5h ale w tym czasie jest przerwa na sniadanie ok 15-20minut aby wszystkie dzieci zjadly, przerwa na obiad,
cena obiadu 4,80, moko ja bym sie nie zastanawiala nad obiadem w szkole przy dzieciach cos zje a w domu poprawi icon_wink.gif aaa zapomnialam Twoj to waga ciezka ? icon_wink.gif
iff


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,277
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 09:41
Nr użytkownika: 139




post wto, 21 cze 2005 - 21:40
Post #18

u mnie codziennie na 8.30 do max 14, ale np w piatki do 12.20 a potem na 13 jest basen

u Ciebie wychodzi codziennie 4 godziny czyli 20 h na tydzien ? a ten jezyk ? juz w tym ?
u nas wychodzi codziennie 5,5h ale w tym czasie jest przerwa na sniadanie ok 15-20minut aby wszystkie dzieci zjadly, przerwa na obiad,
cena obiadu 4,80, moko ja bym sie nie zastanawiala nad obiadem w szkole przy dzieciach cos zje a w domu poprawi icon_wink.gif aaa zapomnialam Twoj to waga ciezka ? icon_wink.gif
moko.
śro, 22 cze 2005 - 07:28
Otóż to Iff mój syn i tak będzie jadał obiady w domu wink.gif Obiad w szkole to przekąska icon_cool.gif
Iffona u nas w I klasie język obcy jest dobrowolny- dodatkowy - jest 2 razy w tygodniu i chyba jest płatny. Od klasy II jest powszechny ( czyli kto chce moze chodzić, kto nie to nie)i jest bezpłatny.
Tylko ten język obcy jest narzucony,tzn:jeśli w klasie drugiej dzieci bedą mieć język powszechny np. francuski to w IV klasie będa kontynuować go jako obowiązkowy, a angielski bedzie dodatkowym i tu nie wiem czy też czasami płatnym?
Oskar nie ma żadnych basenów itp.
Klas I w tym roku jest 4 i każda liczy ok 25-26 uczniów.
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post śro, 22 cze 2005 - 07:28
Post #19

Otóż to Iff mój syn i tak będzie jadał obiady w domu wink.gif Obiad w szkole to przekąska icon_cool.gif
Iffona u nas w I klasie język obcy jest dobrowolny- dodatkowy - jest 2 razy w tygodniu i chyba jest płatny. Od klasy II jest powszechny ( czyli kto chce moze chodzić, kto nie to nie)i jest bezpłatny.
Tylko ten język obcy jest narzucony,tzn:jeśli w klasie drugiej dzieci bedą mieć język powszechny np. francuski to w IV klasie będa kontynuować go jako obowiązkowy, a angielski bedzie dodatkowym i tu nie wiem czy też czasami płatnym?
Oskar nie ma żadnych basenów itp.
Klas I w tym roku jest 4 i każda liczy ok 25-26 uczniów.

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
irminka niezalogowana

Go??







post śro, 29 cze 2005 - 08:19
Post #20

U nas dziecko idace do pierwszej klasy musi umieć czytać(niekoniecznie płynnie) w miarę ze zrozumieniem, natomiast nie musi umieć pisać.
Klasy ok. 25 osób, ale jeszcze na zebraniu nie przedstawiono wychowawców. Właściwie to pierwsze zebranie dotyczyło klas integracyjnych , które będą utworzone.

Mój Wojtuś pisze bardzo koślawo, nie mieści sie w linijkach. Składa z sylab krótkie wyrazy szybko i bezbłędnie, z dłuzszymi ma problem.
Pewnie pierwsza klasa bedzie wymagała od nas sporo pracy.
Skazany niestety będzie na świetlicę, jesli nadal będę pracowała.


Irmina
> dojrzaÅ‚ość szkolna....
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 21 cze 2024 - 11:48
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama