Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
5 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna ostatnia   

Czym pisza Wasze dzieci?

> 
agabr
śro, 26 wrz 2007 - 09:08
Nie wiem czy wplywa na charakter , widze , ze pioro wymusza pisanie od gory litery (wiecie o czym mowie?) natomiast Jedrka pioro jest za 8 zl i ma jakosc za 8 zl z tego wynikaja moje obawy.b
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post śro, 26 wrz 2007 - 09:08
Post #21

Nie wiem czy wplywa na charakter , widze , ze pioro wymusza pisanie od gory litery (wiecie o czym mowie?) natomiast Jedrka pioro jest za 8 zl i ma jakosc za 8 zl z tego wynikaja moje obawy.b

--------------------
Mama Andrzeja 2002 i Zośki 2009

"Panuje na ogół opinia, że geniusze są niesympatyczni, lecz jeśli o mnie
chodzi, to jakoś nigdy tego nie zauważyłem."
TatuÅ› Muminka
Mika
śro, 26 wrz 2007 - 09:09
w pierwszej klasie wszyscy ołówkiem
w drugiej ci co piszą już dobrze mogą używać długopisów,cienkopisów lub czego tam chcą
jeśli pisząc piórem i nic sobie nie rozmazuje to czemu nie pióro
ale w szkole pani pewnie poprosi o pisanie ołówkiem

ja dajÄ™ do pisania cokolwiek
i tak nie nauczę żadnego jak prawidłowo trzymać,nachylać i pisać
nie umiem tak nie normalnie jak reszta:wink:
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post śro, 26 wrz 2007 - 09:09
Post #22

w pierwszej klasie wszyscy ołówkiem
w drugiej ci co piszą już dobrze mogą używać długopisów,cienkopisów lub czego tam chcą
jeśli pisząc piórem i nic sobie nie rozmazuje to czemu nie pióro
ale w szkole pani pewnie poprosi o pisanie ołówkiem

ja dajÄ™ do pisania cokolwiek
i tak nie nauczę żadnego jak prawidłowo trzymać,nachylać i pisać
nie umiem tak nie normalnie jak reszta:wink:


--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
Cleo
śro, 26 wrz 2007 - 09:12
O wlasnie, Agnieszka! ja widzę, ze Michaska czesto zaczyna pisac litery od dolu wlasnie - to mowisz, ze pióro wymusza inna 'ściezkę'? hmm..to chyba sprobujemy, bo wydaje mi sie, że 'oddolny' pomysl nie bedzie zbyt wygodny, gdy już się rozpędzi z tym pisaniem...
Cleo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,055
Dołączył: czw, 31 lip 03 - 18:10
Skąd: Okolica Stołeczna;)
Nr użytkownika: 955

GG:


post śro, 26 wrz 2007 - 09:12
Post #23

O wlasnie, Agnieszka! ja widzę, ze Michaska czesto zaczyna pisac litery od dolu wlasnie - to mowisz, ze pióro wymusza inna 'ściezkę'? hmm..to chyba sprobujemy, bo wydaje mi sie, że 'oddolny' pomysl nie bedzie zbyt wygodny, gdy już się rozpędzi z tym pisaniem...

--------------------
Mika
śro, 26 wrz 2007 - 09:12
CYTAT(agnieszkabryndza @ śro, 26 wrz 2007 - 09:08) *
widze , ze pioro wymusza pisanie od gory litery


o tym nie pomyślałam
hmmm poszukam pióra i poeksperymentuję na Jaśku

Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post śro, 26 wrz 2007 - 09:12
Post #24

CYTAT(agnieszkabryndza @ śro, 26 wrz 2007 - 09:08) *
widze , ze pioro wymusza pisanie od gory litery


o tym nie pomyślałam
hmmm poszukam pióra i poeksperymentuję na Jaśku



--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
agabr
śro, 26 wrz 2007 - 09:16
Znaczy wiecie ja spokojnie napisze w kazdym dowolnym kierunku ale dziecku trudniej jest od dolu.No albo to jego pioro jst takie kijowe.b
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post śro, 26 wrz 2007 - 09:16
Post #25

Znaczy wiecie ja spokojnie napisze w kazdym dowolnym kierunku ale dziecku trudniej jest od dolu.No albo to jego pioro jst takie kijowe.b

--------------------
Mama Andrzeja 2002 i Zośki 2009

"Panuje na ogół opinia, że geniusze są niesympatyczni, lecz jeśli o mnie
chodzi, to jakoś nigdy tego nie zauważyłem."
TatuÅ› Muminka
A.L.

Go??







post śro, 26 wrz 2007 - 09:21
Post #26

Pisze wszystkim jak leci, ostatnio sponiewierala moja szminke wykonujac piekny napis na lustrze 43.gif

Do szkoly dostanie pioro.
Kari07
śro, 26 wrz 2007 - 10:09
W szkole ołówkiem, w domu tym co ma pod ręką.
Kari07


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 882
Dołączył: pią, 12 mar 04 - 15:25
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 1,546

GG:


post śro, 26 wrz 2007 - 10:09
Post #27

W szkole ołówkiem, w domu tym co ma pod ręką.

--------------------
Sebastian- październik 2000
bb
śro, 26 wrz 2007 - 10:29
W Grecji cala podstawowka (6-12lat) - olowek.
bb


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,371
Dołączył: śro, 07 sty 04 - 12:54
SkÄ…d: greckie gory
Nr użytkownika: 1,313

GG:


post śro, 26 wrz 2007 - 10:29
Post #28

W Grecji cala podstawowka (6-12lat) - olowek.

--------------------
Sofia (2002) & Christina (2005) - moje greckie Slowianki
Meggi
śro, 26 wrz 2007 - 10:40
Długopis, ale wybieram takie które grubo piszą i miękko, nie wiem czy wiecie o co mi chodzi,ale sa tez takei cienko piszące i sama ich nie nawidzę 21.gif Żelowe np, też są ok.
No i ołówek w ćwiczeniach w skzole tez jets uzywany.

Meggi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,536
Dołączył: pią, 03 wrz 04 - 22:59
Skąd: Toruń
Nr użytkownika: 2,063

GG:


post śro, 26 wrz 2007 - 10:40
Post #29

Długopis, ale wybieram takie które grubo piszą i miękko, nie wiem czy wiecie o co mi chodzi,ale sa tez takei cienko piszące i sama ich nie nawidzę 21.gif Żelowe np, też są ok.
No i ołówek w ćwiczeniach w skzole tez jets uzywany.



--------------------
Kasandra 02.04.1999r. i Aurelka 12.03.2004r. moje Okropki ;)



Ariannae
śro, 26 wrz 2007 - 10:42
W szkole, w której pracowałam przed wychowawczym dzieci do połowy pierwszej klasy piszą ołówkiem, potem długopisem (ale jeśli ktoś rzeczywiście woli ołowkiem to może). W klasach starszych raczej wszyscy piszą długopisami, choc niektóre dzieci wybierają pióra (ze stalówką 06.gif )
Ariannae


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,235
Dołączył: czw, 06 wrz 07 - 14:57
Nr użytkownika: 16,088




post śro, 26 wrz 2007 - 10:42
Post #30

W szkole, w której pracowałam przed wychowawczym dzieci do połowy pierwszej klasy piszą ołówkiem, potem długopisem (ale jeśli ktoś rzeczywiście woli ołowkiem to może). W klasach starszych raczej wszyscy piszą długopisami, choc niektóre dzieci wybierają pióra (ze stalówką 06.gif )

--------------------


beattta
śro, 26 wrz 2007 - 12:13
W zerówce pisała ołówkiem, przez pierwsze dwa tygodnie w szkole również ołówkiem, a teraz już piórem. W sąsiednich klasach różnie - naprzemiennie ołówkiem lub piórem, bądź tylko ołówkiem.
beattta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,461
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 18:13
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 217

GG:


post śro, 26 wrz 2007 - 12:13
Post #31

W zerówce pisała ołówkiem, przez pierwsze dwa tygodnie w szkole również ołówkiem, a teraz już piórem. W sąsiednich klasach różnie - naprzemiennie ołówkiem lub piórem, bądź tylko ołówkiem.

--------------------
Beata (mama Julki)

marghe.
śro, 26 wrz 2007 - 12:20
w szkole - wyłącznie ołówkiem
w domu czym popadnie. Ale nie piórem. Nie lubi
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post śro, 26 wrz 2007 - 12:20
Post #32

w szkole - wyłącznie ołówkiem
w domu czym popadnie. Ale nie piórem. Nie lubi
Silije
śro, 26 wrz 2007 - 12:22
W pierwszej klasie tylko ołówkiem. W drugiej kupiliśmy jej pióro kulkowe Stabilo Move Easy, bo kaligrafia nie jest mocną dziedziną Julki. Tak wygląda: https://www.allegro.pl/item246499990_pioro_...y_dlugopis.html
Silije


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,056
Dołączył: pią, 23 sty 04 - 17:33
SkÄ…d: Okolica Poznania
Nr użytkownika: 1,362

GG:


post śro, 26 wrz 2007 - 12:22
Post #33

W pierwszej klasie tylko ołówkiem. W drugiej kupiliśmy jej pióro kulkowe Stabilo Move Easy, bo kaligrafia nie jest mocną dziedziną Julki. Tak wygląda: https://www.allegro.pl/item246499990_pioro_...y_dlugopis.html

--------------------
"Wierzę, że na mojej drodze zawsze skręcę we właściwą stronę. Bo wierzę że Bóg wytyczy drogę tam, gdzie jej nie ma". N.V. Peale
Kari07
śro, 26 wrz 2007 - 13:51
Tak może nieco obok tematu- ale chodzi o pisanie wink.gif
Składam teraz nowy wniosek na paszport dla młodego i wg pani w wydziale paszportów Bastek nie musi się podpisywać jako posiadacz paszportu. Ale skoro umie to też nie musi? Biedak tak się starał żeby napisać..
Wniosku nie mogę złożyć bo czekam na legitymację szkolną...( niezbędną przy składaniu).
Czy ktoś teraz wyrabiał paszport i dziecko się podpisywało czy nie?
Kari07


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 882
Dołączył: pią, 12 mar 04 - 15:25
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 1,546

GG:


post śro, 26 wrz 2007 - 13:51
Post #34

Tak może nieco obok tematu- ale chodzi o pisanie wink.gif
Składam teraz nowy wniosek na paszport dla młodego i wg pani w wydziale paszportów Bastek nie musi się podpisywać jako posiadacz paszportu. Ale skoro umie to też nie musi? Biedak tak się starał żeby napisać..
Wniosku nie mogę złożyć bo czekam na legitymację szkolną...( niezbędną przy składaniu).
Czy ktoś teraz wyrabiał paszport i dziecko się podpisywało czy nie?

--------------------
Sebastian- październik 2000
Doruśka
śro, 26 wrz 2007 - 14:15
Ponieważ dziecko w młodszym wieku nie ma odpowiednio "skostniałej " icon_wink.gif dłoni,żeby nei zrobic krzywdy pisze sie ołówkiem, jak dziecko opanuje tę umiejętnisc, to wówczas dostaje pozwolenie na pisanie czyms innym niż ołówek

ps. moje dziecko ma skostniały mózg chyba bo pisac nie chce, co Wy robicie waszym 5 latkom,ze one piszą?? poproszę rady.bo mam kompleksy,ze moje dziecko jest opóźnione.
Doruśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,275
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 20:56
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 477

GG:


post śro, 26 wrz 2007 - 14:15
Post #35

Ponieważ dziecko w młodszym wieku nie ma odpowiednio "skostniałej " icon_wink.gif dłoni,żeby nei zrobic krzywdy pisze sie ołówkiem, jak dziecko opanuje tę umiejętnisc, to wówczas dostaje pozwolenie na pisanie czyms innym niż ołówek

ps. moje dziecko ma skostniały mózg chyba bo pisac nie chce, co Wy robicie waszym 5 latkom,ze one piszą?? poproszę rady.bo mam kompleksy,ze moje dziecko jest opóźnione.
Doruśka
śro, 26 wrz 2007 - 14:19
i mam jeszcze inne pyanie, CO te dzieci piszÄ…? i czy literki pisane czy drukowane??
Doruśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,275
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 20:56
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 477

GG:


post śro, 26 wrz 2007 - 14:19
Post #36

i mam jeszcze inne pyanie, CO te dzieci piszÄ…? i czy literki pisane czy drukowane??
Guśka
śro, 26 wrz 2007 - 14:23
Natalia pisze wszystkim co wpadnie jej w reke, choc preferuje olowek.

W szkole pisza olowkiem, w domu staram jej sie podsuwac pioro (dla leworecznych z szybkoschnacym atramentem).

Jesli chodzi o olowek, to pisze nim ladnie, ale "mocno", tzn. bardzo mocno przyciska rysik do kartki, niekiedy odbicia sa widoczne na kolejnych stronach. Plus olowka - moze go wygumowac jesli literka jej nie wyjdzie tak jak powinna, co dla niej jest dosc wazne.

Pioro - przy nim ma najbardziej prawidlowy uchwyt, gdyz musi uwazac, by nie pobrudzic palcow atramentem i widze, ze to kontroluje, tzn. poprawia jak tylko paluchy zaczynaja je zjezdzac.
Wydaje mi sie ze pisze jej sie latwiej, ze wzgledu na to ze pioro bardziej slizga jej sie po kartce, przez co plynniej jej te literki wychodza. Literki tez sa wieksze od tych olowkowych, jakby do konca nie kontrolowala tego slizgu icon_smile.gif

Jesli chodzi o pisanie od dolu, to jest to wazne ze wzgledu na to, ze pisze literki laczone, a wiec czesto musi prowadzic kreske wlasnie od dolu do gory (w czym dlugopis w jej przypadku w ogole sie nie sprawdza, pisze nim najgorzej, ale wlasnie uswiadomilam sobie, ze ona nie ma swojego dlugopisu 43.gif tylko pisze ogolnodomowymi, wiec moze w tym jest problem, ze "ustawione" sa one poprzez praworecznych, czesto bowiem zdarza sie tak jakby zanikal jej tusz w trakcie pisania, musi odwracac dlugopis, zeby kontynuowac (tak sobie mysle, ale nie wiem na ile to jest zgodne z rzeczywistoscia) Dlugopisem pisze wiec sporadycznie, bo nie lubi, ciezko jej sie pisze, a ja raczej ja zniechecam do niego niz namawiam icon_smile.gif

Guśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 816
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 17:39
SkÄ…d: tym razem Atlanta :)
Nr użytkownika: 125

GG:


post śro, 26 wrz 2007 - 14:23
Post #37

Natalia pisze wszystkim co wpadnie jej w reke, choc preferuje olowek.

W szkole pisza olowkiem, w domu staram jej sie podsuwac pioro (dla leworecznych z szybkoschnacym atramentem).

Jesli chodzi o olowek, to pisze nim ladnie, ale "mocno", tzn. bardzo mocno przyciska rysik do kartki, niekiedy odbicia sa widoczne na kolejnych stronach. Plus olowka - moze go wygumowac jesli literka jej nie wyjdzie tak jak powinna, co dla niej jest dosc wazne.

Pioro - przy nim ma najbardziej prawidlowy uchwyt, gdyz musi uwazac, by nie pobrudzic palcow atramentem i widze, ze to kontroluje, tzn. poprawia jak tylko paluchy zaczynaja je zjezdzac.
Wydaje mi sie ze pisze jej sie latwiej, ze wzgledu na to ze pioro bardziej slizga jej sie po kartce, przez co plynniej jej te literki wychodza. Literki tez sa wieksze od tych olowkowych, jakby do konca nie kontrolowala tego slizgu icon_smile.gif

Jesli chodzi o pisanie od dolu, to jest to wazne ze wzgledu na to, ze pisze literki laczone, a wiec czesto musi prowadzic kreske wlasnie od dolu do gory (w czym dlugopis w jej przypadku w ogole sie nie sprawdza, pisze nim najgorzej, ale wlasnie uswiadomilam sobie, ze ona nie ma swojego dlugopisu 43.gif tylko pisze ogolnodomowymi, wiec moze w tym jest problem, ze "ustawione" sa one poprzez praworecznych, czesto bowiem zdarza sie tak jakby zanikal jej tusz w trakcie pisania, musi odwracac dlugopis, zeby kontynuowac (tak sobie mysle, ale nie wiem na ile to jest zgodne z rzeczywistoscia) Dlugopisem pisze wiec sporadycznie, bo nie lubi, ciezko jej sie pisze, a ja raczej ja zniechecam do niego niz namawiam icon_smile.gif



--------------------
Guśka mama Natalii
Ciocia Magda
śro, 26 wrz 2007 - 15:22
OT - cześć Guśka, czy mi się wydaje, czy dawno Cię tu nie było?

nie bądź taka i wklej jakieś nowe zdjęcia Twojej ślicznej Natalii icon_mrgreen.gif

a wracając do tematu - w rozpisce wyprawki szkolnej były jeno ołówki, ale już po dwóch dniach w szkole na tablicy pojawił się komunikat od naszej pani - dzieci mają mieć w piórniku długopisy! Z tego co widzę, w swoich licznych ćwiczeniach nadal posługują się ołówkami.
Na dodatek obie źle trzymają narzędzia do pisania - tak, że dłoń zasłania to co się akurat pisze. Pani zwróciła mi na to uwagę, ale kiedy zapytałam, czy mam kupić jakieś specjalne nasadki (liczyłam na wykład na ten temat), nic się nie dowiedziałam. Źle trzymają i koniec sprawy.

Pióra może dostaną jak pisząc przestaną przebijać się ołówkiem na głębokość 10 stron.
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post śro, 26 wrz 2007 - 15:22
Post #38

OT - cześć Guśka, czy mi się wydaje, czy dawno Cię tu nie było?

nie bądź taka i wklej jakieś nowe zdjęcia Twojej ślicznej Natalii icon_mrgreen.gif

a wracając do tematu - w rozpisce wyprawki szkolnej były jeno ołówki, ale już po dwóch dniach w szkole na tablicy pojawił się komunikat od naszej pani - dzieci mają mieć w piórniku długopisy! Z tego co widzę, w swoich licznych ćwiczeniach nadal posługują się ołówkami.
Na dodatek obie źle trzymają narzędzia do pisania - tak, że dłoń zasłania to co się akurat pisze. Pani zwróciła mi na to uwagę, ale kiedy zapytałam, czy mam kupić jakieś specjalne nasadki (liczyłam na wykład na ten temat), nic się nie dowiedziałam. Źle trzymają i koniec sprawy.

Pióra może dostaną jak pisząc przestaną przebijać się ołówkiem na głębokość 10 stron.

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
Silije
śro, 26 wrz 2007 - 15:29
Magda, a nie chcesz spróbować tego Stabilo move easy? Tam są "dołki na paluszki".
Silije


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,056
Dołączył: pią, 23 sty 04 - 17:33
SkÄ…d: Okolica Poznania
Nr użytkownika: 1,362

GG:


post śro, 26 wrz 2007 - 15:29
Post #39

Magda, a nie chcesz spróbować tego Stabilo move easy? Tam są "dołki na paluszki".

--------------------
"Wierzę, że na mojej drodze zawsze skręcę we właściwą stronę. Bo wierzę że Bóg wytyczy drogę tam, gdzie jej nie ma". N.V. Peale
Ciocia Magda
śro, 26 wrz 2007 - 15:43
CYTAT(Silije @ śro, 26 wrz 2007 - 17:29) *
Magda, a nie chcesz spróbować tego Stabilo move easy? Tam są "dołki na paluszki".

no właśnie coś takiego chciałabym usłyszeć od pani. Nie słyszałam wcześniej o tym wynalazku. Do dostania w sklepach papierniczych?
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post śro, 26 wrz 2007 - 15:43
Post #40

CYTAT(Silije @ śro, 26 wrz 2007 - 17:29) *
Magda, a nie chcesz spróbować tego Stabilo move easy? Tam są "dołki na paluszki".

no właśnie coś takiego chciałabym usłyszeć od pani. Nie słyszałam wcześniej o tym wynalazku. Do dostania w sklepach papierniczych?

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
> Czym pisza Wasze dzieci?
Start new topic
Reply to this topic
5 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 21 cze 2024 - 19:59
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama