Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3 nastÄ™pna  

Na czym 'dzieciowym' oszczędzacie? czyli bez czego można się obejść

, i o niepotrzebnych zakupach
> , i o niepotrzebnych zakupach
blaire
nie, 24 sie 2008 - 11:01
CYTAT(LilySnape @ Sun, 24 Aug 2008 - 09:45) *
Fakt, szmateksy to dobry sposób na oszczędzanie. Synek tak plami ciuchy, że mało się opłaca kupowanie nowych ze sklepu.

W czym dopieracie ubranka? Jaki środek jest wg was dobry?


LilySnape, ja prałam ciuszki w proszku AMWAY czy jak to się pisze wink.gif Jako jedyny nie uczulał moich dzieci. Teraz pierzemy w Persilu przywożonym z Niemiec, bo te z naszych sklepów to chyba tylko nazwę wspólną z nimi mają...
blaire


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,199
Dołączył: sob, 10 maj 03 - 22:59
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 703

GG:


post nie, 24 sie 2008 - 11:01
Post #21

CYTAT(LilySnape @ Sun, 24 Aug 2008 - 09:45) *
Fakt, szmateksy to dobry sposób na oszczędzanie. Synek tak plami ciuchy, że mało się opłaca kupowanie nowych ze sklepu.

W czym dopieracie ubranka? Jaki środek jest wg was dobry?


LilySnape, ja prałam ciuszki w proszku AMWAY czy jak to się pisze wink.gif Jako jedyny nie uczulał moich dzieci. Teraz pierzemy w Persilu przywożonym z Niemiec, bo te z naszych sklepów to chyba tylko nazwę wspólną z nimi mają...

--------------------
Jakub 09.2001
Korneliusz 10.2005
i




Ten świat jest komedią dla tych, którzy myślą, i tragedią dla tych, którzy czują

Horacy
LilySnape
nie, 24 sie 2008 - 11:56
No właśnie, kiedyś dostałam próbkę Persila z Niemiec i też wydawał mi się lepszy.
LilySnape


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,600
Dołączył: śro, 23 sie 06 - 14:56
SkÄ…d: z Marcinkowa ;)
Nr użytkownika: 7,163




post nie, 24 sie 2008 - 11:56
Post #22

No właśnie, kiedyś dostałam próbkę Persila z Niemiec i też wydawał mi się lepszy.

--------------------
Marcin, 25.05.2007
Eliszka
pon, 25 sie 2008 - 11:01
Ja odplamiam tak: posypuję plamę/y odplamiaczem w granulkach Dr. Beckman (czy jakoś tak), leżą sobie tak poł godziny, potem piorę te ubranka z całym praniem w pralce. Wszystkie plamy wywabia. Miałam równiez mydełko odplamiające i spray tej samej firmy i też były dobre, ale granulki najlepsze.
Eliszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,973
Dołączył: wto, 20 lut 07 - 20:02
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 11,277

GG:


post pon, 25 sie 2008 - 11:01
Post #23

Ja odplamiam tak: posypuję plamę/y odplamiaczem w granulkach Dr. Beckman (czy jakoś tak), leżą sobie tak poł godziny, potem piorę te ubranka z całym praniem w pralce. Wszystkie plamy wywabia. Miałam równiez mydełko odplamiające i spray tej samej firmy i też były dobre, ale granulki najlepsze.

--------------------

Eliszka,
Jan Kornel



i Hanna Faustyna

asiaad2
pon, 25 sie 2008 - 11:05
CYTAT(Kamcia_89 @ Sun, 24 Aug 2008 - 09:54) *
Aha, a u nas świtnie się sprawdza silikonowa nakładka na palec do czyszczenia ząbków icon_smile.gif


to może ja jeszcze poczekam aż Miłosz trochę do niej dorośnie
asiaad2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,368
Dołączył: czw, 19 paź 06 - 12:40
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 8,058

GG:


post pon, 25 sie 2008 - 11:05
Post #24

CYTAT(Kamcia_89 @ Sun, 24 Aug 2008 - 09:54) *
Aha, a u nas świtnie się sprawdza silikonowa nakładka na palec do czyszczenia ząbków icon_smile.gif


to może ja jeszcze poczekam aż Miłosz trochę do niej dorośnie

--------------------


LilySnape
pon, 25 sie 2008 - 11:38
CYTAT(Eliszka @ Mon, 25 Aug 2008 - 10:01) *
Ja odplamiam tak: posypuję plamę/y odplamiaczem w granulkach Dr. Beckman (czy jakoś tak), leżą sobie tak poł godziny, potem piorę te ubranka z całym praniem w pralce. Wszystkie plamy wywabia. Miałam równiez mydełko odplamiające i spray tej samej firmy i też były dobre, ale granulki najlepsze.

Gdzie można kupić ten odplamiacz?
LilySnape


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,600
Dołączył: śro, 23 sie 06 - 14:56
SkÄ…d: z Marcinkowa ;)
Nr użytkownika: 7,163




post pon, 25 sie 2008 - 11:38
Post #25

CYTAT(Eliszka @ Mon, 25 Aug 2008 - 10:01) *
Ja odplamiam tak: posypuję plamę/y odplamiaczem w granulkach Dr. Beckman (czy jakoś tak), leżą sobie tak poł godziny, potem piorę te ubranka z całym praniem w pralce. Wszystkie plamy wywabia. Miałam równiez mydełko odplamiające i spray tej samej firmy i też były dobre, ale granulki najlepsze.

Gdzie można kupić ten odplamiacz?


--------------------
Marcin, 25.05.2007
zajka

Go??







post pon, 25 sie 2008 - 12:07
Post #26

Ja chyba za dużo wpadek nie miałam, bo starałam się kupować wszystko na bieżąco. Jakoś w ciąży nie dopadła mnie fala zakupowa. Przed małym mieliśmy kupione łóżeczko, przewijak, kilka ciuszków, pieluchy, kilka pieluch tetrowych, trochę kosmetyków, wanienka. Wpadką okazał się zakupiony później gąbkowy materacyk do kąpieli - beznadzieja, laktator (a wydawało się, że bez niego nie dam rady), wanienka mała (po trzech mies. była już za mała), wkład rozgrzewający na brzuszek - do bani. Herbatki granulowane - jakiś czas używałam, zupełnie niepotrzebnie. Smaczniejszy i tańszy jest np. kompot z suszonych jabłek z dodatkiem mięty lub bez, który mój synek uwielbia.
Z perspektywy mamy pracującej stwierdzam, że kaszki i obiadki w słoiczkach mogą zaoszczędzić czas.
Co do proszku do prania, to u nas sprawdził się Dzidziuś. Teraz piorę w Wizirze sensitiv ciuchy całej rodziny i jest ok. Nawet nie rozdzielam na ciuchy nasze i Grześka. I tak jego ubrania są zazwyczaj bardziej upaprane bliżej nieokreślinymi substancjami 01.gif
zajka

Go??







post pon, 25 sie 2008 - 12:15
Post #27

Do rzeczy na których oszczędzam dopiszę jeszcze pieluchy - rzadko kupuję te najdroższe. Wystarczą zwykłe "wyprodukowano dla..." jeśli nie są ceratkowe. Chusteczki - jednak używam - ale najtańsze jakie znajdę. No i zabawki. Grzesiek ma od nas 1 (jedną) zabawkę, którą dostał na Boże Narodzenie icon_redface.gif
Od kilku miesięcy oszczędzam na obiadkach, bo choć pomogły mi gdy wróciłam do pracy, to teraz Mały dstaje już tylko swojskie obiady. Kaszki nadal je.
No i cały rok oszczędzałam na mleku. Mały miał moje 06.gif Na tym chyba zaoszczędziłam najwięcej icon_wink.gif
asiaad2
pon, 25 sie 2008 - 15:35
ja na mleku też oszczędzam mamy swoj e 08.gif
asiaad2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,368
Dołączył: czw, 19 paź 06 - 12:40
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 8,058

GG:


post pon, 25 sie 2008 - 15:35
Post #28

ja na mleku też oszczędzam mamy swoj e 08.gif

--------------------


pirania
pon, 25 sie 2008 - 16:16
CYTAT(stara dobra wiolontela @ Wed, 20 Aug 2008 - 10:55) *
To ja może słowo z perspektywy matki starych dzieci icon_wink.gif Otóż mozna się oebjść bez większości aktualnie będących a topie gadzetów. Nie niezbędne do zycia są podgrzewacze, jedzenie w słoiczkach, kaszki mlecznocostam, nosidełka, chusty, wiekszość zabawek, firmowe ciuchy, leżaczki bujaczki, pieluchy kąpielowe, śpiwory do wózków i te do spania w łóżeczkach, siedemdziesiątka (no, niech bedzie czterdziestka) peluch tetrowych, chusteczki nawilżane w zasadzie niepotrzbne sa w ogóle, ewentualnie na spacery ale to też wygoda nie konieczność, soczki etykietowane jako te dla malych dzieci czy niemowląt, proszki do prania etykietowane jak powyżej... Generalnie prócz peluch i podstawowej odziezy oraz wózka (który, de facto, też dla wygody rodzica icon_wink.gif ) nic więcej nie jest niezbędne. Nasze matki jaoś żyły. Nie mówiąc o babkach i prababkach.


dobrze dobrze wiola nie przesadzaj icon_smile.gif
bez nawilzanych chusteczek na wyjazdach bez lazienki to JA zyc nie moge.
Jak z dzieckiem mam chodzic w gory nie majac nosidla?
Jak mam jezdzic na rolkach lub biegac bez wozka na wygodnych kolach?
Jak mam jezdzic na rowerze nie posiadajac fotelika?
Teraz z Rodzynkiem cwicze sztywny hol- bardzo malo rozpowszechniony w Polsce sadzac po reakcjach gawiedzi (i nprzyznam ze nikogo nie spotkalam z czyms takim)- i juz sobie nie wyobrazam zycia bez niego.
Nie chce nawet sobie wyobrazac zycia bez kaszek instant, ktore cudownie zapychaja dzieci duze i male i w dodatku do ich przygotowania nie trzeba wrzatku wiec malo gazu schodzi icon_smile.gif

Lilly slowem- zalezy jaki masz styl zycia. Swoje 16 letnie dziecko 16 lat temu nosilam w chuscie. I pierwsze na rynku nosidelka byly dla mnie- laski, ktora non stop wiercila sie z dzieciakami. # kolowego joggera mialam kiedy w Polsce byly dosc spora rzadkoscia, zdarzaly sie ale na malych kolach. Obecnego joggera tropilam przez pare miesiecy bo kupic wozek ze Stanow wcale nie jest latwo.

A jednoczesnie:
dla starych dzieci nie mialam lozeczek. Pierwsze lozka dostaly jak byly 4- latkami. Dla mlodszych mialam bo dostalam po znajomych to wzielam jak daja icon_smile.gif najmlodszy mial lozeczko najtansze z Ikea. Krzeselka wysokie tez Ikea- najtansze. Ciuchy mam ze spadow- aczkolwiek ja doceniam markowe ciuchy. Gap czy M&S wcale nie sa takie tanie na ciuchach- prawdopodobnie cos nowego w hiperze bym kupila. Za to body Schessera kupione za twarda walute 16 lat temu Najstarszej, obskoczylo mlodsza i poszlo do ludzi. Wrocilo do trzeciej, obskoczylo czwarta i poszlo do ludzi. I wrocilo do Najmlodszego. I poszarzale jest ale fason trzyma, jest nieco przetarte przy napach.

Chwale sobie sloiczki, przy najmlodszym odkrylam jednorazowe sliniaczki uwielbialam icon_smile.gif Sloiczki wykorzystywalam owe, ale w sloiczki pakowalam pozniej wlasne mieszanki warzywne. Czyli de facto dalej to byly sloiczki icon_smile.gif tyle ze tansze icon_smile.gif Uwielbiam pomysl na przechowywanie mleka w torebkach awentu, chociaz przy najstarszej na 2 tygodnie odciagnelam mleko to butelek po bobofrucie icon_smile.gif i tez bylo dobrze icon_smile.gif

Moja mama prala we Frani oje pieluchy a babcia na tarze i wcale nie uwazam ze pralka mi niepotrzebna i suszarke tez sobie kupie icon_smile.gif
pirania


Grupa: Zbanowani
Postów: 9,406
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 14:10
SkÄ…d: przy kompie
Nr użytkownika: 471




post pon, 25 sie 2008 - 16:16
Post #29

CYTAT(stara dobra wiolontela @ Wed, 20 Aug 2008 - 10:55) *
To ja może słowo z perspektywy matki starych dzieci icon_wink.gif Otóż mozna się oebjść bez większości aktualnie będących a topie gadzetów. Nie niezbędne do zycia są podgrzewacze, jedzenie w słoiczkach, kaszki mlecznocostam, nosidełka, chusty, wiekszość zabawek, firmowe ciuchy, leżaczki bujaczki, pieluchy kąpielowe, śpiwory do wózków i te do spania w łóżeczkach, siedemdziesiątka (no, niech bedzie czterdziestka) peluch tetrowych, chusteczki nawilżane w zasadzie niepotrzbne sa w ogóle, ewentualnie na spacery ale to też wygoda nie konieczność, soczki etykietowane jako te dla malych dzieci czy niemowląt, proszki do prania etykietowane jak powyżej... Generalnie prócz peluch i podstawowej odziezy oraz wózka (który, de facto, też dla wygody rodzica icon_wink.gif ) nic więcej nie jest niezbędne. Nasze matki jaoś żyły. Nie mówiąc o babkach i prababkach.


dobrze dobrze wiola nie przesadzaj icon_smile.gif
bez nawilzanych chusteczek na wyjazdach bez lazienki to JA zyc nie moge.
Jak z dzieckiem mam chodzic w gory nie majac nosidla?
Jak mam jezdzic na rolkach lub biegac bez wozka na wygodnych kolach?
Jak mam jezdzic na rowerze nie posiadajac fotelika?
Teraz z Rodzynkiem cwicze sztywny hol- bardzo malo rozpowszechniony w Polsce sadzac po reakcjach gawiedzi (i nprzyznam ze nikogo nie spotkalam z czyms takim)- i juz sobie nie wyobrazam zycia bez niego.
Nie chce nawet sobie wyobrazac zycia bez kaszek instant, ktore cudownie zapychaja dzieci duze i male i w dodatku do ich przygotowania nie trzeba wrzatku wiec malo gazu schodzi icon_smile.gif

Lilly slowem- zalezy jaki masz styl zycia. Swoje 16 letnie dziecko 16 lat temu nosilam w chuscie. I pierwsze na rynku nosidelka byly dla mnie- laski, ktora non stop wiercila sie z dzieciakami. # kolowego joggera mialam kiedy w Polsce byly dosc spora rzadkoscia, zdarzaly sie ale na malych kolach. Obecnego joggera tropilam przez pare miesiecy bo kupic wozek ze Stanow wcale nie jest latwo.

A jednoczesnie:
dla starych dzieci nie mialam lozeczek. Pierwsze lozka dostaly jak byly 4- latkami. Dla mlodszych mialam bo dostalam po znajomych to wzielam jak daja icon_smile.gif najmlodszy mial lozeczko najtansze z Ikea. Krzeselka wysokie tez Ikea- najtansze. Ciuchy mam ze spadow- aczkolwiek ja doceniam markowe ciuchy. Gap czy M&S wcale nie sa takie tanie na ciuchach- prawdopodobnie cos nowego w hiperze bym kupila. Za to body Schessera kupione za twarda walute 16 lat temu Najstarszej, obskoczylo mlodsza i poszlo do ludzi. Wrocilo do trzeciej, obskoczylo czwarta i poszlo do ludzi. I wrocilo do Najmlodszego. I poszarzale jest ale fason trzyma, jest nieco przetarte przy napach.

Chwale sobie sloiczki, przy najmlodszym odkrylam jednorazowe sliniaczki uwielbialam icon_smile.gif Sloiczki wykorzystywalam owe, ale w sloiczki pakowalam pozniej wlasne mieszanki warzywne. Czyli de facto dalej to byly sloiczki icon_smile.gif tyle ze tansze icon_smile.gif Uwielbiam pomysl na przechowywanie mleka w torebkach awentu, chociaz przy najstarszej na 2 tygodnie odciagnelam mleko to butelek po bobofrucie icon_smile.gif i tez bylo dobrze icon_smile.gif

Moja mama prala we Frani oje pieluchy a babcia na tarze i wcale nie uwazam ze pralka mi niepotrzebna i suszarke tez sobie kupie icon_smile.gif


--------------------
kiedy?, w ogóle, mia?am przemy?lenia a teraz mam pranie, list? zakupów spo?ywczych
i ubezpieczenie emerytalne ustawione jako sta?y przelew. by <a href="https://"https://zimno.blog.pl/"" rel="nofollow" target="_blank">https://zimno.blog.pl/</a>


<a href="https://"https://opsesyjna.blox.pl/html"" rel="nofollow" target="_blank">https://opsesyjna.blox.pl/html</a>

Obudzi?am w sobie zwierz?, niestety to koala.

LilySnape
pon, 25 sie 2008 - 17:57
CYTAT(pirania @ Mon, 25 Aug 2008 - 15:16) *
Chwale sobie sloiczki, (...) Sloiczki wykorzystywalam owe, ale w sloiczki pakowalam pozniej wlasne mieszanki warzywne. Czyli de facto dalej to byly sloiczki icon_smile.gif tyle ze tansze icon_smile.gif

No właśnie - też tak robiłam i robię.
LilySnape


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,600
Dołączył: śro, 23 sie 06 - 14:56
SkÄ…d: z Marcinkowa ;)
Nr użytkownika: 7,163




post pon, 25 sie 2008 - 17:57
Post #30

CYTAT(pirania @ Mon, 25 Aug 2008 - 15:16) *
Chwale sobie sloiczki, (...) Sloiczki wykorzystywalam owe, ale w sloiczki pakowalam pozniej wlasne mieszanki warzywne. Czyli de facto dalej to byly sloiczki icon_smile.gif tyle ze tansze icon_smile.gif

No właśnie - też tak robiłam i robię.


--------------------
Marcin, 25.05.2007
netty5
wto, 26 sie 2008 - 09:34
CYTAT(zajka @ Mon, 25 Aug 2008 - 11:07) *
Wpadką okazał się zakupiony później gąbkowy materacyk do kąpieli - beznadzieja,


No wlasnie juz nie raz slyszalam ze ten materacyk z profilowanej gabki to beznadzieja.Dlaczego?Jestem ciekawa dlaczego innym nie sluzy bo mi uratowal zycie (moj kregoslup jakos tam funkcjonuje dzieki niemu) i tak sie zastanawiam skad te negatywne opinie na jego temat
netty5


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,492
Dołączył: wto, 24 lip 07 - 12:17
SkÄ…d: pomorskie
Nr użytkownika: 15,528

GG:


post wto, 26 sie 2008 - 09:34
Post #31

CYTAT(zajka @ Mon, 25 Aug 2008 - 11:07) *
Wpadką okazał się zakupiony później gąbkowy materacyk do kąpieli - beznadzieja,


No wlasnie juz nie raz slyszalam ze ten materacyk z profilowanej gabki to beznadzieja.Dlaczego?Jestem ciekawa dlaczego innym nie sluzy bo mi uratowal zycie (moj kregoslup jakos tam funkcjonuje dzieki niemu) i tak sie zastanawiam skad te negatywne opinie na jego temat


--------------------
Eliszka
wto, 26 sie 2008 - 09:43
CYTAT(LilySnape @ Mon, 25 Aug 2008 - 10:38) *
Gdzie można kupić ten odplamiacz?

W markecie 08.gif

Kupiłam chyba w Carrefourze albo w Realu, nie pamiętam dokładnie
Eliszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,973
Dołączył: wto, 20 lut 07 - 20:02
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 11,277

GG:


post wto, 26 sie 2008 - 09:43
Post #32

CYTAT(LilySnape @ Mon, 25 Aug 2008 - 10:38) *
Gdzie można kupić ten odplamiacz?

W markecie 08.gif

Kupiłam chyba w Carrefourze albo w Realu, nie pamiętam dokładnie

--------------------

Eliszka,
Jan Kornel



i Hanna Faustyna

Tusiol
wto, 26 sie 2008 - 10:54
Netty, u nas też gąbkowy materacyk bardzo się sprawdził. Uratował kręgosłup mojego męża. Dziecko leży, obie ręce wolne. Dla nas rewelacja.
Tusiol


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 12,966
Dołączył: nie, 25 lip 04 - 21:19
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 1,956




post wto, 26 sie 2008 - 10:54
Post #33

Netty, u nas też gąbkowy materacyk bardzo się sprawdził. Uratował kręgosłup mojego męża. Dziecko leży, obie ręce wolne. Dla nas rewelacja.

--------------------
Tusiol
Bartosz (2004) i Jan (2007)
Zelda
wto, 26 sie 2008 - 20:32
hmm
bez samochodów,wody, bierzącej,prądu,komputerów i np fotelików samochodowych tez jakoś żyli..
ja oszczędzac nie umiem tym bardziej na Hani,ale wychodze założenia że jeśli kupię porządną rzecz to będzie na dłużej.
pieluchy tylko pampersy bo inne ją uczulają,chusteczki są w porównywalnych cenach,ale ostatnio pupa pod kran ,podgrzewacza używam codziennie,wolę zamiast mikrofalówki,sterylizator avent wg mnie rewelacja-bardzo ułątwia życie.Słoiczków Hania nie trawi,tylko deserki,więc gotuję a i tak nie chce jeść ,leżaczek bujaczek absolutny Hit tak samo krzesełko do karmienia i mata edukacyjna.Niekapek aventu tak, ale ten z twardym ustnikiem,mogłam się śmiałó obejść bez przewijaka.Jeśli chodzi o kosmetyki to od niedawna (szkoda że tak późno) żel do mycia ciałka i włosków nivea,wcześniej mydło ,a potem mydło i szampot,tez ok.
proszku nadal używam jelpa,nie wiem czemu bo na plamy stosuję vanish 29.gif ...
Zelda


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,015
Dołączył: wto, 08 maj 07 - 23:08
Nr użytkownika: 13,884




post wto, 26 sie 2008 - 20:32
Post #34

hmm
bez samochodów,wody, bierzącej,prądu,komputerów i np fotelików samochodowych tez jakoś żyli..
ja oszczędzac nie umiem tym bardziej na Hani,ale wychodze założenia że jeśli kupię porządną rzecz to będzie na dłużej.
pieluchy tylko pampersy bo inne ją uczulają,chusteczki są w porównywalnych cenach,ale ostatnio pupa pod kran ,podgrzewacza używam codziennie,wolę zamiast mikrofalówki,sterylizator avent wg mnie rewelacja-bardzo ułątwia życie.Słoiczków Hania nie trawi,tylko deserki,więc gotuję a i tak nie chce jeść ,leżaczek bujaczek absolutny Hit tak samo krzesełko do karmienia i mata edukacyjna.Niekapek aventu tak, ale ten z twardym ustnikiem,mogłam się śmiałó obejść bez przewijaka.Jeśli chodzi o kosmetyki to od niedawna (szkoda że tak późno) żel do mycia ciałka i włosków nivea,wcześniej mydło ,a potem mydło i szampot,tez ok.
proszku nadal używam jelpa,nie wiem czemu bo na plamy stosuję vanish 29.gif ...
Zelda
wto, 26 sie 2008 - 20:34
aha laktator okazał się zbawieniem,a jesli chodzi o silikownową nakłądkę na palec to ja bardzo polecam,szczególnie jak ząbki idą,Hanusi uwielbia jak jej masuje dziąsełka,przynosi jej to ulgę
Zelda


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,015
Dołączył: wto, 08 maj 07 - 23:08
Nr użytkownika: 13,884




post wto, 26 sie 2008 - 20:34
Post #35

aha laktator okazał się zbawieniem,a jesli chodzi o silikownową nakłądkę na palec to ja bardzo polecam,szczególnie jak ząbki idą,Hanusi uwielbia jak jej masuje dziąsełka,przynosi jej to ulgę
agata85
śro, 27 sie 2008 - 09:39
u nas lezaczek bujaczek okazal sie bardzo dobrym sposobem na ,,przypiecie malego,, zeby mi to po domu nie baraszkowal jak zaczal raczkowac, a ja musialam cos zrobic 29.gif
Dania w sloiczkach do dzis sobie chwale 06.gif
Proszek uzywam Vizir i nawet piore malego ciuszki razem z naszymi 08.gif
Odplamiacz vanish jest super icon_smile.gif


Zabawek maly ma naprawde za duzo 29.gif Jak mial wszystkie ,,pod reka,, to nie potrafil sie nimi zabawic- jak pochowalam polowe i po jakims czasie wyciagam z nich po dwie, to dziecka normalnie nie mam tak sie bawi icon_smile.gif
agata85


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,172
Dołączył: pon, 30 kwi 07 - 14:48
SkÄ…d: niemcy
Nr użytkownika: 13,522

GG:


post śro, 27 sie 2008 - 09:39
Post #36

u nas lezaczek bujaczek okazal sie bardzo dobrym sposobem na ,,przypiecie malego,, zeby mi to po domu nie baraszkowal jak zaczal raczkowac, a ja musialam cos zrobic 29.gif
Dania w sloiczkach do dzis sobie chwale 06.gif
Proszek uzywam Vizir i nawet piore malego ciuszki razem z naszymi 08.gif
Odplamiacz vanish jest super icon_smile.gif


Zabawek maly ma naprawde za duzo 29.gif Jak mial wszystkie ,,pod reka,, to nie potrafil sie nimi zabawic- jak pochowalam polowe i po jakims czasie wyciagam z nich po dwie, to dziecka normalnie nie mam tak sie bawi icon_smile.gif

--------------------





wiesiołek
śro, 27 sie 2008 - 10:38
Ja laktatora nie używałam, bo bolało przy ciagnięciu i przeleżał mi w szafie trójkę dzieci- chyba nawet leży tam do dziś raz uzyty...
Miałam na troje dzieci 5 pieluch tetrowych , które służyły jako ręczniczk/sciereczki. na pupę żadnemu dziecku ANI raz nie zalożyłam.
Ubranek nie kupowałam prawie żadnych - wszystkie miałam spadowe -w dużej częsci od Wioli 06.gif.

Pieluchy Tip po ukończeniu przez dzieci 6 tygodni, wczesniej droższe Pampersy. Żadnego przewijania nocą, ale jakoś kupy mi waliły za dnia icon_wink.gif

Zabawek żadnych nie kupowałam- miałam spady i darowizny.

Trójka dzieci korzystała z tego samego wózka , łóżeczka i zestawu pościeli- jedno po drugim.

Na wakacje jeżdzimy tak, aby zawsze łapać oferty z wyjazdem dzieci gratis.

Jeśli kupowałam słoiczki czy kaszki to zawsze takie jakie byly akurat w promocji. Zupki przecierowe własnej produkcji też opłacają się przy większej ilości dzieci.

Chusteczki nawilżane stosuję do dziś do wszelkich celów, te najtańsze- Tip lub Rossman za około 3,5-4zł. nie wyobrażam sobie zycia bez nich.

Mydła ani oliwki w życiu nie kupiłam. Kąpię do dziś w płynie typu 2w1 czyli płyn do kąpieli i szampon lub żel pod prysznic i szampon w jednym, kupuję wyłacznie gdy są w promocji, najwyżej sobie poczekają w szafie kilka tygodni.

Kubek do picia z Tupperware choć stosunkowo drogi przeżył w nienaruszonym stanie kilka lat i obsłużył dwoje dzieci, inne co prawda tańsze, pękały, mętniały i wogóle były do kitu po kilku miesiącach użytkowania. tak więc w ogólnym rozrachunku te nsięokazał oszczędnościowy.

Gąbkowy materacyk do kąpieli u mnie też był kompletną porażką, zwłaszcza jak dziecko nawaliło w niego podczs kąpieli . i trzeba było skubać. Po drugim skubaniu wyrzuciłam.


Mmleka sztucznego nigdy nie kupiłam , karmiłam piersią więc tu są spore oszczędnosci.
wiesiołek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,573
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 16:37
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 151




post śro, 27 sie 2008 - 10:38
Post #37

Ja laktatora nie używałam, bo bolało przy ciagnięciu i przeleżał mi w szafie trójkę dzieci- chyba nawet leży tam do dziś raz uzyty...
Miałam na troje dzieci 5 pieluch tetrowych , które służyły jako ręczniczk/sciereczki. na pupę żadnemu dziecku ANI raz nie zalożyłam.
Ubranek nie kupowałam prawie żadnych - wszystkie miałam spadowe -w dużej częsci od Wioli 06.gif.

Pieluchy Tip po ukończeniu przez dzieci 6 tygodni, wczesniej droższe Pampersy. Żadnego przewijania nocą, ale jakoś kupy mi waliły za dnia icon_wink.gif

Zabawek żadnych nie kupowałam- miałam spady i darowizny.

Trójka dzieci korzystała z tego samego wózka , łóżeczka i zestawu pościeli- jedno po drugim.

Na wakacje jeżdzimy tak, aby zawsze łapać oferty z wyjazdem dzieci gratis.

Jeśli kupowałam słoiczki czy kaszki to zawsze takie jakie byly akurat w promocji. Zupki przecierowe własnej produkcji też opłacają się przy większej ilości dzieci.

Chusteczki nawilżane stosuję do dziś do wszelkich celów, te najtańsze- Tip lub Rossman za około 3,5-4zł. nie wyobrażam sobie zycia bez nich.

Mydła ani oliwki w życiu nie kupiłam. Kąpię do dziś w płynie typu 2w1 czyli płyn do kąpieli i szampon lub żel pod prysznic i szampon w jednym, kupuję wyłacznie gdy są w promocji, najwyżej sobie poczekają w szafie kilka tygodni.

Kubek do picia z Tupperware choć stosunkowo drogi przeżył w nienaruszonym stanie kilka lat i obsłużył dwoje dzieci, inne co prawda tańsze, pękały, mętniały i wogóle były do kitu po kilku miesiącach użytkowania. tak więc w ogólnym rozrachunku te nsięokazał oszczędnościowy.

Gąbkowy materacyk do kąpieli u mnie też był kompletną porażką, zwłaszcza jak dziecko nawaliło w niego podczs kąpieli . i trzeba było skubać. Po drugim skubaniu wyrzuciłam.


Mmleka sztucznego nigdy nie kupiłam , karmiłam piersią więc tu są spore oszczędnosci.
Gremi
śro, 27 sie 2008 - 15:27
Jesli chodzi o nas to obejsc sie bym nie mogla bez lezaczka - bujaczka. Mialam taki do 9 kg i musialam kupic taki dla starszych dzieci bo moja corka uwielbia w tym lezec i w dzien tylko w lezaczku zasnie. Niezbedny jest tez przewijak (mam taki nakladany na lozeczko), oraz frida (mala uwielbia jak jej czyszcze nosek). Lozeczko i dobry wozek to oczywiscie tez dla mnie niezbedniki. Co do kosmetykow to na poczatku uzywalam tylko plyny do kapania Oilatum a teraz myje ja mydelkiem oilan. Do pupu nie stosowalam nic - i mala odparzen nie miala. No ale na wszelki wypadek mam Bepanthen. Slynny sudokrem u nas uczulal.
Nie wyobrazam sobie tez zycia bez nosidelka ale my z corka od pierwszych miesiecy lazilismy po gorach i podrozowalismy po swiecie wiec to byla wygoda glownie dla nas.

Natomiast takie rzeczy jak sliniaczki, podklady czy tez nozyczki dla dzieci sa zupelnie u nas nieprzydatne. Co do zabawek to wydaje na nie za duzo pieniedzy ale nie umiem sie powstrzymac. Ubranek tez mamy cale mnostwo ale polowa z nich jest niepotrzebna. dobrze ze ja osobiscie kupilam jej tylko kilka z nich - reszta to "spadek" po innych dzieciach.

Ach - no i uwielbiam spiworek do spania. mala nie ma normalnej kolderki tylko spi w spiworze.
Gremi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,699
Dołączył: sob, 24 lut 07 - 10:45
SkÄ…d: z krainy deszczowcow
Nr użytkownika: 11,396

GG:


post śro, 27 sie 2008 - 15:27
Post #38

Jesli chodzi o nas to obejsc sie bym nie mogla bez lezaczka - bujaczka. Mialam taki do 9 kg i musialam kupic taki dla starszych dzieci bo moja corka uwielbia w tym lezec i w dzien tylko w lezaczku zasnie. Niezbedny jest tez przewijak (mam taki nakladany na lozeczko), oraz frida (mala uwielbia jak jej czyszcze nosek). Lozeczko i dobry wozek to oczywiscie tez dla mnie niezbedniki. Co do kosmetykow to na poczatku uzywalam tylko plyny do kapania Oilatum a teraz myje ja mydelkiem oilan. Do pupu nie stosowalam nic - i mala odparzen nie miala. No ale na wszelki wypadek mam Bepanthen. Slynny sudokrem u nas uczulal.
Nie wyobrazam sobie tez zycia bez nosidelka ale my z corka od pierwszych miesiecy lazilismy po gorach i podrozowalismy po swiecie wiec to byla wygoda glownie dla nas.

Natomiast takie rzeczy jak sliniaczki, podklady czy tez nozyczki dla dzieci sa zupelnie u nas nieprzydatne. Co do zabawek to wydaje na nie za duzo pieniedzy ale nie umiem sie powstrzymac. Ubranek tez mamy cale mnostwo ale polowa z nich jest niepotrzebna. dobrze ze ja osobiscie kupilam jej tylko kilka z nich - reszta to "spadek" po innych dzieciach.

Ach - no i uwielbiam spiworek do spania. mala nie ma normalnej kolderki tylko spi w spiworze.

--------------------







Kropla miłości znaczy więcej niż ocean rozumu - /Pascal Blaise/
Kamcia_89

Go??







post piÄ…, 29 sie 2008 - 10:35
Post #39

CYTAT(a.k @ Wed, 27 Aug 2008 - 10:39) *
u nas lezaczek bujaczek okazal sie bardzo dobrym sposobem na ,,przypiecie malego,, zeby mi to po domu nie baraszkowal jak zaczal raczkowac, a ja musialam cos zrobic 29.gif
Dania w sloiczkach do dzis sobie chwale 06.gif
Proszek uzywam Vizir i nawet piore malego ciuszki razem z naszymi 08.gif
Odplamiacz vanish jest super icon_smile.gif


To to chyba bardziej pasuje do "wyprawkowe hity i kity".. A nie na czym "dzieciowym" oszczedzasz..
agata85
piÄ…, 29 sie 2008 - 14:29
Kochana Kamciu, oj czepiasz sie. Wczytaj sie dobrze w temat icon_wink.gif Polecam czytanie ze zrozumieniem icon_wink.gif
agata85


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,172
Dołączył: pon, 30 kwi 07 - 14:48
SkÄ…d: niemcy
Nr użytkownika: 13,522

GG:


post piÄ…, 29 sie 2008 - 14:29
Post #40

Kochana Kamciu, oj czepiasz sie. Wczytaj sie dobrze w temat icon_wink.gif Polecam czytanie ze zrozumieniem icon_wink.gif

--------------------





> Na czym 'dzieciowym' oszczÄ™dzacie? czyli bez czego można siÄ™ obejść, i o niepotrzebnych zakupach
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pon, 27 maj 2024 - 07:01
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama