Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
100 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna ostatnia   

Czerwcowe gadułki wiercidupki cz. 14

> 
jaAga*
nie, 05 kwi 2009 - 13:41
Anik po sterydach jest lepiej, choć to drugi dzień smarowania, pupa też mniej czerwona, ale ona twierdzi, że ją boli icon_sad.gif, ale nie wiem jak ją boli, i czy boli nie znaczy swędzi, bo jak się bawi to jest OK, a jak nudy to mówi, że pupa ją boli. Nie wiem co jest?
Lily ja staram się nie reagowac jak długo się da, ale to zwykle ja muszę odczepiać Młodą od innych dzieci, bo ona nadwyraz uczuciowa i chce wszystkich przytulać i całować, a dzieci zwykle sobie nie życzą icon_wink.gif.
Silije ja też mam problem z dziennym usypianiemn, dobrze, że zwykle sypia w żłobku, a w weekendy albo Marcin jej śpiewa i nosi, albo w samochodzie ją usypiamy....a niania w wózku.

Ten post edytował jaAga78 nie, 05 kwi 2009 - 13:41
jaAga*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,551
Dołączył: śro, 17 sty 07 - 12:54
Skąd: Zamość
Nr użytkownika: 10,058




post nie, 05 kwi 2009 - 13:41
Post #21

Anik po sterydach jest lepiej, choć to drugi dzień smarowania, pupa też mniej czerwona, ale ona twierdzi, że ją boli icon_sad.gif, ale nie wiem jak ją boli, i czy boli nie znaczy swędzi, bo jak się bawi to jest OK, a jak nudy to mówi, że pupa ją boli. Nie wiem co jest?
Lily ja staram się nie reagowac jak długo się da, ale to zwykle ja muszę odczepiać Młodą od innych dzieci, bo ona nadwyraz uczuciowa i chce wszystkich przytulać i całować, a dzieci zwykle sobie nie życzą icon_wink.gif.
Silije ja też mam problem z dziennym usypianiemn, dobrze, że zwykle sypia w żłobku, a w weekendy albo Marcin jej śpiewa i nosi, albo w samochodzie ją usypiamy....a niania w wózku.

--------------------
Mama Julii (2003) i Kariny (2007)
odynka

Go??







post nie, 05 kwi 2009 - 14:06
Post #22

Lily ja nie pomoge - nie mialam takiej sytuacji;)

Silije my tez sie zaraz odstawimy to bede laczyc sie z Toba w bolu - wiem jak to jest bo juz 2 tygodnie nie karmilam ale male sie rozchorowalo i nic poza cycem nie chcialo jesc...
a Domis piekny:D

a my po spacerku - leb mi peka ech... wrzuce foty jak sie aparat podladuje;)
pati.n
nie, 05 kwi 2009 - 15:43
Z wczorajszego spacerku icon_smile.gif




pati.n


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,145
Dołączył: wto, 06 lis 07 - 12:13
Nr użytkownika: 16,801




post nie, 05 kwi 2009 - 15:43
Post #23

Z wczorajszego spacerku icon_smile.gif






--------------------


Weszłam ostatnio na wagę żeby sprawdzić swój wskaźnik BMI. Ja pierniczę! Jestem za niska!
pati.n
nie, 05 kwi 2009 - 15:59
Zaraz mnie dogoniÄ…!!




Dam radÄ™ icon_smile.gif


pati.n


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,145
Dołączył: wto, 06 lis 07 - 12:13
Nr użytkownika: 16,801




post nie, 05 kwi 2009 - 15:59
Post #24

Zaraz mnie dogoniÄ…!!




Dam radÄ™ icon_smile.gif




--------------------


Weszłam ostatnio na wagę żeby sprawdzić swój wskaźnik BMI. Ja pierniczę! Jestem za niska!
odynka

Go??







post nie, 05 kwi 2009 - 19:22
Post #25

ech wrzuce Wam poki co jedno zdjecie bo mam problemy z wrzuceniem zdjec na serwer wrr..


pozniej bedzie wiecej zdjec spacerowych:P
agata85
nie, 05 kwi 2009 - 20:02
pati- jaka Wiktoria jest sliczna icon_biggrin.gif

My dzis zabalowwalismy na placu zabaw rowne 4 godziny 37.gif Nawet nie wiem jak ten czas tak szybko zlecial. Maly wykonczony i o 19.00 padl icon_mrgreen.gif A to wszystko dlatego ze cieplutko na dworze. WIOSNA:) Az chce sie zyc icon_wink.gif
agata85


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,172
Dołączył: pon, 30 kwi 07 - 14:48
SkÄ…d: niemcy
Nr użytkownika: 13,522

GG:


post nie, 05 kwi 2009 - 20:02
Post #26

pati- jaka Wiktoria jest sliczna icon_biggrin.gif

My dzis zabalowwalismy na placu zabaw rowne 4 godziny 37.gif Nawet nie wiem jak ten czas tak szybko zlecial. Maly wykonczony i o 19.00 padl icon_mrgreen.gif A to wszystko dlatego ze cieplutko na dworze. WIOSNA:) Az chce sie zyc icon_wink.gif

--------------------





LilySnape
nie, 05 kwi 2009 - 20:26
Mnie się Pati zdjęcia otworzyć nie chcą, Nellka słodka ale co ja się będę powtarzać, że fajne foty-wiecie, że fajne icon_smile.gif
Edytuję: otworzyły się. Słodka jest Wiki też icon_smile.gif

Bosz, wydałam dziś 230 zł na buty i nie wiem, za co do końca miesiąca będę żyła icon_razz.gif Ale po ciąży zwiększył mi się rozmiar stopy a luźniejsze buty jesienno-wiosenne już zniszczyłam w zeszłym roku, toteż nabyłam sportowe czarne w białe kwiatki i ażurowe czerwone oraz 2 pary lżejszych półbutów dla Marcinka 37.gif Teraz zaklinam Allegrowiczów coby się licytowali... Ale wszystkie buciki super są icon_cool.gif

Ten post edytował LilySnape nie, 05 kwi 2009 - 20:28
LilySnape


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,600
Dołączył: śro, 23 sie 06 - 14:56
SkÄ…d: z Marcinkowa ;)
Nr użytkownika: 7,163




post nie, 05 kwi 2009 - 20:26
Post #27

Mnie się Pati zdjęcia otworzyć nie chcą, Nellka słodka ale co ja się będę powtarzać, że fajne foty-wiecie, że fajne icon_smile.gif
Edytuję: otworzyły się. Słodka jest Wiki też icon_smile.gif

Bosz, wydałam dziś 230 zł na buty i nie wiem, za co do końca miesiąca będę żyła icon_razz.gif Ale po ciąży zwiększył mi się rozmiar stopy a luźniejsze buty jesienno-wiosenne już zniszczyłam w zeszłym roku, toteż nabyłam sportowe czarne w białe kwiatki i ażurowe czerwone oraz 2 pary lżejszych półbutów dla Marcinka 37.gif Teraz zaklinam Allegrowiczów coby się licytowali... Ale wszystkie buciki super są icon_cool.gif

--------------------
Marcin, 25.05.2007
agata85
nie, 05 kwi 2009 - 20:55
Lily- no to ladnie icon_wink.gif Pochwal sie butkami jakie zakupilas. Ja na siebie nic tu nie moge ciekawego znalezc. I na dodatek komunia czeka w maju, a ja jeszcze kreacji upatrzonej nie mam echhh...
agata85


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,172
Dołączył: pon, 30 kwi 07 - 14:48
SkÄ…d: niemcy
Nr użytkownika: 13,522

GG:


post nie, 05 kwi 2009 - 20:55
Post #28

Lily- no to ladnie icon_wink.gif Pochwal sie butkami jakie zakupilas. Ja na siebie nic tu nie moge ciekawego znalezc. I na dodatek komunia czeka w maju, a ja jeszcze kreacji upatrzonej nie mam echhh...

--------------------





odynka

Go??







post nie, 05 kwi 2009 - 20:59
Post #29

pati mozesz troszke zmniejszyc te swoje foty? bo sa tak ogromne ze sie mega dlugo laduja i ekran sie rozjezdza;)

Lily ja chce zobaczyc buty!;) ja mam swoje kochane baleriny i chcialabym drugie takie ale juz tego modelu nie ma buu;(
pati.n
nie, 05 kwi 2009 - 21:24
Lilly ja też najpierw coś kupoię, a potem zakilinam co by ode mnie coś kupili 03.gif Jak znajdziesz skuteczne zaklęcie daj znać icon_smile.gif

Odynko
jak to zmiejszyć?
Chciałam Cię zapytać o tą kuchnię co kupiłaś dla nelly, ona jakaś firmówka czy coś bo strasznie droga moim zdaniem, Witka dostała od Babci duuuużo większą, nową na święta bożegonarodzenia i w tej samej cenie, chyba, że ona ma jakieś bajery jeszce, co?

Ja się dziś mega pokłóciłam z mężem, po raz pierwszy tak powaznie, a zaczęło się tak bez sensu icon_sad.gif Niby już jest dobrze, ale niesmak pozostał icon_sad.gif

Moje dziecko dziś pierwszy raz SAMO zjecało ze zjeżdzalni, tzn ja je łapałam na dole, a nie trzymałam za rączki całą drogę zjazdu brawo_bis.gif
pati.n


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,145
Dołączył: wto, 06 lis 07 - 12:13
Nr użytkownika: 16,801




post nie, 05 kwi 2009 - 21:24
Post #30

Lilly ja też najpierw coś kupoię, a potem zakilinam co by ode mnie coś kupili 03.gif Jak znajdziesz skuteczne zaklęcie daj znać icon_smile.gif

Odynko
jak to zmiejszyć?
Chciałam Cię zapytać o tą kuchnię co kupiłaś dla nelly, ona jakaś firmówka czy coś bo strasznie droga moim zdaniem, Witka dostała od Babci duuuużo większą, nową na święta bożegonarodzenia i w tej samej cenie, chyba, że ona ma jakieś bajery jeszce, co?

Ja się dziś mega pokłóciłam z mężem, po raz pierwszy tak powaznie, a zaczęło się tak bez sensu icon_sad.gif Niby już jest dobrze, ale niesmak pozostał icon_sad.gif

Moje dziecko dziś pierwszy raz SAMO zjecało ze zjeżdzalni, tzn ja je łapałam na dole, a nie trzymałam za rączki całą drogę zjazdu brawo_bis.gif

--------------------


Weszłam ostatnio na wagę żeby sprawdzić swój wskaźnik BMI. Ja pierniczę! Jestem za niska!
agata85
nie, 05 kwi 2009 - 22:05
tak bawimy sie na placu zabaw icon_wink.gif



agata85


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,172
Dołączył: pon, 30 kwi 07 - 14:48
SkÄ…d: niemcy
Nr użytkownika: 13,522

GG:


post nie, 05 kwi 2009 - 22:05
Post #31

tak bawimy sie na placu zabaw icon_wink.gif





--------------------





odynka

Go??







post nie, 05 kwi 2009 - 22:24
Post #32

pati zmniejszyc zeby byly moze 800x600 wielkosci;) bo zanim forum przemieli rozmiar i zrobi miniaturke z nich duzo czasu mija;)

wiesz ja patrzylam na te kuchnie w necie i kosztowaly cos ok 120pln nowe wiec mysle ze cena niezla;) kuchnia fajna piekarnik ma i pralke i wysoka jest;) i talezyki ma i inne takie;)

asia_b
pon, 06 kwi 2009 - 00:37
Ja tylko z prośbą o kciuki na jutro... Bronię się w samo południe... Potrzymacie?
A potem już tylko przyjemne rzeczy będę robiła, jak dobrze pójdzie!
asia_b


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,779
Dołączył: sob, 10 mar 07 - 22:38
SkÄ…d: SZCZECIN
Nr użytkownika: 11,837




post pon, 06 kwi 2009 - 00:37
Post #33

Ja tylko z prośbą o kciuki na jutro... Bronię się w samo południe... Potrzymacie?
A potem już tylko przyjemne rzeczy będę robiła, jak dobrze pójdzie!


--------------------
Silije
pon, 06 kwi 2009 - 07:17
Kciuki trzymamy! Ale jak przejdzie stres to zobaczysz, że obrona to też sama przyjemność była 03.gif dla takiej zdolnej bestii.
Silije


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,056
Dołączył: pią, 23 sty 04 - 17:33
SkÄ…d: Okolica Poznania
Nr użytkownika: 1,362

GG:


post pon, 06 kwi 2009 - 07:17
Post #34

Kciuki trzymamy! Ale jak przejdzie stres to zobaczysz, że obrona to też sama przyjemność była 03.gif dla takiej zdolnej bestii.

--------------------
"Wierzę, że na mojej drodze zawsze skręcę we właściwą stronę. Bo wierzę że Bóg wytyczy drogę tam, gdzie jej nie ma". N.V. Peale
LilySnape
pon, 06 kwi 2009 - 07:51
Chciałyście buty to macie icon_wink.gif Tylko, że w realu ladniej wyglądają. Marcinkowych butów nr 2 nie sfotografowałam...






A tak w ogóle to odkąd dziecię zaczęło nawijać jak nakręcone, już nie jest tak łatwo np. założyć mu coś, czego nie lubi. Pokazuje swój gust icon_smile.gif Mówi, że coś jest "bzidkie", zabawki niektóre też "bzidkie" icon_wink.gif Bzidki pan, bzidka pani, ale mi marę sklepie kiedys na dworze icon_lol.gif Ja jakoś nie używałam przy nim często tego slowa, dziadki musieli go nauczyć icon_razz.gif

Asia, oczywiście trzymam kciuki ale jestem pewna, że będzie dobrze.

Agata, a ten plac to gdzie? Coś mi się kojarzy że koło centrum mieliście mieszkać? A tam krajobrazy jak w miasteczku, fajne.
LilySnape


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,600
Dołączył: śro, 23 sie 06 - 14:56
SkÄ…d: z Marcinkowa ;)
Nr użytkownika: 7,163




post pon, 06 kwi 2009 - 07:51
Post #35

Chciałyście buty to macie icon_wink.gif Tylko, że w realu ladniej wyglądają. Marcinkowych butów nr 2 nie sfotografowałam...






A tak w ogóle to odkąd dziecię zaczęło nawijać jak nakręcone, już nie jest tak łatwo np. założyć mu coś, czego nie lubi. Pokazuje swój gust icon_smile.gif Mówi, że coś jest "bzidkie", zabawki niektóre też "bzidkie" icon_wink.gif Bzidki pan, bzidka pani, ale mi marę sklepie kiedys na dworze icon_lol.gif Ja jakoś nie używałam przy nim często tego slowa, dziadki musieli go nauczyć icon_razz.gif

Asia, oczywiście trzymam kciuki ale jestem pewna, że będzie dobrze.

Agata, a ten plac to gdzie? Coś mi się kojarzy że koło centrum mieliście mieszkać? A tam krajobrazy jak w miasteczku, fajne.

--------------------
Marcin, 25.05.2007
jaAga*
pon, 06 kwi 2009 - 08:52
Lily te czerwone buty są interesujące, jakbyś im jeszcze fotę strzeliła z boku icon_wink.gif i napisała cenę.
Asiu będę trzymać kciuki, choć wiem, że to niepotrzebne, ale skoro będzie Ci wtedy raźniej, to niech tam! Powodzenia!
Pati słodka jak zawsze, Nelly też. A ja nie zakładam czapki Karince, u nas tak ciepło było.
jaAga*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,551
Dołączył: śro, 17 sty 07 - 12:54
Skąd: Zamość
Nr użytkownika: 10,058




post pon, 06 kwi 2009 - 08:52
Post #36

Lily te czerwone buty są interesujące, jakbyś im jeszcze fotę strzeliła z boku icon_wink.gif i napisała cenę.
Asiu będę trzymać kciuki, choć wiem, że to niepotrzebne, ale skoro będzie Ci wtedy raźniej, to niech tam! Powodzenia!
Pati słodka jak zawsze, Nelly też. A ja nie zakładam czapki Karince, u nas tak ciepło było.

--------------------
Mama Julii (2003) i Kariny (2007)
candace
pon, 06 kwi 2009 - 09:19
witam z domu

zadobra- audyt był zewnetrzny recertyfikujący iso 9000, 14001 i 22000. dwie godziny mnie maglowali bo jestem liderem procesu PG1- inwestycje
a co do pogody to Nowa Zelandia by Ci pasowała- nie ma mrozów i upałów tylko klimat stały wiosenny

jaaga--
to ja w kwesti AZS. jak wiesz Wera miała po urodzeniu i miała na wszytko reakcję: jedzenie, płyny, woda itd. pomogły nam sterydy i bardzo radykalne wprowadzanie pokarmów. teraz je i nabiał i marchew i czekoladę- ale w ilościach kontrolowanych. skóra sucha jak papier.
bartek, slubny mój, miał koszmar na rękach. pamietasz moje problemy? no i teraz mamy spokój bopo pierwsze bardzo dobry dermatolog - chyba 100-y- połączył miejsce występowania AZS i tego na co B. jest uczulony. otz nasza woda jest uzdatniana mieszankami w których sa minimalne ilości chromu - potrzebnego do zbicia zawiesin. a Bartek ma uczulenie na chrom. często myje ręce - natręctwo po mojej teściowej - i dlatego ma AZS na dłoniach. dostał jakas robioną masć za 5 zł i tabletki - clemastinum i cos tam jeszcze. efekt jest. oczywiście nie jest idealnie ale to bez porównania w stosunku do tego co było- pękało i krwawiło a teraz jest tylko sucha skóra. musi byc dobra diagnoza bo 99 poprzednich dermatologów nie podeszło, nie obejrzało z bliska nie dotykało rąk tylko zzza biurka- tak to AZS prosze nawilżać. koopa 37.gif

pati -- zgadzam się z przedmówczyniami- za wcześnie. widzę co się dzieje w przedszkolu i nie wyobrażam sobie, że wera by przypilnowała kolczyków kiedy sie tarza z koleżankami po trawie. włosy sie plączą, zaczepiają o ubrania....
wera ma 6 lat i już chce świadomie kolczyki. poczekaj , niech Wiki sama zdecyduje.


lily-- buty super

anik-- oj co ja sie napłakałam, że krzywdzę weronikę rodząc jej siostręicon_smile.gif))))) a teraz! nie wyobrażam sobie, że byłaby sama 06.gif

Ten post edytował lalicja pon, 06 kwi 2009 - 09:27
candace


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,286
Dołączył: wto, 15 maj 07 - 14:14
SkÄ…d: szuwarkowo
Nr użytkownika: 14,238




post pon, 06 kwi 2009 - 09:19
Post #37

witam z domu

zadobra- audyt był zewnetrzny recertyfikujący iso 9000, 14001 i 22000. dwie godziny mnie maglowali bo jestem liderem procesu PG1- inwestycje
a co do pogody to Nowa Zelandia by Ci pasowała- nie ma mrozów i upałów tylko klimat stały wiosenny

jaaga--
to ja w kwesti AZS. jak wiesz Wera miała po urodzeniu i miała na wszytko reakcję: jedzenie, płyny, woda itd. pomogły nam sterydy i bardzo radykalne wprowadzanie pokarmów. teraz je i nabiał i marchew i czekoladę- ale w ilościach kontrolowanych. skóra sucha jak papier.
bartek, slubny mój, miał koszmar na rękach. pamietasz moje problemy? no i teraz mamy spokój bopo pierwsze bardzo dobry dermatolog - chyba 100-y- połączył miejsce występowania AZS i tego na co B. jest uczulony. otz nasza woda jest uzdatniana mieszankami w których sa minimalne ilości chromu - potrzebnego do zbicia zawiesin. a Bartek ma uczulenie na chrom. często myje ręce - natręctwo po mojej teściowej - i dlatego ma AZS na dłoniach. dostał jakas robioną masć za 5 zł i tabletki - clemastinum i cos tam jeszcze. efekt jest. oczywiście nie jest idealnie ale to bez porównania w stosunku do tego co było- pękało i krwawiło a teraz jest tylko sucha skóra. musi byc dobra diagnoza bo 99 poprzednich dermatologów nie podeszło, nie obejrzało z bliska nie dotykało rąk tylko zzza biurka- tak to AZS prosze nawilżać. koopa 37.gif

pati -- zgadzam się z przedmówczyniami- za wcześnie. widzę co się dzieje w przedszkolu i nie wyobrażam sobie, że wera by przypilnowała kolczyków kiedy sie tarza z koleżankami po trawie. włosy sie plączą, zaczepiają o ubrania....
wera ma 6 lat i już chce świadomie kolczyki. poczekaj , niech Wiki sama zdecyduje.


lily-- buty super

anik-- oj co ja sie napłakałam, że krzywdzę weronikę rodząc jej siostręicon_smile.gif))))) a teraz! nie wyobrażam sobie, że byłaby sama 06.gif

--------------------
"To, że się do Ciebie uśmiecham, wcale nie musi oznaczać, że Cię lubię. Mogę, na przykład wyobrażać sobie, ze stoisz w płomieniach" - Mała Mi do Ryjka

Mam podzielną uwagę, potrafię ignorować wiele osób jednocześnie.
LilySnape
pon, 06 kwi 2009 - 10:19
CYTAT(jaAga78 @ Mon, 06 Apr 2009 - 07:52) *
Lily te czerwone buty są interesujące, jakbyś im jeszcze fotę strzeliła z boku icon_wink.gif i napisała cenę.

Jaaga nie............. please......... już nie fotuję dziś icon_wink.gif Jak na złość nie ma tego fasonu na stronce internetowej sklepu. 130 zł. Cena jak dla mnie straszna. Ale super skorka miękka, wygodna. I ja nie tak na fason muszę patrzeć, jak na to, czy mój paznokieć u nogi (do zerwania) się w nich wygodnie czuje... takich butów jest niewiele.
LilySnape


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,600
Dołączył: śro, 23 sie 06 - 14:56
SkÄ…d: z Marcinkowa ;)
Nr użytkownika: 7,163




post pon, 06 kwi 2009 - 10:19
Post #38

CYTAT(jaAga78 @ Mon, 06 Apr 2009 - 07:52) *
Lily te czerwone buty są interesujące, jakbyś im jeszcze fotę strzeliła z boku icon_wink.gif i napisała cenę.

Jaaga nie............. please......... już nie fotuję dziś icon_wink.gif Jak na złość nie ma tego fasonu na stronce internetowej sklepu. 130 zł. Cena jak dla mnie straszna. Ale super skorka miękka, wygodna. I ja nie tak na fason muszę patrzeć, jak na to, czy mój paznokieć u nogi (do zerwania) się w nich wygodnie czuje... takich butów jest niewiele.


--------------------
Marcin, 25.05.2007
odynka

Go??







post pon, 06 kwi 2009 - 10:31
Post #39

Asiu kciuki sa:D

no to obiecane foty z wczoraj;)








a to zdjecie mi sie strasznie podoba;)


i ja:P


i troszke przyrody;)



i z dzis;)



reszta standardowo w galerii;)
Kate_K

Go??







post pon, 06 kwi 2009 - 12:00
Post #40

a to olaf z pola golfowego



wiecie, on autentycznie uwielbia grać w golfa. Rano tylko wstaje i chce jechać na pole robić "bam". Świetnie się tam bawi.
> Czerwcowe gaduÅ‚ki wiercidupki cz. 14
Start new topic
Reply to this topic
100 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna ostatnia 
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: nie, 26 maj 2024 - 20:29
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama