Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

TESKNOTY

> 
Coffee
wto, 29 lis 2005 - 22:39
TESKNTOY
-jak mamusie na obczyznie sobie z tym radza???

moze macie jakies rady, zeby stawic czola , ze zyje sie z dala od kogos bliskiego/rodziny/ czy kraju

za czym w Poslce tesknicie

czego wam brak

co byscie zmienily zanim byscie podjely decyzje o wyjezdzie

czy cieszy was zycie tam czy jednak stale jakas tesknota w tle jest????
Coffee


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,294
Dołączył: pon, 07 lip 03 - 15:01
SkÄ…d: Londyn -Torun
Nr użytkownika: 887




post wto, 29 lis 2005 - 22:39
Post #1

TESKNTOY
-jak mamusie na obczyznie sobie z tym radza???

moze macie jakies rady, zeby stawic czola , ze zyje sie z dala od kogos bliskiego/rodziny/ czy kraju

za czym w Poslce tesknicie

czego wam brak

co byscie zmienily zanim byscie podjely decyzje o wyjezdzie

czy cieszy was zycie tam czy jednak stale jakas tesknota w tle jest????

--------------------






"Ludzie s?abi zwykle nie wybaczaj? - to przywilej ludzi silnych "
dyziak
piÄ…, 16 gru 2005 - 11:58
Jest tesknota, jest, choc nie lubie Polski. Ale teraz grudzien, tutaj slonce, cieplo. a tam.....? Nigdy nie myslalam, ze bede tak tesknic. A jeszcze wali mi sie zwiazek, nie po raz pierwszy, ale obawiam sie ze ostatni. Wiec tesknie, tesknie ogromnie. Za sniegiem, za zimnem, za...... grzybami, kapusta, ogorkami. Moge plakac...?
dyziak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 452
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 21:12
SkÄ…d: Warszawa, obecnie Hiszpania
Nr użytkownika: 128




post piÄ…, 16 gru 2005 - 11:58
Post #2

Jest tesknota, jest, choc nie lubie Polski. Ale teraz grudzien, tutaj slonce, cieplo. a tam.....? Nigdy nie myslalam, ze bede tak tesknic. A jeszcze wali mi sie zwiazek, nie po raz pierwszy, ale obawiam sie ze ostatni. Wiec tesknie, tesknie ogromnie. Za sniegiem, za zimnem, za...... grzybami, kapusta, ogorkami. Moge plakac...?

--------------------
dyziak, mama Nadii, zwykle wesola:( user posted image
user posted image
Coffee
piÄ…, 16 gru 2005 - 21:50
dyziak... icon_sad.gif przytulam cie
Coffee


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,294
Dołączył: pon, 07 lip 03 - 15:01
SkÄ…d: Londyn -Torun
Nr użytkownika: 887




post piÄ…, 16 gru 2005 - 21:50
Post #3

dyziak... icon_sad.gif przytulam cie

--------------------






"Ludzie s?abi zwykle nie wybaczaj? - to przywilej ludzi silnych "
Mama Mojzesza
piÄ…, 16 gru 2005 - 22:13
CYTAT(dyziak)
Jest tesknota, jest, choc nie lubie Polski. Ale teraz grudzien, tutaj slonce, cieplo. a tam.....? Nigdy nie myslalam, ze bede tak tesknic. A jeszcze wali mi sie zwiazek, nie po raz pierwszy, ale obawiam sie ze ostatni. Wiec tesknie, tesknie ogromnie. Za sniegiem, za zimnem, za...... grzybami, kapusta, ogorkami. Moge plakac...?


Dyziak, przyjedz na tydzien to Ci sie odechce, ja codziennie klne na czym swiat stoi, ze ten kraj nie nadaje sie do wychowywania dzieci, zadne becikowe nie pomoze, tu jest po prostu za zimno!
mam wrazenie, ze ostatnio nic innego nie robie tylko nosze na rekach zakutane w kurteczki przestraszone dziecko, pod wiatr, deszcz i snieg,
dzis powiedzialam dosc tego i po prostu nie wyszlismy z domu,
jesli pogoda sie nie zmieni jestem gotowa siedziec tu chocby do wiosny, juz porzucilam pomysly o przyzwyczajaniu sie do zimy icon_twisted.gif
Snieg najlepiej wyglada na zdjeciu icon_twisted.gif
chociaz rozumiem, ze mozna tesknic za ogorkami icon_razz.gif
Mama Mojzesza


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,565
Dołączył: pon, 12 sty 04 - 16:00
Nr użytkownika: 1,325

GG:


post piÄ…, 16 gru 2005 - 22:13
Post #4

CYTAT(dyziak)
Jest tesknota, jest, choc nie lubie Polski. Ale teraz grudzien, tutaj slonce, cieplo. a tam.....? Nigdy nie myslalam, ze bede tak tesknic. A jeszcze wali mi sie zwiazek, nie po raz pierwszy, ale obawiam sie ze ostatni. Wiec tesknie, tesknie ogromnie. Za sniegiem, za zimnem, za...... grzybami, kapusta, ogorkami. Moge plakac...?


Dyziak, przyjedz na tydzien to Ci sie odechce, ja codziennie klne na czym swiat stoi, ze ten kraj nie nadaje sie do wychowywania dzieci, zadne becikowe nie pomoze, tu jest po prostu za zimno!
mam wrazenie, ze ostatnio nic innego nie robie tylko nosze na rekach zakutane w kurteczki przestraszone dziecko, pod wiatr, deszcz i snieg,
dzis powiedzialam dosc tego i po prostu nie wyszlismy z domu,
jesli pogoda sie nie zmieni jestem gotowa siedziec tu chocby do wiosny, juz porzucilam pomysly o przyzwyczajaniu sie do zimy icon_twisted.gif
Snieg najlepiej wyglada na zdjeciu icon_twisted.gif
chociaz rozumiem, ze mozna tesknic za ogorkami icon_razz.gif
mama_wolfa
nie, 18 gru 2005 - 15:36
nie tęsknię.
mama_wolfa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 391
Dołączył: pon, 30 sie 04 - 15:24
SkÄ…d: Eire
Nr użytkownika: 2,051




post nie, 18 gru 2005 - 15:36
Post #5

nie tęsknię.

--------------------
A po nocy przychodzi dzień a po burzy spokój
Linux VPS Hosting

ilona
nie, 18 gru 2005 - 17:18
A ja tesknie ,bardzo ale nie za pogoda bo mam taka sama a nawet gorsza icon_lol.gif
Tesknie za moim miastem,za ludzmi z ktorymi spedzalam czas ,za ludzmi ktorych nigdy w zyciu na oczy nie widzialam wink.gif
nie chcialabym wrocic do Polski na stale alegdybym tak mogla choc raz do roku...echhhh

Dyziak ,trzymaj sie ,bedzie dobrze.
ilona


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,543
Dołączył: śro, 18 sie 04 - 04:41
SkÄ…d: ze stanow skupienia materii....
Nr użytkownika: 2,015




post nie, 18 gru 2005 - 17:18
Post #6

A ja tesknie ,bardzo ale nie za pogoda bo mam taka sama a nawet gorsza icon_lol.gif
Tesknie za moim miastem,za ludzmi z ktorymi spedzalam czas ,za ludzmi ktorych nigdy w zyciu na oczy nie widzialam wink.gif
nie chcialabym wrocic do Polski na stale alegdybym tak mogla choc raz do roku...echhhh

Dyziak ,trzymaj sie ,bedzie dobrze.

--------------------
" Love All, Trust a few, Do wrong to None." Shakespeare
FCJPNFM- poprawianie mile widziane :)

Mam problemy jak i Mika ;)
spacja mi zanika !
dyziak
pon, 19 gru 2005 - 17:06
Dzieki, kochane. Tak naprawde, to tesknie tak na tydzien. Czasem mam dola. ale.... A to Mojzeszkowa mnie na duchu podniesie wink.gif czasem ktos cos skrobnie. Ja wiem, ze na obczyznie najgorszy jest pierwszy rok icon_cry.gif Tylko czemu to tak dlugo trwa? I wtedy wali sie wsio. No, wiem, smedze, koncze, dzieki Wam za wsparcie. A za ogorkami plus kapustka kiszona (znalazlam, ale jest do du....y) to tesknie, oj, tesknie. A jak pomysle o karpiu w Wigilie, kapuscie z grochem (to takie mocno czestochowskie) i grzybach w panierce to..... ach, ach. I choli, paczka z grzybami suszonymi dojsc nie chce, wiec z czego ja zupke grzybowa ugotuje?
Powiedzcie mi tylko, ze bedzie dobrze. Bo bedzie wink.gif
dyziak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 452
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 21:12
SkÄ…d: Warszawa, obecnie Hiszpania
Nr użytkownika: 128




post pon, 19 gru 2005 - 17:06
Post #7

Dzieki, kochane. Tak naprawde, to tesknie tak na tydzien. Czasem mam dola. ale.... A to Mojzeszkowa mnie na duchu podniesie wink.gif czasem ktos cos skrobnie. Ja wiem, ze na obczyznie najgorszy jest pierwszy rok icon_cry.gif Tylko czemu to tak dlugo trwa? I wtedy wali sie wsio. No, wiem, smedze, koncze, dzieki Wam za wsparcie. A za ogorkami plus kapustka kiszona (znalazlam, ale jest do du....y) to tesknie, oj, tesknie. A jak pomysle o karpiu w Wigilie, kapuscie z grochem (to takie mocno czestochowskie) i grzybach w panierce to..... ach, ach. I choli, paczka z grzybami suszonymi dojsc nie chce, wiec z czego ja zupke grzybowa ugotuje?
Powiedzcie mi tylko, ze bedzie dobrze. Bo bedzie wink.gif

--------------------
dyziak, mama Nadii, zwykle wesola:( user posted image
user posted image
Coffee
pon, 19 gru 2005 - 22:53
Aniu a my wczoraj i dzis mielismy mrozik -5..bez wiatru, snieg pod nogami lekko skrzypial..naokolo bialo i..pieknie slonko swieci..uwielbiam taka pogode..a jak milo ptoem wejsc i napic sie herbatki wink.gif
moja przyjaciolka z RPA teraz narzeka na srodek lata i upaly i ze nic jej sie nie chce..klnie na slonce..bo leje sie z nich icon_rolleyes.gif
Coffee


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,294
Dołączył: pon, 07 lip 03 - 15:01
SkÄ…d: Londyn -Torun
Nr użytkownika: 887




post pon, 19 gru 2005 - 22:53
Post #8

Aniu a my wczoraj i dzis mielismy mrozik -5..bez wiatru, snieg pod nogami lekko skrzypial..naokolo bialo i..pieknie slonko swieci..uwielbiam taka pogode..a jak milo ptoem wejsc i napic sie herbatki wink.gif
moja przyjaciolka z RPA teraz narzeka na srodek lata i upaly i ze nic jej sie nie chce..klnie na slonce..bo leje sie z nich icon_rolleyes.gif

--------------------






"Ludzie s?abi zwykle nie wybaczaj? - to przywilej ludzi silnych "
dyziak
czw, 22 gru 2005 - 12:28
Doszla paczka icon_smile.gif mam grzyby icon_wink.gif I bedzie zupa grzybowa icon_wink.gif I jeszcze lalki dla Mlodej i ksiazeczki icon_smile.gif Ach, dosyc radosci!
dyziak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 452
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 21:12
SkÄ…d: Warszawa, obecnie Hiszpania
Nr użytkownika: 128




post czw, 22 gru 2005 - 12:28
Post #9

Doszla paczka icon_smile.gif mam grzyby icon_wink.gif I bedzie zupa grzybowa icon_wink.gif I jeszcze lalki dla Mlodej i ksiazeczki icon_smile.gif Ach, dosyc radosci!

--------------------
dyziak, mama Nadii, zwykle wesola:( user posted image
user posted image
AnnieLo
śro, 08 mar 2006 - 17:05
Ja, kiedy dopadnie mnie "nostalgia":
- ogladam TV POLONIA na satelicie i jeszcze bardziej sie "pograzam", ryczac jak bobr gdy widze polskie krajobrazy, "swojskie" twarze;
- gadam w necie z polskimi dziewczynami (tak jak teraz);
- wychodze na spacerek;
- odzwaniam znajomych.

Ech, ale nie ma to jak w domu... icon_cool.gif
AnnieLo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,877
Dołączył: wto, 07 mar 06 - 08:50
Skąd: Italiańsko
Nr użytkownika: 5,156




post śro, 08 mar 2006 - 17:05
Post #10

Ja, kiedy dopadnie mnie "nostalgia":
- ogladam TV POLONIA na satelicie i jeszcze bardziej sie "pograzam", ryczac jak bobr gdy widze polskie krajobrazy, "swojskie" twarze;
- gadam w necie z polskimi dziewczynami (tak jak teraz);
- wychodze na spacerek;
- odzwaniam znajomych.

Ech, ale nie ma to jak w domu... icon_cool.gif

--------------------
Leo(nid): 3.11.2006 & Ma®x: 18.04.2008
malgosiak
czw, 09 mar 2006 - 15:46
Mi tam wlasciewie to bardzo smutno nie jest. Polski jako takiej mi nie brakuje. W kontakcie z rodzinka i przyjaciolmi jestem, no i dzieki internetowi jest tak jakby byli obok wink.gif Ale prawde mowiac to dalabym sie pokroic za zupe ogorkowa, polski bialy ser i mak. Bo z kapusta kiszona, to sobie radze wink.gif najlepsza to ona tu nie jest, ale bigos wychodzi pierwsza klasa icon_lol.gif A i jeszcze za chleb, nasz pyszny cieply i bulki "zwykle" tez bym sie dala pokroic i to w kosteczke drobniutka 02.gif
malgosiak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 632
Dołączył: śro, 15 cze 05 - 14:55
SkÄ…d: Bordeaux/Francja :]
Nr użytkownika: 3,271




post czw, 09 mar 2006 - 15:46
Post #11

Mi tam wlasciewie to bardzo smutno nie jest. Polski jako takiej mi nie brakuje. W kontakcie z rodzinka i przyjaciolmi jestem, no i dzieki internetowi jest tak jakby byli obok wink.gif Ale prawde mowiac to dalabym sie pokroic za zupe ogorkowa, polski bialy ser i mak. Bo z kapusta kiszona, to sobie radze wink.gif najlepsza to ona tu nie jest, ale bigos wychodzi pierwsza klasa icon_lol.gif A i jeszcze za chleb, nasz pyszny cieply i bulki "zwykle" tez bym sie dala pokroic i to w kosteczke drobniutka 02.gif

--------------------
Mocca
nie, 25 cze 2006 - 23:39
tesknie za rodzinka i tyle.... icon_rolleyes.gif
Mocca


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 446
Dołączył: nie, 16 kwi 06 - 21:41
SkÄ…d: Florencja/Opole
Nr użytkownika: 5,588

GG:


post nie, 25 cze 2006 - 23:39
Post #12

tesknie za rodzinka i tyle.... icon_rolleyes.gif

--------------------
ivonka
pon, 26 cze 2006 - 14:38
Tak naprawde tesknie za rodzina, przyjaciolmi, szczerym smiechem dzielonym z tymi, ktorych kocham, lubie, szanuje, a ktorych nie ma i nie bedzie tutaj.... Tu jednak jest maz i tutaj jest ta moja mala rodzinka, ktora jest calym moim obecnym swiatem. Ale staje sie coraz bardziej realne to, ze rozleci sie ona jak domek z kart... Czy sa bledy nie do naprawienia? icon_cry.gif
ivonka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5
Dołączył: pon, 22 maj 06 - 13:00
SkÄ…d: Hamburg
Nr użytkownika: 5,948

GG:


post pon, 26 cze 2006 - 14:38
Post #13

Tak naprawde tesknie za rodzina, przyjaciolmi, szczerym smiechem dzielonym z tymi, ktorych kocham, lubie, szanuje, a ktorych nie ma i nie bedzie tutaj.... Tu jednak jest maz i tutaj jest ta moja mala rodzinka, ktora jest calym moim obecnym swiatem. Ale staje sie coraz bardziej realne to, ze rozleci sie ona jak domek z kart... Czy sa bledy nie do naprawienia? icon_cry.gif
Mocca
pon, 26 cze 2006 - 21:56
ivonka chyba nie ma bledow do nie naprawienia.... wszystko zalezy od was...
Mocca


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 446
Dołączył: nie, 16 kwi 06 - 21:41
SkÄ…d: Florencja/Opole
Nr użytkownika: 5,588

GG:


post pon, 26 cze 2006 - 21:56
Post #14

ivonka chyba nie ma bledow do nie naprawienia.... wszystko zalezy od was...

--------------------
snupek
śro, 13 gru 2006 - 10:23
Jesli sa wsrod Was internetowe znajome Dyziaka (pisała tez w tym miejscu ) to prosze o kontakt na moj email:kracek@onet.eu
Wiem z kim mniej wiecej tu prowadziła dyskusje ale niestety nie znam Waszych maili
pozdrawiam
Ania
snupek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 223
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 13:03
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 342

GG:


post śro, 13 gru 2006 - 10:23
Post #15

Jesli sa wsrod Was internetowe znajome Dyziaka (pisała tez w tym miejscu ) to prosze o kontakt na moj email:kracek@onet.eu
Wiem z kim mniej wiecej tu prowadziła dyskusje ale niestety nie znam Waszych maili
pozdrawiam
Ania

--------------------
Ania - mama Bartka (ur.09-1997) i Anielki "Kracka" (ur.05-2003)user posted imageuser posted image
Coffee
czw, 01 lut 2007 - 10:45
dziewczyny teraz i ja tesknie za domkiem i mama
mam internet wiec moge za free rozmawiac codziennie...ale tesknie icon_cry.gif mam nadzieje ze w miare uplywu czasu poczuje tu swoj dom ale na razie bucze po katach...prosze was o wsparcie icon_redface.gif
Coffee


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,294
Dołączył: pon, 07 lip 03 - 15:01
SkÄ…d: Londyn -Torun
Nr użytkownika: 887




post czw, 01 lut 2007 - 10:45
Post #16

dziewczyny teraz i ja tesknie za domkiem i mama
mam internet wiec moge za free rozmawiac codziennie...ale tesknie icon_cry.gif mam nadzieje ze w miare uplywu czasu poczuje tu swoj dom ale na razie bucze po katach...prosze was o wsparcie icon_redface.gif

--------------------






"Ludzie s?abi zwykle nie wybaczaj? - to przywilej ludzi silnych "
gullviva
czw, 01 lut 2007 - 15:25
trzymaj sie Coffee przytul.gif przytul.gif

bo jest szansa ze kiedys sie przyzwyczaisz, a Polska bedzie dla ciebie krajem wakacji i takiej sympatycznej nostalgii.... zwiazanej z przeszloscia i latami mlodzieczymi ... za ktorymi czasem sie teskni ale jakos tak bezbolesnie icon_wink.gif icon_biggrin.gif
gullviva


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 321
Dołączył: pon, 09 maj 05 - 16:25
SkÄ…d: z domu...czasami z pracy ;)
Nr użytkownika: 3,110

GG:


post czw, 01 lut 2007 - 15:25
Post #17

trzymaj sie Coffee przytul.gif przytul.gif

bo jest szansa ze kiedys sie przyzwyczaisz, a Polska bedzie dla ciebie krajem wakacji i takiej sympatycznej nostalgii.... zwiazanej z przeszloscia i latami mlodzieczymi ... za ktorymi czasem sie teskni ale jakos tak bezbolesnie icon_wink.gif icon_biggrin.gif

--------------------
*intelektualista to człowiek wykształcony ponad możliwości swojej inteligencji *
Adriannna
nie, 11 lut 2007 - 21:51
Dokladnie Coffee trzymaj sie! Przyzwyczaisz sie, choc moze to niewiarygodnie brzmi teraz, ale tak bedzie. Sama kiedys tesknilam bardzo. W sumie chwilowo jestem w PL ale teskni mi sie za Szwajcaria ...kwestia przyzwyczajenia, poznania nowych ludzi, zawarcia przyjazni, a takie wbrew opiniom wielu sa mozliwe...

A tak w ogole co z Twoja przyjaciolka z Brazylii o ktorej w zeszlym roku wspominalas. Mam nadzieje, ze wszystko dobrze sie skonczylo.

Pozdrawiam.
Adriannna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,030
Dołączył: pią, 25 lis 05 - 00:24
SkÄ…d: RJ/BR
Nr użytkownika: 4,124




post nie, 11 lut 2007 - 21:51
Post #18

Dokladnie Coffee trzymaj sie! Przyzwyczaisz sie, choc moze to niewiarygodnie brzmi teraz, ale tak bedzie. Sama kiedys tesknilam bardzo. W sumie chwilowo jestem w PL ale teskni mi sie za Szwajcaria ...kwestia przyzwyczajenia, poznania nowych ludzi, zawarcia przyjazni, a takie wbrew opiniom wielu sa mozliwe...

A tak w ogole co z Twoja przyjaciolka z Brazylii o ktorej w zeszlym roku wspominalas. Mam nadzieje, ze wszystko dobrze sie skonczylo.

Pozdrawiam.

--------------------
Sophie 2006 i Noemie 2010 :)

Na brazylijskim luzie...
Coffee
pon, 12 lut 2007 - 09:26
tak z przyjaciolka mam caly czas kontakt, jej mama jest z nia i pomaga przy dziecku...a ona czeka na przeszczep watroby... icon_sad.gif ale jakos sie trzyma

dzieki za pamiec icon_lol.gif
Coffee


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,294
Dołączył: pon, 07 lip 03 - 15:01
SkÄ…d: Londyn -Torun
Nr użytkownika: 887




post pon, 12 lut 2007 - 09:26
Post #19

tak z przyjaciolka mam caly czas kontakt, jej mama jest z nia i pomaga przy dziecku...a ona czeka na przeszczep watroby... icon_sad.gif ale jakos sie trzyma

dzieki za pamiec icon_lol.gif

--------------------






"Ludzie s?abi zwykle nie wybaczaj? - to przywilej ludzi silnych "
Adriannna
pon, 12 lut 2007 - 23:46
W takim razie ja nie przestaje za nia trzymac kciukow i przesylam cieple pozdrowienia. Na pewno wszystko sie dobrze ulozy. icon_smile.gif
Adriannna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,030
Dołączył: pią, 25 lis 05 - 00:24
SkÄ…d: RJ/BR
Nr użytkownika: 4,124




post pon, 12 lut 2007 - 23:46
Post #20

W takim razie ja nie przestaje za nia trzymac kciukow i przesylam cieple pozdrowienia. Na pewno wszystko sie dobrze ulozy. icon_smile.gif

--------------------
Sophie 2006 i Noemie 2010 :)

Na brazylijskim luzie...
> TESKNOTY
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 28 maj 2024 - 04:03
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama