Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
4 Stron V   1 2 3 następna ostatnia   

DOM NA BŁYSK bez chemii :)

, czyli czyścimy ekologicznie
> , czyli czyścimy ekologicznie
milutka
śro, 09 maj 2012 - 22:43
No więc już wiemy, że folia aluminiowa super czyści piekarnik icon_smile.gif


Jakie jeszcze macie rady? sprawdzone oczywiście osobiście icon_wink.gif
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
Skąd: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post śro, 09 maj 2012 - 22:43
Post #1

No więc już wiemy, że folia aluminiowa super czyści piekarnik icon_smile.gif


Jakie jeszcze macie rady? sprawdzone oczywiście osobiście icon_wink.gif

--------------------
walizka
śro, 09 maj 2012 - 23:42
fajny wątek - sama chętnie poznam kilka dorbych patentów icon_smile.gif

Ocetem spirytusowym odkamieniam czajnik i krany. Krany okładam watą nasączoną octem na pół godziny, a do czajnika wlewam ocet i też zostawiam na pół godziny. Potem wystarczy tylko przepłukać.

Kurze ścieram szmatką moczoną w wodzie z kilkoma kroplami olejku z drzewa herbacianego, który ma działanie antybakteryjne i ładnie pachnie.

Mam też kilka przepisów na środki czystości z octu, sody i soli, ale jeszcze ich nie wypróbowałam... Raz umyłam podłogi wodą z octem (1:1), ale zapach był za bardzo intensywny. Nawet olejek herbaciany go nie zneuralizował. Zrezygnowałam więc z takiego "płynu do podłóg" icon_wink.gif
walizka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,859
Dołączył: pią, 03 lip 09 - 00:07
Nr użytkownika: 28,065




post śro, 09 maj 2012 - 23:42
Post #2

fajny wątek - sama chętnie poznam kilka dorbych patentów icon_smile.gif

Ocetem spirytusowym odkamieniam czajnik i krany. Krany okładam watą nasączoną octem na pół godziny, a do czajnika wlewam ocet i też zostawiam na pół godziny. Potem wystarczy tylko przepłukać.

Kurze ścieram szmatką moczoną w wodzie z kilkoma kroplami olejku z drzewa herbacianego, który ma działanie antybakteryjne i ładnie pachnie.

Mam też kilka przepisów na środki czystości z octu, sody i soli, ale jeszcze ich nie wypróbowałam... Raz umyłam podłogi wodą z octem (1:1), ale zapach był za bardzo intensywny. Nawet olejek herbaciany go nie zneuralizował. Zrezygnowałam więc z takiego "płynu do podłóg" icon_wink.gif

--------------------


milutka
śro, 09 maj 2012 - 23:59
Też myłam podłogę octem, sąsiadka mi poleciła, ale smród był przez kilka dni.

A taki czajnik później nie śmierdzi tym octem?
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
Skąd: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post śro, 09 maj 2012 - 23:59
Post #3

Też myłam podłogę octem, sąsiadka mi poleciła, ale smród był przez kilka dni.

A taki czajnik później nie śmierdzi tym octem?

--------------------
Ika
śro, 09 maj 2012 - 23:59
Soda oczyszczona. Na dobrą sprawę do wszystkiego... Fugi mi czyści jak złoto.
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post śro, 09 maj 2012 - 23:59
Post #4

Soda oczyszczona. Na dobrą sprawę do wszystkiego... Fugi mi czyści jak złoto.

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
Ika
czw, 10 maj 2012 - 00:01
O, octem podobno się szyby świetnie myje. Bez smug. Pryska się na szybę octem, przeciera (najlepiej pończochami 03.gif ) i lśnią. Nie próbowałam.
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post czw, 10 maj 2012 - 00:01
Post #5

O, octem podobno się szyby świetnie myje. Bez smug. Pryska się na szybę octem, przeciera (najlepiej pończochami 03.gif ) i lśnią. Nie próbowałam.

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
MamaJulki
czw, 10 maj 2012 - 00:27
CYTAT(Ika @ Thu, 10 May 2012 - 01:01) *
O, octem podobno się szyby świetnie myje. Bez smug. Pryska się na szybę octem, przeciera (najlepiej pończochami 03.gif ) i lśnią. Nie próbowałam.


ja zawsze myję szyby wodą z octem
proporcji nie podam bo do kilku litrów wody leję octu "na oko"
przecieram tą wodą na mokro za pomocą pieluchy a potem suchą pieluchą poleruję
lepsze niż clin icon_wink.gif

soda jest ok - szorowałam nią przypalone garnki, moczyłam pranie itp...

a folia aluminiowa super czyści srebro - daje się ją na spód naczynia, wsypuje trochę soli zalewa wodą i moczy w tym bizuterię (pamiętacie może w telesprzedaży reklamowali takie super płytki do czyszczenia - na tej samej zasadzie działały icon_wink.gif )
MamaJulki


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,217
Dołączył: nie, 08 kwi 07 - 22:13
Nr użytkownika: 12,767




post czw, 10 maj 2012 - 00:27
Post #6

CYTAT(Ika @ Thu, 10 May 2012 - 01:01) *
O, octem podobno się szyby świetnie myje. Bez smug. Pryska się na szybę octem, przeciera (najlepiej pończochami 03.gif ) i lśnią. Nie próbowałam.


ja zawsze myję szyby wodą z octem
proporcji nie podam bo do kilku litrów wody leję octu "na oko"
przecieram tą wodą na mokro za pomocą pieluchy a potem suchą pieluchą poleruję
lepsze niż clin icon_wink.gif

soda jest ok - szorowałam nią przypalone garnki, moczyłam pranie itp...

a folia aluminiowa super czyści srebro - daje się ją na spód naczynia, wsypuje trochę soli zalewa wodą i moczy w tym bizuterię (pamiętacie może w telesprzedaży reklamowali takie super płytki do czyszczenia - na tej samej zasadzie działały icon_wink.gif )
pomidorro
czw, 10 maj 2012 - 10:07
ale jak się czyści piekarnik folią al. ??? 37.gif chyba dzisiaj nie kontaktuję bo jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić 29.gif
pomidorro


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,782
Dołączył: pon, 14 maj 07 - 11:18
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 14,138

GG:


post czw, 10 maj 2012 - 10:07
Post #7

ale jak się czyści piekarnik folią al. ??? 37.gif chyba dzisiaj nie kontaktuję bo jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić 29.gif

--------------------



Orinoko
czw, 10 maj 2012 - 10:10
Hm.... zwija się ją w kulki, albo raczej kule? Gdzieś mi tak mignęło na forum, ale chyba w połączeniu z jakimś środkiem do piekarnika?
Czy nie pisała o tym Rosa?

Moja teściowa odkamienia czajniki kwaskiem cytrynowym. Sprawdza się.

Orinoko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,280
Dołączył: śro, 09 mar 05 - 14:46
Skąd: okolice Poznania
Nr użytkownika: 2,827

GG:


post czw, 10 maj 2012 - 10:10
Post #8

Hm.... zwija się ją w kulki, albo raczej kule? Gdzieś mi tak mignęło na forum, ale chyba w połączeniu z jakimś środkiem do piekarnika?
Czy nie pisała o tym Rosa?

Moja teściowa odkamienia czajniki kwaskiem cytrynowym. Sprawdza się.



--------------------


...Past the deep troubled water / And the fears of the dark / There's a hill in the sunlight / For you to find harmony...
walizka
czw, 10 maj 2012 - 10:57
milutka - nie śmierdzi, po przepłukaniu wodą icon_smile.gif Na wszelki wypadek gotuję w nim raz wodę po odkamienianiu i wszystko "gra" icon_smile.gif

Tę sodę muszę rozpracować! Ika - jak myjesz nią fugi? Posypujesz i zmywasz, czy myjesz jakimś roztworem? Ciekawa jestem, bo do fug przymierzam się od dawna...

MamaJulki - a z praniem co robi soda? Odplamia czy wybiela? I jak długo moczysz? Jakie proporcje?
walizka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,859
Dołączył: pią, 03 lip 09 - 00:07
Nr użytkownika: 28,065




post czw, 10 maj 2012 - 10:57
Post #9

milutka - nie śmierdzi, po przepłukaniu wodą icon_smile.gif Na wszelki wypadek gotuję w nim raz wodę po odkamienianiu i wszystko "gra" icon_smile.gif

Tę sodę muszę rozpracować! Ika - jak myjesz nią fugi? Posypujesz i zmywasz, czy myjesz jakimś roztworem? Ciekawa jestem, bo do fug przymierzam się od dawna...

MamaJulki - a z praniem co robi soda? Odplamia czy wybiela? I jak długo moczysz? Jakie proporcje?

--------------------


MamaJulki
czw, 10 maj 2012 - 11:00
walizka soda wywabia plamy ale też ma działanie zmiękczające
często dodawałam do białego prania łyżeczkę razem z proszkiem, teraz nie dodaję bo testuję niemieckie płyny icon_wink.gif
a jak moczyć to poplamione rzeczy - ja na wielką miskę prania (jeden wsad do pralki 4-5 kg) wsypywałam całe opakowanie sody - moczyło się to całą noc i rano normalnie bach do pralki
w ten sposób teraz potraktowałam wyprawkę dla bobaska - ładne się ciuszki zrobiły a większość jasnych lub białych mam
MamaJulki


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,217
Dołączył: nie, 08 kwi 07 - 22:13
Nr użytkownika: 12,767




post czw, 10 maj 2012 - 11:00
Post #10

walizka soda wywabia plamy ale też ma działanie zmiękczające
często dodawałam do białego prania łyżeczkę razem z proszkiem, teraz nie dodaję bo testuję niemieckie płyny icon_wink.gif
a jak moczyć to poplamione rzeczy - ja na wielką miskę prania (jeden wsad do pralki 4-5 kg) wsypywałam całe opakowanie sody - moczyło się to całą noc i rano normalnie bach do pralki
w ten sposób teraz potraktowałam wyprawkę dla bobaska - ładne się ciuszki zrobiły a większość jasnych lub białych mam
walizka
czw, 10 maj 2012 - 11:04
Dzięki! nie wiedziałam, że też zmiękcza icon_smile.gif icon_smile.gif
Mam kilka plam, z którymi nic sobie nie poradziło. Przetestuję sodę zatem.
walizka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,859
Dołączył: pią, 03 lip 09 - 00:07
Nr użytkownika: 28,065




post czw, 10 maj 2012 - 11:04
Post #11

Dzięki! nie wiedziałam, że też zmiękcza icon_smile.gif icon_smile.gif
Mam kilka plam, z którymi nic sobie nie poradziło. Przetestuję sodę zatem.

--------------------


Ika
czw, 10 maj 2012 - 11:12
CYTAT(walizka @ Thu, 10 May 2012 - 09:57) *
Tę sodę muszę rozpracować! Ika - jak myjesz nią fugi? Posypujesz i zmywasz, czy myjesz jakimś roztworem? Ciekawa jestem, bo do fug przymierzam się od dawna...


Soda z wodą, robisz papkę, nakładasz na fugi, zostawiasz na trochę (w zależności od stanu zasyfienia fug icon_wink.gif), potem lekko szorujesz jakąś szczotą, zmywasz.

edit: jak mi się nie chciało nakładać papki, to sobie ułatwiałam sypiąc sodę na fugi i pryskając spryskiwaczem.
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post czw, 10 maj 2012 - 11:12
Post #12

CYTAT(walizka @ Thu, 10 May 2012 - 09:57) *
Tę sodę muszę rozpracować! Ika - jak myjesz nią fugi? Posypujesz i zmywasz, czy myjesz jakimś roztworem? Ciekawa jestem, bo do fug przymierzam się od dawna...


Soda z wodą, robisz papkę, nakładasz na fugi, zostawiasz na trochę (w zależności od stanu zasyfienia fug icon_wink.gif), potem lekko szorujesz jakąś szczotą, zmywasz.

edit: jak mi się nie chciało nakładać papki, to sobie ułatwiałam sypiąc sodę na fugi i pryskając spryskiwaczem.

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
milutka
czw, 10 maj 2012 - 15:24
CYTAT(pomidorro @ Thu, 10 May 2012 - 11:07) *
ale jak się czyści piekarnik folią al. ??? 37.gif chyba dzisiaj nie kontaktuję bo jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić 29.gif


Tak, Rosa o tym pisała icon_smile.gif

Folię zwijamy w kulę, pryskamy zabrudzoną powierzchnię jakim detergentem (wiem wiem, ma tu być ekologicznie icon_wink.gif ) i szorujemy. Ja dodatkowo użyłam sody , więc może by wystarczyła sama soda i folia.
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
Skąd: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post czw, 10 maj 2012 - 15:24
Post #13

CYTAT(pomidorro @ Thu, 10 May 2012 - 11:07) *
ale jak się czyści piekarnik folią al. ??? 37.gif chyba dzisiaj nie kontaktuję bo jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić 29.gif


Tak, Rosa o tym pisała icon_smile.gif

Folię zwijamy w kulę, pryskamy zabrudzoną powierzchnię jakim detergentem (wiem wiem, ma tu być ekologicznie icon_wink.gif ) i szorujemy. Ja dodatkowo użyłam sody , więc może by wystarczyła sama soda i folia.


--------------------
minka.
czw, 10 maj 2012 - 16:34
Okna od kilku lat myje wylacznie woda z kilkoma kroplami plynu do naczyn. Nigdy nie bylo lepszego efektu.
Plynu do naczyn uzywam tez zawsze do podlogi(tej ktorej chce nadac blysk) albo produktu gulsapa

Gulsapa jest produkowana z olejku sosnowgo i stosuje ja ostanio z uwielbieniem do czyszczenia piekarnika oraz ogolnie jako srodek czyszczacy( rozrabiam z woda i wlewam do spryskiwacza) bo swietnie radzi sobie z tluszczem i do prania icon_smile.gif Acha, i jako mydlo do rak swietna jest:)


edit: nie wyswietlalo szwedzkich liter

Ten post edytował minka. czw, 10 maj 2012 - 17:05
minka.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,622
Dołączył: wto, 30 maj 06 - 01:03
Skąd: Szwecja
Nr użytkownika: 6,069

GG:


post czw, 10 maj 2012 - 16:34
Post #14

Okna od kilku lat myje wylacznie woda z kilkoma kroplami plynu do naczyn. Nigdy nie bylo lepszego efektu.
Plynu do naczyn uzywam tez zawsze do podlogi(tej ktorej chce nadac blysk) albo produktu gulsapa

Gulsapa jest produkowana z olejku sosnowgo i stosuje ja ostanio z uwielbieniem do czyszczenia piekarnika oraz ogolnie jako srodek czyszczacy( rozrabiam z woda i wlewam do spryskiwacza) bo swietnie radzi sobie z tluszczem i do prania icon_smile.gif Acha, i jako mydlo do rak swietna jest:)


edit: nie wyswietlalo szwedzkich liter

--------------------

I HAVE THE BODY OF A GOD. (Unfortunately it's Buddha)
Orinoko
czw, 10 maj 2012 - 21:36
Tutaj jest trochę o sodzie i eko-detergentach:
https://ekomama.pl/index.php?option=com_con...5&Itemid=30
Orinoko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,280
Dołączył: śro, 09 mar 05 - 14:46
Skąd: okolice Poznania
Nr użytkownika: 2,827

GG:


post czw, 10 maj 2012 - 21:36
Post #15

Tutaj jest trochę o sodzie i eko-detergentach:
https://ekomama.pl/index.php?option=com_con...5&Itemid=30


--------------------


...Past the deep troubled water / And the fears of the dark / There's a hill in the sunlight / For you to find harmony...
ana
czw, 10 maj 2012 - 22:37
na suche plamy w pikarniku: np. 3 łyżeczki (równe ilości) sody, octu, soli i przez kilka min. trzymać tą papkę na plamie.

wprawdze to nie chemia ale zanim wyrzycę zużytą szczoteczka do zębów myję nią odpływ w umywalce i ten poziomy też oraz kołnierz w muszli WC. zdarza mi się w ten sposób doszyszczać uszczelki w pralce i miejsce wokoło baterii.
ana


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,413
Dołączył: czw, 16 gru 04 - 12:06
Skąd: ^
Nr użytkownika: 2,421




post czw, 10 maj 2012 - 22:37
Post #16

na suche plamy w pikarniku: np. 3 łyżeczki (równe ilości) sody, octu, soli i przez kilka min. trzymać tą papkę na plamie.

wprawdze to nie chemia ale zanim wyrzycę zużytą szczoteczka do zębów myję nią odpływ w umywalce i ten poziomy też oraz kołnierz w muszli WC. zdarza mi się w ten sposób doszyszczać uszczelki w pralce i miejsce wokoło baterii.

--------------------
mama Wiktora (ur. 21.10.04)
anax
pon, 14 maj 2012 - 12:03
Fugi czyszczę domestosem.
A wczoraj zasłyszałam że robi się papkę z sody i octu.i gotuje się chwilkę.Więcej sody mniej ostu.I świetnie czyści piekarnik.położyć papkę na chwilę i potem zmyć szorstką gombką.Nie próbowałam
anax


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,979
Dołączył: nie, 06 kwi 03 - 09:59
Skąd: kraków
Nr użytkownika: 433

GG:


post pon, 14 maj 2012 - 12:03
Post #17

Fugi czyszczę domestosem.
A wczoraj zasłyszałam że robi się papkę z sody i octu.i gotuje się chwilkę.Więcej sody mniej ostu.I świetnie czyści piekarnik.położyć papkę na chwilę i potem zmyć szorstką gombką.Nie próbowałam

--------------------


Ika
pon, 14 maj 2012 - 12:31
Anax, ale to miał być dom na błysk BEZ chemii, a chyba trudno o większy zajzajer, niż domestos icon_rolleyes.gif

Od razu uczulam posiadaczy kotów, żeby nie wpadli na taki pomysł. Spora część kotów kocha szczać na domestos icon_evil.gif
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post pon, 14 maj 2012 - 12:31
Post #18

Anax, ale to miał być dom na błysk BEZ chemii, a chyba trudno o większy zajzajer, niż domestos icon_rolleyes.gif

Od razu uczulam posiadaczy kotów, żeby nie wpadli na taki pomysł. Spora część kotów kocha szczać na domestos icon_evil.gif

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
Dabriza
pon, 14 maj 2012 - 13:26
No to ja dodam patent(zakonny) na drewnianą podłogę-otóż rozsypać równomiernie mokry piach-szorować owym piachem po czym po wyschnięciu zmiatać suchutki-podłoga czyściutka, kalorie spalone, mięśnie wytrenowane:)
Dabriza


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,978
Dołączył: pią, 20 lut 09 - 10:52
Skąd: Beskidy
Nr użytkownika: 25,600




post pon, 14 maj 2012 - 13:26
Post #19

No to ja dodam patent(zakonny) na drewnianą podłogę-otóż rozsypać równomiernie mokry piach-szorować owym piachem po czym po wyschnięciu zmiatać suchutki-podłoga czyściutka, kalorie spalone, mięśnie wytrenowane:)

--------------------
Kinga ( 30.01.2008) i Anna ( 18.08.2009)
" gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo "
Owidiusz
kaskago
pon, 14 maj 2012 - 13:29
rustykalny wgląd podłogi "gratis"
icon_cool.gif icon_cool.gif icon_cool.gif
kaskago


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 650
Dołączył: pią, 07 lip 06 - 14:09
Skąd: Promno/Poznań
Nr użytkownika: 6,541

GG:


post pon, 14 maj 2012 - 13:29
Post #20

rustykalny wgląd podłogi "gratis"
icon_cool.gif icon_cool.gif icon_cool.gif

--------------------
Borys 29.01.2007


Nadia 08.07.2008
> DOM NA BŁYSK bez chemii :), czyli czyścimy ekologicznie
Start new topic
Reply to this topic
4 Stron V   1 2 3 następna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 27 kwi 2024 - 08:40
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama