Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3 nastÄ™pna  

krem dla statecznej 30-latki

> 
Samia

Go??







post piÄ…, 21 maj 2004 - 08:29
Post #21

Kiedyś, kiedyś oglądałam program w tewe o kremach i pan lekarz bodajże dermatolog-coś-tam radził, aby zbyt wcześnie nie stosowac tych wszystkich odmładzających kremów przeciwzmarszczkowych. Skóra się zbyt szybko rozleniwia i nie produkuje tego , co powinna, to po pierwsze. Po drugie zaś, kremy te działają li tylko dopóki je stosujemy. Odstawienie kosmetyku powoduje, że zmarszczki mimiczne np. po dwóch tygodniach wracają. Należy bardziej zwrócić uwagę na stosowaną dietę i odpowiednią dawkę snu, co w przypadku wszystkich mam małych dzieci nie jest żadnym, ale to żadnym kłopotem wink.gif .
Samia
irminka2
piÄ…, 21 maj 2004 - 12:24
A ja jako stateczna 40 polecam kremy firmy Soraya - dotleniający na dzień , na noc i maseczkę z tej serii oraz serię liftingujacą.
Poza tym dobrze na mnie działają kemy dr Eris(nawet te tańsze ) i Kolastyna.
Z Sorai polecam co jakiś czas ampułki regenerujace 10 ampułek chyba ok.25zł na dzień i na noc. Dla mnie bomba.

Irmina
irminka2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,828
Dołączył: pon, 16 cze 03 - 08:58
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 830

GG:


post piÄ…, 21 maj 2004 - 12:24
Post #22

A ja jako stateczna 40 polecam kremy firmy Soraya - dotleniający na dzień , na noc i maseczkę z tej serii oraz serię liftingujacą.
Poza tym dobrze na mnie działają kemy dr Eris(nawet te tańsze ) i Kolastyna.
Z Sorai polecam co jakiś czas ampułki regenerujace 10 ampułek chyba ok.25zł na dzień i na noc. Dla mnie bomba.

Irmina
Graz
nie, 23 maj 2004 - 19:54
Milly, jak chcesz byc jeszcze piekniejsza niz teraz i kupic cos special to polecam Idealista z Estee Lauder. Poczytaj zreszta o tym na wizażu, bo opinie bywaja różne, ale u mnie podziałało icon_biggrin.gif Tylko ta cena. Litości!

Graz
Graz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,872
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 15:29
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 146




post nie, 23 maj 2004 - 19:54
Post #23

Milly, jak chcesz byc jeszcze piekniejsza niz teraz i kupic cos special to polecam Idealista z Estee Lauder. Poczytaj zreszta o tym na wizażu, bo opinie bywaja różne, ale u mnie podziałało icon_biggrin.gif Tylko ta cena. Litości!

Graz

--------------------

Szymek 2001
WojtuÅ› 2004
Mikołaj 2010

Potwora
piÄ…, 28 maj 2004 - 12:10
CYTAT(Samia)
KiedyÅ›, kiedyÅ› oglÄ…daÅ‚am program w tewe o kremach i pan lekarz bodajże dermatolog-coÅ›-tam radziÅ‚, aby zbyt wczeÅ›nie nie stosowac tych wszystkich odmÅ‚adzajÄ…cych kremów przeciwzmarszczkowych. Skóra siÄ™ zbyt szybko rozleniwia i nie produkuje tego , co powinna, to po pierwsze. Po drugie zaÅ›, kremy te dziaÅ‚ajÄ… li tylko dopóki je stosujemy. Odstawienie kosmetyku powoduje, że zmarszczki mimiczne np. po dwóch tygodniach wracajÄ…. Należy bardziej zwrócić uwagÄ™ na stosowanÄ… dietÄ™ i odpowiedniÄ… dawkÄ™ snu, co w przypadku wszystkich mam maÅ‚ych dzieci nie jest żadnym, ale to żadnym kÅ‚opotem  :wink: .
Samia


Samio, ja oglądałam inny program z panem dermatologiem, który twierdzi, że nie ma czegoś takiego jak "rozleniwianie skóry" i im szybciej się zacznie takie kremy stosować tm lepiej. Najlepiej po 20 roku życia. Hihi icon_wink.gif

Jak widać zdania są podzielone.

Ja trzymam się swojego zdrowego rozsądku i wiedzy jaką posiadam. Nie wiem czy stosowanie kremów z kolagenem np. powoduje zmniejszenie jego wydzielania, potrzeba tu pewnie długoletnich badań, coż może i wystęuje jakieś tam sprzężenie zwrotne icon_rolleyes.gif
Ale zastanówmy się skąd się biorą zmarszczki. Na pewno ma znaczenie czynnik genetyczny, wiek, nasza mimika, tryb życia i procesy chemiczne zachodzące w skórze pod wpływem całego szeregu czynników, UV, papierosów, zanieczyszczeń. Dlatego stwierdzenie np. że używanie kremów z antyutleniaczami "rozleniwia skórę" jest moim zdaniem przesadzone, antyoksydanty pomagają przecież eliminować jeden z czynników ( wolne rodniki) zmarszczkotwórczych.

Nie oszukujmy się, że używanie kremów uwolni nas od zmarszczek raz na zawsze, np. skończymy jeden słoiczek super nowoczesnego kremu i spodziewamy się buzi jak pupka niemowlaka. Składniki kremu działają kiedy są skórze dostarczane. Oczywiście, że zmarszczki mimiczne wrócą gdy odstawimy krem, no, chyba że zmienimy naszą mimikę albo wstrzykniemy sobie botoks.
Potwora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,934
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 19:47
SkÄ…d: .......
Nr użytkownika: 569




post piÄ…, 28 maj 2004 - 12:10
Post #24

CYTAT(Samia)
KiedyÅ›, kiedyÅ› oglÄ…daÅ‚am program w tewe o kremach i pan lekarz bodajże dermatolog-coÅ›-tam radziÅ‚, aby zbyt wczeÅ›nie nie stosowac tych wszystkich odmÅ‚adzajÄ…cych kremów przeciwzmarszczkowych. Skóra siÄ™ zbyt szybko rozleniwia i nie produkuje tego , co powinna, to po pierwsze. Po drugie zaÅ›, kremy te dziaÅ‚ajÄ… li tylko dopóki je stosujemy. Odstawienie kosmetyku powoduje, że zmarszczki mimiczne np. po dwóch tygodniach wracajÄ…. Należy bardziej zwrócić uwagÄ™ na stosowanÄ… dietÄ™ i odpowiedniÄ… dawkÄ™ snu, co w przypadku wszystkich mam maÅ‚ych dzieci nie jest żadnym, ale to żadnym kÅ‚opotem  :wink: .
Samia


Samio, ja oglądałam inny program z panem dermatologiem, który twierdzi, że nie ma czegoś takiego jak "rozleniwianie skóry" i im szybciej się zacznie takie kremy stosować tm lepiej. Najlepiej po 20 roku życia. Hihi icon_wink.gif

Jak widać zdania są podzielone.

Ja trzymam się swojego zdrowego rozsądku i wiedzy jaką posiadam. Nie wiem czy stosowanie kremów z kolagenem np. powoduje zmniejszenie jego wydzielania, potrzeba tu pewnie długoletnich badań, coż może i wystęuje jakieś tam sprzężenie zwrotne icon_rolleyes.gif
Ale zastanówmy się skąd się biorą zmarszczki. Na pewno ma znaczenie czynnik genetyczny, wiek, nasza mimika, tryb życia i procesy chemiczne zachodzące w skórze pod wpływem całego szeregu czynników, UV, papierosów, zanieczyszczeń. Dlatego stwierdzenie np. że używanie kremów z antyutleniaczami "rozleniwia skórę" jest moim zdaniem przesadzone, antyoksydanty pomagają przecież eliminować jeden z czynników ( wolne rodniki) zmarszczkotwórczych.

Nie oszukujmy się, że używanie kremów uwolni nas od zmarszczek raz na zawsze, np. skończymy jeden słoiczek super nowoczesnego kremu i spodziewamy się buzi jak pupka niemowlaka. Składniki kremu działają kiedy są skórze dostarczane. Oczywiście, że zmarszczki mimiczne wrócą gdy odstawimy krem, no, chyba że zmienimy naszą mimikę albo wstrzykniemy sobie botoks.
magusia
piÄ…, 28 maj 2004 - 20:23
Jest świetna seria kosmetyków Gernetic dla wszystkich rodzajów cery. Kremy, maseczki, pilingi,super aktywne ampułki dla cer problematycznych, mleczka do ciała itp. Kosmetyki te dostepne są w zamówieniach poprzez gabinety kosmetyczne więc i kosmetyczki dokładają do faktycznej ceny mazideł swój narzut. icon_confused.gif Mozna jednak zamawiać opakowania detaliczne u generalnego dystrybutora - firmy Tri-Star z Gdańska. Warto jednak przed zakupem udać się na jakikolwiek zabieg kosmetyczny z użyciem preparatów Gernetic i podpytać kosmetyczkę co i jak nakładac, gdyż ich skuteczność w dużej mierze zależy od specyficznego stosowania. icon_exclaim.gif
magusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 175
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 00:03
SkÄ…d: Gliwice/Thuine
Nr użytkownika: 486




post piÄ…, 28 maj 2004 - 20:23
Post #25

Jest świetna seria kosmetyków Gernetic dla wszystkich rodzajów cery. Kremy, maseczki, pilingi,super aktywne ampułki dla cer problematycznych, mleczka do ciała itp. Kosmetyki te dostepne są w zamówieniach poprzez gabinety kosmetyczne więc i kosmetyczki dokładają do faktycznej ceny mazideł swój narzut. icon_confused.gif Mozna jednak zamawiać opakowania detaliczne u generalnego dystrybutora - firmy Tri-Star z Gdańska. Warto jednak przed zakupem udać się na jakikolwiek zabieg kosmetyczny z użyciem preparatów Gernetic i podpytać kosmetyczkę co i jak nakładac, gdyż ich skuteczność w dużej mierze zależy od specyficznego stosowania. icon_exclaim.gif
kasiarybka

Go??







post piÄ…, 28 maj 2004 - 23:20
Post #26

CYTAT(olaart)
Samio, ja oglÄ…daÅ‚am inny program z panem dermatologiem, który twierdzi, że nie ma czegoÅ› takiego jak "rozleniwianie skóry" i im szybciej siÄ™ zacznie takie kremy stosować tm lepiej. Najlepiej po 20 roku życia. Hihi  :wink:  

Nie oszukujmy się, że używanie kremów uwolni nas od zmarszczek raz na zawsze, np. skończymy jeden słoiczek super nowoczesnego kremu i spodziewamy się buzi jak pupka niemowlaka. Składniki kremu działają kiedy są skórze dostarczane. Oczywiście, że zmarszczki mimiczne wrócą gdy odstawimy krem, no, chyba że zmienimy naszą mimikę albo wstrzykniemy sobie botoks.



Olaart zgadzam siÄ™ z TobÄ… w 100-u %-ach icon_smile.gif

W dzisiejszych czasach, przy tak wielkim zanieczyszczeniu środowiska i przy tak wielkiej ilości chemii w produktach jakie zażywamy, potrzeby skóry zwiękrzają się dwukrotnie, jak nie więcej.

Dzisiaj już dwudziestolatka powinna używać kremu nawilżającego, szczególnie po zimie, kiedy to skóra jest niedotleniona, niedowitaminizowana, nienasłoneczniona.
Zresztą kremy nawilżające są potrzebne każdej skórze, obojętnie jaka ona jest, czy sucha, czy wrażliwa, czy tłusta - bez znaczenia.

Każda skóra baaaaaaaardzo potrzebuje przedewszystkim nawilżenia i dowitaminizowania.
Można więc spokojnie używać nawilżającego kremu będąc osobą w wieku ok 20/30 lat i dodatkowo łykać witaminy z grupy B, jeśli natomiast przekraczamy magiczny wiek 30-u lat, przydały by się dla naszej cery kremy troszeczkę bardziej pielęgnujące cerę, czyli kremy z koenzymem Q10, który to zwalcza wolne rodniki powodujące starcze zmarszczki...kremy takowe powinny być używane na codzień, nie tylko na twarz, ale i na szyję i dekold.
Lila_
sob, 29 maj 2004 - 01:09
Swego czasu kosmetyczka zwróciła mi uwage, że nie mam potrzeby stosowania zbyt "mocnych" kremów bo skórę na twarzy miałam w miarę icon_wink.gif jedrną i równiez zwróciła uwage na nie rozleniwianie skóry.

Oczywiście trochę czasu minęło od tamtej jędrności icon_lol.gif 30-ka się zbliza więc postanowiłam sobie zafundować krem po 25 r.ż. Anew z Avonu nowość niby ( na szczęście wzięlam próbke ).
Przez pierwsze 2-3 tyg efekty faktycznie były ale później wręcz odwrotnie - dostałam jakis dziwnych podraznionych plamek wyglądajcych jak początki małych ranek i ogólnie skóra wygladała na baardzo podrażnioną.
Wina obarczyłam krem - i słusznie. Po odstawieniu skóra wróciła do normy.

Więc przychylam się do teorii , że skórę można rozleniwić zbyt mocnymi kosmetykami albo inaczej - można jej zaszkodzić .


Więc znając swoją skórę na twarzy muszę uważać na to co jej funduję aby jej nie zaszkodzić .
Lila_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,656
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 01:03
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 319




post sob, 29 maj 2004 - 01:09
Post #27

Swego czasu kosmetyczka zwróciła mi uwage, że nie mam potrzeby stosowania zbyt "mocnych" kremów bo skórę na twarzy miałam w miarę icon_wink.gif jedrną i równiez zwróciła uwage na nie rozleniwianie skóry.

Oczywiście trochę czasu minęło od tamtej jędrności icon_lol.gif 30-ka się zbliza więc postanowiłam sobie zafundować krem po 25 r.ż. Anew z Avonu nowość niby ( na szczęście wzięlam próbke ).
Przez pierwsze 2-3 tyg efekty faktycznie były ale później wręcz odwrotnie - dostałam jakis dziwnych podraznionych plamek wyglądajcych jak początki małych ranek i ogólnie skóra wygladała na baardzo podrażnioną.
Wina obarczyłam krem - i słusznie. Po odstawieniu skóra wróciła do normy.

Więc przychylam się do teorii , że skórę można rozleniwić zbyt mocnymi kosmetykami albo inaczej - można jej zaszkodzić .


Więc znając swoją skórę na twarzy muszę uważać na to co jej funduję aby jej nie zaszkodzić .

--------------------
czy naprawd? ?pieszymy si? kocha? ludzi skoro wiemy jak szybko odchodz?...


potrójna mama - Karol (08.1999) Emilia (07.2002) i Alicja (10.2012)

magusia
sob, 29 maj 2004 - 14:48
Lila miałaś po prostu alergię.
Natomiast stosowanie dobrego i odpowiedniego do potrzeb skóry kremu wydaje mi sie konieczne. np. mam kurze łapki to kupuję krem który je likwiduje ( oczywiście nie ekstremalnie silny) a jesli nie mam zmarszczek mimicznych to funduję skórze pod oczami prewencyjnie żel nawilżający lub łagodzacy itp.. Wydaje mi się że i w kosmetyce spełnia się zasada że lepiej zapobiegac niż leczyć. icon_wink.gif
magusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 175
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 00:03
SkÄ…d: Gliwice/Thuine
Nr użytkownika: 486




post sob, 29 maj 2004 - 14:48
Post #28

Lila miałaś po prostu alergię.
Natomiast stosowanie dobrego i odpowiedniego do potrzeb skóry kremu wydaje mi sie konieczne. np. mam kurze łapki to kupuję krem który je likwiduje ( oczywiście nie ekstremalnie silny) a jesli nie mam zmarszczek mimicznych to funduję skórze pod oczami prewencyjnie żel nawilżający lub łagodzacy itp.. Wydaje mi się że i w kosmetyce spełnia się zasada że lepiej zapobiegac niż leczyć. icon_wink.gif
Coffee
sob, 29 maj 2004 - 19:36
chyba przeciw zmarszczkom...to dobre nawilzenie...dlatego ja smaruje buzie co godzine prawie icon_lol.gif tym bardziej ze mam suche cere...i stale jakby mnie "ciagnela"...uzywam NIVEA SOFT , ale moze zbyt lekki...w kazdym razie bardzo go lubie...
lubie tez GARNIER I LOREAL
ale polecam w 100% krem KOZIE MLEKO chyba ziaja
pozdrawiam
Coffee


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,294
Dołączył: pon, 07 lip 03 - 15:01
SkÄ…d: Londyn -Torun
Nr użytkownika: 887




post sob, 29 maj 2004 - 19:36
Post #29

chyba przeciw zmarszczkom...to dobre nawilzenie...dlatego ja smaruje buzie co godzine prawie icon_lol.gif tym bardziej ze mam suche cere...i stale jakby mnie "ciagnela"...uzywam NIVEA SOFT , ale moze zbyt lekki...w kazdym razie bardzo go lubie...
lubie tez GARNIER I LOREAL
ale polecam w 100% krem KOZIE MLEKO chyba ziaja
pozdrawiam

--------------------






"Ludzie s?abi zwykle nie wybaczaj? - to przywilej ludzi silnych "
Samia

Go??







post pon, 31 maj 2004 - 09:12
Post #30

Uważam ,że nie należy przesadzać z tym dowiatminizowaniem skóry poprzez kremy. Bez przesady w żadną stronę. Jeśli dostarczamy odpowiednią ilość witam w jedzeniu, jeśli śpimy odpowiednio długo i dotleniamy się, to nie trzeba - moim zdaniem - sięgać po takie bardzo już mocne kosmetyki. Co nie znaczy, że jestem przeciwna jakimś tam kosmetykom. O cudownych właściowościach kremów przecież dowiadujemy się najczęściej od producenta tegoż kremu (reklamy, ultoki), którego - nie czarujmy się - nie można podejrzewać o li tylko troskę o naszą skórę. Jemu raczej chodzi o jego własną skórę , a właściwie stan konta. Poza tym, wszystkie kosmetyki zawierają bardzo dużo substancji konserwujących, zapachowych itd, które w niektórych kremach mogą występować w ilościach szkodliwych dla organizmu.

Samia
Potwora
pon, 31 maj 2004 - 09:45
CYTAT(Samia)
Uważam ,że nie należy przesadzać z tym dowiatminizowaniem skóry poprzez kremy. Bez przesady w żadnÄ… stronÄ™. JeÅ›li dostarczamy odpowiedniÄ… ilość witam w jedzeniu, jeÅ›li Å›pimy odpowiednio dÅ‚ugo i dotleniamy siÄ™, to nie trzeba - moim zdaniem - siÄ™gać po takie bardzo już mocne kosmetyki. Co nie znaczy, że jestem przeciwna jakimÅ› tam kosmetykom. O cudownych wÅ‚aÅ›ciowoÅ›ciach kremów przecież dowiadujemy siÄ™ najczęściej od producenta tegoż kremu (reklamy, ultoki), którego - nie czarujmy siÄ™ - nie można podejrzewać o li tylko troskÄ™ o naszÄ… skórÄ™. Jemu raczej chodzi o jego wÅ‚asnÄ… skórÄ™ , a wÅ‚aÅ›ciwie stan konta. Poza tym, wszystkie kosmetyki zawierajÄ… bardzo dużo substancji konserwujÄ…cych, zapachowych itd, które w niektórych kremach mogÄ… wystÄ™pować w iloÅ›ciach szkodliwych dla organizmu.    

Samia


A co to znaczy "mocne kosmetyki"??? icon_eek.gif
Potwora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,934
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 19:47
SkÄ…d: .......
Nr użytkownika: 569




post pon, 31 maj 2004 - 09:45
Post #31

CYTAT(Samia)
Uważam ,że nie należy przesadzać z tym dowiatminizowaniem skóry poprzez kremy. Bez przesady w żadnÄ… stronÄ™. JeÅ›li dostarczamy odpowiedniÄ… ilość witam w jedzeniu, jeÅ›li Å›pimy odpowiednio dÅ‚ugo i dotleniamy siÄ™, to nie trzeba - moim zdaniem - siÄ™gać po takie bardzo już mocne kosmetyki. Co nie znaczy, że jestem przeciwna jakimÅ› tam kosmetykom. O cudownych wÅ‚aÅ›ciowoÅ›ciach kremów przecież dowiadujemy siÄ™ najczęściej od producenta tegoż kremu (reklamy, ultoki), którego - nie czarujmy siÄ™ - nie można podejrzewać o li tylko troskÄ™ o naszÄ… skórÄ™. Jemu raczej chodzi o jego wÅ‚asnÄ… skórÄ™ , a wÅ‚aÅ›ciwie stan konta. Poza tym, wszystkie kosmetyki zawierajÄ… bardzo dużo substancji konserwujÄ…cych, zapachowych itd, które w niektórych kremach mogÄ… wystÄ™pować w iloÅ›ciach szkodliwych dla organizmu.    

Samia


A co to znaczy "mocne kosmetyki"??? icon_eek.gif
Lila_
śro, 02 cze 2004 - 00:27
[quote="magusia"]Lila miałaś po prostu alergię.



Problem w tym, że to nie wyglądało na alergię icon_confused.gif

Nieraz miałam rózne objawy alergiczne i nijak tego alergia nie można było nazwać . Miałam wrażenie, że mi częściowo naskórek zniknął.

Ale to moje własne odczucia i wnioski wyciagnięte z obserwacji (wieloletniej icon_lol.gif ) swojej twarzy.
Lila_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,656
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 01:03
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 319




post śro, 02 cze 2004 - 00:27
Post #32

[quote="magusia"]Lila miałaś po prostu alergię.



Problem w tym, że to nie wyglądało na alergię icon_confused.gif

Nieraz miałam rózne objawy alergiczne i nijak tego alergia nie można było nazwać . Miałam wrażenie, że mi częściowo naskórek zniknął.

Ale to moje własne odczucia i wnioski wyciagnięte z obserwacji (wieloletniej icon_lol.gif ) swojej twarzy.

--------------------
czy naprawd? ?pieszymy si? kocha? ludzi skoro wiemy jak szybko odchodz?...


potrójna mama - Karol (08.1999) Emilia (07.2002) i Alicja (10.2012)

Samia

Go??







post śro, 02 cze 2004 - 08:16
Post #33

CYTAT(olaart)
A co to znaczy "mocne kosmetyki"???  :shock:



No Ola, mocne, mocno i głęboko działające, w których stosuje sie silnie działające substancje chemiczne. Silnie działające na naskórek i skórę właściwą.
Samia
Potwora
śro, 02 cze 2004 - 20:40
CYTAT(Samia)
CYTAT(olaart)


A co to znaczy "mocne kosmetyki"???  :shock:



No Ola, mocne, mocno i głęboko działające, w których stosuje sie silnie działające substancje chemiczne. Silnie działające na naskórek i skórę właściwą.
Samia


A które to są silnie działające substancje chemiczne???
Potwora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,934
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 19:47
SkÄ…d: .......
Nr użytkownika: 569




post śro, 02 cze 2004 - 20:40
Post #34

CYTAT(Samia)
CYTAT(olaart)


A co to znaczy "mocne kosmetyki"???  :shock:



No Ola, mocne, mocno i głęboko działające, w których stosuje sie silnie działające substancje chemiczne. Silnie działające na naskórek i skórę właściwą.
Samia


A które to są silnie działające substancje chemiczne???
Samia

Go??







post czw, 03 cze 2004 - 08:26
Post #35

W tuszach do rzęs często znajduje się polietylen, bizmut, chrom, tytan, mangan. Po długotrwałym smarowaniu nie tylko możemy pożegnać się z wiankiem rzęs, ale w skrajnych przypadkach nawet ze wzrokiem.

Antyperspiranty faszerowane są aluminium - zatruwają gruczoły limfatyczne i podejrzane są o powodowanie nowotworu piersi. Talk - składnik pudru - może powodować rozedmę płuc oraz podejrzany jest o indukowanie raka.

Naturalna henna - farba do włosów - bywa powodem napadów astmy oskrzelowej u fryzjerów - ostrzegała dr Katarzyna Prystupa, lekarz dermatolog, podczas Międzynarodowego Kongresu Medycyny Estetycznej, który niedawno odbył się w Warszawie.

Dermatolodzy oceniają, że 10 - 20 proc. kobiet cierpi na alergie i inne schorzenia z powodu używania kosmetyków.

Badania prowadzone w USA, Holandii i w innych krajach Europy Zachodniej wykazują, iż w ponad 50 proc. przypadków zmian wypryskowych na skórze ani pacjent, ani lekarz nie zdawali sobie sprawy, że ich przyczyną były kosmetyki - twierdzi dr Prystupa. Większość reakcji alergicznych bywa związana ze środkami do pielęgnacji skóry: są to kremy, mleczka, toniki, lotiony. Stanowią 60 proc. reakcji niepożądanych. Na drugim miejscu pod tym względem znajdują się środki do pielęgnacji paznokci i włosów, perfumy, dezodoranty.

Kosmetyki do paznokci wywołują alergie nie w miejscu, gdzie byśmy się tego najbardziej spodziewali - w okolicy paznokcia czy opuszka palców, ale powodują najczęściej wyprysk kontaktowy "z przeniesienia". Świąd, pieczenia i wypryski pojawiają się w okolicach twarzy, oczodołów, szyi.

Większość reakcji uczuleniowych występuje u kobiet w średnim wieku, bo też one chętniej sięgają po preparaty pielęgnacyjne.

Najczęściej przyczyną alergii są konserwanty i substancje zapachowe.

Krem w konserwie

Większość kremów zawiera konserwanty. Takie kremy mogą leżakować na ciepłej półce w sklepie nawet przez dwa lata. Konserwanty powstrzymują wzrost bakterii, niestety, nie tylko w słoiczku z kremem, ale też rozsmarowywane na naszej twarzy niszczą pożyteczną florę bakteryjną bytującą w porach skóry.

Konserwantom zarzuca się też inne grzechy - niszczenie wierzchniej warstwy naskórka, kurczenie się i marszczenie skóry oraz dezorganizację jej naturalnego systemu obronnego. Są obecne nie tylko w kremach, ale i w szamponach oraz piankach do kąpieli. Popularne konserwanty - parabeny ( jest to grupa różnych estrów kwasu benzoesowego) - uważane są za słabe alergeny. Używane są też do ochrony żywności przed psuciem, ale tą drogą raczej nie uczulają.

Najbardziej groźnym konserwantem jest formaldehyd. Od lat znajduje się w pierwszej dziesiątce na liście najbardziej szkodliwych substancji. Dlatego czystego formaldehydu raczej się nie używa. Stosowane są jego uwalniacze: Germal 115, najpowszechniej po parabenach używany konserwant, oraz Germal II, uważany za słaby alergen i używany w preparatach hipoalergicznych.

Bardzo szkodliwy dla skóry jest Bronopol ze względu na obecność bromu. Jest odpowiedzialny za 3 proc. wszystkich reakcji ubocznych spowodowanych przez kosmetyki.

Podstawą większości kremów nawilżających jest lanolina - wydzielina gruczołów łojowych owiec. Do końca jej skład nie jest znany. Ostatnio udało się wyprodukować lanolinę hipoalergiczną do pielęgnacji skóry suchej - jest mniej szkodliwa. Rozpuszczalna lanolina coraz częściej zastępuje tę podstawową. Wchodzi w skład emulsji kosmetycznych, używana jest jako dodatek natłuszczający do mydeł, szamponów, środków kondycjonujących włosy i półproduktów do wytwarzania past kremowych.

Wydawało się, że lepszym środkiem nawilżającym będzie glikol propylenowy. Wprowadzenie go do kosmetyków miało stanowić prawdziwy przełom. Okazało się, że wprawdzie świetnie nawilża skórę, ale też niszczy ją w sposób niezwykle okrutny. Jest też przyczyną (poza alergiami, pokrzywkami) wielu poważniejszych schorzeń..


Toksyczne mogą okazać się perfumy, jeśli się zestarzeją. Związane jest to z reakcjami chemicznymi zachodzącymi pomiędzy grupami karboksylowymi i aminowymi lub hydroksylowymi albo też w wyniku utleniania aldehydów. Trucizną dla urody jest balsam peruwiański. Jest to mieszanina wielu związków, ale głównym sprawcą jest benzoesan koniferylu. Jest on wykorzystywany do perfum ze względu na posiadane walory zapachowe i jako popularny utrwalacz. Powoduje równomierne uwalnianie się składników zapachowych, co warunkuje utrzymywanie się aromatu przed długi czas. Na skórze wykwita trwałymi przebarwieniami.

W okresie dużego nasłonecznienia, podczas pobytu na plaży, nie powinno stosować się preparatów perfumowanych, nawet kremów, nie mówiąc już o perfumach i wodach kolońskich.

Syntetyczne substancje zapachowe: izoeugenol i eugenol, są najczęstszym powodem wielu alergii. Podobnie jak inne olejki aromatyczne obecne są w mydłach i płynach kąpielowych.

SzkodzÄ… zdrowiu

Stowarzyszenie Ochrony Zdrowia Konsumentów opublikowało listę najbardziej szkodliwych dla zdrowia składników kosmetyków. Doktor Zbigniew Hałat, prezes stowarzyszenia, powiedział, że tak jak w cywilizowanym świecie na opakowaniach podaje się pełny skład ich zawartości, tak w Polsce powinniśmy się tego domagać. W Stanach Zjednoczonych od dawna Urząd Żywności i Leków nakazuje na etykiecie wymieniać substancje, które wchodzą w skład kremów, szamponów, pomadek do ust, pudrów. Na Zachodzie "czarna lista" tego, co szkodzi, choć poprawia urodę, zawiera 400 pozycji.

Niestety, prawo nie chroni przed szkodliwymi dla zdrowia kosmetykami. Sprawę niebezpiecznych dla zdrowia substancji reguluje rozporządzenie prezydenta RP z 1928 r., które zabrania używania do produkcji kosmetyków 6 substancji. Tymczasem projektowana od 1993 r. ustawa wymienia 413 szkodliwych dla zdrowia składników kosmetyków, których użycie do produkcji powinno być zakazane. Użycie 18 innych powinno pociągać za sobą obowiązek zamieszczenia ostrzeżenia zdrowotnego na opakowaniach, wskazującego na przykład na potrzebę ochrony oczu. Dezodoranty zawierające fenylosulfonian cynku lub szampony przeciwłupieżowe z dwusiarczkiem selenu powinny być opatrzone wskazaniem: "chronić oczy".

Do produkcji kosmetyków są stosowane także substancje kontrowersyjne, takie jak np. benzophenon-3. Jest on używany m.in. do produkcji kosmetyków chroniących skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym. Substancja ta generuje wolne rodniki, co może prowadzić do czerniaka i innych nowotworów skóry.

Środowiska naukowe i medyczne występują przeciw stosowaniu tej substancji i zachęcają do korzystania z innych, które odbijają promienie słoneczne, a nie wchłaniają.

Filtry ochronne powodują alergie, bo często w swym składzie zawierają formaldehyd, środki konserwujące takie, jak brom, chlor lub jod. Najczęściej przyczyną podrażnienia skóry są emulgatory, które w swym składzie mają poliglikol etylowy. Tego typu substancje wchłaniają się łatwo w skórę i powodują tłumienie uczucia bólu towarzyszącego na ogół oparzeniom słonecznym. Poliglikol etylowy został już w zasadzie wycofany z większości kosmetyków. Na ogół filtr zawarty w kremach to tzw. mikropigment, w skład którego wchodzi drobno zmielony dwutlenek tytanu i tlenek cynkowy, które pochłaniają promienie ultrafioletowe.

Agresywna reklama kosmetyków i specyfików paramedycznych napełnia poczekalnie przychodni i klinik dermatologicznych - uważa Ewa Kaniowska, lekarz dermatolog z Wrocławia. Nasilają się różnego rodzaju alergie. Nastolatki, podatne na reklamę, gotowe są stosować wszystko, aby tylko uniknąć trądziku. Często jedynym efektem stosowania takich kosmetyków jest przesuszona skóra, wykwity egzemy czy alergiczne odczyny. Niekiedy trwałe uszkodzenie skóry.


--------------------------------------------------------------------------------
Niektóre substancje używane do produkcji kosmetyków. Ich obecność wymaga umieszczenia ostrzeżenia zdrowotnego na opakowaniach

Azotan srebra - w środkach do barwienia brwi i rzęs.

Benzophenon-3 - do ochrony skóry przed promieniami. UV

Diaminofenole - w utleniających barwnikach do włosów.

Dwusiarczek selenu - w szamponach przeciwłupieżowych.

Fenylosulfonian cynku - w dezodorantach.

Glinowocyrkonowy chlorowodorotlenek i chloroglicynian - w środkach przeciwpotowych.

Hydrochinon - w barwnikach do włosów.

Kwas tioglikolowy - w środkach do trwalej ondulacji i innych preparatach do pielęgnacji włosów.

Nadtlenek wodoru i inne związki uwalniające nadtlenek wodoru w środkach do włosów, do skóry, do utwardzania paznokci, do higieny jamy ustnej.

Rezorcyna - w utleniających barwnikach do włosów.

Siarczki metali (ziem) alkalicznych - w depilatorach

Talk - w pudrach i zasypkach.

Wodorotlenek sodu lub potasu - do usuwania skórek wokół paznokci.


Źródło: Stowarzyszenie Ochrony Zdrowia Konsumentów


Samia

[/quote]
Samia

Go??







post czw, 03 cze 2004 - 08:52
Post #36

Opublikowany 8. lipca 2002r. pt. "Not Too Pretty" raport amerykańskich organizacji ochrony zdrowia konsumenta: Environmental Working Group, Coming Clean and Health Care without Harm, zawiera listę kosmetyków, w których wykryto ftalany. Są wśród nich tak znane marki, jak Nivea Creme (Beiersdorf), Escape by Calvin Klein (Unilever) i Pantene Pro V (Proter&Gamble). Najwyższe ilości ftalanów wykryto w lakierach do paznokci (5% składu), dezodorantach, perfumach, piankach i żelach do włosów, emulsjach i balsamach do pielęgnacji rąk i całego ciała (do 2,8% składu).
Samia
Potwora
czw, 03 cze 2004 - 21:59
Samia, super, że wyszukałaś ten artykuł ( na pewno każdej się przyda) ale jak się on ma do kremów przeciwzmarszczkowych? Dlaczego np. kosmetyki z witaminami ( jak wcześniej napisałaś uważasz za "mocne" ).
Potwora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,934
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 19:47
SkÄ…d: .......
Nr użytkownika: 569




post czw, 03 cze 2004 - 21:59
Post #37

Samia, super, że wyszukałaś ten artykuł ( na pewno każdej się przyda) ale jak się on ma do kremów przeciwzmarszczkowych? Dlaczego np. kosmetyki z witaminami ( jak wcześniej napisałaś uważasz za "mocne" ).
i.
czw, 03 cze 2004 - 22:40
CYTAT(Samia)
 Antyperspiranty faszerowane sÄ… aluminium - zatruwajÄ… gruczoÅ‚y limfatyczne i podejrzane sÄ… o powodowanie nowotworu piersi. Talk - skÅ‚adnik pudru - może powodować rozedmÄ™ pÅ‚uc oraz podejrzany jest o indukowanie raka.


Przypuszczenia, że dezodoranty i antyperspiranty zwiększają ryzyko raka piersi, nie potwierdziły się. Badania 1500 kobiet przeprowadzone przez prof. Danę K. Mirick z Fred Hutchinson Cancer Research Center w Seattle udowodniły, że pod tym względem są one bezpieczne.
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post czw, 03 cze 2004 - 22:40
Post #38

CYTAT(Samia)
 Antyperspiranty faszerowane sÄ… aluminium - zatruwajÄ… gruczoÅ‚y limfatyczne i podejrzane sÄ… o powodowanie nowotworu piersi. Talk - skÅ‚adnik pudru - może powodować rozedmÄ™ pÅ‚uc oraz podejrzany jest o indukowanie raka.


Przypuszczenia, że dezodoranty i antyperspiranty zwiększają ryzyko raka piersi, nie potwierdziły się. Badania 1500 kobiet przeprowadzone przez prof. Danę K. Mirick z Fred Hutchinson Cancer Research Center w Seattle udowodniły, że pod tym względem są one bezpieczne.
Samia

Go??







post piÄ…, 04 cze 2004 - 08:11
Post #39

No super Ola, a o co mnie pytasz? O witaminy czy o kremy przeciwzmarszczkowe, bo trudno sie zorientować? Ja nigdzie nie napisałam, że kremy są be, bo teraz wszystko właściwie jesy be, napisałam, że nie należy przesadzać. O co Ci chodzi, Ola?
Samia
aluc

Go??







post piÄ…, 04 cze 2004 - 10:49
Post #40

milly droga icon_biggrin.gif wracając do tematu głównego, polecam Vichy Thermal Fix 1 - co prawda bez bardzo aktywnych składników, ale już po tygodniu moja skóra ma zdecydowanie korzystniejszy wygląd i jest stanowczo lepiej nawodniona

poza tym krem nie matuje, ale skóra przez cały dzień nie ma tryndu do błyszczenia
> krem dla statecznej 30-latki
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pon, 29 kwi 2024 - 19:35
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama