Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Granie.... dostęp do komputera itd.

> 
Orinoko
nie, 15 wrz 2013 - 17:01
Na komputerze lub konsoli, rzecz jasna.
Czy Wasze dzieci grywają, jak się spotykają z innymi dziećmi?
Jak siÄ™ na to zapatrujecie?
Mają czas limitowany na dostęp do takich atrakcji? Na ile pozwalacie?

Moje dziecko ostatnio mi pokazało, że w książce od informatyki jest informacja, że dziecko nie powinno spędzać więcej niż 2h przed komputerem dziennie. Trochę mnie to zaskoczyło, bo jak dla mnie, to sporo. Zwłaszcza teraz, gdy mały chodzi na II zmianę do szkoły, wraca, robi lekcje, obiad itd. Robi się 18 i co dalej? 2h grania przed kompem i to dzień w dzień? 23.gif
Ponieważ moje dziecko to typ silnie uzależniający się, tj. jak mu coś się spodoba, to wchodzi w to na 150% i nic innego go nie interesuje, mam pewne obawy przed tym, czas przed kompem ma bardzo limitowany (wyłącznie w piątek, sobotę i niedzielę, ostatnio skróciłam do posiadówki na 30 min., który to czas poświęca na odwiedzenie stron www Lego - obsesja wszak trwa nadal). Natomiast od jakiegoś czasu odwiedza sąsiada, który ma konsolę, Xboxa i korzysta z nich, na moje oko, bez limitu (coś słyszałam o 5h przed kompem, choć nie weryfikowałam z mamą sąsiada... icon_rolleyes.gif ).
Martwię się o moje dziecko, które po takim seansiku trwającym godzinę dzień w dzień, wraca do domu i zaczyna wyładowywać skumulowaną energię.
Mam też wrażenie, że ponieważ w wakacje mógł wchodzić na Lego codziennie i pod koniec, jak dla mnie, nosiło to już znamiona nałogu, obecnie zastępuje sobie jeden nałóg drugim.
Zastanawiam się, jak to zacząć kontrolować. icon_sad.gif
Jak kategorycznie zabronię do zera, to będzie źle, bo owoc zakazany smakuje najlepiej, choć nie wiem, czy moje dziecko złamałoby zakaz.... aczkolwiek byłoby baaaardzo sfrustrowane.
Na wsparcie sąsiadów w tej kwestii nie mam co liczyć - im to widocznie nie przeszkadza, poza tym chyba nie bardzo jednak mogę ingerować, co robią dzieci w ich domu, za ich zgodą skoro nie jest to hmm.... jawnie szkodliwe... icon_redface.gif (jak raz zasugerowałam, że może więcej czasu powinni na dworze spędząć, bo potrafili siedzieć po 3h w domu przy pięknej pogodzie, a szkoda słońca, wakacji itd., to mi sąsiadka powiedziała, że w tym wieku co oni mają robić na dworze wink.gif to już nie są małe dzieci, które trzeba wietrzyć itd. Hmmmmmmmmm....)

Być może to działa na zasadzie - w domu tego nie ma, to jest b. atrakcyjne, może się znudzi?

Ale zauważyłam, że na moją prośbę, żeby wyszli się pobawić na dwór albo posiedzieli u nas, chłopaki odsiedzą dla świętego spokoju 30 minut, a potem jest zryw do sąsiadów. Kreatywności jakby też mniej w tych ich zabawach w porównaniu z początkiem wakacji. icon_rolleyes.gif Znaczy w ogóle przestali się w cokolwiek bawić na dworze. W domu - tylko lego. Do tego jak proponuję piłkę, badmingtona czy ringo, to... mogę sobie sama z dzieckiem sąsiadów grać, bo moje... nie jest zainteresowane. Rower wspólny odpada, bo dziecko sąsiadów nie umie jeździć na 2 kólkach. Rolki - jw. plus brak asfaltu. PLacu zabaw na osiedlu nadal brak. No i jakoś tak... nie jestem z tego wszystkiego zadowolona. Przed komputer to ja sobie mogę sama dziecko posadzić, jak nie mam z nim co zrobić, a tak to wolałabym, żeby kontakty społeczne rozwijał itd.
Dobra, wiem, pewnie nie jestem całkowicie normalne... u jednego przeszkadzają mi Kiepscy, u drugiego - gry komputerowe, chyba nie nadaję się do XXI wieku, szkoda, że nie mogę się teleportować do Bullerbyn....
Orinoko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,280
Dołączył: śro, 09 mar 05 - 14:46
SkÄ…d: okolice Poznania
Nr użytkownika: 2,827

GG:


post nie, 15 wrz 2013 - 17:01
Post #1

Na komputerze lub konsoli, rzecz jasna.
Czy Wasze dzieci grywają, jak się spotykają z innymi dziećmi?
Jak siÄ™ na to zapatrujecie?
Mają czas limitowany na dostęp do takich atrakcji? Na ile pozwalacie?

Moje dziecko ostatnio mi pokazało, że w książce od informatyki jest informacja, że dziecko nie powinno spędzać więcej niż 2h przed komputerem dziennie. Trochę mnie to zaskoczyło, bo jak dla mnie, to sporo. Zwłaszcza teraz, gdy mały chodzi na II zmianę do szkoły, wraca, robi lekcje, obiad itd. Robi się 18 i co dalej? 2h grania przed kompem i to dzień w dzień? 23.gif
Ponieważ moje dziecko to typ silnie uzależniający się, tj. jak mu coś się spodoba, to wchodzi w to na 150% i nic innego go nie interesuje, mam pewne obawy przed tym, czas przed kompem ma bardzo limitowany (wyłącznie w piątek, sobotę i niedzielę, ostatnio skróciłam do posiadówki na 30 min., który to czas poświęca na odwiedzenie stron www Lego - obsesja wszak trwa nadal). Natomiast od jakiegoś czasu odwiedza sąsiada, który ma konsolę, Xboxa i korzysta z nich, na moje oko, bez limitu (coś słyszałam o 5h przed kompem, choć nie weryfikowałam z mamą sąsiada... icon_rolleyes.gif ).
Martwię się o moje dziecko, które po takim seansiku trwającym godzinę dzień w dzień, wraca do domu i zaczyna wyładowywać skumulowaną energię.
Mam też wrażenie, że ponieważ w wakacje mógł wchodzić na Lego codziennie i pod koniec, jak dla mnie, nosiło to już znamiona nałogu, obecnie zastępuje sobie jeden nałóg drugim.
Zastanawiam się, jak to zacząć kontrolować. icon_sad.gif
Jak kategorycznie zabronię do zera, to będzie źle, bo owoc zakazany smakuje najlepiej, choć nie wiem, czy moje dziecko złamałoby zakaz.... aczkolwiek byłoby baaaardzo sfrustrowane.
Na wsparcie sąsiadów w tej kwestii nie mam co liczyć - im to widocznie nie przeszkadza, poza tym chyba nie bardzo jednak mogę ingerować, co robią dzieci w ich domu, za ich zgodą skoro nie jest to hmm.... jawnie szkodliwe... icon_redface.gif (jak raz zasugerowałam, że może więcej czasu powinni na dworze spędząć, bo potrafili siedzieć po 3h w domu przy pięknej pogodzie, a szkoda słońca, wakacji itd., to mi sąsiadka powiedziała, że w tym wieku co oni mają robić na dworze wink.gif to już nie są małe dzieci, które trzeba wietrzyć itd. Hmmmmmmmmm....)

Być może to działa na zasadzie - w domu tego nie ma, to jest b. atrakcyjne, może się znudzi?

Ale zauważyłam, że na moją prośbę, żeby wyszli się pobawić na dwór albo posiedzieli u nas, chłopaki odsiedzą dla świętego spokoju 30 minut, a potem jest zryw do sąsiadów. Kreatywności jakby też mniej w tych ich zabawach w porównaniu z początkiem wakacji. icon_rolleyes.gif Znaczy w ogóle przestali się w cokolwiek bawić na dworze. W domu - tylko lego. Do tego jak proponuję piłkę, badmingtona czy ringo, to... mogę sobie sama z dzieckiem sąsiadów grać, bo moje... nie jest zainteresowane. Rower wspólny odpada, bo dziecko sąsiadów nie umie jeździć na 2 kólkach. Rolki - jw. plus brak asfaltu. PLacu zabaw na osiedlu nadal brak. No i jakoś tak... nie jestem z tego wszystkiego zadowolona. Przed komputer to ja sobie mogę sama dziecko posadzić, jak nie mam z nim co zrobić, a tak to wolałabym, żeby kontakty społeczne rozwijał itd.
Dobra, wiem, pewnie nie jestem całkowicie normalne... u jednego przeszkadzają mi Kiepscy, u drugiego - gry komputerowe, chyba nie nadaję się do XXI wieku, szkoda, że nie mogę się teleportować do Bullerbyn....

--------------------


...Past the deep troubled water / And the fears of the dark / There's a hill in the sunlight / For you to find harmony...

Posty w temacie
Orinoko   Granie.... dostÄ™p do komputera itd.   nie, 15 wrz 2013 - 17:01
dasza   limitujÄ™, bo uważam, ze gierki uzależniajÄ…. Na...   nie, 15 wrz 2013 - 18:22
mama_do_kwadratu   Od zawsze limitujÄ™. UchodzÄ™ za matkÄ™ niereform...   nie, 15 wrz 2013 - 19:40
Orinoko   No to mnie pocieszyÅ‚yÅ›cie. Z jednej strony - cie...   nie, 15 wrz 2013 - 20:24
an.toÅ›ka   Ja też limitujÄ™ czas przed kompem. W naszym domu...   nie, 15 wrz 2013 - 20:36
TruÅ›ka   U nas też jest limit, można grać tylko w weeken...   nie, 15 wrz 2013 - 20:47
April.   U nas nie ma limitów, ale nie ma tez potrzeby. Ma...   nie, 15 wrz 2013 - 21:03
moko.   U nas nie ma limitów, ale nie ma tez potrzeby. Ma...   wto, 17 wrz 2013 - 10:24
Zuzia   MojÄ… AlÄ™ nie za bardzo ciÄ…gnie do komputera... ...   nie, 15 wrz 2013 - 21:13
candace   Wera ma dostÄ™p do komputera i gier w weekend - ok...   pon, 16 wrz 2013 - 07:37
Sokolica   Starszej córki nie ciÄ…gnie do komputera, mÅ‚odsz...   pon, 16 wrz 2013 - 07:56
pesciorka   Mój 9-latek ma limitowane granie, ale zazdroÅ›ci ...   pon, 16 wrz 2013 - 08:58
anula7   Orinoko, a może udaÅ‚oby siÄ™ chÅ‚opaków wciÄ…gn...   pon, 16 wrz 2013 - 09:15
Anilka   Orinoko u nas limit od zawsze, na komputer wprowad...   pon, 16 wrz 2013 - 09:52
Martalka   Ja jestem z tych limitujÄ…cych. Chociaż 9 latek w...   pon, 16 wrz 2013 - 11:26
ewita 77   U nas również limity. Granie tylko w sobote a tv...   pon, 16 wrz 2013 - 12:43
domi   Limit jest, chociaż nie taki umowny. Znaczy to ty...   pon, 16 wrz 2013 - 15:55
ana84   Ooooo...... temat dla mnie..... akurat siÄ™ to w d...   pon, 16 wrz 2013 - 19:17
Orinoko   No, zasadniczo, jak pójdzie do kolegi grać, to w...   pon, 16 wrz 2013 - 22:06
grzaÅ‚ka   Córce- 6 klasa- nie limitujÄ™, ale ona na PS3 nie...   wto, 17 wrz 2013 - 08:55
A_KA   MÅ‚oda niby ma limit i jest to godzina dziennie, a...   wto, 17 wrz 2013 - 10:50
Kitka*   Na komputerze lub konsoli, rzecz jasna. Czy Wasze...   wto, 17 wrz 2013 - 12:11
Artola   Mam też wrażenie, że ponieważ w wakacje mógÅ‚...   wto, 17 wrz 2013 - 13:33
cremecaramel   8 godzin dziennie! 9 latek! To kiedy on ma...   czw, 05 paź 2017 - 21:51
sabinkaduchess   Ja staram siÄ™, żeby dzieci nie siedziaÅ‚y za duÅ...   wto, 10 paź 2017 - 10:53
cremecaramel   dobre podejÅ›cie, doroÅ›li sami nie wiedzÄ… jak si...   piÄ…, 27 paź 2017 - 16:41
Å›rubka   Dzieci i komputery i gry to raczej standardowy pro...   wto, 31 paź 2017 - 12:00
oleksandra   Na pewno dostÄ™p do komputera powinien być jakoÅ›...   pon, 13 lis 2017 - 12:19
chibiusa   dlaego wydaje mi siÄ™, że edukacja + dobry antwir...   czw, 23 lis 2017 - 20:24
> Granie.... dostÄ™p do komputera itd.
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: nie, 28 kwi 2024 - 02:32
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama