Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Jak rozpoznać wadę wzroku ?

, u siedmiolatka
> , u siedmiolatka
Tuni
pon, 01 paź 2012 - 12:34
Po czym poznać, że coś jest nie tak z oczkami?

Pytam, bo młody na bilanse wszystkie chodzi , nawet jak nie trzeba icon_smile.gif
Zawsze poza innymi badaniami, jest też takie gdzie dziecię czyta z odległości co jest na tablicy.
Nigdy problemów nie było.
Aż tu nagle pewnego dnia poszliśmy do okulisty bo coś młodemu wpało do oczka aż mu powieka spuchła no i mrugał okrutnie chyba ze dwa dni, pediatra wysłała nas do okulisty.
Najpierw zajrzała mu w oczka jakimś aparatem i stwierdziła, że nic nie ma ( w sensie ciała obcego, że pewnie już wypadło) ale jest "porysowana rogówka" Dostaliśmy receptę na krople i maść i prikaz kontroli za 2 tygodnie. W międzyczasie oczko przestało boleć, powieka niemal wóciła do normy -niemal, bo opuchlizna z całości zeszła, została tylko jakby kuleczka w jednym miejscu powieki. Mruganie dawno ustało, no może czasami się zdarzało tym jednym oczkiem, no ale w końcu coś tam jeszcze przeszkadza, więc chyba normalne, że jeszcze czasem oczkiem mrugnie. Tak mi się wydawało.

Poszliśmy do kontroli i najpierw pani zakropiła oczka 3razy, następnie oglądała tym aparatem co poprzednio, tym razem było dobrze, tzn porysowania nie było już. I już mieliśmy wychodzić a pani nagle zauważyła, że "co on tak mruga tym oczkiem?" (zaznaczam, że tym razem to już prawie nie mrugał a poprzednio mruganie nie podpadło jej wcale) "a to może zbadamy mu wzrok".
Kazała mu patrzeć na tablicę z literkami a potem założyła takie okularkie w których zmienia się szkła i pytała w których lepiej widzi.
Wniosek był taki, że młody ma wadę wzroku i musi nosić okularki.
Dodam, że obok gabinetu mieści się "zintegrowany" zakład okulistyczny gdzie w razie zakupu okularów u nich, wizyta u okulisty okazuje się być bezpłatna-co dodatkowo sieje we mnie wątpliwości.

No i teraz sie zastanawiam, nigdy żadnych niepokojących symptomów nie zaobserwowałam, do okulisty trafiliśmy z zupełnie innego powodu. To co, gdyby nie paproch w oku to wada by sobie trwała niezauważona?
No i przyznaję, że mam wątpliwości, bo pani przeprowadzała badanie w tych "okularkach" przy zakropionych oczkach, nie znam się ale jakoś mi się to wydaje dziwne.

Wybieram się z młodym do kontroli u innej okulisty ale zanim ta wizyta nastąpi , to ja osiwieję ze zmartwienia.
Nie wyobrażam sobie mojego ruchliwego dziecka w okularach, no boję się i już. 41.gif
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 248




post pon, 01 paź 2012 - 12:34
Post #1

Po czym poznać, że coś jest nie tak z oczkami?

Pytam, bo młody na bilanse wszystkie chodzi , nawet jak nie trzeba icon_smile.gif
Zawsze poza innymi badaniami, jest też takie gdzie dziecię czyta z odległości co jest na tablicy.
Nigdy problemów nie było.
Aż tu nagle pewnego dnia poszliśmy do okulisty bo coś młodemu wpało do oczka aż mu powieka spuchła no i mrugał okrutnie chyba ze dwa dni, pediatra wysłała nas do okulisty.
Najpierw zajrzała mu w oczka jakimś aparatem i stwierdziła, że nic nie ma ( w sensie ciała obcego, że pewnie już wypadło) ale jest "porysowana rogówka" Dostaliśmy receptę na krople i maść i prikaz kontroli za 2 tygodnie. W międzyczasie oczko przestało boleć, powieka niemal wóciła do normy -niemal, bo opuchlizna z całości zeszła, została tylko jakby kuleczka w jednym miejscu powieki. Mruganie dawno ustało, no może czasami się zdarzało tym jednym oczkiem, no ale w końcu coś tam jeszcze przeszkadza, więc chyba normalne, że jeszcze czasem oczkiem mrugnie. Tak mi się wydawało.

Poszliśmy do kontroli i najpierw pani zakropiła oczka 3razy, następnie oglądała tym aparatem co poprzednio, tym razem było dobrze, tzn porysowania nie było już. I już mieliśmy wychodzić a pani nagle zauważyła, że "co on tak mruga tym oczkiem?" (zaznaczam, że tym razem to już prawie nie mrugał a poprzednio mruganie nie podpadło jej wcale) "a to może zbadamy mu wzrok".
Kazała mu patrzeć na tablicę z literkami a potem założyła takie okularkie w których zmienia się szkła i pytała w których lepiej widzi.
Wniosek był taki, że młody ma wadę wzroku i musi nosić okularki.
Dodam, że obok gabinetu mieści się "zintegrowany" zakład okulistyczny gdzie w razie zakupu okularów u nich, wizyta u okulisty okazuje się być bezpłatna-co dodatkowo sieje we mnie wątpliwości.

No i teraz sie zastanawiam, nigdy żadnych niepokojących symptomów nie zaobserwowałam, do okulisty trafiliśmy z zupełnie innego powodu. To co, gdyby nie paproch w oku to wada by sobie trwała niezauważona?
No i przyznaję, że mam wątpliwości, bo pani przeprowadzała badanie w tych "okularkach" przy zakropionych oczkach, nie znam się ale jakoś mi się to wydaje dziwne.

Wybieram się z młodym do kontroli u innej okulisty ale zanim ta wizyta nastąpi , to ja osiwieję ze zmartwienia.
Nie wyobrażam sobie mojego ruchliwego dziecka w okularach, no boję się i już. 41.gif
Mafia
pon, 01 paź 2012 - 20:10
Mój ma nadwzroczność i ma okulary do noszenia cały czas. Zresztą ja też mam nadwzroczność i inne sprawy i też noszę cały dzień.
Mi okulista tłumaczył tak, że badanie po atropinie jest by sprawdzić czy nie ma innych przyczyn złego widzenia. Natomiast okulary jako takie dobiera się faktycznie bez zakrapiania. Syn dziś miał właśnie badanie po atropinie, a za dwa tygodnie mamy się zgłosić po dobór szkieł.
U mojego syna wada nie zniknie zupełnie raczej, niby fizjologiczna, ale nie do końca. 29.gif Okulary podobno mogą przyspieszyć proces cofania się tej nadwzroczności fizjologicznej, poza tym mają wadę na poziomie +4 to jednak okulary robią różnicę, więc widzę sens noszenia.

W sumie byłam u trzech lekarzy, każdy powtarzał mniej więcej to samo. Jeden jedynie twierdził, że on nie stosuje szkieł pośrednich tylko od razu daje docelowe, w których dziecko dobrze widzi.
Mafia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,508
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 11:50
Nr użytkownika: 5,675




post pon, 01 paź 2012 - 20:10
Post #2

Mój ma nadwzroczność i ma okulary do noszenia cały czas. Zresztą ja też mam nadwzroczność i inne sprawy i też noszę cały dzień.
Mi okulista tłumaczył tak, że badanie po atropinie jest by sprawdzić czy nie ma innych przyczyn złego widzenia. Natomiast okulary jako takie dobiera się faktycznie bez zakrapiania. Syn dziś miał właśnie badanie po atropinie, a za dwa tygodnie mamy się zgłosić po dobór szkieł.
U mojego syna wada nie zniknie zupełnie raczej, niby fizjologiczna, ale nie do końca. 29.gif Okulary podobno mogą przyspieszyć proces cofania się tej nadwzroczności fizjologicznej, poza tym mają wadę na poziomie +4 to jednak okulary robią różnicę, więc widzę sens noszenia.

W sumie byłam u trzech lekarzy, każdy powtarzał mniej więcej to samo. Jeden jedynie twierdził, że on nie stosuje szkieł pośrednich tylko od razu daje docelowe, w których dziecko dobrze widzi.

--------------------
Mafia

Posty w temacie
Tuni   Jak rozpoznać wadÄ™ wzroku ?   pon, 01 paź 2012 - 12:34
Mafia   Oj tam oj tam, mój szeÅ›ciolatek nosi okulary od ...   pon, 01 paź 2012 - 13:02
Tuni   Wiesz mój wiecznie w ruchu, ja mam wizjÄ™, że up...   pon, 01 paź 2012 - 13:05
Mafia   Wiesz mój wiecznie w ruchu, ja mam wizjÄ™, że up...   pon, 01 paź 2012 - 13:08
Anilka   Karolina nosi od 3 roku życia. Podobnie jak u Maf...   pon, 01 paź 2012 - 13:30
agarad   Tuni , u nas tez wada "wyszÅ‚a" przy o...   pon, 01 paź 2012 - 13:30
Tuni   No dobra ale jak to jest z tym badaniem? Ja rozumi...   pon, 01 paź 2012 - 14:51
Anilka   No dobra ale jak to jest z tym badaniem? Ja rozumi...   wto, 02 paź 2012 - 09:11
Tuni   O i wyczytaÅ‚am też, że maÅ‚e dzieci majÄ… fizjo...   pon, 01 paź 2012 - 14:55
agarad   Czyli wnioskujÄ™, że ma nadwzrocznoÅ›c co czÄ™sto...   pon, 01 paź 2012 - 18:48
Tuni   No ale skoro to fizjologiczne to po co w ogóle za...   pon, 01 paź 2012 - 19:57
agarad   No ale skoro to fizjologiczne to po co w ogóle za...   pon, 01 paź 2012 - 21:15
Mafia   Mój ma nadwzroczność i ma okulary do noszenia c...   pon, 01 paź 2012 - 20:10
Tuni   Mafia , a od jakiej wady trzeba te okulary nosić?...   pon, 01 paź 2012 - 20:19
MamaJulki   jak ja z JulkÄ… chodzÄ™ do okulisty to zawsze jest...   pon, 01 paź 2012 - 20:34
agarad   jak ja z JulkÄ… chodzÄ™ do okulisty to zawsze jest...   pon, 01 paź 2012 - 21:19
Tuni   MamoJulki, już jesteÅ›my umówieni gdzie indziej,...   pon, 01 paź 2012 - 20:40
MamaJulki   Tuni wiem, że jesteÅ› umówiona ;) i wiem, że t...   pon, 01 paź 2012 - 21:28
Anilka   U Karoliny wada byÅ‚a duża. +3,5 i +5,75 do tego ...   wto, 02 paź 2012 - 08:58
harkon   U mojej córy wyszÅ‚a nadwzroczność dosyć póź...   wto, 02 paź 2012 - 09:21
Tuni   U mojej córy wyszÅ‚a nadwzroczność dosyć póź...   wto, 02 paź 2012 - 09:28
Tuni   Dzieki dziewczyny za odzew i wyjaÅ›nienia. MamoJul...   wto, 02 paź 2012 - 09:27
Anilka   Dzieki dziewczyny za odzew i wyjaÅ›nienia. MamoJul...   wto, 02 paź 2012 - 09:52
Tuni   Anilko , dziÄ™ki za cierpliwe rozwiewanie moich wÄ...   wto, 02 paź 2012 - 09:53
isaa   Tuni niedawno pisaÅ‚am o Joasi, której wyszÅ‚a na...   wto, 02 paź 2012 - 10:26
harkon   U Marysi wyszÅ‚o to jak miaÅ‚a 11 lat, choć gÅ‚ow...   wto, 02 paź 2012 - 10:31
Anilka   Tuni nie ma sprawy :) Dobrze pamiÄ™tam jak sama ni...   wto, 02 paź 2012 - 13:45
Mafia   ChcÄ™ tylko dopisać, ze po tym trzydniowym zakrap...   Å›ro, 03 paź 2012 - 09:04
MamaJulki   Tuni już mnie Anilka uprzedziÅ‚a ;) Mafia nieste...   Å›ro, 03 paź 2012 - 09:49
Anilka   Mafia atropina tak dziaÅ‚a na wszystkich. I wÅ‚aÅ›...   Å›ro, 03 paź 2012 - 09:50
Mafia   O rany, dobiÅ‚yÅ›cie mnie. :( Czarno widzÄ™ nadrab...   Å›ro, 03 paź 2012 - 09:52
> Jak rozpoznać wadÄ™ wzroku ?, u siedmiolatka
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: nie, 28 kwi 2024 - 16:48
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama