Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Kota mam

, cholera z taka rodzina :)
> , cholera z taka rodzina :)
Anorektyczna Laska

Go??







post nie, 08 lip 2012 - 15:42
Post #1

Przywiezli kota: bo taki biedny i szuka domu.
Maluch jest czarny i ma jakies 7 tyg. Teraz spi.
Co ja mam z nim zrobic? Chodzi mi o nastepujace rzeczy: czy mam z nim jechac jutro do weterynarza na szczepienie i odrobaczanie?
Jak go do kuwety przyzwyczaic? Bo ona do tej pory spala z matka i rodzenstwem w wielkiej psiej budzie i siusiala na dworze.
Kupilismy kuwete taka zamykana, bo mamy tez psa wariata.
I co ona ma jesc??? Kupilismy wyprawke z royala, i co? jak jej tak dam to nie dostanie sr.aczki?

Nie wiem co jadla wczesniej.

Help!
Magnezja
pon, 09 lip 2012 - 10:21
Ja bym się wstrzymała z weterynarzem parę dni, niech kociak się zaaklimatyzuje. Do kuwety nie trzeba przyzwyczajać - koty powinny od razu załatwiać się w pasku/żwirku (albo ja trafiałam na takie kumate, nie umiem powiedzieć). Nigdy nie lubiłam zamykanej kuwety, wolałam takie z zabezpieczeniem brzegów, żeby zakopujący niespodzianki kot nie porozrzucał za bardzo piasku po podłodze. A też miałam wtedy psy - nie raz poczęstowały się zawartością kuwety i żyją icon_smile.gif.
Co do karmy - zależy czym maluszek był karmiony wcześniej, jelita muszą mu się przestawić ale większych sensacji żołądkowych bym się nie spodziewała. Ważne żeby cały czas miała wodę do picia.
To niestety na tyle - bo siedzę w pracy icon_sad.gif Może inne kocie mamy dopiszą więcej.
No i przede wszystkim - gdzie foty?
Magnezja


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,507
Dołączył: pią, 16 kwi 10 - 12:03
SkÄ…d: Piaseczno
Nr użytkownika: 32,587

GG:


post pon, 09 lip 2012 - 10:21
Post #2

Ja bym się wstrzymała z weterynarzem parę dni, niech kociak się zaaklimatyzuje. Do kuwety nie trzeba przyzwyczajać - koty powinny od razu załatwiać się w pasku/żwirku (albo ja trafiałam na takie kumate, nie umiem powiedzieć). Nigdy nie lubiłam zamykanej kuwety, wolałam takie z zabezpieczeniem brzegów, żeby zakopujący niespodzianki kot nie porozrzucał za bardzo piasku po podłodze. A też miałam wtedy psy - nie raz poczęstowały się zawartością kuwety i żyją icon_smile.gif.
Co do karmy - zależy czym maluszek był karmiony wcześniej, jelita muszą mu się przestawić ale większych sensacji żołądkowych bym się nie spodziewała. Ważne żeby cały czas miała wodę do picia.
To niestety na tyle - bo siedzę w pracy icon_sad.gif Może inne kocie mamy dopiszą więcej.
No i przede wszystkim - gdzie foty?


--------------------
K 2010
karoleenka
pon, 09 lip 2012 - 14:36
a ja bym jednak pojechała do weta - kot ze wsi czy nie wiadomo skąd - trzeba odpchlić i odrobaczyć malucha
karma royala jest ok - nie powinna mieć rewolucji żołądkowych
wyjmij może narazie klapkę z kuwety ( tę kiwającą ) bo może kotę wystraszyć chyba, że młode rezolutne to sie bac nie będzie i załapie , że można przez to przechodzić - nie powinien miec problemu z załapaniem kuwety - koty instynktownie zakopują swoje odchody - jesli mu podsuniesz takie coś ze żwirkiem powinien zadowolony skorzystać.
Jeśli nie - to np. papier czy ręcznik papierowy nasączony jej/jego moczem wrzuć do kuwety i pokaż maluchowi

Powodzenia ! i gratulacje nowego członka rodziny 03.gif

a i nie dawaj mleka tylko wodÄ™ !

Ten post edytował karoleenka pon, 09 lip 2012 - 14:36
karoleenka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,473
Dołączył: śro, 12 maj 04 - 22:04
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,741

GG:


post pon, 09 lip 2012 - 14:36
Post #3

a ja bym jednak pojechała do weta - kot ze wsi czy nie wiadomo skąd - trzeba odpchlić i odrobaczyć malucha
karma royala jest ok - nie powinna mieć rewolucji żołądkowych
wyjmij może narazie klapkę z kuwety ( tę kiwającą ) bo może kotę wystraszyć chyba, że młode rezolutne to sie bac nie będzie i załapie , że można przez to przechodzić - nie powinien miec problemu z załapaniem kuwety - koty instynktownie zakopują swoje odchody - jesli mu podsuniesz takie coś ze żwirkiem powinien zadowolony skorzystać.
Jeśli nie - to np. papier czy ręcznik papierowy nasączony jej/jego moczem wrzuć do kuwety i pokaż maluchowi

Powodzenia ! i gratulacje nowego członka rodziny 03.gif

a i nie dawaj mleka tylko wodÄ™ !

--------------------





Gruszka
pon, 09 lip 2012 - 14:41
Al, tutaj masz wątek Wedy, która tez startowała z maluszkiem kocim. Poczytaj - https://www.maluchy.pl/forum/index.php?show...t=0&start=0

Ja bym mu dała mimo wszystko kilka dni na zaaklimatyzowanie się - nawet jesli ma pchły czy robale to nie umrze od tego przez kilka dni (choc mi się zdarzało, że maluchy, takie naprawde maluchy, nie miały w ogóle pcheł). Jesli wygląda na zdrowego - w sensie - nic mu organoleptycznie nie dolega - jakieś ropienie oczu czy coś - to można spokojnie kilka dni dać mu odsapnąć.

Z jedzeniem powolutku - najlepiej sama sucha karma (lub lekko namoczona wodą) na początek i woda. Styknie. Albo ew. mleko dla kociąt - ale ja tego nigdy nie praktykowałam icon_wink.gif nie za dużo - i patrzeć, czy się dobrze załatwia - wazne żeby było widac, że robi siku i kupkę. Bo jak nie to trza masować brzuszki icon_smile.gif

Gruszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,041
Dołączył: wto, 17 paź 06 - 11:39
Skąd: z plemienia Czukczów
Nr użytkownika: 8,026




post pon, 09 lip 2012 - 14:41
Post #4

Al, tutaj masz wątek Wedy, która tez startowała z maluszkiem kocim. Poczytaj - https://www.maluchy.pl/forum/index.php?show...t=0&start=0

Ja bym mu dała mimo wszystko kilka dni na zaaklimatyzowanie się - nawet jesli ma pchły czy robale to nie umrze od tego przez kilka dni (choc mi się zdarzało, że maluchy, takie naprawde maluchy, nie miały w ogóle pcheł). Jesli wygląda na zdrowego - w sensie - nic mu organoleptycznie nie dolega - jakieś ropienie oczu czy coś - to można spokojnie kilka dni dać mu odsapnąć.

Z jedzeniem powolutku - najlepiej sama sucha karma (lub lekko namoczona wodą) na początek i woda. Styknie. Albo ew. mleko dla kociąt - ale ja tego nigdy nie praktykowałam icon_wink.gif nie za dużo - i patrzeć, czy się dobrze załatwia - wazne żeby było widac, że robi siku i kupkę. Bo jak nie to trza masować brzuszki icon_smile.gif



--------------------
karoleenka
pon, 09 lip 2012 - 14:48
ja z tymi pchłami mocno przewrażliwiona jestem - 8 miesięcy w domu walczyłam...
w domu jest pies ...

nie wiem dlaczego wizyta u weta mogłaby mu zaszkodzić? ja swoje zawsze wiozłam od razu - bo chciałam ogólnie , żeby zobaczyl w jakiej kondycji sa itd..
karoleenka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,473
Dołączył: śro, 12 maj 04 - 22:04
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,741

GG:


post pon, 09 lip 2012 - 14:48
Post #5

ja z tymi pchłami mocno przewrażliwiona jestem - 8 miesięcy w domu walczyłam...
w domu jest pies ...

nie wiem dlaczego wizyta u weta mogłaby mu zaszkodzić? ja swoje zawsze wiozłam od razu - bo chciałam ogólnie , żeby zobaczyl w jakiej kondycji sa itd..

--------------------





pcola
pon, 09 lip 2012 - 14:50
Się podpiszę pod karoleenką, każdorazowo zaczynamy wizytą u weta. Nie ma innej opcji.
pcola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,568
Dołączył: nie, 16 sty 05 - 11:09
SkÄ…d: Wielkopolska
Nr użytkownika: 2,542




post pon, 09 lip 2012 - 14:50
Post #6

Się podpiszę pod karoleenką, każdorazowo zaczynamy wizytą u weta. Nie ma innej opcji.

--------------------



--------------------------
Gruszka
pon, 09 lip 2012 - 17:31
Nie chodzi o zaszkodzenie - w sumie to nie umiem tego logicznie uzasadnić icon_smile.gif takie odczucie - że kot ma dużo stresów, bo własnie został odłączony od matki, jest w nowym domu wśród obcych ludzi i wydaje mi się, że takie "ludzkie" jest dac mu chwilę odsapnąć, przyzwyczaić się choćby do tego głosu, który będzie do niego mówił, gdy bedzie jechał metalowym, głośnym potworem w kolejne nieznane miejsce. Tak poprostu. Przy maleńkim kotku naprawde nie grozi nagła inwazja pcheł ani niewiadomo jakie niebezpieczeństwo.

Ale tak jak mówię - nie ma to żadnego medycznego uzasadnienia icon_smile.gif

a jeszcze żeby się czepic icon_wink.gif 06.gif z katarem nie biegnie się z dzieciakiem od razu pierwszego dnia do lekarza, więc czemu z kotem, na oko zdrowym, trzeba leciec już już icon_smile.gif icon_wink.gif
Gruszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,041
Dołączył: wto, 17 paź 06 - 11:39
Skąd: z plemienia Czukczów
Nr użytkownika: 8,026




post pon, 09 lip 2012 - 17:31
Post #7

Nie chodzi o zaszkodzenie - w sumie to nie umiem tego logicznie uzasadnić icon_smile.gif takie odczucie - że kot ma dużo stresów, bo własnie został odłączony od matki, jest w nowym domu wśród obcych ludzi i wydaje mi się, że takie "ludzkie" jest dac mu chwilę odsapnąć, przyzwyczaić się choćby do tego głosu, który będzie do niego mówił, gdy bedzie jechał metalowym, głośnym potworem w kolejne nieznane miejsce. Tak poprostu. Przy maleńkim kotku naprawde nie grozi nagła inwazja pcheł ani niewiadomo jakie niebezpieczeństwo.

Ale tak jak mówię - nie ma to żadnego medycznego uzasadnienia icon_smile.gif

a jeszcze żeby się czepic icon_wink.gif 06.gif z katarem nie biegnie się z dzieciakiem od razu pierwszego dnia do lekarza, więc czemu z kotem, na oko zdrowym, trzeba leciec już już icon_smile.gif icon_wink.gif

--------------------
Anorektyczna Laska

Go??







post pon, 09 lip 2012 - 18:21
Post #8

Kot moim zdaniem jest w b,dobrym stanie. Nie ma zaropialych oczu, bawi sie, nie chowa po katach.
Zjadl royala i pierwsza kupa byla taka luzna, teraz juz zrobil normalna kupe.
Sika juz w kuwecie icon_smile.gif

Mysle ze pchel nie ma. Nie drapie sie, sprawdzalismy futerko-czyste. Nasz pies tez nie ma pchel.
U weta dzis bylam ale bez kota bo mialam w miescie milion spraw i by tak dlugo nie mogl siedziec w aucie. Kupilam dla niego srodek na odrobaczenie, ale zanim podam musze go zwazyc bo dawke dostalam na pol kilo, ale on tyle ie wazy chyba.
Na szczepienie za tydzien sie umowilam.
Poki co kot sie bawi z Rubym, byl od urodzenia do psa przyzywczajony wiec sie nie boi. Duzo spi a ja nie wiem czy to dobrze? Ale na logike to chyba dobrze, bo to w koncu kocie baby jest nie?

Zdjecia zaraz.

aaaa i imienia nie mamy nadal icon_sad.gif Help!
pcola
pon, 09 lip 2012 - 18:29
Asia,

icon_smile.gif Koty to głównie śpią icon_wink.gif więc się nie stresuj. Znasz płeć ? Bo nie wiem, nad jakimi imionami myśleć...

Jak czarny to może BlackJack ? icon_wink.gif bo pies rubinowy przecież 06.gif
pcola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,568
Dołączył: nie, 16 sty 05 - 11:09
SkÄ…d: Wielkopolska
Nr użytkownika: 2,542




post pon, 09 lip 2012 - 18:29
Post #9

Asia,

icon_smile.gif Koty to głównie śpią icon_wink.gif więc się nie stresuj. Znasz płeć ? Bo nie wiem, nad jakimi imionami myśleć...

Jak czarny to może BlackJack ? icon_wink.gif bo pies rubinowy przecież 06.gif

--------------------



--------------------------
Anorektyczna Laska

Go??







post pon, 09 lip 2012 - 18:31
Post #10

Dziewczynka icon_smile.gif
Anorektyczna Laska

Go??







post pon, 09 lip 2012 - 18:39
Post #11

tu ziewal 04.gif





anetadr
pon, 09 lip 2012 - 18:56
Ale słodka mała icon_smile.gif.

Aneta
anetadr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,092
Dołączył: śro, 17 wrz 03 - 14:42
Skąd: Już nie Zagłębie
Nr użytkownika: 1,055




post pon, 09 lip 2012 - 18:56
Post #12

Ale słodka mała icon_smile.gif.

Aneta


--------------------
pcola
pon, 09 lip 2012 - 21:52
Mocno włochata dziewczyna, będzie fajnie puchata icon_smile.gif

Milena nie ma żadnych propozycji ?
pcola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,568
Dołączył: nie, 16 sty 05 - 11:09
SkÄ…d: Wielkopolska
Nr użytkownika: 2,542




post pon, 09 lip 2012 - 21:52
Post #13

Mocno włochata dziewczyna, będzie fajnie puchata icon_smile.gif

Milena nie ma żadnych propozycji ?

--------------------



--------------------------
Pecia
pon, 09 lip 2012 - 22:21
Fajna bardzo, podobna do naszje Hynki, będzie śliczną Damą jak dorośnie 06.gif
Pecia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,959
Dołączył: nie, 06 kwi 03 - 13:58
Nr użytkownika: 442




post pon, 09 lip 2012 - 22:21
Post #14

Fajna bardzo, podobna do naszje Hynki, będzie śliczną Damą jak dorośnie 06.gif

--------------------
Zuzia 1997, Jasiek 2001
Anorektyczna Laska

Go??







post pon, 09 lip 2012 - 22:50
Post #15



przyjazn polsko-niemiecka icon_smile.gif
Silije
pon, 09 lip 2012 - 23:06
Ojejku co za słodycz!
Silije


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,056
Dołączył: pią, 23 sty 04 - 17:33
SkÄ…d: Okolica Poznania
Nr użytkownika: 1,362

GG:


post pon, 09 lip 2012 - 23:06
Post #16

Ojejku co za słodycz!

--------------------
"Wierzę, że na mojej drodze zawsze skręcę we właściwą stronę. Bo wierzę że Bóg wytyczy drogę tam, gdzie jej nie ma". N.V. Peale
emce
pon, 09 lip 2012 - 23:11
CYTAT(Anorektyczna Laska @ Mon, 09 Jul 2012 - 22:50) *


przyjazn polsko-niemiecka icon_smile.gif


Rany, rozpłynęłam się... aniolek.gif
emce


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,342
Dołączył: pon, 02 cze 03 - 13:06
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 793

GG:


post pon, 09 lip 2012 - 23:11
Post #17

CYTAT(Anorektyczna Laska @ Mon, 09 Jul 2012 - 22:50) *


przyjazn polsko-niemiecka icon_smile.gif


Rany, rozpłynęłam się... aniolek.gif
Madziulek
wto, 10 lip 2012 - 07:42
Cuda dwa icon_smile.gif
Madziulek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,721
Dołączył: nie, 22 sty 06 - 09:49
Nr użytkownika: 4,669




post wto, 10 lip 2012 - 07:42
Post #18

Cuda dwa icon_smile.gif

--------------------
K 2007
M 2012
pcola
wto, 10 lip 2012 - 13:08
Asia,

icon_smile.gif piękny widok !
pcola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,568
Dołączył: nie, 16 sty 05 - 11:09
SkÄ…d: Wielkopolska
Nr użytkownika: 2,542




post wto, 10 lip 2012 - 13:08
Post #19

Asia,

icon_smile.gif piękny widok !

--------------------



--------------------------
karoleenka
wto, 10 lip 2012 - 13:47
Piękne kocie icon_smile.gif zupełnie jak mój Nazir 03.gif

rodzi się piękna przyjaźń między zwierzami - super !
skoro jest Rubi to może Bleki - od koloru oczywiście 29.gif

a dla mnie to ona widzi się na jakąś Balbinkę , Józefinkę albo cuś w tym guście 06.gif
karoleenka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,473
Dołączył: śro, 12 maj 04 - 22:04
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,741

GG:


post wto, 10 lip 2012 - 13:47
Post #20

Piękne kocie icon_smile.gif zupełnie jak mój Nazir 03.gif

rodzi się piękna przyjaźń między zwierzami - super !
skoro jest Rubi to może Bleki - od koloru oczywiście 29.gif

a dla mnie to ona widzi się na jakąś Balbinkę , Józefinkę albo cuś w tym guście 06.gif

--------------------





> Kota mam, cholera z taka rodzina :)
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pon, 23 wrz 2024 - 19:49
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama