Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Depresja poporodowa

> 
anulkas
pią, 29 wrz 2006 - 15:58
A moze prozmawiajmy o stanach psychicznych kobiet po porodzie? Z tym problemem boryka sie coraz wiecej mam! I niewiadomo co robic? Zmeczenie, stany lekowe! Jak mozna tak dlugo zyc?
anulkas


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8
Dołączył: czw, 28 wrz 06 - 21:30
Skąd: łódzkie
Nr użytkownika: 7,721




post pią, 29 wrz 2006 - 15:58
Post #1

A moze prozmawiajmy o stanach psychicznych kobiet po porodzie? Z tym problemem boryka sie coraz wiecej mam! I niewiadomo co robic? Zmeczenie, stany lekowe! Jak mozna tak dlugo zyc?
mamuśka81
wto, 05 sie 2008 - 12:41
m a r t u c h a 9 6,
u mnie było podobnie , chyba głównie przez problemy z karmieniem. JEst mi strasznie wstyd i nikomu tego nie mówiłam (nawet mężowi) , że zaraz po urodzeniu do mojego synka nie czułam nic. Łzy lecą mi jak szalone jak to piszę i czuję się z tym okropnie. Pierwszy miesiąc życia synka zamiast najwspanialszego czasu był dla mnie koszmarem. Płakałam dnie i noce, bo mały nie chciał jeść z piersi, nie miałam w nikim wsparcia (prócz męża-ale on całymi dniami był w pracy).
Teraz jest dobrze , kocham krzyśka i uwielbiam z całego serca, ale boję się drugiej ciąży bo nie chcę znowu czegoś podobnego przeżywać.

A jeśli chodzi o depresje, to chyba mam ją od dłuższego czasu, nie związaną z porodem . Myśli o śmierci, ciężkiej chorobie, paniczny strach podczas jazdy samochodem, miliony chorób które po części faktycznie mam.I nie wiem gdzie szukać pomocy, wstydzę się tego.
Zazdroszczę ludziom którzy żyją bez czarnych myśli, którzy maja szczęśliwe rodziny. I brakuje mi osób, które rozumiałyby mnie, które przeszły przez to co ja. Może właśnie takie zamknięte forum by mi choć trochę pomogło.
mamuśka81


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,154
Dołączył: czw, 21 gru 06 - 08:55
Skąd: warszawa
Nr użytkownika: 9,257




post wto, 05 sie 2008 - 12:41
Post #2

m a r t u c h a 9 6,
u mnie było podobnie , chyba głównie przez problemy z karmieniem. JEst mi strasznie wstyd i nikomu tego nie mówiłam (nawet mężowi) , że zaraz po urodzeniu do mojego synka nie czułam nic. Łzy lecą mi jak szalone jak to piszę i czuję się z tym okropnie. Pierwszy miesiąc życia synka zamiast najwspanialszego czasu był dla mnie koszmarem. Płakałam dnie i noce, bo mały nie chciał jeść z piersi, nie miałam w nikim wsparcia (prócz męża-ale on całymi dniami był w pracy).
Teraz jest dobrze , kocham krzyśka i uwielbiam z całego serca, ale boję się drugiej ciąży bo nie chcę znowu czegoś podobnego przeżywać.

A jeśli chodzi o depresje, to chyba mam ją od dłuższego czasu, nie związaną z porodem . Myśli o śmierci, ciężkiej chorobie, paniczny strach podczas jazdy samochodem, miliony chorób które po części faktycznie mam.I nie wiem gdzie szukać pomocy, wstydzę się tego.
Zazdroszczę ludziom którzy żyją bez czarnych myśli, którzy maja szczęśliwe rodziny. I brakuje mi osób, które rozumiałyby mnie, które przeszły przez to co ja. Może właśnie takie zamknięte forum by mi choć trochę pomogło.
bibiczek
nie, 14 wrz 2008 - 20:03
CYTAT(patti25 @ Tue, 05 Aug 2008 - 11:41) *
m a r t u c h a 9 6,
u mnie było podobnie , chyba głównie przez problemy z karmieniem. JEst mi strasznie wstyd i nikomu tego nie mówiłam (nawet mężowi) , że zaraz po urodzeniu do mojego synka nie czułam nic. Łzy lecą mi jak szalone jak to piszę i czuję się z tym okropnie. Pierwszy miesiąc życia synka zamiast najwspanialszego czasu był dla mnie koszmarem.


miłaam dokładnie tak samo. Po cesarce myślałam raczej o sobie i swoim bólu. Dobrze że był przy mnie mążk tóry baby bluesa zdiagnozował i pomógł mi przez to przejść.
Uważam że powinno być gdzieś miejsce w którym młode mamy mogą się wypłakać, poprosić o pomoc i radę, nie wstydzą się swych czasem bardzo ciężkich uczuć
bibiczek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,269
Dołączył: śro, 16 maj 07 - 12:43
Skąd: okolice Krakowa
Nr użytkownika: 14,286




post nie, 14 wrz 2008 - 20:03
Post #3

CYTAT(patti25 @ Tue, 05 Aug 2008 - 11:41) *
m a r t u c h a 9 6,
u mnie było podobnie , chyba głównie przez problemy z karmieniem. JEst mi strasznie wstyd i nikomu tego nie mówiłam (nawet mężowi) , że zaraz po urodzeniu do mojego synka nie czułam nic. Łzy lecą mi jak szalone jak to piszę i czuję się z tym okropnie. Pierwszy miesiąc życia synka zamiast najwspanialszego czasu był dla mnie koszmarem.


miłaam dokładnie tak samo. Po cesarce myślałam raczej o sobie i swoim bólu. Dobrze że był przy mnie mążk tóry baby bluesa zdiagnozował i pomógł mi przez to przejść.
Uważam że powinno być gdzieś miejsce w którym młode mamy mogą się wypłakać, poprosić o pomoc i radę, nie wstydzą się swych czasem bardzo ciężkich uczuć
muppet
czw, 22 lip 2021 - 10:18
CYTAT(bibiczek @ nie, 14 wrz 2008 - 21:03) *
miłaam dokładnie tak samo. Po cesarce myślałam raczej o sobie i swoim bólu. Dobrze że był przy mnie mążk tóry baby bluesa zdiagnozował i pomógł mi przez to przejść.
Uważam że powinno być gdzieś miejsce w którym młode mamy mogą się wypłakać, poprosić o pomoc i radę, nie wstydzą się swych czasem bardzo ciężkich uczuć

To prawda, ten różowy obraz macierzyństwa szkodzi kobietom, które indywidualnie przeżywają poród. To w końcu ogromne obciążenie dla organizmu i psychiki. Dobrze, że miałaś przy sobie myślącego partnera, który Cię wspierałicon_smile.gif
muppet


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 769
Dołączył: pią, 23 maj 14 - 20:15
Nr użytkownika: 44,096




post czw, 22 lip 2021 - 10:18
Post #4

CYTAT(bibiczek @ nie, 14 wrz 2008 - 21:03) *
miłaam dokładnie tak samo. Po cesarce myślałam raczej o sobie i swoim bólu. Dobrze że był przy mnie mążk tóry baby bluesa zdiagnozował i pomógł mi przez to przejść.
Uważam że powinno być gdzieś miejsce w którym młode mamy mogą się wypłakać, poprosić o pomoc i radę, nie wstydzą się swych czasem bardzo ciężkich uczuć

To prawda, ten różowy obraz macierzyństwa szkodzi kobietom, które indywidualnie przeżywają poród. To w końcu ogromne obciążenie dla organizmu i psychiki. Dobrze, że miałaś przy sobie myślącego partnera, który Cię wspierałicon_smile.gif

Posty w temacie
anulkas   Depresja poporodowa   pią, 29 wrz 2006 - 15:58
martucha96   Temat naprawdę bardzo ważny. Wiem z autopsji. Sa...   pią, 29 wrz 2006 - 17:11
anulkas   Jezeli moglabys napisac choc po krotce jak to prze...   pią, 29 wrz 2006 - 17:14
martucha96   Nie wiem czy dobrze rozumiem ale wydaje mi się, ...   sob, 30 wrz 2006 - 09:54
anulkas   Ja rowniez jestem po cesarskim cieciu, wiec wiem c...   sob, 30 wrz 2006 - 21:13
anulkas   Wsparcie ze strony rodziny jest bardzo wazne, wiem...   sob, 30 wrz 2006 - 21:16
martucha96   U mnie poza moją mamą tak naprawdę nikt nie wie...   nie, 01 paź 2006 - 16:20
Kacha S-Ż   Powiedzcie, czy depresja poporodowa może odezwać...   śro, 11 paź 2006 - 12:56
Mikunia   hej dziewczyny, ja też przechodzę stan załamani...   nie, 29 paź 2006 - 15:25
Dudek   Witam Was bardzo gorąco... Strasznie mi przykro,...   pon, 30 paź 2006 - 13:28
Mikunia   Więc jest nas więcej, ale być może za mało, a...   wto, 31 paź 2006 - 19:23
Kitka*   Kurcze, dziewczyny, chciałabym Was jakoś pociesz...   pią, 03 lis 2006 - 14:09
Mikunia   Kitko, to dobra z Ciebie duszyczka, nie zostawiaj ...   pią, 03 lis 2006 - 14:48
Dudek   Teraz to moje życie jest naprawdę poukłdane w m...   czw, 09 lis 2006 - 21:33
Pysia28   Kochane Dziewczyny!!! Przeczytałam ws...   śro, 30 lip 2008 - 00:20
syza7   Dziewczyny widzę, że sobie tutaj sesję terapeut...   śro, 30 lip 2008 - 22:51
jak   A czy po urodzeniu dziecka może zmienić się oso...   czw, 31 lip 2008 - 01:03
patti25   m a r t u c h a 9 6, u mnie było podobnie , chyb...   wto, 05 sie 2008 - 12:41
bibiczek   m a r t u c h a 9 6, u mnie było podobnie , chyb...   nie, 14 wrz 2008 - 20:03
muppet   miłaam dokładnie tak samo. Po cesarce myślałam...   czw, 22 lip 2021 - 10:18
to znowu ja: chaton   m a r t u c h a 9 6, u mnie było podobnie , chyb...   pią, 10 paź 2008 - 15:13
Grażyna7   m a r t u c h a 9 6, u mnie było podobnie , chyb...   pon, 08 sty 2018 - 20:50
iwonaryki   Witajcie :eek: Powiem wam ze ja bardzo ciezką dep...   pią, 14 maj 2010 - 14:20
edinka   Problem jest w tym, że bardzo mało pań zgłasza...   śro, 05 paź 2016 - 21:59
megajza   Myślę, że z depresją poporodową najlepiej jes...   wto, 18 kwi 2017 - 21:09
gilly   Wbrew pozorom bardzo wiele kobiet choruje na depre...   pią, 08 wrz 2017 - 09:47
Agania   Myślę, że w takim przypadku najlepiej być pod ...   sob, 07 kwi 2018 - 11:38
ManiaAnia   [size=3]Chciałabym aby redakcja wzieła sie za te...   pon, 16 kwi 2018 - 12:43
Ceda   Niestety ale jest to o wiele gorsza choroba. Wiele...   śro, 11 lis 2020 - 07:59
Kotelka   Pamiętaj, że depresję leczy się u psychiatry, ...   wto, 06 lip 2021 - 07:14
> Depresja poporodowa
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 27 kwi 2024 - 15:45
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama