Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
31 Stron V  « poprzednia 27 28 29 30 31 nastÄ™pna  

Planowanie dziecka a nerwica!!!

> 
malinka1978
pon, 01 cze 2009 - 14:12
hey dziewczyny
tak dlugo tu nie zagladalam.
czesciowo nie mialam czasu a czesciowo bylam na innym forum

w ciazy czulam sie nawet dobrze,
ale po ciazy jako mama czuje sie zle, samotnie, mam doly, biore caly czas lek...

i siedze w domu z dzieckiem bo nie mam z kim zostawic. teraz ma prawie 22 miesiace.

ja na poczatku bralam tranxene i w sumie OK sie czulam

ale moje proirytety leki to
lexotan rudotel i neurol.
malinka1978


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,862
Dołączył: śro, 08 lis 06 - 13:02
Nr użytkownika: 8,378




post pon, 01 cze 2009 - 14:12
Post #561

hey dziewczyny
tak dlugo tu nie zagladalam.
czesciowo nie mialam czasu a czesciowo bylam na innym forum

w ciazy czulam sie nawet dobrze,
ale po ciazy jako mama czuje sie zle, samotnie, mam doly, biore caly czas lek...

i siedze w domu z dzieckiem bo nie mam z kim zostawic. teraz ma prawie 22 miesiace.

ja na poczatku bralam tranxene i w sumie OK sie czulam

ale moje proirytety leki to
lexotan rudotel i neurol.

--------------------


Magdula
wto, 09 cze 2009 - 20:57
Cześć Malinka! A nie chciałabyś iść do pracy? Choćby po to aby zarobic na opiekunkę ale wyjść z domu do ludzi. Pewnie poczółabyś się lepiej gdybyś
Bralam kiedyś rudotel, ale tego za długo nie można brać bo uzależnia, a szkoda bo czuam się po nim fantastycznie. Normalnie dal mnie to była pigułka szczęścia 37.gif .
Magdula


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,576
Dołączył: pią, 06 sie 04 - 21:31
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 1,995

GG:


post wto, 09 cze 2009 - 20:57
Post #562

Cześć Malinka! A nie chciałabyś iść do pracy? Choćby po to aby zarobic na opiekunkę ale wyjść z domu do ludzi. Pewnie poczółabyś się lepiej gdybyś
Bralam kiedyś rudotel, ale tego za długo nie można brać bo uzależnia, a szkoda bo czuam się po nim fantastycznie. Normalnie dal mnie to była pigułka szczęścia 37.gif .

--------------------
Ewa (2004) i Marysia (2008) lubię paseczki, ale nie chce mi się ich robić

Mój dom :) bardzo nie aktualny link
malinka1978
nie, 13 wrz 2009 - 18:08
moj syn ma 2 lata. z rodziny nie ma kto sie nim zajc. tylko ja, maz pracuje.
do przedszkola moze dalabym jak by skonczyl 3 latka. ale mieszkamy na wsi wiec problem z przedszkolem, trzeba wozic pare km do przedszkola samochodem, mamy jeden i maz nim jezdzi do pracy.
wiec tu bardziej chodzi o organizacje.
opiekunke w domu wykluczam.
malinka1978


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,862
Dołączył: śro, 08 lis 06 - 13:02
Nr użytkownika: 8,378




post nie, 13 wrz 2009 - 18:08
Post #563

moj syn ma 2 lata. z rodziny nie ma kto sie nim zajc. tylko ja, maz pracuje.
do przedszkola moze dalabym jak by skonczyl 3 latka. ale mieszkamy na wsi wiec problem z przedszkolem, trzeba wozic pare km do przedszkola samochodem, mamy jeden i maz nim jezdzi do pracy.
wiec tu bardziej chodzi o organizacje.
opiekunke w domu wykluczam.

--------------------


malinka1978
nie, 13 wrz 2009 - 18:09
teraz zazywam lexotan, ta sama grupa co rudotel

. wiem ze gdybym byla w 2 ciazy zazywalabym jakis lek uspokajajcy w minimalnej dawce. niestety.
ale boje sie bo mailam cesarke, jakby to bylo z 2 ciążą..... wiele pytan, i boje sie tego
malinka1978


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,862
Dołączył: śro, 08 lis 06 - 13:02
Nr użytkownika: 8,378




post nie, 13 wrz 2009 - 18:09
Post #564

teraz zazywam lexotan, ta sama grupa co rudotel

. wiem ze gdybym byla w 2 ciazy zazywalabym jakis lek uspokajajcy w minimalnej dawce. niestety.
ale boje sie bo mailam cesarke, jakby to bylo z 2 ciążą..... wiele pytan, i boje sie tego

--------------------


malinka1978
czw, 08 paź 2009 - 18:35
widze ze jeszcze nikogo chandra jesienna nie zlapała:)
malinka1978


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,862
Dołączył: śro, 08 lis 06 - 13:02
Nr użytkownika: 8,378




post czw, 08 paź 2009 - 18:35
Post #565

widze ze jeszcze nikogo chandra jesienna nie zlapała:)

--------------------


h_ania
czw, 19 lis 2009 - 17:47
złapała, złapała.................
h_ania


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 489
Dołączył: czw, 22 cze 06 - 15:30
Nr użytkownika: 6,372




post czw, 19 lis 2009 - 17:47
Post #566

złapała, złapała.................

--------------------


Galadriela
czw, 19 lis 2009 - 19:15
no tak, nie ma się czym chwalić

h_aniu a Wy staracie siÄ™ o dziecko?
Galadriela


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 181
Dołączył: wto, 04 sie 09 - 11:24
Skąd: z końca świata
Nr użytkownika: 28,518




post czw, 19 lis 2009 - 19:15
Post #567

no tak, nie ma się czym chwalić

h_aniu a Wy staracie siÄ™ o dziecko?

--------------------
"Czekam na Ciebie cierpliwie
Czekam radośnie, czekam niecierpliwie
Niecierpliwość serca bijącego mocno
Cierpliwość serca pełnego miłości
Niespełnionej, wyczekanej, wymarzonej
Czystej, radosnej i głupiej
Dzisiaj też na Ciebie czekam
We śnie obejmuję niewidzialnym uśmiechem
Na jawie podnoszÄ™ oczy ku niebu
A w nocy mówię do Ciebie otwartym sercem
I czekam na Ciebie cierpliwie." /// +28.04.2010. 7tc Czekam cały czas Skarbie...
h_ania
piÄ…, 20 lis 2009 - 20:04
nie
h_ania


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 489
Dołączył: czw, 22 cze 06 - 15:30
Nr użytkownika: 6,372




post piÄ…, 20 lis 2009 - 20:04
Post #568

nie

--------------------


malinka1978
sob, 06 lut 2010 - 07:47
a mnie złapał dołek, chyba przez to czeste siedzenie w domu. ta zima mnie dołuje.

i martfi mnie fakt ze leki ktore wczesniejw ymienialam z grupy bezodiazepin przestaja dzialac icon_sad.gif. tzn jem tak jak jadlam a tu lipa. nie dziala, jakbym cukierki jadla. lekarz dodal mi lek inny ale tak sie po nim zle czulam i odstawilam progel.
i martfi mnie sytuacja, bo sie denerwuje, mam lęki a tu nawet lekarz nie wei co mi zaproponowac, bym normalnie sie czula i funkcjonowala. icon_sad.gif
a terapie z psychologiem maja dlugie terminy roczne w Krakowie:(
malinka1978


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,862
Dołączył: śro, 08 lis 06 - 13:02
Nr użytkownika: 8,378




post sob, 06 lut 2010 - 07:47
Post #569

a mnie złapał dołek, chyba przez to czeste siedzenie w domu. ta zima mnie dołuje.

i martfi mnie fakt ze leki ktore wczesniejw ymienialam z grupy bezodiazepin przestaja dzialac icon_sad.gif. tzn jem tak jak jadlam a tu lipa. nie dziala, jakbym cukierki jadla. lekarz dodal mi lek inny ale tak sie po nim zle czulam i odstawilam progel.
i martfi mnie sytuacja, bo sie denerwuje, mam lęki a tu nawet lekarz nie wei co mi zaproponowac, bym normalnie sie czula i funkcjonowala. icon_sad.gif
a terapie z psychologiem maja dlugie terminy roczne w Krakowie:(

--------------------


h_ania
nie, 07 lut 2010 - 15:30
Malinka, z tego co ja wiem, to od benzodiazepin organizm się uzależnia i z czasem potrzebne są coraz więsze dawki, dlatego lekarze tak przed nimi przestrzegają. Ja też jak zaczynałam brać doraźnie xanax zaczynałam od pół tabletki, teraz na taki sam atak muszę już wziąć całąicon_sad.gif
Ja też ostatnio mam gorszy okres, w dużej mierze stresuje mnie też praca, ciężko mi tam wysiedzieć te 8 godzin. Cały czas towarzyszy mi lęk, że coś złego mi się stanie, że nagle stracę przytomność, zemdleję itp.
Tak jak już pisałam w innym dziale dopadła mnie chęć posiadania maleństwa, tylko póki co biorę leki, a z tego co mówią lekarze lepiej je odstawić. I robi się błędne koło, bo nie wiem na ile one pomagają, czasami mam wrażenie, że to placebo, ale bez nich jest jeszcze gorzej. Najbardziej dokuczają mi zawroty głowy i zaburzenia równowagi.
A pogoda mnie dobija swojÄ… drogÄ…..........
h_ania


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 489
Dołączył: czw, 22 cze 06 - 15:30
Nr użytkownika: 6,372




post nie, 07 lut 2010 - 15:30
Post #570

Malinka, z tego co ja wiem, to od benzodiazepin organizm się uzależnia i z czasem potrzebne są coraz więsze dawki, dlatego lekarze tak przed nimi przestrzegają. Ja też jak zaczynałam brać doraźnie xanax zaczynałam od pół tabletki, teraz na taki sam atak muszę już wziąć całąicon_sad.gif
Ja też ostatnio mam gorszy okres, w dużej mierze stresuje mnie też praca, ciężko mi tam wysiedzieć te 8 godzin. Cały czas towarzyszy mi lęk, że coś złego mi się stanie, że nagle stracę przytomność, zemdleję itp.
Tak jak już pisałam w innym dziale dopadła mnie chęć posiadania maleństwa, tylko póki co biorę leki, a z tego co mówią lekarze lepiej je odstawić. I robi się błędne koło, bo nie wiem na ile one pomagają, czasami mam wrażenie, że to placebo, ale bez nich jest jeszcze gorzej. Najbardziej dokuczają mi zawroty głowy i zaburzenia równowagi.
A pogoda mnie dobija swojÄ… drogÄ…..........

--------------------


Monikag2006
nie, 07 lut 2010 - 18:51
Wiem o czym piszecie sama to przeszłam na własnej skórze, ale dzięki Bogu jakoś wszystko praktycznie z dnia na dzień minęło. Trzymajcie się i starajcie się nie poddawać chociaż wiem jakie to jest trudne.
Monikag2006


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 154
Dołączył: czw, 17 gru 09 - 20:28
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 30,696




post nie, 07 lut 2010 - 18:51
Post #571

Wiem o czym piszecie sama to przeszłam na własnej skórze, ale dzięki Bogu jakoś wszystko praktycznie z dnia na dzień minęło. Trzymajcie się i starajcie się nie poddawać chociaż wiem jakie to jest trudne.
h_ania
nie, 07 lut 2010 - 22:41
CYTAT(Monikag2006 @ Sun, 07 Feb 2010 - 20:51) *
Wiem o czym piszecie sama to przeszłam na własnej skórze, ale dzięki Bogu jakoś wszystko praktycznie z dnia na dzień minęło. Trzymajcie się i starajcie się nie poddawać chociaż wiem jakie to jest trudne.

Witaj, napisz proszę coś więcej o sobie, o swoich zmaganiach........Czy urodziłaś dziecko??
Będę wdzięczna.
h_ania


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 489
Dołączył: czw, 22 cze 06 - 15:30
Nr użytkownika: 6,372




post nie, 07 lut 2010 - 22:41
Post #572

CYTAT(Monikag2006 @ Sun, 07 Feb 2010 - 20:51) *
Wiem o czym piszecie sama to przeszłam na własnej skórze, ale dzięki Bogu jakoś wszystko praktycznie z dnia na dzień minęło. Trzymajcie się i starajcie się nie poddawać chociaż wiem jakie to jest trudne.

Witaj, napisz proszę coś więcej o sobie, o swoich zmaganiach........Czy urodziłaś dziecko??
Będę wdzięczna.

--------------------


malinka1978
pon, 08 lut 2010 - 07:09
h_ania wiesz ja też mam tak ostatnio ze ma zawroty głowy zaburzenia równowagi i to mi utrudnia strasznie funkcjonowanie. Bo wtedy nie dam rady prowadzic samochodu. bo sie boje ze wlasnie jestm taka zakrecona i moge stwarzac niebezpieczenstwo na drodze.
ale tez duzo uciska mnie w klatce.
oprocz tego lęk jest, nawet nie wiem skąd, po prostu pojawia sie ...
tez mam takie mysli ze sie boje ze zaslabne itd.
jakbym była przez cały czas pod napieciem, okropne to jest.

monika a jak sobie poradzials z tym ze juz tego nie masz???
malinka1978


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,862
Dołączył: śro, 08 lis 06 - 13:02
Nr użytkownika: 8,378




post pon, 08 lut 2010 - 07:09
Post #573

h_ania wiesz ja też mam tak ostatnio ze ma zawroty głowy zaburzenia równowagi i to mi utrudnia strasznie funkcjonowanie. Bo wtedy nie dam rady prowadzic samochodu. bo sie boje ze wlasnie jestm taka zakrecona i moge stwarzac niebezpieczenstwo na drodze.
ale tez duzo uciska mnie w klatce.
oprocz tego lęk jest, nawet nie wiem skąd, po prostu pojawia sie ...
tez mam takie mysli ze sie boje ze zaslabne itd.
jakbym była przez cały czas pod napieciem, okropne to jest.

monika a jak sobie poradzials z tym ze juz tego nie masz???

--------------------


Monikag2006
pon, 08 lut 2010 - 10:19
wszystko opisałam Wam na pw
Monikag2006


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 154
Dołączył: czw, 17 gru 09 - 20:28
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 30,696




post pon, 08 lut 2010 - 10:19
Post #574

wszystko opisałam Wam na pw
malinka1978
pon, 08 lut 2010 - 14:20
dziekuje,odpisałam
malinka1978


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,862
Dołączył: śro, 08 lis 06 - 13:02
Nr użytkownika: 8,378




post pon, 08 lut 2010 - 14:20
Post #575

dziekuje,odpisałam

--------------------


patrycja 1981
pon, 08 lut 2010 - 18:09
dziewczyny ja leczyłam depresje 3 lata i lecze nadal ,do tego przyplatała sie cukrzyca ,mam za soba poronienia ,obecnie jestem w zdrowo rozwijającej sie ciązy i póki co jest wszystko dobrze ,mi lekarze odradzali ciąze KAZDY ,nikt nawet nie chciał mi przepisac duphastonu ,bo niby poteguje depresje ,dziewczyny nie martwcie sie na zapas ,ja zaszłam w ciaze biorąc antydepresanty ,(pewnie zaraz mnie tu wszyscy skrytykują ze jestem nieodpowiedzialna ) ale ja tak jak i zdrowe kobiety mam prawo tez zostac mama i póki co moja dzidzia w brzuszku ma sie dobrze i jest zdrowa i oby tak juz pozostało do konca
trzymajcie sie ciepło jak bedziecie potrzebowały rady czy bedziecie miec jakies pytania to piszczie na priv
patrycja 1981


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 60
Dołączył: pią, 02 paź 09 - 13:04
Nr użytkownika: 29,374




post pon, 08 lut 2010 - 18:09
Post #576

dziewczyny ja leczyłam depresje 3 lata i lecze nadal ,do tego przyplatała sie cukrzyca ,mam za soba poronienia ,obecnie jestem w zdrowo rozwijającej sie ciązy i póki co jest wszystko dobrze ,mi lekarze odradzali ciąze KAZDY ,nikt nawet nie chciał mi przepisac duphastonu ,bo niby poteguje depresje ,dziewczyny nie martwcie sie na zapas ,ja zaszłam w ciaze biorąc antydepresanty ,(pewnie zaraz mnie tu wszyscy skrytykują ze jestem nieodpowiedzialna ) ale ja tak jak i zdrowe kobiety mam prawo tez zostac mama i póki co moja dzidzia w brzuszku ma sie dobrze i jest zdrowa i oby tak juz pozostało do konca
trzymajcie sie ciepło jak bedziecie potrzebowały rady czy bedziecie miec jakies pytania to piszczie na priv
h_ania
wto, 09 lut 2010 - 17:44
Patrycja, masz rację, każda z nas ma prawo zostać mamą. Ja też bardzo tego chcę, mimo iż jestem na lekach, a nie potrafię póki co ich odstawićicon_sad.gif Też się zastanawiam, czy nie zajść i dopiero odstawić, ale się boję.......A jakie leki zażywasz/zażywałaś??
h_ania


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 489
Dołączył: czw, 22 cze 06 - 15:30
Nr użytkownika: 6,372




post wto, 09 lut 2010 - 17:44
Post #577

Patrycja, masz rację, każda z nas ma prawo zostać mamą. Ja też bardzo tego chcę, mimo iż jestem na lekach, a nie potrafię póki co ich odstawićicon_sad.gif Też się zastanawiam, czy nie zajść i dopiero odstawić, ale się boję.......A jakie leki zażywasz/zażywałaś??

--------------------


patrycja 1981
śro, 10 lut 2010 - 18:34
a lek jaki brałam przed ciąza to 1/2tabletki remeronu czyli 15 mg na noc ,jak dowiedziałam sie o ciązy odstawiłam z dnia na dzien i az takich sensacji odstawiennych nie było -to lek z grupy ssri
patrycja 1981


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 60
Dołączył: pią, 02 paź 09 - 13:04
Nr użytkownika: 29,374




post śro, 10 lut 2010 - 18:34
Post #578

a lek jaki brałam przed ciąza to 1/2tabletki remeronu czyli 15 mg na noc ,jak dowiedziałam sie o ciązy odstawiłam z dnia na dzien i az takich sensacji odstawiennych nie było -to lek z grupy ssri
Lima
pon, 22 lut 2010 - 20:34
Witajcie dziewczyny. Też mam problem z depresją. łykam Paromerck, właściwie już Parogen (zmienili nazwę). Długo nie mogłam zajść e ciążę, trochę się zestresowałam, no i teraz mam kłopot, bo przecież przy staraniach trzeba odstawić tabletki. Szukam dobrego psychologa w Warszawie. Postanowiłam wspomagać się psychoterapią. Dobrze by było, gdyby był specjalistą w szeroko rozumianych "problemach ciążowych". Macie może jakichś sprawdzonych terapeutów?
Lima


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11
Dołączył: nie, 21 lut 10 - 21:31
Nr użytkownika: 31,787




post pon, 22 lut 2010 - 20:34
Post #579

Witajcie dziewczyny. Też mam problem z depresją. łykam Paromerck, właściwie już Parogen (zmienili nazwę). Długo nie mogłam zajść e ciążę, trochę się zestresowałam, no i teraz mam kłopot, bo przecież przy staraniach trzeba odstawić tabletki. Szukam dobrego psychologa w Warszawie. Postanowiłam wspomagać się psychoterapią. Dobrze by było, gdyby był specjalistą w szeroko rozumianych "problemach ciążowych". Macie może jakichś sprawdzonych terapeutów?
HannaG
wto, 23 lut 2010 - 18:21
Czesc Lima,
Ja kiedys chodzilam do dobrej babki z Warszawy.
Teraz mieszkam w Bialymstoku.
Nie pamietam jej nazwiska, jak znajde to ci napisze.
Bardzo mi pomogla. Jestem mama slodkiego piecolatka icon_smile.gif)))
HannaG


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3
Dołączył: wto, 23 lut 10 - 18:09
Nr użytkownika: 31,827




post wto, 23 lut 2010 - 18:21
Post #580

Czesc Lima,
Ja kiedys chodzilam do dobrej babki z Warszawy.
Teraz mieszkam w Bialymstoku.
Nie pamietam jej nazwiska, jak znajde to ci napisze.
Bardzo mi pomogla. Jestem mama slodkiego piecolatka icon_smile.gif)))
> Planowanie dziecka a nerwica!!!
Start new topic
Reply to this topic
31 Stron V  « poprzednia 27 28 29 30 31 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 27 kwi 2024 - 00:45
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama