Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

zł na euro lepiej wymienić w Polsce czy Berlinie?

, Można przenieść, dziękuję.
> , Można przenieść, dziÄ™kujÄ™.
Pilawianka
czw, 01 gru 2011 - 18:02
Przekonałam się już, że forum jest skarbnicą wiedzy. Liczę, że i tym razem mogę na Was liczyć.

W lipcu kupiłam Groupon na przejazd do i z Berlina. Stwierdziłam, że wykorzystam go jadąc na jarmark Bożonarodzeniowy...i o nim zapomniałam.
Nadszedł grudzień, koleżanka zamieniła nasze kupony na bilety i w sobotę jedziemy. Dziś mnie oświeciło, że przecież w Berlinie płaci się w euro. Wiem, że to oczywiste ale jakoś wcześniej o tym nie pomyślałam. Kurs jest taki, że nie nastawiam się na duże zakupy ale jakieś grzane wino na jarmarku trzeba zakupić.

Stąd moje pytanie, lepiej wymienić walutę w Polsce czy już na miejscu w Berlinie? Może zwyczajnie wypłacić w bankomacie? No właśnie, czy za granicą wypłacę z pieniądze z bankomatu posiadając zwykłą kartę debetową mBanku?

Pewnie moje pytania są banalne ale ja tak dawno nie byłam za granicą, że zgłupiałam.

Ten post edytował młodziutka pią, 02 gru 2011 - 21:12
Pilawianka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,937
Dołączył: pią, 14 lis 08 - 17:47
Nr użytkownika: 23,594




post czw, 01 gru 2011 - 18:02
Post #1

Przekonałam się już, że forum jest skarbnicą wiedzy. Liczę, że i tym razem mogę na Was liczyć.

W lipcu kupiłam Groupon na przejazd do i z Berlina. Stwierdziłam, że wykorzystam go jadąc na jarmark Bożonarodzeniowy...i o nim zapomniałam.
Nadszedł grudzień, koleżanka zamieniła nasze kupony na bilety i w sobotę jedziemy. Dziś mnie oświeciło, że przecież w Berlinie płaci się w euro. Wiem, że to oczywiste ale jakoś wcześniej o tym nie pomyślałam. Kurs jest taki, że nie nastawiam się na duże zakupy ale jakieś grzane wino na jarmarku trzeba zakupić.

Stąd moje pytanie, lepiej wymienić walutę w Polsce czy już na miejscu w Berlinie? Może zwyczajnie wypłacić w bankomacie? No właśnie, czy za granicą wypłacę z pieniądze z bankomatu posiadając zwykłą kartę debetową mBanku?

Pewnie moje pytania są banalne ale ja tak dawno nie byłam za granicą, że zgłupiałam.

--------------------
Pilawianka - dawniej młodziutka

KrzyÅ› 17.12.2015

"Gdy dwoje ludzi żyje razem,
to jest im Å‚atwiej, bo sÄ… razem,
i jest im trudniej, bo sÄ… razem."
skanna
czw, 01 gru 2011 - 18:08
Jak masz kartę z delfinkiem z mBanku, to śmiało wypłacaj. Nie zdzierają na przewalutowaniu, ogólnie mają dobry kurs. Weź parę euro na drogę czy coś, a resztę w miarę potrzeby z bankomatu.

Ten post edytował skanna czw, 01 gru 2011 - 18:09
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post czw, 01 gru 2011 - 18:08
Post #2

Jak masz kartę z delfinkiem z mBanku, to śmiało wypłacaj. Nie zdzierają na przewalutowaniu, ogólnie mają dobry kurs. Weź parę euro na drogę czy coś, a resztę w miarę potrzeby z bankomatu.

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
Pilawianka
czw, 01 gru 2011 - 18:33
Dziękuję skanna icon_smile.gif
Tak, mam kartę z delfinkiem. Zakładając, że wypłacę z bankomatu (co wydaje mi się najwygodniejszą formą) czy mam zwracać uwagę na bankomaty konkretnego banku? Jakieś omijać? Może nie ma różnicy?
CzujÄ™ siÄ™ totalnie zielona, poziom mojego niemieckiego jest kompromitujÄ…cy ale cieszÄ™ siÄ™ na ten Berlin.
Pilawianka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,937
Dołączył: pią, 14 lis 08 - 17:47
Nr użytkownika: 23,594




post czw, 01 gru 2011 - 18:33
Post #3

Dziękuję skanna icon_smile.gif
Tak, mam kartę z delfinkiem. Zakładając, że wypłacę z bankomatu (co wydaje mi się najwygodniejszą formą) czy mam zwracać uwagę na bankomaty konkretnego banku? Jakieś omijać? Może nie ma różnicy?
CzujÄ™ siÄ™ totalnie zielona, poziom mojego niemieckiego jest kompromitujÄ…cy ale cieszÄ™ siÄ™ na ten Berlin.

--------------------
Pilawianka - dawniej młodziutka

KrzyÅ› 17.12.2015

"Gdy dwoje ludzi żyje razem,
to jest im Å‚atwiej, bo sÄ… razem,
i jest im trudniej, bo sÄ… razem."
skanna
czw, 01 gru 2011 - 18:40
Nie mam pojęcia, akurat w Niemczech nie korzystałam z ich karty. Ale mimo wszystko weź parę groszy ze sobą, bo elektronika to tylko elektronika, zawsze może nawalić, a napić się, zjeść czy sikać jednak czasem trzeba icon_smile.gif
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post czw, 01 gru 2011 - 18:40
Post #4

Nie mam pojęcia, akurat w Niemczech nie korzystałam z ich karty. Ale mimo wszystko weź parę groszy ze sobą, bo elektronika to tylko elektronika, zawsze może nawalić, a napić się, zjeść czy sikać jednak czasem trzeba icon_smile.gif

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
milutka
czw, 01 gru 2011 - 20:53
Najkorzystniejszy kurs to przy granicy, ale chyba nie będziesz miała okazji zatrzymać się w takim miejscu, więc dla świętego spokoju kup sobie euro od razu, gdzieś w mieście w kantorze.
Bankomaty działają bez problemu, mój mąż wypłaca kartą, mamy w millennium.

Mąż gdy wypłacał ostatnio 10 euro skasowało go 44,91 złoty, więc nie jest źle.
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post czw, 01 gru 2011 - 20:53
Post #5

Najkorzystniejszy kurs to przy granicy, ale chyba nie będziesz miała okazji zatrzymać się w takim miejscu, więc dla świętego spokoju kup sobie euro od razu, gdzieś w mieście w kantorze.
Bankomaty działają bez problemu, mój mąż wypłaca kartą, mamy w millennium.

Mąż gdy wypłacał ostatnio 10 euro skasowało go 44,91 złoty, więc nie jest źle.

--------------------
Pilawianka
piÄ…, 02 gru 2011 - 21:11
Kupiłam 20 euro, resztę w razie potrzeby będę wypłacać.
Dziękuję za pomoc.

Temat można przenieść.
Pilawianka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,937
Dołączył: pią, 14 lis 08 - 17:47
Nr użytkownika: 23,594




post piÄ…, 02 gru 2011 - 21:11
Post #6

Kupiłam 20 euro, resztę w razie potrzeby będę wypłacać.
Dziękuję za pomoc.

Temat można przenieść.

--------------------
Pilawianka - dawniej młodziutka

KrzyÅ› 17.12.2015

"Gdy dwoje ludzi żyje razem,
to jest im Å‚atwiej, bo sÄ… razem,
i jest im trudniej, bo sÄ… razem."
kamilakornik
czw, 25 sty 2024 - 13:51
Szczerze powiedziawszy to nie taka oczywista sprawa wybrać kantor online. W dzisiejszych czasach wielu ludzi stara się unikać wymiany walut przez internet ze względów bezpieczeństwa. Nigdy nie wiadomo czy nie mamy do czynienia z oszustami podszywającymi się pod kantor, czekających na nasz najmniejszy błąd. Stąd też nadal jest ogromne zainteresowanie punktami stacjonarnymi. Jeśli nie wiemy gdzie się udać to możemy skorzystać z porównywarek - https://kantroom.pl/ Oprócz szczegółowych informacji o lokalizacji, znajdziemy też opinie innych klientów. To cenne informacje jeżeli pierwszy raz będziemy wymieniać waluty i szukamy jak najlepszych warunków tej wymiany.
kamilakornik


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 13
Dołączył: śro, 06 mar 19 - 10:54
Nr użytkownika: 52,781




post czw, 25 sty 2024 - 13:51
Post #7

Szczerze powiedziawszy to nie taka oczywista sprawa wybrać kantor online. W dzisiejszych czasach wielu ludzi stara się unikać wymiany walut przez internet ze względów bezpieczeństwa. Nigdy nie wiadomo czy nie mamy do czynienia z oszustami podszywającymi się pod kantor, czekających na nasz najmniejszy błąd. Stąd też nadal jest ogromne zainteresowanie punktami stacjonarnymi. Jeśli nie wiemy gdzie się udać to możemy skorzystać z porównywarek - https://kantroom.pl/ Oprócz szczegółowych informacji o lokalizacji, znajdziemy też opinie innych klientów. To cenne informacje jeżeli pierwszy raz będziemy wymieniać waluty i szukamy jak najlepszych warunków tej wymiany.
> zÅ‚ na euro lepiej wymienić w Polsce czy Berlinie?, Można przenieść, dziÄ™kujÄ™.
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: nie, 28 kwi 2024 - 01:34
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama