Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Echo serca i... panikujÄ…ce dziecko

> 
A_KA
czw, 26 kwi 2012 - 22:42
Wczoraj byłam z Młodym na badaniu. Nie dał się zbadać za nic. Jak tylko został dotknięty tym żelem - od razu był płacz i panika ogólna. Wchodziliśmy do gabinetu dwa razy. Na korytarzu szalał, bawił się. Po wejściu do gabinetu było ok, ale jak się go położyło do badania - panika.

Czy faktycznie dziecko musi leżeć do tego badania spokojnie? Płaczącego się zbadać nie da?

Fakt, faktem... lekarka przeprowadzająca badanie była jakaś oschła, bez podejścia do dzieci. Próbowała nawet Młodego zagadać, ale zupełnie bezskutecznie. Głównie to siedziała obok kozetki i łaskawie czekała, aż Adam się uspokoi. Ja robiłam co mogłam, ale nic to nie dało.
Tymczasem wcześniej EKG dał sobie wykonać bez najmniejszego problemu i to już kilkakrotnie. Leżał ciuchutko jak trusia. Ale faktycznie osoba, która przeprowadzała to badanie - ma podejście do dzieci. Tak zagaduje Młodego, że ten się nie zdąży niemal zorientować, że coś się dzieje. Poza tym w tym gabinecie są zabawki (nie za ciekawe, no ale SĄ) i one też przykuwają jego uwagę. No i tam chodziliśmy z Karolą, która to pierwsza zawsze była badana i Młody to widział. Może to też go uspokajało skoro zobaczył, że siostrze nic złego się nie dzieje.
Tu gdzie miał mieć robione echo z dziecięcych elementów były tylko trzy obrazki na ścianach... Rozglądałam się za czymkolwiek co mogłoby się mu spodobać, ale nie znalazłam. Dodam, że tam bada się tylko dzieci :/

Zapisałam Młodego na za miesiąc. Będzie druga próba. Szczerze mówiąc nie uśmiecha mi się jechać przez pół miasta, żeby się okazało, że on znowu nie da się dotknąć.

Zastanawiam się nad wykonaniem badania prywatnie (ale jeśli miałabym się już zdecydować to wolałabym iść gdzieś, gdzie wiem, że ktoś się Młodym zajmie jak trzeba, a nie mam pojęcia na tą chwilę gdzie by to mogło być).
A_KA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,985
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:16
Nr użytkownika: 166




post czw, 26 kwi 2012 - 22:42
Post #1

Wczoraj byłam z Młodym na badaniu. Nie dał się zbadać za nic. Jak tylko został dotknięty tym żelem - od razu był płacz i panika ogólna. Wchodziliśmy do gabinetu dwa razy. Na korytarzu szalał, bawił się. Po wejściu do gabinetu było ok, ale jak się go położyło do badania - panika.

Czy faktycznie dziecko musi leżeć do tego badania spokojnie? Płaczącego się zbadać nie da?

Fakt, faktem... lekarka przeprowadzająca badanie była jakaś oschła, bez podejścia do dzieci. Próbowała nawet Młodego zagadać, ale zupełnie bezskutecznie. Głównie to siedziała obok kozetki i łaskawie czekała, aż Adam się uspokoi. Ja robiłam co mogłam, ale nic to nie dało.
Tymczasem wcześniej EKG dał sobie wykonać bez najmniejszego problemu i to już kilkakrotnie. Leżał ciuchutko jak trusia. Ale faktycznie osoba, która przeprowadzała to badanie - ma podejście do dzieci. Tak zagaduje Młodego, że ten się nie zdąży niemal zorientować, że coś się dzieje. Poza tym w tym gabinecie są zabawki (nie za ciekawe, no ale SĄ) i one też przykuwają jego uwagę. No i tam chodziliśmy z Karolą, która to pierwsza zawsze była badana i Młody to widział. Może to też go uspokajało skoro zobaczył, że siostrze nic złego się nie dzieje.
Tu gdzie miał mieć robione echo z dziecięcych elementów były tylko trzy obrazki na ścianach... Rozglądałam się za czymkolwiek co mogłoby się mu spodobać, ale nie znalazłam. Dodam, że tam bada się tylko dzieci :/

Zapisałam Młodego na za miesiąc. Będzie druga próba. Szczerze mówiąc nie uśmiecha mi się jechać przez pół miasta, żeby się okazało, że on znowu nie da się dotknąć.

Zastanawiam się nad wykonaniem badania prywatnie (ale jeśli miałabym się już zdecydować to wolałabym iść gdzieś, gdzie wiem, że ktoś się Młodym zajmie jak trzeba, a nie mam pojęcia na tą chwilę gdzie by to mogło być).


--------------------
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle...

Posty w temacie
A_KA   Echo serca i... panikujÄ…ce dziecko   czw, 26 kwi 2012 - 22:42
AQA   Tak, musi być spokojne, inaczej siÄ™ nie da .   piÄ…, 27 kwi 2012 - 10:56
gosiagosia   Tak, musi być spokojne, inaczej siÄ™ nie da . n...   nie, 29 kwi 2012 - 21:09
AQA   nie potwierdzam. da sie zrobic echo, wystarczy dzi...   nie, 29 kwi 2012 - 22:02
A_KA   :szok :nie widze :nic nie mowie Nie wiem czemu ...   nie, 29 kwi 2012 - 22:16
monilka   :szok :nie widze :nic nie mowie Fajny komentarz....   nie, 29 kwi 2012 - 22:19
A_KA   Fajny komentarz. PowiedzialaÅ› co miaÅ‚aÅ› na myÅ›...   nie, 29 kwi 2012 - 22:32
cydorka   Zastanawiam siÄ™ nad wykonaniem badania prywatnie ...   piÄ…, 27 kwi 2012 - 11:36
Kaszanka   Aniu, spróbujcie najpierw do domu potrenować. Wy...   piÄ…, 27 kwi 2012 - 11:37
cydorka   na agatowej żel do badania jest ciepÅ‚y ( podgrze...   piÄ…, 27 kwi 2012 - 11:38
A_KA   Podoba mi siÄ™ ta Agatowa... Podgrzewany żel, mnÃ...   piÄ…, 27 kwi 2012 - 11:57
Dorott   Podoba mi siÄ™ ta Agatowa... Podgrzewany żel, mnÃ...   piÄ…, 27 kwi 2012 - 12:46
A_KA   DziÄ™ki Dorott. . Hmmm... sporo. SpróbujÄ™ za mie...   piÄ…, 27 kwi 2012 - 13:25
katiek   Aniu na Agatowej robili echo serca Tomkowi w 26 tc...   nie, 29 kwi 2012 - 14:31
gosiagosia   no straszne, ale prawdziwe niestety   nie, 29 kwi 2012 - 22:11
gosiagosia   A_KA, u nas ostatnio srodki usypiajace nie podzial...   nie, 29 kwi 2012 - 22:21
A_KA   maly byl tak przeglodzony, ze jak dostal butle to ...   nie, 29 kwi 2012 - 22:36
Agnes-3   Jutro mam echo serca i zalecenie ze po przyjsciu m...   nie, 29 kwi 2012 - 22:22
gosiagosia   u nas na miejscu tez kardiolog nie chce badac na s...   nie, 29 kwi 2012 - 22:25
milutka   Takie malusie dzieci na szczęście nie pamiÄ™tajÄ...   nie, 29 kwi 2012 - 23:04
A_KA   A_ka a u maÅ‚ego problemem jest poÅ‚ożenie siÄ™, ...   nie, 29 kwi 2012 - 23:11
gosiagosia   A_KA, nasz kardiolog na miejscu mimo ze na nfz i m...   pon, 30 kwi 2012 - 09:48
silwia2000   witaj Moj syn na badaniu Ekg dostal chyba palpita...   wto, 15 maj 2012 - 18:44
Kotelka   Również mam skierowanie na wykonanie tego badani...   piÄ…, 18 sie 2023 - 14:08
MiÄ™ta   Tak - badanie jest zupeÅ‚nie bezpieczne. Badanie ...   sob, 19 sie 2023 - 11:25
> Echo serca i... panikujÄ…ce dziecko
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pon, 13 maj 2024 - 06:38
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama