Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
33 Stron V  « poprzednia 2 3 4 5 6 następna ostatnia   

Smacznie i zdrowo :)

, MMowo i jeszcze inaczej
> , MMowo i jeszcze inaczej
Użytkownik usunięty

Go??







post nie, 22 kwi 2012 - 16:31
Post #61

CYTAT(ana @ Sun, 22 Apr 2012 - 14:57) *
lubię dobre jedzenie ale po takiej misce miałabym pod biustem kolejną wypukłość na kilka godzin:)


ano, a czy ja gdziekolwiek pisałam, że jem mało? To raz. Dwa - to jest właściwie ilościowo największy mój posiłek w ciągu dnia. Trzy - nie taki diabeł straszny, jak go malują, nie taka micha wielka, jak ją oceniasz icon_wink.gif

Bogusiu... sorbet jest ABSOLUTNIE WYSTRZAŁOWY! Pożarłam go dwie porcje (ca 1,5 szklanki) i poczułam się szczęśliwym człowiekiem icon_smile.gif))) Pyyyyycha!!! blagam.gif
pirania
nie, 22 kwi 2012 - 16:47
[użytkownik x] a te babke to gdzie kupowalas? bo to jest kolejna onformacja o tej babce co do mnie dociera a chwilowo ja dotarlam do dietetyczki ktora sie w cukrzykach specjalizuje. I jak dostalam diete to musze sobie zaladek pozapychac widze (bo ilosc jest wazna w moim przypadku i jest to mala ilosc a ja bym chciala nie oszukiwac....).
Bogusiu albo nie wiem na jakie przepisy mam patrzec albo sa one dla mnie zupelnie nieczytelne a [użytkownik x] sie zachwyca czy ja moje sernik i sorbet w wersji dla dummies?
pirania


Grupa: Zbanowani
Postów: 9,406
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 14:10
Skąd: przy kompie
Nr użytkownika: 471




post nie, 22 kwi 2012 - 16:47
Post #62

[użytkownik x] a te babke to gdzie kupowalas? bo to jest kolejna onformacja o tej babce co do mnie dociera a chwilowo ja dotarlam do dietetyczki ktora sie w cukrzykach specjalizuje. I jak dostalam diete to musze sobie zaladek pozapychac widze (bo ilosc jest wazna w moim przypadku i jest to mala ilosc a ja bym chciala nie oszukiwac....).
Bogusiu albo nie wiem na jakie przepisy mam patrzec albo sa one dla mnie zupelnie nieczytelne a [użytkownik x] sie zachwyca czy ja moje sernik i sorbet w wersji dla dummies?

--------------------
kiedy?, w ogóle, mia?am przemy?lenia a teraz mam pranie, list? zakupów spo?ywczych
i ubezpieczenie emerytalne ustawione jako sta?y przelew. by <a href="https://"https://zimno.blog.pl/"" rel="nofollow" target="_blank">https://zimno.blog.pl/</a>


<a href="https://"https://opsesyjna.blox.pl/html"" rel="nofollow" target="_blank">https://opsesyjna.blox.pl/html</a>

Obudzi?am w sobie zwierz?, niestety to koala.

Użytkownik usunięty

Go??







post nie, 22 kwi 2012 - 17:37
Post #63

pirania, oczywiście w necie. Podawałam linkę ciut wcześniej.

Zaciskam z całej siły kciuki za Ciebie!!!
pirania
nie, 22 kwi 2012 - 18:14
z babka poczekam bo cukrzykow przed nia ostrzegaja.
pirania


Grupa: Zbanowani
Postów: 9,406
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 14:10
Skąd: przy kompie
Nr użytkownika: 471




post nie, 22 kwi 2012 - 18:14
Post #64

z babka poczekam bo cukrzykow przed nia ostrzegaja.

--------------------
kiedy?, w ogóle, mia?am przemy?lenia a teraz mam pranie, list? zakupów spo?ywczych
i ubezpieczenie emerytalne ustawione jako sta?y przelew. by <a href="https://"https://zimno.blog.pl/"" rel="nofollow" target="_blank">https://zimno.blog.pl/</a>


<a href="https://"https://opsesyjna.blox.pl/html"" rel="nofollow" target="_blank">https://opsesyjna.blox.pl/html</a>

Obudzi?am w sobie zwierz?, niestety to koala.



Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post nie, 22 kwi 2012 - 19:31
Post #65

ana, daj spokoj, ta miska wcacle nie taka duza, poza tym salata tylko objetosciowo tak wyglada, a w zoladku raczej duzo miejsca nie zajmuje
Bogusiu, to ten sernik calkiem BEZ zelatyny???? to jak sie zsiadzie??
A co do stevii, moja w tabletkach ma taki sklad:Isomalt, Stevoside (95%), Sodium Bicarbonate, Tataric Acid, Magnesium Stearate
A ta w plynie: olej glicerynowy rosninnego pochodzenia, Stevioglycoside...to teraz nie wiem, czy to ok czy nie??
[użytkownik x], wow...teraz taki sorbet za mna chodzi..mmm...a gdzie przepis byl?
Abotak
pon, 23 kwi 2012 - 00:37


AmiLo, sernik z zelatyna jak najbardziej.
Tylko ja zapomnialam ja tam wpisac robiac modyfikacje przepisu z KS

Juz poprawilam. Powinno byc 7 lyzek tejze, albo jesli w listkach, to w miare mozliwosci w/g instrukcji


Gosia, bo my sie juz telepatycznie porozumiewamy icon_wink.gif
Przepisu na sorbet chyba nie wrzucalam bowiem. Jest na blogu. Pozniej tutaj dodam


No to teraz mnie na sorbet naszlo icon_wink.gif
A truskawki dzis wszystkie zezarlam : ->


Natomiast deserowo eksperymentowalismy z krzyzowka ciastek orzechowych z dodatkiem bitej smietany/mazidla kokosowo-kakaowego icon_wink.gif








Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post pon, 23 kwi 2012 - 00:37
Post #66



AmiLo, sernik z zelatyna jak najbardziej.
Tylko ja zapomnialam ja tam wpisac robiac modyfikacje przepisu z KS

Juz poprawilam. Powinno byc 7 lyzek tejze, albo jesli w listkach, to w miare mozliwosci w/g instrukcji


Gosia, bo my sie juz telepatycznie porozumiewamy icon_wink.gif
Przepisu na sorbet chyba nie wrzucalam bowiem. Jest na blogu. Pozniej tutaj dodam


No to teraz mnie na sorbet naszlo icon_wink.gif
A truskawki dzis wszystkie zezarlam : ->


Natomiast deserowo eksperymentowalismy z krzyzowka ciastek orzechowych z dodatkiem bitej smietany/mazidla kokosowo-kakaowego icon_wink.gif








Abotak
pon, 23 kwi 2012 - 01:07
a zeby byla rownowaga w przyrodzie, to dla odmiany cos wytrawnego icon_smile.gif

Wczorajszy nasz obiad nabyty po czesci w drodze powrotnej z farmy ( na ktora dostarczalismy prosieta icon_wink.gif )

W naszym dosc nowym, bardzo lokalnym sklepie wiejskim vel zdrowym `supermarkecie` ktory nieziemsko pachnie kawa i Italia ( ten bardzo specyficzny zapach: mieszanina serow, szynki parmenskiej, oliwek i innych marynat )

Do spolki z domowa micha salaty, marynowanymi anchoi, dipem czosnkowym i warzywami maczanymi
takie tam mianowicie ( sery lokalnie wyrabiane)










A dzis to w sumie troche pracochlonna klasyka

Kurcze pieczone na czosnkowo-tymiankowo
warzywa zapiekane jak te wyzej ( baklazan, cukinia, cebula, plastry pomidorowe, papryka i czosnek, oliwa, pieprz)
cukiniowe carpaccio
szparagi spowite w szynke parmenska- symbolicznie bo za malo kupilam, na dodatek przydymilam je troche bo zapomnialam ze w piekarniku razem z kura
icon_redface.gif

i na dokladke eksperymentalnie- pjure selerowo-parmezanowe z natka chojnie sypnieta - jako substytut ryzu czy pyrow icon_biggrin.gif

Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post pon, 23 kwi 2012 - 01:07
Post #67

a zeby byla rownowaga w przyrodzie, to dla odmiany cos wytrawnego icon_smile.gif

Wczorajszy nasz obiad nabyty po czesci w drodze powrotnej z farmy ( na ktora dostarczalismy prosieta icon_wink.gif )

W naszym dosc nowym, bardzo lokalnym sklepie wiejskim vel zdrowym `supermarkecie` ktory nieziemsko pachnie kawa i Italia ( ten bardzo specyficzny zapach: mieszanina serow, szynki parmenskiej, oliwek i innych marynat )

Do spolki z domowa micha salaty, marynowanymi anchoi, dipem czosnkowym i warzywami maczanymi
takie tam mianowicie ( sery lokalnie wyrabiane)










A dzis to w sumie troche pracochlonna klasyka

Kurcze pieczone na czosnkowo-tymiankowo
warzywa zapiekane jak te wyzej ( baklazan, cukinia, cebula, plastry pomidorowe, papryka i czosnek, oliwa, pieprz)
cukiniowe carpaccio
szparagi spowite w szynke parmenska- symbolicznie bo za malo kupilam, na dodatek przydymilam je troche bo zapomnialam ze w piekarniku razem z kura
icon_redface.gif

i na dokladke eksperymentalnie- pjure selerowo-parmezanowe z natka chojnie sypnieta - jako substytut ryzu czy pyrow icon_biggrin.gif

Abotak
pon, 23 kwi 2012 - 01:22
CYTAT(AmiLa @ Sun, 22 Apr 2012 - 18:31) *
A co do stevii, moja w tabletkach ma taki sklad:Isomalt, Stevoside (95%), Sodium Bicarbonate, Tataric Acid, Magnesium Stearate
A ta w plynie: olej glicerynowy rosninnego pochodzenia, Stevioglycoside...to teraz nie wiem, czy to ok czy nie??


no to jest wlasnie jeden z mutantow wystepujacy pod nazwa stevia 41.gif
Zupelnie nie rozumiem z jakiej przyczyny w skladzie ta soda, kwas winowy i reszta. Podejrzewam ze po to by tabletke `ulepic` :->

Isomalt to substytut cukru. Reszcie musialabym sie przyjrzec

Gliceryna jak to gliceryna.
Tak do konca nie wiadomo jaki ona ma wplyw na poziom cukru we krwi choc podobno raczej nie ma.
Ta stevia w postaci cieklej jest w kazdym razie zalecana przez dietetykow i pojawia sie w wielu zdrowych przepisach wiec podejrzewam ze chodzi wlasnie o ta na bazie gliceryny ( acz glowy nie daje czy to rzeczywiscie ta sama bo cieklej stevii nie uzywalam)

ale na chlopski rozum... jesli gliceryna raczej nie ma wplywu na cukier we krowi, to i dietetycznie powinna byc w tym przyp OK

Ten post edytował Bogusia123456 pon, 23 kwi 2012 - 01:24
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post pon, 23 kwi 2012 - 01:22
Post #68

CYTAT(AmiLa @ Sun, 22 Apr 2012 - 18:31) *
A co do stevii, moja w tabletkach ma taki sklad:Isomalt, Stevoside (95%), Sodium Bicarbonate, Tataric Acid, Magnesium Stearate
A ta w plynie: olej glicerynowy rosninnego pochodzenia, Stevioglycoside...to teraz nie wiem, czy to ok czy nie??


no to jest wlasnie jeden z mutantow wystepujacy pod nazwa stevia 41.gif
Zupelnie nie rozumiem z jakiej przyczyny w skladzie ta soda, kwas winowy i reszta. Podejrzewam ze po to by tabletke `ulepic` :->

Isomalt to substytut cukru. Reszcie musialabym sie przyjrzec

Gliceryna jak to gliceryna.
Tak do konca nie wiadomo jaki ona ma wplyw na poziom cukru we krwi choc podobno raczej nie ma.
Ta stevia w postaci cieklej jest w kazdym razie zalecana przez dietetykow i pojawia sie w wielu zdrowych przepisach wiec podejrzewam ze chodzi wlasnie o ta na bazie gliceryny ( acz glowy nie daje czy to rzeczywiscie ta sama bo cieklej stevii nie uzywalam)

ale na chlopski rozum... jesli gliceryna raczej nie ma wplywu na cukier we krowi, to i dietetycznie powinna byc w tym przyp OK
kaskago
pon, 23 kwi 2012 - 09:53
linkuję artykuł z GW a propos stewi
kaskago


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 650
Dołączył: pią, 07 lip 06 - 14:09
Skąd: Promno/Poznań
Nr użytkownika: 6,541

GG:


post pon, 23 kwi 2012 - 09:53
Post #69

linkuję artykuł z GW a propos stewi

--------------------
Borys 29.01.2007


Nadia 08.07.2008
Użytkownik usunięty

Go??







post pon, 23 kwi 2012 - 10:01
Post #70

Bogusiu, przypadam do stóp o przepis na pure selerowo-parmezanowa.

Moja stewia dzisiaj doszła! HA! Będę eksperymentować.

Mój organizm zajmuje się obecnie przedmiesiączkowym gromadzeniem wody. Nie lubię tego etapu, bo waga skacze w górę, ale teraz wiem, czym on jest i kiedy minie. I temu służy moje codzienne ważenie icon_smile.gif

Bogusiu, normalnie mam ślinotok na widok Twoich serów... czy wykonanie ich jest możliwe domowym sposobem?


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post pon, 23 kwi 2012 - 10:24
Post #71

Bogusiu, no popatrz, a ta stevie w tabletkach zachwalali jako taka z certyfikatami i z 95 % Steviol-Glykoside (uznalam, ze to 95% wyciagu ze stevii), ale chyba jednak ta w plynie bede uzywala. Dzis bylam na kontroli u poloznej i ona mi rowniez polecila steve jako substytut cukru, wiec bede uzywala, choc troche mi zalatuje slodzikiem, poczekam tez na xylitol.
sery wygladaja wybornie

Ja dzisiaj mysle jeszcze nad jakims zdrowym obiadkiem, mam piersi kuraka, swieza bazylie, pomidorki, oliwki...mysle, jakby to skomponowac


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post pon, 23 kwi 2012 - 10:29
Post #72

A jeszcze chcialam zapytac do czego i dlaczego uzywacie babki plesznik ??? ja wyczytalam, ze ma dzialanie przeczyszczajace, czy o to chodzi??

Ach, i u nas znalazlam babke plesznik indyjska, francuska lub czarna i zglupialam, ktora to ewentualnie mialaby byc??
Abotak
pon, 23 kwi 2012 - 11:42
Przepis banalnie prosty icon_smile.gif
Gotowany seler.
Tak jak ziemniaki, pozniej rozgnieciony. Starty ser do srodka, pieprz, dowolne ziolo mozna, ew natka pietruszki ( nasuwa mi sie jeszcze czosnek niedzwiedzi jako opcja wzbogacajaca smakowo- wtedy do dodania po zblanszowaniu- w wodzie lub na patelni)

Ja dalam jeszcze na gore to co mi sie z pieczenia kurczaka wydzielilo, odtluszczone w miare mozliwosci ale te soki pieczeniowe wlasnie icon_biggrin.gif


Niezla jest tez wersja kalafiorowa i kalafiorowo- brokulowa

Ju, sery mozesz popelnic jak najbardziej icon_biggrin.gif

Feler ich tylko taki jak w przyp wszystkiego co dobre. Trzeba sie naczekac by taki ser dojrzal . My chyba maksymalnie ok miesiaca wytrzymalismy. Ale i tak byl boski! icon_smile.gif


AmiLo, bo wiesz, z tymi tabletkami to jak ze wszystkim co w tej formie czy w kapsulkach. O wygode przede wszystkim chodzi. Ale to zawsze sie wiaze z faktem ze cos tam musi byc dorzucone by taka tabletka powstala. Niekoniecznie cos szkodliwego, ale bywa ze zbednego dla organizmu.

Babka plesznik nie tyle przeczyszcza co robi za blonnik w diecie. Tak jak jablka ze skorka czy otrzeby icon_wink.gif
Blonnik jest niezbedny w zywieniu z wiadomuch powodow. Inaczej dorobisz sie zaparc, hemoroidow i duzo powazniejszych problemow
Dlatego np rezygnujac w maki razowej, pelnoziarnistej itd.. warto blonnik w niej zawarty odpowiednio zastapic.
Babka plesznik ma to do siebie ze zarowno przy zaparciach jak i przy biegunkach pomaga i ze wzgledu na dosc specyficzne, lagodne dzialanie, jest bezpieczna nawet w przyp niemowlat przy zaparciach czy, dla odmiany, biegunkach czy kobiet w ciazy u ktorych przy biegunce jest w stanie pomoc ( bo zageszcza zawartosc), a i przy typowych w czasie ciazy zaparciach, rozwiazuje problem w lagodny sposob.
Podczas gdy typowe srodki przeczyszczajace maja na tyle gwaltowne dzialanie ze moglyby podraznic macice i wywolac skurcze, ww dziala w ten sposob ze nadaje poslizg icon_wink.gif
W moim doswiadczeniu jest to lepsze, zdrowsze rozwiazanie niz np otreby.
Przy diecie pelnoziarnistej zdarzaly mi sie niestety zaparcia.
Teraz brak otrab tudziez innych macznych, natomiast dodaje do sniadania lyzke babki i zero problemow.Wszystko dziala idealnie icon_smile.gif

Ten post edytował Bogusia123456 wto, 24 kwi 2012 - 20:49
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post pon, 23 kwi 2012 - 11:42
Post #73

Przepis banalnie prosty icon_smile.gif
Gotowany seler.
Tak jak ziemniaki, pozniej rozgnieciony. Starty ser do srodka, pieprz, dowolne ziolo mozna, ew natka pietruszki ( nasuwa mi sie jeszcze czosnek niedzwiedzi jako opcja wzbogacajaca smakowo- wtedy do dodania po zblanszowaniu- w wodzie lub na patelni)

Ja dalam jeszcze na gore to co mi sie z pieczenia kurczaka wydzielilo, odtluszczone w miare mozliwosci ale te soki pieczeniowe wlasnie icon_biggrin.gif


Niezla jest tez wersja kalafiorowa i kalafiorowo- brokulowa

Ju, sery mozesz popelnic jak najbardziej icon_biggrin.gif

Feler ich tylko taki jak w przyp wszystkiego co dobre. Trzeba sie naczekac by taki ser dojrzal . My chyba maksymalnie ok miesiaca wytrzymalismy. Ale i tak byl boski! icon_smile.gif


AmiLo, bo wiesz, z tymi tabletkami to jak ze wszystkim co w tej formie czy w kapsulkach. O wygode przede wszystkim chodzi. Ale to zawsze sie wiaze z faktem ze cos tam musi byc dorzucone by taka tabletka powstala. Niekoniecznie cos szkodliwego, ale bywa ze zbednego dla organizmu.

Babka plesznik nie tyle przeczyszcza co robi za blonnik w diecie. Tak jak jablka ze skorka czy otrzeby icon_wink.gif
Blonnik jest niezbedny w zywieniu z wiadomuch powodow. Inaczej dorobisz sie zaparc, hemoroidow i duzo powazniejszych problemow
Dlatego np rezygnujac w maki razowej, pelnoziarnistej itd.. warto blonnik w niej zawarty odpowiednio zastapic.
Babka plesznik ma to do siebie ze zarowno przy zaparciach jak i przy biegunkach pomaga i ze wzgledu na dosc specyficzne, lagodne dzialanie, jest bezpieczna nawet w przyp niemowlat przy zaparciach czy, dla odmiany, biegunkach czy kobiet w ciazy u ktorych przy biegunce jest w stanie pomoc ( bo zageszcza zawartosc), a i przy typowych w czasie ciazy zaparciach, rozwiazuje problem w lagodny sposob.
Podczas gdy typowe srodki przeczyszczajace maja na tyle gwaltowne dzialanie ze moglyby podraznic macice i wywolac skurcze, ww dziala w ten sposob ze nadaje poslizg icon_wink.gif
W moim doswiadczeniu jest to lepsze, zdrowsze rozwiazanie niz np otreby.
Przy diecie pelnoziarnistej zdarzaly mi sie niestety zaparcia.
Teraz brak otrab tudziez innych macznych, natomiast dodaje do sniadania lyzke babki i zero problemow.Wszystko dziala idealnie icon_smile.gif


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post pon, 23 kwi 2012 - 11:52
Post #74

Bogusiu, dziekuje za wyjasnienie. To kupie sobie ta babke, skoro i w ciazy mozna. Tylko wciaz sie zastanawiam czy indyjska czy francuska, czy zolta czy czarna? kurcze..nie mogloby byc po prosut jednego rodzaju? icon_smile.gif

A dzis na obiad wymyslilam sobie do kurczaka z mozarella i bazylia, salatke taboule z couscous, czosnkiem, pietruszka, mieta, pomidorkami, ogorkami, oliwkami i przyprawami. Mniam, juz sie ciesze:-)
Użytkownik usunięty

Go??







post pon, 23 kwi 2012 - 12:41
Post #75

Bogusiu, podrzucisz jakiś fajny przepis na babkę płesznik? Oczekuję na Twoje pomysły, jak kania na dżdż icon_wink.gif
Abotak
pon, 23 kwi 2012 - 12:46
to roslina naturalnie wystepujaca w basenie Morza Srodziemnego wiec francuska, hiszpanska, iranska- jeden pies icon_smile.gif
W Iranie i w Indiach dodatkowo uprawiana na wieksza skale bo zastosowanie kulinarne i nasiona chyba jako pasza dla zwierzat
Kolorystycznie tez bez preferencji. Chyba.. ja sie z odmianami wg koloru nie zetknelam.
Ta spozywcza ma jedna nazwe. Chodzi o to by to byly luski, nie nasiona


AHA! znalazlam. Okreslenie czarna dotyczy wlasnie nasion wiec odpada bo j/w. Maja byc luski w kazdym razie icon_smile.gif

cos takiego mianowicie



Ten post edytował Bogusia123456 pon, 23 kwi 2012 - 12:47
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post pon, 23 kwi 2012 - 12:46
Post #76

to roslina naturalnie wystepujaca w basenie Morza Srodziemnego wiec francuska, hiszpanska, iranska- jeden pies icon_smile.gif
W Iranie i w Indiach dodatkowo uprawiana na wieksza skale bo zastosowanie kulinarne i nasiona chyba jako pasza dla zwierzat
Kolorystycznie tez bez preferencji. Chyba.. ja sie z odmianami wg koloru nie zetknelam.
Ta spozywcza ma jedna nazwe. Chodzi o to by to byly luski, nie nasiona


AHA! znalazlam. Okreslenie czarna dotyczy wlasnie nasion wiec odpada bo j/w. Maja byc luski w kazdym razie icon_smile.gif

cos takiego mianowicie

Abotak
pon, 23 kwi 2012 - 13:27
[użytkownik x], ja doswiadczenie meic male, bo najczesciej do smoothies i do platkow porannych dodaje
No i do zageszczania deserow tez mozna. Np sernika na zimno, mleka kokosowego czy migdalowego, lodow.

Rozgladam sie za dobrymi przepisami zeby i smaczne i pozywne bylo i bede donosic icon_biggrin.gif
Ew moge wrzucic kilka niewyprobowanych... ?

Tu jest ich sporo ale wiekszosc wymaga modyfikacji bo albo cukier nie ten albo maka ryzowa, albo cos tam jeszcze

https://www.yummly.com/recipes/psyllium-husk
ta kobieta jest mi inspiracja i tam sporo tez przepisow z uzyciem babki
https://mariahealth.blogspot.co.uk

Zamierzam wyprobowac przepis na pulpety w rosole



babka, jajka, maka kokosowa( albo migdalowa), tymianek, sol himalajska

i jako oddatek do krakersow

Wiem ze nadaje sie tez jako spod na pizze( w polaczeniu z innymi dodatkami)

i mozna wyprodukowac z niej makaron



ale tu bede Ci ja eksperymentowac icon_wink.gif


Poki co, polecam wlasnie smoothie, ktore mozna sobie i na wynos, w sloiczku do pracy..


Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post pon, 23 kwi 2012 - 13:27
Post #77

[użytkownik x], ja doswiadczenie meic male, bo najczesciej do smoothies i do platkow porannych dodaje
No i do zageszczania deserow tez mozna. Np sernika na zimno, mleka kokosowego czy migdalowego, lodow.

Rozgladam sie za dobrymi przepisami zeby i smaczne i pozywne bylo i bede donosic icon_biggrin.gif
Ew moge wrzucic kilka niewyprobowanych... ?

Tu jest ich sporo ale wiekszosc wymaga modyfikacji bo albo cukier nie ten albo maka ryzowa, albo cos tam jeszcze

https://www.yummly.com/recipes/psyllium-husk
ta kobieta jest mi inspiracja i tam sporo tez przepisow z uzyciem babki
https://mariahealth.blogspot.co.uk

Zamierzam wyprobowac przepis na pulpety w rosole



babka, jajka, maka kokosowa( albo migdalowa), tymianek, sol himalajska

i jako oddatek do krakersow

Wiem ze nadaje sie tez jako spod na pizze( w polaczeniu z innymi dodatkami)

i mozna wyprodukowac z niej makaron



ale tu bede Ci ja eksperymentowac icon_wink.gif


Poki co, polecam wlasnie smoothie, ktore mozna sobie i na wynos, w sloiczku do pracy..


Użytkownik usunięty

Go??







post pon, 23 kwi 2012 - 13:57
Post #78

Bogusiu, dziel się tym, co tylko przyjdzie Ci do głowy!

Zrobiłam Twoją pieczeń mięsną, tylko że z indyka. Wyszła taka... trochę bezpciowa. Ale od czego ma się głowę! Następnego dnia wrzuciłam troszkę mielonych migdałów na oo i na tym podsmażyłam pokrojoną w grube plastry pieczeń. Zrobiłam do tego ryż i sos (cebulka, boczniak, cukinia, pomidory w puszce), na wierzch kostka serowa BOOOSKIE było! icon_smile.gif

Do tej pory moim HITEM ABSOLUTNYM jest sorbet. Normalnie... jestem Ci dłużna dobre ciacho za ten banalny i genialny przepis!

Acha, nabyłam syrop z Agawy (w makro), jest NIESAMOWITY! Cudowny substytut miodu icon_smile.gif


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post pon, 23 kwi 2012 - 21:12
Post #79

[użytkownik x], Bogusia gdzie ten przepis na sorbet, bo mi jezyk ucieknie gdzies tam:-)

Ja dzis ze zdrowych zakupilam pestki dyni oraz prazone ziarna soi, tak mysle, ze i do musli i do salatek mozna dodawac, a i tak pochrupac lubie oraz takie duze orzechu, tu sie zwa Paranüsse, po angielsku chyba brazil nut, a po polsku nie wiem..w slowniku jest orzeszek para...ale pierwszy slysze, w kazdym badz razie uwielbiam je, o takie:

Użytkownik usunięty

Go??







post pon, 23 kwi 2012 - 21:23
Post #80

Dopsz... przyszła paczka i...

1. Babka płesznik jest w ziarnach i toto jest takie cholerstwo, że ŻADEN młynek tego nie jest w stanie uszkodzić. Cóż, pozostaje konsumpcja w całości.

2. Stewię nabyłam w postaci proszku. Znaczy zielone, zmiętoszone liście. I (eureka) smakuje to jak liście.

3. Suszony kokos jest z cukrem icon_sad.gif

Po treningu wykonałam sobie mleko na gorąco zagęszczone babką płesznik (w ziarnach) i dosłodzone stewią (w proszkowanym liściu). Byłam DZIELNA, zjadłam 1/3 29.gif Babka płesznik zagęszcza, jak szalona. Siemie to przy niej pikuś! Toten glut (nie za gęsty, wszak instynkt zadziałał) ma posmak nie do końca rozpuszczonego, słodkiego (fakt) liścia... No "palce lizać" 29.gif

Ale pierwsze śliwki - robaczywki i zrażać się nie zamierzam.

Acha - jagody Goi - PYCHA.
> Smacznie i zdrowo :), MMowo i jeszcze inaczej
Start new topic
Reply to this topic
33 Stron V  « poprzednia 2 3 4 5 6 następna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 27 kwi 2024 - 12:00
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama